Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιες ομάδες θα περάσουν F4
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
ALdaperan
Το ξέρω ειναι νωρίς ακόμα , αλλα πάνω κατω έχουμε μια εικόνα των εμφανίσεων των ομάδων , εστω και με τις απουσιες-προβλήματα τους

Προσπαθήστε να ψηφίσετε οσο πιο ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ μπορείτε και οχι με οπαδικα κριτηρια , για να μπορέσουμε να εχουμε μια εικόνα..

οχι ποιες ομάδες θελετε ΑΛΛΑ ποιες πιστεύετε θα φτασουνε στο f4 rolleyes.gif

ψηφίστε τις 4 που θα πάνε f4
rchos
βρε συ αλνταπεραν γιατι το ποσταρες εδω το τοπικ?

το μετεφερα στο ευρωπαικο μπασκετ.
colonel gomelsky
ΠΑΟ, Μπαρτσα, Φενερ, ΟΣΦΠ. Τελικός ΠΑΟ - Φενέρ. Ο Σάρας ταπώνεται από τον Τέπιτς στο τελευταίο σουτ και ο ΠΑΟ παίρνει το 6ο. Ο Ομπράντοβιτς σταματάει την προπονητική, ανακηρρύσεται αυτοκράτορας, 100 έλληνες δημοσιογράφοι χάνουν τη δουλειά τους και 100-200 μέλη φίλοι του ΠΑΟ αποχωρούν από το μπασκετφορουμ.
alexanderthegreat
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 21 2011, 13:33 ) *
ΠΑΟ, Μπαρτσα, Φενερ, ΟΣΦΠ. Τελικός ΠΑΟ - Φενέρ. Ο Σάρας ταπώνεται από τον Τέπιτς στο τελευταίο σουτ και ο ΠΑΟ παίρνει το 6ο. Ο Ομπράντοβιτς σταματάει την προπονητική, ανακηρρύσεται αυτοκράτορας, 100 έλληνες δημοσιογράφοι χάνουν τη δουλειά τους και 100-200 μέλη φίλοι του ΠΑΟ αποχωρούν από το μπασκετφορουμ.

θεος smiley.gif εγώ πιστεύω παο οσφπ μακαμπι και φενερ.δεν ξέρω γιατί αλλά έχω το προαίσθημα ότι η μπαρτσα δεν θα ειναι φιαναλ φορ
apkat
Ο Ολυμπιακος κακα τα ψεμματα την δυσκολεψε πολυ την κατασταση ακομα και για την επομενη φαση..Τωρα αν περασει ως δευτερος με μια εκ των Εφες ρεαλ Σιενα ναι μπορει να προκριθει αλλα δεν θα ναι φαβορι με μειονεκτημα..
Dwyane ''the flash'' Wade
η προβλεψη μου ειναι μπαρτσελονα,παναθηναικος,σιενα και φενερμπαχτσε...για να δουμε...
SG3ptshooter
To πόδι του Μίκι Μάους με συγκρατεί αλλιώς θα έγραφα Καζαμία..
colonel gomelsky
QUOTE(colonel gomelsky @ Jan 21 2011, 13:33 ) *
ΠΑΟ, Μπαρτσα, Φενερ, ΟΣΦΠ. Τελικός ΠΑΟ - Φενέρ. Ο Σάρας ταπώνεται από τον Τέπιτς στο τελευταίο σουτ και ο ΠΑΟ παίρνει το 6ο. Ο Ομπράντοβιτς σταματάει την προπονητική, ανακηρρύσεται αυτοκράτορας, 100 έλληνες δημοσιογράφοι χάνουν τη δουλειά τους και 100-200 μέλη φίλοι του ΠΑΟ αποχωρούν από το μπασκετφορουμ.


Στον ημιτελικό ο ΠΑΟ νικάει τον ΟΣΦΠ στην παράταση. Έχει προηγηθεί μπαζερ μπιτερ του Νίλσεν από τα 8 μέτρα για να ισοφαρίσει το παιχνίδι. Στον επιπλέον χρόνο και ενώ μένουν 7σεκ και ο ΠΑΟ προηγείται με 1, ο Σπανούλης κατεβάζει την μπάλα και πασάρει στον ...κομισάριο του αγώνα.

Στον τελικό είπαμε τι θα γίνει.

Μετά τον τελικό ο χρήστης Τζινόμπιλι μετανοεί και οργανώνει παραθρησκευτική οργάνωση, με αυστηρότητα opus dei και αντικείμενο λατρείας τον προφήτη μιλενκο τέπιτς, γιο του μοναδικού θεού ζέλικο.

Ο ΑΖ1980 αφού πει τρεις φορές "revoco" επανέρχεται στο μπασκετφόρουμ ως κορυφαίος προπαγανδιστής της αίρεσης του Τζινόμπιλι.
berry
barca-siena
macabi-real
επαθα λαστιχο
καποιος μικρος θεουλης ψηφισε μαλαγα,και ενας φοβερος χιουμοριστας ρομα,αυτα ειναι!
παντως βλεποντας οτι οι 2 λιθουανικες δεν εχουν προτιμηθει απο κανεναν,συμπεραινω πως ειτε ο SG3ptshooter εκανε την καρδια του πετρα και με πολυ οδυνη απομακρυνε το βελακι απο τα κουτακια των 2(υπαρχει βεβαια και μια φημη οτι εχει κανει μοντα στο πισι του για αυτοματη επιλογη των λιθουανικων στοιχειων σε πολλς),ειτε απλα δεν εχει ψηφισει ακομα
Hakeem Olajuwon
Το πιο πιθανο είναι Μπαρτσα-Φενερ-ΠΑΟ-Ρεαλ
Οι 2 πρωτες είναι οι πιο σιγουρες.,
Λογικα ο ΠΑΟ θα πεσει με την μακαμπι και το πιο πιθανο είναι να την περασει στα 5 παιχνιδια.Αναμενεται μεγαλη μαχη με μεγαλη αγωνια γιατι μιλαμε για 2 ομαδες σχεδον ισοδυναμες.
Παντως δεν θα εκπλαγω αν αποκλειστει ο ΠΑΟ,αν και όπως ειπα είναι το φαβορι.
Αν δεν ειχε τραυματιστει ο Μπο θα ελεγα σιενα αλλα τωρα λογικα η ρεαλ θα βγει πρωτη και το πλεονεκτημα εδρας την κανει φαβορι απεναντι στον δευτερο που θα είναι ο ολυμπιακος ή βαλενθια θα φανει.

Ημιτελικοι Μπαρτσα-Φενερ (νομιζω) και ΠΑΟ-ρεαλ

Αρα ο πιο πιθανος τελικος είναι μπαρτσα ΠΑΟ και καταλαβαινετε πιο θα είναι το φαβορι smiley.gif
berry
αν δεν μας ειχε νικησει η φενερ , ειμαι περιεργος αν θα χε παρει τοσους ποντους

ο μακαλεμπ ποσο θα μεινει εκτος ?

μην υποτιματε την μακαμπι ...
priest
osfp,barca,μακαμπι,fener.
οι λογοι απλοι και λογικοι...

ο οσφπ ακομα και αν βγει δευτερος,την ρεαλ ακομα και με μειονεκτημα μπορει να την νικησει εστω και μια φορα εκτος..αυτην την εντυπωση εχω.οχι πως θα ειναι φαβορι αλλα μπορει να σπασει εδρα.
η μπαρτσα αν πετυχει τον παο εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα μας νικησει..κλασικα εδω και χρονια οι ελληνικες ομαδες ανοιγουν τα ποδια με το που δουν την μπαρτσα.αλλα ακομα και την καχα να συναντησει δεν νομιζω να δυσκολευτει πολυ...
η μακαμπι αν μας πετυχει πιστευω πως εστω και δυσκολα θα την παρει την προκριση...θα πρεπει να παιξουμε πολυ καλα σε ολα τα ματς με πολυ καλη αμυνα και καλη αποδοση στα ριμπαουντ για να νικησουμε.κατι αρκετα δυσκολο αφου η σταθεροτητα δεν ειναι κατι που μας διακρινει φετος.
η φενερ ειναι φαβορι για τελικο...και λογω διαιτησιας αλλα και λογω 2 παικτων που προσωπικα μ αρεσουν πολυ..δηλαδη τον ουκιτς και τον τομας.παιζουν εξαιρετικη αμυνα και ειδικα ο πρωτος ειναι πραγματικα ο ηγετης αυτης της ομαδας.(αν το σκεφτειτε εχθες ειχαμε την ρεβανς των κροατων)!!!!

ALdaperan
παο
φενερ
μπαρτσα
ολυμπια λουμπλ..

και για τον παο αμφιβάλλω
il postino
παο, καχα, ρεαλ, φενερ και στους 8 η ολιμπια!!!!!

ισως , αυτη τη στιγμη, τις λιγοτερες πιθανοτητες απο αυτες τις 4 ομαδες τις εχει ο παο....
kolokotronis
ΠΑΟ-ΚΑΧΑ-ΣΙΕΝΝΑ-ΦΕΝΕΡ

Πιο κοντά είmai με τον ρόνιν (ΚΑΧΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΠΑΡΤΣΑ) και

με τον il postino (ΣΙΕΝΝΑ ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΡΕΑΛ).


Θυμήθηκα κα΄τι που έγραψε ο Parisinos, σχετικά γιατί θεωρεί την μπάρτσα φαβορί για φέτος.
Ανάμεσα στα άλλα ανέφερε επειδή το πήρε και πέρυσι,θυμίζω ότι τα τελευταία 20 χρόνια η μοναδική ομάδα που κατάφερε να κάνει το ριπίτ είναι η μακάμπι (04' και 05').
Άρα μάλλον δεν λέει τίποτα η περυσινή της επιτυχία.
SG3ptshooter
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Jan 21 2011, 17:05 ) *
καποιος μικρος θεουλης ψηφισε μαλαγα,και ενας φοβερος χιουμοριστας ρομα,αυτα ειναι!
παντως βλεποντας οτι οι 2 λιθουανικες δεν εχουν προτιμηθει απο κανεναν,συμπεραινω πως ειτε ο SG3ptshooter εκανε την καρδια του πετρα και με πολυ οδυνη απομακρυνε το βελακι απο τα κουτακια των 2(υπαρχει βεβαια και μια φημη οτι εχει κανει μοντα στο πισι του για αυτοματη επιλογη των λιθουανικων στοιχειων σε πολλς),ειτε απλα δεν εχει ψηφισει ακομα

Θέλω να πηγαίνουν καλά και οι 2 Λιθουανικές ομάδες φίλε μου, αλλά μου αρέσει να ψηφίζω ρεαλιστικά, πράγμα που έχω κάνει φέτος με εξαίρεση την ψήφο στη Βαλένθια για την κατάκτηση της ACB.

Για την ιστορία ψήφισα ΠΑΟ, Μπαρτσελόνα, Φενερμπαχτσέ και Σιένα. Ταλαντεύτηκα πολύ για το αν θα έπρεπε να βάλω τον Ολυμπιακό στη θέση μιας εκ των δύο τελευταίων αλλά επειδή πίστευα πως θα πάρει πάμπολλες ψήφους αφού βρισκόμαστε σε ελληνικό φόρουμ, είπα να ψηφίσω τις άλλες 2 πιθανότητες που είχα στο μυαλό μου.

Κι επειδή έλαβα ένα SMS ενώ ήμουν έξω που με ρωτούσε τι πήρα το μεσημέρι και έγραψα κάτι ασυναρτησίες για καρτούνς που μου βάζουν τρικλοποδιές, να διευκρινίσω ότι αρχικά είχα σκοπό να γράψω μια χαζομαρίστικη πρόβλεψη για τη συνέχεια, αλλά με σκαλώνει ένα γεγονός ιδιαίτερα κι ανεξήγητα σχεδόν. Ο τραυματισμός του ποδιού του ποντικομούρη του Μπο.
roben

Άντε να κάνω κι εγώ το μέντιουμ...

Στους 8 θα περάσουν...

1) Παναθηναικός και Κάχα Λαμποράλ
2) Μπαρτσελόνα και Μακάμπι
3) Ρεάλ Μαδρίτης και Εφές (ρισκάρω αποκλεισμό της Σιένα χωρίς τον Μακάλεμπ)
4) Φενέρ και Βαλένθια (ρισκάρω απόκλεισμό του Ολυμπιακού)

Τα ζευγάρια στους 8...

1) Παναθηναικός-Μακάμπι
2) Μπαρτσελόνα-Κάχα Λαμποράλ
3) Ρεάλ Μαδρίτης-Βαλένθια
4) Φενέρ-Εφές

Τρείς εμφύλιοι δηλαδή !!! (Λέτε???)

Στο final4 Παναθηναικός,Μπαρτσελόνα και Φενέρ! Απρόβλεπτο το Ρεάλ-Βαλένθια...
saou
Μόνο στη Μπάρτσα θα ακουμπούσα λεφτά φέτος για παρουσία. Σε σειρά 5 αγώνων δεν γεμίζει κανείς το μάτι ότι μπορεί να τους αποκλείσει. Με ή χωρίς πλεονέκτημα.

Από κει και μετά είναι 6-7 ομάδες που κολυμπάνε στα ίδια νερά μέχρι στιγμής. ΟΣΦΠ-ΠΑΟ-Μακάμπι-Εφές-Φενέρ-Ρεάλ-Κάχα-Σιένα είναι ομάδες που εμφανίζονται από καλές έως μέτριες (πάντα για επίπεδο πρωταθλητισμού) και λογικά θα αλληλοφαγωθούν για τις υπόλοιπες θέσεις. Όλες έχουν χτυπητές αδυναμίες, αλλά και είναι σε θέση να δημιουργήσουν προβλήματα σε όλους μασκαρεύοντάς τις, αν μιλάμε για μονά ματς όπως του F4. Σε αναμετρήσεις best of 5 ανάμεσα στις παραπάνω οι προβλέψεις είναι δύσκολες. Μπορεί να έχουμε και τα πιο δυνατά play offs φέτος.

Άλλη μια πρόβλεψη: αν πλησιάσει στο 80% της περσινής της απόδοσης η Μπάρτσα θα έχουμε final 4 παρόμοιο με του 2008 όταν η ΤΣΣΚΑ το πήρε περπατώντας.
επαθα λαστιχο
QUOTE(SG3ptshooter @ Jan 22 2011, 01:18 ) *
Θέλω να πηγαίνουν καλά και οι 2 Λιθουανικές ομάδες φίλε μου, αλλά μου αρέσει να ψηφίζω ρεαλιστικά, πράγμα που έχω κάνει φέτος με εξαίρεση την ψήφο στη Βαλένθια για την κατάκτηση της ACB.

επιτελους λυθηκε το μυστηριο ποιος ηταν ο δευτερος που την ψηφισε,γιατι ο ενας ημουν εγω!
ALdaperan
πραγματικά 23/27 ψήφους έχουν πάει σε μπαρτσα..

Σιγουρα η μπαρτσα θα ειναι f4 κακα τα ψεματα..οχι οτι εχει κανει καλες εμφανισεις αλλα δεν εχει και το χαλι των αλλων ομαδων


μήπως να τους το δωσουμε απο τωρα να τελειωνουμε? tongue.gif

ο παο θα παει f4 μόνο αν βρεθουν ποτε ολοι οι παιχτες στη διαθεση του ζοτς , γιατι ολο καποιος ειναι νοσοκομειο
comrade
Καλημερα

Ψηφισα 2 που θεωρω πιο σιγουρες για το Φ4. Φενερ και Μπαρτσελονα!

Η φενερ μαλιστα, μου φαινεται πιο σιγουρη απ τη μπαρτσελονα να παει στους 4, γιατι με πλεονεκτημα εδρας θα αποκλεισει όποια ομαδα βρει μπροστα της απ το "απεναντι" ομιλο. Εκτος βεβαια, αν φερει τα πανω, κατω η βαλενθια κερδιζοντας τη φενερ στην επομενη αγωνιστικη.

Και η μπαρτσα με πλεονεκτημα εδρας (το οποιο μαλλον θα εχει) δυσκολα αποκλειεται. Αλλα αν πεσει με καχα στο τοπ 8 ποτέ δεν ξερεις. Γενικα, θεωρω τους "εμφιλιους" πολυ υπουλους. Στην ευρωπη, η καλυτερη ομαδα δυσκολευται πιο πολυ αμα τυχει με ομαδα απ τη χωρα της. Μπορει να ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ λανθασμενο αυτο που λεω, αλλα αυτη ειναι η αισθηση μου.

Θα εβαζα και τη σιεννα, αλλα επειδη δεν ξερω πότε επιστρεφει ο bo mcalebb, δεν την βαζω.

Για τον παναθηναικό ακομα δεν ειμαι σιγουρος. Πρεπει πρωτα να δουμε αν θα παρει τη πρωτη θεση απ τη καχα και μετα βλεπουμε.
kolokotronis
Πάντως από ένα μαι μόνο παιχνίδι η φενέρ έγινε το δεύτερο φαβορι...
Γιατί αν και ισοβαθμεί με τον παο αυτή τη στιγμή με 20 ψήφους, σίγουρα ο παο έχει πάρει και οπαδικές ψήφους.
Απίστευτο κατά τη γνώμη μου.

Να πω και μια πρόβλεψη:
Ο ολυμπιακός θα την κερδίσει την φενέρ στον δεύτερο γύρο.
Κάτι που θα παίξω 100% στο στοίχημα, αφού σίγουρα θα δώσουν και πλεονέκτημα πόντων στην ελληνική ομάδα.
SG3ptshooter
Mιας και άνοιξα το θέμα Βαλένθια..

Αν αυτή η ομάδα ήταν κυρίαρχος σε κάποιο εύκολο πρωτάθλημα θα την έβλεπα για φάιναλ φορ ή αν δεν είχε Ευρώπη θα την έβλεπα να κοντράρει στα ίσια Ρεάλ και Κάχα για αντίπαλο δέος της Μπαρτσελόνα. Το ρόστερ της πολύ καλό, πλέον έχει και τον κατάλληλο προπονητή, όπως και πέρυσι και σε αντίθεση από ότι αποδείχθηκε με την αρχή της σεζόν. Αν δεν είχε κάνει και το λάθος να πάρει το Τζέρεμι Ρίτσαρντσον για αντι-Κελάτι το καλοκαίρι θα είχε αυτή τη στιγμή έναν άλλο swingman Αμερικανό πλήρως ενταγμένο στα συστήματα της και τολμώ να πω θα τη σεβόμασταν περισσότερο. Να δούμε πως θα τα πάει τώρα ο Giddens. Αρκετά με τα αν όμως.

Παρότι το ρόστερ της το θεωρώ πολύ πλήρες, δεν μπορώ να εγγυηθώ ότι θα διαχειριστούν στο έπακρο τους συνεχείς αγώνες Τετάρτη - Κυριακή. Κι αυτό την καθιστά ιδιαίτερα επικίνδυνη. Αν βρεθεί σε καλή κατάσταση μπορεί να κερδίσει μέσα έξω κάποια από τις δύο άλλες ομάδες του ομίλου που διεκδικούν την πρόκριση (π.χ. τη Φενέρ, μη με πείτε και κακό biggrin.gif ) και να την αφήσει εκτός, από την άλλη μπορεί άνετα να χάσει και στο Κάουνας και να μείνει εκτός στερώντας από κάποιον την πρώτη θέση του ομίλου με μια απρόσμενη εκτός έδρας νίκη.
Weekendman
Οι τέσσερις επιλογές μου αυτην την στιγμή είναι


Κάχα Λαμποράλ
αν σοβαρευτεί και σταθεροποιηθεί παίκτες όπως οι Τελέτοβιτς,Εμετέριο και Χουέρτας μπορούν να πάρουν την πρώτη θέση απο τον Παναθηναικό που ταλαιπωρείται απο τραυματισμούς και να ανοίξουν τον δρόμο για να οδηγήσουν σε φάιναλ φορ την ομάδα των Βάσκων ,συμπαράσταση έχουν άφθονη π.χ με Όλεσον,Λόγκαν,Μπατίστα,Μπάρατς αν χρειαστεί για να μην υπάρχει ανήσυχία πέρι στηρίξης σε 2-3 παίκτες μόνο...


Μπαρτσελόνα
αφού ξεπέρασε τόσα προβλήματα τραυματισμών και παραμένει πρώτη στην δυσκολότερη Ευρωπαική Λίγκα την ACB και πάντα με την καλύτερη άμυνα της Ευρώπης στη διάθεση της, δεν βλέπω λόγο για να μην είναι παρούσα στην Βαρκελώνη σε ρόλο πιο ενεργό απο αυτόν του απλού θεατή των αγώνων του Φαινάλ Φορ...


Ρεάλ
Συναντώντας την Σιένα με τον Μακάλεμπ να τον αντικαθιστα ο Γιάριτς ,και την πλούσια σε υλικό αλλά ασταθέστατη και με μέτρια πορεία ακόμα και στην Τουρκία Εφές, τότε απλά πρέπει να πάρεις την πρώτη θέση του ομίλου ,και τότε είναι εφικτό να εκμεταλλευτείς το πλεονέκτημα έδρας απέναντι στον συνήθως μέτριο εκτός έδρας Ολυμπιακό(μακάρι να διαψεστώ αν τύχει έτσι...) η στην Βαλένθια που καλή είναι ,αλλά τρείς νίκες είναι άρκετα δύσκολο να πετύχει εις βάρος της Ρεάλ...

αν τώρα έπαιζε με καμιά Φενερμπαξε και είχε πλεονέκτημα έδρας η Ρεάλ εκεί θα είχα ένα ερωτηματικό...

Φενερμπαξέ
Όταν βλέπω στον αγώνα με την Γαλατασαράι να ξυλοκοπούνται μπασκετικά οι παίκτες της Φενερμπαξέ και να μην δίνεται εύκολα φάουλ ,ενώ στον αγώνα με τον Ολυμπιακό στο παραμικρό άγγιγμα να δίνεται φάουλ στο τρίτο δεκάλεπτο τότε συμπεραίνω ότι ο συνδυασμός καλού προπονητή πληρέστατου υλικού και καλής διαιτητικής μεταχείρησης οδηγεί στο φάιναλ φορ την Τουρκική ομάδα
Germany96
QUOTE(Weekendman @ Jan 22 2011, 14:21 ) *
...Κάχα Λαμποράλ
αν σοβαρευτεί και σταθεροποιηθεί παίκτες όπως οι Τελέτοβιτς,Εμετέριο και Χουέρτας μπορούν να πάρουν την πρώτη θέση απο τον Παναθηναικό που ταλαιπωρείται απο τραυματισμούς και να ανοίξουν τον δρόμο για να οδηγήσουν σε φάιναλ φορ την ομάδα των Βάσκων ,συμπαράσταση έχουν άφθονη π.χ με Όλεσον,Λόγκαν,Μπατίστα,Μπάρατς αν χρειαστεί για να μην υπάρχει ανήσυχία πέρι στηρίξης σε 2-3 παίκτες μόνο...

Παρ’ ότι συμφωνώ σε όλα τα υπόλοιπα, δεν είμαι τόσο σίγουρος για το boldαρισμένο. Για τον Διαμαντίδη έχουν γίνει συζητήσεις επί συζητήσεων στο forum για την υπερχρησιμοποίησή του αλλά για τους Teletovic, San Emeterio ισχύουν τα ίδια σε ακόμα μεγαλύτερο βαθμό. Ο Βόσνιος φέτος έχει αγωνιστεί ήδη 340 αγωνιστικά λεπτά περισσότερα από τον Δημήτρη σε Euroleague και ACB και ο Ισπανός σχεδόν 320. Τα νούμερα από μόνα τους είναι τεράστια και οι δύο παίκτες βρίσκονται στο ΤΟΡ 7 αυτών με τα περισσότερα λεπτά συμμετοχής της Euroleague και στο ΤΟΡ 3 της ACB.

Αγωνιστικά ο Παναθηναϊκός εξαρτάται περισσότερο από τον Διαμαντίδη απ’ ότι η Taugres από τον κάθε ένα από τους δύο αυτούς παίκτες ξεχωριστά αλλά γενικότερα η κατάσταση αυτή εμπνέει ανησυχία για την συνέχεια της πορεία των Βάσκων. Ο Παναθηναϊκός έχει το πλεονέκτημα να αγωνίζεται σε μια λίγκα που αργοπεθαίνει και τζογάρει με καλύτερες πιθανότητες από τις ομάδες τις ACB όσον αφορά των τομέα της κόπωσης των πρωταγωνιστών του.

Βέβαια εσύ μίλησες απλά για πρόκριση στο F4 και όχι για την συνολική σεζόν της Taugres οπότε δεν βρίσκουν απόλυτη εφαρμογή αυτά που αναφέρω καθώς δεν έχουν ακριβώς τους ίδιους στόχους οι δύο ομάδες. Σχετίζεται και με αυτή την παράμετρο πάντως το ότι στο μακράν κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης έχουν καταλήξει μονάχα 2 τίτλοι Euroleague τα τελευταία 15 χρόνια, ενώ η Barca που εν τέλει τα κατάφερε πέρυσι στην Ευρώπη, στο τέλος της σεζόν κατέρρευσε από εξάντληση παρά το σχεδόν άψογο rotation της κατά την διάρκεια της σεζόν.
Weekendman
QUOTE(Germany96 @ Jan 22 2011, 17:56 ) *
Παρ’ ότι συμφωνώ σε όλα τα υπόλοιπα, δεν είμαι τόσο σίγουρος για το boldαρισμένο. Για τον Διαμαντίδη έχουν γίνει συζητήσεις επί συζητήσεων στο forum για την υπερχρησιμοποίησή του αλλά για τους Teletovic, San Emeterio ισχύουν τα ίδια σε ακόμα μεγαλύτερο βαθμό. Ο Βόσνιος φέτος έχει αγωνιστεί ήδη 340 αγωνιστικά λεπτά περισσότερα από τον Δημήτρη σε Euroleague και ACB και ο Ισπανός σχεδόν 320. Τα νούμερα από μόνα τους είναι τεράστια και οι δύο παίκτες βρίσκονται στο ΤΟΡ 7 αυτών με τα περισσότερα λεπτά συμμετοχής της Euroleague και στο ΤΟΡ 3 της ACB.

Αγωνιστικά ο Παναθηναϊκός εξαρτάται περισσότερο από τον Διαμαντίδη απ’ ότι η Taugres από τον κάθε ένα από τους δύο αυτούς παίκτες ξεχωριστά αλλά γενικότερα η κατάσταση αυτή εμπνέει ανησυχία για την συνέχεια της πορεία των Βάσκων. Ο Παναθηναϊκός έχει το πλεονέκτημα να αγωνίζεται σε μια λίγκα που αργοπεθαίνει και τζογάρει με καλύτερες πιθανότητες από τις ομάδες τις ACB όσον αφορά των τομέα της κόπωσης των πρωταγωνιστών του.

Βέβαια εσύ μίλησες απλά για πρόκριση στο F4 και όχι για την συνολική σεζόν της Taugres οπότε δεν βρίσκουν απόλυτη εφαρμογή αυτά που αναφέρω καθώς δεν έχουν ακριβώς τους ίδιους στόχους οι δύο ομάδες. Σχετίζεται και με αυτή την παράμετρο πάντως το ότι στο μακράν κορυφαίο πρωτάθλημα της Ευρώπης έχουν καταλήξει μονάχα 2 τίτλοι Euroleague τα τελευταία 15 χρόνια, ενώ η Barca που εν τέλει τα κατάφερε πέρυσι στην Ευρώπη, στο τέλος της σεζόν κατέρρευσε από εξάντληση παρά το σχεδόν άψογο rotation της κατά την διάρκεια της σεζόν.

Είναι Δικαιολογημένες οι παρατηρήσεις σου μπορώ να πω!

Για Σαν Εμετέριο κανονικά όταν έχεις ένα αναπληρωματικό της(θεωρητικής) κλάσης του Μπιέλιτσα δεν θα έπρεπε να υπάρχει θέμα χρονικής υπερφόρτωσης ,αλλά αφού ο Μπιέλιτσα το πάει περίπου όπως και ο Κέσελι στον ΟΣΦΠ συμβαίνει να χρειάζεται να πάιζει περισσότερο από ότι υπολόγιζε ο Ισπανός φόργουορντ…

Συμφωνώ επίσης και για τις εξαντλητικές απαιτήσεις της ACB που δυσκολέυουν τις Ισπανικές ομάδες στην Ευρωλίγκα ,όπως και το πλεονέκτημα του ΠΑΟ(και του ΟΣΦΠ κατά επέκταση) να παίζει σε αυτό το αστείο Ελληνκό πρωτάθλημα που βοηθάει κατά συνέπεια και στην συντήρηση Διαμαντίδη

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω λίγο για τον Τελέτοβιτς ,όχι ότι δεν έχει παίξει πολύ και λόγω προσωπικής αξίας και λόγω προβληματων του εκδιωχθέντα Χάισλιπ,

αλλά στην τωρινή κατάσταση υπάρχουν οι Σόου και Μπατίστα που μπορούν να καλύψουν χρόνο ως αναπληρωματικά τεσσάρια(αν και παιζουν και ως 5αρια) ,καί κατεβάσαν τον χρόνο συμμετοχής του Τελέτοβιτς στα 30 λεπτά σε καθένα από τα 3 τελυταία παιχνίδια του Ισπανικού πρωταθλήματος

Πρόβλημα είναι ότι οι Μπατιστά και Σόου δεν έχουν με την καμία το εξωτερικό σουτ του Βόσνιου ,αλλά μπορούν να προσφέρουν σε άλλα π.χ ο Μπατίστα καλό inside game ,ο Σόου μαχητικότητα και ριμπάουντ

Θέλω να πιστεύω ότι ο Ιβάνοβιτς θα ακολουθήσει την συνταγή των τελευταίων παιχνίδιων του Ισπανικού πρωταθλήματος ,και όχι αυτή με την Μάλαγα στην Ευρωλίγκα που έπαιξε όλο το παιχνίδι χωρίς την παραμικρή ξεκούραση ο Τελέτοβιτς

Ο Παναθηναικός έχει το πλεονέκτημα ότι η φύση της ομάδας και η γερή αμυντική κράση της της επιτρέπει να ελπίζει ότι δεν θα χάσει με μεγάλες διαφορές αν τύχει να χάσει αποκτώντας έτσι πλεονέκτημα σε ενδεχόμενη ισοβαθμία

Αλλά όσο και να το κάνεις υπάρχουν ερωτηματικά και ανησυχητικά σημάδια

Π.χ
Έχει αναλυθεί και δεν χρειάζεται να εξηγηθεί το γιατί χώρίς Μάριτς αμυντική λειτουργία σαφώς χειρότερη σε σχέση με Βουγιούκα(και ο Χουέρτας παίζει πολύ καλά το πικ εν ρολ) ,οπότε θα βάλει Τσαρτσαρή για καλύτερη αμυντική λειτουργία?


Φώτσης
Όταν ο Έρτσεγκ φαίνεται γρήγορος μπροστά στον Αντώνη, ο Τελέτοβιτς πως θα φανεί?(γιατί μπορεί ο Τσαρτσαρής να χρειαστεί να περάσει χρόνο στο 5 σε αυτό το ματς…)

Αν η Μάλαγα πάρει προπονητή που θα αλλάξει την εικόνα της ομάδας θα περάσει από εκεί ο ΠΑΟ όπως έχει περάσει ήδη η Κάχα? Δεν ξέρει κανείς τι συμβαίνει μέχρι τότε…

Ίσως τέτοια ζητήματα απασχολήσουν περισσότερο τον ΠΑΟ, ακόμα και από τον χρόνο συμμετοχής του Διαμαντίδη στα παιχνίδια της Ευρωλίγκας

Βέβαια απο την άλλη ,μπορεί να συμβούν πράγματα όπως, να κλειδώσει ο Σάτο τον Εμετέριο , να πιάσει στο ένα η και στα 2 ματς άσχημα ποσοστά στα τρίποντα ο Τελέτοβιτς, η να εκμεταλλευτεί ο Παναθηναικός τα αργά αμυντικά πόδια του Μπάρατς και έτσι να προκύψει να είναι η αποστολή του απέναντι στην Κάχα σαφώς πιο εύκολη απο ότι φαίνεται τώρα...

Γενικά πιστεύω ότι αν αποφύγει την Μπαρτσελόνα υπάρχουν σεβαστές και αρκετές πιθανότητες για πρόκριση στο φάιναλ φορ για τον Παναθηναικό ακόμα και με μειονέκτημα έδρας…
Weekendman
QUOTE(Weekendman @ Jan 22 2011, 20:14 ) *
Π.χ
Έχει αναλυθεί και δεν χρειάζεται να εξηγηθεί το γιατί χώρίς Μάριτς αμυντική λειτουργία σαφώς χειρότερη σε σχέση με Βουγιούκα(και ο Χουέρτας παίζει πολύ καλά το πικ εν ρολ) ,οπότε θα βάλει Τσαρτσαρή για καλύτερη αμυντική λειτουργία?

για να μην μπερδεύω τον κόσμο προφανώς αναφέρομαι στην χειρότερη αμυντική αντιμεντώπιση του πικ εν ρολ απο τον Βουγιούκα σε σύγκριση με τον Μάριτς.
Germany96
Η αλήθεια είναι πως τον Διαμαντίδη τον ανέφερα στην συζήτηση περισσότερο σαν παράδειγμα γιατί τα δικά του λεπτά συμμετοχής έχουν απασχολήσει αρκετά το forum παρά για να επιχειρήσω απευθείας σύγκριση των δύο ομάδων. Όμως μιας και οι δύο ομάδες είναι στον ίδιο όμιλο μια τέτοια σύγκριση δεν είναι παράταιρη.

Να προσθέσω στις ενδιαφέρουσες παρατηρήσεις σου, ότι όντως οι Batista, Sow μπορούν να βοηθήσουν και στο 4 σαν έξτρα επιλογές, αφού άλλωστε οι Haislip, Rancik δεν έθεσαν πολύ υψηλά standards σύγκρισης, αλλά η σημασία του Teletovic στο παιχνίδι της ομάδας του δύσκολα θα μειωθεί δραματικά. Δεν είναι μόνο η –ισοβαθμία του στην- τρίτη θέση του στον πίνακα των παικτών σε μερίδια κατοχών της ομάδας του (ασυνήθιστο πράγμα για παίκτη ομάδας με βλέψεις F4) αλλά συνεχίζεται και η άτυπη κούρσα του με τον Teodosic για τον παίκτη που θα σουτάρει τα περισσότερα τρίποντα στην διοργάνωση (με τον Σέρβο να πηγαίνει καλπάζοντας για το ρεκόρ περισσότερων άστοχων στην ιστορία της Euroleague με αυτό το format).

Η Taugres οπωσδήποτε χρειαζόταν ενίσχυση στην ρακέτα (στην μέχρι πρόσφατα μαύρη τρύπα των rebounds, η βελτίωση στο παιχνίδι με την –επίσης όχι ιδιαίτερα δυνατή σε αυτόν τον τομέα πάντως- Malaga ήταν εμφανής) αλλά ειδικά οι αμυντικές της αδυναμίες δεν το βλέπω εύκολο να καλύπτονται. Ο Βουγιούκας αμυντικά μπορεί να στερεί πράγματα από την ομάδα του αλλά από την άλλη πλευρά μπορεί να αποκομίσει πλεονεκτήματα επιθετικά απέναντι σε μία από τις χειρότερες αμυντικές frontlines της διοργάνωσης.

Είναι όντως ενδιαφέρον το match-up αυτών των δύο ομάδων και ανάμεσα στα υπόλοιπα κατά πάσα πιθανότητα ο MVP της κανονικής σεζόν θα βγει από την ομάδα που θα τερματίσει πρώτη σε αυτόν τον όμιλο και θα της ανοίξει διάπλατα τον δρόμο για το F4 (υποθέτοντας ότι η Barca θα εκμεταλλευτεί το αβαντάζ που κέρδισε στο προχθεσινό της παιχνίδι).
Germany96
QUOTE(Weekendman @ Jan 22 2011, 20:14 ) *
...Συμφωνώ επίσης και για τις εξαντλητικές απαιτήσεις της ACB που δυσκολέυουν τις Ισπανικές ομάδες στην Ευρωλίγκα ,όπως και το πλεονέκτημα του ΠΑΟ(και του ΟΣΦΠ κατά επέκταση) να παίζει σε αυτό το αστείο Ελληνκό πρωτάθλημα που βοηθάει κατά συνέπεια και στην συντήρηση Διαμαντίδη...

Sorry για το double post αλλά δεν πρόλαβα το edit. Οι ομάδες της ACB δεν μειονεκτούν μόνο σε σχέση με ΠΑΟ και ΟΣΦΠ αλλά σε σχέση με όλη την υπόλοιπη μπασκετική Ευρώπη. Τον Παναθηναϊκό τον ανέφερα για να δείξω ότι η κοτετσοποίηση της Α1 μετατρέπει το ρίσκο του Obradovic σε περισσότερο λελογισμένο απ' ότι αρχικά φαίνεται. Ρίσκο μεν αλλά όχι και τυφλό στοίχημα αφού ο Σέρβος πιστεύω είχε υπολογίσει την φετινή (ακόμα μεγαλύτερη) υποβάθμιση του Ελληνικού Πρωταθλήματος.
kolokotronis
Με ικανονοιητικό δείγμα μέχρι στιγμής έχω να κάνω μερικές παρατηρήσεις,

-Κατ'αρχήν (αυτό είναι άσχετο με το δείγμα) οι΄4 ομάδες που περνάνε στο Φ4 προέρχονται, 2 από τα γκρουπ E και F και οι άλλες 2 από τα γκρουπ G και H.
Οι ψήφοι από τα γκρουπ E και F είναι, μέχρι στιγμής (32 έχουν ψηφήσει) 68, ενώ από τα γκρουπ G και H 54!!
Αυτό βέβαια εξηγείται από το γεγονός ότι κάποιοι δεν ψήφισαν ποιες 4 ομάδες πιστεύουν ότι θα περάσουν αλλά λιγότερες.
Να μου πεις δεν ρωτάει ''ποιες 4 ομάδες θα περάσουν?'' αλλά ''ποιες ομάδες θα περάσουν?''.
Για μένα πάντως δεν θέλει και πολύ σκέψη για το τι εννοεί ο ποιητής....
Τέλοσπάντων.

-Μετά, αν το πολλ γινόταν πριν το παιχνίδι οσφπ-ούλκερ ανάθεμα αν θα έπαιρναν 10 ψήφους οι τούρκοι.
Τώρα είναι δεύτεροι με 25.
Και αν πει κάποιος ότι με αυτή τη νίκη έγιναν το πρώτο φαβορί για την πρωτιά στον όμιλο, είναι σαν να μην λαμβάνουν καθόλου υπ'όψην τα πλέυ οφ με το άλλο γκρούπ, που έχει Σιέννα-Ρεάλ-Εφές άντε και Παρτιζάν.
Αυτό για μένα δείχνει πόσο εύκολα αλλάζουμε άποψη για τις ομάδες κρίνοντας από ένα και μόνο παιχνίδι.
Ξανατέλοσπάντων.

-Το άλλο που θέλω να παρατηρήσω και που δεν έχει να κάνει μόνο με την ψηφοφορία, αλλά γενικά, από το καλοκαίρι κι όλας, είναι η μυθοποίηση της Μπαρτσελόνα. Φυσικά είναι πρωταθλήτρια ευρώπης, το ότι θα παίξει στην έδρα της δεν παίζει ρόλο γιατί το πολλ μιλάει για πρόκριση στο Φ4, όχι για κατάκτηση.
Και αυτό έχει αρχίσει από το καλοκαίρι κι'ολας.Τις 3 ήττες της τις έκανε όμως στην πρώτη φάση, όταν οι 2 από τις 5 αντιπάλους της ήταν για τα πανιγύρια (Τσιμπόνα-Σολέ). Παρόλα αυτά δεν είδα να ιδρώνει το αυτί κανενός από τους ένθερμους υποστηριχτές της. Και δεν είναι λίγοι, αλλά η πλειοψηφεία θα έλεγα.
Δε νομίζω να έχει υπάρξει μεγαλύτερο φαβορί τα 20τόσα χρόνια των Φ4. Ούτε το 2007 ο Παναθηνα'ι'κός.
Και φυσικά αυτό (αν και δεν μιλάει για κατάκτηση, αλλά σίγουρα σχετίζεται) φαίνεται και στο πολλ.
Προσοχή δεν λέω ότι δεν είναι το πρώτο φαβορί, αλλά έχουμε ξεπεράσει τα όρια της υπερβολής για μένα.

Αυτά τα ολίγα.
Germany96
QUOTE(kolokotronis @ Jan 23 2011, 03:08 ) *
-Το άλλο που θέλω να παρατηρήσω και που δεν έχει να κάνει μόνο με την ψηφοφορία, αλλά γενικά, από το καλοκαίρι κι όλας, είναι η μυθοποίηση της Μπαρτσελόνα. Φυσικά είναι πρωταθλήτρια ευρώπης, το ότι θα παίξει στην έδρα της δεν παίζει ρόλο γιατί το πολλ μιλάει για πρόκριση στο Φ4, όχι για κατάκτηση.
Και αυτό έχει αρχίσει από το καλοκαίρι κι'ολας.Τις 3 ήττες της τις έκανε όμως στην πρώτη φάση, όταν οι 2 από τις 5 αντιπάλους της ήταν για τα πανιγύρια (Τσιμπόνα-Σολέ). Παρόλα αυτά δεν είδα να ιδρώνει το αυτί κανενός από τους ένθερμους υποστηριχτές της. Και δεν είναι λίγοι, αλλά η πλειοψηφεία θα έλεγα.
Δε νομίζω να έχει υπάρξει μεγαλύτερο φαβορί τα 20τόσα χρόνια των Φ4. Ούτε το 2007 ο Παναθηνα'ι'κός.
Και φυσικά αυτό (αν και δεν μιλάει για κατάκτηση, αλλά σίγουρα σχετίζεται) φαίνεται και στο πολλ.
Προσοχή δεν λέω ότι δεν είναι το πρώτο φαβορί, αλλά έχουμε ξεπεράσει τα όρια της υπερβολής για μένα.

Εγώ πάντως λιγότερα posts "μυθοποίησης" της Barcelona έχω διαβάσει και περισσότερα διαμαρτυρίας προς αυτήν την τάση. Εκτός αν θεωρείς τέτοια τα posts που απλά την αναφέρουν ως πρώτο φαβορί της διοργάνωσης και δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό να προκαλεί εκνευρισμό.

Γενικότερα αυτή την αντιπαλότητα με την Barca δεν την καταλαβαίνω και κουράζει. Έχουμε μεγαλώσει στην Ελλάδα και τον οπαδικό καρκίνο της αντιπαλότητας ΠΑΟ-ΟΣΦΠ τον έχουμε φάει στην μάπα τόσα χρόνια, τώρα εδώ τι ακριβώς κάνουμε, προσπαθούμε να λανσάρουμε καινούριο μέσα από το forum; Δεν έχουμε χορτάσει από ανορθολογισμούς, μισές αλήθειες, μικροψυχίες, δικαιολογίες του κώλου και γυριστές όσον αφορά τους εγχώριους οχτρούς και κάνουμε εισαγωγή καινούριων κι από το εξωτερικό;

Τα ιδεοληπτικά άγχη μην τυχόν και πάρει κάνα τρόπαιο ο "αιώνιος" τα έχουμε συνηθίσει, τώρα θα αγχωνόμαστε μην τυχόν και πάρει και κάνα τρόπαιο η Barcelona και θα ψάχνουμε κι εκεί για προσωπικές δικαιώσεις;

Στο μόνο που συμφωνώ με το απόσπασμα είναι σε αυτό:
QUOTE(kolokotronis @ Jan 23 2011, 03:08 ) *
έχουμε ξεπεράσει τα όρια της υπερβολής για μένα.

Anaz
Απορω γιατι σας κανει εντυπωση το αποτελεσμα του poll οσων αφορα τη Φενερ. Το ερωτημα δεν ειναι ποιες ειναι οι 4 καλυτερες ομαδες, αλλα ποιοι 4 θα πανε final four. Οι Τουρκοι κατα πασα πιθανοτητα θα πανε με πλεονεκτημα εδρας στα πλευ οφ και οι πιθανοι αντιπαλοι δεν τρομαζουν.. Πολυ λογικο λοιπον να θεωρειται μεγαλο φαβορι.

Λογικα Μπαρτσα, Φενερ κ μετα 2 εκ των Παο-Ταου κ Ρεαλ-Οσφπ δειχνουν οι πιθανοτεροι .
kolokotronis
QUOTE(Germany96 @ Jan 23 2011, 05:17 ) *
Εγώ πάντως λιγότερα posts "μυθοποίησης" της Barcelona έχω διαβάσει και περισσότερα διαμαρτυρίας προς αυτήν την τάση. Εκτός αν θεωρείς τέτοια τα posts που απλά την αναφέρουν ως πρώτο φαβορί της διοργάνωσης και δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό να προκαλεί εκνευρισμό.

Γενικότερα αυτή την αντιπαλότητα με την Barca δεν την καταλαβαίνω και κουράζει. Έχουμε μεγαλώσει στην Ελλάδα και τον οπαδικό καρκίνο της αντιπαλότητας ΠΑΟ-ΟΣΦΠ τον έχουμε φάει στην μάπα τόσα χρόνια, τώρα εδώ τι ακριβώς κάνουμε, προσπαθούμε να λανσάρουμε καινούριο μέσα από το forum; Δεν έχουμε χορτάσει από ανορθολογισμούς, μισές αλήθειες, μικροψυχίες, δικαιολογίες του κώλου και γυριστές όσον αφορά τους εγχώριους οχτρούς και κάνουμε εισαγωγή καινούριων κι από το εξωτερικό;

Τα ιδεοληπτικά άγχη μην τυχόν και πάρει κάνα τρόπαιο ο "αιώνιος" τα έχουμε συνηθίσει, τώρα θα αγχωνόμαστε μην τυχόν και πάρει και κάνα τρόπαιο η Barcelona και θα ψάχνουμε κι εκεί για προσωπικές δικαιώσεις;

Στο μόνο που συμφωνώ με το απόσπασμα είναι σε αυτό:

Germany96 έχω την εντύπωση ότι λέμε το ίδιο πράγμα με άλλα λόγια..
Απλά διαφωνούμε στο ποιοι είναι περισσότεροι.
Αυτοί που είναι υπέρ ή αυτοί που είναι εναντίον της μπάρτσα.
VRANKOVIC S.
παο
μπαρτσα
φενερ
ρεαλ

Θελει και ρωτημα?
T.W.Is.M.
Mετα απο μιαμιση αγωνιστικη και με 2 παιχνιδια ουσιαστικα σε εξελιξη(γιατι το ΠΑΟ-Μαλαγα εχει κριθει) θα ελεγα
Μπαρτσελονα, Μακαμπι, Ρεαλ, Φενερμπαχτσε.
Ειμαι ο δευτερος(μετα τον berry) που δεν εβαλε ελληνικη ομαδα?
berry
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 27 2011, 23:18 ) *
Ειμαι ο δευτερος(μετα τον berry) που δεν εβαλε ελληνικη ομαδα?


κατι μου λεει οτι σημερα και αυριο θα αποκτησουμε παρεα...
LovingBasketball
Κοιταζα λιγο τα ποστ και πραγματικα καλα λενε "μεγαλη μπουκια να φας κτλπ...."

QUOTE (berry @ Jan 21 2011, 17:57 ) *
barca-siena
macabi-real


Φιλε επεσες πολυ κοντα...ε εβαλες την Μπαρτσα......λογικο ηταν εκεινη την εποχη..


QUOTE (priest @ Jan 21 2011, 20:45 ) *
osfp,barca,μακαμπι,fener.
οι λογοι απλοι και λογικοι...


ο οσφπ ακομα και αν βγει δευτερος,την ρεαλ ακομα και με μειονεκτημα μπορει να την νικησει εστω και μια φορα εκτος..αυτην την εντυπωση εχω.οχι πως θα ειναι φαβορι αλλα μπορει να σπασει εδρα.
η μπαρτσα αν πετυχει τον παο εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα μας νικησει..κλασικα εδω και χρονια οι ελληνικες ομαδες ανοιγουν τα ποδια με το που δουν την μπαρτσα.αλλα ακομα και την καχα να συναντησει δεν νομιζω να δυσκολευτει πολυ...
η μακαμπι αν μας πετυχει πιστευω πως εστω και δυσκολα θα την παρει την προκριση...θα πρεπει να παιξουμε πολυ καλα σε ολα τα ματς με πολυ καλη αμυνα και καλη αποδοση στα ριμπαουντ για να νικησουμε.κατι αρκετα δυσκολο αφου η σταθεροτητα δεν ειναι κατι που μας διακρινει φετος.
η φενερ ειναι φαβορι για τελικο...και λογω διαιτησιας αλλα και λογω 2 παικτων που προσωπικα μ αρεσουν πολυ..δηλαδη τον ουκιτς και τον τομας.παιζουν εξαιρετικη αμυνα και ειδικα ο πρωτος ειναι πραγματικα ο ηγετης αυτης της ομαδας.(αν το σκεφτειτε εχθες ειχαμε την ρεβανς των κροατων)!!!!



Ε πετυχες τη Μακαμπι priest..........και ακομα δεν ειναι σιγουρο αν θα παιξει smiley.gif


QUOTE (saou @ Jan 22 2011, 04:28 ) *
Μόνο στη Μπάρτσα θα ακουμπούσα λεφτά φέτος για παρουσία. Σε σειρά 5 αγώνων δεν γεμίζει κανείς το μάτι ότι μπορεί να τους αποκλείσει. Με ή χωρίς πλεονέκτημα.

Από κει και μετά είναι 6-7 ομάδες που κολυμπάνε στα ίδια νερά μέχρι στιγμής. ΟΣΦΠ-ΠΑΟ-Μακάμπι-Εφές-Φενέρ-Ρεάλ-Κάχα-Σιένα είναι ομάδες που εμφανίζονται από καλές έως μέτριες (πάντα για επίπεδο πρωταθλητισμού) και λογικά θα αλληλοφαγωθούν για τις υπόλοιπες θέσεις. Όλες έχουν χτυπητές αδυναμίες, αλλά και είναι σε θέση να δημιουργήσουν προβλήματα σε όλους μασκαρεύοντάς τις, αν μιλάμε για μονά ματς όπως του F4. Σε αναμετρήσεις best of 5 ανάμεσα στις παραπάνω οι προβλέψεις είναι δύσκολες. Μπορεί να έχουμε και τα πιο δυνατά play offs φέτος.

Άλλη μια πρόβλεψη: αν πλησιάσει στο 80% της περσινής της απόδοσης η Μπάρτσα θα έχουμε final 4 παρόμοιο με του 2008 όταν η ΤΣΣΚΑ το πήρε περπατώντας.


Χμμμμμμ....


Πολλοι ειχαν επιμεινει στη Φενερ(εν μερει λογω Turkish Airlines) ............χμμμμμμ..........τελικα οι θεωριες συνομωσιας δεν επαληθευτηκαν ουτε για τη Φενερ, ουτε για τη Μπαρτσα............... για την Μπαρτσα βεβαια δεν μπορουμε ακομα να ειμαστε απολυτα σιγουροι αν δεν ληξει η ιστορια με τη Μακαμπι..........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.