Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μεταγραφές Γ Εθνικής - Βορράς (2009)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γ Εθνική
Spyk
Καταρχήν να δούμε ποιες ομάδες θα αγωνίζονται φέτος στη Γ Εθνική, στους ομίλους του Βορρά:

  • ΑΙΟΛΟΣ
  • ΦΟΙΝΙΚΑΣ
  • ΛΑΣΣΑΝΗΣ
  • ΦΙΛΙΠΠΟΣ
  • ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ.
  • ΧΑΝΘ
  • ΑΡΓΟΣ ΟΡ.
  • ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ
  • ΝΙΚΗ Β.
  • ΕΔΕΣΣΑ
  • Βελβενδό (Πρωταθλητής ΕΚΑΣΔΥΜ)
  • ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Πρωταθλητής ΕΚΑΣΚΕΜ)
  • ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Πρωταθλητής ΕΣΚΑΘ)
  • ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ
  • ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ
  • ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ
  • ΣΤΡΑΤΩΝΙ
  • ΑΝΑΤΟΛΙΑ
  • ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ
  • ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ
  • ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ
  • ΓΑΛΑΞΙΑΣ
  • ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
  • ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕΡΡΩΝ (Πρωταθλητής ΕΚΑΣΑΜΑΘ)
  • Πευκοχώρι (Πρωταθλητής ΕΚΑΣΧ)
  • ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Υποβιβασμός από Β Εθνική)
  • ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ (Πρωταθλητής ΕΚΑΣΘ)
  • Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Δευτεραθλητής ΕΚΑΣΘ)


Όποια νέα έχετε για τις παρακάτω ομάδες γράψτε τα.
niktop
Καλημέρα μάγκες! συγχαρητήρια για το νέο τοπικ! Ακούγονται νέα ότι ο Αίολος αλλάζει ριζικά!! ξέρει κανένας τίποτα??
Και να μην ξεχνάνε οι μπασκετμπολίστες τη συνάντηση στις 15/6 στη Θεσσαλονίκη για να οργανωθούμε μαζί με τον ΠΣΑΚ!!!
F-16
QUOTE(niktop @ May 29 2009, 06:05 ) *
Καλημέρα μάγκες! συγχαρητήρια για το νέο τοπικ! Ακούγονται νέα ότι ο Αίολος αλλάζει ριζικά!! ξέρει κανένας τίποτα??
Και να μην ξεχνάνε οι μπασκετμπολίστες τη συνάντηση στις 15/6 στη Θεσσαλονίκη για να οργανωθούμε μαζί με τον ΠΣΑΚ!!!

Η έκπληξη φέτος έρχεται από τη Μεταμόρφωση (transformers) Βόλου! smiley.gif
Spyk
QUOTE(F-16 @ May 29 2009, 15:01 ) *
Η έκπληξη φέτος έρχεται από τη Μεταμόρφωση (transformers) Βόλου! smiley.gif


Τι ομάδα έχει η Μεταμόρφωση; Τι θα κάνει φέτος;
niktop
QUOTE(F-16 @ May 29 2009, 15:01 ) *
Η έκπληξη φέτος έρχεται από τη Μεταμόρφωση (transformers) Βόλου! smiley.gif

Κάτι πρέπει να ξέρεις εσύ... μήπως γνωρίζεις κάναν παίκτη???
F-16
QUOTE(niktop @ May 29 2009, 19:35 ) *
Κάτι πρέπει να ξέρεις εσύ... μήπως γνωρίζεις κάναν παίκτη???

Έχω πληροφορίες ότι παίζει εκεί πολύπειρος παίχτης με ανόδους σε Εθνικές κατηγορίες!
Μάλιστα, παρά το ότι αγωνίζεται στις θέσεις 4 και 5 διακρίνεται για το φονικό του σουτ!!!!!! shot.gif shot.gif shot.gif
Πέρα απ'την πλάκα, σε χαλεπούς καιρούς όπως οι τωρινοί που δύσκολα βρίσκει κάποιος αξιόπιστους παράγοντες, η Μεταμόρφωση θα αποτελέσει μία φερεγγυότατη ομάδα! Άλλωστε δεν είναι τυχαίο πως η ομάδα δεν χρωστάει ούτε μισό euro, σε αντίθεση με άλλες ομάδες της περιοχής.... 77.gif
niktop
Ο coach Αντώνης Μυριντζής επέστρεψε στη Νίκη Βόλου! Πολύπειρος προπονητής με αρκετούς "δικούς" του παίκτες και στον Βόλο και στη Λάρισα που μπορεί να τον ακολουθήσουν και να βοηθήσουν την ιστορική ομάδα. Ίδωμεν....
Spyk
Αντιγράφω από το site της ΕΟΚ:

"
25/5/2009
Κλήρωση για ανακατανομή σωματείων
Σύμφωνα με το άρθρο 11 – παρ. Δ’ της Ειδικής Προκήρυξης του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας περιόδου 2008/09 και μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ανόδου και υποβιβασμού σωματείων, θα γίνει κλήρωση και ανακατανομή των σωματείων ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και ΕΚΑΣΘ στους ομίλους του Νότου και του Βορρά, αντίστοιχα. Σε κάθε όμιλο θα ενταχθούν με την κλήρωση τόσα σωματεία ΕΣΚΑ, ΕΣΚΑΝΑ και ΕΣΚΑΣΘ, όσα ακριβώς απαιτούνται για να συμπληρωθεί ο αριθμός των δεκατεσσάρων (14) σωματείων στον 1ο Όμιλο Νότου, στον 1ο και 2ο Όμιλο Βορρά και δεκαπέντε (15) σωματείων στον 2ο Όμιλο Νότου, λόγω δικαιώματος δήλωσης συμμετοχής του σωματείου ΑΣ Ιωνικός Λαμίας. Η κλήρωση θα γίνει τη Δευτέρα 1/6/2009 και ώρα 13:00, για μεν τα σωματεία ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ, στα γραφεία της ΕΟΚ (ΟΑΚΑ), για δε τα σωματεία ΕΚΑΣΘ, στο γραφείο της ΕΟΚ στη Θεσσαλονίκη (Λυδίας 1 και Παπαναστασίου).

"

Οπότε τη Δευτέρα θα ξέρουμε ποιοι παίζουν με ποιους.
niktop
Ο Βλιώρας προπονητής στη Μεταμόρφωση
mjordan
Φίλε μου niktop εάν μπορείς πές μου περισσότερα για τη συνάντηση στη θεσσαλονίκη στις 15/6;
niktop
QUOTE(mjordan @ Jun 7 2009, 19:00 ) *
Φίλε μου niktop εάν μπορείς πές μου περισσότερα για τη συνάντηση στη θεσσαλονίκη στις 15/6;

θα γίνει στο Δημοτικό Θέατρο του Δήμου Συκεών στη Θεσσαλονίκη στις 1 το μεσημέρι. η Διέυθυνση είναι Κομνημών 38
koutrouvalas
[quote name='niktop' date='Jun 8 2009, 15:30 ' post='311314']
θα γίνει στο Δημοτικό Θέατρο του Δήμου Συκεών στη Θεσσαλονίκη στις 1 το μεσημέρι. η Διέυθυνση είναι Κομνημών 38
[/
quote]

θα μαζευτεί καθόλου κόσμος?
Spyk
QUOTE(niktop @ Jun 8 2009, 15:30 ) *
θα γίνει στο Δημοτικό Θέατρο του Δήμου Συκεών στη Θεσσαλονίκη στις 1 το μεσημέρι. η Διέυθυνση είναι Κομνημών 38


Τι νέα από τη συνάντηση;
dirk10
o πσακ εφτιαξε μια επιτροπη απο παιχτες β-γ εθνικης η οποια θα ασχοληθει με τα προβληματα των παιχτων(αυτη την περιοδο με τον νομο για τους 30ριδες) σ αυτες τις κατηγοριες με την βοηθεια φυσικα των αθλητων της α1 κ α2.καλο ειναι να συμμετεχουν οσοι πιο πολλοι μπορουν ωστε να φανει οτι υπαρχει ανταποκριση!πληροφοριες εδω:
http://www.psak.gr/index.php?contact
.εχουν φτιαξει ενα εγγραφο το οποιο το υπογρφουν παιχτες β κ γ εθνικης για το θεμα των 30ριδων καλο ειναι αν διαβαζουν παιχτες των ομαδων να επικοινωνησουν.τα τηλεφωνα ειναι στο link panw.
dream-player
Πολύ νέκρα αυτό το topic σε αντί8εση με αυτό του Νότου. Τελικά στη Γ' Εθνική του Βορρά δίνουν λεφτά μόνο όποιοι πάνε να ανέβουν και οι υπόλοιποι τίποτα...Συμπέρασμα δικό μου από αυτά που βλέπω στα topic....
Spyk
QUOTE(dream-player @ Jun 26 2009, 00:19 ) *
Πολύ νέκρα αυτό το topic σε αντί8εση με αυτό του Νότου. Τελικά στη Γ' Εθνική του Βορρά δίνουν λεφτά μόνο όποιοι πάνε να ανέβουν και οι υπόλοιποι τίποτα...Συμπέρασμα δικό μου από αυτά που βλέπω στα topic....


Από ό,τι καταλαβαίνω εγώ στο Basketforum γράφουν άνθρωποι που συμμετέχουν ενεργά στα πρωταθλήματα, δηλαδή παίχτες προπονητές, παράγοντες, manager ίσως κτλ

Προφανώς όσοι από αυτούς κατοικούν στο Βορρά δεν συμμετέχουν σε αυτό το forum.

Αναφορικά με την δυναμικότητα των ομάδων του Βορρά νομίζω ότι τα πράγματα είναι σε απόλυτη ισορροπία φέτος. Δες τη Β Εθνική: 8 ομάδες από το νότο και 8 ομάδες από το Βορρά.
dream-player
QUOTE(Spyk @ Jun 26 2009, 11:17 ) *
Από ό,τι καταλαβαίνω εγώ στο Basketforum γράφουν άνθρωποι που συμμετέχουν ενεργά στα πρωταθλήματα, δηλαδή παίχτες προπονητές, παράγοντες, manager ίσως κτλ

Προφανώς όσοι από αυτούς κατοικούν στο Βορρά δεν συμμετέχουν σε αυτό το forum.

Αναφορικά με την δυναμικότητα των ομάδων του Βορρά νομίζω ότι τα πράγματα είναι σε απόλυτη ισορροπία φέτος. Δες τη Β Εθνική: 8 ομάδες από το νότο και 8 ομάδες από το Βορρά.


Έχεις δίκιο για την Β'. Μιλάω για την Γ' Βορρά μόνο. Φίλε μου νομίζω ότι ο λόγος που δεν ασχολούνται είναι ότι δεν υπάρχουν και τόσα χρήματα σε αντίθεση με τον Νότο που πληρώνουν (λέμε τώρα) οι περισσότερες ομάδες.
Spyk
QUOTE(dream-player @ Jun 26 2009, 13:23 ) *
Έχεις δίκιο για την Β'. Μιλάω για την Γ' Βορρά μόνο. Φίλε μου νομίζω ότι ο λόγος που δεν ασχολούνται είναι ότι δεν υπάρχουν και τόσα χρήματα σε αντίθεση με τον Νότο που πληρώνουν (λέμε τώρα) οι περισσότερες ομάδες.


Ανέφερα τη Β Εθνική για να σου πω ότι τελικά η δυναμικότητα των ομάδων Γ Εθνικής Βορρά και Νότου είναι ίδια, αφού οι ομάδες της Γ Βορρά που ανεβαίνουν στη Β Εθνική παραμένουν και διακρίνονται.
taraboura
QUOTE(dream-player @ Jun 26 2009, 00:19 ) *
Πολύ νέκρα αυτό το topic σε αντί8εση με αυτό του Νότου. Τελικά στη Γ' Εθνική του Βορρά δίνουν λεφτά μόνο όποιοι πάνε να ανέβουν και οι υπόλοιποι τίποτα...Συμπέρασμα δικό μου από αυτά που βλέπω στα topic....

Η απάντηση είναι απλή: στο νότο βρίσκεται η Αθήνα...
pass
QUOTE(taraboura @ Jun 27 2009, 10:06 ) *
Η απάντηση είναι απλή: στο νότο βρίσκεται η Αθήνα...
Η φετινή έκπληξη του πρωταθλήματος στη Γ εθνική 2ος όμιλος θα είναι ο Ορφέας Ν. Σκοπού.Απέκτησε έμπειρους παίκτες.Αυτοί μαζί με τον ενθουσιασμό των καινούριων πιστεύω να πλασαριστούν στη πρώτη εξάδα.Για τον δεύτερο όμιλο του βορρά που ξέρω, έχει πολύ δυνατές ομάδες,αξιόλογους προπονητές και τα μπάτζετ των πρώτων ομάδων είναι πολύ υψηλά.
Spyk
QUOTE(pass @ Jun 30 2009, 23:04 ) *
Η φετινή έκπληξη του πρωταθλήματος στη Γ εθνική 2ος όμιλος θα είναι ο Ορφέας Ν. Σκοπού.Απέκτησε έμπειρους παίκτες.Αυτοί μαζί με τον ενθουσιασμό των καινούριων πιστεύω να πλασαριστούν στη πρώτη εξάδα.Για τον δεύτερο όμιλο του βορρά που ξέρω, έχει πολύ δυνατές ομάδες,αξιόλογους προπονητές και τα μπάτζετ των πρώτων ομάδων είναι πολύ υψηλά.


Για πες πληροφορίες γιατί εγώ παρακολουθώ τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου που θα είναι αντίπαλοι.
sourdian
Κανενα νεο απο Μακεδονικο εχουμε???
sourdian
Ρε παιδια τι νεκρα ειναι αυτη στο βορρα! blink.gif
kaukasios
ο λεπενιωτης στον αιολο τρικαλων!!!!!
niktop
QUOTE(kaukasios @ Jul 8 2009, 15:07 ) *
ο λεπενιωτης στον αιολο τρικαλων!!!!!

Ποιος βγαίνει τώρα να τον μαρκαρει τον Λέπε στα πικενρολ... χεχεχε
sourdian
QUOTE(kaukasios @ Jul 8 2009, 15:07 ) *
ο λεπενιωτης στον αιολο τρικαλων!!!!!

Πολυ σημαντικη ενισχυση για την ομαδα των Τρικαλων. Φετος αγωνιστηκε στην Α1!
sotis
Εχει κανενας στοιχεια για την ελευθερουπολη καβαλας?κανενα τηλ επικοινωνιας και τετοια... ας μου στειλει σε πριβε μυνημα
drimos
Αν και το έχω αναφέρει και σε άλλο θέμα, θα ήθελα να σας γνωστοποιήσω και εδώ το νέο site που έχει δημιουργηθεί για τη ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ.
Για όσους δεν γνωρίζουν την ομάδα τους ενημερώνω ότι πρόκειται για Σύλλογο της περιφέρειας της Θεσσαλονίκης που κατέκτησε την 1η θέση του πρωταθλήματος ΕΚΑΣΘ κατά την αγωνιστική περίοδο 2008-2009 με πολύ καλές εμφανίσεις.

Για τα τελευταία νέα της ομάδας θα μπορείτε να ενημερώνεστε από το

http://www.doksadrimou.gr

Κάντε λίγες μέρες υπομονή μέχρι να προστεθεί στο site το νέο υλικό.

bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.