Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παραγγελίες μπασκετικών βιβλίων-DVD
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
NBAholic
Πρόσφατα έβαλα στο μάτι μερικά καλά βιβλία και DVD μπάσκετ που δεν κυκλοφορούν στην Ελλάδα και ήδη παρήγγειλα το Who's better who's best in basketball του Elliot Kalb. Για όσους δεν ξέρουν, το βιβλίο έκανε πάταγο στην Αμερική, γιατί υποστήριζε ότι ο Σακίλ είναι ο κορυφαίος παίχτης όλων των εποχών!
Ως εκ τούτου, αλλά και όντας λάτρης των στατιστικών, το παρήγγειλα από το βιβλιοπωλείο Παπασωτηρίου και θα το 'χω σε 2-3 βδομάδες.

Το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν κάνουν προμήθειες DVD. Γνωρίζει κανείς πού θα μπορούσα να παραγγείλω κάτι τέτοιο (Multirama, ίσως; ), χωρίς να καταφύγω σε on-line παραγγελίες από το Amazon;
Air Kef
Ίσως από dvd κλαμπ..Ας πούμε τα seven μπορεί να εξυπηρετουν..
dizzy_fingers
Multirama, diskolo na feroun basketiko DVD.

Kapoio basketiko magazi an vreis isos...(a, ksexasa...afta exoun ekleipsei edo kai kairo sti xora mas 68.gif)

Poies einai oi megaliteres alisides video club stin ellada?
Seven, Video Blue...allo?

Mallon mono se video club an rotiseis tha exeis logika elpides.

An oxi, tote einai kairos na metakomiseis se alli xora tongue.gif (ego to skeftomai sovara meta tis teleftaies 20 meres unsure.gif ).
NBAholic
Έχω ένα Seven κοντά στη γειτονιά μου. Θα δω τι θα μπορέσω να κάνω από κει, παιδιά. Υπάρχει κι ένα κατάστημα DVD...Θα δοκιμάσω και τα 2.

QUOTE
(ego to skeftomai sovara meta tis teleftaies 20 meres  ).


Όχι! Η μετανάστευσή σου θα είναι ένα μεγάλο πλήγμα για τους απανταχού χρήστες του BasketForum. Εκτός κι αν εκεί αποφασίσεις να προσθέσεις ελληνική γραμματοσειρά στο PC σου. tongue.gif
dizzy_fingers
Πίστεψέ με, αν μείνω ποτέ στο εξωτερικό, αυτό θα είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνω tongue.gif.
Green_Fan
Ψάξε και στο www.dvdstore.gr .
Μπορείς να τους στείλεις εκεί ένα mail και να τους ρωτήσεις αν μπορούν να σου βρούν τα dvd's που ψάχνεις.
saintpetros
εγω θα σου προτεινα να ψωνιζεις αποκλειστικα online απο εξωτερικο
οταν προκειτε για μικροαγορες οπως βιβλια-dvd's-cd's....
τα εχεις το πολυ σε 4 μερες βρισκεις ακριβως αυτο που θες και πληρωνεις συνολικα χαμηλοτερη τιμη απο οπουδηποτε στην ελλαδα
NBAholic
Έτσι μου πρότειναν κι άλλοι, οπότε μάλλον έτσι πρέπει ν'αρχίσω να δρω.
Παρεπιπτόντως, καλώς ήρθες στις πύλες του Basketforum. smile.gif
Green_Fan
QUOTE(saintpetros @ Nov 17 2005, 06:13 PM)
τα εχεις το πολυ σε 4 μερες


Αυτό είναι σχετικό..
Βασικά παίζουν πολλά ρόλο:

1)Σε ποιά χώρα είναι το μαγαζί και πόσα γρήγορα στέλνει τις παραγγελίες του.
2)Όλα τα μαγαζία προσφέρουν επιλογές να στο στείλουν και σε 2 μέρες ακόμα αλλά πρέπει να πληρώσεις περισσότερα.Είναι δηλαδή ακριβότερα τα μεταφορικά.Που αυτό σε καμία περίπτωση δεν συμφέρει γιατί είναι χαζομάρα να πληρώσεις 30 ευρώ παραπάνω από οτι θα πλήρωνες για να το έχεις 2-3 μέρες πριν.

Εγώ πάντως αγοράζω πολύ πολύ συχνά (μανιωδώς) vinyls από δισκάδικα της Αγγλίας (εκεί έχει τα καλύτερα,respect).Αλλά φορές μου τα στέλνουν μέσα σε 5-6 μέρες και άλλες φορές έχουνε κάνει και 10.Την άλλη φορά μου ήρθανε σε 4 μέρες.

Για αυτό σου λέω οτι είναι σχετικό. wink.gif

Y.Γ:Συμφωνώ πάντως οτι στα online καταστήματα του εξωτερικού μπορεί να βρεί πολύ περισσότερα πράγματα.Το amazon.co.uk φυσικά και είναι το καλύτερο και άμα ψάχνεις για κάτι παλιό κάποια αγγελία στο ebay.co.uk!
airambado
bball.gif paidia to anefera kai se allo topic auto pou tha po...loipon katevaste to programma lphant www.lphant.com)kai ego ithela na parageilo apo ekso diafora dvd k ta brika dorean ekei blink.gif einai krima na plirosete eno mporeite na ta brite dorean_mj23
thrylos7
Καλώς ήρθες στο forum!
Εφόσον μπορείς, γράφε ελληνικά.

Eγώ πάντως δεν μπορώ να το αξιοποιήσω γιατί είμαι προϊστορικός στο Internet. sad.gif
airambado
παιδια εχει δει κανεις το allen iverson <<the answer>>??ειναι τελειο οπως επισης και το ankle breakers 2....
+μπορει να μου πει κανεις που μπορω να βρω(to internet)τα better basketball??!!

thanks+opoios κατεβασε to lphant ας πει την γνωμη του....
s0b
QUOTE(airambado @ Apr 13 2006, 08:39 PM)
παιδια εχει δει κανεις το allen iverson <<the answer>>??ειναι τελειο οπως επισης και το ankle breakers 2....
+μπορει να μου πει κανεις που μπορω να βρω(to internet)τα  better basketball??!!

thanks+opoios κατεβασε  to lphant ας πει την γνωμη του....
*



Kαλησπέρα, έχω πολλές ταινίες του michael jordan και του majic johnson. Ψάχνω το above and beyond tou mj kai το the answer του allen iverson. Επίσης μία καταπληκτική ταινία που αναφέρεται στη ζωή ενός πολύ καλού παίχτη που δεν έπαιξε ποτέ στο NBA είναι το HOOKED :THE LEGEND OF DEMETRIUS HOOK MITCHELL.
Πολλές από τις ταινίες που κυκλοφορούνε μπορείτε να τις βρείτε στο dc++. Αν κάποιος έχει αγώνες ΝΒΑ tων Chicago bulls όλης της δεκαετίας του 90 μπορεί να μου πει θα χαρώ να κάνουμε καμία ανταλλαγή.
airambado
to above and beyond to exo..mporeis na to breis apo to lphant(www.lphant.com)gia pes mou kamia alli kalli tainia i afieroma!....mpes an thes sto topic mou exo arketes tainies kai afieromata...(des love and basketball-hoop dreams-blue chips)KORIFAIES!
airambado
To the answer to exo an endiaferesai einai katapliktiko!1:30 video exei oli ti zoi tou allen!
_pro_ball_player_18
QUOTE(airambado @ Apr 23 2006, 06:11 PM)
To the answer to exo an endiaferesai einai katapliktiko!1:30 video exei oli ti zoi tou allen!
*

Γενικα καλη ηταν η ταινια του Α.Ι. αλλα αυτος ο παικτης δεν μου αρεσει και πολυ peace.gif
airambado
QUOTE(_pro_ball_player_18 @ May 17 2006, 12:03 AM)
Γενικα καλη ηταν η ταινια του Α.Ι. αλλα αυτος ο παικτης δεν μου αρεσει και πολυ  peace.gif
*

Και μονο που τα λες αυτα εισαι αθεοφοβος,θα επρεπε να ντρεπεσαι,βλασφημε! biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.