Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης:Κύπελλο 2006-07
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2
Warrior
Εγινε χθες η κληρωση του κυπελλου,που μας εφερε αντιμετωπους με την ΑΕΚ στις 27 Σεπτεμβριου στο
ΟΑΚΑ σε νοκ αουτ αγωνα.

Η ΑΕΚ ακομα ψαχνεται,μολις χθες εκανε την 1η της συγκεντρωση,ενω υπαρχουν πολλα κενα στο ροστερ.
Σιγουρα θα μπορουσαμε να ειχαμε και καλυτερη κληρωση,αφου με την ΑΕΚ εχουμε πολυ ασχημη παραδοση.
Εχουν περασει παρα πολλα χρονια απο την τελευταια μας νικη στην Αθηνα...

Απο την αλλη,νομιζω πως ειναι μια πολυ καλη ευκαιρια να σπασουμε την δυσμενη αυτη παραδοσηΣιγουρα θα
ειμαστε πολυ πιο ετοιμοι απο τον αντιπαλο και διαθετουμε πληρεστερο ροστερ.Αυτα τα ματς ομως,ειδικα στην
αρχη της χρονιας,παντα κρυβουν παγιδες και θα πρεπει να το αποδειξουμε μεσα στο γηπεδο.

Αν καταφερουμε και την περασουμε,επομενος αντιπαλος θα ειναι ενας εκ των Μαρουσι-Απολλων(κατα 99%
το Μαρουσι) σε νοκ αουτ αγωνα που θα γινει στην Λαρισα,λογω της τιμωριας μας απο το μακρινο 2003!

Αν ξεπερασουμε και αυτο το εμποδιο,θα συναντησουμε(πιθανοτατα) εναν εκ των Παναθηναικο-Ολυμπιακο σε
διπλα ματς για τα ημιτελικα(με επαναληπτικο εντος).Ομως πολυ μακρια το πηγα... smile.gif

Aς ελπισουμε οτι η ομαδα θα ειναι αυτη που πρεπει και θα φτασει τουλαχιστον μεχρι τα ημιτελικα.

Ενα ερωτημα ειναι...αν θα εχει ξεπερασει τον τραυματισμο του ο Καλαιτζης ως τοτε:
klearxos
Ποσες αγωνιστικες μας εχουν μεινει απο την τιμωρια (5 αν θυμαμαι καλα)?
rchos
αν παιξετε με παο στα ημιτελικα αν δεν κανω λαθος θα τον αντιμετωπισετε και στο κυπελλο και στο πρωταθλημα σε διαστημα λιγων ημερων μεσα στο οακα χωρις κοσμο!μεγαλο κρας τεστ για τον αρη αυτο!μεσα σε λιγες μερες 3 φορες με τον παο και τις δυο απο αυτες στο χωρις κοσμο οακα!

βεβαια παω και εγω μακρια την βαλιτσα καθοτι ο αρης εχει αλλους αντιπαλους πρωτα και πολυ περισσοτερο ο παο παιζει πρωτα και με την ομαδα μου!
Warrior
QUOTE(klearxos @ Sep 12 2006, 03:30 PM) *
Ποσες αγωνιστικες μας εχουν μεινει απο την τιμωρια (5 αν θυμαμαι καλα)?


Δεν ξερω ρε γμτ... unsure.gif

Μου ειπανε οτι ειναι μονο μια,αλλα και γω νομιζω παραπανω!Aπο την Λαρισα το 2003 δεν ειναι??

QUOTE
αν παιξετε με παο στα ημιτελικα αν δεν κανω λαθος θα τον αντιμετωπισετε και στο κυπελλο και στο πρωταθλημα σε διαστημα λιγων ημερων μεσα στο οακα χωρις κοσμο!μεγαλο κρας τεστ για τον αρη αυτο!μεσα σε λιγες μερες 3 φορες με τον παο και τις δυο απο αυτες στο χωρις κοσμο οακα!


Για την ακριβεια μεσα σε μια βδομαδα.Δεν ειναι οτι καλυτερο,αλλα απο την αλλη θα δουμε τις αδυναμιες της
ομαδας και αν πρεπει να γινουν διορθωτικες κινησεις...Και αυτο ισχυει και αν πεσουμε με τον Ολυμπιακο.
klearxos
Ειναι οντως απο την Λαρισα.
Πρεπει να παει περιπου μια με δυο αγωνιστικες τον χρονο ετσι οπως παμε.Θεωρητικα αυτη πρεπει να ειναι η τελευται ή θα εχουμε ακομα μια. Στα ρεπορταζ που διαβασα καταλαβα οτι πρεπει να τελειωνουμε με το Μαρουσι αφου δεν κανουν την ιδια διευκρινηση για το επομενο ματς(αναφερουν απλα οτι το δευτερο ματς ειναι εντος εδρας)

Αντε να δουμε!
weirdo1977
έτσι k αλλιώς για να σηκώσουμε το κύπελλο θα έπρεπε να νικήσουμε έναν από τους ολυμπιακό παναθηναϊκό... όπως το βλέπω αν περάσουμε τον ημιτελικό πάμε για 22 τίτλους...
mono maroussi
QUOTE(weirdo1977 @ Sep 13 2006, 01:15 AM) *
έτσι k αλλιώς για να σηκώσουμε το κύπελλο θα έπρεπε να νικήσουμε έναν από τους ολυμπιακό παναθηναϊκό... όπως το βλέπω αν περάσουμε τον ημιτελικό πάμε για 22 τίτλους...

κατσε να περασεις τον προημιτελικο πρωτα και μετα βλεπεις τα ημιτελικα..χεχε.αμα παιζαμε αλεξανδρειο θα εδινα λιγες επλιδες αλλα τωρα που θα γινει σε ουδετερο δινω 50-50 πιθανοτητες χαλαρα
Warrior
QUOTE
κατσε να περασεις τον προημιτελικο πρωτα και μετα βλεπεις τα ημιτελικα..χεχε.αμα παιζαμε αλεξανδρειο θα εδινα λιγες επλιδες αλλα τωρα που θα γινει σε ουδετερο δινω 50-50 πιθανοτητες χαλαρα


Πρωτα πρεπει να περασουμε την ΑΕΚ,η οποια μπαινει σε μια σειρα σιγα σιγα και μαζευει αξιολογο υλικο...
Μετα βλεπουμε με εσας.50-50 χαλαρα λες,ε..??

Kαλα... 19.gif
EXPLOITED ARIS
Ετσι ειναι αυτα.Λετε για 50-50 και χαιρεσαι!!!Μαλλον ομως θα αρχισει να ισχυει το πελατολογικο συστημα!!!!!!Ξερεις εσυ...
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 13 2006, 04:08 AM) *
Ετσι ειναι αυτα.Λετε για 50-50 και χαιρεσαι!!!Μαλλον ομως θα αρχισει να ισχυει το πελατολογικο συστημα!!!!!!Ξερεις εσυ...

καλα λες ηρθε η ωρα να το επαναφερουμε αγαπημενε μου πελατη γιατι περυσι χαλασε καπως..shot.gif
EXPLOITED ARIS
Θυμισε μου λιγο που εισαι φετος.Και κοιτα να το συνηθισεις γιατι ουτε Μπλακνει θα εχεις ουτε Γιαννακη να σε ξελασπωνει.Ξεκουρασου τωρα.
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 14 2006, 02:45 AM) *
Θυμισε μου λιγο που εισαι φετος.Και κοιτα να το συνηθισεις γιατι ουτε Μπλακνει θα εχεις ουτε Γιαννακη να σε ξελασπωνει.Ξεκουρασου τωρα.

που ειμαι τωρα δλδ?θα φανει κατα τη διαρκεια της χρονιας που ειμαι...
goos
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟ μαρουσι.ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ(ΔΕΝ)ΕΧΟΥΝ.ΜΕ ΤΟΝ *** ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΝ Κ ΑΔΕΙΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕ ΤΟΣΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΑ ΤΑΜΕΙΑ Κ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ 10 ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΑΠΕΞΩ ΠΟΥ ΑΦΗΝΑΝ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΦΑΤΣΙΚΟΣ Κ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΡΟΥΣΙΩΤΕΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΦΡΑΓΚΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΜΕΝΑΝ Κ ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΟ ΧΑΡΤΖΙΛΙΚΙ ΤΟΥΣ.ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ.ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑΝ Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑΓΡΑΦΟ ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Κ ΤΟΝ ΠΡΟΠΗΛΑΚΗΣΑΝ ΕΝΩ Κ ΑΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΜΑΣ ,ΠΛΗΣΙΑΖΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΝ ΕΔΙΩΧΝΑΝ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ Κ ΟΛΟΙ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΗΘΟΣ ΤΟΥ αμαρουσιουΚ ΤΟΝ προεδρο τους ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΚΑΝΕ ΚΟΣΜΙΜΑ ΤΟ μαρουσι.ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΥΤΟ Κ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΠΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ Κ ΟΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΓΗΠΕΔΟ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ(ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΤΟΥ ΑΡΗ)ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Κ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ Κ ΕΒΑΛΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ.
mono maroussi
QUOTE(goos @ Sep 15 2006, 10:13 PM) *
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟ μαρουσακιΙ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΟΥ(ΔΕΝ)ΕΧΟΥΝ.ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΗΤΗ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΝ Κ ΑΔΕΙΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕ ΤΟΣΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΧΑΝ ΣΤΑ ΤΑΜΕΙΑ Κ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ 10 ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΑΠΕΞΩ ΠΟΥ ΑΦΗΝΑΝ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΑΝ ΦΑΤΣΙΚΟΣ Κ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΑΡΟΥΣΙΩΤΕΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΟΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΦΡΑΓΚΑ ΜΑΣ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟΥΣ ΕΜΕΝΑΝ Κ ΒΓΑΛΑΝΕ ΤΟ ΧΑΡΤΖΙΛΙΚΙ ΤΟΥΣ.ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ.ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΠΙΤΕΘΗΚΑΝ Κ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑΓΡΑΦΟ ΠΟΥ ΚΑΛΥΠΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ Κ ΤΟΝ ΠΡΟΠΗΛΑΚΗΣΑΝ ΕΝΩ Κ ΑΙ ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΟΠΟΙΟΣ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΜΑΣ ,ΠΛΗΣΙΑΖΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΝ ΕΔΙΩΧΝΑΝ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΔΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ Κ ΟΛΟΙ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΗΘΟΣ ΤΟΥ αμαρουσιουΚ ΤΟΝ προεδρο τους ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΕΚΑΝΕ ΚΟΣΜΙΜΑ ΤΟ μαρουσακι.ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΑΥΤΟ Κ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΠΕΞΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ Κ ΟΠΩΣ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΜΙΣΟ ΓΗΠΕΔΟ ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ(ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΑΙΝΑ ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΤΟΥ ΑΡΗ)ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Κ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΟΛΥ Κ ΕΒΑΛΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΜΑΣ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ.

ποιος ειναι αυτος που προκαλει τωρα??ο κανονισμος του φορουμ λεει να μην γραφουμε με κεφαλαια!!!χαρακτηρισμοι οπως μαρουσακι να κοπουν αμεσα γιατι σε λιγο δεν θα μενουν αναπαντητοι..οσο για το 5ο ματς που λες δες ενα βιντεο μιας και λογικα θα το χεις το ματς και ελα να μοθ ξαναπεις αν ειχατε το μισο γηπεδο..απο τα 1500 ατομα αντε 300 να ταν δικοι σας..οσο για τα σκηνικα που λες στο γηπεδο δεν εχεις δικαιωμα να μιλας με αυτα που κανετε εσεις στο αλεξανδρειο πισω απο τους παγκους και με αυτα που πετατε μεσα..οχι ολοι σας αλλα εχετε και τα καλοπαιδα σας..
Warrior
Φιλε goos χαλαρωσε λιγο....

2. Παρακαλείσθε να μην απευθύνεστε στον συνομιλητή σας ή σε οπουδήποτε αλλού (ομάδα, παίχτη) με προσβλητικό τρόπο. Αυτό δε σημαίνει ότι λογοκρίνονται οι βρισιές αλλά ούτε ότι και χαρακτηρισμοί οι οποίοι δεν είναι απαραίτητα υβριστικοί, αλλά είναι προσβλητικοί, θα επιτρέπονται.
Αυτός ο κανονισμός δεν αφορά μόνο τα ποστ αλλά και τα μηνύματα στις υπογραφές των μελών, οι οποίες εφόσον κριθεί απαραίτητο μπορούν να επεξεργαστούν από τους διαχειριστές του φόρουμ, αλλά και στο shoutbox.


Το παραπανω ειναι απο τον κανονισμο του φορουμ τον οποιο πρεπει να τηρουμε για να μπορει να λειτουργει
ετσι οπως πρεπει το φορουμ..
dizzy_fingers
Ηρεμίστε βρεεεεεε!
Ειδικά εσείς οι δύο EXPLOITED_ARIS και mono_maroussi, στην αρχή νόμιζα ότι ήσασταν φιλαράκια και απλά πειραζόσασταν, γι'αυτό άφηνα να συνεχίζετε την κουβέντα σας.

Αλλά αν δεν είστε ικανοί να κρατήσετε μία συζήτηση σε κόσμιο επίπεδο, τότε είναι καλύτερα να ξανασκεφτείτε προτού πατήσετε το Add Reply.

Κομμένοι οι χαρακτηρισμοί, goos.

Μην δω άλλη πρόκληση από εδώ και πέρα, είτε σε αυτό είτε σε άλλο τόπικ.
goos
QUOTE(mono maroussi @ Sep 15 2006, 10:19 PM) *
ποιος ειναι αυτος που προκαλει τωρα??ο κανονισμος του φορουμ λεει να μην γραφουμε με κεφαλαια!!!χαρακτηρισμοι οπως μαρουσακι να κοπουν αμεσα γιατι σε λιγο δεν θα μενουν αναπαντητοι..οσο για το 5ο ματς που λες δες ενα βιντεο μιας και λογικα θα το χεις το ματς και ελα να μοθ ξαναπεις αν ειχατε το μισο γηπεδο..απο τα 1500 ατομα αντε 300 να ταν δικοι σας..οσο για τα σκηνικα που λες στο γηπεδο δεν εχεις δικαιωμα να μιλας με αυτα που κανετε εσεις στο αλεξανδρειο πισω απο τους παγκους και με αυτα που πετατε μεσα..οχι ολοι σας αλλα εχετε και τα καλοπαιδα σας..

φιλε μου συγνωμη για καποιες εκφρασεις,οντως παραφερθηκα. αλλα δεν νομιζω ενα πραγμα απο τα παραπανω να ειναι ψεμμα;πες μου ενα γεγονος απο αυτα που ειπα κ δεν εγινε.αν ησουν στο γηπεδο θα τα ειδες κ εσυ.επισης αν δεις το video οι κεντρικοι σας θυρα ηταν στην πλειοψηφεια αριανοι απλα ηταν ΄κυριλε ατομα' οικογενειαρχες που δεν πανε σε πεταλα.πιστεψε με πολλοι γνωστοι μου ηταν εκει γιατι φοβηθηκαν για τυχων παρατραγουδα κ προτιμησαν να δουν το παιχνιδι πιο ηρεμα,επισης το ενα πεταλο ηταν δικο μας κ τελος η αλλη εξεδρα ηταν των επισημων.τελος παντων αυτα δεν εχουν σημασια εξαλλου αλλη δυναμικη εχει το μαρουση κ αλλη ο αρης.κ παλι σου ζητω συγνωμη αν ειπα κατι παραπανω.για τα κεφαλαια δεν το ηξερα οτι δεν επιτρεπονται,δεν το εκανα επιτηδες.
mono maroussi
QUOTE(goos @ Sep 16 2006, 06:41 AM) *
φιλε μου συγνωμη για καποιες εκφρασεις,οντως παραφερθηκα. αλλα δεν νομιζω ενα πραγμα απο τα παραπανω να ειναι ψεμμα;πες μου ενα γεγονος απο αυτα που ειπα κ δεν εγινε.αν ησουν στο γηπεδο θα τα ειδες κ εσυ.επισης αν δεις το video οι κεντρικοι σας θυρα ηταν στην πλειοψηφεια αριανοι απλα ηταν ΄κυριλε ατομα' οικογενειαρχες που δεν πανε σε πεταλα.πιστεψε με πολλοι γνωστοι μου ηταν εκει γιατι φοβηθηκαν για τυχων παρατραγουδα κ προτιμησαν να δουν το παιχνιδι πιο ηρεμα,επισης το ενα πεταλο ηταν δικο μας κ τελος η αλλη εξεδρα ηταν των επισημων.τελος παντων αυτα δεν εχουν σημασια εξαλλου αλλη δυναμικη εχει το μαρουση κ αλλη ο αρης.κ παλι σου ζητω συγνωμη αν ειπα κατι παραπανω.για τα κεφαλαια δεν το ηξερα οτι δεν επιτρεπονται,δεν το εκανα επιτηδες.

μα ναι αυτο ελειπε να κατσω να συγκρινω κοσμο αμαρουσιου και αρη...απλα σου λεω επειδη ημουν μεσα(παντα μεσα ειμαι αλλωστε οταν πεζει η μαρουσαρα..)οτι οσον αφορα τον κοσμο ειναι οπως τα λεω περιπου..ναι και το δημοσιογραφο οντως καπιοι δικοι μας δυστηχως τον βαρεσανε αν και αυτος ηταν λιγακι προκλητικος..οσο για τα εισητηρια ισχυει αυτο που ειπες αλλα τελικα σας δωσαμε με αποτελεσμα να μεινουν ατομα δικα μας εξω..εγω προσωπικα ξερω τουλαχιστον 7 παιδια που δεν μπηκαν μεσα επειδη δεν τους αφησε η αστυνομια γιατι στο πεταλο των οπαδων μας ειμασταν τιγκα..αμα θυμασαι ακομα και στις σκαλες καθοντουσαν..τεσπα η ιστορια εγραψε οτι ο αρης βγηκε ευρολιγκα και αυτο δεν αλλαζει οποτε καλη σας επιτυχια και τα λεμε 1η οκτωβρη στη δευτερη φαση του κυπελλουwink.gif
EXPLOITED ARIS
Μπορω να μαθω τι ωρα παιζουμε την Τεταρτη με την ΑΕΚ;Warrior τρελε θα μιλησουμε για να κανονισουμε.Οκ;
dizzy_fingers
17:00 παίζετε...τρελή ώρα ε?

Να βγάλετε φωτογραφίες αν πάτε smile.gif.
EXPLOITED ARIS
ΣΙγουρα 5;Στο σαιτ του Αρη αν υπολογισεις απο την αντιστροφη μετρηση βγαινει οτι παιζουμε 7.Λες να κανω λαθος;
Warrior
Καλα στο arisbc.gr...ειχε τελειωσει η κληρωση της Ευρωλιγκας...και ειχε ακομα αντιστροφη μετρηση!! laugh.gif

5 ειναι ο αγωνας με τα ως τωρα δεδομενα.Θα κανονισουμε EXPLOITED ARIS...Δινω μαθηματα Παρασκ.+Σαββ.
γι'αυτο δεν ειμαι σιγουρος.Αλλα δεν νομιζω να αντισταθω στον πειρασμο... biggrin.gif Ειδικα αν δεν το δειξει η TV.

Καμια αλλη συμμετοχη??

Αντωνη?

QUOTE(betsmart.gr)
ΑΡΗΣ - Σκέιλς: «Θα παίξω με την ΑΕΚ»

Ετοιμος δηλώνει ο Αμερικανός γκαρντ

Είναι ο παίκτης που έχει κερδίσει τις εντυπώσεις μέχρι τώρα στον Αρη και αυτός που «τραβάει» την ομάδα στο σκοράρισμα. Ο τραυματισμός του Αλεξ Σκέιλς λογικά έφερε ανησυχία στις τάξεις της ομάδας, όμως ο Αμερικανός γκαρντ εμφανίζεται καθησυχαστικός, όσον αφορά στη συμμετοχή του στον πρώτο επίσημο αγώνα της ομάδας, με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ την ερχόμενη Τετάρτη.

«Θα παίξω στον αγώνα με την ΑΕΚ. Ηδη αισθάνομαι καλύτερα, δε θα υπάρξει πρόβλημα», τόνισε ο Σκέιλς, ο οποίος πιθανότατα δε θα αγωνιστεί στον τελευταίο
EXPLOITED ARIS
Κατι δηλωσαν οι Αεκτσηδες για 3000 κοσμο την Τεταρτη στο ΟΑΚΑ.(ναι ενταξει...θα θελα να το δω αυτο).Και στο επισημο σαιτ η Φλοριτζιναλ κατι ελεγε για σκουληκια και αλλα τετοια ομορφα.Οποιος μπορει ας ερθει την Τεταρτη στο γηπεδο να δουμε την ομαδα μας για να μη νομιζουν και οι Αεκτσηδες οτι εχουν και λαο.Ας τους μιλησει καποιος...
dizzy_fingers
Χαρακτηρισμοί και οπαδικές βεντέτες δεν χωράνε εδώ πέρα.
Αν κάποιοι είπαν κάτι κάπου, μπορείς να τους απαντήσεις εκεί, όχι εδώ.
Vas
Ο Αρης έχει προβάδισμα σε αυτό τον αγώνα λόγω πιο καλής συνοχής των παικτών…
Από την άλλη, θα έχει κόσμο το ΟΑΚΑ (εγώ πιστεύω γύρω στις 5000) αφού υπάρχει συσπίρωση για την ομάδα αυτή την στιγμή. Αυτό θα φέρει και πιο μεγάλο πάθος στους παίκτες της ΑΕΚ

Να δούμε και τους ξένους που πείρε….



@Exploited Aris

Επειδή βλέπω ότι «σνομπάρεις» και βγάζεις όλους τους φιλάθλους των άλλων ομάδων φλώρους (μετά του Αμαρουσίου, λες και της Αεκ τώρα) θα ήθελα να σε συναντήσω σε κάποιο αγώνα… Φιλικά πάντα, όπως βρέθηκα και με τον Warrior…. Από περιέργεια και μόνο…
EXPLOITED ARIS
Σε αυτο που λες για τα οπαδικα και τις βεντετες εχεις δικιο.Αλλου πρεπει να απαντωνται και οχι εδω.Απλως επειδη βλεπω οτι εχω δωσει την εντυπωση καφρου και δεν θελω καθολου ειμαι ανοιχτος σε οποιον θελει για συναντηση και συζητηση.Απλως δεν γουσταρω χαρακτηρισμους τυπου σκουληκια κλπ.Με τον Warrior καλως εχοντων των πραγματων θα συναντηθουμε την Τεταρτη.Οποιος θελει καλοδεχουμενος.
Pierce
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 24 2006, 06:01 AM) *
Κατι δηλωσαν οι Αεκτσηδες για 3000 κοσμο την Τεταρτη στο ΟΑΚΑ.(ναι ενταξει...θα θελα να το δω αυτο).Και στο επισημο σαιτ η Φλοριτζιναλ κατι ελεγε για σκουληκια και αλλα τετοια ομορφα.Οποιος μπορει ας ερθει την Τεταρτη στο γηπεδο να δουμε την ομαδα μας για να μη νομιζουν και οι Αεκτσηδες οτι εχουν και λαο.Ας τους μιλησει καποιος...

το οτι εχετε αυτη τη στιγμη καλυτερη ομαδα δεν σημαινει κατι σε σχεση με το κοσμο. οι οπαδοι της αεκ ειναι χαλασμενοι με αυτα που συμβαινουν και δεν σημαινει οτι δεν εχουμε λαο επειδη δεν πατα(μ)νε στο γηπεδο.οταν η αεκ στα μεσα της δεκαετιας του 90 ειχε ομαδα μαζευε 7000 καθε αγωνιστικη στο γηπεδο. ο αρης αν δεν κανω λαθος τοτε βαραγε μυγες στο αλεξανδρειο . οι χαρακτηρισμοι σκουλικια και σια ειναι οντως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ αλλα δεν σου δινει το δικαιωμα για 50 -100 καφρους συνδεσμιτες να υποτιμας το κοσμο ενος τεραστιου σωματειου. και μακαρι να μαζευτουμε 3000 αλλα χλωμο, και μακαρι το αλεξανδρειο και γενικα ολα τα γηπεδα να εχουν κοσμο
mono maroussi
κρισημη ερωτηση.αμα περασετε την αεκ το ματσ μεταξυ μας στην Λαρισσα θα ειναι με φιλαθλους η κεκλεισμενων?ας απαντησει καποιος που να ξερει παρακαλω
mono maroussi
QUOTE(pierce21 @ Sep 24 2006, 10:26 PM) *
το οτι εχετε αυτη τη στιγμη καλυτερη ομαδα δεν σημαινει κατι σε σχεση με το κοσμο. οι οπαδοι της αεκ ειναι χαλασμενοι με αυτα που συμβαινουν και δεν σημαινει οτι δεν εχουμε λαο επειδη δεν πατα(μ)νε στο γηπεδο.οταν η αεκ στα μεσα της δεκαετιας του 90 ειχε ομαδα μαζευε 7000 καθε αγωνιστικη στο γηπεδο. ο αρης αν δεν κανω λαθος τοτε βαραγε μυγες στο αλεξανδρειο . οι χαρακτηρισμοι σκουλικια και σια ειναι οντως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ αλλα δεν σου δινει το δικαιωμα για 50 -100 καφρους συνδεσμιτες να υποτιμας το κοσμο ενος τεραστιου σωματειου. και μακαρι να μαζευτουμε 3000 αλλα χλωμο, και μακαρι το αλεξανδρειο και γενικα ολα τα γηπεδα να εχουν κοσμο

ενα μικρο λαθος εκανες..οι οπαδοι του Αρη παντα στηριζαν την ομαδα τους ακομα και στα δυσκολα χρονια και το αλεξανδρειο μαζευε τουλαχιστον 1500-2000 φιλαθλους..αλλα αφηνω τους αρειανους να μιλησουν που θα ξερουν καλυτερα


α και γενικα στα μεσα της δεκαετιας του 90 ολοι πηγαιναν γηπεδο..ακομα και το Μαρουσι 1500 τους μαζευε σταθερα ακομα και στην Α2;)
Warrior
@mono maroussi

Κανονικα με κοσμο θα ειναι ο αγωνας ΑΝ περασουμε...



Τωρα θα ανοιξουμε συζητηση για τον κοσμο που εχει καθε ομαδα και παει στο γηπεδο??

Βρε EXPLOITED ARIS καθεσαι τωρα και φορτωνεις για μια ανοκοινωση την Οriginal??Απαραδεκτο σε δημοσια
ανακοινωση να υπαρχουν τετοιοι χαρακτηρισμοι,αλλα μην ασχολεισαι.Μιλαμε για συνδεσμο οπαδων...

Ουτε ολοκληρο τον κοσμο της ΑΕΚ εκφραζουν(θελω να πιστευω.. rolleyes.gif )
Εμεις εδω ας ασχολουμαστε με τα αγωνιστικα,μην χαλαμε τις καρδιες μας! smile.gif
Pierce
Ουτε ολοκληρο τον κοσμο της ΑΕΚ εκφραζουν(θελω να πιστευω.. rolleyes.gif )
Εμεις εδω ας ασχολουμαστε με τα αγωνιστικα,μην χαλαμε τις καρδιες μας! smile.gif
[/quote]
να εισαι σιγουρος οτι δεν τους εκφραζουν. και οσον αφορα τα αγωνιστικα πιστευω να το παλεψουμε το ματσακι και οτι ηθελε γινει
hagi
Κώστα μάλλον χλωμό να έρθω...Δεν βολέυει η ώρα και είναι και λίγο περίεργη η μέρα γενικά..
Για τηλεόραση δεν έχω ακούσει τίποτα να το δείχνει..Ραδιάκι μάλλον θα παίξει...
Θα πάμε σίγουρα όμως σε άλλα παιχνίδια και εννοείτε φέτος στο Παλέ..
klearxos
Αντε καλο ξεκινημα!
Ευτυχως που του χρονου κλεινω τα 30 και εχω δει τον Αρη να κερδιζει μεσα στην ΑΕΚ!
The Admiral
Κριμα σημερα...

Αλλα ετσι ειναι τα παιχνιδια προετοιμασιας.

Χωρις το βασικο σκορερ,λογικα θα μεναμε σε χαμηλο σκορ...

Ηταν και εκτος εδρας το παιχνιδι...

Πηγε και στο τελευταιο καλαθι...

Ε,δεν ειμαστε και τοσο δουλεμενη ομαδα πια για να το καθαριζαμε για πλακα...

Τελος παντων.

Ας μην εχουμε μονο γκρινιες νωρις νωρις...

Κοιταχτε και τι επαθαν και αλλες ομαδες αποψε...

Να γυρισουν οι τραυματιες.Αυτο εχει σημασια...
ashton
πέρα από Castle & Wilkinson (που τους ξέραμε) δεν είδα κάτι στον Άρη.
Ο Massey ήταν σε ρηχά νερά, ο Fletcher σε ακόμα ρηχότερα ενώ ο Serapinas δε μου γέμισε το μάτι.
Πέρα από τους 2 αμερικανούς, καλή παρουσία είχε (για μένα) μόνο ο Γιαννούλης που και τη ρακέτα γέμιζε και φθορά έκανε και πόντους έδινε.
Warrior
QUOTE(klearxos @ Sep 27 2006, 08:11 PM) *
Αντε καλο ξεκινημα!
Ευτυχως που του χρονου κλεινω τα 30 και εχω δει τον Αρη να κερδιζει μεσα στην ΑΕΚ!


Εγω που ειμαι 24 παλι...δεν τον εχω δει!Για την ακριβεια δεν το θυμαμαι,πολυ πολυ αμυδρα...

QUOTE(The Admiral @ Sep 27 2006, 08:37 PM) *
Ε,δεν ειμαστε και τοσο δουλεμενη ομαδα πια για να το καθαριζαμε για πλακα...

Τελος παντων.

Ας μην εχουμε μονο γκρινιες νωρις νωρις...


Η ΑΕΚ που κανει προπονησεις μια βδομαδα δηλαδη τι να πει?
Εγω πραγματικα δεν επεσα απο τα συννεφα σημερα.Το περιμενα γιάυτο και ελεγα να περιμενουμε τι θα γινει
με την ΑΕΚ.Και δεν πιστευω οτι την υποτιμησαμε,που καπου αναφερθηκε(ισως στο αλλο τοπικ).

Η ΑΕΚ μαζεψε εμπειρους,Ελληνες παικτες που σε τετοια ματς κανουν την διαφορα,ενω ο Αλεξανδρης
ειναι "μανουλα" σε επικινδυνες αποστολες τετοιου ειδους.Μπορει να δωσει γρηγορα σε ομαδα με πολλα
προβληματα την καταλληλη ψυχολογια.


QUOTE(ashton @ Sep 27 2006, 08:57 PM) *
πέρα από Castle & Wilkinson (που τους ξέραμε) δεν είδα κάτι στον Άρη.
Ο Massey ήταν σε ρηχά νερά, ο Fletcher σε ακόμα ρηχότερα ενώ ο Serapinas δε μου γέμισε το μάτι.
Πέρα από τους 2 αμερικανούς, καλή παρουσία είχε (για μένα) μόνο ο Γιαννούλης που και τη ρακέτα γέμιζε και φθορά έκανε και πόντους έδινε.


Ακριβως ετσι...

Ο Γιαννουλης μαλιστα επαιξε ανεξηγητα μικρο χρονικο διαστημα.Α,ρε Ματσον...
SteelGandalf
Μπορεί να είναι ακόμα αρχή αλλά δε μπορώ να δεχτώ και να συγχωρήσω την ήττα του Άρη από την ΑΕΚ στα πλαίσια του κυπέλλου Ελλάδος. Η ΑΕΚ είναι μια ομάδα που δεν έχει ούτε ένα μήνα που μάζεψε όλους τους παίχτες της, σε αντίθεση με τον Άρη ο οποίος έχει πολύ περισσότερο καιρό προετοιμασίας σαν ομάδα. Μεγάλο φταίξιμο ρίχνω στην τεχνική ηγεσία της ομάδας μας. Τέτοια ματς κύριοι δεν επιτρέπεται να φτάνουν στο τελευταίο σουτ. Ντροπή σας!!!

Μήπως είναι μια καλή ευκαιρία να έρθει ο Παναγιώτης Γιαννάκης τώρα; Ο ένας στόχος ήδη χάθηκε πριν ακόμα ξεκινήσουμε. Κρίμα. sad.gif

Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ.
Warrior
Για την ακριβεια ο Αρης ειναι η 1η ομαδα της Α1 που ξεκινησε προετοιμασια.Τωρα τι προετοιμασια κανανε
και εχουμε τοσους πολλους τραυματισμους,δεν ξερω.

Εγω,δυστυχως,δεν ελπιζω σε Γιαννακη(ή και Κατσικαρη που εφυγε απο Αγ.Πετρουπολη).Αφου δεν τον
φεραμε το καλοκαιρι....Σιγα μην ερθει σε μας ο Γιαννακης να χρεωνεται το "παπλωμα".Καλα ειναι ηρεμος
στην Εθνικη.

Το προβλημα δεν ειναι μονο στην τεχνικη ηγεσια.Ειναι διατεθιμενοι να φερουν σοβαρο προπονητη και να του
αναθεσουν εν λευκω την ομαδα(με σοβαρο μπατζετ)??Πολυ αμφιβαλλω... sad.gif
Johnaros
Κριμα...

Πιστεύω πως φέτος θα είναι καλή χρονιά , αλλά αυτή η ήττα μου φαίνεται ανεξηγητη αν λαβουμε υποψη την προετοιμασία...

Για μένα η διαφορα ηταν στους προπονητές.
Τέλος, σε τι μας χαλούσε δηλαδή ο Ταπούτος και δεν τον παίρναμε εμείς ασπούμε... Αμαν με την ξενολαγνεια...
xaotiki_diastasi
Το κακό με παίκτες τύπου Ταπούτου, Κόμματου, Διαμαντόπουλου είναι ότι είναι παίκτες λαχεία. Παίκτες με προσόντα άλλα με προβληματικό χαρακτήρα ή πρόβλημα στην προσαρμογή στα δεδομένα της ομάδας. Ομάδες με μεγάλο μπάτζετ δεν το σκέφτονται καν να τους πάρουν. Εμείς που έχουμε αφραγκιές ίσως να μπορούσαμε να παίρναμε το ρίσκο με έναν μόνο τέτοιου τύπου παίχτη. Τελικά οι 2 από τους παραπάνω κατέληξαν στην διαλυμένη εκείνη την εποχή άεκ, γιατί κανείς άλλος δεν τους έδειχνε εμπιστοσύνη πια. Αν ο ταπούτος κάνει πολλά τέτοια παιχνίδια στην χρονιά ίσως να ήταν καλύτερη λύση από πχ. σεραπίνας. Αλλά όλα αυτά δεν νομίζω να τα ξέρει κανείς με σιγουριά από πριν.

Αλήθεια ο Διαμαντό που κατέληξε;
klearxos
Πιστευω οτι δεν πρεπει να μας παρασυρει αυτη η εμφανιση του Ταπουτου.
Ισως αυτη να ηταν και η μοναδικη φετινη εμφανιση του με διψηφιο αριθμο ποντων!
Μιλησα με καλο φιλο και Αρειανο και ειπε πως ακομα και ο Κομματος επαιξε αμυνα!!!!!!
Πιο πιθανη θεωρω την περιπτωση που ανεφερε ο Warrior οτι δηλαδη οι Ελληνες παικτες της ΑΕΚ αντιληφθηκαν τη σημασια του αγωνα και εκαναν ενα πολυ καλο παιχνιδι.
Αυτα βεβαια δεν ειναι δικαιολογιες.. απλα τα αναφερω. Περισσοτερο με πειραξε το γεγονος οτι χασαμε απο την ΑΕΚ παρα η ηττα αυτη καθαυτη.!

Τελος παντων...
Ας ελπισουμε πως θα εχουμε μια καλυτερη συνεχεια και πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να διατηρησουμε την ψυχραιμια μας μετα απο το οποιο αποτελεσμα με τον ΠΑΟ!
Johnaros
Πιστευω οτι δεν πρεπει να μας παρασυρει αυτη η εμφανιση του Ταπουτου.



Δεν το ανέφερα βασει της εμφάνισης του. Απλώς τον θεωρώ πάρα πολύ καλό παίκτη...
klearxos
Αποψη μου ειναι πως ο Ταπουτος ειναι ενα ταλεντο που εμεινε ταλεντο και τιποτε αλλο.
Εννοειται πως εχει τις δυνατοτητες να κανει κατα καιρους και καποιο καλο παιχνιδι αλλα με τιποτα να εχει μια σταθερη αποδοση για μια ολοκληρη χρονια!(Βεβαια αυτο δεν ειναι απολυτο-μιλαμε παντα με αυτα που μας εχει δειξει τα τελευταια χρονια-μπορει να προσπαθησει να με διαψευσει!)
Εμμενω στην αποψη μου πως αυτο ηταν το καλο παιχνιδι για την περιοδο 2006-2007 για τον Ταπουτο!
Δυστυχως ηταν εναντιον μας! sad.gif
ashton
o Tαπούτος είχε μια σχετικά ανοδική πορεία μέχρι τα πλέϊ-οφ του 2003/04 που είχε διψήφιο νούμερο σε όλα τα ματς. Σε Ηρακλή-Πανιώνιο δεν έπαιξε τίποτα. Ο ίδιος θεωρεί ότι η πραγματική του εικόνα είναι η πριν και η χθεσινή και όχι της 2ετίας που πέρασε. Θα δείξει.

@ warrior.
δώρο Ματσόν η απόσυρση Γιαννούλη.
treathitch
Χρηστάκη παιχταρά!!!!!!
41.gif

Συγνώμη για το αυθόρμητο μήνυμα και μάλιστα στο forum της ομάδας σας, αλλά η συγκίνηση είναι μεγάλη wink.gif
hagi
Τα είπα και στο άλλο τόπικ..Μην πέφτουμε να τους φάμε από τώρα..Με πείραξε πολύ η ήττα που ήρθε ακόμη δεν αρχίσαμε αλλά υπομονή να δούμε τί θα δούμε αργότερα..
Προπονητή δε νομίζω να αλλάξουμε,εκτός και πάμε κατα διαόλου...

Το περίεργο απλά είναι ότι η ομάδα είχε παιχνίδια με τα φιλικά που έκανε και μάλιστα κέρδισε ομάδες αρκετά καλές..
Αντε να δούμε τη συνέχεια...
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
ΑΡΗΣ: Η γνωστή κινδυνολογία και οι δύο όψεις του νομίσματος

Αποστολέας ΓΚΑΤΖΙΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ στις 29/9/2006 9:00:00

Από τη μία οι φίλαθλοι του Αρη έχουν δίκιο να φωνάζουν για την ήττα από την ΑΕΚ και από την άλλη είναι πολύ νωρίς για... δάκρυα

Στην Ελλάδα η… καταστροφολογία είναι της μόδας, όμως στον μπασκετικό Αρη το κακό παραγίνεται μερικές φορές. Ένα κακό αποτέλεσμα και έρχονται τα πάνω – κάτω, ο ενθουσιασμός γίνεται προβληματισμός, πολλές φορές και… ανάθεμα. Η ήττα, λοιπόν, από την ΑΕΚ έφερε τη συνήθη γκρίνια αλλά και τις φήμες για αλλαγές, όπως γίνεται συνήθως. Κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις κι αυτό δε θα μπορούσε να μη συμβαίνει και στην εν λόγω περίπτωση.

Από τη μία, οι φίλοι του Αρη έχουν κάθε λόγο να είναι δυσαρεστημένοι, αφού δεν αποκλείστηκαν από τον Παναθηναϊκό ή τον Ολυμπιακό, αλλά από μία ΑΕΚ που… μαζεύτηκε στο ΟΑΚΑ πριν από δύο εβδομάδες, οι παίκτες της (εύλογα)… βγάζουν γλώσσα από την κούραση στο ημίχρονο και ο βασικός της σέντερ (Μπρεντ Σκοτ) είναι σε δίαιτα! «Ναι, λείπουν ο Σκέιλς και ο Καλαϊτζής, αλλά γι’ αυτό η ομάδα έχει 14 παίκτες. Στο κάτω κάτω, αυτές οι απουσίες έπρεπε να φαίνονται κόντρα σε πιο δυνατές ομάδες», λένε πολλοί φίλαθλοι. Με άλλα λόγια, ο Αρης της Ευρωλίγκας πρέπει να κερδίζει ανέτοιμες και χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδες ακόμα κι αν δεν είναι πλήρης. Και, στο φινάλε, δεν είναι θέμα δεσίματος και υλικού να αποφεύγονται παιδαριώδη λάθη όπως αυτά του τελευταίου λεπτού (γλίστρημα της μπάλας από τον Σεραπίνας, μη φάουλ πριν το τρίποντο του Ταπούτου). Σωστό…

Από την άλλη, ούτε ο Αρης είναι έτοιμος. Και όταν μία ομάδα που έχει κάνει εννιά μεταγραφές αγωνίζεται χωρίς τον αποδεδειγμένα πρώτο σκόρερ της (Σκέιλς) και χωρίς έναν πλέι μέικερ που αποκτήθηκε για να παίζει 20-25 λεπτά, είναι μέχρι ένα σημείο λογικό να ψάχνεται τόσο πολύ. Ενας λόγος παραπάνω είναι ότι τα «βαρέα όπλα» που αποκτήθηκαν το καλοκαίρι, δεν είναι ακόμα έτοιμα. Ο Γιαννούλης βρίσκει τα πατήματά του, ο Ηλιάδης πήγε τελευταίος στην Πορταριά, ο Σεραπίνας έχει το γνωστό…σύνδρομο των παικτών που φεύγουν για πρώτη φορά από την πρώην Σοβιετική Ενωση. Να γιατί ο Αρης της Ευρωλίγκας και των εννιά μεταγραφών έψαχνε και πάλι τη λύση από τον 34χρονο Κασλ (το ‘χει η μοίρα του να χρειάζεται να βγάζει ολόκληρο αγώνα!) και τον Ουίλκινσον…

Τα παραπάνω βέβαια δε γράφονται για να… χρυσώσουν το χάπι. Οι «κίτρινοι» έχουν αδυναμίες οι οποίες φαίνονται. Όπως για παράδειγμα την έλλειψη ενός κλασικού ψηλού, που θα κλείσει τους (ορθάνοιχτους στο ΟΑΚΑ) διαδρόμους των αντίπαλων περιφερειακών. Ισως είναι νωρίς για τέτοιου είδους προβλέψεις, αλλά ο Αρης μ’ αυτήν τη φροντ λάιν κινδυνεύει να γίνει προβλέψιμος αμυντικά αφού οι ψηλοί του υστερούν τόσο στην ατομική άμυνα, όσο και στην αλληλοκάλυψη. Κάπου εδώ έρχεται το… κεφάλαιο Τζέρσμι Μάσεϊ, ο οποίος παίζει πιο περιφερειακά απ’ ότι περίμεναν οι «κίτρινοι», επηρεαζόμενοι ίσως από το γεγονός ότι στον Γ.Σ. Λάρισας έβγαλε όλη τη χρονιά ως σέντερ… ελλείψει άλλου «πενταριού».

Όπως και να ‘χει, αν πρέπει να γίνουν διορθωτικές κινήσεις, θα γίνουν. Αν, στο φινάλε, ο Αντρέα Ματσόν φταίει, θα πληρώσει! Όμως καλό θα ήταν να μη φτάνει η κατάσταση στα άκρα μετά από ένα χαμένο αγώνα. Μ’ αυτήν τη λογική, πέρυσι στον Ολυμπιακό μετά το 53-83 του Κυπέλλου από τον Παναθηναϊκό έπρεπε να φύγουν και τα… καθίσματα από το ΣΕΦ. Κι όμως, οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν στον τελικό της Α1 και μία ανάσα από το φάιναλ φορ της Ευρωλίγκα…


Δεν καταλαβα ως εκπροσωπος ποιανου μιλαει ο εν λογω δημοσιογραφος??

Και μας λεει οτι θα γινουν διορθωτικες κινησεις αν χρειαστει??

Μαλιστα μας προετοιμαζει για αλλαγη Μασει(κυκλοφορει ευρεως σημερα)και απολυση Ματσον στην επομενη
ή επομενες στραβες...

Να υποθεσω οτι η διοικηση δεν εχει καμια ευθυνη... rolleyes.gif
Alexmei
δεν μπορώ να πιστεύψω ότι έχασε ο Άρης....... sad-smiley-009.gif.... δν πειράζει όμως. Στο πρωτάθλημα θα δείτε! 19.gif
Anaz
Ωχ,αρχισαν οι σειρηνες για τον Μασει?Δεν νομιζω οτι πρεπει να γινει αυτος το εξιλαστηριο θυμα!
Ο Ματσον επρεπε να'χε φυγει κ να'χε ερθει ο Γιαννακης απ'το καλοκαιρι!Εγω γενικα ειμαι κατα της αλλαγης προπονητη στα μεσα της χρονιας-ποσο μαλλον στην αρχη- αλλα αν ειναι να ερθει ο δρακος... icon_wave.gif
EXPLOITED ARIS
Δεν ξερω αν πρεπει να φυγει καποιος η αν πρεπει να ερθουν 5-6 παιχτες!Αυτος που μας λειπει ειναι ενας ψηλος ο οποιος κλεινει χωρο και ειναι φοβητρο.Ενα σκιαχτρο που θα αποτρεπει τον αντιπαλο να επιχειρησει ντραιβ.Κατα τα αλλα περιμενουμε.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσο αγχος...Γιατι μονο εκει μπορω να το αποδωσω.Ο Παντελιαδης εχανε λει απ σε αιφνιδιασμο...Σεραπινας εκτος τοπου και χρονου λεμε.Επισης αυτο που παρατηρησα ειναι οτι ειμαστε πολυ στατικοι.Στο τελευταιο τριποντο του Καστλ ουτε ενας παιχτης δεν εκανε κινηση.Ουτε ενας.Οσο για τον Ματσον...Πρωτη φορα βλεπω προπονητη να ξερει οτι η αντιπαλη ομαδα δεν εχει κανει προετοιμασια ουτε μια εβδομαδα και να μην δινει εντολη να πιεσουν την μπαλα.Αυτοι ηταν ασυνδετοι και τους αφηναμε χωρο να κανουν ντραιβ.ΔΕν μπορω να το καταλαβω αυτο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.