Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Π.Α.Ο.Κ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Redd22
Ενταξει η ομαδα παει χαλια και πρεπει να παρει οπωσδηποτε αυτο το ματς οχι επειδη παιζει με τον παοκ αλλα γτ αμα χασει και αυτο το ματς δν ειναι ουτε για play-off.Δυστηχως ο ΑΡΗΣ μας φετος ειναι πολυ κακος.Ελπιζω του χρονου για μια καλυτερη χρονια!
Νικη με τον παοκ!!!!!!
EXPLOITED ARIS
http://www.metrosport.gr/gkalis-%c2%abto-a...elthontos%c2%bb

Τα ειπε ολα νομιζω...
Πρεπει ωστοσο να κανουμε μια νικη για να μας ανεβει κ το ηθικο.
Μια νικη με ΠΑΟΚ ειναι οτι πρεπει.
Προσωπικα πιστευω πως ο ΠΑΟΚ δεν εχει καλυτερη ομαδα απο εμας.
Ελπιζω να μη διαψευστω...
gallistis
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Feb 4 2010, 14:43 ) *
http://www.metrosport.gr/gkalis-%c2%abto-a...elthontos%c2%bb

Προσωπικα πιστευω πως ο ΠΑΟΚ δεν εχει καλυτερη ομαδα απο εμας.
Ελπιζω να μη διαψευστω...


αυτο ειναι και λιγο καταντια.πριν δυο χρονια αυτο θα ηταν δεδομενο.αλλαξαν ομως τα πραγματα και η προσγειωση ειναι ανωμαλη...
wagner love
Εύκολα 15+. Πνέει άνεμος αλλαγής... In David we trust...

Vamos Θεέ μου, όλοι δίπλα σου! smiley.gif
gallistis
QUOTE(wagner love @ Feb 5 2010, 04:51 ) *
Εύκολα 15+. Πνέει άνεμος αλλαγής... In David we trust...

Vamos Θεέ μου, όλοι δίπλα σου! smiley.gif


μακαρι,αλλα δυστυχως ο ανθρωπος δε παιζει μεσα.αν επαιζε θα ηταν διαφορετικα.τωρα βασιζεται στο ντικουδη,τον χατζηβρεττα,τον μπετς και λοιπα αργοκινητα τρενα
Timemaster
πραγματικά δε μπορώ να κάνω προγνωστικά για αυτό το παιχνίδι...
από το να κερδίσουμε με 30+ έως το να χάσουμε με 30+
κλασικό ντέρμπι τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει!

Το ενδιαφέρον μου είναι σε 3 μονομαχίες!

πρώτον ποιος θα κουραστεί πρώτος και θα ποιος θα κυριαρχήσει κάτω από το καλάθι Μπετς ή Παπαδόπουλος αν και το βλέπω σαν αρνητική ισοπαλία!

Ποιος θα δώσει ριθμό στον αγώνα ο Μονρόε ή ο Μάιλς...

και ποιος θα αρχίσει πρώτος να πυροβολεί ο Ρίτσαρτσον ή ο Γκρεγκορι...

Η απόδοση των 6 αυτών παιχτών θα κρίνει και το παιχνίδι εκτός και αν κάνει κάποιος εκ τους Ταπούτο,Κακιούζη την έκπληξη!
Σε λίγες ώρες θα ξέρουμε!
rolleyes.gif

Υ.Γ. Αν βρει κανένας λινκ ας μου στείλει εν μήνυμα!
EXPLOITED ARIS
Τα στατιστικα μεχρι τωρα ειναι της απελπισιας...
Λες κ προσπαθουμε να σπασουμε τη στεφανη... icon_drunk.gif

1 δεκαλεπτο απομενει.
Yusaku
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Feb 6 2010, 23:30 ) *
Τα στατιστικα μεχρι τωρα ειναι της απελπισιας...
Λες κ προσπαθουμε να σπασουμε τη στεφανη... icon_drunk.gif

1 δεκαλεπτο απομενει.


Mα πόσο χάλια μπορεί να είμαστε; Αυτός ο παοκ παίζει τόσο χάλια που έπρεπε να κάνουν περίπατο οι δικοί μας. Έλεος δηλαδη! Έχουμε κρατήσει μια φορά τη διαφορά φέτος ΟΤΑΝ το χρειαζόμαστεε;;; 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif rolleyes.gif
EXPLOITED ARIS
Θα δω το παιχνιδι αργοτερα κ θα σου πω.Αλλα βλεποντας μονο 6 λαθη απο εμας...απλως ειμαστε τραγικα αστοχοι.Δεν ειμαστε κακοι στο παιχνιδι.Δε μπορω να δωσω αλλη εξηγηση.

Επαναλαμβανω πως οταν δω το παιχνιδι θα επανελθω!
colonel gomelsky
Νομίζω ότι τέτοια ματς αδικούνται αν κριθούν με (αμιγώς) μπασκετικά κριτήρια. Μετράνε περισσότερο άλλα πράγματα. Η παρουσία του λαού του Άρη ήταν καταλυτική. Δεν πήγα στο γήπεδο, αλλά μπορούσε να το συμπεράνει κανείς πανεύκολα και από την Τι-βι.

Συγχαρητήρια στον Άρη και εύχομαι αυτή η νίκη να αποτελέσει την ουσιαστική απαρχή της ανάκαμψής του. Επειδή ειπώθηκαν πολλά για το παρασκήνιο της έλευσης Μπλατ, αυτό που έχει γίνει ήδη ξεκάθαρο είναι ότι ο άνθρωπος δεν ήρθε για να κοροϊδέψει (μέχρι το καλοκαίρι), αλλά για να δουλέψει. Πέρα από τα λάθη ή τα σωστά που κάνει προπονητικά, η ένταση με την οποία κοουτσάρει καταδεικνύει του λόγου το αληθές.

ΥΓ. Ευχαριστώ τους φίλους που μου στείλανε λινκ.

ΥΓ. Ο Κακιούζης ματς με το ματς βελτιώνεται. Έχει βαλθεί να διαψεύσει πολλούς (και μένα μαζί)
traveller
O Nικόλας ? καλός?
ashton
ειναι αξιοπερίεργο πάντως πως ο ΠΑΟΚ σε πάρα πολλά ματς βρίσκεται πίσω στο σκορ, ανατρέπει τη διαφορά το κάνει ντερμπυ και τελικά με τον ενα η τον άλλο τροπο σχεδον παντα χανει (Καβαλα, Κολοσσός, Αρης)
Yusaku
QUOTE(ashton @ Feb 7 2010, 00:21 ) *
ειναι αξιοπερίεργο πάντως πως ο ΠΑΟΚ σε πάρα πολλά ματς βρίσκεται πίσω στο σκορ, ανατρέπει τη διαφορά το κάνει ντερμπυ και τελικά με τον ενα η τον άλλο τροπο σχεδον παντα χανει (Καβαλα, Κολοσσός, Αρης)


Εντάξει και μεις τι να πούμε; Όλα τα ματς που πήγαν στον πόντο τα χάσαμε! Παραλίγο να το χάναμε κ αυτό. Πραγματικά πόνεσαν τα μάτια μου σήμερα!!
gallistis
QUOTE(TRAVELLER @ Feb 7 2010, 00:02 ) *
O Nικόλας ? καλός?



διεπρεψε παλι.σε 20 λεπτα 6 ποντους με 2/7 εντος παιδιας.ειναι πλεον απελπιστικα αργος και αν δε βαζει και τα σουτ,φαινεται πολυ κακος.ωραιος ο κοσμος σημερα,ενω η ομαδα μια απο τα ιδια.δε βλεπω βελτιωση μεχρι το τελος της περιοδου.ξερουμε αν ο μπλατ θα φυγει το καλοκαιρι?αν εμενε ειχαμε μια ελπιδα να φτιαχτει καλη ομαδα
traveller
QUOTE(gallistis @ Feb 6 2010, 22:50 ) *
διεπρεψε παλι.σε 20 λεπτα 6 ποντους με 2/7 εντος παιδιας.ειναι πλεον απελπιστικα αργος και αν δε βαζει και τα σουτ,φαινεται πολυ κακος.ωραιος ο κοσμος σημερα,ενω η ομαδα μια απο τα ιδια.δε βλεπω βελτιωση μεχρι το τελος της περιοδου.ξερουμε αν ο μπλατ θα φυγει το καλοκαιρι?αν εμενε ειχαμε μια ελπιδα να φτιαχτει καλη ομαδα


ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.
Timemaster
Στον πλανήτη των τυφλών κυριαρχούν οι μονόφθαλμοι!!!
Αυτό ξέρω εγώ...
τραγικοί εμείς ακόμα ποιο τραγικός ο ΠΑΟΚ!

πριν από το παιχνίδι είπα για τρεις μονομαχίες!
Έχουμε και λέμε Μπετς-Παπαδόπουλος σημειώσατε 2... όχι επειδή έκανε τρομερό παιχνίδι ο δεύτερος αλλά ο Μπετς ήταν ο χειρότερος που θυμάμαι φέτος! Όχι επειδή δε σκόραρε... ούτε επειδή δεν πήρε τα ριμπάουντ αλλά να είσαι κάτω από το καλάθι να περιμένεις τον Μονρό να έρχεται για μπάσιμο από την κορυφή και να τον αφήνεις καλάθι και φάουλ; Ενώ δύο συνεχόμενες φάσεις αντί να μαζέψεις από τα 2,5 μέτρα το επιθετικό ριμπάουντ την διώχνεις με σκαμπίλι και βγάζει ο ΠΑΟΚ αντεπίθεση;Απλά απαράδεκτος!

Το δεύτερο δίδυμο είναι Μάιλς-Μονρό και σημειώνω Χ. Ο ένας 6 πόντους ο άλλος 7 και οι δύο με κακά ποσοστά... και να μην καταφέρουν να δημιουργήσουν ρυθμό στο παιχνίδι. Βέβαια στον Μάιλς πρέπει να του προσάπτω και τις 6 ασίστ αλλά δεν κάναν την διαφορά στο παιχνίδι!

Η τρίτη μονομαχία ήταν Ρίτσαρτσον-Γκρέγκορι όπου ο μέτριος Γκρέγκορι με τους 16 πόντους αλλά με 6/13 σουτ και 4 λάθη ήταν σαφώς καλύτερος από τον Ρίτσαρτσον με τα 2/11 σουτ που έκανε το χειρότερο παιχνίδι του στην Ελλάδα και δεν ξέρω άμα είναι η ιδέα μου με τον Μπλατ κάνει γενικά άσχημα παιχνίδια εκτός από το πρώτο με τον Ολυμπιακό. Όχι ότι φταίει σε κάτι ο Ισραηλινός μιας και χάνει πολλά σουτ μόνος του και πέρνει και μερικές βεβιασμένες προσπάθειες αλλά επί Κατσικάρη δεν έπαιρνε τόσες!

Τι έκρινε το παιχνίδι;
Τα πολλά άστοχα σουτ και από τις δύο ομάδες...
Οι κακοί αιφνιδιασμοί και από τους δύο...
Ένας Κλαρκ που πήγε να μας θυμίσει κάποια στιγμή τον καλό Κλαρκ αλλά κάπου μας τα χαλάσει πάλι...
και ένας σταθερός Κακιούζης που έκανε αυτό που κάνει πάντα... βρώμικη δουλειά καλές τοποθετήσεις σε άμυνα και επίθεση ριμπάουντ και μερικά αυτονόητα καλάθια+ ένα μεγάλο τρίποντο!

Κάτι που μου άρεσε από το παιχνίδι είναι δύο παίχτες με πολύ καλή οικονομία ο Ταπούτος από τον ΠΑΟΚ που αν ήταν λίγο καλύτερος στο τελείωμα των φάσεων θα μπορούσε να πάρει τον αγώνα μόνος του μιας και ήταν "παντού"
και ο Πάουνιτς από τον Άρη που είναι ένα τρομερό εργαλείο σε άμυνα αλλά και επιθετική κυκλοφορία και ας μη σκοράρει!

Υ.Γ. Το μεγάλο γέλιο πάντως το έβγαλα για ένα ακόμα παιχνίδι με τον υπερόπτη Σιρήγο και αυτά που πετούσε!
rolleyes.gif



valsam
QUOTE(gallistis @ Feb 6 2010, 22:50 ) *
διεπρεψε παλι.σε 20 λεπτα 6 ποντους με 2/7 εντος παιδιας.ειναι πλεον απελπιστικα αργος και αν δε βαζει και τα σουτ,φαινεται πολυ κακος.ωραιος ο κοσμος σημερα,ενω η ομαδα μια απο τα ιδια.δε βλεπω βελτιωση μεχρι το τελος της περιοδου.ξερουμε αν ο μπλατ θα φυγει το καλοκαιρι?αν εμενε ειχαμε μια ελπιδα να φτιαχτει καλη ομαδα

Το μονο που δεν μπορω να καταλογισω στον Χατζηβρετα και στους Ντικουδι και Κακιουζη ειναι οτι δεν πρωσπαθουν!
Αλλα κακα τα ψεματα ο χρονος εχει κανει την δουλεια του πανω στα κορμια τους!
Αυτος που ξεχωριζει απ'τους τρεις ειναι ο Κακιουζης για εναν και μονο λογο, γιατι ποτε δεν βασιζοτανε στα φυσικα του προσοντα αλλα στον εξυπνο τροπο παιξηματος (στον "υπουλο-υπογειο τροπο του"ΤΑΛΕΝΤΟ το λεω εγω!),ετσι εβγαζε το ψωμι του και ετσι συνεχιζει,στα καλα του δεν πηδουσε εφημεριδα και τωρα δεν πηδαει χαρτοπετσετα,μικρη η διαφορα,ενω για τους αλλους δυο που για μενα δεν ηταν τοσο ταλεντα αλλα παιδια δουλεμενα τωρα φαινεται η διαφορα!
Αυτο το εχω καταλαβει περισοτερο τωρα που παιρνω μερος σε κατι τουρνουα παλαιμαχων και βλεπω συνομηλικους μου που επαιζαν σε ομαδες Α1 ακομη και στην εθνικη και ειναι λες και δεν ειχαν πιασει ποτε μπαλα του μπασκετ στα χερια τους
και αλλους παροτι αγυμναστοι με την κοιλιτσα τους που τοχουν ρε παιδακι μου το κατι τις!
Air Kef
Για μένα ένα έγινε τρομερά όμορφο ματς, παρά την αστοχία και των δύο ομάδων.

Τρομερό πάθος, πολλές μάχες σώμα με σώμα, δυνατές και ωραίες φάσεις, πολύ τρέξιμο. Α1.

Μεγάλη βοήθεια από τον κόσμο του Άρη, που πήρε το ματς επειδή στο τελευταία 5λεπτο έπαιξε καταπληκτική άμυνα που του έδωσε πόντους απο αιφνινδιασμούς και ψυχολογία για να βάλει σουτ όπως του Κακιούζη.


Α ρε Χατζηβρέττα..
EXPLOITED ARIS
Το ειδα το ματσακι.
Σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος...Καναμε ενα πολυ κακο παιχνιδι κ νικησαμε.Κ θα μπορουσαμε να νικησουμε κ με μεγαλυτερη διαφορα αλλα ας οψεται...
Θετικοι Παουνιτς κ Κακιουζης ο οποιος βγαζει εμπειρια κ εξυπναδα μεσα στο γηπεδο.
Οι υπολοιποι τρεις εμπειροι ειναι σα να βλεπεις συναυλια των Rolling Stones αυτην την εποχη...Θελουν απιστευτα αλλα δε μπορουν.Ο Χατζηβρετας προσπαθει να δωσει ρυθμο αλλα δεν....Βεβαια χτες ειχε κ ενα ελαφρυντικο αφου τον χρεωσαν με δυο φαουλ,αμφιλεγομενα κατα τη γνωμη μου,τα οποια τον εθεσαν αρκετα νωρις εκτος παιχνιδιου.Ο Μπετς-κακιστος-εκτος απο ενα επιθετικο ριμπαουντ που το κατεβασε πραγματικα,μου θυμισε τον παλιο καλο Μπετς,στο υπολοιπο παιχνιδι επαιζε σφαλιαρες με την μπαλα!Κριμα το μποϊ σου καλε δηλαδη...
Ο Μαϊλς εμενα μου αρεσε.Δεν εδωσε τον τρομακτικο ρυθμο αλλα κανει συνετα σουτ τα οποια ειναι σε καιρια σημεια κ αρκετες ασσιστ.Ο Κλαρκ παραλιγο να μου θυμισει τον Κλαρκ που πρεπει να εχουμε.Απο θεμα σουτ,οχι οργανωσης!
Αυτος που θα βοηθησει με την ενεργεια του ειναι ο Αργυροπουλος ο οποιος πιστευω θα δινει ενα καλο δεκαλεπτο-τεταρτο αμυνας.
Τον Σκορδιλη γιατι δεν τον εβαλε;Μαλλον θα τον φαει η μαρμαγκα τον Γαϊο...
Ριτσαρντσον...γιατι;
Πραγματικα δε μπορω να το εξηγησω.Εννοειται πως ολοι δικαιουνται να κανουν κακα παιχνιδια αλλα αυτο οντως ηταν χαλια!Παντως καλα κανει κ παιρνει σουτ.Το παληκαρι ειναι φονιας κ θα του βγει κ παλι στο γηπεδο.

Μακαρι αυτη η νικη να σημανει ενα νεο ξεκινημα για να σωθει η χρονια μας.
Επομενη η Αλμπα... smiley.gif
gallistis
QUOTE(valsam @ Feb 7 2010, 02:48 ) *
Το μονο που δεν μπορω να καταλογισω στον Χατζηβρετα και στους Ντικουδι και Κακιουζη ειναι οτι δεν πρωσπαθουν!
Αλλα κακα τα ψεματα ο χρονος εχει κανει την δουλεια του πανω στα κορμια τους!


πρεπει να ειναι μοναδικο ελληνικο φαινομενο,να φτανεις στα 32 και να μοιαζεις για 50.τοσοι αλλοι παιχτες σε αυτη τη ηλικια γιατι ειναι ακομα ακμαιοι?και δε θα μιλησω για γκαλη που στα 32 επαιρνε αργυρο σε ευρωπαικο,αλλα παρα πολλοι αλλοι διαπρεπουν και στην ευρωπη και στο nba.μονο οι δικοι μας ειναι ξεζουμισμενοι.και δε μιλαω μονο για τους δικους μας,αλλα και για χατζη,παπανικολαου,αλβερτη( που το ειχε κοψει εδω και 5 χρονια αλλα δε το ειχε πει),ρετζια.οποτε δεν ειναι θεμα ηλικιας αλλα νοοτροπιας και ζωης.μονο ο κακιουζης διασωζεται καπως,λογω ευστροφιας
valsam
Ενας τραυματισμος σε νεαροτερη ηλικια σου βγαινει πολυ περισοτερο καθως μεγαλωνεις!
Δειτε και την παικταρα τον Στογιανκοβιτς πως καταντησε και ειναι 32!
Γιατι ο Γιασκεβιτσιους τι επαθε?
Καλα ρε παιδια τι εγινε στο γηπεδο και εβγαλαν ανακοινωση απ'τον Παοκ για κολαση και οτι σε συγκριση με το Παλε το "ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΥΛΑΙΑΣ" ειναι παραδεισος?
gallistis
QUOTE(valsam @ Feb 7 2010, 15:35 ) *
Καλα ρε παιδια τι εγινε στο γηπεδο και εβγαλαν ανακοινωση απ'τον Παοκ για κολαση και οτι σε συγκριση με το Παλε το "ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΥΛΑΙΑΣ" ειναι παραδεισος?


δεν ακουσα κατι.η ανακοινωση γραφει και αυτα


Αποκορύφωμα όλων ήταν το γεγονός ότι πριν από την έναρξη του αγώνα έσβησαν -μόνο- τα φώτα του γηπέδου, με αποτέλεσμα η αποστολή του ΠΑΟΚ, να δεχτεί επίθεση με κάθε είδους αντικείμενα (μπουλόνια, δεσμίδες με χαρτάκια, καρέκλες, κ.α) τα οποία έπεσαν στον αγωνιστικό χώρο, αλλά και πίσω από τον πάγκο του ΠΑΟΚ, στο σημείο όπου κάθονταν τα μέλη της διοίκησης και οι συνοδοί της αποστολής.

http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...mp;c=13&m=1

παντως μου φαινεται παραξενο.εχουμε χασει τοσα παιχνιδια και ολοι ηταν ηρεμοι.του παο και του οσφπ εκαναν δηλωσεις στις καμερες χωρις να τους ενοχλει κανεις.αν εγινε κατι τετοιο,ηταν αθλιο.μονο αν καποιος ηταν στο γηπεδο μπορει να μας το πει.
thrylos7
Επειδή έτυχε να μπαίνω στο γήπεδο τη στιγμή που έσβησαν τα φώτα, έχω την εντύπωση πως δεν έσβησαν μόνο τα φώτα του γηπέδου.

Το πιο εμετικό πάντως ήταν τ' ότι κάποιοι πέταξαν τα χαρτάκια στους παίκτες του ΠΑΟΚ, στην παρουσίασή τους. Ο ορισμός της καφρίλας. Γενικά, ήταν το πιο εχθρικό Αλεξάνδρειο που έχω δει αυτά τα χρόνια και ασφαλώς, σε κάποιο άλλο πρωτάθλημα η ομάδα θα εισέπραττε αρκετές αγωνιστικές ως τιμωρία.
EXPLOITED ARIS
http://www.superbasket.gr/?c=142&a=121392

Oλα τα'χε η Μαριορη...
Μιλαμα κ για φιλοξενια...απιστευτο! icon_drunk.gif 69.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.