Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
thrylos7
Να λοιπόν που τα ματς του ΠΑΟΚ αρχίζουν να παρουσιάζουν ενδιαφέρον... Όχι μόνο για τους φίλους του ΠΑΟΚ αλλά και γενικότερα...
Αναμένεται πολύς κόσμος αύριο στο PAOK SPORTS ARENA...
Τουλάχιστον αυτό διακρίνω εγώ...
Συγκεκριμένα σε παρέα συμφοιτητών ενός κολλητού μου πολλοί εκδήλωσαν το ενδιαφέρον να παραυρεθούν στον αγώνα... και μάλλον θα το κάνουν. Λεπτομέρεια: δεν έχουν ξαναπάει σε αγώνα μπάσκετ!
Μακάρι να επαληθευτώ και να έχει πολύ κόσμο...
Όσο για το αν επαληθευτώ και για το αποτέλεσμα... Θα το μάθουμε αύριο...
Θα έχει ενδιαφέρον πάντως...
chinaski
Μπραβο στον Παοκ, μεγαλη νικη επι του Παναθηναικου!!! 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif


Καταπληκτικο παιχνιδι οπως το ακουγα απο το ραδιο.
hellenic
Anagennisi toy PAOK! Mprobo sta paidia kai ton proponiti ton Soyli ton Markopoulo poy opos fainetai kanei kali doulia!den to perimena afto...oxi pos o PAOK aksizei na einai 12 h 13 omos tora fainetai para poli dinatos...Exei endiaferon!
sihainas
όντως είναι πολύ περίεργο μια ομάδα που πρίν την αλλαγή ήταν στην επικύνδινη ζώνη και τώρα με τον νέο προπονητή κερδίζει τον παναθηναικό... μπράβο... μακάρι να συνεχίσει έτσι γιατί το ελληνικό μπάσκετ θέλει όλους τους θεωρητικά (και πρακτικά) "μεγάλους" δυνατούς
thrylos7
Το ματς ήταν σκέτη απόλαυση... και να σκεφτείτε ότι πριν 8 μέρες ήμουν και στο Άρης - Πανιώνιος!!!
Ο ΠΑΟΚ άξιζε 100% τη νίκη... Και μόνο που το γύρισε από το 81-89(παρ. 81-81) έπρεπε να πάρει τη νίκη... Για το ποιος ήταν πιο ψυχωμένος ούτε συζήτηση...
Ας τα πάρουμε απ την αρχή...

Ο κόσμος μέχρι λίγο πριν την αρχή του ματς ήταν λίγος. ωστόσο τελικά μαζεύτηκε αρκετός. Γύρω στους 5000+(7 η παρέα μου). Η ατμόσφαιρα ήταν καυτή και σ' αυτό βοήθησε ασφαλώς η εξέλιξη του αγώνα. Μελανά σημεία(καλά για τα υβριστικά συνθήματα δε γίνεται λόγος γιατί αυτά έχουν ταυτιστεί με το λαό του ΠΑΟΚ) διάφορα χαρτιά που πετάγονταν στον αγωνιστικό χώρο ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τη(κακή πράγματι) διαιτησία, κι ένα καρεκλάκι που ακτοξεύτηκε σε ανύποπτο χρόνο. Πάντως αυτοί ήταν λίγοι και δέχτηκαν με τη σειρά τα πυρά των υπολοίπων φίλων του ΠΑΟΚ.
Ειδικά στις τελευταίες βολές του Σκεπάνοβιτς(στον κανονικό αγώνα αν θυμάμαι καλά!!!-που απ' ότι άκουσα ήταν επιθετικό φάουλ) τα ντεσιμπέλ χτυπήσαν κόκκινο! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πολύ δυνατά... το σκορ πήγε 14-6. Ο Μπατίστ βγήκε γιατί στη ρακέτα ο ΠΑΟΚ έκανε ότι ήθελε... Ο Παναθηναϊκός το συμμάζεψε πολύ γρήγορα. Στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου το σκορ ήταν 20-21. Στη συνέχεια οι πράσινοι άρχισαν τα τρίποντα... πολλά τρίποντα! Ωστόσο δεν παρουσίαζαν πολύ καλό πρόσωπο. Είχαν μια διαφορά 10 πόντων με αρκετά λάθη του ΠΑΟΚ. Κάπως έτσι τελείωσε το ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ έκανε υπερπροσπάθεια αλλά ο Παναθηναϊκός έβρισκε τρόπους στο χαλαρό να μένει μπροστά. Το σκορ έγινε 59-60 αλλά μέχρι εκεί. Ο Παναθηναϊκός πήρε ξανά προβάδισμα. Μετά το ματς έγινε ΝΤΕΡΜΠΙ και πήγε(μάλλον άδικα) στην παράταση. Μεγάλη αγωνία... Το σκορ πάει στο 81-89 κι εκεί όλα τελείωσαν. Δε νομίζω να πίστευε κανείς ότι θα κέρδιζε ο ΠΑΟΚ.. Κι όμως τα σουτ μπήκαν και απέκτησε πλεονέκτημα, με τον Παναθηναϊκό να κυνηγά στα τελευταία δευτερόλεπτα. Τελείωσε! Οι οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και άρχισε το πανηγύρι απαιτώντας νίκη επί του Άρη! Θα είναι πραγματικό ντέρμπι απ' ότι φαίνεται. Το κακό είναι ότι μπορεί να το χάσω γιατί ίσως να έχω εργαστήριο στη σχολή μου.

Άσχετα αν έχασε και ο Ολυμπιακός, είναι θετικό το σημερινό αποτέλεσμα γιατί αναζωπυρώθηκε το ενδιαφέρον από πολλές απόψεις!
Ενώ αν κέρδισε ο Ολυμπιακός θα ήταν στάσιμη η κατάσταση όσον αφορά τις 2 πρώτες θέσεις.

Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ!
hagi
Να δώσω και γω με την σειρά μου συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για τη μεγάλη νίκη..Πιστεύω ότι κανείς δεν το περίμενε αν και εγώ είμαι πολύ θετικός σε όλα τα αποτελέσματα γιατί είναι ένα παιχνίδι και ποτέ δεν ξέρεις τί θα γίνει.Σφαλιάρα για τον ΠΑΟ που όμως δεν εκμεταλέυτηκε ο ΟΣΦΠ.
Αναγέννηση πραγματική για τον ΠΑΟΚ που δίνει ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα.
Μπράβο και στον Μαρκόπουλο που δείχνει να έχει αλλάξει την ψυχολογία της ομάδας..
dizzy_fingers
Φίλε θρύλε7, ποιός σου λέει τώρα ότι δε θα ξαναπατήσουν οι φίλοι σου γήπεδο...κάθε κυριακή θα σε παρακαλάνε να πάτε biggrin.gif.
Μπράβο! 41.gif

Και ασφαλώς πολλά μπράβο στον ΠΑΟΚ. Να υποθέσω πως οι 5000 φίλοι έζησαν μία από τα παλιά? Όχι μόνο από άποψη αποτελεσμάτων αλλά κι από άποψη ατμόσφαιρας?

Είχαμε κι έχουμε την ατμόσφαιρα στο Αλεξάνδρειο όλη τη σεζόν, είχαμε τα Πανιώνιος-Άρης, είχαμε το ντέρμπυ στο ΣΕΦ, είχαμε σήμερα κι αυτό το ματς...
Καλά πάμε παιδιά...ζεσταινόμαστε σιγά σιγά...ζεσταινόμαστε λέω!!! wav.gif
hagi
Συμφωνώ με το ζέσταμα..Αλλά μην καούμε στο τέλος!! tongue.gif
thrylos7
Μπα!! Κάποιοι από αυτούς δε θα πάνε... Παναθηναϊκοί ήταν!! blink.gif

Τα συγχαρητήρια δεν αξίζουν σε μένα αφού δεν τους έπεισα εγώ αυτή τη φορά... Μόνοι τους θέλανε!! Ακόμη καλύτερα... wink.gif

Ναι, η ατμόσφαιρα γενικά ήταν καυτή. Ειδικά στις βολές του Σκεπάνοβιτς γίνονταν ΧΑΜΟΣ! Πρώτη φορά άκουσα τέτοιο πράγμα σε γήπεδο κι ας πήγα φέτος Αλεξάνδρειο σε ματς όπως με ΠΑΟ και Ολυμπιακό. Απλά οι φίλοι του ΠΑΟΚ (γενικά αυτό) είναι κάπως... ότι να ναι με την έννοια ότι εκεί που γίνεται χαμός, μπαίνει ένα τρίποντο και σωπαίνουν τα επόμενα 2 λεπτά και το αντίθετο. Ενώ στο Αλεξάνδρειο υπάρχει διάρκεια, δε σταματάει ποτέ. Έτσι βέβαια δεν πολυκαταλαβαίνεις τη διαφορά στα τελευταία λεπτά ενώ στην Πυλαία...
Έχουν περισσότερη τρέλα η οπαδοί του ΠΑΟΚ (τις περισσότερες φορές με αρνητική χροιά - γιατί οι περισσότεροι ας μην ξεχνάμε έχουν "μεγαλουργήσει" στην Τούμπα) και αυτό είναι θετικό όταν είναι στα όρια. Ωστόσο, αν γίνονταν την ίδια ώρα, δύο ματς σε Πυλαία και Αλεξάνδρειο, με τον ίδιο αντίπαλο και τις ίδιες ιδιατερότητες για κάθε αγώνα θα πήγαινα στο Αλεξάνδρειο. Είναι άκρως μπασκετικό το κλίμα!

QUOTE
Καλά πάμε παιδιά...ζεσταινόμαστε σιγά σιγά...ζεσταινόμαστε λέω!!!


Οι φίλοι του ΠΑΟΚ είναι ζεσταμένοι για τα καλά!! Αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα συνεχιστεί αυτό...
3 λόγοι ανησυχίας:
α) Πιθανή ήττα από Άρη στο Αλεξάνδρειο
β) Χωρίς φιλάθλους το επόμενο παιχνίδι με Πανιώνιο
γ) Σε λίγες μέρες είναι ο ποδοσφαιρικός αγώνας ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός.
Μέχρι και 2 χρόνια πριν αυτό ήταν το ματς της χρονιάς για τον ΠΑΟΚ! Ούτε ο Άρης ούτε κανείς! Τρελός φανατισμός! Τώρα έχουν ηρεμήσει κάπως τα πράγματα για λόγους που δε χρειάζεται να αναφερθούν εδώ(εξάλλου BasketForum είναι το όνομα) χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι έχει υποτονήσει το ενδιαφέρον. Ενδεχόμενη νίκη του ΠΑΟΚ σ' αυτό και ήττα στο Αλεξάνδρειο θα φέρει τα πράγματα στη συνηθισμένη κατάσταση όσον αφορά την προσέλυση κόσμου. Απλά θα ναι πιο εύκολο να (ξανα)επιστρέψει μετά τις 5 σερί νίκες.

QUOTE
Συμφωνώ με το ζέσταμα..Αλλά μην καούμε στο τέλος!


Τώρα αν κερδίσουν και στο Αλεξάνδρειο αποκλείεται να καούν... Δεν έχουν ανάγκη αυτοί!

Πάντως όντως ζεσταινόμαστε σιγά σιγά...
thrylos7
QUOTE
Θα είναι πραγματικό ντέρμπι απ' ότι φαίνεται. Το κακό είναι ότι μπορεί να το χάσω γιατί ίσως να έχω εργαστήριο στη σχολή μου.


M' αυτή την κατάσταση έχουν κυκλοφορήσει ήδη και τα εισητήρια... Οπότε αν δε μάθω κάτι εγκαίρως θα χάσω αν όχι ένα πολύ μεγάλο ντέρμπι, σίγουρα τη πιο καυτή ατμόσφαιρα που θα μπορούσα να δω στη Θεσσαλονίκη...

Αυτό θα κολλούσε σε topic "Άρης - ΠΑΟΚ" αλλά μιας και δεν έχει δημιουργηθεί ακόμα(υπάρχουν και φίλοι του Άρη οπότε εγώ καλύτερα να μην κάνω κάτι), αναφέρω τον πόνο μου εδώ...
sad.gif --> 17.gif --> sad-smiley-009.gif
thrylos7
stypid.gif (είναι να έχεις αυτοεκτίμηση...)
Ο μονόλογος συνεχίζεται... ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έχω τίποτα(το έψαξα και το βρήκα πολύ γρήγορα-τελικά οι ερωτήσεις του NBA quiz είναι όντως δύσκολες... όπου κάνω/έκανα 10 ώρες).... Άρα εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα πάω!!! banana.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.