Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Roster ομάδων ΠΑΙΔΩΝ και ΕΦΗΒΩΝ Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
wike side
Αν έχει κάποιος πληροφορίες για roster ομάδων και φαβορί ας ξεκινήσουμε συζήτηση
wike side
QUOTE(wike side @ Jul 21 2014, 18:38 ) *
Αν έχει κάποιος πληροφορίες για roster ομάδων και φαβορί ας ξεκινήσουμε συζήτηση

ΠΑΙΔΙΚΟ

Ας αρχίσουμε με τον πρωταθλητή 2013-14 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
Ενισχύθηκε βασικά με τον Δραγάτη(μέλος της Εθνικής Παμπαίδων και ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα, 8ος στο eurohopes-μένει να το αποδείξει και στο γήπεδο-1.95 guard)
Απόκτησε και έναν 2000 γεν απο την Πεντέλη τον Καψή 1.96 forward.Έφυγε ο Πρισκομάτης ο οποίος πήγε Παναθηναϊκό
1.84 guard.Είναι από τους διεκδικητές για το πρωτάθλημα βάση ρόστερ και αποτελεσμάτων στους παμπαίδες.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ Πήρε Πρισκομάτη όπως αναφέρω ποίο πάνω και Γράψα από τον Παπάγο 1.88 guard,δηλαδή ενισχύθηκε εκεί που πόναγε,στην περιφέρεια.Ομάδα με μεγάλο βάθος πάγκου ομοιογένεια και πληρότητα σε όλες τις θέσεις,ο δεύτερος εκ των διεκδικητών.(Θα ταιριάξει στο πειθαρχημένο σύνολο του Γκούρα ο Πρισκομάτηςwink.gif

ΠΕΡΙΣΤΈΡΙ Ψήλωσε με Κάργιαννη απο την Ίριδα Πετρούπολης 1.97 forward και συμπληρώνει την τριάδα των φαβορί και βάση με ότι είδαμε στους παμπαίδες(θα καταφέρουν άρα οι παίκτες εργαλεία του να σκοράρουν τόσο καλά απο μακριάwink.gifΠολή καλή ομάδα με ομοιογένεια και προσήλωση στον στόχο.

Αυτά για αρχή να ξεκινήσουμε γιατί έχουμε πολύ υλικό και νέα και για τις υπόλοιπες ομάδες τις κατηγορίας
Gkos
Kαλώς τονα ....


Δεν σε ξέχασα....

Όταν μου έστειλες το πριβέ, μπήκα αμέσως να σου απαντήσω....

Αλλά έχεις βάλει ρύθμιση που δεν επιτρεπει να δέχεσαι πριβε!
wike side
QUOTE(Gkos @ Aug 31 2014, 14:24 ) *
Kαλώς τονα ....


Δεν σε ξέχασα....

Όταν μου έστειλες το πριβέ, μπήκα αμέσως να σου απαντήσω....

Αλλά έχεις βάλει ρύθμιση που δεν επιτρεπει να δέχεσαι πριβε!



άντε καλή αγωνιστική χρονιά ξεκίνησα και σε περιμένω !!!!

Gkos
QUOTE (wike side @ Aug 31 2014, 14:33 ) *
άντε καλή αγωνιστική χρονιά ξεκίνησα και σε περιμένω !!!!


Tσέκαρε τις ρυθμίσεις σου όμως,γιατί δημόσια δεν μπορώ να γράφω όσα θες....
wike side
Τι εννοείς;
Gkos
QUOTE (wike side @ Aug 31 2014, 15:22 ) *
Τι εννοείς;




Εννοώ ότι όταν πατάω να σου γράψω μήνυμα λέει αυτό


"The following errors were found

This member has chosen not to be contactable by the board Messenger

This personal message has not been sent "
Gkos
Αδερφέ μην μου στέλνεις πριβέ ,και περιμένεις απάντηση ,δεν με αφήνει ακόμα να σου στείλω...

Μου γράφει το ίδιο μήνυμα ακόμα...

Και επειδή στους υπολοιπους στέλνει κανονικά ,το προφίλ σου έχει το θέμα(ξαναδοκίμασα σήμερα) ....

Δεν ξέρω τι να σου πω ,αν θες στείλε ενα πριβέ σε κάποιον από τους super moderators ( http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;st=0&b=1 ) να σου βρούνε μια λύση.....

Κάτι πρέπει να έχεις κάνει εσύ ,διότι Ιούνιο,μιλήσαμε μια χαρά στα πριβέ...


Όσο για τα άλλα ,έχουμε ακόμα καιρό....

Κάτσε να τελειώσει το Μουντομπάσκετ πρώτα....


Εφήβους θα το πάρει ο Παναθηναικός....

Με Κόνιαρη ,Παπαγιάννη ,Λούντζη στις μεταγραφές δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να αμφιβάλλει.....

Προφανώς στην κανονική περίοδο δεν θα παίζουν όλοι ( για Χαραλαμπό ,μου είπανε- δεν το έχω επιβεβαιώσει- ότι ζήτησε να μην κατεβαίνει στα εφηβικά στην κανονική περίοδο) ,αλλά όταν έρθουν τα πλέι οφ ,δεν θα έχει θέμα...

Οι υπόλοιποι (Περιστέρι,Δούκας,ΦΟΑ ,Μαρούσι κλπ) ,κοιτάνε από δευτερη θέση και κάτω.....


Στα παιδικά,όλοι λένε ,ότι θα είναι μια μάχη μεταξύ Περιστερίου ,Παναθηναικού και Δούκα,με τους υπολοίπους να κοιτούν από μακριά....

Πολύ μακριά....
Gkos
QUOTE (Gkos @ Sep 1 2014, 18:25 ) *
Αδερφέ μην μου στέλνεις πριβέ ,και περιμένεις απάντηση ,δεν με αφήνει ακόμα να σου στείλω...

Μου γράφει το ίδιο μήνυμα ακόμα...

Και επειδή στους υπολοιπους στέλνει κανονικά ,το προφίλ σου έχει το θέμα(ξαναδοκίμασα σήμερα) ....

Δεν ξέρω τι να σου πω ,αν θες στείλε ενα πριβέ σε κάποιον από τους super moderators ( http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...mp;st=0&b=1 ) να σου βρούνε μια λύση.....

Κάτι πρέπει να έχεις κάνει εσύ ,διότι Ιούνιο,μιλήσαμε μια χαρά στα πριβέ...


Όσο για τα άλλα ,έχουμε ακόμα καιρό....

Κάτσε να τελειώσει το Μουντομπάσκετ πρώτα....


Εφήβους θα το πάρει ο Παναθηναικός....

Με Κόνιαρη ,Παπαγιάννη ,Λούντζη στις μεταγραφές δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να αμφιβάλλει.....

Προφανώς στην κανονική περίοδο δεν θα παίζουν όλοι ( για Χαραλαμπό ,μου είπανε- δεν το έχω επιβεβαιώσει- ότι ζήτησε να μην κατεβαίνει στα εφηβικά στην κανονική περίοδο) ,αλλά όταν έρθουν τα πλέι οφ ,δεν θα έχει θέμα...

Οι υπόλοιποι (Περιστέρι,Δούκας,ΦΟΑ ,Μαρούσι κλπ) ,κοιτάνε από δευτερη θέση και κάτω.....


Στα παιδικά,όλοι λένε ,ότι θα είναι μια μάχη μεταξύ Περιστερίου ,Παναθηναικού και Δούκα,με τους υπολοίπους να κοιτούν από μακριά....

Πολύ μακριά....





Λοιπόν....
Πάμε να πούμε για παίδες...

*Το Περιστέρι ξέρω ότι πήρε έναν ψηλό....
Αυτό.
Δεν ξέρω παραπάνω.
Αν εννοεί αυτόν που λες ,τι να σου πω...
Είχα δει ένα ματς (των παίδων ) της Ίριδας Πετρούπολης πέρσι (με Διόνυσο-σε αυτό το άθλιο γηπεδάκι,που από την κερκίδα δεν βλέπεις το μισό γήπεδο-δεν υπερβάλλω) και είχαν ένα παληκάρι ,ψηλό που ξεχώριζε πολύ...
Καλός παίκτης....Καλός....Αλλά όχι παίκτης ρακέτας ακριβώς,πιο περιφερειακός....
Δεν ξεχώριζε άλλος ,οπότε υποθέτω τον ίδιο θα λέμε...Αλλά δεν έμοιαζε παμπαίδας....
Ενιγουει,αν κανείς ξερει,ας μας πει.....


*Δούκας....
Ο Δούκας ,αλλιώς τα περίμενε ,αλλιώς του ήρθαν ....
Τι εννοώ ....

Είχε "κλείσει" 3 παίκτες της εθνικής παμπάιδων (της 12άδας-όχι της 50αδας) ,και εντέλει,για διαφόρους λόγους έμεινε με τον Δραγάτη μόνο....
Συν που έφυγε ο Πρισκομάτης (που δεν τον έχω σε υψηλή εκτίμηση ,αλλά ήταν μια κάποια λύσις),σκούρα τα πράγματα....
Μείνανε λίγοι....Ροτέισον 6-7 παικτών θα έχουν (όπως πέρσι)....
Για το παληκάρι από την Πεντέλη που λες δεν ξέρω ,εγώ ξέρω ότι πήρανε έναν από Τυφώνα ,που προπονούταν καιρό τωρα μαζί τους.....
Πάντως η Πεντέλη πρέπει να διαλύθηκε στο παιδικό της....
Και το Μαρούσι και η ΑΕΝΚ πήρανε παίκτες από εκεί....

Ενιγουέι,τις επόμενες μέρες θα περασω μια βολτα από το ΔΑΙΣ,να μάθω και να δω περισσότερα ....

Αλλά δεν τον βλέπω καλά τον Δούκα...

Ήταν και το κάζο ολκής που έζησε στην Χαλκίδα (5τος) ,θέλει ανασύνταξη....


*Ο Παναθηναικός έκανε νωρίς νωρίς τα τράιαλς του ,και πήρε αρκετούς παίκτες .....
Εκτός των δύο που ανέφερε ο φίλος παραπάνω ,πήρε και από τον Μωραίτη τον Πιλάβιο(υιό αυτουνού που φαντάζεστε) συν ένα ακόμη παληκάρι από Προμηθέα Χαλανδριου που είναι παμπαίδας και δεν τον ξέρω και δεν θυμάμαι και όνομα...
Έχει πληρότητα σημαντικότατη πλέον...

(Ερώτηση : Όταν λες "πειθαρχημένο σύνολο του Γκούρα" τι εννοείς ?
Διότι το περσινό παιδικό ήταν κάκιστο.
Μόνο τρίποντα εκτελούσαν.
Σαν να μην υπήρχε άνθρωπος στον πάγκο....
Στους παμπαίδες πολύ καλύτερα παίξανε.... )





Στα υπόλοιπα ,θα δωθεί μεγάλη μάχη για υποβιβασμό....

Από τους νεοφώτιστους,δεν ξέρω τίποτα για Αρη Πετρούπολης(δεν είχα δει και το παμπαιδικό του ποτέ και δεν ξέρω -αν κανείς ξέρει ,ας μας πει), η Ακαδημία έχασε τον βασικό της γκαρντ τον Σταμούλη ,που πήγε Πανιώνιο,αλλά έχει πάρει έναν παμπαίδα που πιστευω πολύ(ίσως περάσω από κει καμιά βόλτα ),η ΚΑΠ ξέρω ότι πήρε έναν από τα Σπάτα ...

Γαλάτσι ,Αμύντα ,Τριπλή Κορώνα δεν ξέρω τίποτα , Μαρούσι ,πήρε τρεις παικτες , θα παλέψει για τον υποβιβασμό, ΑΕΝΚ ξέρω ότι πήρε έναν από Πεντέλη ,ενώ και Παπαγο δεν ξέρω κάτι....

Ξέρω ότι έφυγε ο Γραψας ,και ότι παμπαίδες είχαν όλη και όλη μια 5άδα....
Δεν υπήρχε (αξιοπιστη) αλλαγή.....

Αν δεν πήραν 3 παίκτες at least ,φαβοράρα για υποβιβασμό....


Αυτά ως πολύ αρχικές σκέψεις....

Τώρα άρχισαν οι προπονήσεις....

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδια!









AJSlaughter6
QUOTE (Gkos @ Sep 1 2014, 19:45 ) *
Λοιπόν....
Πάμε να πούμε για παίδες...

*Το Περιστέρι ξέρω ότι πήρε έναν ψηλό....
Αυτό.
Δεν ξέρω παραπάνω.
Αν εννοεί αυτόν που λες ,τι να σου πω...
Είχα δει ένα ματς (των παίδων ) της Ίριδας Πετρούπολης πέρσι (με Διόνυσο-σε αυτό το άθλιο γηπεδάκι,που από την κερκίδα δεν βλέπεις το μισό γήπεδο-δεν υπερβάλλω) και είχαν ένα παληκάρι ,ψηλό που ξεχώριζε πολύ...
Καλός παίκτης....Καλός....Αλλά όχι παίκτης ρακέτας ακριβώς,πιο περιφερειακός....
Δεν ξεχώριζε άλλος ,οπότε υποθέτω τον ίδιο θα λέμε...Αλλά δεν έμοιαζε παμπαίδας....
Ενιγουει,αν κανείς ξερει,ας μας πει.....


*Δούκας....
Ο Δούκας ,αλλιώς τα περίμενε ,αλλιώς του ήρθαν ....
Τι εννοώ ....

Είχε "κλείσει" 3 παίκτες της εθνικής παμπάιδων (της 12άδας-όχι της 50αδας) ,και εντέλει,για διαφόρους λόγους έμεινε με τον Δραγάτη μόνο....
Συν που έφυγε ο Πρισκομάτης (που δεν τον έχω σε υψηλή εκτίμηση ,αλλά ήταν μια κάποια λύσις),σκούρα τα πράγματα....
Μείνανε λίγοι....Ροτέισον 6-7 παικτών θα έχουν (όπως πέρσι)....
Για το παληκάρι από την Πεντέλη που λες δεν ξέρω ,εγώ ξέρω ότι πήρανε έναν από Τυφώνα ,που προπονούταν καιρό τωρα μαζί τους.....
Πάντως η Πεντέλη πρέπει να διαλύθηκε στο παιδικό της....
Και το Μαρούσι και η ΑΕΝΚ πήρανε παίκτες από εκεί....

Ενιγουέι,τις επόμενες μέρες θα περασω μια βολτα από το ΔΑΙΣ,να μάθω και να δω περισσότερα ....

Αλλά δεν τον βλέπω καλά τον Δούκα...

Ήταν και το κάζο ολκής που έζησε στην Χαλκίδα (5τος) ,θέλει ανασύνταξη....


*Ο Παναθηναικός έκανε νωρίς νωρίς τα τράιαλς του ,και πήρε αρκετούς παίκτες .....
Εκτός των δύο που ανέφερε ο φίλος παραπάνω ,πήρε και από τον Μωραίτη τον Πιλάβιο(υιό αυτουνού που φαντάζεστε) συν ένα ακόμη παληκάρι από Προμηθέα Χαλανδριου που είναι παμπαίδας και δεν τον ξέρω και δεν θυμάμαι και όνομα...
Έχει πληρότητα σημαντικότατη πλέον...

(Ερώτηση : Όταν λες "πειθαρχημένο σύνολο του Γκούρα" τι εννοείς ?
Διότι το περσινό παιδικό ήταν κάκιστο.
Μόνο τρίποντα εκτελούσαν.
Σαν να μην υπήρχε άνθρωπος στον πάγκο....
Στους παμπαίδες πολύ καλύτερα παίξανε.... )





Στα υπόλοιπα ,θα δωθεί μεγάλη μάχη για υποβιβασμό....

Από τους νεοφώτιστους,δεν ξέρω τίποτα για Αρη Πετρούπολης(δεν είχα δει και το παμπαιδικό του ποτέ και δεν ξέρω -αν κανείς ξέρει ,ας μας πει), η Ακαδημία έχασε τον βασικό της γκαρντ τον Σταμούλη ,που πήγε Πανιώνιο,αλλά έχει πάρει έναν παμπαίδα που πιστευω πολύ(ίσως περάσω από κει καμιά βόλτα ),η ΚΑΠ ξέρω ότι πήρε έναν από τα Σπάτα ...

Γαλάτσι ,Αμύντα ,Τριπλή Κορώνα δεν ξέρω τίποτα , Μαρούσι ,πήρε τρεις παικτες , θα παλέψει για τον υποβιβασμό, ΑΕΝΚ ξέρω ότι πήρε έναν από Πεντέλη ,ενώ και Παπαγο δεν ξέρω κάτι....

Ξέρω ότι έφυγε ο Γραψας ,και ότι παμπαίδες είχαν όλη και όλη μια 5άδα....
Δεν υπήρχε (αξιοπιστη) αλλαγή.....

Αν δεν πήραν 3 παίκτες at least ,φαβοράρα για υποβιβασμό....


Αυτά ως πολύ αρχικές σκέψεις....

Τώρα άρχισαν οι προπονήσεις....

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδια!

Gkos
Το μηνυμα σου ειναι κενο αδερφε!
MAKHS
gkos και wike side ευχαριστούμε για όλες τις πληροφορίες , οι οποίες είναι πολύτιμες γιατί δεν μπορούμε να τις βρούμε πουθενά .
Αν ξέρετε κάτι και από παιδικό Εσκανά ? Ο παμπαίδας που πήρε ο Πάο από Προμηθέα είναι ο Ζέρβας ( 2000 , 1.90 )
Gkos
Ναι αδερφέ,αυτός είναι.


Από ΕΣΚΑΝΑ δεν έχω γνωριμίες πολλές,στο παιδικό του Πανιωνίου(όπως ηδη εγραψα),πήγε ο Φάνης Σταμούλης από την Ακαδημια Αθηνών(πλειμεικερ ειναι,κοντά 1,85 με 1,90 ,ήταν στην 20αδα της εθνικής παμπαιδων,αλλα όχι 12αδα-όχι κάτι σπουδαίο κατ εμέ),ενώ στο εφηβικό του Πανιωνιου δεν θα συνεχίσει ένα βασικό στέλεχος του παιδικού,ο Γιώργος Χριστόπουλος,που έκανε το βήμα παραπέρα στην απέναντι όχθη του Ατλαντικού.





http://www.ebasket.gr/2014/08/%CF%87%CF%81...81%CE%BF%CF%82/
Gkos
Μίλησα με έναν φίλο στον Ίκαρο(τον έχω πρήξει τον χριστιανό),και μου είπε ότι πηρανε κάτι παίδες,αλλά όχι κατι σπουδαίο,και ότι θα το πάρει ανετα ο Πανιώνιος. . .

Σιγά το νέο δηλαδη,με Μωραιτη(εθνική παιδων φέτος),Καπρη(πρώτος σκόρερ και πολυτιμότερος στο καμπ παμπαίδων του Κολλινδρου),Λιούνη και σία,και πως να μην το πάρεις δηλαδή. . .;

Στα της ΕΣΚΑ . .

Για Περιστέρι,ΠΑΟ,δεν έχω κάτι να προσθέσω,για Δούκα έχω.

Πήγα σήμερα μια βόλτα στο Δαις.

Τελικά έχει πάρει 4 νέους παικτες. . . 

Και Δραγατη,και Καψη και το παιδί που εγραφα από Τυφώνα(Κατσαμάς Δημητρης λέγεται και είναι γκαρντ ογκώδες),και έναν ακόμα από Γέρακα.

Δυστυχως (για μένα) ,πέτυχα προπόνηση που ηταν παρόντες από τις μεταγραφες ,μόνο ο Δραγατης και ο Κατσαμάς,που τους έχω ξαναδεί πολλάκις,οπότε ουδέν νέοτερο.

Τώρα που τα ξανασκέφτομαι όλα,θα τολμήσω να πετάξω εκτός καδρου των φαβορι την ομάδα του κου Μπακογεώργου.

Είναι σαφέστατα πιο πλήρεις οι δυο αντίπαλοι του. . .

Μακάρι να διαψευστώ,διότι (στο παιδικό και μόνο) με Δούκα είμαι.

Στην τέταρτη θέση (και πιθανή σφήνα) θα τοποθετήσω την ΚΑΠ(δικαιωματικά καθότι ηταν και στο φάιναλ φορ των παμπαιδων). . .

Καλό σύνολο,με ηγέτη τον Καρακατσάνη,ενισχύθηκε και με Μπελέξη από τα Σπάτα(ήταν στην προεπιλογή εθνικης παμπαιδων) . . .

Στα μπαλαντέρ ,βαζω ΑΕΝΚ που ακόμα δεν ξέρω τι παρε δώσε ειχε(έβαλα να ρωτήσουν) ,σιγουρα ξέρω πήρε τον Νικόλα Δημητριαδη από Πεντέλη,συν ένα παληκάρι από Δουκα(μου διαφευγει το όνομα).

Ακαδημία επίσης στα μπαλαντέρ,είχε την απώλεια του Σταμούλη,πήρε τον Νικο Αρσενόπουλο από Ηλυσιακό(γκαρντ,ψηλό του 2000) ,για περαιτέρω θα πρέπει να κάνω επίσκεψη.

Τριπλη Κορωνα δεν έχω ιδέα ,και να ρωτησω Λιμνιάτη,δύσκολο.

Μαρούσι, πηρε τρεις παικτες(ενας παμπαιδας),ονόματα ξέρω,αλλα δεν θέλω να τα γράψω.

Παπαγο ,έβαλα να ρωτησουν,αύριο θα ξέρω.

Αρη Πετρούπολης,Γαλατσι και Αμυντα,δεν ξέρω τίποτα.

Γαλατσι στους παμπαιδες πέρσι παντως,ειχε δυσκολεψει πολυ τον Παναθηναικό στους ομιλους. . . 

Υ.γ.
Το εφηβικό του Παναθηναικού,φέτος θα κατέβει και στο πρωταθλημα νεων(αντερ 22),καθότι με όσα γινανε πέρσι,απαγορεύτηκε η συμμετοχη εφηβικών σε αντρικές κατηγοριες.


Καληνυχτες.
wike side
QUOTE(Gkos @ Sep 3 2014, 02:11 ) *
Μίλησα με έναν φίλο στον Ίκαρο(τον έχω πρήξει τον χριστιανό),και μου είπε ότι πηρανε κάτι παίδες,αλλά όχι κατι σπουδαίο,και ότι θα το πάρει ανετα ο Πανιώνιος. . .

Σιγά το νέο δηλαδη,με Μωραιτη(εθνική παιδων φέτος),Καπρη(πρώτος σκόρερ και πολυτιμότερος στο καμπ παμπαίδων του Κολλινδρου),Λιούνη και σία,και πως να μην το πάρεις δηλαδή. . .;

Στα της ΕΣΚΑ . .

Για Περιστέρι,ΠΑΟ,δεν έχω κάτι να προσθέσω,για Δούκα έχω.

Πήγα σήμερα μια βόλτα στο Δαις.

Τελικά έχει πάρει 4 νέους παικτες. . . 

Και Δραγατη,και Καψη και το παιδί που εγραφα από Τυφώνα(Κατσαμάς Δημητρης λέγεται και είναι γκαρντ ογκώδες),και έναν ακόμα από Γέρακα.

Δυστυχως (για μένα) ,πέτυχα προπόνηση που ηταν παρόντες από τις μεταγραφες ,μόνο ο Δραγατης και ο Κατσαμάς,που τους έχω ξαναδεί πολλάκις,οπότε ουδέν νέοτερο.

Τώρα που τα ξανασκέφτομαι όλα,θα τολμήσω να πετάξω εκτός καδρου των φαβορι την ομάδα του κου Μπακογεώργου.

Είναι σαφέστατα πιο πλήρεις οι δυο αντίπαλοι του. . .

Μακάρι να διαψευστώ,διότι (στο παιδικό και μόνο) με Δούκα είμαι.

Στην τέταρτη θέση (και πιθανή σφήνα) θα τοποθετήσω την ΚΑΠ(δικαιωματικά καθότι ηταν και στο φάιναλ φορ των παμπαιδων). . .

Καλό σύνολο,με ηγέτη τον Καρακατσάνη,ενισχύθηκε και με Μπελέξη από τα Σπάτα(ήταν στην προεπιλογή εθνικης παμπαιδων) . . .

Στα μπαλαντέρ ,βαζω ΑΕΝΚ που ακόμα δεν ξέρω τι παρε δώσε ειχε(έβαλα να ρωτήσουν) ,σιγουρα ξέρω πήρε τον Νικόλα Δημητριαδη από Πεντέλη,συν ένα παληκάρι από Δουκα(μου διαφευγει το όνομα).

Ακαδημία επίσης στα μπαλαντέρ,είχε την απώλεια του Σταμούλη,πήρε τον Νικο Αρσενόπουλο από Ηλυσιακό(γκαρντ,ψηλό του 2000) ,για περαιτέρω θα πρέπει να κάνω επίσκεψη.

Τριπλη Κορωνα δεν έχω ιδέα ,και να ρωτησω Λιμνιάτη,δύσκολο.

Μαρούσι, πηρε τρεις παικτες(ενας παμπαιδας),ονόματα ξέρω,αλλα δεν θέλω να τα γράψω.

Παπαγο ,έβαλα να ρωτησουν,αύριο θα ξέρω.

Αρη Πετρούπολης,Γαλατσι και Αμυντα,δεν ξέρω τίποτα.

Γαλατσι στους παμπαιδες πέρσι παντως,ειχε δυσκολεψει πολυ τον Παναθηναικό στους ομιλους. . . 

Υ.γ.
Το εφηβικό του Παναθηναικού,φέτος θα κατέβει και στο πρωταθλημα νεων(αντερ 22),καθότι με όσα γινανε πέρσι,απαγορεύτηκε η συμμετοχη εφηβικών σε αντρικές κατηγοριες.


Καληνυχτες.



Παίδες ΕΣΚΑΝΑ μέρος πρώτο

Πρωταθλητής από τα αποδυτήρια,συμφωνώ με Gkos,και στοίχημα μου από πέρυσι ο Πανιώνιος(φαβορί και για το πανελλήνιο μαζί με ΠΑΟΚ και ΠΡΟΜΗΘΈΑ ΠΑΤΡΏΝ-πήρε Κυριλή,Μαλτέζο και Βύρλα).
Του Ικαρου δεν του έκατσαν οι μεταγραφές οπότε μαλλον θα μείνει λίγο πίσω.
Στον Πανιώνιο πήγαν εκτος απο αυτον που ανέφερες πιο πάνω πήγαν και οι Παπαδημητρίου 1.85 PGαπο Ιλισιακό,Κουτσούγερας 1.92 απο Πανελλήνιο και Χατζογλου 1.97 απο Φάρο.

Παίδες ΕΣΚΑ μέρος δεύτερο

ΚΑΠ Πήρε Μπελεξή απο τα Σπατα 1.91 forward,Υφαντή 1.85 Πόρτο Ράφτη,Ψαρά 1.85 TRIPLE GROWN (2000),Οικονόμου
1.91 TRIPLE GROWN (2000).Εχω την εντύπωση πως μαζί με Καρακατσάνη και Μάκρα μία απο τις πιο ταλαντούχες και αθλητικές περιφέρειες στο πρωτάθλημα.
ΑΜΥΝΤΑΣ Πήρε ένα δυνατό παιδί απο τον ΑΟΝΑ 1,90+ η κατα τα άλλα ίδια υπολογίσιμη και μαχητική(δεν τα παρατά ποτέ)
ομάδα που θα κάνει ζημιές σε όποιον την υποτιμήσει.
TRIPLE CROWN Oμάδα εντελώς καινούργια με γίγαντα Δεμέναγα επικεφαλής και ομοσπονδιακό Δήμο coach και νέο αίμα
παιδιών-ο ένας είναι δίμετρος απο την Κω-και αρκετά νέα πρόσωπα.Ομάδα παντελώς άγνωστη για την φετινή περίοδο.
Αυτές οι τρείς για σήμερα.

Όσον αφορά την απορία σου για τον πειθαρχημένο Παναθηναικό εννοώ το φετινό παιδικό και όχι το κακό περσινό(έπρεπε να το διευκρινίσω)
Gkos
QUOTE (wike side @ Sep 3 2014, 23:15 ) *
Παίδες ΕΣΚΑΝΑ μέρος πρώτο

Πρωταθλητής από τα αποδυτήρια,συμφωνώ με Gkos,και στοίχημα μου από πέρυσι ο Πανιώνιος(φαβορί και για το πανελλήνιο μαζί με ΠΑΟΚ και ΠΡΟΜΗΘΈΑ ΠΑΤΡΏΝ-πήρε Κυριλή,Μαλτέζο και Βύρλα).
Του Ικαρου δεν του έκατσαν οι μεταγραφές οπότε μαλλον θα μείνει λίγο πίσω.
Στον Πανιώνιο πήγαν εκτος απο αυτον που ανέφερες πιο πάνω πήγαν και οι Παπαδημητρίου 1.85 PGαπο Ιλισιακό,Κουτσούγερας 1.92 απο Πανελλήνιο και Χατζογλου 1.97 απο Φάρο.

Παίδες ΕΣΚΑ μέρος δεύτερο

ΚΑΠ Πήρε Μπελεξή απο τα Σπατα 1.91 forward,Υφαντή 1.85 Πόρτο Ράφτη,Ψαρά 1.85 TRIPLE GROWN (2000),Οικονόμου
1.91 TRIPLE GROWN (2000).Εχω την εντύπωση πως μαζί με Καρακατσάνη και Μάκρα μία απο τις πιο ταλαντούχες και αθλητικές περιφέρειες στο πρωτάθλημα.
ΑΜΥΝΤΑΣ Πήρε ένα δυνατό παιδί απο τον ΑΟΝΑ 1,90+ η κατα τα άλλα ίδια υπολογίσιμη και μαχητική(δεν τα παρατά ποτέ)
ομάδα που θα κάνει ζημιές σε όποιον την υποτιμήσει.
TRIPLE CROWN Oμάδα εντελώς καινούργια με γίγαντα Δεμέναγα επικεφαλής και ομοσπονδιακό Δήμο coach και νέο αίμα
παιδιών-ο ένας είναι δίμετρος απο την Κω-και αρκετά νέα πρόσωπα.Ομάδα παντελώς άγνωστη για την φετινή περίοδο.
Αυτές οι τρείς για σήμερα.

Όσον αφορά την απορία σου για τον πειθαρχημένο Παναθηναικό εννοώ το φετινό παιδικό και όχι το κακό περσινό(έπρεπε να το διευκρινίσω)




Καλημέρα στο φόρουμ.....


Πολύ ωραία δουλειά ,αδερφέ....
Βλέπω έχεις και τα ακριβή ύψη ,οπότε το ρεπορτάζ σου πρέπει να φτάνει στα υψηλά κλιμάκια( χαχά )


Στην ΕΣΚΑΝΑ στους παίδες ,εντάξει,η πληρότητα του Πανιωνίου είναι αξιοσημείωτη ,και απέχει παρασάγγας από τον ανταγωνισμό.....

Η αλήθεια είναι ότι το παραέκανε με τις μεταγγραφές ,αλλά τον Πανιώνιο δεν τον κατηγορώ ,καθότι διαθέτει τρομερά οργανωμένες ακαδημίες με πολλά παιδιά(τις καλύτερες στην Αττική ,κατά την προσωπική μου αποψη) ,και δεν βασίζεται σε αυτή την τακτική .....


Όσο για Ίκαρο , μπορεί να μην του έκατσαν οι μεταγραφές όπως λες , μπορεί να είδε το ρόστερ του Πανιωνίου και απλά να μην το κυνήγησε παραπάνω ,ή απλά μπορεί να μην πολυασχολήθηκε καθότι έχει να λύσει και τα θέματα του αντρικού.....


Οι κινήσεις του Προμηθέα εντυπωσιακότατες ,για Μαλτέζο ήξερα ,είχα ακούσει και για άλλους ,θα δείξει (δεν ξέρουμε και τι παίδες είχε ήδη).....

Αυτό που βλέπουμε είναι ότι κάνει γερό μπάσιμο και στις ακαδημίες ,μετά το αντρικό που καταπίνει μία μία τις κατηγορίες...

Μέχρι τώρα στις μικρες ηλικίες ,ο Έσπερος ήταν που είχε το απόλυτο κουμάντο στην περιοχή....



Και μιας και λέμε γισ ΕΣΚΑΝΑ,θέλετε το νέο εφηβικό του Πανιωνίου ?

Πάρτε το ,σε φώτο!

http://www.eskana.gr/2014/09/vrbank-u19-u16-u14.html




Στα της ΕΣΚΑ,ο Δήμος προπονητης στην Τριπλή Κορώνα....??

Μάλιστα.

Κάτσε να την βάλω πρώτο φαβορί για υποβίβασμο .....

Την βλέπω να μένει χωρίς καν την κορώνα.....


(Ο Δήμος είναι ο ομοσπονδιακός τεχνικός της εθνικής παμπάιδων ,για όσους δεν ξερουν....Αντικατέστησε τον Απρίλη κάπου ,τον Λιμνιάτη που παραιτήθηκε(?)-ήταν βοηθός του .....

Με αυτόν τον τιμόνι ,μαζέψε 40ρες η εθνική ,στο τουρνουά Φιλιάς στην Γαλλία (όχι ότι με τον Λιμνιάτη θα την γλύτωνε -έτερο εκάτερο) )



Χρωστάω τα ρεπορτάζ για Παπάγο ,Ακαδημία Αθηνών και ΑΕΝΚ ....

Είναι όλα σε διαδικασία..


Στην Ακαδημία θα πάω αυτοπροσώπως ,απλά περιμένω λίγο να κρυώσει ο καιρός ,να μπορέσω να φορέσω την καμπαρντίνα μου να κάνω παρακολούθηση....
Μην έχει 35 βαθμούς Κελσίου και καρφωθώ smile.gif


Υ.γ. Πως γίνεται ο ίδιος προπονητής ,που πέρσι είχε ένα κακό(όπως και εσύ παραδέχεσαι) παιδικό,φέτος να έχει ένα πειθαρχημένο?

Σίγουρα οι παίκτες ,θα είναι διαφορετικοί( στην πλειοψηφία τους) ,αλλά αφού παραμένει ο ίδιος στο τιμόνι ,με την ίδια φιλοσοφία (που σε αυτές τις ηλικίες η προσωπικότητα του προπονητή παίζει τεραστιο ρόλο) πως θα έχουμε αυτή την αλλαγη ? :0

wike side
QUOTE(Gkos @ Sep 4 2014, 12:07 ) *
Καλημέρα στο φόρουμ.....


Πολύ ωραία δουλειά ,αδερφέ....
Βλέπω έχεις και τα ακριβή ύψη ,οπότε το ρεπορτάζ σου πρέπει να φτάνει στα υψηλά κλιμάκια( χαχά )


Στην ΕΣΚΑΝΑ στους παίδες ,εντάξει,η πληρότητα του Πανιωνίου είναι αξιοσημείωτη ,και απέχει παρασάγγας από τον ανταγωνισμό.....

Η αλήθεια είναι ότι το παραέκανε με τις μεταγγραφές ,αλλά τον Πανιώνιο δεν τον κατηγορώ ,καθότι διαθέτει τρομερά οργανωμένες ακαδημίες με πολλά παιδιά(τις καλύτερες στην Αττική ,κατά την προσωπική μου αποψη) ,και δεν βασίζεται σε αυτή την τακτική .....


Όσο για Ίκαρο , μπορεί να μην του έκατσαν οι μεταγραφές όπως λες , μπορεί να είδε το ρόστερ του Πανιωνίου και απλά να μην το κυνήγησε παραπάνω ,ή απλά μπορεί να μην πολυασχολήθηκε καθότι έχει να λύσει και τα θέματα του αντρικού.....


Οι κινήσεις του Προμηθέα εντυπωσιακότατες ,για Μαλτέζο ήξερα ,είχα ακούσει και για άλλους ,θα δείξει (δεν ξέρουμε και τι παίδες είχε ήδη).....

Αυτό που βλέπουμε είναι ότι κάνει γερό μπάσιμο και στις ακαδημίες ,μετά το αντρικό που καταπίνει μία μία τις κατηγορίες...

Μέχρι τώρα στις μικρες ηλικίες ,ο Έσπερος ήταν που είχε το απόλυτο κουμάντο στην περιοχή....



Και μιας και λέμε γισ ΕΣΚΑΝΑ,θέλετε το νέο εφηβικό του Πανιωνίου ?

Πάρτε το ,σε φώτο!

http://www.eskana.gr/2014/09/vrbank-u19-u16-u14.html




Στα της ΕΣΚΑ,ο Δήμος προπονητης στην Τριπλή Κορώνα....??

Μάλιστα.

Κάτσε να την βάλω πρώτο φαβορί για υποβίβασμο .....

Την βλέπω να μένει χωρίς καν την κορώνα.....


(Ο Δήμος είναι ο ομοσπονδιακός τεχνικός της εθνικής παμπάιδων ,για όσους δεν ξερουν....Αντικατέστησε τον Απρίλη κάπου ,τον Λιμνιάτη που παραιτήθηκε(?)-ήταν βοηθός του .....

Με αυτόν τον τιμόνι ,μαζέψε 40ρες η εθνική ,στο τουρνουά Φιλιάς στην Γαλλία (όχι ότι με τον Λιμνιάτη θα την γλύτωνε -έτερο εκάτερο) )



Χρωστάω τα ρεπορτάζ για Παπάγο ,Ακαδημία Αθηνών και ΑΕΝΚ ....

Είναι όλα σε διαδικασία..


Στην Ακαδημία θα πάω αυτοπροσώπως ,απλά περιμένω λίγο να κρυώσει ο καιρός ,να μπορέσω να φορέσω την καμπαρντίνα μου να κάνω παρακολούθηση....
Μην έχει 35 βαθμούς Κελσίου και καρφωθώ smile.gif


Υ.γ. Πως γίνεται ο ίδιος προπονητής ,που πέρσι είχε ένα κακό(όπως και εσύ παραδέχεσαι) παιδικό,φέτος να έχει ένα πειθαρχημένο?

Σίγουρα οι παίκτες ,θα είναι διαφορετικοί( στην πλειοψηφία τους) ,αλλά αφού παραμένει ο ίδιος στο τιμόνι ,με την ίδια φιλοσοφία (που σε αυτές τις ηλικίες η προσωπικότητα του προπονητή παίζει τεραστιο ρόλο) πως θα έχουμε αυτή την αλλαγη ? :0




Έχω εικόνα απο τα δύο πρώτα φιλικά του Παναθηναικού με τα συμπεράσματα να είναι λίγο πολύ ίδια.Δύο πρόσωπα σε δύο αγώνες .Στο πρώτο φιλικό με τον Αμύντα στο γήπεδό του, καλό πρώτο δεκάλεπτο απο τον ΠΑΟ με πιεστική άμυνα και ξάφνιασμα του αντιπάλου, αλλά σκοράρισμα από ατομικές ενέργειες (φυσικό εν μέρει) μετά ξεφούσκωμα αλλά τελικά άνετη επικράτηση για τον ΠΑΟ.Θετικός απο τους καινούργιους ο Γράψας,καλός οΚουφόπουλος κακός ο Προισκομάτης.
Ο Αμύντας έπαιξε χωρίς το καινούργιο του απόκτημα(τραυματίας) τον Κεφαλά,δέν τα παράτησε ποτέ αλλά το βάθος του Παναθηναίκου έπαιξε καθοριστικό πόλο στην τελική έκβαση του αποτελέσματος.

Φιλικό δεύτερο με Ίκαρο Καλλιθέας στον Τάφο του Ινδού και νίκη για τους πράσινους αλλά με πολύ μικρή διαφορά.
Ο Ίκαρος φέτος μιά ομάδα που προσπαθείς πολύ να βρείς έναν ταλαντούχο παίχτη ,παίζει με πικ εν ρολ ασταμάτητα(σοφή επιλογή του coach) δεν τα παρατά ποτέ και στηρίζεται στο μέταλλο που έχει κληρονομήσει απο πέρυσι,δύσκολα θα βγεί μέσα στην τετράδα στην Εσκανά.(Βέβαια θέλω να δω και τις άλλες ομάδες).
Η Πανάθα πάλι με δύο πρόσωπα καλή στην αρχή κάνοντας κοιλιά απο την μέση και μετά(ίσως λογικό κάνει διπλές προπονήσεις) αλλά θέλει πολύ δουλεία στα "plays",σκόραρε μόνο με ατομικές ενέργειες και μόνο με τα guard.


filos
Για εφηβικό Α' ΕΣΚΑ εκτός ΠΑΟ έχει κανείς εικόνα?
wike side
QUOTE(filos @ Sep 9 2014, 17:09 ) *
Για εφηβικό Α' ΕΣΚΑ εκτός ΠΑΟ έχει κανείς εικόνα?



Μελίσσια μέ καινούργιο coach Καβάσιλα, team manager Πέτρου(από Δούκα)και μεταγραφές-τους περιζήτητους Μαλέληδες 1.97 και 2.03 απο την διαλυμένη ΑΕΚ,και τον Κωσταρέλο guard 1.83 απο Παναθηναικό-φαίνεται να φτιάχνουν κάτι καλό.
tekton
QUOTE (wike side @ Sep 9 2014, 17:42 ) *
Μελίσσια μέ καινούργιο coach Καβάσιλα, team manager Πέτρου(από Δούκα)και μεταγραφές-τους περιζήτητους Μαλέληδες 1.97 και 2.03 απο την διαλυμένη ΑΕΚ,και τον Κωσταρέλο guard 1.83 απο Παναθηναικό-φαίνεται να φτιάχνουν κάτι καλό.


Καλά, είναι δυνατόν να φτιαχτεί κάτι καλό σε 20 ημέρες; Μόνο ο Ντέιβιντ Κόπερφιλντ (Θαυματοποιός) θα μπορούσε να τα καταφέρει.
wike side
Το ότι μπορεί να φτιάξουν κάτι καλό δεν αφορά το άμεσο ούτε καν ίσως το μεσοπρόθεσμο,αφορά το μεσομακροπρόθεσμο καί
οφείλουμε να έχουμε υπομονή στον τόπο μας και να μήν κρίνουμε τα πάντα βάση του άμεσου αλλά του σωστού.Στόχος στα παιδοεφηβικά πρέπει να είναι οι παραγωγή παικτών και όχι ,τα καμιά φορά,ανούσια ομαδικά αποτελέσματα.
jhantzop
QUOTE(tekton @ Sep 9 2014, 21:35 ) *
Καλά, είναι δυνατόν να φτιαχτεί κάτι καλό σε 20 ημέρες; Μόνο ο Ντέιβιντ Κόπερφιλντ (Θαυματοποιός) θα μπορούσε να τα καταφέρει.


Απλά για ενημέρωση... τα περισσότερα παιδιά δούλεψαν μέχρι 18 Ιουλίου και ξαναξεκίνησαν 18 Αυγούστου...

Σωτηρέλλος λέγεται ο αθλητής από Παναθηναϊκό, στον οποίο έπαιξε μία χρονιά προερχόμενος από... Μελίσσια

wike side
QUOTE(jhantzop @ Sep 9 2014, 23:22 ) *
Απλά για ενημέρωση... τα περισσότερα παιδιά δούλεψαν μέχρι 18 Ιουλίου και ξαναξεκίνησαν 18 Αυγούστου...

Σωτηρέλλος λέγεται ο αθλητής από Παναθηναϊκό, στον οποίο έπαιξε μία χρονιά προερχόμενος από... Μελίσσια




Έχεις απόλυτο δίκιο για το όνομα του αθλητή(ο δαίμονας των ίδιων καταλήξεων) και κάτι ανάλογο με αυτό που λες για την προετοιμασία στα Μελίσσια κάνουν σχεδόν όλες οι ομάδες που δουλεύουν σωστά.
tekton
QUOTE (jhantzop @ Sep 9 2014, 23:22 ) *
Απλά για ενημέρωση... τα περισσότερα παιδιά δούλεψαν μέχρι 18 Ιουλίου και ξαναξεκίνησαν 18 Αυγούστου...

Σωτηρέλλος λέγεται ο αθλητής από Παναθηναϊκό, στον οποίο έπαιξε μία χρονιά προερχόμενος από... Μελίσσια

Απλά για ενημέρωση...Μέχρι τον Ιούλιο το εφηβικό τμήμα των Μελισσίων υπολειτουργούσε, με άλλο προπονητή απ αυτόν που έχουν τώρα, με ελλειπή σύνθεση αθλητών και με μικρή συμμετοχή. Ουσιαστικά ο καινούργιος προπονητής και με πλήρη ομάδα είχε 25 ημέρες για να δουλέψει.
jhantzop
QUOTE(tekton @ Sep 10 2014, 09:07 ) *
Απλά για ενημέρωση...Μέχρι τον Ιούλιο το εφηβικό τμήμα των Μελισσίων υπολειτουργούσε, με άλλο προπονητή απ αυτόν που έχουν τώρα, με ελλειπή σύνθεση αθλητών και με μικρή συμμετοχή. Ουσιαστικά ο καινούργιος προπονητής και με πλήρη ομάδα είχε 25 ημέρες για να δουλέψει.


Επειδή βλέπω πως ενδιαφέρεστε να μάθετε για τα των Μελισσίων... Η αλλαγή προπονητή στο εφηβικό έγινε τέλος Μαΐου. Τον μήνα Ιούνιο η ομάδα είχε προπονητή τον νέο προπονητή του ανδρικού Φάνη Αποστολάκη. Όλο τον Ιούλιο δούλεψε με τον Βαγγέλη Καβάσιλα και τον συνεργάτη του Γιάννη Αναστασόπουλο. Η συμμετοχή των αθλητών για τον μήνα Ιούλιο ήταν αρκετά μεγάλη. Επειδή η ομάδα έχει πολλά νέα παιδιά, ήταν αδύνατο να υπήρχε αυτή η συμμετοχή από τον Ιούνιο. Η ομάδα φτιαχνόταν σιγά-σιγά. Τα λέω για να μην υπάρχουν παρερμηνείες. Ας ασχοληθούμε τώρα και με καμία άλλη ομάδα!

blove.gif

wike side
ΑΕΝΚ Παίδες,πήραν Κοκκίνη 1.92 fw και Παπαβασιλείου 1.85 από Δούκα και δεν ξέρω αν αληθεύει και η μετακίνηση του Δημητριάδη 1,80 pg από Πεντέλη.
Έμαθα ότι τελικά δεν μετακινήθηκε ο Οικονόμου από το Triple Crown στην ΚΑΠ αλλά παρέμεινε εκεί.
Ο Παναθηναικός έπαιξε εχτές φιλικό με το Περιστέρι (παίδες) στο γήπεδο του ΓΣΠ. Το τελικό αποτέλεσμα υπέρ των πράσινων
(όχι ότι έχει σημασία)με το Περιστέρι να ξεκινά πολύ δυναμικά και να προηγείται και τον ΠΑΟ να βελτιώνεται προς το τέλος
και να κερδίζει με μικρή διαφορά.Επειδή μιλάμε για δύο ομάδες που θα διεκδικήσουν το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ αξιζει να πούμε δυο λόγια.ΓΣΠ ομάδα δεμένη και μαχητική δείχνει πολύ δυνατή και σίγουρη στο γήπεδο,σουτάρει καλά και τρέχει πολύ
-κάτι πολύ σημαντικό για εχθές είναι οι απουσίες του Μπιμπούδη(ηγέτης),και του Ιωάννου pg που φάνηκαν στο γήπεδο-
ΠΑΟ Οι προσθήκες στα guard πρέπει να προσαρμοστούν στην ομάδα που σίγουρα έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης στο παιχνίδι
της,αλλά αυτό που θέλει ακόμα περισσότερο βελτίωση είναι η αμυντική λειτουργία τόσο ατομικά όσο και ομαδικά



Όποιος έχει πληροφορίες για φιλικά να τις παραθέτει.
Gkos
QUOTE (wike side @ Sep 10 2014, 10:00 ) *
ΑΕΝΚ Παίδες,πήραν Κοκκίνη 1.92 fw και Παπαβασιλείου 1.85 από Δούκα και δεν ξέρω αν αληθεύει και η μετακίνηση του Δημητριάδη 1,80 pg από Πεντέλη.

Αυτούς ξέρω και γω....
Ναι αληθευει ,μια χαρά,τον έχω δει και σε φωτο να κάνει προπόνηση smile.gif

Διαλύθηκε η Πεντέλη ,της έριξε 40αρα σε φιλικό ,το (όχι ιδαίτερα δυνατό φετος) Μαρούσι....
)

Έμαθα ότι τελικά δεν μετακινήθηκε ο Οικονόμου από το Triple Crown στην ΚΑΠ αλλά παρέμεινε εκεί.
Ο Παναθηναικός έπαιξε εχτές φιλικό με το Περιστέρι (παίδες) στο γήπεδο του ΓΣΠ. Το τελικό αποτέλεσμα υπέρ των πράσινων
(όχι ότι έχει σημασία)με το Περιστέρι να ξεκινά πολύ δυναμικά και να προηγείται και τον ΠΑΟ να βελτιώνεται προς το τέλος
και να κερδίζει με μικρή διαφορά.Επειδή μιλάμε για δύο ομάδες που θα διεκδικήσουν το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ αξιζει να πούμε δυο λόγια.ΓΣΠ ομάδα δεμένη και μαχητική δείχνει πολύ δυνατή και σίγουρη στο γήπεδο,σουτάρει καλά και τρέχει πολύ
-κάτι πολύ σημαντικό για εχθές είναι οι απουσίες του Μπιμπούδη(ηγέτης),και του Ιωάννου pg που φάνηκαν στο γήπεδο-
ΠΑΟ Οι προσθήκες στα guard πρέπει να προσαρμοστούν στην ομάδα που σίγουρα έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης στο παιχνίδι
της,αλλά αυτό που θέλει ακόμα περισσότερο βελτίωση είναι η αμυντική λειτουργία τόσο ατομικά όσο και ομαδικά



Όποιος έχει πληροφορίες για φιλικά να τις παραθέτει.



Εγώ έχω διάφορα αλλά είμαι στο πολύ πήξιμο , τις τελευταίες μέρες....

Επίσης με κάθε επιφύλαξη , ο Δήμος θα είναι στα πιο μικρά της Κορώνας και ο Δεμέναγας στους παίδες....

QUOTE (jhantzop @ Sep 9 2014, 23:22 ) *
Απλά για ενημέρωση... τα περισσότερα παιδιά δούλεψαν μέχρι 18 Ιουλίου και ξαναξεκίνησαν 18 Αυγούστου...

Σωτηρέλλος λέγεται ο αθλητής από Παναθηναϊκό, στον οποίο έπαιξε μία χρονιά προερχόμενος από... Μελίσσια



Ναι,Πάνος Σωτηρέλλος , ήταν μέχρι πρόπερσι σε σας ,και έκανε καλή (σχετικά) σεζόν στον Παναθηναικό πέρσι (από τους λίγους που διασώθηκαν από το ναυάγιο (και είμαι επιεικής με τον ορισμό) ) ,μαζί με Χρήστο Ιορδάνου) ,αλλά στο εφηβικό του ΠΑΟ φέτος,δύσκολα βρίσκεις χώρο....
filos
QUOTE(wike side @ Sep 10 2014, 10:00 ) *
ΑΕΝΚ Παίδες,πήραν Κοκκίνη 1.92 fw και Παπαβασιλείου 1.85 από Δούκα και δεν ξέρω αν αληθεύει και η μετακίνηση του Δημητριάδη 1,80 pg από Πεντέλη.
Έμαθα ότι τελικά δεν μετακινήθηκε ο Οικονόμου από το Triple Crown στην ΚΑΠ αλλά παρέμεινε εκεί.
Ο Παναθηναικός έπαιξε εχτές φιλικό με το Περιστέρι (παίδες) στο γήπεδο του ΓΣΠ. Το τελικό αποτέλεσμα υπέρ των πράσινων
(όχι ότι έχει σημασία)με το Περιστέρι να ξεκινά πολύ δυναμικά και να προηγείται και τον ΠΑΟ να βελτιώνεται προς το τέλος
και να κερδίζει με μικρή διαφορά.Επειδή μιλάμε για δύο ομάδες που θα διεκδικήσουν το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ αξιζει να πούμε δυο λόγια.ΓΣΠ ομάδα δεμένη και μαχητική δείχνει πολύ δυνατή και σίγουρη στο γήπεδο,σουτάρει καλά και τρέχει πολύ
-κάτι πολύ σημαντικό για εχθές είναι οι απουσίες του Μπιμπούδη(ηγέτης),και του Ιωάννου pg που φάνηκαν στο γήπεδο-
ΠΑΟ Οι προσθήκες στα guard πρέπει να προσαρμοστούν στην ομάδα που σίγουρα έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης στο παιχνίδι
της,αλλά αυτό που θέλει ακόμα περισσότερο βελτίωση είναι η αμυντική λειτουργία τόσο ατομικά όσο και ομαδικά



Όποιος έχει πληροφορίες για φιλικά να τις παραθέτει.


Επιτυχία να κρατήσει το Triple Crown τον Οικονόμου. Είναι αρκετά ταλαντούχος ο μικρός...
MAKHS
QUOTE(filos @ Sep 10 2014, 19:26 ) *
Επιτυχία να κρατήσει το Triple Crown τον Οικονόμου. Είναι αρκετά ταλαντούχος ο μικρός...

Το ρόστερ του Δούκα..
http://www.ased.gr/WebPage/BasketballPaidesOmada
wike side
Ο Οικονόμου μπορεί να είναι ταλέντο αλλά αν συνεχίσει να περιφέρεται δεξιά και αριστερά το μόνο που θα καταφέρει θα είναι
να μείνει σ αυτό.


ΠΑΙΔΕΣ

Πάρα πολλά φιλικά την τελευταία εβδομάδα με τα αποτελέσματα αναμενόμενα :ΠΑΟ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ πολλά με λίγα(αλλά πολύ λίγα),ΔΟΥΚΑΣ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ ακριβώς τα ίδια,ΠΑΟ-ΦΑΛΗΡΟ με εύκολο νικητή τον πρώτο,ΚΑΠ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΈΑΣ με νικητές τους πρώτους και πολύ ξύλο.

Και μιά πληροφορία που αν επιβεβαιωθεί θα αλλάξει τις ισορροπίες για τους διεκδικητές του τίτλου στην ΕΣΚΑ:Ο ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ
του ΠΑΟ μετακινήθηκε στο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ στους παίδες.(Κοσμάς Καρβούνης 2,02C ήταν από πέρυσι με υποσχετική από το ΔΙΑ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ στον Παναθηναικό και συμμετείχε στα κλιμάκια τις Εθνικής Παμπαίδων)
wike side
Αύριο η πρώτη αγωνιστική στα πρωταθλήματα παιδοεφήβων Α ΕΣΚΑ αναμένουμε προγνωστικά.
filos
QUOTE(wike side @ Sep 15 2014, 17:55 ) *
Αύριο η πρώτη αγωνιστική στα πρωταθλήματα παιδοεφήβων Α ΕΣΚΑ αναμένουμε προγνωστικά.


Αν και δεν γνωρίζω καλά τα rosters των εφήβων νομίζω ότι το ΑΕΝΚ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ και το ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΚΑΠ είναι αμφίρροπα. Τα άλλα παιχνίδια κατά τη γνώμη μου έχουν φαβορί.

Στους παίδες ΠΑΟ, ΔΟΥΚΑΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ εύκολα. Τα υπόλοιπα είναι μάλλον ανοιχτά.
Gkos
Ισχύει.
(Ψηλός,ψηλός ,αλλά δεν ξέρει και ιδιαίτερα καλό μπάσκετ!!!)



QUOTE (wike side @ Sep 15 2014, 16:18 ) *
Ο Οικονόμου μπορεί να είναι ταλέντο αλλά αν συνεχίσει να περιφέρεται δεξιά και αριστερά το μόνο που θα καταφέρει θα είναι
να μείνει σ αυτό.


ΠΑΙΔΕΣ

Πάρα πολλά φιλικά την τελευταία εβδομάδα με τα αποτελέσματα αναμενόμενα :ΠΑΟ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ πολλά με λίγα(αλλά πολύ λίγα),ΔΟΥΚΑΣ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ ακριβώς τα ίδια,ΠΑΟ-ΦΑΛΗΡΟ με εύκολο νικητή τον πρώτο,ΚΑΠ-ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΈΑΣ με νικητές τους πρώτους και πολύ ξύλο.

Και μιά πληροφορία που αν επιβεβαιωθεί θα αλλάξει τις ισορροπίες για τους διεκδικητές του τίτλου στην ΕΣΚΑ:Ο ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ
του ΠΑΟ μετακινήθηκε στο ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ στους παίδες.(Κοσμάς Καρβούνης 2,02C ήταν από πέρυσι με υποσχετική από το ΔΙΑ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ στον Παναθηναικό και συμμετείχε στα κλιμάκια τις Εθνικής Παμπαίδων)




Gkos
Καθοδόν για Κηφισιά(μετά από πάρα πολλη σκέψη-τόση δεν έκανα ούτε όταν ήταν να αποφάσισω τι κατευθυνση θα επιλέξω- αποφάσισα να ανηφορισω στην ΑΕΝΚ ,καθότι θα έχει ενδιαφεροντα ματς τόσο παίδες όσο και σε εφήβους,ενώ και από άποψης σκάουτινγκ έχει πολυ υλικό), να πω δυο πράγματα στα πεταχτά ,επειδή τα χρώσταγα:

*Η ΑΕΝΚ πήρε πέντε.
Δημητριαδη από Πεντέλη,Κοκκίνη και Παπαβασιλείου από Δουκα(τόσες φορές είδα παμπαιδες Δουκα πέρσι,και δεν τους θυμάμαι),Μάριο Πριτσιούλης από ΑΣΟΧ Φοίβο και εναν ακόμα που δεν ξέρω όνομα.

*Ο Παπάγος εμαθα ότι πηρε κάποιους τίποτα το σπουδαίο(μου ειναι δύσκολο να μαθαίνω ονόματα,καθότι μιλάω με παικτες ,και πολλες φορες οι συμπαικτες δεν τα ξέρουν!!!)

*Η Ακαδημια δεν ξέρω,απαγορέυουν λεει την είσοδο στις προπονησεις,ακόμα και στους γονεις!

Πολυ μαγκεψαν εκεί στην Ελληνογερμανική!

Σιγα τα κρατικά μυστικά.

Να ενημερώσουμε θέλουμε!

Ας φανε μια 20αρα σημερα να έρθουν στα ίσα τουςsmile.gif

Αυτα.

Προγνωστικά δεν έχει.

Τα ειπε ο φίλος από πανω τα ευκολα.

Καλη επιτυχια σε όλα τα παιδια!

Θα χασω το μισό ματς με την κωλοκινηση!

Ριχνει δυο ψιχάλες και παραλύουν ολαsad.gif
jhantzop
Τι λέτε για μεταφορά μας στα άλλα δύο "καρφιτσωμένα" topics και να κλείσουμε αυτό εδώ μιας που άρχισε το πρωτάθλημα;

storm2
QUOTE (wike side @ Sep 15 2014, 16:55 ) *
Αύριο η πρώτη αγωνιστική στα πρωταθλήματα παιδοεφήβων Α ΕΣΚΑ αναμένουμε προγνωστικά.



Τουρνουα εφηβων 1998-99 χωρις παραβολο συμμετοχης
http://omadanet.gr/nefo-nikiforos/2015/02/24/tournoua_9899/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.