Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Los Angeles Clippers
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3
Pierce
Los Angeles Clippers





Λήψη 2: Griffin για ROY: ΠΑΜΕ!



Προηγούμενο Ρεκόρ (2009-2010): 29-53
Leaders (2009-2010):
Πόντοι: Chris Kaman (18.5)
Ριμπάουντ: Chris Kaman (9.3)
Ασσίστ: Baron Davis (8)



Πιθανή βασική πεντάδα:

PG: Baron Davis
SG: Eric Gordon
SF: Ryan Gomes
PF: Blake Griffin
C: Chris Kaman

Υπόλοιπο ρόστερ: Deandre Jordan, Randy Foye,Brian Cook, Al-Farouq Aminu, Wille Warren, Craig Smith, Rasual Butler, Stephen Dennis, Jon Scheyer ,Jarron Collins, Jake Voskuhl
Offseason Moves:

Ήρθαν ή ανανέωσαν: Eric Gordon, Blake Griffin, Randy Foye, Ryan Gomes, Brian Cook, Al-Farouq Aminu, Wille Warren, Craig Smith, Rasual Butler, Stephen Dennis, Jon Scheyer ,Jarron Collins, Jake Voskuhl
'Εφυγαν: Steve Novak,


Προπονητής:

O Vinnie Del Negro, εδειξε καλα πραγματα στο Σικαγο και ετσι οι Clips, του εδωσαν ψηφο εμπιστοσυνης για τον παγκο τους. Εχει ενδιαφερον ροστερ στα χερια του, το οποιο μπορει να μπει στην post season. (είπαμε ενδιαφερον, μεχρι εκει )

Σχολιο: Ολος ο κοσμος περιμενει να δει γιατι ολο αυτο το hype για τον Griffin, ο οποιος περσι δεν ειχε την τυχη να αγωνιστει, αφου σε ανυποπτη φαση σακατευτηκε και εμεινε ολη τη σεζον εξω. Ο Καμαν, αποτελει κολωνα στην ρακετα, ο τρελο μπαρον ειναι σταθερη αξια, αν και ισως εχει χασει κατι απο την σπιρταδα που ειχε στο golden state (παιζει χωρις γονατα βεβαια απο πιτσιρικας), ενω σημαντικη ηταν η ενισχυση σε ολο το ροστερ καθως ειναι γεματοι παντου(υπερ του δεοντος μαλιστα), εκτος απο το 3 οπου ο Γκομεζ δεν ειναι αυτο που λεμε και πρωτης γραμμης. ΘΕωρητικα οπως ειπα και πιο πανω, μπορουν να μπουν στα play off, αλλα μεχρι το πρωτο γυρο




Πρόβλεψη: 42 νίκες.
Conference rank: 8
Division rank: 3

Air Kef
To πιο ενδιαφέρον πάντως ήταν το βιντεάκι που πόσταρε ο άρης στο τέλος. biggrin.gif


Γιατι αυτή η ομάδα δεν αλλάζει πόλη;
Gravedigger
QUOTE (Air Kef @ Oct 26 2010, 14:20 ) *
To πιο ενδιαφέρον πάντως ήταν το βιντεάκι που πόσταρε ο άρης στο τέλος. biggrin.gif


Γιατι αυτή η ομάδα δεν αλλάζει πόλη;

ΑΝ συνηθίσεις στην glamourια δεν φεύγεις τόσο εύκολα tongue.gif
HLR CENATION
Νομιζω οτι με το υλικο που εχει αυτη η ομαδα ο στοχος της 6αδας στην δυση ειναι εφικτος...

Οπως λεει κ ο φιλος λιγο πιο πανω υπαρχει ενα θεματακι στη θεση 3 (παντα συγκριτικα με τις υπολοιπες) αλλα αμα φτιαξει λιγο το σουτ ο Αμινου τοτε ολα καλα...Οχι παντως οτι κ ο Γκομεζ ειναι ασχημος παικτης...

Tωρα δεν εχουν πολλες ομαδες του πρωταθληματος αναλογης ποιοτητας 5αδα κ ειναι στο χερι του Ντελ Νεγκρο αν θα καταφερει να τους δεσει(με τον Ντανλιβι παντως θα ειχα το κεφαλι μου ησυχο τωρα απλα περιμενω)...

Εκτιμηση μου ειναι οτι η ομαδα θα εχει ποσοστο νικων πανω απο το 50%...
aegeansheed
QUOTE(Air Kef @ Oct 26 2010, 14:20 ) *
To πιο ενδιαφέρον πάντως ήταν το βιντεάκι που πόσταρε ο άρης στο τέλος. biggrin.gif


Όντως, ο Bοοm το σκηνοθέτησε άραγε? laugh.gif
Pierce
QUOTE (Air Kef @ Oct 26 2010, 14:20 ) *
To πιο ενδιαφέρον πάντως ήταν το βιντεάκι που πόσταρε ο άρης στο τέλος. biggrin.gif


Γιατι αυτή η ομάδα δεν αλλάζει πόλη;

το οποιο βιντεο το βρηκα , αφου ειχε βρεθει ο τιτλος και οχι αντιστροφα, και το θεμα ειναι οτι εδεσαν απιστευτα!
(ο τιτλος ειναι ευγενικη χορηγια του aegean''the dude''sheed , ειχα στερεψει απο ιδεες)
Leon_cp3
O Gordon έγινε επίσημα απόλαυση..... 77.gif
Weekendman
Και μετά σου λένε οι λευκοί δεν μπορούν να πηδήξουν...



Ginobili
QUOTE(Weekendman @ Nov 23 2010, 10:11 ) *
Και μετά σου λένε οι λευκοί δεν μπορούν να πηδήξουν...


Εδώ που τα λέμε....δεν είναι και λευκός λευκός.Προς Μιγάς μου κάνει...
captain charisma
αυτο στο μοσγκοφ δεν ειναι καρφωμα...ειναι σαν αυτο που εκανε ο χαουαρντ πριν 2 χρονια στο ολ σταρ γκειμ που πεταξε τη μπαλα στο καλαθι...απο ποτε θεωρειται αυτο το πραγμα καρφωμα?
SoKRaM
Σημασια εχει αν καρφωσε ή οχι? Ειτε ειναι ειτε δεν ειναι παντως ειναι μια απο τις φασεις τις χρονιας... Ο Μοζγκωφ καταφερε ηδη το ΝΒΑ να μιλαει για αυτον (αν και δεν του αξιζει τοσο δουλεμα που εχει πεσει τις τελευταιες μερες...)
Weekendman
QUOTE(Ginobili @ Nov 23 2010, 12:37 ) *
Εδώ που τα λέμε....δεν είναι και λευκός λευκός.Προς Μιγάς μου κάνει...


Σωστή παράτηρηση δεν έτυχε να πολύψάξω το γενεολογικό δέντρο του ,αλλά η φωτογραφία στο παρακάτω link δικαιώνει την εντύπωση πολλών οτι είναι μιγάς
λόγω μάυρου πατρός και λευκής μητέρας οπότε λάθος μου αν και ακόμα και σε ρεπορτάζ κανονικα τον αναφέρουν ως λευκό για αυτό και το μπέρδεμα μου!

http://www.sportswriters.net/usbwa/awards/oscar/index.html
aegeansheed
To καλύτερα mixed characteristics τα έχει ο Jo No πάντως.

πατέρας (Yannick Noah): από πατέρα Cameroonέζο και μάνα Γαλλίδα

γιος (Joachim): ότι χαρακτηριστικά έχει ο πατέρας και μάνα Σουηδέζα! w00t.gif

Clippers watch: Το παιχνίδι ήταν συγκολιστικό στο τέλος (ξύπνησα και το πρόλαβα), οι Clips 4 πόντους μπροστά γύρω στα 20-30 δευτερόλεπτα επίθεση για τους Hornets, κάνει μπάσιμο ο Αriza. Του κάνουν foul και χάνει και τις δύο (!!!) βολές, ο Griffin πηδάει στο θεό και καθαρίζει το αμυντικό και μετά ο Gordon με 2 εύστοχες το καθάρισε. Η νίκη πανηγυρίστηκε έξαλλα από Del Negro που με το που έληξε το παιχνίδι έκανε High-five με τον G!
morrison
Πρωτη φορα βλεπω τους Κλιπερς σε ολοκληρο ματς φετος.
Παναγια μου ενας Γκριφιν!
Ο τυπος ειναι ατραξιον.Εκπληκτικος παιχτης ο μικρος,τετοιο συνδυασμο φυσικων προσοντων-ταλεντου-αντιληψης μια φορα στα 10 χρονια και λιγα λεω.Ενα προβληματακι στο ball handling μονο ειδα οχι γιατι δεν το εχει αλλα μαλλον γιατι υπερβαλει ωρες ωρες.

Για το ματς οι Κλιπερς πολυ καλοι στο α' ημιχρονο,οταν οι Τζαζ πατησαν γκαζι ομως ξεμειναν.
Λογικο οταν εκτος Γκριφιν και Γκορντον οι υπολοιποι παιχτες ειναι μαλλον της σειρας.
Μεχρι να γυρισουν οι Μπαρον-Κειμαν τα οργια του Γκριφιν θα ειναι χωρις αντικρυσμα.
aegeansheed
Πολύ καλό παιχνίδι για τους Clips. Είδα όλο το 1ο και χάρηκα που είδα Baron (2ο συνεχόμενο παιχνίδι που συνεισφέρει πραγματικά με τις επιλογές του) και Kaman να επιστρέφουν επιτυχημένα. Από την άλλη οι Nuggets δε θυμίζουν σε τίποτα την ομάδα που ξέραμε τα 2 τελευταία χρόνια. Δε βρίσκονται με τίποτα
Leon_cp3
QUOTE(aegeansheed @ Dec 4 2010, 14:41 ) *
Πολύ καλό παιχνίδι για τους Clips. Είδα όλο το 1ο και χάρηκα που είδα Baron (2ο συνεχόμενο παιχνίδι που συνεισφέρει πραγματικά με τις επιλογές του) και Kaman να επιστρέφουν επιτυχημένα. Από την άλλη οι Nuggets δε θυμίζουν σε τίποτα την ομάδα που ξέραμε τα 2 τελευταία χρόνια. Δε βρίσκονται με τίποτα


Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος, μόνο λόγω έδρας αν βρεθούμε από κάπου στην 6η θέση το πολύ στα playoff.Και μετά βέβαια μία απ'τα ίδια,αποκλεισμός στον πρώτο γύρο. Δε ξέρω τι πρέπει να αλλάξει αλλά ειδικά εκτός έδρας η ομάδα είναι τόσο τραγική που και 30 ήττες να κάνει πλέον δε θα μου κάνει εντύπωση. Αν φύγει ο Μέλο βέβαια τα πράγματα αλλάζουν και η ομάδα περνάει σε φάση ανοικοδόμησης.
aegeansheed
δεν πρόλαβα το edit:

* O Baron είχε σε 20 λεπτά 5 κλεψίματα. Είναι το πρώτο του +5 φέτος, έχοντας σημειώσει 44 προηγούμενες φορές τέτοια επίδοση με αποκορύφωμα τη χρονιά 2003-4 που το είχε καταφέρει 10 φορές
HLR CENATION
Σε περίπατο έχει εξελιχθεί η περιοδεία..

Μια ομάδα απόλαυση να την βλέπεις..ΕεναςΜπαρον από τα παλιά να δημιουργεί καταπληκτικές φάσεις για τον Γκριφιν που κάνει πλακα σε οποιον δύσμοιρο πέφτει πάνω του... Ένας Γκορντον που νομίζω ότι θα είναι το νέο μεγάλο σουτινγκ γκαρντ του ΝΒΑ. Επίσης ο Τζορνταν κερβερος πίσω να σβήνει τον Boozer στο b ημίχρονο.Μακάρι να καθιερώσουν αυτόν σαν βασικό σέντερ αντί του γερμανού...

Επίσης ο Ντελ Νεγκρο που δεν τον πίστευα έχει δουλέψει καλά με τα νέα παιδιά k παρουσιάζει κάτι... Ενα 3αρι θέλει ακόμα γιατί ο Αμινου 1 παίζει k 10 όχι ενώ ο Γκομεζ λίγος...

Οι κλίππερς σίγουρα είναι η ομάδα του μέλλοντος k η no1 ομάδα για οποιον θέλει να ξενυχτήσει k να δει θέαμα..
red pyramid88
Πάντως άκουσα κάτι αρκετά σωστό σε ένα αφιέρωμα χθές, ότι κάποιος πρέπει πολύ γρήγορα να του δείξει πως να παίζει και πιο ήρεμα, γιατί αν καρφώνει όλη την ώρα θα ταλαιπωρηθούν πολύ γρήγορα τα πόδια του. Είναι οι Clippers σύλλογος που έχει τους σωστούς ανθρώπους για κάτι τέτοιο;
HLR CENATION
Νομίζω ότι έχει, τον Ντελ Νεγκρο... Έχω καταφέρει να δω την ομάδα σε 10 ματς k βλέπω ότι αποκτά σιγά σιγά το στυλ του μπασκετ που παίζεται στην ανατολη.Ομάδα με λογική στο παιχνίδι της k όχι τουρλουμπουκι. Βλεπς ότι τον δουλεύει καλά ο Ντελ Νεγκρο. Σήμερα διάβασα κάτι ότι ο Τζορνταν θέλει Μπαρρον στους Μπομκατς.Άρα Γουαλας στο ΛΑ?Μακαρι...
HLR CENATION
Ακόμα ένα ματς των Κλιππερς γίνεται θρίλερ που ευήχως είχε καλο τέλος όπως k στο Σικαγο...

Απολαυστικός ο Γκορντον που ειδικά στο a έκανε ότι ήθελε. Ακόμα ένα μεγάλο ματς από τον Γκριφφιν αν k έκανε εύκολα τα φάουλ.

Πολύ καλός k ουσιαστικός ο Μπαρον. Ο Τζορνταν για μια ακομα φορα καταπληκτικός στην άμυνα. Σπουδαίο ματς k ο Αμινου που κέρδισε μεγάλες φάσεις όταν η μπάλα έκαιγε.

Στα αρνητικά το ότι ο Ντελ Νεγκρο διάλεξε να μην γίνει φάουλ στην τελευταία επίθεση των Σανς με κίνδυνο να ισοφαριστούμε.

ΤΟ Φοινιξ πονηρά στο τέλος έκανε φάουλ στον Τζορνταν για να τον στείλει στις βολές... Εκτος του Νας ,μεγαλο παιχνιδι ο Πιετρους, ενώ θετικός k ο Γκορτατ...
kobe #24
οι clippers μπορει να εχασαν το παιχνιδι απο τους hawks ομως πιστευω οτι παιζουν πολυ ομορφο μπασκετ. αυτος ο Griffin ειναι πραγματικα απολαυστικος και καταφερνει παντα να μπαινει στην λιστα με τις καλυτερες φασεις. Αντε να τον δουμε και στο ΑLL-STAR φετος!!! 77.gif 77.gif 77.gif
HLR CENATION
Τσάμπα ήττα σήμερα...

Καταρρεύσαμε στην τεταρτη περίοδο..Μας κοψοχολιασε ο Γκριφφιν στην φάση που σωριαστηκε k μετά δεν πάταγε καλά αλλα τελικά όλα καλά. Όντως πάντως,παίζει θεαματικό μπασκετ η ομάδα χωρίς όμως να είναι καθόλου άναρχη στο παιχνίδι της..
HLR CENATION
Έγινα clippers από τον παικταρά τον Εlton Brand αλλα πρωτη φορα βλεπω τετοιο μπασκετ από την ομάδα.Πλέον ο στόχος των πλευ οφ δεν φαντάζει μακρινός.Θα είναι κρίμα άμα επιστρέψει ο Κειμαν να φάει την θέση από τον Τζορνταν που κανει ακομα ενα μεγαλο παιχνιδι με 11ρ κ 3 ταπες στο ημιχρονο.62-48 το γκολντεν στειτ...
aegeansheed
Συμφωνώ. Το μπάσκετ τους μου αρέσει κι εμένα. Από τότε που γύρισε ο Baron έχει σταματήσει να είναι ball-hog και ξεκίνησε να παίζει για τους συμπαίκτες του. Πλέον έχει συμπαίκτες που μπορεί να βασιστεί, ειδικά Blake και DAJ είναι πολύ αθλητικοί και μπορούν να ακολουθούν τον Baron στις γνωστές μπούκες του. Από εκεί και πέρα έχει τρομερή ευκολία να τους βρίσκει σε σημείο που απειλούν. Και ο Kaman επίσης τέτοιος παίκτης είναι, οπότε δε νομίζω να επηρεάσει τη χημεία ιδιαίτερα. Αν αρχίσουν να έχουν αυτοπεποίθηση και οι δύο σουτέρ της ομάδας (εκτός του Eric), μιλάω για τον Rasual και τον Gomes τότε οι Clipps θα απειλούν πραγματικά οποιονδήποτε.

Baron+Blake= από τα πιο fascinating δίδυμα που έχω δει! Μου αρέσουν αυτοί οι Clippers!
HLR CENATION
Tον Μπατλερ νομιζω οτι τον εχει ξεγραμμενο.Επισης κ ο Αμινου δεν εχει μια στανταρ αποδοση...Μια πεταει κ την αλλη ειναι σαν τον Ζιλμπερτο Σιλβα.Δεν καταλαβαινεις αμα παιζει η οχι.Αρα θελουμε 3αρι..Επισης δεν εχει αποδοσει κ ο Φοι.

Για τον Κειμαν παντως φιλε νομιζω οτι αμυντηκα δεν μπορει να προσφερει οσα ο Τζορνταν...
GK_23
QUOTE(laclippers @ Jan 10 2011, 00:28 ) *
Tον Μπατλερ νομιζω οτι τον εχει ξεγραμμενο.Επισης κ ο Αμινου δεν εχει μια στανταρ αποδοση...Μια πεταει κ την αλλη ειναι σαν τον Ζιλμπερτο Σιλβα.Δεν καταλαβαινεις αμα παιζει η οχι.Αρα θελουμε 3αρι..Επισης δεν εχει αποδοσει κ ο Φοι.

Για τον Κειμαν παντως φιλε νομιζω οτι αμυντηκα δεν μπορει να προσφερει οσα ο Τζορνταν...

Κάνε λίγο υπομονή με τον Αμίνου, μικρός είναι ακόμα και έχει προοπτική σαν παίκτης. Είδα μόλις το 3ο δεκάλεπτο με τους Ουώρριορς και έβγαλε μια καταπληκτική φάση: Κόψιμο στην άμυνα και αμέσως μετά alley hoop κάρφωμα στον αιφνιδιασμό ύστερα από πάσα του Ντέηβις. Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που μοιράζει το παιχνίδι ο Μπαρόν. Έδειξαν σε κάρτα μάλιστα πως σήμερα πέτυχε το πρώτο του φετινό νταμπλ-νταμπλ 41.gif

Ενδεχόμενος παραγκωνισμός του Τζόρνταν για χάρη του Κέιμαν, νομίζω πως δεν θα ωφελήσει τους Κλίπερς, τόσο άμεσα όσο και σε μακροπρόθεσμο επίπεδο.

Πολύ ωραίο μπάσκετ πάντως σήμερα από τους Κλίπερς 41.gif
aegeansheed
Ο Kaman θα χρειαστεί και μάλιστα άμεσα. Αυτήν την εβδομάδα οι Clipps είχαν μόνο 2 παιχνίδια, αλλά κάποια στιγμή στα μέσα της 3ης περιόδου ο DAJ έκανε το 4ο foul του και ο Griffin υπερκόπωση από τα συνεχή άλματα. Μάλιστα ο Del Negro κάλεσε τον Baron για να του πει να ρίξει ρυθμούς αφού με τη διαφορά κοντά στους 20 άρχισαν τα NBAJam σκηνικά!

Βασικά ενώ συνήθως κάνω και άλλα πράγματα αφού έχω βάλει ένα παιχνίδι (πολλές φορές μου αρέσει να του ακούω), σήμερα πιάστηκα να έχω παρακολουθήσει το μεγαλύτερο μέρος του. Και η αιτία δεν είναι τόσο ο Griffin, όσο ο Davis...
HLR CENATION
Όσον αφορά τον Αμινου πάντως όλοι οι Αμερικανοι αναλυτές θα πρέπει να σκίσουν τα διπλώματα καθώς τόνιζαν ότι δεν έχει καθόλου σουτ.μέχρι στγμής όχι μονο διαψεύδονται αλλα το σουτ είναι παρα πολύ καλο.

Το μειονέκτημα του Τζορνταν νομιζω οτι ειναι οτι μπορεί να σκοράρει μονο με κάρφωμα.Άμα προσθέσει k καμια άλλη κίνηση στο ρεπερτόριο του τότε θα αλλάξει τελείως επίπεδο..

Από το Γκολντεν Στειτ σήμερα σπουδαίο mats έκανε ο Ραιτ αλλα οι Μοντα-Καρι σε αλλο γηπεδο. Γατακι ο Λι μπροστα στον Μπλεικ...Σε 5-6 φασεις τον πηρε παραμαζωμα..Ισως επρεπε να παιξει περισσοτερο ο Ουντοχ(που κ αυτος μεχρι στιγμης δεν δικαιολογεί το 6)..
GK_23
QUOTE(laclippers @ Jan 10 2011, 01:22 ) *
Όσον αφορά τον Αμινου πάντως όλοι οι Αμερικανοι αναλυτές θα πρέπει να σκίσουν τα διπλώματα καθώς τόνιζαν ότι δεν έχει καθόλου σουτ.μέχρι στγμής όχι μονο διαψεύδονται αλλα το σουτ είναι παρα πολύ καλο.

Στο κολέγιο όντως δεν ήταν πολύ καλός σουτέρ ο Αμίνου. Η ταχύτητά του στο ανοικτό γήπεδο και τα αθλητικά του προσόντα ήταν τα πιο δυνατά του σημεία. Περισσότερο 4άρι έπαιζε κιόλας. Μάλλον δούλεψε αρκετά στο σουτ το καλοκαίρι.
aegeansheed
Το ματς με τους Lakers ξεκίνησε...

Ο DA Jordan πρέπει να έχει παίξει volley στη ζωή του. Δεν εξηγείται αλλιώς...
il postino
κατι που να μην κολαει..... wink.gif

tnx in advance..
Flash
Κακό παιχνίδι με αστοχία και λανθασμένες επιλογές. Ο Griffin κάκιστο πρώτο ημίχρονο με 2 πόντους και 3 φάουλ. Το καλό για τα παιδιά της σφαλιάρας του L.A. (κακία αλλά δυστυχώς έτσι είναι) είναι ότι Jordan και Diogu είναι μέσα σε ΚΑΘΕ διεκδίκηση της μπάλας.
aegeansheed
QUOTE(Flash @ Jan 16 2011, 23:44 ) *
Diogu


Καιρό είχα να θυμηθώ τον χαρισματικό Βραζιλιάνο... laugh.gif
HLR CENATION
QUOTE(aegeansheed @ Jan 16 2011, 23:54 ) *
Καιρό είχα να θυμηθώ τον χαρισματικό Βραζιλιάνο... laugh.gif



Αυτός παλιά που ξεκίναγε θυμάμαι τον είχαν για καλο όνομα..Αλλα μετά αν δεν κάνω λάθος τραυματίστηκε... Μακάρι να τον κρατήσου k μετά την επιστροφή του Κειμαν..Πολύ καλύτερος του Kολλινς...(λεω να τον τσιμπησω σε ενα μεγαλο φαντασυ ).

Για το σημερινό,από τη στιγμή που δεν σκοράρει ο Γκριφφιν η ομαδα δεν εχει καθολου σκορ απο την ρακετα οποτε αντιο ζωη.Καμια σχέση με το προηγούμενο μεταξύ μας.
Leon_cp3
Κάθε φορά που φεύγει στον αιφνιδιασμό λες "τι θα κάνει τι θα κάνει,θα πηδήξει από τα 6.75 τώρα;" biggrin.gif

Με το που ανέβηκε λίγο να σου και η διαφορά.Είναι τρελοί αυτοί οι Κλιπς.
vc15
Πω ρε ξεσπασμα οι clippers απο το πουθενα!!!
Ωραία τάπα του Baron.
Ολα τα λεφτα το απορημενο βλεμμα του Phil.
Κατσε να τελειωσει κιολας...
Leon_cp3
Και σωστότατος και cool ο Μπαρόν πήγε να υπερασπιστεί τα δίκαια του νεανία Μπλέικ στο τέλος. cool.gif
Ο απαυτούλης του Λαμάρ τα ήθελε λίγο εδώ,νευράκια νευράκια; smile.gif
Flash
[Eλληνάρας mode]Ρε αφήστε το brawl να γουστάρουμε![/Eλληνάρας mode]

ΥΓ: Τον κακομοίρη τον Artest τον αποβάλλανε από συνήθεια laugh.gif
vc15
Τον καημένο τον Artest λυπήθηκα.Εντάξει να αποβληθουν ο Davis, o Griffin και o Odom.Ο καημένος ο Αrtest τι εφταιγε?Οχι τιποτα αλλο,θα πανε χαμενο και το anger management που κανει και θα αρχισει παλι να τους πλακωνει ολους στο ξυλο οπως εκανε παλια!!!
aegeansheed
Εγώ πιο πολύ χαίρομαι που υπάρχει επιτέλους ένα active forum για τους Clippers! biggrin.gif "YESSSSSSHHHHH (Φωνή Marv Albert)!!!

Ο Odom πίστευε ότι τον είχε και σήμερα, επειδή του είχε πάρει τον αέρα στο 1ο τους παιχνίδι πριν λίγες εβδομάδες. Στην 4η περίοδο πήρε συνεχόμενες φάσεις και από Gasol και από Odom.

***Την κάρτα την είδατε στο τέλος: ο 1oς Rooky από το 1960 και τον Elvin Hayes, που έχει 26 συνεχόμενα double-doubles!!!
vc15
QUOTE (aegeansheed @ Jan 17 2011, 01:18 ) *
Εγώ πιο πολύ χαίρομαι που υπάρχει επιτέλους ένα active forum για τους Clippers! biggrin.gif "YESSSSSSHHHHH (Φωνή Marv Albert)!!!

Ο Odom πίστευε ότι τον είχε και σήμερα, επειδή του είχε πάρει τον αέρα στο 1ο τους παιχνίδι πριν λίγες εβδομάδες. Στην 4η περίοδο πήρε συνεχόμενες φάσεις και από Gasol και από Odom.

***Την κάρτα την είδατε στο τέλος: ο 1oς Rooky από το 1960 και τον Elvin Hayes, που έχει 26 συνεχόμενα double-doubles!!!

Εντυπωσιακο κατορθωμα!!!
Παντως, η αληθεια ειναι οτι τον ετρωγε ο κω..ς του σημερα για ξυλο.
Σημαντικα ηταν τα τριποντα του foye. Απο εκει και μετα ωομιζω οτι αρχισαν να το πιστευουν.Πλακα πλακα,γιατι εχει γινει τοσο ανυπαρκτος αυτος ο foye? Μονο 3 ppg? Ειχε ξεκινησει με καλυτερες προοπτικες την καριερα του...
HLR CENATION
To επισημο κ καλα φορουμ των κλιππερς εχει 977 μελη... 69.gif

Τωρα που θα γινουμε τα αφεντικα στην πολη κ μελλοντικοι πρωταθλητες το φορουμ θα ξεπερασει τα 100000 μελη...
Flash
QUOTE(laclippers @ Jan 16 2011, 23:33 ) *
To επισημο κ καλα φορουμ των κλιππερς εχει 977 μελη... 69.gif

Τωρα που θα γινουμε τα αφεντικα στην πολη κ μελλοντικοι πρωταθλητες το φορουμ θα ξεπερασει τα 100000 μελη...


Αλήθεια laclippers, ήθελα να σε ρωτήσω, πως και η επιλογή ομάδας ; Είπες να είσαι συνεπής με τα κριτήρια σου και να υποστηρίζεις την τρίτη μεγαλύτερη ομάδα σε Σαλόνικα και Καλιφόρνια ; laugh.gif

Πλάκα κάνω φυσικά, απλά επειδή οι Clippers είναι πολύ...alternative ομάδα απορώ κάπως.
HLR CENATION
Τους είχα συμπαθήσει από όταν είχαν το δίδυμο Οντομ-Τειλορ (μέχρι τότε υποστηριζα Ροκετς) αλλα έγινα όταν πήγε εκεί ο Μπραντ το 01...

Τώρα ομωs νομιζω οτι η τωρινή ομαδα των Κλιππερς μπορεί να δημιουργήσει φίλους σε όλο τον κόσμο...Όπως πολλοί έγιναν Κλιβελαντ λόγο Λεμπρον,έτσι νομίζω θα γίνουν Κλιππερς...απο Γκριφφιν-Γκορντον...
HLR CENATION
παει για 50αρα σημερα ο μπλεικ...

σκληρα καρυδια οι πεισερς...
Das Kapital
Παρασταση απο τον Γκριφιν αποψε,εδω και καιρο εχω γινει φαν,η αληθεια ειναι πως εχει φαει το σπρωξιματακι του αλλα το αξιζει ο ατιμος,παιχταρας και απιστευτα θεαματικος!
vc15
Τι κάνει ο άνθρωπος ρε παίδες!!!! Α, ρε Blake (οχι ο Steve).
HLR CENATION
47π-14ρ κυριοι...


Κριμα που πανε να μπουν στα πλευ οφ μπαζα σαν τους Μπομκατς κ τους Ραπτορς ενω μαλλον μενουν εξω ομαδες σαν τους Κλιππερς κ τους Ροκετς...Μπλεξαμε στην δυση...
vc15
QUOTE (laclippers @ Jan 18 2011, 01:17 ) *
47π-14ρ κυριοι...


Κριμα που πανε να μπουν στα πλευ οφ μπαζα σαν τους Μπομκατς κ τους Ραπτορς ενω μαλλον μενουν εξω ομαδες σαν τους Κλιππερς κ τους Ροκετς...Μπλεξαμε στην δυση...

Το είχες πει ότι πάει για 50αρα...
Είναι η κλασική αδικία που γίνεται κάθε χρόνια μεταξύ της δύσης και της ανατολής. Παραδοσιακά είναι καλύτερη η δύση και μένουν καλές ομάδες εκτός.
Κρίμα γιατί οι Clippers έχουν ανεβεί πολύ τον τελευταίο καιρό και μάλλον (ποτέ μη λες ποτέ) δεν θα παίξουν στα playoff. Απλά σύγκρινε τους 13ους Clippers στην Δύση με τους 7ους Sixers στην Ανατολή.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.