Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vote for the best dunker in NBA!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2
IraTmac
στο προηγούμενο φόρουμ μιλούσαμε γι' αυτό. φαίνεται οτι το ΝΒΑ μας είδα και ζήλεψε, γιατί έχει αφιέρωμα και ψηφοφορία για τους κορυφαίους dunkers cool.gif biggrin.gif

θα ποστάρω την σειρά και τα σχόλια για τον καθένα, η κατάταξη είναι του nba.com και η δική μου άποψη με έντονα μπλε γράμματα.
IraTmac
Number 10:

KEVIN GARNETT



At No. 10 we find the NBA's reining MVP Kevin Garnett. At 6-11 plus some, KG is large and most definitely in charge. So much so, in fact, he personifies his moniker of Big Ticket, giving fans a super sized show of points, boards, blocks, steals and assists on a nightly basis. But he also gives NBA fans a regular dosage of dunks, even though there's no stat to record the hardest of his hardcore highlights. The Timberwolves' top dog has made himself a staple of SportsCenter recaps over the years with his sick slams that come out of nowhere. His kicks loaded like pogo sticks, Garnett can spring up and drive one down on ya at any moment.
Defining Dunk: In a game against Sacramento several seasons ago, KG flew from the middle of the lane and threw in a crazy, one-handed tip dunk which the disbelieving announcer described as "special effects."

KG on his dunking frequency: "It's like a volcano. You never know when I'm going to explode."

Ο KG είναι απίστευτος παίκτης και διακρίνεται για το πάθος στο παιχνίδι του. έχει την δυνατότητα να καρφώνει συχνά λόγω θέσης αλλά και σώματος και δεν χαρίζεται αν του παρουσιαστεί η ευκαιρία.
IraTmac
Number 9:

DESMOND MASON



If anybody knows Desmond Mason's dunk style, it's his former Sonics teammate, close friend and part-time prop Rashard Lewis. In the 2001 dunk contest, Lewis filled the role of human hurdle for the then-rookie Mason, who jumped over his back for a jam, en route to the trophy. "He attacks the rim aggressively," says Lewis. "You've got to have that 'dawg' attitude to be a top dunker. You've got to be a physical player and don't care about getting hit. You've got to be one of those guys that give up your body." Mason is definitely one of those guys. The 6-5 Milwaukee Bucks swingman, who finished second to Jason Richardson in a memorable dunk showdown in '03, has never been afraid to be banged around or to bang on opponents from way up.
Defining Dunk: Mase's two-handed kiss-the-rim dunk from the '01 dunk contest is a highlight-reel regular, but many people remember the two games during the '00-01 season he sent into overtime with last-second left-handed tip dunks. Ridiculousness.

What the League is saying: "He can fly. It must be nice to know how to jump like that."
-Cuttino Mobley

Έχει στα χέρια του το βραβείο του νικητή, στον διαγωνισμό καρφωμάτων του 2001. δεν είναι από τους παίκτες που έχω παρακολουθήσει πολύ, οπότε δεν μπορώ να τον κρίνω για τα καρφώματά του. είδα πολλές φορές να καρφώνει, αλλά δεν μου έκανε τρομερή εντύπωση ως τώρα...
IraTmac
Number 8:

LEBRON JAMES



No disrespect to Fred Jones -- we're not putting an asterisk by his '04 dunk title. In fact, we're guessing even he would agree that the most entertaining throwdowns of All-Star 2004 came during the Rookie Challenge. Towards the end of the game, the challenge evolved into an impromptu dunk contest with Amare Stoudemire leading the sophomore slammers and LeBron James rockin' the rim for the rooks. Although James chose not to compete in the official dunk contest in L.A. due to a sore ankle, he put on a heck of a show for the Staples Center crowd the night before, catching and hammering several alley-oops, and even putting one down off the glass. None of his highlights from All-Star Weekend or even his rookie run, for that matter, compare to his personal favorite.
Defining Dunk: In his first regular season game, LBJ took a steal at midcourt and elevated for a unique, Statue-of-Libertyesque one-handed throwdown that we would go on to see several times during the season. But we're waiting for his signature dunk to evolve ...

LBJ begs to differ: "My most memorable dunk was back in the 8th grade at Readinger Middle School, during a teachers vs. students game. I threw it down hard."

Είναι γρήγορος, δυνατός κι έχει καλό άλμα, άρα πληρεί όλες τις προυποθέσεις για καλό dunker. ώρες ώρες κάνει απίστευτα πράγματα και είμαι σίγουρος οτι θα γράψει ιστορία. δεν τον ψηφίζω όμως, γιατί είναι νωρίς. άλλοι καρφώνουν τρελά εδώ και 5-7 χρόνια, δεν μπορώ να τους αδικήσω... έχει καιρό ο King LeBron. μέσα σε όλα, είναι κακό να χει τα πάντα στα 19 του...
IraTmac
Number 7:

AMARE STOUDEMIRE



No one will ever accuse Amare Stoudemire of lacking in confidence. The 6-10, 245-pounder can go between the legs or behind the back like a small forward, or drop the two-handed hammer, with his knees in your face, like his boyhood hero Shaq. While his position among the game's best is debatable -- sorry, Amare, we tabbed you seventh -- no one will argue against Amare as one of the most forceful dunkers today. Just ask Tim Duncan, KG, Yao Ming, Karl Malone or especially Michael Olowokandi. [Ed. Note-read on)
Defining Dunk: Then-teammate Stephon Marbury ran a pick-and-roll with Amare, delivered a perfect bounce pass to a cutting Stoudemire who caught it in stride and had only Olowokandi between him and the basket. Guess who caught the wrong end of the play? Steph's facial expression afterwards was almost as good as Stoudemire's dunk.

Amare's disagrees with us: "I'm going to go with myself at No. 2. I think my dunk style, with my body English in the air, is pretty unique. And also I bring the power when I do go up to dunk."

Τρομερός παίκτης και καλός στα καρφώματα. πήρε το βραβείο του Rookie MVP από τον Yao Ming το 2001 και πέρσι και φέτος βγάζει μάτια στους Suns. προτιμά να καρφώνει δυνατά. από οτι λέει παραπάνω θέλει νούμερο 2, αλλά μπααα...
IraTmac
Number 6:

STEVE FRANCIS



Picking the best little man dunker is no easy task. The list includes Baron Davis, Allen Iverson and Stephon Marbury. While all can get up, we choose the Franchise as our fave. Steve is well known for his habit of climbing the trees in the middle and chopping them down with the double ax handle or the one-handed chainsaw.
Defining Dunk: In the '00 contest, Stevie bounced it, caught it, double-clutched it and reversed it home, his head at rim level.

On Cuttino Mobley's Alley-oops: "I always know when Cat's going to throw an alley-oop. He looks away when he's dribbling, puts it up there, and I just go get it."

Παρότι δεν έχει το ύψος, είναι καλός dunker. δεν μου αρέσει σαν παίκτης, ούτε με εντυπωσιάζει στα καρφώματα, αλλά ίσως μπήκε δικαίως στο Top 10. μέχρι εκεί όμως.
IraTmac
Number 5:

JASON RICHARDSON



No one's ever won three NBA dunk crowns and it doesn't look as though J-Rich will be the first, but what a treat it was to witness his first two. Jason, who grew up idolizing Dominique Wilkins, won the '02 crown with a bounce, catch and reverse windmill jam, and the '03 title with a bounce, catch and between-the-legs, over-head flush. But he missed his final attempt in '04 -- which would have locked up the threepeat -- and subsequently announced his retirement from the dunk contest. Of course, J-Rich could always change his mind ... but in the meantime, you can catch his anti-gravity ways in an arena near you.
Defining Dunk: Ironically enough, Richardson's best dunk came in the contest he didn't win: '04 in L.A. With a similar approach to his previous dunks, he ooped it to himself, caught it, took it under his left leg and slammed it left-handed -- sending the crowd into a tizzy.

J-Rich on dunk creativity: "You have to think of a different way to separate your dunk from other dunks. Like the dunk I did [in Atlanta]. Everybody knew J.R. Rider did the between-the-legs dunk, so I just switched it around and went behind my legs."

Δύο συνεχόμενες χρονιές κέρδισε την πρώτη θέση στους διαγωνισμούς καρφωμάτων στα All Star Games του 2002 και 2003. Εντυπωσιακός dunker, και με μεγάλο ρεπερτόριο. το κάρφωμά του που πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια ήταν οτι καλύτερο έχω δει από αυτόν. Αξιος!
IraTmac
Number 4 ( angry_red.gif ):

TRACY McGRADY



Tracy McGrady tried to tell us he's not in the upper echelon of dunkers in the League today. Yeah, right. For those of you who followed T-Mac in high school, you remember earlier than that as he stood head and shoulders ... check that, knees and ankles above his prep counterparts. As a relative unknown in Toronto, T-Mac lurked quietly behind VC but when he showed, it was usually in the form of a jarring dunk. Now no one sleeps on this graceful and nasty aerial Rocket.
Defining Dunk: We were there. All-Star Game 2002 in Philly. About 10-rows behind baseline. McGrady drove upcourt, flipped the ball up with his left hand off glass, weaved mid-air through the West and threw it down with his right hand. Hard.

T-Mac on dunking: "Elevation. Creativity. First of all, you've got to get up high enough to put the ball in. Second of all, you've got to have some style with your dunk. You can't be plain. You've got to have some type of creativity because that's what people want to see. That's what describes your personality, the type of person you are."

Αδικημένος... Αν δεν υπήρχε ο Carter θα ήταν ο κορυφαίος dunker στον πλανήτη. αθλητικός, ευκίνητος, γρήγορος κι αλτικός, μπορεί να καρφώσει μπροστά σε οποιονδήποτε και το κάνει πολύ συχνά. οτι κάρφωμά του θέλεται (σχεδόν) μπορείτε να μου το ζητήσετε. αλλά σας προτείνω να κατεβάσετε το Tmac mixed από το overplay που το ανεβάσαμε. περιέχει απίστευτες φάσεις και το ανυπέρβλητο κάρφωμα του με το πέταγμα στο ταμπλό.
IraTmac
Number 3:

RICKY DAVIS



Ricky Davis can do a little bit everything-shoot pass and score. But Davis doesn't do anything quite as well as he does dunking, particularly scaling over dudes for demoralizing jams. Although he struggled in the '04 dunk contest, the Celtics' forward could compete with just about anyone with the wide assortment of slams in his arsenal. All of which he feels comfortable going to during games.
Defining Dunk: His nastiest number came in '02-03. Flying up court, he took it strong and full-speed to the rack, with then-Mavs guard Steve Nash waiting underneath in search of a charge. We don't actually remember whether or not he got it, but we're thinking Nash still has a bump on his forehead from Davis' knee.

Ricky's keys to dunking: "The key element is to be able to dunk when the light's on -- you know, dunking on people, finishing, keeping the attitude of dunking."

Για μένα είναι στο Top 5 των dunkers. είναι επίσης καλός άλτης και συνηθίζει να καρφώνει εντυπωσιακά. δεν προβάλεται πολύ σαν παίκτης γι' αυτό και χάνει πόντους κι ως dunker.
IraTmac
Number 2:

KOBE BRYANT



Considering how much he's accomplished over eight years, it's easy to forget Kobe Bryant won the NBA Slam Dunk as a rookie during the '97 All-Star Weekend in Cleveland. The then-18-year-old flexed his biceps after scoring 49 out of 50 on his crown-clinching under-the-leg jam. It was only a taste test of what was to come, though, as his traveling dunk show, like his game, got better by the year. With a delicious recipe of speed, athleticism, hops and body control, No. 8's dunks are at times things of beauty and power.
Defining Dunk: The downright ugly baseline facial he gave Yao Ming in February 2003.

What Kobe's teammate thinks: "If someone's dominating the middle, Kobe will come over and say, 'Next time I get in the lane I'm going to dunk on that person.' And most of the time he'll make it happen."
-Luke Walton

Ε όχι ρε παιδιά! όχι και 2ος dunker ο Kobe. σίγουρα είναι καλός και το γνωστό του Windmill Slam Dunk είναι εισητήριο για την πεντάδα των Dunkers. αλλά δεν είναι και σούπερ. επίσης έχω προσέξει οτι όταν η αντίπαλη ομάδα έχει καλό Σέντερ αποφεύγει τα καρφώματα και προτιμά τα μακρινά σουτ ή προσποιήσεις κλπ. όπως και να χει, δεν θα τον ψήφιζα ποτέ για τους γνωστούς λόγους, έχω ξαναπεί, αλλά κι αντικειμενικά, δεν βλέπω να μπορεί να συγκριθεί με τον Vince, ούτε να ξεπερνάει όλους τους προηγούμενους 8...
IraTmac
And Number 1 41.gif 41.gif :

VINCE CARTER



Picking Vince Carter's best dunk is kind of like picking da Vinci's best painting or the Biggie's best song. They're all classics. We're sure you've got your own favorites, perhaps one of his many 360s, windmills, alley-oops or up-and-under reverse jams. All of which, no doubt, were followed up by a punch to the air, pound of the chest or a head-shaking growl. There's a reason he earned the nickname "Vinsanity," you know.
Defining Dunk: Our favorites are from the 2000 dunk contest -- pick one -- and, of course, Carter's leapfrog throwdown over France's 7-2 center Frederic Weis in the '00 Olympics

What the League is saying: "People never thought they'd see anybody jump higher or better than Jordan or Dr. J, or Dominique. Jordan and all those guys were some great dunkers, don't get me wrong, but you can't compare them to Vince."
-Richard Jefferson

Master of the dunkers! απλά ανίκητος, με τρομερό πραγματικά άλμα, για μένα στους κορυφαίους dunkers όλων των εποχών και χαλαρά πρώτος σήμερα, με διαφορά από τον δεύτερο. το Carter over Weis ήταν ίσως το πιο γαμάτο κάρφωμα που έχω δει. ήταν απίστευτο αυτό που επιχείρησε κι εκπληκτικό οτι το πέτυχε. Απόλυτος άρχοντας!
dizzy_fingers
Ξεκινώντας...έριξα την ψήφο μου στον Half human, half miracle κο Vince Carter.
Δε χρειάζεται να εξηγήσω γιατί...βίντεο με καρφώματά του έχω. Αν θέλει κανείς, τα κάνει request στο video section.
(αν και τελευταία με αυτήν την αχίλλειο φτέρνα του...τα έχει βρεί σκούρα).

Επίσης, σίγουρα ο TMAC δεν είναι για 4η θέση.
Ναι μεν το κάρφωμα του Davis στη μάπα του Nash ήταν τρελό...αλλά συνολικά έχει να επιδείξει καλύτερα πράγματα ο McGrady (το πέταγμα στο ταμπλό + κάρφωμα μόνο φτάνει).

Για τον Κόμπι τώρα θα διαφωνήσω με τον ίρα. Αν όχι 2ος, μέχρι 3ος πρέπει να είναι σίγουρα. σχετα με τις όποιες εμπάθειες έχουμε προς το πρόσωπό του, δε μπορούμε να αγνοήσουμε τα πράγματα που έχει κάνει (το κάρφωμα στη μάπα του Γιάο, το κάρφωμα σε αιφνιδιασμό στο all-star game που νόμιζες ότι θα διπλώσει η μέση του και θα εκραγεί στη μπασκέτα...και πολλές ακόμη στιγμές)...


Ωραία δουλειά πάντως ιρα thumbsup.gif.
MZ13
J-Rich, μιας και μιλάμε για τον καλύτερο dunker αυτή την στιγμή...... thumbsup.gif

2 διαγωνισμούς έχει κερδίσει και αυτό δεν είναι λίγο πράγμα.... wink.gif
IraTmac
αν θέλετε, σχολιάστε και τους υπόλοιπους. να γίνει καυτή συζήτηση biggrin.gif
MZ13
Πρώτα απ' όλα προσωπικά δεν μπορώ να ψηφίσω ψηλούς για καλύτερους dunkers - δηλαδή Power Forwards και Centers - μιας και αυτοί έχουν σαφέστατο πλεονέκτημα άπο τους άλλους λόγω ύψους..... πχ δεν είναι δύσκολο για τον Garnett που φτάνει τα 2.12 περίπου να κάνει εκπληκτικά καρφώματα, σε σύγκριση πχ με τον Desmond Mason που είναι 2-3 κεφάλια κοντύτερος.... wink.gif

Οπότε Garnett και Amare αποκλείωνται νωρίς.... biggrin.gif

Τώρα για τους υπόλοιπους οι διαφορές είναι ελάχιστες...... ο Francis δεν έχει συχνά την πολυτέλεια να καρφώνει εντυπωσιακά λόγω θέσης, ο Ricky Davis δεν παίζει πολύ μιας και είναι παγκίτης - 6ος παίκτης των Celtics - ο Carter τα τελευταία χρόνια έχει χάσει την εκρικτηκότητα του λόγω τραυματισμών - και βαρεμάρας εξαιτίας Toronto ίσως tongue.gif - ενώ Mac-Kobe-LeBron είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο, με τον πιτσιρίκο να έχει ίσως σαφές προβάδισμα λόγω ηληκίας και προσδοκιών που δημιουργεί αυτό.... biggrin.gif


Ο μόνος που ξεχωρίζει είναι ο J-Rich..... στα περισσότερα ματς κάνει driving dunks, ενώ και οι 2 διαγωνισμοί που έχει κερδίσει αποδυκνείουν αν μη τι άλλο ότι τα καρφώματα είναι σπεσιαλιτέ του.... biggrin.gif
NBAholic
Kαλή προσπάθεια, tmac.

Πιστεύω ότι ο Κάρτερ μπορεί να είναι το No1 ever, τουλάχιστον όσον αφορά τα in-game καρφώματα. Αυτό είναι που έφερε τον Κόμπι τόσο ψηλά, όχι το άλμα του και η αθλητικότητά του, που είναι απλώς "υψηλά" και όχι "κορυφαία". Αν μιλάμε για διαγωνισμούς, ο Κάρτερ και ο Ρίτσαρντσον είναι οι καλύτεροι εν ενεργεία dunkers.

Aν το δω αυστηρά, πάντως, ο Κάρτερ δεν μπορεί στα σίγουρα να πάρει το "νο1 στα καρφώματα" για το έτος που διανύουμε...Είναι πιο διστακτικός, για να μην ξανατραυματιστεί, και καρφώνει σαφώς λιγότερο.


Μιας και μιλάμε για καρφώματα, δείτε το dunk-o-meter του ESPN, το οποίο καταγράφει τους αριθμούς των καρφμάτων των παιχτών.
MZ13
Οι παλιές συνήθειες "NBAholic" δεν κόβωνται........ που είναι η ψήφος σου?

tongue.gif

Εννοείται νομίζω ότι η ψηφοφορία αφορά την φετινή σεζόν, γιατί δεν νομίζω αλλιώς να έμπαινε στην λίστα ο James που έχει μόλις 1 χρόνο εμπειρίας και διανύει τον δεύτερο... wink.gif
NBAholic
QUOTE
Οι παλιές συνήθειες "NBAholic" δεν κόβωνται........



Δε μου δίνει πουθενά δυνατότητα ψήφου. Το μόνο που βλέπω είναι οι εικόνες των παιχτών και οι ψήφοι τους huh.gif

Συν τοις άλλοις, δεν τους έχω πολυπαρακολουθήσει φέτος, για να δω ποιος έχει τα περισσότερα θεαματικά καρφώματα σε αγώνες. Οπότε, μάλλον ο Ρϊτσαρντσον θα πάρει την ψήφο μου, λόγω των προηγούμενων επιτυχιών.
NBAholic
^^^κυρο. wink.gif
IraTmac
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορείς να ψηφίσεις...

ίσως ο Dizzy λύσει το πρόβλημα μόλις κι αν μπορέσει.
dizzy_fingers
QUOTE (NBAholic @ Jan 4 2005, 05:39 PM)
^^^κυρο.  wink.gif

blech.gif


( 18.gif γλύτωσα δουλειά....)
IraTmac
καλά που είπε "άκυρο", γιατί δεν το φτιαχνες ούτε σε 4 All Star tongue.gif
Das Kapital
icon_drunk.gif Λεμπρον για καρφωματα !!!! 41.gif [αλλο ενα τοπικ που ξεθαβω]
Dromeas7
Ωραίο topic,Carter δαγκωτό!!

P,S. Πριν δυο χρόνο μόνο 4 άτομα γράφανε στο φόρουμ??
kostasvc15
77.gif Καρτερ 77.gif παντα!!!Σε αυτον τον τομεα ειναι ο καλυτερος ολων των εποχων,δεν ακουω τιποτα,το εχουν πει και πολλοι ΝΒΑερς.Αδηκιμενος πολυ ο Κομπι στο πολλ.Ο Ριτσαρντσον ειναι καλος αλλα μονο σε διαγωνισμους.Φετος παντως εχει κανει κατι καλα ο Λεμπρον.Εχετε δει το περσινο του Καρτερ στον Μουρνινγκ;;;Το εχει και στα νταουνλοαντς εδω στα τοπ 10.Τι ηταν αυτο ρε παιδια;Ακομα το βλεπω και τρελενομαι.Κατεβαστε το και πειτε μου.
Keyser_Soze
QUOTE
Σε αυτον τον τομεα ειναι ο καλυτερος ολων των εποχων
Ε, όχι και ο καλύτερος όλων των εποχών. Μέσα στους 5 καλύτερους σίγουρα αλλά όχι ο καλύτερος. Ο Τζόρνταν, ο Έρβινγκ και ο Ουίλκινς νομίζω ότι έκαναν πολύ πιο εντυπωσιακά καρφώματα στην διάρκεια των αγώνων απ' ότι ο Κάρτερ.
kostasvc15
QUOTE(Keyser_Soze @ Mar 6 2007, 02:39 PM) *
Ε, όχι και ο καλύτερος όλων των εποχών. Μέσα στους 5 καλύτερους σίγουρα αλλά όχι ο καλύτερος. Ο Τζόρνταν, ο Έρβινγκ και ο Ουίλκινς νομίζω ότι έκαναν πολύ πιο εντυπωσιακά καρφώματα στην διάρκεια των αγώνων απ' ότι ο Κάρτερ.

Ειδες το καρφωμα στο Μουρνινγκ;Αν το δεις θα καταλαβεις. biggrin.gif
NBAholic
Eίναι πολωτικό το θέμα του κορυφαίου dunker στην ιστορία. Κάποιοι προτιμούν τους παλιούς θρύλους (ίσως κι επειδή ήταν θρύλοι), ενώ κάποιοι τάσσονται με το μέρος του Κάρτερ.

Για να είμαι ειλικρινής, τουλάχιστον στα in-game καρφώματα, είμαι κι εγώ με το μέρος του Κάρτερ, βάζοντας δεύτερο τον Ντομινίκ. Οι Τζόρνταν-Έρβινγκ έμειναν γνωστοί περισσότερο για το αέρινο στιλ τους. Όταν λέω όμως "αέρινο στιλ" δεν περιλαμβάνω μόνο τα καρφώματα, αλλά γενικώς τα όσα έκαναν όσο έπαιζαν "above the rim", δηλαδή τα δύσκολα σουτ και τις εντυπωσιακές πάσες. Το έχω ξαναπεί, αλλά στον Τζόρνταν, αυτό που θεωρούσα θεαματικότερο πάνω του ήταν η ευλυγισία και τα τα ακροβατικά του καλάθια, παρά τα καρφώματά του. Ο δε Έρβινγκ πραγματοποιούσε μερικές κινήσεις και πάσες δυσκολότερες απ'οποιοδήποτε κάρφωμά του.
Ο Ντομινίκ έκανε επίσης μερικά ακροβατικά λέι απ, αλλά ήταν περισσότερο dunker, ενώ από πάσα, ας μην το συζητάμε. tongue.gif
Το ίδιο και ο Κάρτερ, ο οποίος πραγματοποιεί συνήθως τις καλές του πάσες όσο είναι στο έδαφος.
Alexmei
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 6 2007, 09:28 PM) *
Ειδες το καρφωμα στο Μουρνινγκ;Αν το δεις θα καταλαβεις. biggrin.gif



δες το top10 του jordan, earving, ουίλκινς να καταλάβεις wink.gif
Pierce
μετα απο αρκετη σκεψη εριξα τη ψηφο μου στον.......στιβ φρανσις! οπως εχει πει και ο μορφη ο ανθρωπος ειναι η προσωποποιηση του μπασκετ! ειδικα στα πρωτα του χρονια στο χιουστον ειχα μεινει μλκας με τα καρφωματα που εκανε. ενω επισης ηταν ο τριτος της παρεας καρτερ-τμακ στο διαγωνισμο του 2000
kostasvc15
QUOTE(Alexmei @ Mar 6 2007, 11:33 PM) *
δες το top10 του jordan, earving, ουίλκινς να καταλάβεις wink.gif

Εχω δει πολλα και απο τους τρεις.Σαν τον Καρτερ δεν ειναι κανεις.Ψαξε στο Γκουγκλ εχει κατι βιντεο μονο με windmill απο τον Βινς..... blink.gif ohmy.gif w00t.gif laugh.gif icon_drunk.gif biggrin.gif smiley.gif
Νομιζω ο Φρανσις ειχε βγει 2ος οχι 3ος.
hellenic
ego psifisa ton VC an kai ton teleutaio kairo den kanei toso sixnes ptiseis opos sta prota xronia toy poy itan neos kai den fobotan tipota!episis moy aresei kai o Francis alla me ton traumatismo toy egine xalia...
Pierce
QUOTE(pierce21 @ Mar 7 2007, 11:29 AM) *
ενω επισης ηταν ο τριτος της παρεας καρτερ-τμακ στο διαγωνισμο του 2000



QUOTE(kostasvc15 @ Mar 7 2007, 02:19 PM) *
Νομιζω ο Φρανσις ειχε βγει 2ος οχι 3ος.


ειπα οτι ηταν μελος εκεινης της εκπληκτικης τριαδας δεν ειπα σε ποια θεση βγηκε

QUOTE(pierce21 @ Mar 7 2007, 11:29 AM) *
Εχω δει πολλα και απο τους τρεις.Σαν τον Καρτερ δεν ειναι κανεις.Ψαξε στο Γκουγκλ εχει κατι βιντεο μονο με windmill απο τον Βινς..... blink.gif ohmy.gif w00t.gif laugh.gif icon_drunk.gif biggrin.gif smiley.gif

γιατι δεν φτιαχνεις ενα τοπικ με πολ για αυτο το θεμα να λυθουν εκει οι διαφορες? rolleyes.gif
Air Kef
Κι εγω για Φρανσις ελεγα,σκεπτομενος κυριως τα πρωτα του χρονια αλλα ο Καρτερ πραγματικα καποιες φορες ειναι απιστευτος..Αυτο που πηδαει πανω απο ολους,την γραπωνει,προσγειωνεται και ξανασηκωνεται με τα δυο ποδια παλι πανω απο ολους καρφωνοντας δυνατα ειναι απολαυση..
Thunder
Μια στον Carter κ απο μενα...Το παιδι ειναι πολυ παλικαρι.Αν πατησει γερα μπορει να κανει οτιδηποτε...
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Mar 7 2007, 01:55 PM) *
ειπα οτι ηταν μελος εκεινης της εκπληκτικης τριαδας δεν ειπα σε ποια θεση βγηκε

Νομιζα οτι εννοουσες 3ος στη θεση που κατεκτησαν. peace.gif

QUOTE(pierce21 @ Mar 7 2007, 01:55 PM) *
γιατι δεν φτιαχνεις ενα τοπικ με πολ για αυτο το θεμα να λυθουν εκει οι διαφορες? rolleyes.gif

Ισως δοκιμασω να φτιαξω ενα αλλα οχι τωρα. smile.gif
Pantel
+1 κι από μένα για Vince Carter που είναι μετά το Wade ο αγαπημένος μου παίκτης τώρα. Πάντως το κάρφωμα που μου έχει κάνει την περισσότερη εντύπωση είναι ένα του Michael Jordan εναντίον των Knicks που πάει να μπει από την εσωτερική, τον σταματάνε 2 παίκτες, και αστραπιαία ξαναπαίρνει την εσωτερική και καρφώνει στη μάπα του Ewing.
Das Kapital
QUOTE(Pantel @ Mar 8 2007, 02:33 PM) *
+1 κι από μένα για Vince Carter που είναι μετά το Wade ο αγαπημένος μου παίκτης τώρα. Πάντως το κάρφωμα που μου έχει κάνει την περισσότερη εντύπωση είναι ένα του Michael Jordan εναντίον των Knicks που πάει να μπει από την εσωτερική, τον σταματάνε 2 παίκτες, και αστραπιαία ξαναπαίρνει την εσωτερική και καρφώνει στη μάπα του Ewing.

Και μενα ειναι θρυλικο καρφωμα το καλυτερο καρφωμα που εχει γινει ποτε σε αγωνα!!! 77.gif
kostasvc15
QUOTE(Pantel @ Mar 8 2007, 12:33 PM) *
+1 κι από μένα για Vince Carter που είναι μετά το Wade ο αγαπημένος μου παίκτης τώρα.

Ετσι ετσι...οπως παει θα το φτιαξουμε το Fan club του Vince!!!Ε liolia;

QUOTE(Pantel @ Mar 8 2007, 12:33 PM) *
Πάντως το κάρφωμα που μου έχει κάνει την περισσότερη εντύπωση είναι ένα του Michael Jordan εναντίον των Knicks που πάει να μπει από την εσωτερική, τον σταματάνε 2 παίκτες, και αστραπιαία ξαναπαίρνει την εσωτερική και καρφώνει στη μάπα του Ewing.

Η κινηση που κανει ειναι ολα τα λεφτα!Αυτο το καρφωμα ειναι το Νο1 σε ενα all time Top10 του ΝΒΑ που φτιαχτηκε το 1997.Αν φτιαχνοταν τωρα ενα ιδιο Top 10 ,ολα τα καρφωματα που θα ηταν στο Top 10 θα ειχαν γινει απο τη περιοδο 2000 μεχρι σημερα.
kostasvc15
Ψαχνοντας στο Γκουγκλ για παρομοια πολλ βρηκα αυτο το πολλ στο σαιτ του ΝΒΑ.
Ιδου τα αποτελεσματα :
Vince Carter--->36%
Kobe Bryant--->18%
Lebron James--->18%
Tracy Macgrady--->7%
Jason Richardson--->7%
Amare Stoydamire--->4%
Other--->3%
Steve Francis--->2%
Kevin Garnett--->2%
Desmont Mason--->2%
Ricky Davis--->1%
Total responses--->135409
NBAholic
QUOTE
Tracy Macgrady
Steve Francis


Δεν ανήκουν πλέον στο μίγμα. Περισσότερο μπήκαν λόγω ονόματος. Ο ΤΜακ προτιμά να παίζει σα σουτέρ, ο δε Φράνσις παρήκμασε πολύ γρήγορα...
Keyser_Soze
Ρε παιδιά ο Ιγκουοντάλα που είναι;;; Γιατί δεν τον αναφέρετε πουθενά;;;
Air Kef
Tο συγκεκριμενο πολ ειναι καπως παλιο..Ο Ιγκουονταλα ειναι σιγουρα αναμεσα σε αυτους...smile.gif

Όντως ρε γμτ,γιατι παρηκμασε ετσι ο Φρανσις;;
kostasvc15

Take a look!Ο τιτλος λεει 100 καλυτερα καρφωματα,αλλα δεν ξερω αν οντως ειναι 100 γιατι λει βερσιον 2. Εμενα το κομπιουτερ μου δεν το τρεχει κανονικα και δεν το ειδα)
Καλη διασκεδαση μαγκες!!! icon_drunk.gif
Τυχεροι!
Air Kef
Boy that man can dunk!
kostasvc15
Τι εγινε δεν βλεπω αλλο σχολιο εκτος απο αυτο του Ερ Κεφ.Μαλλον εχετε μεινει αφωνοι! ohmy.gif tongue.gif
Πηγα σε ενα καφε νετ και το ειδα και εγω το βιντεο.Πραγματικα απιστευτος!!!Οφειλω να το biggrin.gif παραδεχτω,ο ανθρωπος βλεπει μεσα απο το στεφανι,αφου καρφωνει και συνεχιζει να ανεβαινει smile.gif .Στο καφε που πηγα ηταν διπλα μου ενας πιτσιρικας απο αυτους που ειναι κολλημενοι με το Λαινειτζ και καθοταν και κοιταγε σα χαζος,μολις καταλαβα οτι κοιτουσε του λεω 'ωραια ε;' και μου λεει 'τι κανουν οι ανθρωποι','ενας ειναι 'του ειπα εγω tongue.gif rolleyes.gif
Τελος παντων δειτε και το βερσιον2 που ειναι καλυτερο και πρεπει να ειναι οντως 100 τα καρφωματα.
Invalid Video Link
Zmac
Ισως να φταινε και οι τραυματισμοι που τον αφησαν εκτος για πολυ (Francis).
Zmac
Ρε μαγκες που πηδαει ο Carter????
jjc
Μερικοι απο αυτους που ειναι στο πολ εχουν σταματησεοι να καρφωνουν( σχεδον ολοι ντειβις Φρανσις, Καρτερ, Μακρειντι) οποτε μαλλον πρεπει να ανανεωθει λιγακι με Ουειντ Ταιρους Τομας κλπ
dimitris18
Ψήφισα Vince!!!!!!!!
But the best is .......................... Nate Robinson i mipos o Iguodala?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.