Help - Search - Members - Calendar
Full Version: καλοκαιρινο προγραμμα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
liosatos
bball.gif γεια σας.ειμαι καινουργιος εδω κ τα εχω διαβασει ολα κ ειναι πολυ τελεια!να ρωτησω και εγω κατι ομως.ερχεται καλοκαιρι κ πολλεσ ομαδες σταματανε πολυ καιρο.τι μπορω να κανω ετσι ωστε να μην μεινω απροπονητος?εγω ισα ισα που αυτο το καλοκαιρι (ειμαι 18 στα 19) θα ηθελα να 'δουλεψω' πολυ.
και κατι αλλο..πιστευεται πως για να βελτιωθει καποιος θα πρεπει να 'χαραμισει'ενα καλοκαιρι?ισχυει αυτο?
sch
QUOTE(liosatos @ May 30 2007, 04:27 PM) *
bball.gif γεια σας.ειμαι καινουργιος εδω κ τα εχω διαβασει ολα κ ειναι πολυ τελεια!να ρωτησω και εγω κατι ομως.ερχεται καλοκαιρι κ πολλεσ ομαδες σταματανε πολυ καιρο.τι μπορω να κανω ετσι ωστε να μην μεινω απροπονητος?εγω ισα ισα που αυτο το καλοκαιρι (ειμαι 18 στα 19) θα ηθελα να 'δουλεψω' πολυ.
και κατι αλλο..πιστευεται πως για να βελτιωθει καποιος θα πρεπει να 'χαραμισει'ενα καλοκαιρι?ισχυει αυτο?

καλώς ήρθες! στην ερώτηση σου θα απαντήσω, ατομική τεχνική, να δουλέψεις πάνω στα μεονεκτήματα σου χωρίς να αφήσεις τα καλά σου στοιχεία αδούλευτα. Οι παίχτες φτιάχνονται το καλοκαιρί, τον χειμώνα συντηρούνται...αυτά.
man10
Οπως λενε και τα αμερικανς οι ομαδες φτιαχνονται τον χειμωνα αλλα οι παικτες το καλοκαιρι.
soz
Είναι επίσης η καλύτερη ευκαιρία να δουλέψεις πολύ στο γυμναστήριο με τα σίδερα και με πλυομετρικές -εν’αλλάξ- μιας και δεν υπάρχουν επίσημοι αγώνες.

Έχεις την ευκαιρία να δουλέψεις την εκρηκτικότητά σου,την δύναμη και να αυξήσεις την μυική σου μάζα,όλα αυτά μόνο καλό θα σου κάνουν.Ειδικά στην ελλάδα που η πλειοψηφία των παικτών απο αυτήν την σκοπιά βρίσκεται στην κατηγορία ’’φτερού’’,θα σου δώσει ενα καλό boost το να δουλέψεις εντατικά πάνω σε αυτούς τους τομείς απο τώρα.

Φαντάσου δλδ διπλές προπονήσεις,τα πρωινά σουτάκια-τεχνική κλπ με μπάλα,και τα απογεύματα ’’λιώσιμο’’.

Φυσικά και χρειάζεσαι έναν καλό προπονητή ή κάποιον έμπειρο ώστε να σε καθοδηγήσει,και φυσικά πολύ κουράγιοbiggrin.gif

Όταν λέω ’’σίδερα’’ δεν εννοώ βέβαια κοιλιακούς-ραχαίους και κάμψεις δικεφάλων,έτσι ;

Αυτή είναι η γνώμη μου (οχι μόνο για σένα,αλλά και γενικότερα για οποιονδήποτε θέλει πραγματικά να ανέβει ενα επίπεδο ξεκινώντας απο το καλοκαίρι).
tsops
Καλώς ήλθες liosato. Σου προτείνω να μπεις στα basketball tips (click στην υπογραφή μου) και να διαβάσεις ορισμένες από τις καταχωρήσεις μας σε ασκήσεις καλοκαιρινής περιόδου. Ότι θέλεις, τα λέμε. smile.gif
liosatos
ευχαριστω πολυ tsops.Εχω ηδη αρχισει και το air alert.,κ πολλα σουτ.Θα συνεχισω κ με πολλα απο αυτα που εχεισ στο ''εγχειριδιο''.Μπορω μονος μου ετσι?(μαζι με 3 ατομα εννοω)
tsops
QUOTE(liosatos @ Jun 8 2007, 06:47 PM) *
ευχαριστω πολυ tsops.Εχω ηδη αρχισει και το air alert.,κ πολλα σουτ.Θα συνεχισω κ με πολλα απο αυτα που εχεισ στο ''εγχειριδιο''.Μπορω μονος μου ετσι?(μαζι με 3 ατομα εννοω)


Και μόνος μπορείς και με περισσότερα άτομα. Καλή επιτυχία smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.