Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Επιλογή Ομάδας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Nomad
Καλησπέρα παιδιά,καλώς σας βρήκα.

Ψάχνω για μια ομάδα για άθληση και προπόνηση περισσότερο.Είμαι 23 χρονών και έχω 1.85 ύψος.Έπαιζα παλαιότερα μπάσκετ μόνος μου κυρίως και για λίγο καιρό στο Φιλαθλητικό Χαλκίδας.Γνωρίζετε κάποια ομάδα όπου θα μπορώ να προπονούμαι,ίσως και να παίζω σε κάποιον αγώνα?

Ευχαριστώ πολύ.
nikefalin
QUOTE(Nomad @ Aug 29 2008, 17:14 ) *
Καλησπέρα παιδιά,καλώς σας βρήκα.

Ψάχνω για μια ομάδα για άθληση και προπόνηση περισσότερο.Είμαι 23 χρονών και έχω 1.85 ύψος.Έπαιζα παλαιότερα μπάσκετ μόνος μου κυρίως και για λίγο καιρό στο Φιλαθλητικό Χαλκίδας.Γνωρίζετε κάποια ομάδα όπου θα μπορώ να προπονούμαι,ίσως και να παίζω σε κάποιον αγώνα?

Ευχαριστώ πολύ.

Οι ενδιαφερόμενοι ας απαντήσουν στο παλικάρι με πμ
alterrix
Βασικά, πιστεύω είμαστε αρκετοί αυτοί που ψάχνουμε ομάδα για να αθληθούμε και γιατί όχι μερικοί να δρομολογηθούν αλλιώς, αλλά δεν ξέρουμε που να απευθυνθούμε.
Εγώ προσωπικά έχω αρκετά καλό επίπεδο, 1.85, 19ετών και είμαι σε αναζήτηση ομάδος στην Θεσσαλονίκη, δηλαδή δεν ξέρω από που να αρχίσω να ψάχνω..
Οποιαδήποτε βοήθεια- στοιχεία θα μπορούσα να έχω, είναι δεκτά.
Thanx! blove.gif
Nicolas
Κι εγώ ψάχνω ομάδα στη Θεσσαλονίκη. Μόλις τελειώσω την εξεταστική θέλω να το ψάξω καλύτερα αλλά όπως λέει και το παλληκάρι δεν ξέρω πώς. Είμαι 1.92 πάντως και έχω καλό σουτάκι. Είχα δηλαδή κάποτε γιατί έχω και κάνα χρόνο να παίξω σε ομάδα. smile.gif
alterrix
Φίλε Nicolas, δεν νομίζω να βρούμε κάτι μέσα απ'αυτό το forum και αυτή την στιγμή πραγματικά δεν ξέρω πως να ψάξω ομάδα. Να παίρνω τις ομάδες μία μία και να τους λέω "Θέλω να παίξω!", είναι λίγο άκυρο. Αν μπορείς να βοηθήσεις ή έχεις κάποιον γνωστό, πες μου. Ευχαριστώ.
oktaba
Παιδια νομιζω οτι η ομαδα πρεπει να σας δει απο καπου ή να σας δοκιμασει για να σας παρει.
jim kom
ξερω μια ομαδα αλλα ειναι τριπολη <<ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ>> αρα δεν θα κανει στο φιλο μαs.
neopen32
Αρκετές ομάδες Γ και Δ ΕΣΚΑ δεν κατεβάζουν δωδεκάδα και στις προπονήσεις δεν πρέπει να πηγαίνουν καλύτερα ( μάλλον πολύ χειρότερα), οπότε όποιος ενδιαφέρεται για προπόνηση και ευχαρίστηση από το παιχνίδι (για λεφτά δεν το συζητώ) αν πάει σε αγώνες των προαναφερόμενων κατηγοριών (που να τον διευκολύνουν σε αποστάσεις και ημερες/ωρες προπόνησης) όλο και κάτι θα βρει.

Αρκετές ομάδες Γ και Δ ΕΣΚΑ δεν κατεβάζουν δωδεκάδα και στις προπονήσεις δεν πρέπει να πηγαίνουν καλύτερα ( μάλλον πολύ χειρότερα), οπότε όποιος ενδιαφέρεται για προπόνηση και ευχαρίστηση από το παιχνίδι (για λεφτά δεν το συζητώ) αν πάει σε αγώνες των προαναφερόμενων κατηγοριών (που να τον διευκολύνουν σε αποστάσεις και ημερες/ωρες προπόνησης) όλο και κάτι θα βρει.

Το ίδιο φαντάζομαι ότι συμβαίνει και στην ΕΣΚΑΝΑ και στα υπόλοιπα τοπικά πρωταθλήματα.
Johnaros
Γεια σας παιδιά.
Είμαι μέλος εδώ και καιρό, αλλά δεν έχω γράψει. tongue.gif
Υπάρχει κάποιο σάιτ που να υπάρχουν συγκεντρωτικά όλες οι κατηγορίες με τις ομάδες τους;
Εναλλακτικά, γνωρίζει κάποιος πόσες και ποιες είναι η χαμηλότερες κατηγορίες στην Θεσσαλονίκη και τη Θράκη;
Johnaros
Και, συγγνώμη που κάνω double post, αλλα δε βρήκα το edit.

Τι απαιτείται για να εκδοθεί ένα δελτίο αθλητή; Υπάρχουν περιορισμοί;
Σταχυοφόρος
QUOTE(Johnaros @ Feb 19 2009, 00:26 ) *
Και, συγγνώμη που κάνω double post, αλλα δε βρήκα το edit.

Τι απαιτείται για να εκδοθεί ένα δελτίο αθλητή; Υπάρχουν περιορισμοί;



Πιστοποιητικό γέννησης, 2 φωτογραφίες ταυτότητας και θα συμπληρώσεις την αίτηση που θα σου δώσει η ομάδα, όπου θα χρειαστεί να πας σε ειδικό παθολόγο ή καρδιολόγο για να σου βάλει σφραγίδα και υπογραφή (εννοείται πως πρέπει να σε εξετάσει). Αν εισαι ανήλικος, δεν πρόσεξα την ηλικία σου, χρειάζεσαι υπογραφή και αρθμό ταυτότητας ενός γονέα (θα μπουν πανω στην αίτηση). Αυτά αν δεν έχεις ξαναβγάλει δελτίο ή αν το προηγούμενο σου δελτίο δεν είναι σε ισχύ τα τελευταία 3 χρόνια.

Τι εννοείς περιορισμούς;

το edit είναι το κουμπάκι επεξεργασία.


Για τα σωματεία της Θεσσαλονίκης, κοίτα εδώ: http://www.ekasth.gr/
Johnaros
Θέλω να πω, ως ενήλικος μπορώ να εκδώσω κανονικά δελτίο, δεν υπάρχει περιορισμός ηλικίας, έτσι;

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.