Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Παναθηναικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
T.W.Is.M.
vs

Κυριακη 1/6 19:45 ΝΕΡΙΤ

The old king is dead. Long live the king!

Win or go home.

Καπως ετσι βλεπουν οι δυο αντιπαλοι το ματς της Κυριακης. Μετα το μπρεικ του Ολυμπιακου το πλεονεκτημα εδρας αλλαξε χερια και το πρωτο match ball ειναι κοκκινο. ΟΚ, αρκετα με τις δημοσιογραφικες διατυπωσεις και τα κλισε. Ας αρχισουν οι ερωτησεις:
Θα παιξει ο Ματσιουλις? Θα μπορεσει παιχτης του ΠΑΟ να ποσταρει τον Κολινς? Μετα απο ποσα λεπτα θα βγει η γλωσσα του Διαμαντιδη απο την κουραση μετα τα 38' του χτεσινου τελικου? Ο Μπαρτζωκας θα γκρινιαζει στους διαιτητες απο κεκτημενη ταχυτητα ακομα κι οταν σφυριζουν υπερ του? Σε περιπτωση νικης του Παναθηναικου ο Ιωαννου θα πεσει σε καταθλιψη σαν το Χατζη ή θα κανει live χαρακιρι? Και τελος, μετα το παιχνιδι της Κυριακης, θα υπαρχει παιχτης που ολοι οι οπαδοι της ομαδας του μεσα στο φορουμ θα τον θελουν για του χρονου στο ροστερ?


Ας θυμηθουμε και τι εγινε στο τριτο ματς το βραδυ της Πεμπτης:
Air Kef
Ελπιζω σε νίκη του ΠΑΟ γιατί δεν χορταίνω να απολαμβάνω αυτές τις δύο ομάδες να παιζουν μεταξύ τους και θα ήθελα να τους ξαναδώ να παιζουν ακομα μια φορά φέτος. huh.gif





















ΝΟΤ! hammer.gif

Το πρωτάθλημα φαίνεται να εχει τελειωσει στα μάτια σχεδόν ολων των οπαδών, ελπίζω όχι και στο μυαλό των παικτών μας. Ο ΠΑΟ θα βγει για μάχη και αν του δωθεί ευκαιρία δεν θα χαρίσει τίποτα. Ελπίζω να κάνουμε ενα ματς όσο πιο κοντά στο 2ο γίνεται για να μην εχουμε μαζικές αυτοκτονίες.
T.W.Is.M.
Να δωσω και αλλη μια προφητεια, αφου η προηγουμενη απετυχε?

Περσι ειχα κανονισει το γαμο μου μεσα στους τελικους. Ο μονος τροπος να τελειωνε η σειρα πριν το μυστηριο ηταν το σουιπ, το οποιο και εγινε.
Φετος περιμενω τη γεννηση της κορης. Μπορει να γινει οποιαδηποτε μερα, αλλα κατι μου λεει οτι θα γεννηθει μολις τελειωσουν οι τελικοι. Η συζυγος βιαζεται και θελει να παει στο γιατρο Δευτερα απογευμα μπας και το επισπευσει... wink.gif
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 30 2014, 23:01 ) *
Να δωσω και αλλη μια προφητεια, αφου η προηγουμενη απετυχε?

Περσι ειχα κανονισει το γαμο μου μεσα στους τελικους. Ο μονος τροπος να τελειωνε η σειρα πριν το μυστηριο ηταν το σουιπ, το οποιο και εγινε.
Φετος περιμενω τη γεννηση της κορης. Μπορει να γινει οποιαδηποτε μερα, αλλα κατι μου λεει οτι θα γεννηθει μολις τελειωσουν οι τελικοι. Η συζυγος βιαζεται και θελει να παει στο γιατρο Δευτερα απογευμα μπας και το επισπευσει... wink.gif


Κατσικοποδαρε, για να παντρευτεις εσυ εθαψες την ομαδα.......... shot.gif

Για να κανονισεις γαμο και βαπτιση κοιτας το αγωνιστικο καλενταρι της ομαδας σου.
Και για γεννηση επισης.... Πρεπει να ξερεις ποτε το βαζεις... Καλα τωρα μια σειρα τελικων ειναι, αλλα να σου τυχει γεννα πανω στο F4?
Π ρ ο γ ρ α μ μ α τ ι σ μ ο ς
airg
Eμενα το απολυτο φετιχ, ειναι να κανει περιγραφη του αγωνα στο ΣΕΦ ο Χατζι
roko
Παντως αν προσεξατε τοσο ο Χατζη οσο και ο Ιωαννου ειναι πολυ εγκρατεις στις εκφρασεις τους.Παραειναι δηλαδη σε σημειο να τους λυπαται κανεις rolleyes.gif Επεσε συρμα φαινεται λογω του κραξιματος και για τους 2..
airg
Μη μου πεις οτι δεν θα ακουσουμε αυτο το ναιιιιιιιιιιιιιιι του οργασμου.
argeitis
Έχει περάσει κανενός από το μυαλό του το ενδεχόμενο να μην κατέβει ο ΠΑΟ την Κυριακή στο ΣΕΦ?????

39.gif
roko
QUOTE (airg @ May 30 2014, 23:41 ) *
Μη μου πεις οτι δεν θα ακουσουμε αυτο το ναιιιιιιιιιιιιιιι του οργασμου.


χαχαχα δεν νομιζω. laugh.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(argeitis @ May 31 2014, 00:07 ) *
Έχει περάσει κανενός από το μυαλό του το ενδεχόμενο να μην κατέβει ο ΠΑΟ την Κυριακή στο ΣΕΦ?????

39.gif



Να ετοιμασουμε τοτε οχταδες για οικογενειακο διπλο κοκκινοι εναντιον ασπρων, οπως το 1993.

Κολινς-Σπανουλης-Περπερογλου-Πετγουει-Σιμονς+Κατσιβελης-Αγραβανης-Σερμαντινι οι κοκκινοι
Μαντζαρης-Σλουκας-Λοτζεσκι-Πριντεζης-Ντανστον+Χριστοδουλου-Παπαπετρου-Καββαδας οι ασπροι
smiley.gif
North_gato
QUOTE (argeitis @ May 31 2014, 00:07 ) *
Έχει περάσει κανενός από το μυαλό του το ενδεχόμενο να μην κατέβει ο ΠΑΟ την Κυριακή στο ΣΕΦ?????

39.gif



Παρα τις διαφαινομενες μεχρι στιγμης απουσιες του Παναθηναικου (Γκιστ, Λασμε, Ματσιουλις), δεν νομιζω οτι υπαρχει τετοια περιπτωση. Με τις λιγες εστω πιθανοτητες που εχει θα κυνηγησει την ανατροπη, αλλα δεν στοιχηματιζω οτι δεν θα αποχωρησει για ασημαντο αφορμη αν δει οτι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.
roko
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 31 2014, 11:03 ) *
Να ετοιμασουμε τοτε οχταδες για οικογενειακο διπλο κοκκινοι εναντιον ασπρων, οπως το 1993.

Κολινς-Σπανουλης-Περπερογλου-Πετγουει-Σιμονς+Κατσιβελης-Αγραβανης-Σερμαντινι οι κοκκινοι
Μαντζαρης-Σλουκας-Λοτζεσκι-Πριντεζης-Ντανστον+Χριστοδουλου-Παπαπετρου-Καββαδας οι ασπροι
smiley.gif


Καλα οι ασπροι τους εχουν για πλακα ομως.θα αρχισει να βαραει και ο αλλος τριποντα απο τα 8,5 και θα κερδισουν οι ασπροι με διαφορα! Μηπως να τους αλλαζες τα χρωματα τους ασπρους να τους κανεις κοκκινους και το αντιστροφο? Ειπαμε πρωταθλημα σηκωνουμε να φοραμε τα κοκκινα τουλαχιστον αν λειπουν οι πρασινοι bball.gif

Συγνωμη αυτοι που λετε απο τον Παναθηναικο θα λειπουν???...Αν λειπουν αυτοι παιδια με συγχωρειτε και χωρις ιχνος αλαζονειας πρεπει να κυνηγησουμε και διαφορα γιατι σε τετοια ματς γραφεται ιστορια.
pk13
QUOTE (roko @ May 31 2014, 09:48 ) *
Καλα οι ασπροι τους εχουν για πλακα ομως.θα αρχισει να βαραει και ο αλλος τριποντα απο τα 8,5 και θα κερδισουν οι ασπροι με διαφορα! Μηπως να τους αλλαζες τα χρωματα τους ασπρους να τους κανεις κοκκινους και το αντιστροφο? Ειπαμε πρωταθλημα σηκωνουμε να φοραμε τα κοκκινα τουλαχιστον αν λειπουν οι πρασινοι bball.gif

Συγνωμη αυτοι που λετε απο τον Παναθηναικο θα λειπουν???...Αν λειπουν αυτοι παιδια με συγχωρειτε και χωρις ιχνος αλαζονειας πρεπει να κυνηγησουμε και διαφορα γιατι σε τετοια ματς γραφεται ιστορια.


Aπό αυτά που ξέρω ο Λάσμε έχει ένα μικρό χτύπημα στον αυχένα(σύγκρουση με λοτζέσκι) ακούγεται πως δεν είναι κάτι σοβαρό και λογικά θα παίξει..Είναι σκύλος θα τα καταφέρει πιστεύω...Ο Γκίστ έχει το ίδιο πρόβλημα που είχε σε όλη τη σειρά αλλά θα παίξει..Θα πάρει λογικά λίγα λεπτά όπως στον 3ο τελικό.Ο Μασιούλις θα ειναι απόφαση πριν τον αγώνα γιατί έχει γυρίσει τον αστράγαλο...


Νομίζω πως υπάρχουν ακόμα μερικοί παίκτες στην ομάδα όπως οι σημαίες (Διαμαντίδης,Φώτσης) και οι μαχητές(Λάσμε,Γκίστ,Μασιούλις) που έχουν μπασκετικό εγωισμό και θα παλέψουν να κρατησουν την σημαία του Παναθηναικού ψηλά..Οπότε δεν το βλέπω να είναι τόσο εύκολο το μάτς όσο ο 2ος τελικός..Ο Οσφπ είναι ξεκάθαρα το φαβορί με 80-20 πιθανότητες αλλά ποτέ μην λέμε ποτέ...Γενικά πιστεύω πως το πρώτο ημίχρονο θα μας δείξει τον νικητή..Άν ο Οσφπ προηγηθεί με μια διαφορα άνω των 10 πόντων θα το πάρει εύκολα,αν όχι τότε όλα θα είναι ανοιχτά...
drunk guy
Ολα θσ κριθουν απο τη σημερινη προπονηση του παο.χθες παντως αυτοι οι τεεις δεν προπονηθηκαν.αν δεν παιξουν καλυτερα να βαλουμε μεσα τον τομιτσ και τον αλβερτη.καλυτερο μπασκετ θα δουμε βρε αδαρφε smiley.gif
roko
Εγω βλεπω το πολυ πολυ να λειπει ο Ματσιουλις και παιζει και απο εμας να λειπει ο Λοτζεσκι (μαλλον δεν θα λειπει αποτι διαβασα),συνεπως οι διαφορες αυτες δεν νομιζω να παιξουν.Θα μιλουσαμε για τετοιες διαφορες αν ελειπαν και οι Λασμε - Γκιστ.Θα επαιζαν αναγκαστικα δηλαδη,γιατι και κρατει να ηθελε να κανει ο Ολυμπιακος παλι η διαφορα εκει θα κυμαινοταν αυριο θελοντας και μη.
roko
QUOTE (North_gato @ May 31 2014, 13:03 ) *
Στην προκειμενη περιπτωση ασελγεις επι πτωματος..
ας κερδισουν, και ας ξεχασουν την διαφορα μια και σε λιγες μερες ξεκιναει η προσπαθεια της εθνικης.


Η Εθνικη ειναι μεγαλο κεφαλαιο προς συζητηση.Τοσο σε ποδοσφαιρο οσο και σε μπασκετ αυτα που χωριζουν νομιζω τους συλλογους (τους βαζω ολους μεσα και φιλαθλους και αθλητες και διοικησεις) ειναι περισσοτερα απο αυτα που μας ενωνουν.Αλλα αυτο ειναι ξεχωριστο τοπικ.
tsouras o.a.c
Ο Λοτζεσκι απο εμας εκανε συντηρηση χτες και νομιζω το ιδιο ισχυει και για Λασμε-Γκιστ απο Παναθηναικο.ο μονος πραγματικα αμφιβολος ειναι ο Ματσιουλις που εαν απουσιασει χανεται σημαντικο κομματι στην επιθεση του ΠΑΟ,που πραγματικα με κανει αισιοδοξο γιατι το προβλημα του ΠΑΟ ειναι εκει.
Στην(απιθανη) περιπτωση που ο Ολυμπιακος εχει παρει ψηλα τον αμανε ,νομιζω οτι θα το καταλαβουμε απο την πρωτη στιγμη!
Στην(απιθανη) περιπτωση που οι αντιπαλοι εχουν παραδεχτει μεσα τους την απωλεια του πρωταθληματος,θα το καταλαβουμε και αυτο απο την πρωτη στιγμη,γιατι τοτε ισως να παιξουν το συστημα γιουργια και αυτο με φοβιζει εαν τυχει 2-3 και βρεθουν σε πολυ καλη μερα!

Υ.Γ.Πραγματικα ας μου πει ενας φιλαθλος του Παναθηναικου οτι θα ειχαν την ευκαιρια να σπασουν την 35αρα και θα φωναζαν στους παικτες απο την κερκιδα:"Χαλαρωστε.Σεβαστειτε τους,Δεν πρεπει.Θα γυρισει ο τροχος και το καρμα μας θα μας τιμωρησει" smiley.gif
benchwarmer
QUOTE(pk13 @ May 31 2014, 13:05 ) *
Απλά η έλειψη σεβασμού ξεκινησε όταν σε έναν προβληματικό αντίπαλο ειχες ρίξει 35 πόντους προσπαθώντας συνεχώς να μεγαλώνεις τη διαφορά μέχρι και τα τελευταία δευτερόλεπτα χωρίς να δείξεις καθόλου σεβασμό σε μια μεγάλη ομάδα....Από τότε αυτό διαιωνίζεται...


Δεν ξέρω αν το έχεις δει το ματς, αλλά ο Ολυμπιακός στα τελευταία 5 λεπτά έκανε επιθέσεις των 25+ δευτερολέπτων, επομένως δεν ξέρω από που προκύπτει αυτό. Άλλοι είχαν κάνει σκοπό της ζωής τους να ξορκίσουν την 35άρα, όχι ότι ήταν απαραίτητα κακό αυτό δηλαδή, μην φτάνουμε και στο άκρον άωτον της ευγένειας.

Εν πάσει περιπτώσει, δεν ξέρω πως ξεκίνησε αυτή η κουβέντα, μιλάμε για έναν τελικό και αλίμονο αν θεωρήσουμε δεδομένη την νίκη μας από πριν αρχίσει το ματς. Όσο εύκολο είναι να επαναληφθεί η εικόνα του 2ου ματς, άλλο τόσο είναι να βραχυκυκλώσουμε (ψυχολογικά κατ' αρχάς), ή άλλο τόσο εύκολο είναι να συμβάλουν με διάφορους τρόπους οι γνωστοί επιστήμονες της εξέδρας χαλώντας τον ρυθμό και οδηγώντας το ματς στα τελευταία λεπτά.
T.W.Is.M.
QUOTE(benchwarmer @ May 31 2014, 15:13 ) *
Δεν ξέρω αν το έχεις δει το ματς, αλλά ο Ολυμπιακός στα τελευταία 5 λεπτά έκανε επιθέσεις των 25+ δευτερολέπτων, επομένως δεν ξέρω από που προκύπτει αυτό. Άλλοι είχαν κάνει σκοπό της ζωής τους να ξορκίσουν την 35άρα, όχι ότι ήταν απαραίτητα κακό αυτό δηλαδή, μην φτάνουμε και στο άκρον άωτον της ευγένειας.

Εν πάσει περιπτώσει, δεν ξέρω πως ξεκίνησε αυτή η κουβέντα, μιλάμε για έναν τελικό και αλίμονο αν θεωρήσουμε δεδομένη την νίκη μας από πριν αρχίσει το ματς. Όσο εύκολο είναι να επαναληφθεί η εικόνα του 2ου ματς, άλλο τόσο είναι να βραχυκυκλώσουμε (ψυχολογικά κατ' αρχάς), ή άλλο τόσο εύκολο είναι να συμβάλουν με διάφορους τρόπους οι γνωστοί επιστήμονες της εξέδρας χαλώντας τον ρυθμό και οδηγώντας το ματς στα τελευταία λεπτά.


Εχεις δικιο σ αυτο. Μιλαμε για 2 αντιπαλους που εχουν παιξει 8 φορες φετος και σε τουλαχιστον 5 απ τα 8 παιχνιδια ο ΠΑΟ πατουσε καλυτερα και επεβαλε το ρυθμο του(αυτο το εκανε 6 φορες, αλλα στο πρωτο ματς της σεζον ηταν πιο ανετοιμος και εχασε). Το οτι στα 2 τελευταια ματς ηταν καλυτερος ο Ολυμπιακος σιγουρα λεει κατι, αλλα 2/8 παιχνιδια δε φτανουν για να θεωρησουν τελειωμενη υποθεση το 9ο παιχνιδι μεταξυ των ιδιων αντιπαλων.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 31 2014, 15:45 ) *
Εχεις δικιο σ αυτο. Μιλαμε για 2 αντιπαλους που εχουν παιξει 8 φορες φετος και σε τουλαχιστον 5 απ τα 8 παιχνιδια ο ΠΑΟ πατουσε καλυτερα και επεβαλε το ρυθμο του(αυτο το εκανε 6 φορες, αλλα στο πρωτο ματς της σεζον ηταν πιο ανετοιμος και εχασε). Το οτι στα 2 τελευταια ματς ηταν καλυτερος ο Ολυμπιακος σιγουρα λεει κατι, αλλα 2/8 παιχνιδια δε φτανουν για να θεωρησουν τελειωμενη υποθεση το 9ο παιχνιδι μεταξυ των ιδιων αντιπαλων.


Εχουν γινει τρεις αγωνες στο ΣΕΦ, τεσσερεις στο ΟΑΚΑ και ενας σε ουδετερο γηπεδο. Ο Παναθηναικος μεχρι το προηγουμενο αγωνα ηταν πανισχυρος στο ΟΑΚΑ (βγαλε το αρχειο σου να δεις την τελευταια ηττα εκει) αλλα χανει μεγαλο μερος της δυναμικοτητας του οταν φευγει απο εκει. Η φετεινη του εικονα, και κυριως η πιο προσφατη μου δινει την εντυπωση μετριου συνολου με πανισχυρη εδρα. Γιαυτο και δινω προβαδισμα στον Ολυμπιακο αλλα δεν θεωρω τελειωμενη υποθεση τη σειρα των τελικων επειδη στον Παναθηναικο ξερουν οτι ειναι ενας αγωνας διχως αυριο, ο πρωτος απο δυο τελικους που πρεπει να κερδισουν.
T.W.Is.M.
QUOTE(North_gato @ May 31 2014, 16:09 ) *
Εχουν γινει τρεις αγωνες στο ΣΕΦ, τεσσερεις στο ΟΑΚΑ και ενας σε ουδετερο γηπεδο. Ο Παναθηναικος μεχρι το προηγουμενο αγωνα ηταν πανισχυρος στο ΟΑΚΑ (βγαλε το αρχειο σου να δεις την τελευταια ηττα εκει) αλλα χανει μεγαλο μερος της δυναμικοτητας του οταν φευγει απο εκει. Η φετεινη του εικονα, και κυριως η πιο προσφατη μου δινει την εντυπωση μετριου συνολου με πανισχυρη εδρα. Γιαυτο και δινω προβαδισμα στον Ολυμπιακο αλλα δεν θεωρω τελειωμενη υποθεση τη σειρα των τελικων επειδη στον Παναθηναικο ξερουν οτι ειναι ενας αγωνας διχως αυριο, ο πρωτος απο δυο τελικους που πρεπει να κερδισουν.


Την τελευταια ηττα γενικως απο τον Ολυμπιακο ή σε πλει οφ εννοεις?
(το αρχειο μου το εχω μονιμα πανω μου, οταν εγραφα τα κατεβατα απο νουμερα δεν εψαχνα σε σαιτ, υπολογισμους με τη μνημη μου εκανα)
Η πιο προσφατη ηττα ηταν στην περσινη κανονικη περιοδο και στα πλει οφ στον πρωτο ημιτελικο το 2002. Προφανως και το ΟΑΚΑ ειναι πολυ ισχυρη εδρα στα πλει οφ της Α1(κατι που δεν ισχυει σε τετοιο βαθμο στην Ευρωλιγκα, οπου ο Ολυμπιακος σε φασεις πλει οφ εχει στο ΣΕΦ 24-6 και ο ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ 21-6), αλλα αν δουμε τι ειχε γινει και στο ΣΕΦ τα προηγουμενα χρονια στους τελικους, θα βρουμε 6 νικες του ΠΑΟ τις προηγουμενες 8 σεζον στους τελικους και αλλες 2 στην κανονικη περιοδο. Απ αυτες οι 2 εγιναν περσι. Αν τωρα μεινουμε μονο στη φετινη σεζον, εχουμε 3 διαφορετικα παιχνιδια στο ΣΕΦ. Ενα που δεν μπορει να μπει συνδυαστικα σε κριτικη λογω μεγαλης ανετοιμοτητας των ομαδων, ενα που εκλεψε τη νικη ο Ολυμπιακος και ενα που κερδισε με περιπατο ο Ολυμπιακος.
Ποιο ματς λες οτι εγινε σε ουδετερο? 3 στο ΣΕΦ και 5 στο ΟΑΚΑ εχουν γινει φετος. Μηπως μπερδευτηκες με το ματς του κυπελλου επειδη ολα τα προηγουμενα χρονια εφταναν μεχρι τον τελικο?
assistant
Tα παλια καλα χρονια που επαιζα εγω μπασκετ ηθελα παντα ο αντιπαλος να δινει το 100%.......προτιμουσα να με ξεφτιλισει ο αντιπαλος παρα να δω στα ματια του τον οικτο και τη λυπηση.......δηλαδη η Ρεαλ δε σεβαστηκε τη Μπαρτσα στα φαιναλ-4;;;;οταν βρισκεις μποσικο το μεγαλο σου αντιπαλο πρεπει να τον διαλυεις,αυτη ειναι η γνωμη μου αν και σεβομαι και την αντιθετη.....ασεβεια ειναι για μενα να κανεις φαουλ ή να παρεις timeout 30'' πριν τη ληξη με το σκορ στους 20 ποντους και πανω....κατα τ αλλα οφειλεις να παιζεις παντα στο 100%.
roko
QUOTE (assistant @ May 31 2014, 17:47 ) *
Tα παλια καλα χρονια που επαιζα εγω μπασκετ ηθελα παντα ο αντιπαλος να δινει το 100%.......προτιμουσα να με ξεφτιλισει ο αντιπαλος παρα να δω στα ματια του τον οικτο και τη λυπηση.......δηλαδη η Ρεαλ δε σεβαστηκε τη Μπαρτσα στα φαιναλ-4;;;;οταν βρισκεις μποσικο το μεγαλο σου αντιπαλο πρεπει να τον διαλυεις,αυτη ειναι η γνωμη μου αν και σεβομαι και την αντιθετη.....ασεβεια ειναι για μενα να κανεις φαουλ ή να παρεις timeout 30'' πριν τη ληξη με το σκορ στους 20 ποντους και πανω....κατα τ αλλα οφειλεις να παιζεις παντα στο 100%.


Ετσι ειναι και τωρα.Το μονο fair play που μπορεις να κανεις ειναι στην τελευταια επιθεση με το να μην κανεις σουτ.Το αγαπημενο συνηθειο του Σλουκα...Εξαλου για ποιο fair μιλαμε? Εδω βλεπουμε ομαδες που σε ενα δεκαλεπτο μπορουν να σου γυρισουν διαφορα απο τους 20 ποντους...Στο 3ο τελικο στο ΟΑΚΑ αυτο δεν εγινε?..Και χρειαστηκε ενα λαθος του Διαμαντιδη και κολλητα ενα μεγαλο καλαθι του Σπανουλη για να κερδισουμε ενα ματς που στο 31' ηταν στο +16 για τον Ολυμπιακο?..Και τα παραδειγματα προσφατα και μη ειναι απειρα.
North_gato
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 31 2014, 17:38 ) *
Την τελευταια ηττα γενικως απο τον Ολυμπιακο ή σε πλει οφ εννοεις?
(το αρχειο μου το εχω μονιμα πανω μου, οταν εγραφα τα κατεβατα απο νουμερα δεν εψαχνα σε σαιτ, υπολογισμους με τη μνημη μου εκανα)
Η πιο προσφατη ηττα ηταν στην περσινη κανονικη περιοδο και στα πλει οφ στον πρωτο ημιτελικο το 2002. Προφανως και το ΟΑΚΑ ειναι πολυ ισχυρη εδρα στα πλει οφ της Α1(κατι που δεν ισχυει σε τετοιο βαθμο στην Ευρωλιγκα, οπου ο Ολυμπιακος σε φασεις πλει οφ εχει στο ΣΕΦ 24-6 και ο ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ 21-6), αλλα αν δουμε τι ειχε γινει και στο ΣΕΦ τα προηγουμενα χρονια στους τελικους, θα βρουμε 6 νικες του ΠΑΟ τις προηγουμενες 8 σεζον στους τελικους και αλλες 2 στην κανονικη περιοδο. Απ αυτες οι 2 εγιναν περσι. Αν τωρα μεινουμε μονο στη φετινη σεζον, εχουμε 3 διαφορετικα παιχνιδια στο ΣΕΦ. Ενα που δεν μπορει να μπει συνδυαστικα σε κριτικη λογω μεγαλης ανετοιμοτητας των ομαδων, ενα που εκλεψε τη νικη ο Ολυμπιακος και ενα που κερδισε με περιπατο ο Ολυμπιακος.
Ποιο ματς λες οτι εγινε σε ουδετερο? 3 στο ΣΕΦ και 5 στο ΟΑΚΑ εχουν γινει φετος. Μηπως μπερδευτηκες με το ματς του κυπελλου επειδη ολα τα προηγουμενα χρονια εφταναν μεχρι τον τελικο?



Ενοουσα ηττες γενικα στην Α1 απο ελληνικες ομαδες. Αλλα και αν σκεφτει κανεις τις προσφατες αναμετρησεις με την ΤΣΣΚΑ στο ΟΑΚΑ, αντιλαμβανεται οτι μιλαμε για ισχυρη εδρα.
Ναι, εκανα λαθος, με το ματς του κυπελλου, απο κεκτημενη ταχυτητα θεωρησα οτι ο ημιτελικος ειχε γινει σε ουδετερο γηπεδο.
rchos
Η εξίσωση νίκες ήττες και παρουσία στους αγώνες για φέτος νομίζω είναι λάθος από την στιγμή που μία από τις δύο ομάδες έχει αλλάξει προπονητή στη μέση της σαιζόν.

Ο Παναθηναικός του Αλβέρτη δεν παρουσιάζει το ίδιο πρόσωπο με τον Παναθηναικό του Πεδουλάκη στα μεταξύ των δύο ομάδων παιχνίδια.
katharop
ξέρει κανείς απο πότε έχουμε να χάσουμε 3 αγώνες στην σειρά με τον ίδιο αντίπαλο?έχει συμβεί ποτέ?
T.W.Is.M.
QUOTE(katharop @ May 31 2014, 23:21 ) *
ξέρει κανείς απο πότε έχουμε να χάσουμε 3 αγώνες στην σειρά με τον ίδιο αντίπαλο?έχει συμβεί ποτέ?


Αν εννοεις 3 αγωνες μεσα στην ιδια σεζον ανεξαρτητως διοργανωσης, θυμαμαι το 2010-11 που κερδισαμε τα 3 πρωτα ντερμπι της σεζον, 2 στην κανονικη περιοδο και τον τελικο κυπελλου. Σε σειρα πλει οφ προφανως πρεπει να παμε στο 1993, που ειχατε κερδισει τον πρωτο τελικο και στη συνεχεια πηραμε τους επομενους 3(με το τελευταιο ματς να μη γινεται ομως).
Επισης, αν μετραμε ολα τα παιχνιδια με εναν αντιπαλο, αρκει να ειναι συνεχομενα, υπαρχει σερι 4 ηττων απο την ΤΣΣΚΑ μεσα σε 2 σεζον(2003-04 και 2004-05). 3 συνεχομενες ηττες απο τον Ολυμπιακοχωρις ματς κανονικης περιοδου ειχατε και το 2002, πρωτα στον ημιτελικο κυπελλου και μετα 2 ηττες στους ημιτελικους των πλει οφ.
roko
Τελικα αλλο ενα θαυμα smiley.gif
http://www.sport-fm.gr/article/mpikan-kai-...thinaiko/768703
sacarame
Τα ποστ για τις 35αρες (γυναίκες και όχι μόνο... tongue.gif) μεταφέρθηκαν στο Ολυμπιακός off topic

Παλι γερμανικό 2-4 στο φόρουμ με έβαλαν ... laugh.gif
ALdaperan
Κατα 80% (για να μην πω 90+ και με φάτε) σήμερα θα τελειώσει το πρωτάθλημα !
Με τέτοιες εμφανίσεις ο ΠΑΟ δεν έχει καμία τύχη. Από τότε που έφυγε ο Πεδουλάκης και μετά έχουμε σπάσει τα καλάθια.. 2,3 παίκτες κουβαλάνε όλη την ομάδα, Ε αυτό το πράγμα δεν τραβάει !!

Εν τέλει καλώς θα το κερδίσει αν το κάνει ο ολυμπιακός γιατί είναι καλύτερος ! Να λέμε τα σύκα σύκα.. Αν το χάσει θα είναι μεγάλη έκπληξη !

Αυτή η σειρά πάντως δεν είχε καθόλου ενδιαφέρον θέλω να πιστεύω και για τους πράσινους οπαδούς αλλά και για τους κόκκινους. Για τους μεν πράσινους γιατί βλέπουν μια απελπιστική εικόνα "ομάδας" (ομάδα δεν είναι 3 άτομα) και για τους δε κόκκινους επειδή δεν έχουν απέναντι τους ένα αξιόλογο αντίπαλο έτσι ώστε να είναι ντέρμπυ η σειρά !!

Γι αυτο και τα γήπεδα δεν είναι γεματα.. ειδικά το οακα ! Ποτέ παλαιότερα δεν υπήρχαν κενές θέσεις στο οακα σε ντέρμπυ με ολυμπιακό και μάλιστα τελικούς !
roko
Περιμενω να δω ενα ματς που θα βολευει τον ρυθμο του Ολυμπιακου και θα ειναι ανοικτο.Στο Σεφ φετος εχουμε το Sef Law απλα δεν διαφημιστηκε τοσο οσο του ΟΑΚΑ law απο τις "αντικειμενικες" φυλλαδες.Θεωρω οτι το ταιμινγκ βολευει τον Ολυμπιακο που ειναι σε καλυτερη κατασταση και ψυχολογια και απο την στιγμη που εκανε το break δεν νομιζω οτι μπορει να το χασει μεσα απο τα χερια του το πρωταθλημα. Θα τολμησω να γραψω και ενα σκορ οπως καναμε και για το νοστραδαμο euroleague final 4.Θα πω ενα 81-66 για τον Ολυμπιακο και πρωτο σκορερ του ματς τον Μαντζαρη. bball.gif

Ευχομαι να δουμε ενα ωραιο ματς και να μην εχουμε διακοπες και κροτιδες.
nikolas12
Το σημαντικότερο για σήμερα είναι να μην έχουμε επεισόδια στο ΣΕΦ. Η ΚΑΕ έχει βγάλει ανακοίνωση για την αποφυγή επεισοδίων. Το να ξεκινήσουμε με μείωση βαθμών και του χρόνου ή να τιμωρηθούμε είναι πάρα πολύ άσχημο. Είμαστε ένα βήμα πριν πάρουμε το πρωτάθλημα και πρέπει να είμαστε σοβαροί, μετρημένοι και σίγουρα όχι προκλητικοί στις συμπεριφορές. Προσωπικά θεωρώ ότι το βασικότερο θέμα είναι να μην πέσουν κροτίδες ή να μη μπει μέσα κανένας και κάνει μπάχαλο, παρά να ακουστούν υβριστικά συνθήματα που δεν αποφεύγονται εύκολα.
Επίσης ένας φίλος μου Παναθηναϊκός μου είπε ότι Lasme, Gist και Maciulis έχουν θέματα τραυματισμών. Ισχύει και αν ναι παίζουν κανονικά;
roko
QUOTE (nikolas12 @ Jun 1 2014, 15:16 ) *
Το σημαντικότερο για σήμερα είναι να μην έχουμε επεισόδια στο ΣΕΦ. Η ΚΑΕ έχει βγάλει ανακοίνωση για την αποφυγή επεισοδίων. Το να ξεκινήσουμε με μείωση βαθμών και του χρόνου ή να τιμωρηθούμε είναι πάρα πολύ άσχημο. Είμαστε ένα βήμα πριν πάρουμε το πρωτάθλημα και πρέπει να είμαστε σοβαροί, μετρημένοι και σίγουρα όχι προκλητικοί στις συμπεριφορές. Προσωπικά θεωρώ ότι το βασικότερο θέμα είναι να μην πέσουν κροτίδες ή να μη μπει μέσα κανένας και κάνει μπάχαλο, παρά να ακουστούν υβριστικά συνθήματα που δεν αποφεύγονται εύκολα.
Επίσης ένας φίλος μου Παναθηναϊκός μου είπε ότι Lasme, Gist και Maciulis έχουν θέματα τραυματισμών. Ισχύει και αν ναι παίζουν κανονικά;


Μη μασας,εχουν μεινει στο τιμ του Παναθηναικου ακομη απο τα <<mind games>> του Πεδουλακη αυτο το τρικ με τους τραυματισμους..Λιγες ωρες πριν τα ντερμπυ βγαζουν το ιατρικο δελτιο που ειχαν οι συμμαχοι μετα την αποβαση στην Νορμανδια στην ακτη Ομαχα..Ξαφνικα τη μερα του αγωνα ολοι σφιγγουν τα δοντια και παιζουν κανονικα..

Τα επεισοδια ειναι ο μεγαλυτερος φοβος και εμενα λογω και του ντορου που ειχε προκαλεσει ο ΔΓ πριν λιγες μερες..Φοβαμαι τι οδηγιες τους εχει δωσει στην 1η κροτιδα που θα ακουστει..
frenchman7
QUOTE(roko @ Jun 1 2014, 15:24 ) *
Μη μασας,εχουν μεινει στο τιμ του Παναθηναικου ακομη απο τα <<mind games>> του Πεδουλακη αυτο το τρικ με τους τραυματισμους..Λιγες ωρες πριν τα ντερμπυ βγαζουν το ιατρικο δελτιο που ειχαν οι συμμαχοι μετα την αποβαση στην Νορμανδια στην ακτη Ομαχα..Ξαφνικα τη μερα του αγωνα ολοι σφιγγουν τα δοντια και παιζουν κανονικα..

Τα επεισοδια ειναι ο μεγαλυτερος φοβος και εμενα λογω και του ντορου που ειχε προκαλεσει ο ΔΓ πριν λιγες μερες..Φοβαμαι τι οδηγιες τους εχει δωσει στην 1η κροτιδα που θα ακουστει..


Καλά αν έχει δώσει εντολή για διακοπή σε δυναμιτάκι την κάτσαμε την βάρκα
airg
QUOTE(katharop @ May 31 2014, 23:21 ) *
ξέρει κανείς απο πότε έχουμε να χάσουμε 3 αγώνες στην σειρά με τον ίδιο αντίπαλο?έχει συμβεί ποτέ?

Η ερωτηση, μου θυμιζει μια αντιστοιχη πριν λιγο καιρο.

Αν ηταν δυνατον να χασει 2 αγωνες στη σειρα, η φετινη Ρεαλ, που ειχε μονο 2 ηττες σε ολη τη σεζον.
roko
QUOTE (frenchman7 @ Jun 1 2014, 17:35 ) *
Καλά αν έχει δώσει εντολή για διακοπή σε δυναμιτάκι την κάτσαμε την βάρκα


Το αποκλειεις? Εδω βγηκε και ελεγε για την διαιτησια ο αλλος προχθες..Και σκεψου σκηνικο η ομαδα να τρεχει κανα σερι,και μετα απο αιφνιδιασμο και καλαθι να πεσει καμια γουρουνα απο αυτες τις κοκκινες που ριχνουν το πασχα,και να βλεπεις ολον τον παγγο του παναθηναικου με τους διαιτητες μαζι να τρεχουν στα αποδυτηρια...Αντε βγαλτους μετα εσυ...Οχι οτι θα φταιει ο παγγος των πρασινων σε μια τετοια περιπτωση.Οι ανθρωποι εντολες του εργοδοτη τους θα εκτελουν που τους πληρωνει.
george3321
ο γιαννακοπουλος ειμαι σιγουρος οτι εχει δωσει εντολη στο παραμικρο αντικειμενο ή κροτιδα,να σηκωθει η ομαδα και να φυγει...και επειδη θα γινει σιγουρα κατι τετοιο,προβλεπεται μεγαλη νυχτα σημερα...τοσο τρελαμενος ειναι απο το προχθεσινο καζο...και το λεω εγω που δεν υποστηριζω καποιον απο τους 2 μεγαλους....εμεις ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ακομα!!!!
frenchman7
Αντικείμενο δεν νομίζω να πέσει, έχει καιρό να συμβεί κάτι τέτοιο, τις κροτίδες όμως για κάποιο λόγο τις πετάνε
σαν να είναι πασατέμπος

Ελπίζω η ομάδα να μπει συγκεντρωμένη και παθιασμένη σαν να είναι πληγωμένη, όπως μπήκε στο 2ο παιχνίδι που
τους έβλεπα να μάχονται για κάθε κατοχή και να παίζουν άμυνα που σπάει κόκαλα..
Magnus92
Το ότι φτάνουμε στο σημείο να θεωρούμε την ρίψη των κροτίδων και των λοιπών εκρηκτικών και μη στο γήπεδο δεδομένη, και το μόνο που μας προβληματίζει είναι αν θα φύγει η αποστολή του ΠΑΟ απ το γήπεδο , μήπως να μας προβληματίσει λίγο η μπα;
North_gato
QUOTE (frenchman7 @ Jun 1 2014, 17:35 ) *
Καλά αν έχει δώσει εντολή για διακοπή σε δυναμιτάκι την κάτσαμε την βάρκα


Και εγω πιστευω οτι εχει δωσει τετοια εντολη, κυριως οταν απο τη χρονικη στιγμη και την ενδεχομενη διαφορα θεωρηθει οτι δεν υπαρχει ελπιδα νικης. Με προσωρινη η οριστικη αποχωρηση θα εχει το αλλοθι για οτιδηποτε και τροφη για την φυλλαδα. Εδω προχτες ειπε για διαιτησια και την επομενη αυτο ανακυκλωθηκε απο την φυλλαδα.
Η ΚΑΕ εχει βγαλει ανακοινωση για την τηρηση της ταξης και υποτιθεται οτι θα γινει και σωματικος ελεγχος. Με δεδομενο οτι στον προηγουμενο αγωνα στο ΣΕΦ κροτιδες και δυναμιτακια ειχαν κανει την εμφανιση τους και ευτυχως τιμωρηθηκαμε με χρηματικο προστιμο μονο, ελπιζω οι Αγγελοπολοι να εχουν δωσει εντολη αυτη τη φορα να γινει ουσιαστικος ελεγχος, διαφορετικα για εκατο θερμοκεφαλους θα κινδυνευσουμε και παλι.
Quincy
QUOTE(Magnus92 @ Jun 1 2014, 16:11 ) *
Το ότι φτάνουμε στο σημείο να θεωρούμε την ρίψη των κροτίδων και των λοιπών εκρηκτικών και μη στο γήπεδο δεδομένη, και το μόνο που μας προβληματίζει είναι αν θα φύγει η αποστολή του ΠΑΟ απ το γήπεδο , μήπως να μας προβληματίσει λίγο η μπα;



Το πρόβλημα είναι χρόνιο πια.. Πόσα χρόνια προβληματιζόμαστε και λέμε τα ίδια και τα ίδια; Θλιβερό, ναι, κουραστικό, ναι. Αλλά το πρόβλημα θα το λύσουν μόνες τους οι ομάδες κάποτε αν θέλουν. Εμείς μόνο να γκρινιάζουμε μπορούμε

Πλέον ή το ανεχόμαστε, ή το κόβουμε τελείως (όπως έκοψα εγώ το ποδόσφαιρο π.χ.) ... Κλασσική περίπτωση ήρθαν τα άγρια να διώξουν τα ήμερα
roko
QUOTE (North_gato @ Jun 1 2014, 18:17 ) *
Και εγω πιστευω οτι εχει δωσει τετοια εντολη, κυριως οταν απο τη χρονικη στιγμη και την ενδεχομενη διαφορα θεωρηθει οτι δεν υπαρχει ελπιδα νικης. Με προσωρινη η οριστικη αποχωρηση θα εχει το αλλοθι για οτιδηποτε και τροφη για την φυλλαδα. Εδω προχτες ειπε για διαιτησια και την επομενη αυτο ανακυκλωθηκε απο την φυλλαδα.
Η ΚΑΕ εχει βγαλει ανακοινωση για την τηρηση της ταξης και υποτιθεται οτι θα γινει και σωματικος ελεγχος. Με δεδομενο οτι στον προηγουμενο αγωνα στο ΣΕΦ κροτιδες και δυναμιτακια ειχαν κανει την εμφανιση τους και ευτυχως τιμωρηθηκαμε με χρηματικο προστιμο μονο, ελπιζω οι Αγγελοπολοι να εχουν δωσει εντολη αυτη τη φορα να γινει ουσιαστικος ελεγχος, διαφορετικα για εκατο θερμοκεφαλους θα κινδυνευσουμε και παλι.


To θεμα ειναι οι διαιτητες πως θα διαχειριστουν την κατασταση.Θα δυναμιτισουν το κλιμα η' θα προσπαθησουν να συμβαλουν στην ομαλη διεξαγωγη του αγωνα? Ολα αυτα αναμενουμε να τα δουμε σε λιγοτερο απο μια ωρα. biggrin.gif
North_gato
QUOTE (roko @ Jun 1 2014, 18:22 ) *
To θεμα ειναι οι διαιτητες πως θα διαχειριστουν την κατασταση.Θα δυναμιτισουν το κλιμα η' θα προσπαθησουν να συμβαλουν στην ομαλη διεξαγωγη του αγωνα? Ολα αυτα αναμενουμε να τα δουμε σε λιγοτερο απο μια ωρα. biggrin.gif



Εξαρταται τι θα πεσει, που θα πεσει, ποσα θα πεσουν....
Κι αν στη χειροτερη περιπτωση δοθει καμμια διακοπη εκκενωσης μην εχουμε τα περσυνα, μια και οι σεκουριταδες περσυ ειχε αποδειχτει οτι ηταν ικανοι μονο για να πουλανε πασατεμπο και ξηροκαρπια.
roko
Mε τους 3 <<τραυματιες>> ξεκιναει ο Παναθηναικος.. smiley.gif
GreekNick
Mακαρι να πανε ολα καλα και να δουμε και καλο ματς.

19:45 αρχιζει τι ωρα λετε να τελιωσει????
Reggie Miller 31
In Ουκιτς we trust... καλά ξεκουμπίδια αγόρι μου!
a.car



Mπαινει ο Καρι -θα πονεσει το διχτακι απ΄τους ποντους.
Dred11
Ωραίο παιχνιδάκι μέχρι στιγμής.
roko
Πολυ ψυχωμενος ο Παναθηναικος.Του κανει πλακα ο Αλβερτης του Μπαρτζωκα με τον Κολινς.Του αφηνει το τριποντο και γελαει και το παρδαλο κατσικι.Να δουμε με τον Κολινς μπροσταρη ποσο θα συνεχισουμε να πορευομαστε.
Dred11
Βράχος ο Μπλάκχεντ στις επαφές.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.