Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλυτερη ομαδα της ανατολης φετος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Eastern Conference
wade3
Ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη ομαδα της ανατολης φετος? Θα ηθελα ομως να απαντησετε συμφωνα με την προσοπικης σας γνωμι και οχι με τα στατιστικα!!
a bullet for your head
Kαλυτερη ομαδα ειναι οι Καβαλιερς..παιζουν καλο μπασκετ,ειναι πληρης ομαδα,εχουν πολυ καλο ρεκορ,κ κερδιζουν χαρακτηριστικα ευκολα πολλα παιχνιδια,κανοντας παραλληλα εξοικονομηση ενεργειας στον Λεμπρον..
Επονται οι Σελτικς κ οι Ματζικ.
kostasvc15
QUOTE(wade3 @ Jan 3 2009, 16:05 ) *
Ποια πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη ομαδα της ανατολης φετος? Θα ηθελα ομως να απαντησετε συμφωνα με την προσοπικης σας γνωμι και οχι με τα στατιστικα!!

Οι Μπομπκατς!
wade3
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 3 2009, 17:10 ) *
Kαλυτερη ομαδα ειναι οι Καβαλιερς..παιζουν καλο μπασκετ,ειναι πληρης ομαδα,εχουν πολυ καλο ρεκορ,κ κερδιζουν χαρακτηριστικα ευκολα πολλα παιχνιδια,κανοντας παραλληλα εξοικονομηση ενεργειας στον Λεμπρον..
Επονται οι Σελτικς κ οι Ματζικ.

Δεν θα ελεγα τους καβαλιερς πληρες ομαδα για τον λογο οτι ο γιμπσον δεν ειναι εξαιρετικος γκαρντ
Gravedigger
QUOTE (wade3 @ Jan 3 2009, 18:39 ) *
Δεν θα ελεγα τους καβαλιερς πληρες ομαδα για τον λογο οτι ο γιμπσον δεν ειναι εξαιρετικος γκαρντ

Τι??????? blink.gif
Το Miami δεν έχει ομάδα γιατί ο Quinn είναι μέτριος.
a bullet for your head
QUOTE(wade3 @ Jan 3 2009, 18:39 ) *
Δεν θα ελεγα τους καβαλιερς πληρες ομαδα για τον λογο οτι ο γιμπσον δεν ειναι εξαιρετικος γκαρντ

Οι Καβς ειναι πολυ πληρης ομαδα κ με γεματο ροστερ..και σε κοντους κ σε ψηλους..
Για τους φετινους Σελτικς,ειναι εμφανες οτι λειπουν οι Μπραουν,Ποσει,οσον αφορα το βαθος κ το ροτεισον..
Οι Ματζικ,κανουν εξαιρετικη σεζον,πολυ καλοδουλεμενη ομαδα,με τους βασικους παικτες να τα πηγαινουν περιφημα,ομως δεν εχουν μεγαλο βαθος στον παγκο τους..
Οι Χιτς εχουν δρομο ακομα μπροστα τους..
Οι Μπομπκατς,εχουν πολυ υλικο,ταλαντουχους παικτες,δυνατοτητα να ''παιξουν'' στις ανταλλαγες,συν οτι θα εχουν ενα ακομα λοτερι πικ στο ερχομενο ντραφτ..Σε κανα-δυο σεζον,πιστευω οτι θα δειξουν πολλα πραγματα..
panagiotisTheDream
OK, παίζει και η υποκειμενικότητα εδώ, αλλά θεωρώ καλύτερη ομάδα της Ανατολής μέχρι στιγμής, τους Σέλτικς. Σαφώς πιο δουλεμένη από πέρσι, με ανεβασμένους πολλούς παίχτες (με πρώτο τον Ρόντο βέβαια) και με τα δεύτερα να παίζουν επίσης καλό μπάσκετ ξεκουράζοντας την "αγία τριάδα". Υπερπλήρης ομάδα με Πόου, Χάουζ και Τόνι Άλεν να καλύπτουν άνετα τα όποια κενά θα μπορούσαν να δημιουργηθούν στην αναπληρωματική πεντάδα. Πλέον βέβαια και οι παίχτες βρίσκονται καλύτερα μεταξύ τους....

(άσχετο: με Στάρμπουρι τι γίνεται; )
red pyramid88
Για το Cleveland να πώ και εγώ μία γνώμη, μην έχοντας δεί φετινά μάτς αλλά έχοντας παρακουλουθήσει αρκετά την ομάδα τη προηγούμενη σεζόν.

Ρε παιδιά, πως γίνεται αυτό το πράγμα να είναι πλήρες? :S ΄Βλέπω ότι νικάνε αλλά δε μπορώ να πιστεύσω ή να καταλάβω πως μία ομάδα που μέχρι πέρσυ λέγαμε ότι υπάρχει μόνο λόγω του LeBron φέτος να παίζει τόσο καλά. Οκ, έγινε η μεταγραφή του Marvin, λογικό είναι να έχουν βελτιωθεί, αλλά κατά τα άλλα το roster και κυρίως οι βασικοί είναι λίγο πολύ οι ίδιοι παίκτες. Πως μετατράπηκε ο varejao σε παικτούρα και δε το πήρα χαμπάρι, για αυτόν που έπρεπε να προσευχηθεί για να βάλει καλάθι μέχρι πέρσι δε μιλάμε? Πάω να τρελαθώ δηλαδή, δε μπορώ να καταλάβω πως βρέθηκαν απο ας πούμε το Orlando.

Το ποστάρω ως απορία ανθρώπου που δε βλέπει δυστηχώς τη φετινή σεζόν sad.gif και έχει μείνει με την απορία επί του θέματος.
Air and King
QUOTE(red pyramid88 @ Jan 7 2009, 19:21 ) *
Για το Cleveland να πώ και εγώ μία γνώμη, μην έχοντας δεί φετινά μάτς αλλά έχοντας παρακουλουθήσει αρκετά την ομάδα τη προηγούμενη σεζόν.

Ρε παιδιά, πως γίνεται αυτό το πράγμα να είναι πλήρες? :S ΄Βλέπω ότι νικάνε αλλά δε μπορώ να πιστεύσω ή να καταλάβω πως μία ομάδα που μέχρι πέρσυ λέγαμε ότι υπάρχει μόνο λόγω του LeBron φέτος να παίζει τόσο καλά. Οκ, έγινε η μεταγραφή του Marvin, λογικό είναι να έχουν βελτιωθεί, αλλά κατά τα άλλα το roster και κυρίως οι βασικοί είναι λίγο πολύ οι ίδιοι παίκτες. Πως μετατράπηκε ο varejao σε παικτούρα και δε το πήρα χαμπάρι, για αυτόν που έπρεπε να προσευχηθεί για να βάλει καλάθι μέχρι πέρσι δε μιλάμε? Πάω να τρελαθώ δηλαδή, δε μπορώ να καταλάβω πως βρέθηκαν απο ας πούμε το Orlando.

Το ποστάρω ως απορία ανθρώπου που δε βλέπει δυστηχώς τη φετινή σεζόν sad.gif και έχει μείνει με την απορία επί του θέματος.

Η διαφορα οφειλεται στα γκαρντ και οχι στον Βαρεχαο(αν και ακομα και αυτος εχει βελτιωθει σε σημαντικο βαθμο).Οι Γουιλιαμς,Γουεστ και Γκιμπσον ειναι και οι τρεις εξαιρετικοι σουτερ και βοηθανε στο σκοραρησμα τον Λεμπρον ο οποιος κανει τα γνωστα "τα παντα" εχοντας περισσοτερη βοηθεια.
Ειναι και για μενα παντως εκπληξη η πορεια του Κληβελαντ.Προσωπηκα δεν πηστευα οτι θα ξεπερναγαν τις 50 νικες φετος και φανταζομαι κανενας(εκτος απο τον bullet for your head).
j-kidd13
Οι Μπούλς tongue.gif tongue.gif .....Αλλα αφού δεν είναι οι Μπούλς(πάνε εκείνα τα χρόνια!!!),είναι οι Καβαλίερς.Τα πηγαίνουν εξαιρετικά φέτος,(είναι και η μοναδική αήττητη ομάδα στο γήπεδο της)χωρίς να έχουν το εξαιρετικό ρόστερ...Τους Σέλτικς πάνω κάτω τους περιμέναμε όπως είναι...
Gravedigger
QUOTE (red pyramid88 @ Jan 7 2009, 19:21 ) *
Οκ, έγινε η μεταγραφή του Marvin, λογικό είναι να έχουν βελτιωθεί, αλλά κατά τα άλλα το roster και κυρίως οι βασικοί είναι λίγο πολύ οι ίδιοι παίκτες.

Marvin The Martian tongue.gif Τον Mo Williams πήραν οι Cavs,ο Marvin παίζει στην Atlanta smile.gif
a bullet for your head
QUOTE(Gravedigger @ Jan 7 2009, 20:40 ) *
Marvin The Martian tongue.gif Τον Mo Williams πήραν οι Cavs,ο Marvin παίζει στην Atlanta smile.gif

Φιλε,ειλικρινα δεν σου σε ξεφευγει τιποτα.. smiley.gif ...
Gravedigger
QUOTE (a bullet for your head @ Jan 7 2009, 21:15 ) *
Φιλε,ειλικρινα δεν σου σε ξεφευγει τιποτα.. smiley.gif ...

ΧΑΧΑ!Το συγκεκριμένο μου το είπε ο Άρης (Pierce) και απλά το διόρθωσα tongue.gif Αλλά γενικά ναι,βρίσκω λαθάκια!Βρήκα και άλλο 1 σήμερα αλλά κρατήθηκα (Tip: είναι στο τόπικ των Lakers! biggrin.gif )
a bullet for your head
QUOTE(Gravedigger @ Jan 7 2009, 21:19 ) *
Αλλά γενικά ναι,βρίσκω λαθάκια!Βρήκα και άλλο 1 σήμερα αλλά κρατήθηκα (Tip: είναι στο τόπικ των Lakers! biggrin.gif )

Πρεπει να κανεις αυτο που ''πρεπει'' και που ξερεις να κανεις καλυτερα απο οποιονδηποτε.. icon_drunk.gif
Υποκλινομαι.. 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif ..στο ''δαιμονιο'' σου.. 71.gif
red pyramid88
Μα ο West και ο Gibson πέρα απο σουτέρς δεν είναι κάτι παραπάνω και δε νομίζω ο Williams να είναι τόσο καλός ώστε να δικαιολογείται η πρωτιά. rolleyes.gif

υ.γ. για το όνομα, οκ, όλοι κάνουμε λάθη tongue.gif πές όμως για το λάθος στους τόπικ των lakers, me wants to know tongue.gif
koutsou10
παιδια εγω θα πω 2 ομαδεσ που κατα την γνωμη μου ειναι οι καλυτερεσ,οι ιντιανα(που κατα την γνωμη μου αδικειται απο την βαθμολογια) κ τα γερακια...
εκτοσ βεβαια απο τουσ κελτεσ,του καβσ k τουσ μαγουσ που ειναι πρωτοι...
πολλοι θα παραξενευτουν απο τισ 2 ομαδεσ που γραφω αλλα κατα την γνωμη μου ειναι αυτο που λεμε ομαδεσ...
δεν εχουν ακουστει παραπονα απο τουσ παιχτεσ τουσ(απο οσα ξερω τουλαχιστον)...
ειδικα οι πεησερσ εχουν κερδισει πολυ δυσκολα παιχνιδια(κελτεσ,λιμνανθρωπουσ κ.α)
Hayate
QUOTE(koutsou10 @ Jan 8 2009, 00:32 ) *
παιδια εγω θα πω 2 ομαδεσ που κατα την γνωμη μου ειναι οι καλυτερεσ,οι ιντιανα(που κατα την γνωμη μου αδικειται απο την βαθμολογια) κ τα γερακια...
εκτοσ βεβαια απο τουσ κελτεσ,του καβσ k τουσ μαγουσ που ειναι πρωτοι...
πολλοι θα παραξενευτουν απο τισ 2 ομαδεσ που γραφω αλλα κατα την γνωμη μου ειναι αυτο που λεμε ομαδεσ...
δεν εχουν ακουστει παραπονα απο τουσ παιχτεσ τουσ(απο οσα ξερω τουλαχιστον)...
ειδικα οι πεησερσ εχουν κερδισει πολυ δυσκολα παιχνιδια(κελτεσ,λιμνανθρωπουσ κ.α)


Οι Hawks πραγματικά είναι ομάδα και είχαν δείξει από πέρυσι στα playoffs σημάδια της καλής φετινής τους πορείας.
Για τους Pacers κι εγώ ήθελα να τους δώ ψηλότερα γιατί πραγματικά στα δύσκολα έχουν δείξει ότι είναι δυνατοί (και νίκη με τους Suns χτες) και το οφείλουν σε μεγάλο βαθμό στον Granger και στον Jack.
Για τους Cavs σίγουρα την μεγάλη διαφορά πιστεύω εγώ οτί την έχει κάνει ο Mo! Είναι εκπληκτικός σουτέρ!!!! Δεν τον είχα σε τόση εκτίμηση.. Ο Varejao δεν μπορεί να βάλει την μπάλα μόνο με τάμα αν και χτες είδα και κάτι fadeaway με πλάτη που δεν είχα ξαναδεί όμως είναι πολύ καλός αμυντικός και δεν καταλαβαίνω πως συνυπάρχει σε αυτή την ομάδα μαζί με τον Big Ben ο οποίος κάποιες φορές νομίζω ότι είναι εκτός εαυτού.. Παίρνει την μπάλα και προσπαθεί να δημιουργήσει!! Παρ' όλα αυτά στα τελευταία παιχνίδια φαίνεται ανεβασμένος, φαίνεται άκουσε που λέγαμε για trade.. 69.gif 69.gif
Για μένα ερώτημα είναι γενικά οι ψηλοί τους γιατί ο μόνος που μπορεί να σκοράρει ο Ilgauskas δεν τον θύμαμαι στους τελικούς πρίν 2 χρόνια (Είχε παίξει;;; icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif )

smiley.gif smiley.gif
dlian
derby σημερα με καβαλιερς εναντιον μποστον.ως τςρα φαινονται οι δυο καλυτερες ομαδες στην ανατολη αρκει να το αποδειξουν και σημερα.ευχομαι να απολαυσουμε θεαμα
Mamuwalde
καλύτερη ομάδα παραμένει η βοστώνη .

δεύτερη καλύτερη θα έβαζα το ορλάντο και την ατλάντα μαζί . αν μείνουν υγιείς μπορούν να κάνουν μια σημαντική έκπληξη . έμπειρες ομάδες δεν είναι ούτε τόσο πλήρεις οπότε πρέπει να μείνουν υγιείς .

το κλίβελαντ είναι μια κατηγορία μόνο του . αυτό που παίζουνε με το λεμπρόν στο κέντρο και τους υπόλοιπους ακροβολισμένους είναι λίγο μυστήριο . και δεν έιναι καθόλου πληρης ομάδα . αν βγάλεις τον Ζ ποιος άλλος ψηλός μπορεί να έχει μια αξιοπρεπώς καλή σταθερή απόδοση ? σίγουρα έχουν καλύτερους σουτέρ φέτος και έναν πιο κανονικό άσσο με το williams . το σύστημα πάντως δουλεύει και τους περιμένω να φτάσουν μακρυά φέτος .
Air and King
Καλυτερη ομαδα απο πλευρας ροστερ ειναι οι Σελτικς.Αυτο δεν μπορει αμφησβητηθει ασχετα αν περνανε κριση.Τωρα για το ποια παιζει το καλυτερο μπασκετ...μαλλον το Ορλαντο θα ελεγα.
Το καλυτερο μπασκετ παντως στο ΝΒΑ αυτη την περιοδο το παιζουν οι Λεικερς περαν αμφησβητησης.
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Jan 10 2009, 15:41 ) *
Καλυτερη ομαδα απο πλευρας ροστερ ειναι οι Σελτικς.Αυτο δεν μπορει αμφησβητηθει ασχετα αν περνανε κριση.Τωρα για το ποια παιζει το καλυτερο μπασκετ...μαλλον το Ορλαντο θα ελεγα.
Το καλυτερο μπασκετ παντως στο ΝΒΑ αυτη την περιοδο το παιζουν οι Λεικερς περαν αμφησβητησης.

Εχω μια ενστασουλα,οσον αφορα την φετινη πληροτητα του ροστερ των Σελτικς.
Κατα γενικη ομολογια πολλων,ειναι εμφανης η απουσια των Ποσει και Π.Τ.Μπραουν και για αυτο ειναι σε διαρκη αναζητηση,μπας και μπορεσουν να αναπληρωσουν με τον καλυτερο τροπο αυτα τα κενα.
Ο Μουτομπο δεν τους εκατσε..και με τον Μαρμπερι(γνωμη μου ειναι οτι θα τους ανεβαζε μισο ''κλικ''..),τιποτα δεν ειναι σιγουρο.
Πισω απ την ''αγια τριαδα'',αξιοπιστες λυσεις μπορουν να θεωρηθουν οι Ροντο,Περκινς,Τ.Αλλεν,Ποουπ,Ντειβις.
Οι Καβαλιερς θεωρω οτι ειναι πληρεστεροι και με περισσοτερο βαθος,Ιδιως στην περιφερεια τους.
Ο Παβλοβιτς ας πουμε,που προπερσι ηταν βασικο 2αρι στην ομαδα που εφτασε στους τελικους,τωρα ισως ειναι και ο 10ος παικτης.
Στην front line,μπορει να μην εχουν το βαθος η' την μεγαλη ποιοτητα,σε σχεση με την περιφερεια η' σε συγκριση με front line αλλων ομαδων,ομως οι Ιγκλαουσκας,Ουαλλας,Χικσον(τωρα τελευταια παιζει αρκετα),Ραιτ,κανουν καλα την δουλεια τους και ανταποκρινονται στους ρολους τους.
Το Ορλαντο,ομολογουμενως παιζει εξαιρετικα,εχει επιθετικη πολυφωνια κ δειχνει πολυ ισχυρο φετος,αν και δεν εχει μεγαλο βαθος σε ποιοτικες λυσεις απ τον παγκο.
Σιγουρα θετικο γεγονος ειναι οτι δεν ειχαν καποια απωλεια απο τραυματισμους σε καποια απ τα βασικα ατου(Χαουαρντ,Νελσον,Τουρκογλου,Λιουις).
Οι Καβαλιερς παντως,εκτος οτι ειναι πληρης ομαδα,δειχνουν ικανοτεροι,δυνατοτεροι και σταθεροτεροι,για να επικρατησουν φετος στην ανατολη.
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 10 2009, 16:47 ) *
Εχω μια ενστασουλα,οσον αφορα την φετινη πληροτητα του ροστερ των Σελτικς.
Κατα γενικη ομολογια πολλων,ειναι εμφανης η απουσια των Ποσει και Π.Τ.Μπραουν και για αυτο ειναι σε διαρκη αναζητηση,μπας και μπορεσουν να αναπληρωσουν με τον καλυτερο τροπο αυτα τα κενα.
Ο Μουτομπο δεν τους εκατσε..και με τον Μαρμπερι(γνωμη μου ειναι οτι θα τους ανεβαζε μισο ''κλικ''..),τιποτα δεν ειναι σιγουρο.
Πισω απ την ''αγια τριαδα'',αξιοπιστες λυσεις μπορουν να θεωρηθουν οι Ροντο,Περκινς,Τ.Αλλεν,Ποουπ,Ντειβις.
Οι Καβαλιερς θεωρω οτι ειναι πληρεστεροι και με περισσοτερο βαθος,Ιδιως στην περιφερεια τους.
Ο Παβλοβιτς ας πουμε,που προπερσι ηταν βασικο 2αρι στην ομαδα που εφτασε στους τελικους,τωρα ισως ειναι και ο 10ος παικτης.
Στην front line,μπορει να μην εχουν το βαθος η' την μεγαλη ποιοτητα,σε σχεση με την περιφερεια η' σε συγκριση με front line αλλων ομαδων,ομως οι Ιγκλαουσκας,Ουαλλας,Χικσον(τωρα τελευταια παιζει αρκετα),Ραιτ,κανουν καλα την δουλεια τους και ανταποκρινονται στους ρολους τους.
Το Ορλαντο,ομολογουμενως παιζει εξαιρετικα,εχει επιθετικη πολυφωνια κ δειχνει πολυ ισχυρο φετος,αν και δεν εχει μεγαλο βαθος σε ποιοτικες λυσεις απ τον παγκο.
Σιγουρα θετικο γεγονος ειναι οτι δεν ειχαν καποια απωλεια απο τραυματισμους σε καποια απ τα βασικα ατου(Χαουαρντ,Νελσον,Τουρκογλου,Λιουις).
Οι Καβαλιερς παντως,εκτος οτι ειναι πληρης ομαδα,δειχνουν ικανοτεροι,δυνατοτεροι και σταθεροτεροι,για να επικρατησουν φετος στην ανατολη.

Η αληθεια ειναι bullet οτι εισαι ισως ο μοναδηκος που πηστεψε απο την αρχη στους Καβς και στον Λεμπρον για ΜVP και επηβεβαιωνεσαι μεχρι στιγμης σε μια για μενα απιθανη προλεψη.Τι να σου πω "ο Θεος και η ψυχη σου".
Η παραθεση για τους Σελτικς και το οτι παραμενουν φαβορι εχει να κανει με τους "Big Three".Μπορει να αποδυναμωθηκαν οπως αναφερεται οι περισσοτεροι στον παγκο(αν και κατι τετοιο ειχε ξεχαστει οταν ειχαν 27-2 αλλα τωρα λογω των ηττων ξαναηρθε στην επηφανεια) αλλα για μενα ειδηκα στο συγχρονο ΝΒΑ που υπαρχουν 30 ομαδες και ειναι δυσκολο να σμειξουν τρεις σουπερσταρ και πιο συγκεκρημενα τρεις "Future Hall of Famer" αυτο αποτελει απο μονο του πολυτελεια και μπορει ο ενας στην κακη βραδυα του αλλου να κανει την διαφορα.Η τελευταια ομαδα για μενα που ειχε τοση ποιοτητα ηταν οι Λεικερς του 2000 με Σακιλ-Κομπι-Ραις ασχετα αν ο τριτος πηρε στην συνεχεια "δρομο".
Air and King
Οι Σελτικς μετα την ηττα του Κληβελαντ χθες απο το Ορλαντο περσαν στην πρωτη θεση του ΝΒΑ.Απο εδω και περα τα πραγματα γινονται σοβαρα και για τις τρεις ομαδες.Οι Σελτικς εκαναν την κοιλια τους που ηταν παρατεταμενη αλλα εχουν αγριεψει παλι και παραμενουν το φαβορι στην Ανατολη κατα την αποψη μου.
Προβλεψη για τελικη καταταξη μεταξυ των τριων:

1.Βοστωνη
2.Κληβελαντ
3.Ορλαντο

Υ.Γ Το πιο θεαματικο μπασκετ ισως το παιζει το Ορλαντο αν και στην μερα τους και οι τρεις ομαδες παιζουν καλο και θεαματικο μπασκετ.
AIR JIM
Oi celtics fetos den exoun thn idia apodosh me persi.Gi' auto 8a po cavaliers.[video][img] smiley.gifcavaliers
giannis23
Για εμένα οι 3 καλύτερες :

1. Cleveland Cavaliers : Οι πιο πλήρες ομάδα τώρα στο NBA.LeBron και M.O. Williams είναι για εμένα οι κρυφαιοι απο τους Cavs.Πάνε για πρωτάθλημα φέτος και θέλω να πιστευω οτι θα το πάρουν.

2. Boston Celtics : Pierce,Allen,Garnet στην αρχή της σεζόν όλοι έλεγαν ότι με τέτια ομάδα το πρώταθλημα δεν χάνετε,βλέπουμε όμως πως με δυσκολία είναι στην 2ή θέση.

3. Atlanta Hawks : Νέα ομάδα και με λίγη προσπάθεια μπορεί για το πρωτάθλημα.
Elio
Καλυτερη ομαδα της ανατολης φετος ειναι το κλιβελαντ αν και καποιοι μπορουν να πουν πως ειναι one man show και οτι στηριζεται σε εναν παικτη. Μπορει να εχουν καποιο δικιο γιατι σε παιχνιδια που δεν τραβαει ο lebron δεν υπαρχουν απλα ολοι οι αλλοι. Υπενθυμιζω το παιχνιδι με την βοστωνη το προσφατο. Μεγαλη ατυχια ο τραυματισμος του Ben wallace, κατ εμε ισως του σημαντικοτερου παικτη των καβς. wos_sport4.gif


Δευτερη καλυτερη ομαδα ειναι το ορλαντο που αν δεν ειχε και αυτο την σουπερ ατυχια να χασει τον νελσον θα πηγαινε τρενο!

Τριτοι οι αγαπημενοι μου σελτικς. Δεν μου αρεσουν εφετος. 1) Γιατι δεν εχουν βοηθειες απο παγκο. Davis kai tony allen καθολου σταθεροι, Powe αν και εβαλε 30αρα εχθες κανει καλα παιχνιδια τωρα τελευταια. 2) Ο γκαρνετ ειναι φοβερα εριστικος και με αντιπαλους και με συμπαικτες shot.gif 3) Λειπουν οι παικτες που θα κανουν την διαφορα (στυλ posey).
Air and King
Δεν ξερω ποσοι περημεναν οτι το Κληβελαντ θα φτασει να εχει ενα μηνα πριν το τελος της κανονικης περιοδου το καλυτερο ρεκορ στο ΝΒΑ.Μαλλον ουτε στην πολιτεια του Οχαιο δεν το πιστευαν!
Φαβορι παραμενουν οι Σελτικς μεχρι αποδειξεως του αντιθετου και αυτο αν θα γινει θα γινει στα πλειοφ.Παντως οι Καβαλιερς εχουν το προβαδησμα για το #1 στην Ανατολη και διεκδικουν και το #1 ολοκληρου του ΝΒΑ μαζι με τους Λεικερς.
PARISINOS
Και εγω πιστευω οτι οι σελτικς εχουν το καλυτερο ροστερ στην ανατολη. Βαθος στον παγκο μπορει να μην εχουν, αλλα η 5αδα τους ειναι σουπερ και στα πλευ οφφς θα φανει, αν βεβεαι ειναι ολοι υγιεις.

Τωρα στη δευτερη θεση με μικρη διαφορα ειναι το κλιβελαντ. Ομαδα με ολη τη σημασια της λεξης, οπου ο καθενας εχει το ρολο του. Η ομαδα εχει απ ολα , ενα μεγκα σταρ στο προσωπο του λεμπρον, ενα σουπερσταρ στο προσωπο του εκπληκτικου φετος Μο, και μετα παιχτες εργαλεια για ολες τις δουλειες ειτε προκειται για αμυντικες - ουαλας, βαρεχαο, ειτε για σουτ -σζερμπιακ - ειτε για δυναμη στο ποστ - ιλγκαουσκας.

Βεβαια δεν ξεχναμε και βαθος στον παγκο , με γκιμπσον, ντελοντε ουεστ και παβλοβιτς.

Οι κλιβελαντ εχουν χειροτερη 5αδα απο λεικερς και σελτικς ( τους υγιεις παντα σελτικς και λεικερς και οχι τους σημερινους χωρις μπαινουμ και γκαρνετ) αλλα εχουν ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ καλυτερο παγκο.
Γενικα ο παγκος των σελτικς δεν εχει βαθος, ενω των λεικερς ειναι για γελια και για κλαμματα. Πιασε τον εναν και βαρα τον αλλον....
a bullet for your head
Αν κ εχει αναπτυχθει μεγαλη φιλολογια,περι το ποια ομαδα θα ειναι η καλυτερη φετος στην ανατολη,ωστοσο θεωρω πως τρομερο ενδιαφερον θα εχει κ ποια θα πλασαριστει στην 8η θεση..
Θα πεσουν κορμια αναμεσα στους Νετς,Μπουλς,Μπομπκατς,Μπακς..
Το ενστικτο μου λεει Μπομπκατς..
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 21 2009, 05:41 ) *
Το ενστικτο μου λεει Μπομπκατς..

Εγω λεω Μπουλς.Ασε που εκει στο Οχαιο τους περιμενουν πως και πως μα αυτα που ειχαν τραβηξει απο τον Τζορνταν αλλα τωρα εχουν αυτοι το νουμερο 23 και οχι οι Μπουλς!
Ο Ιλο τι κανει αραγε?Τι ειχε τραβηξει ο κακομοιρης.
reignman
Οι Καβς κανουν εκπληκτικη σεζον και σε αυτο βοηθαει πολυ και η αποκτηση του Μο.

Ευκολα οι δυσκολα πιστευω ομως οτι παλι οι Κελτες θα πανε στον τελικο.

Η Καρδια μου για την 8η θεση λεει Μπουλς!
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Mar 21 2009, 06:41 ) *
Αν κ εχει αναπτυχθει μεγαλη φιλολογια,περι το ποια ομαδα θα ειναι η καλυτερη φετος στην ανατολη,ωστοσο θεωρω πως τρομερο ενδιαφερον θα εχει κ ποια θα πλασαριστει στην 8η θεση..
Θα πεσουν κορμια αναμεσα στους Νετς,Μπουλς,Μπομπκατς,Μπακς..
Το ενστικτο μου λεει Μπομπκατς..

Πιστευω οτι θα γινει πολυ μεγαλη μαχη για την 8η θεση ως το τελος...με τελευταιο ματς τους Μπουλς(36-40),κοντρα στους Μπομπκατς(34-40)..
Παρολο που οι Μπουλς ηταν σε πιο πλεονεκτικη θεση,εκαναν 2 σερι ηττες απο Ραπτορς,Πεισερς,ενω οι Μπομπκατς που κανουν καταπληκτικο φινις,εκαναν 3 σερι νικες με Σιξερς,Νικς,Λεικερς..
Τρομερο αν μη τι αλλο,το ενδιαφερον και εδω..
Για να δουμε..
captain charisma
o jordan απ οτι βλεπω παει για το βραβειο του παραγοντα της χρονιας!
Air and King
Eιναι απο τους υποψηφιους ο Τζορνταν αν και με την "κουφη" χρονια που κανει το Κληβελαντ ο Ντανυ Φερρυ ειναι το φαβορι κατα την γνωμη μου.Οπως και ο Μαικ Μπραουν για προπονητης της χρονιας.Το Κληβελαντ δεν θα κανει εκτος απροοπτου λιγοτερες απο 65 νικες(ισως και παραπανω).Εκπληκτικο αν σκεφτει κανεις οτι περυσι εκανε 45.Στα 40 παρα κατι χρονια που ειναι οι Καβαλιερς στην λιγκα το ανωτερο που ειχαν κανει ηταν 57.
Τα αναφερω αυτα γιατι θα παιξουν πολυ ρολο στος τελος της χρονιας σε ολα τα βραβεια!Συν του οτι ολοι οι αναλυτες στης αρχη της χρονιας εδιναν στο Κληβελαντ ενα ταβανι 53-54 νικων με το ζορι.Απιστευτη χρονια.
Επισης οπως ξαναειπα το Κληβελαντ εχει την ευκαιρια να ισοφαρισει την κορυφαια επιδοση ολων των εποχων οσο αφορα τους εντος εδρας αγωνες που εχουν απο το 1986 οι Σελτικς με 40-1 ρεκορ.
Ολα αυτα σε "μερες και εργα" Λεμπρον και ειναι μονο 24!

ΥΓ Παντα το φαβορι παραμενει η Βοστωνη κατα την γνωμη μου ακομα για να παρει τον τιτλο.Λογικα θα συναντηθουν στους Τελικους της Ανατολης με τους Καβαλιερς(Το Ορλαντο δεν με πειθει οτι μπορει να αποκλεισει την Βοστωνη).Για να δουμε........
Pierce
Παντως μια γενικη τοποθετηση, εμενα μου φαινεται πως ειναι πολυ πιο δυσκολο για τους Σελτικς να σπασουν την εδρα των Καβαλιερς, παρα των Λεικερς (προσοχη δεν λεω οτι θα ειναι ευκολο το διπλο στο Λος Αντζελες). Να δουμε τελικα ποσο ακομα θα κρατησουν τον Γκαρνετ εκτος και σε τι κατασταση θα ειναι οταν γυρισει...
a bullet for your head
Οι Μπομπκατς πηγαν να κανουν αλλη μια μεγαλη εκπληξη,ομως ο Ρει Αλλεν εβαλε το νικητηριο τριποντο 2'' περιπου, πριν την ληξη της 2ης παρατασης!!
Σασπενς λοιπον κ για την 8η θεση της ανατολης..
neopen32
Η καλύτερη ομάδα είναι αναμφισβήτητα η CAVS (ελέω Λεμπρον) αλλά πιστευω ότι στον τελικό θα φτάσει η Βοστώνη (αν έχει επανέλθει πλήρως ο garnet).
Ντητρόιτ και Μαιάμι νιώθουν την ανάσα του Σικάγο και των bobcats. Προσοχή στις διασταυρώσεις.
Gravedigger
QUOTE (a bullet for your head @ Apr 2 2009, 13:04 ) *
Οι Μπομπκατς πηγαν να κανουν αλλη μια μεγαλη εκπληξη,ομως ο Ρει Αλλεν εβαλε το νικητηριο τριποντο 2'' περιπου, πριν την ληξη της 2ης παρατασης!!
Σασπενς λοιπον κ για την 8η θεση της ανατολης..

Δικό τους παιχνίδι έχασαν οι Bobcats...Το score ήταν 85-93 γύρω στο 1-1,5 λεπτό πριν το τέλος.
a bullet for your head
Οι Μπομπκατς(δυστυχως για αυτους),ηττηθηκαν κ απ Χιτς,κ εμειναν 2 νικες πισω απ τους Μπουλς..ενω αν δεν κανω λαθος,πρεπει να εχουν απομεινει 4 ματς,με το τελευταιο να ειναι το μεταξυ τους..
Στα ντερμπι της ανατολης,οι Σελτικς κερδισαν τους Χωκς κ οι Ματζικ τους Καβς..
мя лiTнoидS
στο θεμα μας ...(πια ειναι η καλυτερη ομαδα της ανατολης)

εγω λατρευω τους miami , 76ers και detroit (λογο του iverson) .. αλλα θα δωσο τη "ψηφω" μου στους Cavaliers! blove.gif
red pyramid88
Βασικά για τους Bobcat έχουν μείνει 6 παιχνίδια. Ελπίζω το Detroit να χάσει όλα τα υπόλοιπα μάτς του και να περάσουν Bulls-Bobcats μιάς και συμπαθώ και τις 2 ομάδες.
мя лiTнoидS
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 4 2009, 16:38 ) *
Βασικά για τους Bobcat έχουν μείνει 6 παιχνίδια. Ελπίζω το Detroit να χάσει όλα τα υπόλοιπα μάτς του και να περάσουν Bulls-Bobcats μιάς και συμπαθώ και τις 2 ομάδες.



να χασουν και ολα τα υπολοιπα match λιγο αδυνατο 19.gif ..και επισης τους Bulls δεν τους παω ΚΑΘΟΛΟΥ ...αλλα τους bobcats αρκετα! bball.gif bball.gif
Air and King
To Oρλαντο εδειξε για μια ακομα φορα χθες οπως ειχα πει πριν και καιρο οτι παιζει το καλυτερο και πιο θεαματικο μπασκετ μπασκετ στην Ανατολη εχοντας εκτος του Χαουαρντ μια περιφερεια φωτια που μπορει να σκοτωσει καθε αντιπαλο.
Ομως ακομα και αν κερδισαν το Κληβελαντ συντριβωντας το αυτο δεν λεει τιποτα.Στα πλειοφ δεν τους δινω τον πρωτο λογο ουτε απεναντι στους Καβαλιερς και ακομα περσσοτερο στους Σελτικς που εχουν το καλυτερο συνολο ενω οι Καβαλιερς εχουν τον Λεμπρον.
Παντως το μπασκετ που παιζουν ειναι σιγουρα "για Ανατολη" πολυ ελκυστικο.
The Warlus
Εγώ θεωρώ πως καλύτερη ομάδα παραμένουν οι Celtics έστω και αν για πολλούς δεν εντυπωσιάζουν όπως πέρσι.Οι Cavaliers έχουν τον Lebron και μία πολύ καλά στημένη ομάδα γύρω του.Άρα βλέπω τους Magic πίσω από αυτούς...Πάντως ότι και να λέμε στα playoff ξεχωρίζουν "οι άντρες από τα αγόρια".Υπομονή...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.