Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Memphis Grizzlies
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Gravedigger
Memphis Grizzlies


Πότε θα αγριέψουν οι αρκούδες?




Πιθανή βασική πεντάδα:

PG: Mike Conley
SG: OJ Mayo (Allen Iverson)
SF: Rudy Gay
PF: Zach Randolph
C: Marc Gasol

Υπόλοιπο ρόστερ: Darell Arthur, DeMarre Carrolle, Hamed Haddadi, Steven Hunter, Marko Jaric, Leon Rogers, Mike Taylor, Hasheem Thabeet, Marcus Williams, Sam Young.

Offseason moves:

Ήρθαν η ανανέωσαν: DeMarre Carrolle, Sam Young, Hasheem Thabeet (draft), Zach Randolph, Steven Hunter (trade), Leon Rogers, Mike Taylor, Marcus Williams, Allen Iverson.

Έφυγαν: Greg Buckner, Javaris Crittenton, Adonal Foyle, Darko Milicic, Quinton Ross, Hakim Warrick.

Σχόλιο: Νεανική ομάδα με πολύ ταλέντο. Με την προσθήκη του Iverson, η θα καταστραφούν η θα εκπλήξουν κόσμο! Ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει το θέμα με το ποιος θα έρχεται από τον πάγκο, πάντως ο Mayo θα ξεκινάει μέχρι να γίνει απολύτως καλά ο answer. Ο Gay θα πάρει πολλές επιθετικές πρωτοβουλίες, ο Gasol θα κάνει ότι μπορεί ενώ σημαντική βοήθεια θα προσφέρει και ο Thabeet αν καταφέρει μέσα στην χρονιά να ελέγξει το κορμί του ώστε να μην φορτώνεται με foul. Σημαντική η προσθήκη του Zach Randolph ο οποίος μπορεί και να σκοράρει και να μαζέψει rebound εξίσου καλά. Όπως και για τους T’Wolves έτσι και για τους Grizzlies η χρονιά θα είναι δύσκολη στην παντοδύναμη Δύση και στόχος τους είναι να κάνουν όσες περισσότερες νίκες μπορούν.

Πρόβλεψη: 30-35 νίκες.


Conference rank: 10-13
Division rank: 5
morrison
QUOTE(Gravedigger @ Oct 21 2009, 21:47 ) *
Πρόβλεψη: 30-35 νίκες.

Νομιζω οτι τους αδικεις λιγο στην προβλεψη σου...Η τριαδα Mayo-Gay-Randolph υποσχεται πολλα περισσοτερα χωρις να λαμβανω υπόψιν τον x-factor AI...Θα προσπαθησω να δω οσο γινεται πιο πολλα παιχνιδια τους μεσα στη σεζον,απο τις πιο ελκυστικες ομαδες για φετος μαζι με Blazers και Clippers...
Gravedigger
QUOTE (john morisson @ Oct 23 2009, 03:11 ) *
Νομιζω οτι τους αδικεις λιγο στην προβλεψη σου...Η τριαδα Mayo-Gay-Randolph υποσχεται πολλα περισσοτερα χωρις να λαμβανω υπόψιν τον x-factor AI...Θα προσπαθησω να δω οσο γινεται πιο πολλα παιχνιδια τους μεσα στη σεζον,απο τις πιο ελκυστικες ομαδες για φετος μαζι με Blazers και Clippers...

Βάσει ρόστερ είναι για παραπάνω αλλά είναι παράδειγμα ασταθούς ομάδας.Μπορούν να κερδίσουν τους Lakers και να χάσουν από τους Knicks αμέσως μετά.Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να βοηθήσει ο ΑΙ.Για μένα το πιθανότερο είναι να μπερδέψει τα πράγματα.
half-man half-maverick
παρα πολυ καλη και νεανικη ομαδα. με μειγο-γιανγκ-γκει-ραντολφ-αιβερσον-γκασολ τζουνιορ-κονλει-αρθουρ
θα κανουν πολλες κηδειες! γενικα εχουν πολυ καλη και νεανικη ομαδα! το μελλον ειναι δικο τους !

btw σας αρεσουν οι καινουργιες εμφανισεις τους ?
Basketikoc
Kι εμενα μου αρεσει το Μεμφις φετος.Βεβαια ενα αδυνατο σημειο που κανει μπαμ ειναι το 5.Οχι ως προς την αμυνα η τους ποντους(ως ενα σημειο) αλλα ως προς τη δημιουργια.Ο Θαμπιτ στο κολεγιο εφτιαξε το ονομα του κυριως με τα προσοντα του στην αμυνα,τα πολλα μπλοκς και τα πολλα ριμπαουντ.Επισης,κι ο Γκασολ δεν ειναι ακομα στο επιπεδο που μπορουμε να πουμε με ασφαλεια πως θα βαλει τη μπαλα στο πλεκτο.Βεβαια θα μου πειτε,για τη δουλεια του σκοραρισματος εχουν τον Γκει,τον Μεγιο,τον Αι και τον Ραντολφ,αλλα μια ομαδα που θελει να τα παει καλα πρεπει να εχει ισσοροπια
Andre_Iguodala
Δυστυχως πονεμενη ιστορια το Μεμφις.Ολοι ξερουμε τι μερη του λογου ειναι ο Zach και ο AI.Δεν θα αλλαξουν τωρα.Δεν θα ανεχτουν να φανε παγκο και θα προκαλεσουν σαματα.


Αμα λεω αμα στην αμυδρη περιπτωση που αποφασισουν να παιξουν το μπασκετ που ξερουν τοτε περιμενετε το Μεμφις να κανει μεγαλα πραγματα.Θα ειναι το τελειο συνοθυλευμα με 2 νεολαιους με potential να γινουν all-stars(OJ και Gay περι αυτων ο λογος) και 2 παιχτες που ξερουν μπασκετ οσο λιγοι στις θεσεις τους.Οπως λεει και ο φιλος Basketikoc πονανε στο 5 και σαφψς δεν εχουν το βαθος ομαδων που κανουν πρωταθλητισμο(αν και προσωπικα μ αρεσουν οι Conley Caroll και Young oπως τους ειδα στα preseason games τουλαχισον)
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(Andre_Iguodala @ Oct 26 2009, 15:48 ) *
Δυστυχως πονεμενη ιστορια το Μεμφις.Ολοι ξερουμε τι μερη του λογου ειναι ο Zach και ο AI.Δεν θα αλλαξουν τωρα.Δεν θα ανεχτουν να φανε παγκο και θα προκαλεσουν σαματα.


Αμα λεω αμα στην αμυδρη περιπτωση που αποφασισουν να παιξουν το μπασκετ που ξερουν τοτε περιμενετε το Μεμφις να κανει μεγαλα πραγματα.Θα ειναι το τελειο συνοθυλευμα με 2 νεολαιους με potential να γινουν all-stars(OJ και Gay περι αυτων ο λογος) και 2 παιχτες που ξερουν μπασκετ οσο λιγοι στις θεσεις τους.Οπως λεει και ο φιλος Basketikoc πονανε στο 5 και σαφψς δεν εχουν το βαθος ομαδων που κανουν πρωταθλητισμο(αν και προσωπικα μ αρεσουν οι Conley Caroll και Young oπως τους ειδα στα preseason games τουλαχισον)



http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1


μαγος εισαι????

απο το πρωτο του κιολας ματς ο answer ξεκινησε να γκρινιαζει!!
Dwyane ''the flash'' Wade
ηττα λαι παλι για το μεμφις αυτην την φορα απο το γκολντεν στειτ με 113-105.ο answer παντως ηταν πολυ καλος.18 ποντοι και 7 ασσιστ με πολυ καλα ποσοστα μεσα σε 27 λεπτα!
Andre_Iguodala
Αυτη η ομαδα καταφερε να κερδισει το Toronto και να χασει απο Sacramento και Golden State...Δεν την παλευουν μου φαινεται...
a bullet for your head
QUOTE(ronin @ Nov 3 2009, 16:43 ) *
μαγος εισαι????

απο το πρωτο του κιολας ματς ο answer ξεκινησε να γκρινιαζει!!

Οι ψιθυροι και οι προβληματισμοι οσον αφορα τον Αιβερσον,αρχιζουν και μεγαλωνουν απ'οτι φαινεται....
Καποιοι μαλιστα ειναι πεποισμενοι,οτι πολυ συντομα ο Αιβερσον,θα κανει ''παρεα'' στον Μαρμπερι...
Παντως κατι δεν μου παει καλα...απ την αποψη οτι γιατι ο Αιβερσον να γκρινιαζει και να παραπονιεται,απ τη στιγμη που η λογικη λεει,οτι οι ανθρωποι των Γκριζλις θα του εξηγησαν υποθετω..τον ρολο για τον οποιο τον προοριζουν...οταν τον προσεγγισαν με σκοπο να καταληξουν σε συμφωνια μαζι του...
Μηπως τον διαβεβαιωναν οτι θα ειναι στο αρχικο σχημα και με βασικο ρολο?
Διοτι αν του ελεγαν ''Κοιταξε να δεις Αλ,εμεις σε θελουμε να ερχεσαι απ τον παγκο και να συμβαλλεις στην ''ενηλικιωση'' του Μειγιο...'',λογικα ο Αιβερσον δεν θα δεχοταν ευθης-εξαρχης...

http://espn.go.com/blog/TrueHoop/post/_/id...ture-in-memphis
koutsou10
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 8 2009, 14:20 ) *
Οι ψιθυροι και οι προβληματισμοι οσον αφορα τον Αιβερσον,αρχιζουν και μεγαλωνουν απ'οτι φαινεται....
Καποιοι μαλιστα ειναι πεποισμενοι,οτι πολυ συντομα ο Αιβερσον,θα κανει ''παρεα'' στον Μαρμπερι...
Παντως κατι δεν μου παει καλα...απ την αποψη οτι γιατι ο Αιβερσον να γκρινιαζει και να παραπονιεται,απ τη στιγμη που η λογικη λεει,οτι οι ανθρωποι των Γκριζλις θα του εξηγησαν υποθετω..τον ρολο για τον οποιο τον προοριζουν...οταν τον προσεγγισαν με σκοπο να καταληξουν σε συμφωνια μαζι του...
Μηπως τον διαβεβαιωναν οτι θα ειναι στο αρχικο σχημα και με βασικο ρολο?
Διοτι αν του ελεγαν ''Κοιταξε να δεις Αλ,εμεις σε θελουμε να ερχεσαι απ τον παγκο και να συμβαλλεις στην ''ενηλικιωση'' του Μειγιο...'',λογικα ο Αιβερσον δεν θα δεχοταν ευθης-εξαρχης...

αφου ολοι οι δημοσιογραφοι κ αναλυτες το λεγανε οτι θα ερχεται απο τον παγκο,λες να μην το ειχε ακουσει ο ιδιος?
δεν νομιζω να μην του το ειπανε,πανε να φτιαξουν μια συμπαθητικη ομαδα κ να κανουν τετοια ...?θα ηταν τραγικο!!!
απλα ο γνωστος Answer εχει τα γνωστα υπαρξιακα προβληματα 69.gif
a bullet for your head
QUOTE(koutsou10 @ Nov 8 2009, 14:27 ) *
αφου ολοι οι δημοσιογραφοι κ αναλυτες το λεγανε οτι θα ερχεται απο τον παγκο,λες να μην το ειχε ακουσει ο ιδιος?
δεν νομιζω να μην του το ειπανε,πανε να φτιαξουν μια συμπαθητικη ομαδα κ να κανουν τετοια ...?θα ηταν τραγικο!!!
απλα ο γνωστος Answer εχει τα γνωστα υπαρξιακα προβληματα 69.gif

Η δουλεια των δημοσιογραφων και των αναλυτων αυτη ειναι..να κανουν εκτιμησεις.
Συνηθως ομως,οταν μια ομαδα βολιδοσκοπει εναν παικτη,περαν της οποιας συζητησης περι των οικονομικων και λοιπων ορων,συζητανε μαζι του και το ρολο για τον οποιον τον προοριζουν & το τι ακριβως ζητανε απ'αυτον...
Ο Answer ειναι γνωστο οτι εχει τα ''κολληματα'' του...και οτι θελει να εχει παντα το ρολο του βασικου και του πρωταγωνιστη..
Απλα και εγω,ανεφερα οτι κατι δεν μου παει καλα...και οτι οι τωρινες εξελιξεις ερχονται σε εκ διαμετρου αντιθεση με την πρες-κονφερενς της παρουσιασης του απ τους ανθρωπους των Γκριζλις,των δηλωσεων που υπηρξαν τοτε,αλλα και του αρχικου ενθουσιασμου....
koutsou10
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 8 2009, 14:42 ) *
Η δουλεια των δημοσιογραφων και των αναλυτων αυτη ειναι..να κανουν εκτιμησεις.
Συνηθως ομως,οταν μια ομαδα βολιδοσκοπει εναν παικτη,περαν της οποιας συζητησης περι των οικονομικων και λοιπων ορων,συζητανε μαζι του και το ρολο για τον οποιον τον προοριζουν & το τι ακριβως ζητανε απ'αυτον...
Ο Answer ειναι γνωστο οτι εχει τα ''κολληματα'' του...και οτι θελει να εχει παντα το ρολο του βασικου και του πρωταγωνιστη..
Απλα και εγω,ανεφερα οτι κατι δεν μου παει καλα...και οτι οι τωρινες εξελιξεις ερχονται σε εκ διαμετρου αντιθεση με την πρες-κονφερενς της παρουσιασης του απ τους ανθρωπους των Γκριζλις,των δηλωσεων που υπηρξαν τοτε,αλλα και του αρχικου ενθουσιασμου....

παντως εγω πιστευω πως του το ειπανε οτι θα ερχεται απο τον παγκο,6ος παιχτης δηλαδη αλλα εκεινος πιστευε οτι θα διεκδικουσε θεση βασικου αμεσα,κατι που δεν θα γινοταν κ παει σχετικα ασχημα η ομαδα του κ βρισκει κ παταει πανω σε αυτο...
παντως για μενα ειναι απο τους πιο αντιπαθητικους παιχτες μονο κ μονο γιατι σε οποια ομαδα παει δημιουργει σοβαρα προβληματα,που αν δεν το ειχε αυτο θα ηταν ακομα κ σημερα μεσα στους 5 καλυτερους παιχτες στο πρωταθλημα... 68.gif

Υ.Γ δηλαδη εσυ θεωρεις πιο πιθανο να μην του το ειπανε οι αρκουδες παρα να το κανει ο <<προβληματικος>> οπως λες κ εσυ αλεν για καποιους δικους του λογους τελοσπαντων?
a bullet for your head
QUOTE(koutsou10 @ Nov 8 2009, 14:56 ) *
Υ.Γ δηλαδη εσυ θεωρεις πιο πιθανο να μην του το ειπανε οι αρκουδες παρα να το κανει ο <<προβληματικος>> οπως λες κ εσυ αλεν για καποιους δικους του λογους τελοσπαντων?

Οπως ειπα και πιο πανω,μου εχει κανει μεγαλη εντυπωση αυτη η πολυ συντομη τροπη,μετατροπη των εξελιξεων...
Νομιζω οτι αν οι Γκριζλις του ελεγαν-ξεκαθαριζαν απ την αρχη, οτι τον προοριζουν για τον παγκο,οτι ο Αιβερσον δεν θα δεχοταν ευθυς-εξαρχης...και το πιθανοτερο θα ηταν, να μην υπηρχε καν συμφωνια,δεδομενου και οτι ο Αλλεν,δεν εψαχνε πολλα χρηματα..αλλα κυριως εκεινες τις διαβεβαιωσεις οτι θα εχει(εξακολουθησει να εχει),βασικο και πρωταγωνιστικο ρολο...
Das Kapital
O Iverson για μενα μεγαλο ταλεντο και πολλα χαρισματα,αλλα δεν μπορει να ανεβασει την ομαδα του,αρχιζει και η κατηφορα τωρα!
a bullet for your head
QUOTE(lebron15 @ Nov 8 2009, 15:35 ) *
O Iverson για μενα μεγαλο ταλεντο και πολλα χαρισματα,αλλα δεν μπορει να ανεβασει την ομαδα του,αρχιζει και η κατηφορα τωρα!

Η κατηφορα εχει αρχισει απο περσι...
Νομιζω οτι η επιλογη του να επιλεξει τους Γκριζλις ως τον επομενο σταθμο στη καριερα του,οτι ηταν εσφαλμενη...
Λογω του οτι ειναι ιδιορρυθμος..ισως θα ηταν καλυτερο να συμφωνησει με τους Μπομπκατς...παιζοντας για εναν προπονητη,που γνωριζει τα ''χουγια'' του και τις ιδιαιτεροτητες του...και που στη θεση του SG,δεν υπαρχει ενας εκολαπτομενος super-star,οπως ειναι ο Μειγιο στους Γκριζλις...
Air and King
Ολα αυτα που ακουγονται για τον "Μεγαλο κοντο" προσωπικα με στεναχωρουν!
Δεν ηθελα σε καμια περιπτωση να τελειωσει τοσο αδοξα η καριερα αυτου του μεγαλου παιχτη!Ενος παιχτη που ειναι σημειο αναφορας της Ιστοριας σε μεγαλο βαθμο....Παντα θα ειναι ο "πρωτος Κοντος" στην Ιστορια που πηρε MVP κανονικης περιοδου!Παντα θα ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους σκορερ ολων των εποχων.Παντα θα ειναι αυτος που εφερε "την crossover του Γκετο" με το μεγαλο ανοιγμα και την εκανε επιστημη!Παντα θα ειναι αυτος που θα δινει ελπιδα σε καθε παιχτη ανεξαρτητου υψους να μην παψει να ονειρευται!Παντα θα ειναι ενας μεγαλος ηγετης!Παντα θα ειναι ο παιχτης που ο Μαικλ Τζορνταν ειχε πει το 1997 "Απο την νεα γενια των Χιλλ,Πεννυ,Στακχαουζ ο Αιβερσον ειναι ο μονος που θα γεμιζε τα παπουτσια μου".......

Και επειδη μπορει να πει καποιος οτι δεν ανεφερα πολλα απο τα ελλατωματα του(Δεν του αρεσει η προπονηση,χαρακτηρας,επαιρνε πολλες προσπαθειες,Κουμπουρια κ.τ.λ)αρκετα ακουσε τα τελευταια 2 χρονια.....Αρκετα!
Ελπιζω το ξαναλεω να μην τελειωσει ετσι αδικα η καριερα του!



Στο Μεμφις βεβαια μονο κουτοι θα πρεπει να ηταν αν δεν ηξεραν οτι ο Αιβερσον δεν θα κατσει στον παγκο!Τετοια δεν τα ανεχεται ο "Αnswer" και το ξερουν και οι καρεκλες!
Dwyane ''the flash'' Wade
θα συμφωνησω απολυτα!!δεν υπηρχε περιπτωση ο αιβερσον να παει σε ομαδα στην οποια θα ειναι παγκιτης!!γι'αυτο ακριβως τον λογο δεν εγινε και συμφωνια με το μαιαμι.διοτι δεν θα ειχε εγγυημενα θεση βασικου!ο ιδιος εξαλλου εχει δηλωσει πως προτιμα να σταματησει το μπασκετ παρα να ειναι στο παγκο!

ειναι οντως κριμα ενας τοσο μεγαλος παικτης να σταματησει ετσι την καριερα του!!
koutsou10
QUOTE(ronin @ Nov 10 2009, 14:51 ) *
θα συμφωνησω απολυτα!!δεν υπηρχε περιπτωση ο αιβερσον να παει σε ομαδα στην οποια θα ειναι παγκιτης!!γι'αυτο ακριβως τον λογο δεν εγινε και συμφωνια με το μαιαμι.διοτι δεν θα ειχε εγγυημενα θεση βασικου!ο ιδιος εξαλλου εχει δηλωσει πως προτιμα να σταματησει το μπασκετ παρα να ειναι στο παγκο!

ειναι οντως κριμα ενας τοσο μεγαλος παικτης να σταματησει ετσι την καριερα του!!

συμφωνω οτι καποτε ηταν μεγαλος παιχτης ο allen κ θα μπορουσε ακομα να ηταν σε πολυ καλο επιπεδο αλλα ρε παιδια μονο κ μονο απο την νοοτροπια ο ανθρωπος ειναι αλλου για αλλου...ας του πει καποιος οτι κ απο τον παγκο να ερχεται μπορει να παιζει κ 30-35 λεπτα,οπως τοσοι κ τοσοι παιχτες(τερυ,τζεη αρ σμιθ,οντομ)...
ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ που απο το 1!!! παιχνιδι αφου εχει να παιξει απο τον απριλιο κ ηταν κ τραυματιας κανει δηλωσεις του στυλ εγω δεν ειμαι να παιζω τοσο λιγο χρονο κ να ερχομαι απο τον παγκο... angry_red.gif
δηλαδη τι ηθελε απο το 1 παιχνιδι του μετα απο τοσους μηνες να παιξει κ 48 λεπτα???68.gif 68.gif 68.gif

Υ.Γ την καριερα του την σταματαει γιατι φταιει ο ιδιος κ κανενας αλλος,αν δεν εχει μυαλο να σκεφτει ωριμα κ σωστα τοτε καλα θα κανει να σταματησει...
Boom Dizzle
Eιναι η ωρα να παρω κι εγω θεση για τον Αλεν.
Προσωπικη αποψη ειναι οτι το μεγαλυτερο λαθος που εκανε ο Answer ηταν να παει στους Πιστονς πρωτα
κ μετα στους Γκριζλις.Ομαδες που δεν του ταιριαζουν.Αυτες που θα του ταιριαζαν θα ηταν οι μικροτερες της λιγκας οπως
οι Μπομπκατς(κυριως),οι Νικς κ οι Γουλφς κ αυτο γιατι εκει θα ηταν το πρωτο βιολι,εστω και στα 34....
Αν τελικα σταματησει το μπασκετ θα φταιει αυτος,κανενας αλλος,για την ξεροκεφαλια του και το βεντετισμο του...
Ειναι legend κ δεν πρεπει να τελειωσει ετσι η καριερα τ!
aegeansheed
...he broke his jaw!



O Zach Randolph σε ένα μια από τις αποτυχημένες του προσπάθειες κατάφερε να χτυπήσει με το κεφάλι του (περίεργο, νόμιζα ότι δεν είχε βάρος!) τον Thabeet και να του σπάσει το σαγώνι!
Ο Hasheem Thabeet επιβεβαιώνει ως τώρα αυτούς που πίστευαν ότι δεν έχει καμία δουλειά στο Memphis. Σε 7 παιχνίδια ως τώρα, με μ.ο. 6 λεπτά ανά αγώνα σημειώνει 0,6 π. και 1,6 ρ. και 0,9 τ. Καλός κολεγιακός παίκτης...


story: http://www.realgm.com/src_wiretap_archives...ainst_portland/
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(koutsou10 @ Nov 10 2009, 14:38 ) *
συμφωνω οτι καποτε ηταν μεγαλος παιχτης ο allen κ θα μπορουσε ακομα να ηταν σε πολυ καλο επιπεδο αλλα ρε παιδια μονο κ μονο απο την νοοτροπια ο ανθρωπος ειναι αλλου για αλλου...ας του πει καποιος οτι κ απο τον παγκο να ερχεται μπορει να παιζει κ 30-35 λεπτα,οπως τοσοι κ τοσοι παιχτες(τερυ,τζεη αρ σμιθ,οντομ)...
ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ που απο το 1!!! παιχνιδι αφου εχει να παιξει απο τον απριλιο κ ηταν κ τραυματιας κανει δηλωσεις του στυλ εγω δεν ειμαι να παιζω τοσο λιγο χρονο κ να ερχομαι απο τον παγκο... angry_red.gif
δηλαδη τι ηθελε απο το 1 παιχνιδι του μετα απο τοσους μηνες να παιξει κ 48 λεπτα???68.gif 68.gif 68.gif

Υ.Γ την καριερα του την σταματαει γιατι φταιει ο ιδιος κ κανενας αλλος,αν δεν εχει μυαλο να σκεφτει ωριμα κ σωστα τοτε καλα θα κανει να σταματησει...



δεν θεωρω τον answer παικτη επιπεδου οντομ ή τερρυ!!!!αν ειναι δυνατον!!αυτοι οι παικτες εξαλλου μια ζωη απο τον παγκο ερχοντουσαν!!μπορει ο αιβερσον να εχει εκρηκτικο χαρακτηρα αλλα το μεμφις ηξερε καλα τι επαιρνε!!!
Gravedigger
QUOTE (BakariosG13 @ Nov 11 2009, 17:52 ) *
Eιναι η ωρα να παρω κι εγω θεση για τον Αλεν.
Προσωπικη αποψη ειναι οτι το μεγαλυτερο λαθος που εκανε ο Answer ηταν να παει στους Πιστονς πρωτα
κ μετα στους Γκριζλις.Ομαδες που δεν του ταιριαζουν.Αυτες που θα του ταιριαζαν θα ηταν οι μικροτερες της λιγκας οπως
οι Μπομπκατς(κυριως),οι Νικς κ οι Γουλφς κ αυτο γιατι εκει θα ηταν το πρωτο βιολι,εστω και στα 34....

Καλά και το Memphis δεν είναι και καμιά υπερδύναμη...Οι Bobcats πχ είναι καλύτεροι!Ότι δεν του ταίριαζαν πάντως συμφωνώ.
Andre_Iguodala
Oι Grizzlies υπεγραψαν τον Tinsley και ισως αυτο να σημαινει οτι ο ΑΙ δεν θα επιστρεψει.Τουλαχιστον εγω ετσι το εκλαμβανω
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(Andre_Iguodala @ Nov 15 2009, 15:33 ) *
Oι Grizzlies υπεγραψαν τον Tinsley και ισως αυτο να σημαινει οτι ο ΑΙ δεν θα επιστρεψει.Τουλαχιστον εγω ετσι το εκλαμβανω

Ακριβως ετσι το εκλαμβανω και εγω.Επειδη ο ΑΙ ειναι τεραστιος παιχτης θελω να παει σε μια ομαδα να πρωταγωνιστησει εστω και τωρα γιατι 2 χρονακια ποιοτικα μπασκετ τα εχει ακομα!Κριμα να πει μεθαυριο σταματω την καριερα μου ετσι..ΚΡιμα....
a bullet for your head
QUOTE(Andre_Iguodala @ Nov 15 2009, 15:33 ) *
Oι Grizzlies υπεγραψαν τον Tinsley και ισως αυτο να σημαινει οτι ο ΑΙ δεν θα επιστρεψει.Τουλαχιστον εγω ετσι το εκλαμβανω

Tελος ο Αιβερσον.....
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=4661327
Andre_Iguodala
Βασικα ο AI θελει να παιξει σε ομαδα που να διεκδικει τιτλο...Αυτο ηθελε εξαρχης.Θελει να παρει εναν τιτλο για να κλεισει την καριερα του και να ειναι σιγουρα στο hall of fame.Ως βασικος σιγουρα δεν θα βρει τετοια ομαδα.Ως 6ος παιχτης πιστευω πολλες ομαδες θα εκτιμησουν τους ποντους που θα τους δωσει
koutsou10
QUOTE(Andre_Iguodala @ Nov 17 2009, 11:51 ) *
Βασικα ο AI θελει να παιξει σε ομαδα που να διεκδικει τιτλο...Αυτο ηθελε εξαρχης.Θελει να παρει εναν τιτλο για να κλεισει την καριερα του και να ειναι σιγουρα στο hall of fame.Ως βασικος σιγουρα δεν θα βρει τετοια ομαδα.Ως 6ος παιχτης πιστευω πολλες ομαδες θα εκτιμησουν τους ποντους που θα τους δωσει

δεν υπαρχει περιπτωση να παει σε ομαδα που διεκδικει τιτλο σε καμια των περιπτωσεων,ουτε καν σε ομαδα που θα παλεψει για την εισοδο της στα play-off...σε οποια ομαδα τετοια παει απλα θα την καταστρεψει!!!
αλλωστε για αυτο εχει μια προταση μονο κ αυτη απο την χειροτερη ομαδα σε ολο το nba!!!NEW YORK KNICKS!!!
Basketikoc
Kαλυτερα,ας κατσει τωρα ενα χρονο να ξεκουραστει,για να ερθει του χρονου να κλεισει την καριερα του στον Ολυμπιακο laugh.gif
half-man half-maverick
βασικα σιγουρα θα παει καπου και απο φετος. οι ομαδες που εγω πιστευω οτι μπορει να παει ειναι οι γκολντεν στειτ , νικς η οι νετς.
θα δουμε.

κατι αλλο αυτος ο τινσλει τι σοι παιχτης ειναι τωρα τελευταια ? τον θυμαμαι σαν εναν αργοκινητο ποιντ γκαρντ με καλη πασα/κακο σουτ. αλλα δεν τον εχω δει και πολυ
Gravedigger
QUOTE (half-man half-maverick @ Nov 24 2009, 18:43 ) *
κατι αλλο αυτος ο τινσλει τι σοι παιχτης ειναι τωρα τελευταια ? τον θυμαμαι σαν εναν αργοκινητο ποιντ γκαρντ με καλη πασα/κακο σουτ. αλλα δεν τον εχω δει και πολυ

Όπως τον θυμάσαι λογικά.Από τότε έχει να παίξει! tongue.gif
Πάντως δεν θα τον έλεγα αργό.
Andre_Iguodala
Ο Tinsley oντως δεν θεωρειται και αργοκινητο καραβι αλλα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα του ειναι οπως τα θυμασαι περιπου
Das Kapital
Τελικα αποσυρθηκε ο Iverson
kotzito
Tον Ουειφερ πηραν οι Γκριζλις.Απο τοτε που εφυγε απο τον Ολυμπιακο το ονομα του ακουγοταν για το Μεμφις,αλλα μολις σημερα εκλεισε.Να δουμε αν εκει ο Βον θα κανει τις εμφανισεις που εκανε περσυ ή θα συνεχισει την μετρια παρουσια που ειχε στον Ολυμπιακο.
Gravedigger
Οι Γκρίζλις κατάφεραν όχι μόνο να αποκρούσουν το δυνατό ξεκίνημα των Ουόριορς, αλλά να πάρουν τελικά και τη νίκη, την 12 στα τελευταία 19 παιχνίδια πίσω από την καλύτερη φετινή εμφάνιση του Ζακ Ράντολφ που είχε 33 πόντους και 18 ριμπάουντ.
Από sport 24

Έχω βαρεθεί να διαβάζω ανακρίβειες από το συγκεκριμένο site..Και να πεις ότι το προηγούμενο καλό παιχνίδι του Randolph ήταν πριν καιρό και το ξέχασαν,πάει στο διάολο.Αλλά ρε γαμώτο...Πριν 2 μέρες ο ίδιος παίχτης είχε 32-24!2 μέρες!

Αν δεν ξέρετε τίποτα από ΝΒΑ μην προσπαθείτε να κάνετε έστω και αυτήν την υποτυπώδη ανάλυση του αγώνα.Γράφτε μόνο τα αποτελέσματα και τα λάθος ονόματα των παιχτών.
giannis-hania
Ρε παιδια ολα καλα με τους Γκριζλις αλλα αυτος ο Θαμπιτ που τον διαλεξαν και στο νουμερο 2 γιατι παιζει τοσο λιγο?Ειναι οντως τοσο αμπαλος ή τρεχει κατι αλλο?
a bullet for your head
QUOTE(giannis-hania @ Dec 26 2009, 15:50 ) *
Ρε παιδια ολα καλα με τους Γκριζλις αλλα αυτος ο Θαμπιτ που τον διαλεξαν και στο νουμερο 2 γιατι παιζει τοσο λιγο?Ειναι οντως τοσο αμπαλος ή τρεχει κατι αλλο?

Απ το τοπικ ''NBA DRAFT 2009'',ειχα τονισει οτι οι Γκριζλις δεν θα επρεπε να επιλεξουν παικτη,σε θεση, που ηδη διαθετουν καποιον...ειδικα εχοντας τοσο ψηλο ντραφτ-πικ..
Ο Γκασολ ειχε μια πολυ καλη ρουκι-σιζον..& ξεκινησε εντυπωσιακα φετος το πρωταθλημα..(αν και οι αριθμοι του εχουν πεσει τελευταια)..
Θα ηταν πολυ δυσκολο για τον Θαμπιτ,να ''εκτοπισει'' τον Γκασολ απ τη θεση του βασικου C...
Παντως διαθετει καταπληκτικα σωματικα προσοντα & μελλοντικα εκτιμω πως θα αναδειχθει ως ενας εκ των κορυφαιων αμυντικων παικτων της λιγκα..και θα γινει κατι σαν ο ''Νεος Μουτομπο''..
Προς το παρον,παιρνει οτι λεπτα συμμετοχης περισσευουν...αν και πιστευω πως για μια ομαδα με τοσο επιθετικο ταλεντο,θα ηταν πιο απαραιτητο-λειτουργικο,να καθιερωθει ο αμυντικος εξπερ Θαμπιτ...
Gravedigger
QUOTE (a bullet for your head @ Dec 26 2009, 17:11 ) *
Απ το τοπικ ''NBA DRAFT 2009'',ειχα τονισει οτι οι Γκριζλις δεν θα επρεπε να επιλεξουν παικτη,σε θεση, που ηδη διαθετουν καποιον...ειδικα εχοντας τοσο ψηλο ντραφτ-πικ..
Ο Γκασολ ειχε μια πολυ καλη ρουκι-σιζον..& ξεκινησε εντυπωσιακα φετος το πρωταθλημα..(αν και οι αριθμοι του εχουν πεσει τελευταια)..
Θα ηταν πολυ δυσκολο για τον Θαμπιτ,να ''εκτοπισει'' τον Γκασολ απ τη θεση του βασικου C...
Παντως διαθετει καταπληκτικα σωματικα προσοντα & μελλοντικα εκτιμω πως θα αναδειχθει ως ενας εκ των κορυφαιων αμυντικων παικτων της λιγκα..και θα γινει κατι σαν ο ''Νεος Μουτομπο''..
Προς το παρον,παιρνει οτι λεπτα συμμετοχης περισσευουν...αν και πιστευω πως για μια ομαδα με τοσο επιθετικο ταλεντο,θα ηταν πιο απαραιτητο-λειτουργικο,να καθιερωθει ο αμυντικος εξπερ Θαμπιτ...

Δεν νομίζω ότι φταίει τόσο ο Gasol..Εντάξει σαφώς παίζει και αυτό ρόλο αλλά ο Thabeet δεν βρίσκει χρόνο κυρίως γιατί κάνει 10 foul/s.
ntelakos
Νικη και εκδικηση για το Μεμφις εναντιον της Γιουτα με καλαθι τοθ Μεγιο λιγο πριν τη ληξη και μπλοκ του Γκασολ στην εκπνοη!!Τα ονειρα για πλει-οφ συνεχιζονται στο Μεμφις αλλα δεν νομιζω οτι θα πραγματοποιηθουν αν και εχουν μια πολυ συμπαθητικη και θεαματικη ομαδα!!Οσο για τον Thabeet επαιξε 4 λεπτα και εκανε 4 φαουλ!!!!το Μεμφις υπεγραψε τον ρουκι Lester Hudson τον οποιο αφησε η Βοστωνη!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.