Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ADSL
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
airambado
sad.gif mporei na mou pei kaneis me ti taxytita katevazei peripou i 1024 kb.episis gia tin taxitita paizei rolo kai to modem pou tha exeis???
dizzy_fingers
Νομίζω πως κατεβάζει με 150 ΚΒ/sec περίπου, χωρίς να είμαι σίγουρος.
Αν κάνω λάθος, θα είναι σίγουρα προς τα πάνω, οπότε υπολόγιζε μεγαλύτερο από τόσο ή ίσο.

Το ρούτερ που έχεις καθορίζει την ταχύτητα μόνο αρνητικά...δηλαδή αν είναι χαλασμένο, στη μειώνει, αλλά δε μπορεί να στην αυξήσει περισσότερο απ'όσο σου επιτρέπει ο isp σου.
chinaski
Πολλα βαζεισ Ντιζυ. Σε ειδανικες συνθηκες, 125 κβ/ς. Αμα κατεβαζεις με 100κβ/ς ευχαριστημενος να εισαι. Το μοδεμ παιζει ρολο, μονο εχεις τελιος μπακατελα, διαφορετικα δεν θα δεις ουσιαστικες διαφορες.

Προσεχε το upload σου. Αμα εχεις 256 κβπς upload dld δινεις με 25-30 κβ/ς. Μην ανεβαζεις πανω απο 10 κβ/ς, φροντισε 15κβ/ς να ειναι ελεθευρα, διαφορετικα μποθκωνει το download.

Φυσικα αμα εισαι σε πιταρισμενο DSLAM, το πιαθανοτερο ειναι οτι θα ποιανεις καλες ταχητυτες το βραδυ.
airambado
τι ειναι αυτο το dlsam??to exv akoυσει και αλλες φορες αλλα δν εχω ιδεα τι ειναι!++ κατι αλλο εχω δει ενα προγραμμα που ειχε σε ενα cd του pc magazine που ελεγε οτι αυξανει την ταχυτητα πλοηγησης κατα 500% ανε ξαρτητος μοντεμ(robust internet speed booster)σε τι ακριβως μπορει να χρησιμευσει αυτο?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.