Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΙΔΙΚΟ-ΕΦΗΒΙΚΑ ΕΣΚΑ-Η
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4
coa
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ Α ΚΑΙ Β ΕΣΚΑ-Η ΛΕΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΔΟΜΕΣ ΛΙΓΑΚΙ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΟΙ ΑΥΡΙΑΝΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ. ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ , ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΝ, ΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ 41.gif 41.gif
Aggelos13
ποιες ειναι οι καλες ομαδες φετος? περυσι ποιοι πηραν το πρωταθλημα? παλι ο απολλων?
coa
QUOTE(Aggelos13 @ Oct 7 2008, 22:52 ) *
ποιες ειναι οι καλες ομαδες φετος? περυσι ποιοι πηραν το πρωταθλημα? παλι ο απολλων?


φαβορι στο παιδικο ειναι τα αστερια αιγιου και ο εσπερος η τετραδα βλεπω να συμπληρωνεται απο πγε και απολλωνιαδα. στο εφηβικο απο οσο ξερω θα γινει μαχη εσπερου απολλωνιαδας. περυσι το παιδικο το πηρε η απολλωνιαδα και εφηβικο η ολυμπιαδα
Olympos
παιδια μεχρι στιγμης το εφηβικο πρωταθλημα ειναι για κλαματα...οι πιο πολλες ομαδες κατεβαινουν με πιτσιρικια μονο και μονο για να κατεβουν(και τρωνε 100αρες),αλλες κατεβαινουν μονο 5 ατομα και αλλες τοσες δεν κατεβαινουν καν...φετος μονο εσπερος και απολλωνιαδα αξιζει...απο εκει και πισω το χαος..........
dejanb4
QUOTE(Olympos @ Oct 22 2008, 04:12 ) *
παιδια μεχρι στιγμης το εφηβικο πρωταθλημα ειναι για κλαματα...οι πιο πολλες ομαδες κατεβαινουν με πιτσιρικια μονο και μονο για να κατεβουν(και τρωνε 100αρες),αλλες κατεβαινουν μονο 5 ατομα και αλλες τοσες δεν κατεβαινουν καν...φετος μονο εσπερος και απολλωνιαδα αξιζει...απο εκει και πισω το χαος..........



Αυτό γίνεται γιατί οι ομάδες φέτος είναι υποχρεωμένες να κατεβάσουν ή παιδική ομάδα ή εφηβική για να μπορούν να έχουν αντρική. Κατα τη γνώμη μου καλό είναι αυτό. Να δουν οι ομάδες οτι κάτι πρέπει να κάνουν. Πιστεύω πως χρόνο με το χρόνο οι χειρότερες ομάδες θα ανεβαίνουν επίπεδο. Και έτσι θα μπορούν να παίζουν και παιδιά που δεν ανήκουν ούτε στην Παναχαϊκή ούτε στον Έσπερο και τις λοιπές ομάδες.
Olympos
QUOTE(dejanb4 @ Oct 22 2008, 11:40 ) *
Αυτό γίνεται γιατί οι ομάδες φέτος είναι υποχρεωμένες να κατεβάσουν ή παιδική ομάδα ή εφηβική για να μπορούν να έχουν αντρική. Κατα τη γνώμη μου καλό είναι αυτό. Να δουν οι ομάδες οτι κάτι πρέπει να κάνουν. Πιστεύω πως χρόνο με το χρόνο οι χειρότερες ομάδες θα ανεβαίνουν επίπεδο. Και έτσι θα μπορούν να παίζουν και παιδιά που δεν ανήκουν ούτε στην Παναχαϊκή ούτε στον Έσπερο και τις λοιπές ομάδες.

εχεις δικιο αλλα δεν γινεται τωρα να παιζουν ομαδες οπωσ απολλωνιαδα,εσπερος,παναχαικη με τοσο μικρες ομαδες και νικανε 100 ποντους..ειναι χασιμο χρονου κ υπαρχει κινδυνος τραυματισμων....ας δημιουργηθουν ομιλοι ισχυρων και αδυναμων ωστε να μειωθουν τετοιου ειδουσ παιχνιδια.....Και μετα λεμε γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα με την αθηνα..
profitisilias9
QUOTE(Olympos @ Oct 22 2008, 16:46 ) *
εχεις δικιο αλλα δεν γινεται τωρα να παιζουν ομαδες οπωσ απολλωνιαδα,εσπερος,παναχαικη με τοσο μικρες ομαδες και νικανε 100 ποντους..ειναι χασιμο χρονου κ υπαρχει κινδυνος τραυματισμων....ας δημιουργηθουν ομιλοι ισχυρων και αδυναμων ωστε να μειωθουν τετοιου ειδουσ παιχνιδια.....Και μετα λεμε γιατι υπαρχει τοσο μεγαλη διαφορα με την αθηνα..


Αυτό (να δημιουργηθεί όμιλος των ισχυρών και των αδυνάτων) είναι στα σχέδια της ένωσης για την επόμενη χρονιά.
Olympos
QUOTE(profitisilias9 @ Oct 23 2008, 00:39 ) *
Αυτό (να δημιουργηθεί όμιλος των ισχυρών και των αδυνάτων) είναι στα σχέδια της ένωσης για την επόμενη χρονιά.

μακαρι ρε προφητη...ελπιζω να βγει η προφητια σου.........
coa
ελπιζω τωρα που ανεβαινει το τοπικο μπασκετ, οι ομαδες να ριξουν λιγο το βαρος και στις υποδομες. βεβαια αν αναλογιστει οτι στις 5 πιο μεγαλες ομαδες της πατρας ανηκουν πανω απο 1500 παιδια ( εσπερος-απολλων-πγε-εαπ-ολυμπιαδα) τοτε καταλαβαινετε οτι οι υπολοιπες θα κατεβαινουν με παιδια χαμηλου επιπεδου. υπαρχουν πολλα εξελιξιμα παιδια που επειδη δεν χωρανε στα ροστερ των παραπανω ομαδων χανονται, ενω θα μπορουσαν να παιξουν σε αλλη ομαδα.
Olympos
QUOTE(coa @ Oct 23 2008, 02:27 ) *
ελπιζω τωρα που ανεβαινει το τοπικο μπασκετ, οι ομαδες να ριξουν λιγο το βαρος και στις υποδομες. βεβαια αν αναλογιστει οτι στις 5 πιο μεγαλες ομαδες της πατρας ανηκουν πανω απο 1500 παιδια ( εσπερος-απολλων-πγε-εαπ-ολυμπιαδα) τοτε καταλαβαινετε οτι οι υπολοιπες θα κατεβαινουν με παιδια χαμηλου επιπεδου. υπαρχουν πολλα εξελιξιμα παιδια που επειδη δεν χωρανε στα ροστερ των παραπανω ομαδων χανονται, ενω θα μπορουσαν να παιξουν σε αλλη ομαδα.

σε αυτο δεν εχεις αδικο αλλα δυστυχως μιλαμε για πατρα......ετσι γινονται ολα εδω.....
Augmon
Φέτος έχω παρακολουθήσει λίγο και μου αρέσει.Έσπερος πολύ καλή ΟΜΑΔΑ.Η Απολλωνιάδα μέτρια πράγματα.Ακούω καλά πράγματα για Αστέρια Αιγιάλειας αλλά δεν τα έχω δει.ΠΓΕ καλή ΕΑΠ για τα μπάζα(κατάντια),Αχαγια μέτρια και οι άλλοι πολύ πίσω.Δεν ξέρω οι ομάδες από Ηλεία και νησιά τι έχουν.Μιλάω για παιδικό
dejanb4
QUOTE(profitisilias9 @ Oct 23 2008, 00:39 ) *
Αυτό (να δημιουργηθεί όμιλος των ισχυρών και των αδυνάτων) είναι στα σχέδια της ένωσης για την επόμενη χρονιά.


Καλό αυτό. Ελπ'ιζω να γίνει του χρόνου.

QUOTE(coa @ Oct 23 2008, 02:27 ) *
ελπιζω τωρα που ανεβαινει το τοπικο μπασκετ, οι ομαδες να ριξουν λιγο το βαρος και στις υποδομες. βεβαια αν αναλογιστει οτι στις 5 πιο μεγαλες ομαδες της πατρας ανηκουν πανω απο 1500 παιδια ( εσπερος-απολλων-πγε-εαπ-ολυμπιαδα) τοτε καταλαβαινετε οτι οι υπολοιπες θα κατεβαινουν με παιδια χαμηλου επιπεδου. υπαρχουν πολλα εξελιξιμα παιδια που επειδη δεν χωρανε στα ροστερ των παραπανω ομαδων χανονται, ενω θα μπορουσαν να παιξουν σε αλλη ομαδα.


Νομίζω οτι είναι στο χέρι των ομάδων να δώσουν παραπάνω σημασία στις ακαδημίες. Άν οι γονείς βλέπουν λίγο ενδιαφέρον απο τις μικρές ομάδες θα προτιμήσουν να πάνε εκεί τα παιδιά τους απο τις μεγάλες απρόσωπες ακαδημίες. Μόνο κερδισμένη μπορει να είναι η ομάδα απο αυτό.
coa
QUOTE(dejanb4 @ Oct 23 2008, 12:00 ) *
Καλό αυτό. Ελπ'ιζω να γίνει του χρόνου.



Νομίζω οτι είναι στο χέρι των ομάδων να δώσουν παραπάνω σημασία στις ακαδημίες. Άν οι γονείς βλέπουν λίγο ενδιαφέρον απο τις μικρές ομάδες θα προτιμήσουν να πάνε εκεί τα παιδιά τους απο τις μεγάλες απρόσωπες ακαδημίες. Μόνο κερδισμένη μπορει να είναι η ομάδα απο αυτό.


παραδειγμα συλλογου που αναφερεις ειναι ο γλαυκος και μπραβο τους 41.gif 41.gif
ομως με τι χρηματα οι μικρες ομαδες θα επενδυσουν στις υποδομες;;; και σε ποια γηπεδα ;;; αφου τα κλειστα γηπεδα της πολης μας ανηκουν στις μεγαλες ομαδες.
dejanb4
QUOTE(coa @ Oct 23 2008, 13:31 ) *
παραδειγμα συλλογου που αναφερεις ειναι ο γλαυκος και μπραβο τους 41.gif 41.gif
ομως με τι χρηματα οι μικρες ομαδες θα επενδυσουν στις υποδομες;;; και σε ποια γηπεδα ;;; αφου τα κλειστα γηπεδα της πολης μας ανηκουν στις μεγαλες ομαδες.



Έχεις δίκιο για τα κλειστά αλλά η Πάτρα είναι γεμάτη με ανοιχτά, θα μου πεις ποιος πάει τωρα να παίξει σε ανοιχτά... Τα παιδιά νομίζω οτι θα παίξουν οπουδήποτε. Δε χρειάζεται να φτιάξεις ακαδημίες επιπέδου, άρχισε μαζεύοντας 10-15 παιδιά και όλα τα άλλα θα έρθουν. Και ο ερμής κάνει αξιοπρεπή προσπάθεια, δε ζητάω τίποτα παραπάνω, να έχουν τα παιδιά μια ευκαιρία να παίξουν λίγο μπάσκετ χωρίς να πρέπει να πάνε στις 2-3 ομάδες που έχουν ακαδημίες. Όσο για τα λεφτά δε νομίζω οτι είναι και ιδαίτερο έξοδο και δεν μπορω να ακούω δικαιολογίες όπως δεν υπάρχουν λεφτά γιατί ακόμα και στη Β' κάποια ομάδα θα βρεις που να δίνει λεφτά σε κάποιο παίχτη, για να μην πω σε παραπάνω κατηγορίες.
ts0ks99!!!!!!!!:D
αμα το εφιβηκο του χολαργου που στην α8ηνα ειναι πολυ μετριο κατεβαινε στην πατρα 8α εβγαινε πρςτο με διαφορα....το επιπεδο ειναι πολυ χαμηλο.... 68.gif
Olympos
απο την πατρα ξερετε ποια ομαδα ειναι δυνατη στο εφηβικο?εσπερος και απολλςνιαδα ειναι παντα αυτες π φτανουν στα τελικα του πανελληνιου,ετσι δεν ειναι??
Olympos
QUOTE(ts0ks99!!!!! @ Oct 23 2008, 17:29 ) *
αμα το εφιβηκο του χολαργου που στην α8ηνα ειναι πολυ μετριο κατεβαινε στην πατρα 8α εβγαινε πρςτο με διαφορα....το επιπεδο ειναι πολυ χαμηλο.... 68.gif

ρε φιλαρακι εχεις δικιο,αλλα αυτο ισχυει για ολες τις ομαδες εκτου του εσπερου και της απολλςνιαδας...μια απο τις 2 ομαδες βρισκονται παντα στιν 6αδα του πανελληνιου καθε χρονια.......και τα χριστουγεννα παιζει παντα φιλικα με δυνατες αθηναικες ομαδες αλλα και εκτος ελλαδος....αν βρισκοντουσαν στην αθηνα αυτες οι 2 θα εκαναν πλακα......ασε τωρα
ΣΤΕ
QUOTE(Olympos @ Oct 23 2008, 14:38 ) *
απο την πατρα ξερετε ποια ομαδα ειναι δυνατη στο εφηβικο?εσπερος και απολλςνιαδα ειναι παντα αυτες π φτανουν στα τελικα του πανελληνιου,ετσι δεν ειναι??

Ναι ειδικα ο Εσπερος νομιζω οτι το εχει παρει αρκετες φορες...
Augmon
QUOTE(Olympos @ Oct 23 2008, 17:42 ) *
ρε φιλαρακι εχεις δικιο,αλλα αυτο ισχυει για ολες τις ομαδες εκτου του εσπερου και της απολλςνιαδας...μια απο τις 2 ομαδες βρισκονται παντα στιν 6αδα του πανελληνιου καθε χρονια.......και τα χριστουγεννα παιζει παντα φιλικα με δυνατες αθηναικες ομαδες αλλα και εκτος ελλαδος....αν βρισκοντουσαν στην αθηνα αυτες οι 2 θα εκαναν πλακα......ασε τωρα


Άστο φίλε εσύ που τα ξέρεις όλα.Ποιος θακανε περίπατο στην Αθήνα??Έχεις δει καθόλου τους ομίλους στο πρωτάθλημα της Αθήνας?Εδώ βγαίνεις Πανεπαρχιακό με τρία το πολύ δύσκολα παιχνίδια, παίζεις με κόρινθους και Μεσολόγγια παιρνάς για πλάκα και.... τσουπ νασαι στην 6άδα.Κάνεις και μια νίκη εκεί και βγαίνεις 4τος άμα σε βοηθήσει κάνα αποτέλεσμα.Η Αθηναϊκές που φτάνουν εκεί έχουν παίξει με Ολυμπιακούς Πανιώνιους Ηλυσιακούς, ακόμα και Χολαργούς που λέει ο νεαρός Τσοκ999.Μία στα 10 χρόνια θα πέρναγες αν ήσουνα εκεί και με το σκεπτικό ότι θα είχες τα ίδια παιδιά(που αποκλείεται), γιατί εδώ έχεις και τα μισά παιδιά της Πάτρας.Άσε λοιπόν τις αερολογίες και σκέψου τι λες 69.gif 69.gif
coa
QUOTE(Augmon @ Oct 24 2008, 10:48 ) *
Άστο φίλε εσύ που τα ξέρεις όλα.Ποιος θακανε περίπατο στην Αθήνα??Έχεις δει καθόλου τους ομίλους στο πρωτάθλημα της Αθήνας?Εδώ βγαίνεις Πανεπαρχιακό με τρία το πολύ δύσκολα παιχνίδια, παίζεις με κόρινθους και Μεσολόγγια παιρνάς για πλάκα και.... τσουπ νασαι στην 6άδα.Κάνεις και μια νίκη εκεί και βγαίνεις 4τος άμα σε βοηθήσει κάνα αποτέλεσμα.Η Αθηναϊκές που φτάνουν εκεί έχουν παίξει με Ολυμπιακούς Πανιώνιους Ηλυσιακούς, ακόμα και Χολαργούς που λέει ο νεαρός Τσοκ999.Μία στα 10 χρόνια θα πέρναγες αν ήσουνα εκεί και με το σκεπτικό ότι θα είχες τα ίδια παιδιά(που αποκλείεται), γιατί εδώ έχεις και τα μισά παιδιά της Πάτρας.Άσε λοιπόν τις αερολογίες και σκέψου τι λες 69.gif 69.gif


εχεις παρακολουθησει καθολου τα παιδικο-εφηβικα του παο και του οσφπ; επειδη ετυχε να δω την παιδικη αλλα και εφηβικη ομαδα του οσφπ αλλα και την παιδικη του παο περυσι, μπορω να σου οτι ηταν υποδιαιστερες του εσπερου και της απολλωνιαδας. και θες να σου πω και κατι, στην παιδικη ομαδα του παο ανηκουν οι Δημακοπουλος (εσπερος) και Πανιτσας(απολλωνιαδα).
Σε σχεση με την Αθηνα η Πατρα δεν εχει να φοβηθει αλλα ουτε και να ζηλεψει κατι στις υποδομες....
στην παραγωγη ταλεντων κορυφη ειναι η βορει ελλαδα ( Μαντουλιδης, ICBS, αρης, παοκ)
cliff_ac
QUOTE(coa @ Oct 24 2008, 11:58 ) *
στην παραγωγη ταλεντων κορυφη ειναι η βορει ελλαδα ( Μαντουλιδης, ICBS, αρης, παοκ)

+ 1 ωστόσο και στην αθήνα οι 3 μπασκετοπεριοχές έχουν βγάλει πράγματα (περιστέρι, παο , ηλυσιακος )
Olympos
QUOTE(coa @ Oct 24 2008, 14:58 ) *
εχεις παρακολουθησει καθολου τα παιδικο-εφηβικα του παο και του οσφπ; επειδη ετυχε να δω την παιδικη αλλα και εφηβικη ομαδα του οσφπ αλλα και την παιδικη του παο περυσι, μπορω να σου οτι ηταν υποδιαιστερες του εσπερου και της απολλωνιαδας. και θες να σου πω και κατι, στην παιδικη ομαδα του παο ανηκουν οι Δημακοπουλος (εσπερος) και Πανιτσας(απολλωνιαδα).
Σε σχεση με την Αθηνα η Πατρα δεν εχει να φοβηθει αλλα ουτε και να ζηλεψει κατι στις υποδομες....
στην παραγωγη ταλεντων κορυφη ειναι η βορει ελλαδα ( Μαντουλιδης, ICBS, αρης, παοκ)

αν και διαφωνουμε συνεχως με τον ''coa" εδω exei δικιο.το πρωταθλημα οντως ειναι πολυ πιο δυνατο στην αθηνα και παιζουν πολυ καλες ομαδες σε καθε παιχνιδι,αλλα ειπα και ποιο πανω οτι και οι 2 πατρινες ομαδες παιζουν καθε χρονο τουρνουα με πολυ δυνατες ομαδες.περυσι εκτοσ του αρη και του πανιωνιου που ηρθαν στο τουρνουα του εσπερου(και τα παιχνιδια ηταν ολα στον ποντο),ηρθε και ο ερυθρος αστερας απο την σερβια.εγω νομιζω οτι μονο στην τηλεοραση εχεις δει τετοια ομαδα στην αθηνα στα εφηβικα.....Για αυτο ασε ρε φιλε,πες τα σε κανεναν αλλο αυτα.Που θα μ πεις οτι λεω αερολογιες.Επισης και η αππολωνιαδα επαιξε με πανελληνιο και αλλη μια αθηναικη......
Augmon
QUOTE(coa @ Oct 24 2008, 14:58 ) *
εχεις παρακολουθησει καθολου τα παιδικο-εφηβικα του παο και του οσφπ; επειδη ετυχε να δω την παιδικη αλλα και εφηβικη ομαδα του οσφπ αλλα και την παιδικη του παο περυσι, μπορω να σου οτι ηταν υποδιαιστερες του εσπερου και της απολλωνιαδας. και θες να σου πω και κατι, στην παιδικη ομαδα του παο ανηκουν οι Δημακοπουλος (εσπερος) και Πανιτσας(απολλωνιαδα).
Σε σχεση με την Αθηνα η Πατρα δεν εχει να φοβηθει αλλα ουτε και να ζηλεψει κατι στις υποδομες....
στην παραγωγη ταλεντων κορυφη ειναι η βορει ελλαδα ( Μαντουλιδης, ICBS, αρης, παοκ)

Ρε παιδιά τι λέτε τώρα?Κατ'αρχήν θυμίσου πόσο ήρθε πέρυσι ο Εσπερος στο τουρνουά που έκανε με ολυμπιακό Μαρούσι κλπ.Μετά θυμίσου τι έχουν κάνει οι Πατρινές ομάδες στις εξάδες, αν εξαιρέσεις τη μεγάλη ομάδα της Απολλωνιάδας πριν 10 χρόνια.Όσο για τα ταλέντα που λες πες μου ένα από τον Άρη την τελευταία 10ετία και ένα από το ICBS, Μαντουλίδη που παίζει υψηλό επίπεδο.¨αντε ναμην ζητήσω απτον Πάοκ γιατί μπορεί να μου πεις τον Βασιλειάδη.Εγώ έχω να σου πω για Περπέρογλου, Σπανούλη, Βασιλόπουλο, Μπουρούση, Διαμαντίδη,Τσαρτσαρή, ακόμα και Παπαμακάριο, Καλαμπόκη, Τσαλδάρη, Χαρίση, Λιαδέλη,Ντικούδη,Κακιούζη,Παπαλουκά,Ζήση κλπ κλπ.΄Να ζηλέψουν κάτι δεν έχουν αλλά το ποστ μου δεν αναφερόταν σε αυτό αλλά στο ότι γράφτηκε ότι στην Αθήνα Εσπερος και Απολλωνιάδα θα κάνανε Περίπατο
coa
QUOTE(Augmon @ Oct 24 2008, 17:40 ) *
Ρε παιδιά τι λέτε τώρα?Κατ'αρχήν θυμίσου πόσο ήρθε πέρυσι ο Εσπερος στο τουρνουά που έκανε με ολυμπιακό Μαρούσι κλπ.Μετά θυμίσου τι έχουν κάνει οι Πατρινές ομάδες στις εξάδες, αν εξαιρέσεις τη μεγάλη ομάδα της Απολλωνιάδας πριν 10 χρόνια.Όσο για τα ταλέντα που λες πες μου ένα από τον Άρη την τελευταία 10ετία και ένα από το ICBS, Μαντουλίδη που παίζει υψηλό επίπεδο.¨αντε ναμην ζητήσω απτον Πάοκ γιατί μπορεί να μου πεις τον Βασιλειάδη.Εγώ έχω να σου πω για Περπέρογλου, Σπανούλη, Βασιλόπουλο, Μπουρούση, Διαμαντίδη,Τσαρτσαρή, ακόμα και Παπαμακάριο, Καλαμπόκη, Τσαλδάρη, Χαρίση, Λιαδέλη,Ντικούδη,Κακιούζη,Παπαλουκά,Ζήση κλπ κλπ.΄Να ζηλέψουν κάτι δεν έχουν αλλά το ποστ μου δεν αναφερόταν σε αυτό αλλά στο ότι γράφτηκε ότι στην Αθήνα Εσπερος και Απολλωνιάδα θα κάνανε Περίπατο

καταρχην περυσι η απολλωνιαδα ειχε κερδισει τον ολυμπιακο στους παιδες με 10 ποντους και ειχε παρει το τουρνουα. και ο εσπερος ειχε παει πολυ καλα.( δεν θυμαμαι αποταλεσματα). Οι περισσοτεροι απο αυτοι που μου αναφερεις δεν ξεκινησαν απο την αθηνα αλλα απο την περιφερεια π.χ. Λιαδελης (βολος), βασιλοπουλος (αμαλιαδα), Ντικουδης(ολυμπια λαρισας), Διαμαντιδης (καστορια, Ηρακλης), Τσαρτσαρης (βεροια), μπουρουσης (καρδιτσα), πεπρπερογλου (δραμα), χαρισης (θεσ/νικη), ζησης (ΧΑΝΘ θεσ/νικη), σπανουλης (λαρισα) !!!
ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ AUGMON !!! προσεξε ποσοι απο τους παραπανω ειναι απο την βορεια ελλαδα !!!
Olympos
ρε παιδια κανενα σοβαρο παιχνιδι του εφηβικου υπαρχει εδω κοντα????κατι ακουσα για εσπερος-αππολλωνας...Ο απολλωνας ομως τιποτα δε εχει ετσι???
coa
QUOTE(Olympos @ Oct 24 2008, 22:27 ) *
ρε παιδια κανενα σοβαρο παιχνιδι του εφηβικου υπαρχει εδω κοντα????κατι ακουσα για εσπερος-αππολλωνας...Ο απολλωνας ομως τιποτα δε εχει ετσι???


ορθως λεγεις ολυμπιε..
Jabar
ΕΦΗΒΙΚΟ
Για να δούμε το επίπεδο ,θα πρέπει να σκεφτούμε πόσες ομάδες δουλεύουν σωστά και πόσες ανταγωνιστικές ομάδες υπάρχουν.Τα παιδιά χρειάζονται παραστάσεις και δύο η τρία δυνατά ματς και ένα τουρνουά δεν είναι αρκετό.Το να μαζεύουν δύο ομάδες όλα τα παιδιά είναι κακό και η παραγωγή σε όλη τη φουρνιά περιορίζεται.Μπορώ να πώ τι γίνεται στην Αθήνα.Ας πάρουμε παράδειγμα τη δική μου ομάδα, που πάντα έχουμε καλές ομάδες αλλά τίποτε ιδιαίτερο.Ακαδημίες
έχουμε 100 παιδιά και παιδικοεφηβικά γύρω στα 40.Φέτος ξεκινάνε σε τουρνουά και οι 98άρηδες με πρόγραμμα 4 προπονήσεων και ένα αγώνα την βδομάδα.Δηλαδή 5 χρόνια πριν το παιδικό.Η προπονητική χρονιά διαρκεί 10 μήνες.Οι προπονητές είναι άνθρωποι με μεράκι και εμπειρία.Επικεφαλείς συνήθως είναι οι προπονητές της αντρικής.Στα παιδικά εφηβικά υπάρχουν 15 όμιλοι των 10 ομάδων,που σημαίνει 18 αγώνες και όσοι περάσουν έχουν εξτρα αγώνες.Αν υπολογίσεις και την ΕΣΚΑΝΑ υπάρχουν κάπου 60 ομάδες που δουλεύουν έτσι.Και σε κάθε ομάδα 7-8 παιδιά σε καλό τεχνικό και τακτικό επίπεδο.Οι δύο καλές πατρινές ομάδες να έβγαιναν πρώτες μάλλον απίθανο ,αλλά ίσως κάποια χρονιά να συνέβαινε.Αλλά η πλειοψηφία των μέτριων Αθηναϊκών να ερχόντουσαν τρίτες είναι εφικτό.
Olympos
QUOTE(Jabar @ Oct 25 2008, 09:20 ) *
ΕΦΗΒΙΚΟ
Για να δούμε το επίπεδο ,θα πρέπει να σκεφτούμε πόσες ομάδες δουλεύουν σωστά και πόσες ανταγωνιστικές ομάδες υπάρχουν.Τα παιδιά χρειάζονται παραστάσεις και δύο η τρία δυνατά ματς και ένα τουρνουά δεν είναι αρκετό.Το να μαζεύουν δύο ομάδες όλα τα παιδιά είναι κακό και η παραγωγή σε όλη τη φουρνιά περιορίζεται.Μπορώ να πώ τι γίνεται στην Αθήνα.Ας πάρουμε παράδειγμα τη δική μου ομάδα, που πάντα έχουμε καλές ομάδες αλλά τίποτε ιδιαίτερο.Ακαδημίες
έχουμε 100 παιδιά και παιδικοεφηβικά γύρω στα 40.Φέτος ξεκινάνε σε τουρνουά και οι 98άρηδες με πρόγραμμα 4 προπονήσεων και ένα αγώνα την βδομάδα.Δηλαδή 5 χρόνια πριν το παιδικό.Η προπονητική χρονιά διαρκεί 10 μήνες.Οι προπονητές είναι άνθρωποι με μεράκι και εμπειρία.Επικεφαλείς συνήθως είναι οι προπονητές της αντρικής.Στα παιδικά εφηβικά υπάρχουν 15 όμιλοι των 10 ομάδων,που σημαίνει 18 αγώνες και όσοι περάσουν έχουν εξτρα αγώνες.Αν υπολογίσεις και την ΕΣΚΑΝΑ υπάρχουν κάπου 60 ομάδες που δουλεύουν έτσι.Και σε κάθε ομάδα 7-8 παιδιά σε καλό τεχνικό και τακτικό επίπεδο.Οι δύο καλές πατρινές ομάδες να έβγαιναν πρώτες μάλλον απίθανο ,αλλά ίσως κάποια χρονιά να συνέβαινε.Αλλά η πλειοψηφία των μέτριων Αθηναϊκών να ερχόντουσαν τρίτες είναι εφικτό.

δεν αντιλεγω...ολα σωστα..αλλα καθε χρονια οι εφγβικες ομαδες αλλαζουν και εξαρτωνται πολυ απο την φυγη και την ελευση φοιτητων...αναλογως που περασε ο καθενας πηγαινει και στην αντιστοιχη ομαδα που του εχουν προτεινει...υπαρχουν πολυ λιγεσ ομαδες που κρατανε σταθερο τον κορμο της...
coa
QUOTE(Jabar @ Oct 25 2008, 08:20 ) *
ΕΦΗΒΙΚΟ
Για να δούμε το επίπεδο ,θα πρέπει να σκεφτούμε πόσες ομάδες δουλεύουν σωστά και πόσες ανταγωνιστικές ομάδες υπάρχουν.Τα παιδιά χρειάζονται παραστάσεις και δύο η τρία δυνατά ματς και ένα τουρνουά δεν είναι αρκετό.Το να μαζεύουν δύο ομάδες όλα τα παιδιά είναι κακό και η παραγωγή σε όλη τη φουρνιά περιορίζεται.Μπορώ να πώ τι γίνεται στην Αθήνα.Ας πάρουμε παράδειγμα τη δική μου ομάδα, που πάντα έχουμε καλές ομάδες αλλά τίποτε ιδιαίτερο.Ακαδημίες
έχουμε 100 παιδιά και παιδικοεφηβικά γύρω στα 40.Φέτος ξεκινάνε σε τουρνουά και οι 98άρηδες με πρόγραμμα 4 προπονήσεων και ένα αγώνα την βδομάδα.Δηλαδή 5 χρόνια πριν το παιδικό.Η προπονητική χρονιά διαρκεί 10 μήνες.Οι προπονητές είναι άνθρωποι με μεράκι και εμπειρία.Επικεφαλείς συνήθως είναι οι προπονητές της αντρικής.Στα παιδικά εφηβικά υπάρχουν 15 όμιλοι των 10 ομάδων,που σημαίνει 18 αγώνες και όσοι περάσουν έχουν εξτρα αγώνες.Αν υπολογίσεις και την ΕΣΚΑΝΑ υπάρχουν κάπου 60 ομάδες που δουλεύουν έτσι.Και σε κάθε ομάδα 7-8 παιδιά σε καλό τεχνικό και τακτικό επίπεδο.Οι δύο καλές πατρινές ομάδες να έβγαιναν πρώτες μάλλον απίθανο ,αλλά ίσως κάποια χρονιά να συνέβαινε.Αλλά η πλειοψηφία των μέτριων Αθηναϊκών να ερχόντουσαν τρίτες είναι εφικτό.


αναλογικα με τον πληθυσμο της
αθηνας ειναι λογικο να υπαρχουν πολλες ομαδες και να γινεται ανταγωνιστικο πρωταθλημα. αυτο που λες για την ηλικιακη βαθμιδα των 98αρηδων (προμινι) ειναι πολυ σωστο.
Η γνωμη μου για τα παιδικο-εφηβικα ειναι οτι πολλοι προπονητες κανουν τo λαθος να χτιζουν εφημερα ροστερ με σκοπο και μονο την διακριση. ετσι η τεχνικη καταρτιση των αθλητων μενει στασιμη. εδω στην πατρα αυτο αρχιζει να αλλαζει, αφου εγινε κατανοητο οτι σκοπος των πρωταθληματων ειναι να προαγει παιχτες και οχι συλλογους.
basket11
QUOTE(coa @ Oct 24 2008, 18:24 ) *
καταρχην περυσι η απολλωνιαδα ειχε κερδισει τον ολυμπιακο στους παιδες με 10 ποντους και ειχε παρει το τουρνουα. και ο εσπερος ειχε παει πολυ καλα.( δεν θυμαμαι αποταλεσματα). Οι περισσοτεροι απο αυτοι που μου αναφερεις δεν ξεκινησαν απο την αθηνα αλλα απο την περιφερεια π.χ. Λιαδελης (βολος), βασιλοπουλος (αμαλιαδα), Ντικουδης(ολυμπια λαρισας), Διαμαντιδης (καστορια, Ηρακλης), Τσαρτσαρης (βεροια), μπουρουσης (καρδιτσα), πεπρπερογλου (δραμα), χαρισης (θεσ/νικη), ζησης (ΧΑΝΘ θεσ/νικη), σπανουλης (λαρισα) !!!
ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ AUGMON !!! προσεξε ποσοι απο τους παραπανω ειναι απο την βορεια ελλαδα !!!

ΚΟΑ η Αμαλιάδα δεν είναι ίδια πόλη με τον Πύργο. Αν δεν ξέρεις κάτι μη το γράφεις. Ο Βασιλόπουλος έμαθε μπάσκετ και έπαιξε στον Ηρακλή Πύργου. Καμία σχέση με Αμαλιάδα. η Αμαλιάδα δεν έχει αναδείξει ούτε πρόκειται ποτέ να αναδείξει μεγάλο ταλέντο στο μπάσκετ. Σε αντίθεση με τον Πύργο που έχει βγάλει 2 παίκτες στην Εθνική (Παπαγιάννης-Βασιλόπουλος), έχει βγάλει άλλον έναν σε Α1 Εθνική (Μαραγκόπουλο) και δεκάδες που έχουν παίξει σε Α2 Εθνική και άλλες Εθνικές κατηγορίες. Οι παίκτες από την Αμαλιάδα έχουν παίξει μόνο Γ' Εθνική με τον Κόροιβο. Καμία διάκριση. Ο Πύργος είναι μπασκετομάνα. Μην αλλοιώνεις την ιστορία.
coa
QUOTE(basket11 @ Oct 26 2008, 00:36 ) *
ΚΟΑ η Αμαλιάδα δεν είναι ίδια πόλη με τον Πύργο. Αν δεν ξέρεις κάτι μη το γράφεις. Ο Βασιλόπουλος έμαθε μπάσκετ και έπαιξε στον Ηρακλή Πύργου. Καμία σχέση με Αμαλιάδα. η Αμαλιάδα δεν έχει αναδείξει ούτε πρόκειται ποτέ να αναδείξει μεγάλο ταλέντο στο μπάσκετ. Σε αντίθεση με τον Πύργο που έχει βγάλει 2 παίκτες στην Εθνική (Παπαγιάννης-Βασιλόπουλος), έχει βγάλει άλλον έναν σε Α1 Εθνική (Μαραγκόπουλο) και δεκάδες που έχουν παίξει σε Α2 Εθνική και άλλες Εθνικές κατηγορίες. Οι παίκτες από την Αμαλιάδα έχουν παίξει μόνο Γ' Εθνική με τον Κόροιβο. Καμία διάκριση. Ο Πύργος είναι μπασκετομάνα. Μην αλλοιώνεις την ιστορία.

εχεις δικιο εκανα λαθος αλλα τουλαχιστον πετυχα τον νομο
ts0ks99!!!!!!!!:D
QUOTE(Olympos @ Oct 23 2008, 16:38 ) *
απο την πατρα ξερετε ποια ομαδα ειναι δυνατη στο εφηβικο?εσπερος και απολλςνιαδα ειναι παντα αυτες π φτανουν στα τελικα του πανελληνιου,ετσι δεν ειναι??


η απολλωνιαδα που επαιξα αντιπαλος της ειναι πολυ μετρια φετος......ο εσπερος εχει καλη ομαδα....
Olympos
[quote name='ts0ks99!!!!!' date='Oct 28 2008, 04:00 ' post='239908']
η απολλωνιαδα που επαιξα αντιπαλος της ειναι πολυ μετρια φετος......ο εσπερος εχει καλη ομαδα....
[/quote
οντως αυτο ειναι αληθεια...εσυ απο ποια ομαδα εισαι???
profitisilias9
QUOTE(ts0ks99!!!!! @ Oct 28 2008, 04:00 ) *
η απολλωνιαδα που επαιξα αντιπαλος της ειναι πολυ μετρια φετος......ο εσπερος εχει καλη ομαδα....


Τα Αστέρια Αιγιαλείας τα έχετε δει φέτος; Ψάξτε από τώρα για τον 2ο! smiley.gif
coa
QUOTE(profitisilias9 @ Oct 28 2008, 15:29 ) *
Τα Αστέρια Αιγιαλείας τα έχετε δει φέτος; Ψάξτε από τώρα για τον 2ο! smiley.gif


τα αστερια αιγιαλειας στο παιδικο ειναι πολυ δυνατη ομαδα. μαλιστα το καλοκαιρι ακολουθησαν προγραμμα προετοιμασιας στο καρπενησι!!!
Augmon
QUOTE(coa @ Oct 24 2008, 17:24 ) *
καταρχην περυσι η απολλωνιαδα ειχε κερδισει τον ολυμπιακο στους παιδες με 10 ποντους και ειχε παρει το τουρνουα. και ο εσπερος ειχε παει πολυ καλα.( δεν θυμαμαι αποταλεσματα). Οι περισσοτεροι απο αυτοι που μου αναφερεις δεν ξεκινησαν απο την αθηνα αλλα απο την περιφερεια π.χ. Λιαδελης (βολος), βασιλοπουλος (αμαλιαδα), Ντικουδης(ολυμπια λαρισας), Διαμαντιδης (καστορια, Ηρακλης), Τσαρτσαρης (βεροια), μπουρουσης (καρδιτσα), πεπρπερογλου (δραμα), χαρισης (θεσ/νικη), ζησης (ΧΑΝΘ θεσ/νικη), σπανουλης (λαρισα) !!!
ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ AUGMON !!! προσεξε ποσοι απο τους παραπανω ειναι απο την βορεια ελλαδα !!!


Ναι και πήγε στα τελικά και έχανε μονιμως πάνω από 10 πόντους.Οι περισσότεροι απαυτούς και βέβαια δεν είναι από την Αθήνα αλλά δεν είναι ούτε από τη βόρεια Ελλάδα αν εξαιρέσεις το διαμαντίδη.Τώρα όταν μου λες ότι οΠερπέρογλου είναι ταλέντο της Δράμας και το παιδί ήταν απο 14 χρονών στον Ηλυσιακό, κάπου τα μπερδεύεις.Επίσης ο Χαρίσης είναι γέννημα θρ'εμμα αθηναίος και ξεκίνησε από Αρίωνα, παίζοντας κοντά 8 χρόνια εκεί ,που τη βρήκες τη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω.Τσαρτσαρής Βέροια?μπορεί εκ καταγωγής αλλά ο άνθρωπος μένει στο Χαιδάρι εδώ και 15 χρόνια(βγάζοντας αυτά όταν ήταν Ισλανδία).Και όλα αυτά να μην ήταν έτσι από τις συγκεκριμένες ομάδες για τις οποίες έγινε η κουβέντα δεν είδα κανα παίχτη να γράφετε smiley.gif
coa
QUOTE(Augmon @ Oct 29 2008, 12:57 ) *
Ναι και πήγε στα τελικά και έχανε μονιμως πάνω από 10 πόντους.Οι περισσότεροι απαυτούς και βέβαια δεν είναι από την Αθήνα αλλά δεν είναι ούτε από τη βόρεια Ελλάδα αν εξαιρέσεις το διαμαντίδη.Τώρα όταν μου λες ότι οΠερπέρογλου είναι ταλέντο της Δράμας και το παιδί ήταν απο 14 χρονών στον Ηλυσιακό, κάπου τα μπερδεύεις.Επίσης ο Χαρίσης είναι γέννημα θρ'εμμα αθηναίος και ξεκίνησε από Αρίωνα, παίζοντας κοντά 8 χρόνια εκεί ,που τη βρήκες τη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω.Τσαρτσαρής Βέροια?μπορεί εκ καταγωγής αλλά ο άνθρωπος μένει στο Χαιδάρι εδώ και 15 χρόνια(βγάζοντας αυτά όταν ήταν Ισλανδία).Και όλα αυτά να μην ήταν έτσι από τις συγκεκριμένες ομάδες για τις οποίες έγινε η κουβέντα δεν είδα κανα παίχτη να γράφετε smiley.gif


ρε augmon δεν θελω να σε προσβαλω αλλα δεν παρακολουθεις μπασκετ υποδομων. εσυ μου αναφερεις φτασμενους παιχτες που ξερεις, αν παρακολουθουσες τα πανελληνια πρωταθληματα θα γνωριζες και μικρους - διακριθεντες παιχτες οπως και ομαδες με συνεχομενες παρουσιες στα πανελληνια. το icbs και ο Μαντουλιδης ειναι κολεγια. αν βρεις στα ροστερ τους παιδα κατω απο 1.90 υψος να μου γραψεις. τωρα τι να σου λεω, εσυ ασχολησε με τον διαμαντιδη, τον τσαρτσαρη κτλ (που και κει δε μ'ακους) και γω σου μιλαω για υποδομες... offtopic.gif
Augmon
QUOTE(coa @ Oct 29 2008, 15:26 ) *
ρε augmon δεν θελω να σε προσβαλω αλλα δεν παρακολουθεις μπασκετ υποδομων. εσυ μου αναφερεις φτασμενους παιχτες που ξερεις, αν παρακολουθουσες τα πανελληνια πρωταθληματα θα γνωριζες και μικρους - διακριθεντες παιχτες οπως και ομαδες με συνεχομενες παρουσιες στα πανελληνια. το icbs και ο Μαντουλιδης ειναι κολεγια. αν βρεις στα ροστερ τους παιδα κατω απο 1.90 υψος να μου γραψεις. τωρα τι να σου λεω, εσυ ασχολησε με τον διαμαντιδη, τον τσαρτσαρη κτλ (που και κει δε μ'ακους) και γω σου μιλαω για υποδομες... offtopic.gif


Τι να με προσβάλεις ρε βλάμη?Δεν έχεις καταλάβει πως άρχισε η συζήτηση και τι θέμα είχε. Μας λες για ταλέντα που έμειναν ταλέντα.Μετά μας λες για φτασμένους παίκτες οι οποίοι κατα τη γνώμη σου προφανώς δεν υπήρξαν ταλέντα ,άρα δεν μετράνε icon_drunk.gif icon_drunk.gif , μου μιλάς για μικρούς διακριθέντες παίκτες και μετά για παίκτες πάνω από 1.90.Μετά μας λες για το Διαμαντίδη λες και αυτός στα 20 όταν πρωτόπαιξε δεν ήταν ταλέντο.Επίσης κανα ταλέντο του Icbs δεν μας έγραψες μια και παρακολουθείς, τη Θεσσαλία τη λες Βόρεια Ελλάδα, το Χαρίση τον γέννησες στη Θεσσαλονίκη και γενικώς δε σε κόβω με καθαρό μυαλό.Ταχεις μπερδψει μάλλον όπως στο γυναικείο που οι παίχτριες τις ΕΑΠ ήταν γριές 32.gif 32.gif
coa
[quote name='coa' date='Oct 24 2008, 18:24 ' post='238947']. Οι περισσοτεροι απο αυτοι που μου αναφερεις δεν ξεκινησαν απο την αθηνα αλλα απο την περιφερεια π.χ. Λιαδελης (βολος), βασιλοπουλος (ΠΥΡΓΟΣ), Ντικουδης(ολυμπια λαρισας), Διαμαντιδης (καστορια, Ηρακλης), Τσαρτσαρης (βεροια), μπουρουσης (καρδιτσα), πεπρπερογλου (δραμα), χαρισης (θεσ/νικη), ζησης (ΧΑΝΘ θεσ/νικη), σπανουλης (λαρισα) !!!

ΣΤΑ ΞΑΝΑΓΡΑΦΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΥΜΗΘΕΙΣ....ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΣΑΙΤ ΜΕ ΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΤΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ...
ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΟ - ΕΦΗΒΙΚΑ (κυριως της εσκα-η). ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΦΗΒΟΥΣ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΘΕΜΑ, ΑΛΛΑ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ...
ΕΠΙΣΗΣ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ Η ΚΑΣΤΟΡΙΑ, Η ΒΕΡΟΙΑ, Η ΔΡΑΜΑ, Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ 24.gif ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ.. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ..
ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΠΑΙΧΤΕΣ... ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΑΚΟΜΑ

ΥΓ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΤΟΥΣ ΗΜΙΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΜΠΑΛΟΥΣ, AUGMON ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ shot.gif bball.gif
coa
[quote name='Augmon' date='Oct 29 2008, 12:57 ' post='240233']
.Τώρα όταν μου λες ότι οΠερπέρογλου είναι ταλέντο της Δράμας και το παιδί ήταν απο 14 χρονών στον Ηλυσιακό, κάπου τα μπερδεύεις.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΦΙΛΕ Ή ΦΙΛΗ AUGMON
Ο ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΤΟ 1984 ΣΤΗΝ ΔΡΑΜΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΚΕΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΣΤΟΝ ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΒΑΛΑ) ΚΑΙ ΤΟ 2003 ΠΗΓΕ ΜΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ...

ΚΑΝΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΩΡΑ 2003 - 1984 = ΜΗΠΩΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙ 19 ;
META THN ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ ΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ...

Augmon

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΦΙΛΕ Ή ΦΙΛΗ AUGMON
Ο ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ ΤΟ 1984 ΣΤΗΝ ΔΡΑΜΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΕΚΕΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΣΤΟΝ ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΒΑΛΑ) ΚΑΙ ΤΟ 2003 ΠΗΓΕ ΜΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ...

ΚΑΝΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΩΡΑ 2003 - 1984 = ΜΗΠΩΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙ 19 ;
META THN ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ ΠΙΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗ...
[/quote]

Επειδή δεν θέλω να πω τη λέξη από α, θα πω απλά ότι είσαι πιο σχετικός με κανα παστίτσιο ή μουσακά παρά με μπάσκετ.Και άλλη φορά όταν δεν ξέρεις μην μπαίνεις σε συζητήσεις άλλων.Άντε και όσο να κατέβει ο Χαρίσης ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif απτη Θεσσαλονίκη και να μας πεις κάνα παίκτη απτο Icbs και απτον Άρη.Σαφήνω να λες αυτά που θέλεις icon_drunk.gif
kaukasios
νομιζω οτι κανεις λαθος.αν θυμαμαι καλα επαιξε και στα εφηβικα του ηλυσιακου.
Olympos
QUOTE(kaukasios @ Oct 30 2008, 11:21 ) *
νομιζω οτι κανεις λαθος.αν θυμαμαι καλα επαιξε και στα εφηβικα του ηλυσιακου.

ρε ενταξει....φτανει πια με τουσ παικτες που παιζουν τωρα α1 και απο που ξεκινησαν....εδω ειπαμε να μιλαμε για τα δικα μας παιδια στα παιδικο-εφιβικο και τι γινεται στο φετινο πρωταθλημα!!!
coa
QUOTE(Olympos @ Oct 30 2008, 12:45 ) *
ρε ενταξει....φτανει πια με τουσ παικτες που παιζουν τωρα α1 και απο που ξεκινησαν....εδω ειπαμε να μιλαμε για τα δικα μας παιδια στα παιδικο-εφιβικο και τι γινεται στο φετινο πρωταθλημα!!!


αυτο λεω και γω ρε ολυμπε αλλα μερικοι δεν θελουν να το καταλαβουν
coa
QUOTE(kaukasios @ Oct 30 2008, 12:21 ) *
νομιζω οτι κανεις λαθος.αν θυμαμαι καλα επαιξε και στα εφηβικα του ηλυσιακου.


καυκασιε δεν ειπα οτι δεν επαιξε στα εφηβικα του ηλυσιακου απλως λεω οτι το ταλεντο περπερογλου μεχρι τα 19 του επαιζε στην καβαλα το παιδι... πια 14 μου λενε, θα τρελαθω τελειως δηλαδη, παμπαιδας πηγε στον ηλυσιακο;
KOBE_10
Ευτυχως που ανοιξε ενα τοπικ για ακαδημιες!!!!!!!!!!μονο για αυτο δεν ζηταμε!!!!!!
Παντως η αληθεια ειναι οτι δεν φταινε τα παιδια αλλα οι γονεις δεν διανοειται να περιμενεις σε λιστα αναμονης λες και εισαι σε τραπεζα για να γραψεις το παιδι σου για κανει προπονηση μπασκετ!!!!!!Οι λεγομενες μεγαλες ομαδες καλα κανουν και μαζευουν παιδακια,δεν καταλαβαινουν ομως οι γονεις οτι κανουν διαλογη και απο τα 100 παιδακια που εχουν μονο τα 15 θα κρατησουν για να παιξουν μπασκετ τα υπολοιπα τα εχουν μονο για την συνδομη το μηνα!!!!! 68.gif 68.gif 68.gif
Augmon
QUOTE(kaukasios @ Oct 30 2008, 11:21 ) *
νομιζω οτι κανεις λαθος.αν θυμαμαι καλα επαιξε και στα εφηβικα του ηλυσιακου.

απίστευτος έτσι?στις εθνικές ο Περπέρογλου (εφήβων 3χρόνια) ήταν παίκτης της Καβάλας και όχι του Ηλυσιακού ugly8.gif ugly8.gif Θα τρελαθούμε.Το Σαββατοκύριακο μου είπαν ότι θα υπάρχουν 2 ωραία παιχνίδια παιδικό.
Γλαύκος - ΕΑΠ και Αχαγια- Εσπερος.Σε κάποιο απτα δύο θα προσπαθήσω να πάω
coa
QUOTE(Augmon @ Oct 30 2008, 13:07 ) *
απίστευτος έτσι?στις εθνικές ο Περπέρογλου (εφήβων 3χρόνια) ήταν παίκτης της Καβάλας και όχι του Ηλυσιακού ugly8.gif ugly8.gif Θα τρελαθούμε.Το Σαββατοκύριακο μου είπαν ότι θα υπάρχουν 2 ωραία παιχνίδια παιδικό.
Γλαύκος - ΕΑΠ και Αχαγια- Εσπερος.Σε κάποιο απτα δύο θα προσπαθήσω να πάω


ΤΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΣΑΙ ΣΥ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ... ΠΑΛΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΛΕΣ.
σου ειπε κανενας οτι δεν επαιξε στον ηλυσιακο και στην εφηβων; μεχρι τα 19 του ομως που εμαθε μπασκετ ρε παιδι μου; απο μονος του βγηκε... ενταξει τοτε και ο μπαρλος απο τον ολυμπιακο βγηκε... τι αλλο να σου πω... δεν ασχολουμαι με την περιπτωση σου... : offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif
profitisilias9
QUOTE(KOBE_10 @ Oct 30 2008, 12:38 ) *
Ευτυχως που ανοιξε ενα τοπικ για ακαδημιες!!!!!!!!!!μονο για αυτο δεν ζηταμε!!!!!!
Παντως η αληθεια ειναι οτι δεν φταινε τα παιδια αλλα οι γονεις δεν διανοειται να περιμενεις σε λιστα αναμονης λες και εισαι σε τραπεζα για να γραψεις το παιδι σου για κανει προπονηση μπασκετ!!!!!!Οι λεγομενες μεγαλες ομαδες καλα κανουν και μαζευουν παιδακια,δεν καταλαβαινουν ομως οι γονεις οτι κανουν διαλογη και απο τα 100 παιδακια που εχουν μονο τα 15 θα κρατησουν για να παιξουν μπασκετ τα υπολοιπα τα εχουν μονο για την συνδομη το μηνα!!!!! 68.gif 68.gif 68.gif


Σε ποια ομάδα αναφέρεσαι; (χε! χε! χε!) 39.gif
KOBE_10
QUOTE(profitisilias9 @ Oct 31 2008, 01:36 ) *
Σε ποια ομάδα αναφέρεσαι; (χε! χε! χε!) 39.gif

Σε ποιες θες να πεις;;;;;;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.