Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιος θα κατακτήσει την τελευταία θέση της οχτάδας στη Δύση;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Western Conference
SG3ptshooter
Περιέργεια.
geo82
Ψήφισα και θέλω Νέα Ορλεάνη. Ως λάτρης των ψηλών παιχτών, θέλω πολύ να δέσει το δίδυμο.
Zephyr
Portland. Ο Liilard θα δώσει απαντήσεις 56.gif
D-Wade
Νομίζω το Denver που προηγείται αυτή τη στιγμή. Αφού δεν έδωσαν στο trade deadline τους παίχτες που είχαν ψιλοβγάλει στο σφυρί έχουν τη δυνατότητα να κρατήσουν την 8η θέση.

Βέβαια θέλω το Portland που το έχω σε κάτι μακροχρόνια #tzogadoros
SG3ptshooter
Οι πέντε πρώτες ψήφοι πήγαν σε πέντε διαφορετικές ομάδες, στέκουν όλα σε καλό βαθμό. Οι Nuggets ήταν η δική μου ψήφος, είναι ομάδα του .500 καιρό τώρα, μετά το δύσκολο ξεκίνημα χωρίς την τωρινή χημεία, πλέον επιθετικά είναι σίγουρα ομάδα οχτάδας. Αν εμφανίσουν θέματα με κάποιον τρόπο είναι ακόμα πολύ ανοιχτά τα πράγματα, oι Blazers και οι Timberwolves ειδικά δε θα μου έκανε εντύπωση να τα καταφέρουν.
aegeansheed
Κανονικά θα ψήφιζα Mavs, αν το ήθελαν κι αυτοί, αλλά και χαλαρά το πάνε και ο Barea λείπει και όπως και να το κάνουμε υπάρχουν άλλες προτεραιότητες τώρα... μιλάω για ανάδειξη Seth και Yogi, για προσαρμογή Noel κι έμφαση να γίνει centerpiece-ότιθεςεσύμανίτσαμου, και καλό πλασάρισμα.

Οι Nuggets είναι η ομάδα που μου αρέσει να βλέπω περισσότερο από τις άλλες εικοσιεννιά αυτή τη στιγμή (καλά... μου αρέσουν και οι Wizards και οι Warriors με Durant), μου αρέσει η ταχύτητα των G-Fs, ΓκάρυςΧάρης, Γιοκ, Chandler-Barton είναι σαν τρένο χωρίς φρένα στον αιφνιδιασμό, η ομάδα ρολάρει, είναι και το +3 από την 9η, είναι και το potential -το επιθετικό κυρίως, που λέει ο Σούτερ, που δεν σε αφήνουν να πιστέψεις κάτι άλλο για 8άδα. Gallos επίσης δεν πληγώνει, είναι καλός ουσιαστικός Γκάλος.

Nuggets:
http://www.cbssports.com/nba/news/watch-nu...getting-bucket/
D-Wade
Όπως ομάδα του .500 είναι και οι Mavs καιρό τώρα. Ξεκίνησαν με 6-20 λόγω τραυματισμών και από τότε είναι στο 19-16
aegeansheed
Σχετικό: http://www.cbssports.com/nba/news/nba-play...rs-projections/
Andre Miller
Δεν μπορώ να προβλέψω ποιος θα βγει τελευταίος φέτος, θα πω όμως ποιοι θα μείνουν απ' έξω:
Κλίπερς και Νάγκετς.
RipCity
Ναι συμφωνώ κι εγώ. Οι Nuggets έχουν έναν τρελό στον πάγκο κι οι Clippers έχουν σχετικά δύσκολο πρόγραμμα.

Πρόβλεψη πως πλεονέκτημα θα πάρουν Blazers και Jazz με OKC 5η κι από κει και πέρα τουρλουμπούκι.
sarounas
αμαρτία είναι μείνει έξω η Γιούτα και να μπει κάποιο χωριό όπως οι Κλίπερς ή οι Σπερς, οι Νάγγετς μετά το χθεσινό που κατάφεραν στο στέιπλ σέντερ καλύτερα να αποσυρθούν από την λίγκα για φέτος....

επίσης o ΑDavisiakos τί δουλειά έχει στα πλέι οφ;
gerorge
QUOTE (sarounas @ Mar 14 2018, 22:25 ) *
αμαρτία είναι μείνει έξω η Γιούτα και να μπει κάποιο χωριό όπως οι Κλίπερς ή οι Σπερς, οι Νάγγετς μετά το χθεσινό που κατάφεραν στο στέιπλ σέντερ καλύτερα να αποσυρθούν από την λίγκα για φέτος....

επίσης o ΑDavisiakos τί δουλειά έχει στα πλέι οφ;



Οι Σπερς με Λεοναρντ μπορουν να κανουν κανα upset με Ροκετς αν και φετος ειναι 0-3 απεναντι τους.Πιο πολυ το βασιζω στην αδυναμια Πολ-Χαρντεν στα πλειοφς και στην κακη προιστορια Ντι Αντονι απεναντι στον Ποπ.Utah θα θελα πλεονεκτημα εδρας γιατι εντος εδρας εχει εξαιρετικο ρεκορ.Βεβαια εδω και 20+ ματς παιζει εξαιρετικα παντου οποτε σιγουρα τη θελω μεσα για να γουσταρουμε και λιγο με Jingling Joe.Nuggets θελω μεσα λογω Jokic,αλλα συμφωνω οτι με Malone δυσκολα θα τα καταφερουν.Clippers και Wolves με ειναι λιγο αδιαφοροι αν και οι δευτεροι μπορουν να κανουν ζημιες με Μπατλερ πισω και ΚΑΤ να αφηνιαζει στην επιθεση,τοσο ωστε να μην πειραζει η αδυναμια του πισω
RipCity
QUOTE (sarounas @ Mar 14 2018, 21:25 ) *
επίσης o ΑDavisiakos τί δουλειά έχει στα πλέι οφ;



One man army, πιστεύω θα μπουν οκτάδα, γιατί απλά ο Davis είναι τόσο καλός που μοιάζει γελοίο να λείπει ένας τοπ5 παίκτης από την post season.
sarounas
Νομίζω έκλεισε η οχτάδα, μετά τους Νάγγετς χθες, σήμερα μας τελείωσαν και οι Κλίπερς
Andre Miller
QUOTE (sarounas @ Mar 21 2018, 07:48 ) *
Νομίζω έκλεισε η οχτάδα, μετά τους Νάγγετς χθες, σήμερα μας τελείωσαν και οι Κλίπερς
Και οι δύο κέρδισαν σήμερα. Μάλλον θα κριθεί στους τελευταίους αγώνες ποιοι θα μπούνε πλεϊοφ.
SteveNashidis
Και η Γιουτα 4η από 10 . Αυτά είναι icon_drunk.gif
Andre Miller
Γκρανγκινιολικο και Χιτσκοκικο το φινάλε της φετινής κανονικής περιόδου στην Άγρια Δύση!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.