Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιό παπούτσι να διαλέξω?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
iasonas16
Γεία σας παίδια,είμαι 16 χρονών και παίζω μπάσκετ σε μια τοπική ομάδα και αγωνιζόμαστε κανονικά στο πρωτάθλημα.Τα παπούτσια που έχω έχουνε φθαρθεί αρκετά και έστι είπα να πάρω καινούργια.Τόσα χρόνια που παίζω μπάσκετ φοράω μόνο Nike.Φέτος είπα να πάω στην Adidas αλλα δεν ξέρω πόσο καλή είναι.Έχετε καθόλου εμπειρία για να μου πείτε αμα αξίζει?Είμαι ανάμεσα στα Kobe 8 system της Nike και τα Crazylight 3 της Adidas,ποιά μου συστήνετε?Είμαι playmaker,σπανιοτερα shooting guard,γυρω στο 1,71 με 1,73 ύψος.
spysta
φιλε Ιασωνα απο τη στιγμη που ΔΕΝ εισαι 1,75+ ΜΗΝ παρεις τα Kobe 8 ..

ο Κobe δηλωνεται επισημα απο το ΝΒΑ με υψος 1,98 επομενως κατασκευαστικα το παπουτσι προσαρμοζεται καλυτερες σε μεγαλυτερες πατουσες. (γνωμη μου αυτο,την εχω πατησει με του Λεμπρον που δεν μπορουσα να σηκωθω απο το εδαφος)
θεωρω οτι θα εχεις το γνωστο προβλημα βατραχοπεδιλιασης .. δηλ δεν θα πατας καλα στο γηπεδο.

εσυ πιστευω οτι με τα CrazyLight 3 θα εισαι ΜΠΟΜΠΑ .. ΚΥΡΙΩΣ διοτι ειναι και τρελα ελαφρια , 3 φορες περισσοτερο απο τα συνηθισμενα οπως πχ τα Nike hyperdunk , hyperjam , hyperhyper, happy hippo wink.gif
iasonas16
QUOTE (spysta @ Nov 19 2013, 01:38 ) *
φιλε Ιασωνα απο τη στιγμη που ΔΕΝ εισαι 1,75+ ΜΗΝ παρεις τα Kobe 8 ..

ο Κobe δηλωνεται επισημα απο το ΝΒΑ με υψος 1,98 επομενως κατασκευαστικα το παπουτσι προσαρμοζεται καλυτερες σε μεγαλυτερες πατουσες. (γνωμη μου αυτο,την εχω πατησει με του Λεμπρον που δεν μπορουσα να σηκωθω απο το εδαφος)
θεωρω οτι θα εχεις το γνωστο προβλημα βατραχοπεδιλιασης .. δηλ δεν θα πατας καλα στο γηπεδο.

εσυ πιστευω οτι με τα CrazyLight 3 θα εισαι ΜΠΟΜΠΑ .. ΚΥΡΙΩΣ διοτι ειναι και τρελα ελαφρια , 3 φορες περισσοτερο απο τα συνηθισμενα οπως πχ τα Nike hyperdunk , hyperjam , hyperhyper, happy hippo wink.gif


Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση.Απο οτι εχω ακούσει τα kobe 8 είναι τα καλύτερα παπούτσια για guard.Ένας φίλος μου τα αγόρασε πρίν ενα μήνα περίπου και μου είπε οτι είναι φοβερά αλλα δεν έχει ΚΑΘΟΛΟΥ ισοροπία.Να φανταστείς οτι τον περνάω και 2-3 πόντους......
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.