Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Απόλλων Πατρών
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2
apolpat
Καλησπέρα και από εμένα δυστυχώς θλίβομαι πολύ μετά τον υποβιβασμό και όλα αυτά τα τελευταία δύο τουλάχιστον χρόνια φτάσαμε σε αυτό το σημείο που το έβλεπα αλλά ήλπιζα να το αποφύγουμε. Και μόλις είχα ζεσταθεί για μια δύσκολη αλλά καλή χρονιά στην πιο δυσκολη κατηγορία της α2 που πάντα έχει ενδιαφέρον.

Δύο πραγματακια μόνο, πρώτον δεν νομίζω ότι η συντριπτική πλειοψηφία των μελών ήταν και μέλη της προηγούμενης διοίκησης.
Δεύτερον έχω την αίσθηση ότι δεν αποφασίστηκε έτσι ξαφνικά Παπαδόπουλος έγινε και ψηφοφορία μάλιστα έχω την εντύπωση, βέβαια μπορεί να κάνω λάθος . Τώρα ότι και να λέμε πάντως τα πράγματα είναι σκούρα πολύ σκούρα και δε βλέπω άλλο πέραν του πρωτοδικείου.
pan24
QUOTE (apolpat @ Jul 1 2017, 01:23 ) *
Καλησπέρα και από εμένα δυστυχώς θλίβομαι πολύ μετά τον υποβιβασμό και όλα αυτά τα τελευταία δύο τουλάχιστον χρόνια φτάσαμε σε αυτό το σημείο που το έβλεπα αλλά ήλπιζα να το αποφύγουμε. Και μόλις είχα ζεσταθεί για μια δύσκολη αλλά καλή χρονιά στην πιο δυσκολη κατηγορία της α2 που πάντα έχει ενδιαφέρον.

Δύο πραγματακια μόνο, πρώτον δεν νομίζω ότι η συντριπτική πλειοψηφία των μελών ήταν και μέλη της προηγούμενης διοίκησης.
Δεύτερον έχω την αίσθηση ότι δεν αποφασίστηκε έτσι ξαφνικά Παπαδόπουλος έγινε και ψηφοφορία μάλιστα έχω την εντύπωση, βέβαια μπορεί να κάνω λάθος . Τώρα ότι και να λέμε πάντως τα πράγματα είναι σκούρα πολύ σκούρα και δε βλέπω άλλο πέραν του πρωτοδικείου.

Η ψηφοφορια εγινε απλα ηταν καθαρα τυπικη(οπως και αρκετες αλλες απο την εποχη μολφετα βεβαια)
Δηλαδη δεν ηταν αναμεσα σε παπαδοπουλο η χ αλλον,ηταν ψηφοφορια "θελετε τον παπαδοπουλο ναι η οχι"
Παπαδοπουλο ηθελαν καποιοι και μεσα στην σεζον οταν απολυθηκε ο μεξας,δεν ηταν ξαφνικο αλλα δεν εγινε "με τον σωστο τροπο"
Παρουσιαστηκε περιπου σαν τετελεσμενο

Σε σχεση με την προηγουμενη διοικηση αμεσα μου ερχονται καραπανος,κανιστρας,καμισης,νιαρου,μιχαλοπ
ουλος που ειναι ιδιοι ενω αν συγκρινουμε τα δυο δς θα δουμε οτι υπαρχουν και αλλα κοινα μελη "λιγοτερο σημαντικα"+καποιες μεταπηδησεις απο απολλωνιαδα σε απολλωνα και τουμπαλιν που ουσιαστικα ειναι το ιδιο πραγμα αφου οι συνεδριασεις ειναι κοινες και ολοι ψηφιζουν σε ολα


Τα σημαντικο ειναι οτι αυτη την στιγμη το πρωτοδικειο ειναι η πιο πιθανη λυση
pan24
http://www.pelop.gr/?page=article&DocID=380668

QUOTE
Ο κίνδυνος για τον Απόλλωνα είναι πλέον να βρεθεί σε δρόμο που δεν θα έχει επιστροφή. Και εάν προ 7ετίας (2009-2010) κατάφερε να βγει στην επιφάνεια, να αναπνεύσει και να προχωρήσει, τώρα βρίσκεται σε ακόμη πιο δύσκολη θέση απ' ό,τι ήταν τότε! Τότε επέλεξε, με μπροστάρη τον αείμνηστο Ανδρέα Μολφέτα, να παίξει στη Β' Εθνική, αλλά ήταν ενωμένος και αυτό τον έσωσε. Τώρα είναι χωρισμένος σε στρατόπεδα και αυτό τον έχει φέρει σε εξαιρετικά δεινή θέση.
Η προχθεσινή παραίτηση του Φίλιππου Καμίση από τη θέση του προέδρου του Ερασιτέχνη έφερε ραγδαίες εξελίξεις, αφού αργά το βράδυ παραιτήθηκαν, από τη διοίκηση του Απόλλωνα και της Απολλωνιάδας, όλα τα μέλη της «ομάδας» στην οποία είναι επικεφαλής ο Γιάννης Βερβίτας. Συνέπεια, ο Απόλλων να μείνει ακυβέρνητος και φαντάζει πλέον ως το πιθανότερο σενάριο, αν δεν γίνει το θαύμα της τελευταίας στιγμής, να οδηγηθεί σε διοίκηση Πρωτοδικείου. Για να γίνουμε πιο συγκεκριμένοι, το Πρωτοδικείο θα αποφευχθεί μόνο εάν οι παραιτήσεις ανακληθούν, ή γίνουν συμπληρωματικές εκλογές, ή γίνουν πάλι νέες εκλογές! Ολα τούτα ενώ δεν έχει συμπληρωθεί ούτε μήνας από τις πρόωρες (κανονικά επρόκειτο να διεξαχθούν του χρόνου το καλοκαίρι) εκλογές στον Ερασιτέχνη που διενεργήθηκαν την 6η Ιουνίου.
ΟΙ ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΠΑΡΑΙΤΗΣΕΙΣ
Από το ΔΣ του Ερασιτέχνη Απόλλωνα από την «ομάδα» στην οποία είναι επικεφαλής ο Γιάννης Βερβίτας παραιτήθηκαν οι Γιάννης Μάκκας, Κώστας Καραπάνος, Ηλίας Γεωργίου, Αγγελος Κάνιστρας, Ευαγγελία Νιάρου, Φώτης Κατσαϊτης, Κώστας Μιχαλόπουλος, Θόδωρος Θανασούλιας, Γιώργος Αντωνόπουλος, Νίκος Καρούμπαλος, Κώστας Τσανταρλιώτης, Κώστας Καράμπαμπας και Γιώργος Κάτσενος. Ακόμη από το ΔΣ της Απολλωνιάδας παραιτήθηκαν οι Βασίλης Βλασταράς, Δέσποινα Ζέρβα, Γιώργος Μωραϊτης, Νίκος Φουτρής, Γρηγόρης Τσαγκαράκης, Λένα Αλιφραγκή. Εξάλλου παραιτήθηκαν από αναπληρωματικά μέλη του ΔΣ του Απόλλωνα οι Παναγιώτης Μέγας, Αγγελος Συμεωνίδης και από την Εξελεγκτική Επιτροπή οι Γιάννης Βερβίτας, Δημήτρης Τζένος. Από αναπληρωματικό μέλος του ΔΣ της Απολλωνιάδας παραιτήθηκε ο Γιάννης Κοσμάτος και από την Εξελεγκτική Επιτροπή της Απολλωνιάδας οι Θάνος Κάνιστρας, Γιώργος Νιάρος.
ΒΕΡΒΙΤΑΣ: «ΘΕΩΡΗΣΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΕΤΣΙ»
Ο Γιάννης Βερβίτας στην ερώτηση για ποιους λόγους η «ομάδα» του υπέβαλλε ομαδική παραίτηση, τόνισε: «Ο κ. Καμίσης θεώρησε ότι πρέπει να λειτουργήσει έτσι. Δεν ξέρω αν αποφάσισε μόνος ή αποφάσισαν οι γύρω από αυτόν. Εμείς είχαμε ξεκαθαρίσει ότι ήταν προαπαιτούμενο η παρουσία του κ. Καμίση στη θέση του προέδρου του Ερασιτέχνη και του κ. Γιαννόπουλου στη θέση του προέδρου της ΚΑΕ. Ο κ. Καμίσης υπέβαλλε παραίτηση γνωρίζοντας ότι εμείς θα ήμασταν αναγκασμένοι να αποχωρήσουμε. Αποχωρήσαμε λοιπόν και μπορεί να συνεχίσει μόνος ή μαζί με συνεργάτες του το έργο του».
ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ: «ΚΑΛΗ ΤΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ»
Από την πλευρά του ο Κώστας Καραπάνος προχώρησε στην εξής δήλωση: «Καλή επιτυχία στον κ. Καμίση στη συνέχειά του στο Σύλλογο. Δεν θέλω να πω τίποτα περισσότερο».
ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ
Απολλωνιστές παλιοί και νέοι προσπάθησαν από το βράδυ της Πέμπτης που γνωστοποιήθηκαν οι ραγδαίες εξελίξεις στον Απόλλωνα για την εξεύρεση κάποιας συναινετικής λύσης, αλλά μέχρι χθες δεν υπήρξε αποτέλεσμα...
ΜΕΤΕΩΡΗ Η ΟΜΑΔΑ
Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος έκανε χθες το απόγευμα προπόνηση, ενημερώθηκε ότι πρέπει και σήμερα να είναι κανονικά στη θέση του. Για αύριο έχει προγραμματιστεί ρεπό στις μεταβατικές προπονήσεις, αλλά κανείς δεν είναι σε θέση να γνωρίζει τι θα γίνει από Δευτέρα. Η ομάδα είναι μετέωρη και ο όποιος σχεδιασμός δεν γίνεται να προχωρήσει.


Υπαρχει και το αλλο σεναριο που ακουγεται τις τελευταιες ωρες
Ηξεραν οτι ο καμισης ηταν στο οριο(και αλλες φορες φετος και περσι ηθελε να παραιτηθει αλλα τον συγκρατησαν) και εψαχναν αφορμη να την κανουν γιατι ειδαν οτι η κατασταση φτανει στο σημειο χωρις επιστροφη
Σκανε χρεη το ενα μετα το αλλο και λεφτα δεν υπαρχουν
Οι μανατζερ για να στειλουν παικτη τους ζητανε την εξοφληση των προηγουμενων η εστω πληρωμη μεγαλου μερους απο τα χρωστουμενα

Ακομα και η εγγυητικη που θα εδινε μια ανασα(στην α2 δεν υπαρχει εγγυητικη οποτε με τον υποβιβασμο θα επαιρναν στο χερι τις δεσμευμενες 100 χιλιαδες για να πληρωθουν χρεη) ειναι μπλοκαρισμενη απο τον βαρδιανο
pan24
Κρισιμο ΔΣ σημερα το απογευμα το οποιο συγκαλεσε ο καμισης για να προκηρυξει συμπληρωματικες εκλογες ωστε να καλυφθουν οι κενες θεσεις απο την στιγμη που δεν φαινεται στον οριζοντα καμια πιθανοτητα οι παραιτημενοι να ανακαλεσουν τις παραιτησεις τους

Υπαρχει ενα θεμα με το καταστατικο για το πως θα προκηρυχθουν εκλογες απο την στιγμη που μετα τις παραιτησεις τα μελη του ΔΣ ειναι...μονο 1(καμισης)
Στις συμπληρωματικες λογικα θα κατεβουν οσα μελη της πριηγουμενης διοικησης δεν συμμετειχαν στην τωρινη+συγγενεις-φιλοι

Ο παπαδοπουλος δεν μπορει να αισθανεται σιγουρος για την θεση του...

Παντως σημασια δεν εχει τοσο το ποιοι θα ειναι οσο το να βρεθει χρημα για να καλυφθει το ανοιγμα καε και ερασιτεχνη
pan24
Εκανε προσφυγη ο σλαφτσακης
pan24
Ο καμισης ανακαλεσε την παραιτηση του ομως η πλευρα βερβιτα εβγαλε ανακοινωση που του επιτιθεται και δεν παρεστη στο σημερινο συμβουλιο που θα συγκαλουσε γενικη συνελευση ωστε να προκηρυχθουν εκλογες.Ετσι λογω καταστατικου δεν γινεται να γινουν εκλογες και παμε σε πρωτοδικειο αν και αυριο δεν κατεβουν

Στην ανακοινωση ο βερβιτας υπονοει οτι ξεραμε ηδη.Οι καμισης-γιαννοπουλος εχουν μπλεξει.Ως προεδροι κατηγορουνται για οτι εκανε η προηγουμενη διοικηση η οποια βεβαια δεν ελεγχοταν απο αυτους ενω και οι τωρινοι τους θελουν για μπροστινους ωστε να κινουν αυτοι τα νηματα απο πισω

Υ.Γ.Το συνολικο ανοιγμα,ερασιτεχνη και καε αγγιζει το επταψηφιο.Υπαρχουν αρκετες σκοτεινες διαδρομες και δεν εχουν δοθει τα πληρη οικονομικα στοιχεια...
Γιαννοπουλος ως προεδρος,φραγκοπαναγιωτης διευθυνοντας συμβουλος στην καε καθως και καμισης στον ερασιτεχνη κινδυνευουν και προσωπικα για τα χρεη που εχουν δημιουργηθει συμφωνα με τον νομο.Ενας απο τους λογους που δεν θελει κανενας να μπει προεδρος

Υ.Γ.2.Κυκλοφορει η φημη οτι μερικα ατομα απο την προηγουμενη διοικηση που ειναι εκτος αλλα και 1-2 απο την ομαδα βερβιτα κρυφα προσευχονται να ερθει διαλυση για να μην γινει οικονομικος ελεγχος(ο καμισης ηθελε να κανει ελεγχο με ορκωτους λογιστες) ωστε να μην βρεθουν κατηγορουμενοι για υπεξαιρεση...

Ανακληση παραιτησης καμιση
QUOTE
«Κύριοι, μετά τα δραματικά γεγονότα της παραιτήσεως 13 μελών του ΔΣ του Συλλόγου και αναλογιζόμενος τις σημαντικές αρνητικές επιπτώσεις που προκαλούνται στον Απόλλωνα αποσύρω την από 29 Ιουνίου παραίτησή μου από Πρόεδρος του ΔΣ (η οποία εξάλλου δεν έχει γίνει αποδεκτή από κάποιο ΔΣ) και αναλαμβάνω «μπροστάρης» το δύσκολο φορτίο, μαζί με παλαιά και νέα μέλη του Απόλλωνα να οδηγήσουμε το Σύλλογο σε ήρεμα νερά»

Ανακοινωση βερβιτα
QUOTE
«Μετά τις τελευταίες εξελίξεις στα διοικητικά του Απόλλωνα, έχω την υποχρέωση να γνωστοποιήσω τα ακόλουθα:
Οι εκλογές του 2016 ανέδειξαν πλειοψηφική δύναμη την ομάδα του Φίλιππου Καμίση, η οποία ανέλαβε τις τύχες του συλλόγου. Εγώ εξελέγην σύμβουλος και τίμησα την θέση που μου ανατέθηκε με συνεχή παρουσία στο συμβούλιο, όπου προσπάθησα για γόνιμη συνεργασία αν και αντιμετωπίστηκα -όχι από όλους- με εχθρότητα και λοιδορίες. Μόλις φάνηκαν τα πρώτα σημάδια των λανθασμένων επιλογών της διοίκησης Καμίση, με επαπειλούμενο τον υποβιβασμό της ομάδας μας, ξεπέρασα αμέσως κάθε διαφορά και βοήθησα τόσο εγώ όσο και οι συνεργάτες μου έμπρακτα στην αγωνιστική της ενίσχυση με το ποσό των 37.500 €. Δυστυχώς αυτό δεν ήταν πλέον αρκετό λόγω της καθυστέρησης για την αποδοχή της προτεινόμενης βοήθειας μας, και η ομάδα έπεσε. Τότε φάνηκε η διοικητική αποδιοργάνωση του συλλόγου και τα οικονομικά προβλήματα που σωρεύθηκαν σε λίγους μόλις μήνες και που η μέχρι τότε προσπάθεια για την σωτηρία της ομάδας έβαζε σε δεύτερο πλάνο. Μετά τον υποβιβασμό, η πλευρά Καμίση -κατά πλειοψηφία- ζήτησε σχεδόν αμέσως να παραδώσει την διοίκηση, μη αντέχοντας το βάρος των προβλημάτων που είχε δημιουργήσει. Το μήνυμα μεταφέρθηκε σε εμένα από τα παλιά ιστορικά στελέχη του συλλόγου, οι οποίοι εγγυήθηκαν τον έλεγχο προσώπων και καταστάσεων, ώστε η μετάβαση στην επόμενη ημέρα και η περαιτέρω πορεία του συλλόγου να γίνουν σε πνεύμα συνεργασίας και τουλάχιστον με καλοπιστία στις σχέσεις. Απευθύνθηκα στους συνεργάτες μου και η κοινή μας απόφαση ήταν να αποδεχθούμε την πρόκληση, προσπερνώντας αμφιβολίες και επιφυλάξεις. Ομόφωνα όμως τέθηκε ένας απαράβατος όρος από όλους μας. Καμία ανάληψη ευθύνης εάν δεν προηγείτο πλήρης καταγραφή της οικονομικής κατάστασης του συλλόγου, που κανείς δεν μπορούσε από την παλιά διοίκηση να παραδώσει -ως όφειλαν- σε ένα απλό χαρτί. Συνακόλουθα λοιπόν η παρουσία των κ.κ. Καμίση και Γιαννόπουλου στην θέση ευθύνης των προέδρων του ερασιτέχνη και της ΚΑΕ ήταν εκ των ουκ άνευ, και σαν τέτοια συμφωνήθηκε και το αποδέχτηκαν και αυτό το γνωρίζουν άπαντες στον σύλλογο. Ως αυτονόητη λοιπόν συμφωνήθηκε και η σύμπραξή τους στις απαραίτητες διαδικασίες για λογαριασμό του συλλόγου και απολύτως ξεκάθαρη η θέση μας, ότι εφόσον παραιτηθούν, την επόμενη στιγμή παραιτούμεθα και εμείς. Δυστυχώς, φάνηκε σχεδόν αμέσως ότι οι εκ μέρους τους δεσμεύσεις ήταν ανειλικρινείς και η συνύπαρξη προβληματική με πρώτη εκδήλωσή της στην προσδιορισθείσα στις 12/6/2017 συγκρότηση σε σώμα του νεοεκλεγέντος ΔΣ που οδήγησε στην αναβολή του για τις 14/6 αφού ενδιαμέσως σε τριμερή συνάντηση των δύο πλευρών και των ιστορικών στελεχών απεδέχθη τον ρόλο που του αναλογούσε. Από την μεριά μας όμως προχωρήσαμε με όσο το δυνατόν γρήγορα βήματα στην ανάκτηση της διοικητικής τάξης, την οργάνωση των υποδομών και του σχεδιασμού της αγωνιστικής ανάκαμψης. Καλέσαμε για πρώτο προπονητή τον Δημήτρη Παπαδόπουλο, επιλογή που έγινε δεκτή με ενθουσιασμό από την οικογένεια του συλλόγου. Αρχίσαμε επαφές με τους φίλους χορηγούς της ομάδας, πλησιάσαμε πάλι τις οικογένειες που στελέχωναν παλιά τις Ακαδημίες που φυλλορρόησαν, ανακόψαμε το τεράστιο κύμα φυγής που υπήρχε σε όλο το οικοδόμημα και ξεκινήσαμε συστηματική αποτύπωση της οικονομικής κατάστασης του συλλόγου, ώστε να πάψουν να ακούγονται διάφορες γνώμες και απόψεις και να μιλήσει στην επόμενη γ.σ. η αλήθεια των αριθμών. Και τότε ήρθε η παραίτηση Καμίση, κίνηση ξεκάθαρα προσχηματική που είχε σαν στόχο να προκαλέσει την προαναγγελθείσα παραίτησή μας, ώστε να σταματήσει βίαια ο άνεμος αναζωογόνησης που πνέει στον σύλλογο και να παραδοθεί και πάλι ο σύλλογος στα χέρια αυτών που τον οδήγησαν στην καταστροφή μέσα σε λίγους μόνο μήνες. Προσποιούνται και νομίζουν ότι ξεχάστηκε ποιος φταίει που η ομάδα υποβιβάστηκε με ντροπιαστικό τρόπο, ποιός φταίει που καταπίπτει η εγγυητική, ποιος φταίει που δεν είναι δυνατόν να γνωρίζουμε τι γίνεται στο λογιστήριο, κ.ο.κ. Δυστυχώς, δεν μπορούμε να παίξουμε τέτοια παιχνίδια, το είχαμε ξεκαθαρίσει εξ αρχής προς πάσα κατεύθυνση. Μετά τις τελευταίες εξελίξεις που κάποιοι μεθόδευσαν ώστε να παίξουν το δικό τους παιχνίδι στην πλάτη του συλλόγου, η ευθύνη ανήκει στα παλαιά και ιστορικά στελέχη του συλλόγου που ευλόγησαν και εγγυήθηκαν την τήρηση της συμφωνίας, που μπορούσε να βγάλει τον Απόλλωνα από την δίνη. Σε ό,τι με αφορά δηλώνω πως ό,τι και να κάνουν, ο οικονομικός έλεγχος που ξεκίνησε θα ολοκληρωθεί, ώστε να γνωρίζει ο κάθε Απολλωνιστής τι και ποιοι έφταιξαν και ο σύλλογος κινδύνευσε και κινδυνεύει με οικονομική ασφυξία. Εγώ και οι συνεργάτες μου θα συνεχίσουμε να είμαστε αρωγοί της ομάδας που αγαπάμε, όμως δεν είναι δυνατόν να συνεχίσει η υποκρισία και οι τακτικισμοί ούτε εμείς να γίνουμε μέρος του προβλήματος (αγωνιστικού και οικονομικού) που δημιουργήθηκε από άλλους».

Ανοιχτη επιστολη καμιση
QUOTE
«Αγαπητέ Γιάννη,
Είχα ζητήσει, τη διεξαγωγή διοικητικού συμβουλίου για τον ορισμό Γενικής Συνέλευσης για συμπληρωματικές εκλογές. Το συμβούλιο αυτό δεν διεξήχθη λόγω απουσίας της «ομάδας» που εκπροσωπείς. Στην πραγματικότητα αυτό αποδεικνύει το πρόβλημα που εξαρχής έθεσα: η προεδρία μου βρισκόταν σε ομηρία από τους «συνεργάτες σου». Δηλαδή σήμερα το ΔΣ δεν πραγματοποιήθηκε γιατί έτσι εσείς αποφασίσατε.
Την ίδια ώρα, την ώρα που απλώς θα επικύρωνε το συμβούλιο τη σύγκληση Γενικής Συνέλευσης, προτίμησες να ασχοληθείς με μακροσκελείς ανακοινώσεις προς τα μέσα ενημέρωσης.
Δεν σκοπεύω να απαντήσω στις ανυπόστατες κατηγορίες. Δεν έχω την πρόθεση αυτή τη στιγμή να μπω σε δημόσια αντιπαράθεση (π.χ. περί οφειλής Βαρδιάνου). Τούτη τη στιγμή προέχει η ομαλή μετάβαση στην επόμενη μέρα.
Επειδή οι στιγμές είναι κρίσιμες, καλώ την ομάδα των συνεργατών σου που μετέχουν στο διοικητικό συμβούλιο σε συνεδρίαση αύριο (Τρίτη 4.7.2017) και ώρα 21:00, με μοναδικό θέμα τον ορισμό Γενικής Συνέλευσης, αυτό δηλαδή που εντέχνως αποφύγατε σήμερα. Δεν σου ζητώ τίποτε περισσότερο παρά μόνο να μην οδηγήσεις με την στάση σου σε περαιτέρω «ακυβερνησία».
Σε περίπτωση εκ νέου απουσίας των συνεργατών σου, ο Σύλλογος οδηγείται σε πρωτόγνωρες καταστάσεις, που οφείλονται όχι βέβαια στη δική μου πρωτοβουλία αλλά στο γεγονός της μαζικής παραίτησης των συνεργατών σου. Είμαι σίγουρος ότι δεν επιθυμείς κάτι τέτοιο και ως εκ τούτου δεν θα απέχετε και από το αυριανό συμβούλιο.
Με αθλητικούς χαιρετισμούς».
benchwarmer
Παίρνοντας αφορμή από το ότι τα 19 στα 20 ποστ στο παρόν τόπικ είναι του φίλου pan24, νομίζω κάτι αντίστοιχο συμβαίνει και στον ίδιο τον Απόλλωνα. Πιστεύουν ακόμα ότι είναι το κέντρο του κόσμου/της Πάτρας, ενώ επί της ουσίας έχουν μείνει 10 άτομα να τσακώνονται μεταξύ τους και σε λίγο καιρό δυστυχώς δεν θα ασχολείται κυριολεκτικά κανείς μαζί τους...
apolpat
Τα πράγματα φαίνονται όντως πολύ άσχημα. Δηλαδή φίλε pan24 λες ότι αν υπάρξει πρωτοδικείο δε θα γίνει έρευνα για τυχόν υπεξαίρεση? Το χρέος αν φτάνει εκεί που λες είναι μη διαχειρισιμο μάλλον,δε ξέρω τα παθήματα δεν έγιναν μάθημα. Πάντως ευθύνες πρέπει να αποδοθούν δε γίνεται να είναι όλα λάδι μετά από τέτοια καταστροφή.
pan24
QUOTE (apolpat @ Jul 4 2017, 13:32 ) *
Τα πράγματα φαίνονται όντως πολύ άσχημα. Δηλαδή φίλε pan24 λες ότι αν υπάρξει πρωτοδικείο δε θα γίνει έρευνα για τυχόν υπεξαίρεση? Το χρέος αν φτάνει εκεί που λες είναι μη διαχειρισιμο μάλλον,δε ξέρω τα παθήματα δεν έγιναν μάθημα. Πάντως ευθύνες πρέπει να αποδοθούν δε γίνεται να είναι όλα λάδι μετά από τέτοια καταστροφή.

Σε περιπτωση διαλυσης και να γινει πληρης ερευνα επι των οικονομικων θα αργησει αρκετα.Πολυ πιθανο να μετατεθει για καποια στιγμη στο μελλον αοριστα γιατι οταν εισαι σε ενα μισοβυθισμενο καραβι δεν κοιτας αν ευθυνεται αυτος που το εφτιαξε,ο καπετανιος,ο αξιωματικος,ο μουτσος η ο λιμεναρχης.Κοιτας να σωθεις

Τα βιβλια ειναι εξαφανισμενα παντως.Κανεις δεν τα εμφανιζει,στην γενικη συνελευση πριν τις εκλογες δεν δοθηκαν τα οικονομικα στοιχεια παρα τα οσα ειχαν ειπωθει,εμφανιστηκε μονο μια αοριστη κολλα α4 που ελεγε χρεη Χ ποσα σε φετινους παικτες Χ στην εφορια Χ ληξιπροθεσμα Χ διακανονισμενα χωρις λοιπες λεπτομερειες
Τα οποια φαινεται οτι δεν ηταν και αληθεια...

Κανενας,ακομα και οι της προηγουμενης διοικησης δεν ξερουν το ακριβες υψος του ανοιγματος.Εμφανιζονται οφειλες απο το πουθενα που ολοι πιστευαν οτι ηταν πληρωμενες.Αυτο που γινοταν ηταν οτι λογω α1 οι μανατζερ δεχονταν διακανονισμο στον διακανονισμο αφου ηθελαν να εχουν καλες σχεσεις με την ομαδα και ηξεραν οτι οσο βρισκεται στην α1 αργα η γρηγορα θα παρουν τα λεφτα
Θυμιζει λιγο τα δανεια της ελλαδας.Τωρα που επεσε α2 αρνουνται να κανουν διακανονισμο στα 2 φορες διακανονισμενα χρεη και πλησιαζει κανονι

Συμφωνα με τον νομο εχουν ποινικες ευθυνες αλλα και οικονομικες(προσωπικη περιουσια) οσοι ειχαν δικαιωμα υπογραφης (δηλαδη προεδρος και διευθυνοντας συμβουλος) για χρεη που δημιουργηθηκαν κατα την θητεια τους
Με τον νεο νομο που αν πεσεις β εθνικη τα χρεη παραμενουν μπαινει ταφοπλακα(ειδικα απο την στιγμη που εχει και ο ερασιτεχνης πολλα χρεη) αν δεν βρεθει λεφτας να τα πληρωσει
Οι τοσο λεφταδες της πατρας ειναι μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος χεριου και απο αυτους κανενας δεν θελει να ασχοληθει τοσο πολυ με το μπασκετ
Ο μαρλαφεκας πχ που εχει περιπου ιδια οικονομικη επιφανεια με τον λιολιο θα μπορουσε εδω και χρονια να εχει ανεβασει τον δικο του εσπερο στην α1 αλλα δεν το επιχειρησε ποτε και αρκειται σε χορηγιες στις ομαδες της περιοχης

Ακομα και αν καποιος θελησει να το κανει δεν εχει λογο να μπλεξει με την κατασταση στον απολλωνα.Ο λιολιος εστω αθελα του(γιατι αρχικα απολλωνα ηθελε) εδειξε το δρομο.Παιρνεις μια ομαδα απο τα τοπικα(η φτιαχνεις μια δικη σου) πληρωνεις για να παρεις παικτες και παιζεις α1 χωρις να εχεις κανεναν να το παιζει θεματοφυλακας και κουμανταδορος στα λεφτα σου
Αυτη την στιγμη το μονο πλεονεκτημα και ταυτοχρονα βαριδι στον απολλωνα ειναι η ιστορια του,οι ακαδημιες ειναι διαλυμενες


Το πρωτοδικειο ειναι γεγονος.Κατετεθηκε αιτημα για διοικηση στο οποιο περιλαμβανονται ιστορικα στελεχη του απολλωνα οπως ο μιμης κανελλοπουλος,στελεχη απο την παλια η και την τωρινη διοικηση(βερβιτας,καμισης,βλασταρας,γαλανη
ς) και ο βουλευτης νικος νικολοπουλος(που μπαινει οπου θεωρει οτι μπορει να προβληθει).Αυτος ο τελευταιος μου το χαλαει ασχημα

Η αιτηση στο πρωτοδικειο θα εκδικαστει 20 ιουλιου οποτε μεχρι τοτε δεν θα κινηθει τιποτα
Σημασια δεν εχει τοση το ποιοι θα ειναι διοικηση οσο το να βρεθει καποιος να βαλει λεφτα
Δυστυχως το θεωρω επιτυχια αν καταφερουμε φετος να αγωνιστουμε β εθνικη που φοβομουν οταν πεσαμε
Μεγαλος ο κινδυνος και για το γυναικειο βολει αφου φετος θα συμμετειχε στην α2 και η μεταγγραφικη περιοδος εκει τελειωνει 2 αυγουστου
apolpat
Πολύ κατατοπιστικος, τα διέλυσαν όλα δεν άφησαν τίποτα όρθιο πάλι 10 άτομα θα μαστε Περιβόλα και αυτή τη φορά όπως λες δεν υπάρχει μέλλον.. Όντως αυτό με τον κύριο βουλευτή είναι χωρίς λόγια.
pan24
QUOTE (apolpat @ Jul 5 2017, 00:53 ) *
Πολύ κατατοπιστικος, τα διέλυσαν όλα δεν άφησαν τίποτα όρθιο πάλι 10 άτομα θα μαστε Περιβόλα και αυτή τη φορά όπως λες δεν υπάρχει μέλλον.. Όντως αυτό με τον κύριο βουλευτή είναι χωρίς λόγια.

Εχουν φτασει σε σημειο αηδιας πλεον.Απλα τσακωνονται μεταξυ τους και αντι να προσπαθησουν να βελτιωσουν την κατασταση ριχνουν ο ενας στον αλλο την ευθυνη για το επερχομενο ναυαγιο

Ευτυχως ο νικολοπουλος της διοικησης πρωτοδικειου ειναι απλη συνωνυμια με τον βουλευτη

Νεα δηλωση καμιση

QUOTE
Το βράδυ της Τρίτης 4 Ιουλίου, είχα συγκαλέσει για δεύτερη συνεχόμενη μέρα συμβούλιο, προκειμένου να οδηγηθούμε σε εκλογές, χωρίς δικαστική παρέμβαση.
Οι τελούντες υπό παραίτηση σύμβουλοι με ενημέρωσαν δια της γραμματείας ότι δεν προτίθενται να τιμήσουν την πρόσκληση για δεύτερη συνεχόμενη ημέρα. Αντίθετα, παρά τις συνεχείς προσκλήσεις και εκκλήσεις μου, την ίδια ώρα μεθόδευαν την προσφυγή σε λύσεις εντυπωσιασμού, ενώ το ίδιο αποτέλεσμα μπορούσε και μπορεί ακόμη, εύκολα να επιτευχθεί, εάν απλώς προσέλθουν σε ένα συμβούλιο ώστε να ορίσουμε από κοινού Γενική Συνέλευση που θα αποφασίσει για προσωρινή διοίκηση και εκλογές, πριν οριστικοποιήσουν τις παραιτήσεις τους.
Ακόμα πιο εύκολα δε, οι παραιτηθέντες σύμβουλοι έχουν την απόλυτη πλειοψηφία να διοικήσουν το Σύλλογο κανονικά, όπως έκαναν τον τελευταίο μήνα, ορίζοντας πρόεδρο που θα πιστεύει στις κινήσεις τους και θα αναλάβει τις ευθύνες που του αναλογούν. Θυμίζω ότι κάθε πρόεδρος Δ.Σ. είναι υπεύθυνος για το χρονικό διάστημα της δικής του θητείας, επομένως δεν μπορεί κανείς να μου πει ότι δεν έχω κάνει και εγώ το ίδιο. Δεν γίνεται αντιληπτό γιατί ζητείται να διοριστεί προσωρινή διοίκηση που θα εκλέξει νέο διοικητικό συμβούλιο, σε απώτερο χρονικό ορίζοντα, ενώ το συμβούλιο στο οποίο πλειοψηφεί η ομάδα που πήρε την πρωτοβουλία να σύρεται ο Σύλλογος στα δικαστήρια θα μπορούσε να υπάρχει ήδη σήμερα. Η κοινή λογική φαίνεται ότι έχει καταρρεύσει, μια και κανείς δεν ρωτά, κανείς δεν απαντά το απλό ερώτημα: Γιατί παραιτήθηκε σύσσωμη η ομάδα Βερβίτα εφόσον είχε την απόλυτη πλειοψηφία και τη σιωπηρή συναίνεση να διοικήσει; Και για να τελειώνει το μύθευμα που εντέχνως διακινείται: δεν έκανα με κανέναν συμφωνία ότι θα είμαι πρόεδρος μαριονέτα, για να αποφασίζουν άλλοι ερήμην μου.
Δεν μπορεί να μιλούν για αθέτηση συμφωνίας στα ραδιόφωνα, άνθρωποι με τους οποίους ουδέποτε συμφώνησα ή συνομίλησα. Οι ίδιοι που επιχαίροντας με χαρακτήριζαν αιχμάλωτο. Άλλοι αθέτησαν την υπόσχεσή τους να εισφέρουν άμεσα συγκεκριμένα ποσά στο Σύλλογο και αυτά είναι γραμμένα, δεν είναι ισχυρισμοί περί δήθεν συμφωνίας. Για μία ακόμη φορά, επαναφέρω την απλή πρόταση που θα δώσει στο Σύλλογο λύσεις άμεσα και όχι μετά από μήνες. Σας καλώ σε Διοικητικό Συμβούλιο, σε χρόνο που εσείς θα ορίσετε, μέσα στην εβδομάδα, προκειμένου να οριστεί νόμιμα Γενική Συνέλευση ώστε είτε να διεξάγουμε συμπληρωματικές εκλογές είτε ακόμη να ορίσουμε προσωρινή διοίκηση, αυτήν ακριβώς την ίδια που εσείς προτείνετε στο Πρωτοδικείο. Σε τι θα ωφελήσει η διοίκηση Πρωτοδικείου που δεν μπορούσε να κάνει το υπάρχον διοικητικό συμβούλιο;
Μην κρύβεστε πίσω από δικαιολογίες, κανείς δεν θα θεωρήσει άκυρη την ανάκληση των παραιτήσεών σας και ομόφωνα, χωρίς «αιχμαλωσίες», στη Γενική Συνέλευση θα ορίσουμε διοικητικό συμβούλιο αυτό που εσείς επιθυμείτε. Οτιδήποτε άλλο θα σημαίνει ότι οι κινήσεις ήταν προσχεδιασμένες και μεθοδευμένες και ο στόχος κρυφός και σκοτεινός
pan24
Βρεθηκε μια καποια ακρη για να γλιτωσουν το πρωτοδικειο

Ανακληθηκαν οι παραιτησεις και συμφωνησαν να γινουν συμπληρωματικες εκλογες ωστε να αλλαξει οι συνθεση του ΔΣ και να υπαρχουν 4 μελη του καμιση και 10 της παραταξης βερβιτα-καραπανου

Στην καε στο τελος ιουλιου που ληγει η θητεια του δς στην προεδρια ο καραπανος θα διαδεχτει τον γιαννοπουλος ενω στον ερασιτεχνη προεδρος θα παραμεινει ο καμισης
Ωστοσο τεθηκε ως προαπαιτουμενο να παραιτηθει απο τωρα απο την θεση του διευθυνοντα συμβουλου της καε ο φραγκοπαναγιωτης

Το πως μπορει να δουλεψει ενα σχημα οπου μεσα στο ιδιο ΔΣ υπαρχει αντιπολιτευση ημιεπισημα καθορισμενη(μελη ελεγχομενα απο καμιση) και ο προεδρος προερχεται απο την αντιπολιτευση χωρις να εχουμε σε 1-2 μηνες τα ιδια σκηνικα μενει να φανει

Οι συμπληρωματικες εκλογες θα γινουν 26 ιουλιου
Καλα ολα αυτα αλλα καποτε πρεπει να φτιαχτει και ομαδα,στην α2 δεν εχεις 6 αμερικανους που βρισκεις πολλους και τον αυγουστο.Τα ροστερ σιγα σιγα κλεινουν,η ομαδα εχει...2,5 παικτες(ναουμης,μαστρογιαννοπουλος, μπαζινας ο νιφορας συμφωνησε με εσπερο),οποιαδηποτε σκεψη για ανοδο εχει εγκαταλειφθει και πρεπει γρηγορα να φτιαχτει ροστερ για να σωθει η κατηγορια

Οσοι παρακολουθειτε πιο πολυ α2 διορθωστε με αλλα νομιζω οτι απο ελληνες τον αυγουστο ελευθερους βρισκεις μονο απο το πανερι
pan24
Η επιστολη παραιτησης του φραγκοπαναγιωτη ηρθε σημερα
QUOTE
Με χαρά πληροφορούμαι ότι η κατάσταση στον Α.Σ. Απόλλων εξομαλύνεται χωρίς δικαστικές παρεμβολές και διαβολές τρίτων.
Ήδη από τον Απρίλιο 2017, έχοντας αναλαβει το μερίδιο της ευθύνης μου για την φετινή πορεία της ομάδας, έχω δηλώσει ότι δεν θα ασχοληθώ ενεργά στην «επόμενη μέρα» του Συλλόγου. Ωστόσο παρέμεινα υπό συγκεκριμένη προϋπόθεση στη θέση του Διευθύνοντος Συμβούλου έως τη λήξη της διαχειριστικής περιόδου, όπως θεώρησα σωστό και τίμιο να πράξω. Αποδείχθηκε δε ότι όφειλα να πράξω έτσι καθώς εάν είχα φύγει από τότε, οι τραγελαφικές καταστάσεις που ακολούθησαν θα είχαν μεταφερθεί και στην ΚΑΕ.
Στο διάστημα αυτό τήρησα απόλυτη σιωπή για όλα όσα διαδραματίστηκαν όχι για λόγους αδυναμίας, αλλά επειδή δεν θέλησα να δημιουργήσω περισσότερα προβλήματα. Με την παρούσα δηλώνω την παραίτησή μου από τη θέση του Διευθύντος Συμβούλου και μέλους του Δ.Σ. της ΚΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ 2012.
Αισθάνομαι τιμή και υπερηφάνια για το γεγονός πως δεν υπήρξα και δεν θα γίνω σαν και αυτούς που πολέμησαν λυσσαλέα το Σύλλογο κατά τα τελευταία δύο χρόνια. Θα συνεχίσω να στηρίζω την ομάδα, θα παρευρίσκομαι στους αγώνες και δεν θα στρέφομαι εναντίον της είτε στα δικαστήρια είτε στα καφενεία.
Απο σημερα και στο εξης δεν θα ανεχθώ πλέον οποιονδήποτε υπαινιγμό σε βάρος μου και τα πρόσωπα που θα συνεχίσουν τις συκοφαντιες θα υποστούν τις νόμιμες συνέπειες.
Καλή επιτυχία,
" σύνενοχο στο φόνο δε θα μ' έχετε".....
Ιωάννης Ν. Φραγκοπαναγιωτης

Οτι και αν λεει ο ιδιος βεβαια,οσοι βρισκονται κοντα στην ομαδα ξερουν αν και τι εχει κανει οπως επισης εχουν λογο που εθεσαν ως προαπαιτουμενο την παραιτηση του για να προχωρησουν στην επομενη μερα
pan24
Κατι κινειται σιγα σιγα
Κοντα σε μελισσαρατο και αναγνωστοπουλο(23χρονος σεντερ απο τον γλαυκο) ενω γινεται προσπαθεια και για κανονιδη,καραμολεγκο
pan24
Επισης υπαρχει συμφωνια με τον 33χρονο κροατη γκαρντ goran vrbanc
G-arenas
ο vrbanc μια χαρα παικτης ειναι για α2 και για τα οικονομικα δεδομενα μας. εχει παιξει και ευρωλιγκα με τσιμπονα. μελισαρατος και καραμαλεγκος μια χαρα επιλογες ειναι, 15-20 λεπτα το πολυ και θα ειναι πολυ τιμιοι. ο αναγνωστοπουλος δεν ξερω αν θα μπορει να σταθει α2. ενας καλος σεντερ για Γ εθνικη ειναι, για α2 ισως ουτε 5 λεπτα να μην τον βαζει.

ο κανονιδης θα ειναι μεταγραφαρα για α2! πολυ καλος παικτης και σχετικα μικρος σε ηλικια.

εγω θα ηθελαν να κανουν προσπαθεια και για τον σιννη. που ειναι παιδι του απολλωνα κιολας. 4-5αρι, πολυ μπασκετικος, πασαρει και σουταρει καλα, ενω ειναι καλος και στα ριμπαουντ.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jul 17 2017, 16:02 ) *
ο vrbanc μια χαρα παικτης ειναι για α2 και για τα οικονομικα δεδομενα μας. εχει παιξει και ευρωλιγκα με τσιμπονα. μελισαρατος και καραμαλεγκος μια χαρα επιλογες ειναι, 15-20 λεπτα το πολυ και θα ειναι πολυ τιμιοι. ο αναγνωστοπουλος δεν ξερω αν θα μπορει να σταθει α2. ενας καλος σεντερ για Γ εθνικη ειναι, για α2 ισως ουτε 5 λεπτα να μην τον βαζει.

ο κανονιδης θα ειναι μεταγραφαρα για α2! πολυ καλος παικτης και σχετικα μικρος σε ηλικια.

εγω θα ηθελαν να κανουν προσπαθεια και για τον σιννη. που ειναι παιδι του απολλωνα κιολας. 4-5αρι, πολυ μπασκετικος, πασαρει και σουταρει καλα, ενω ειναι καλος και στα ριμπαουντ.

Για αναγνωστοπουλο δεν εχω εικονα

Για τους αλλους γενικα συμφωνω αρκει να οριοθετηθουν οι στοχοι.Γιατι αναλογα το ποιος θα ειναι ο στοχος μπορει να δουμε μελισσαρατο να παιζει 30' και 10' αναγνωστοπουλο
benchwarmer
Αναγνωστόπουλος είναι ωραίος παίχτης. Ξέρει μπάσκετ για ψηλός, μέχρι και τρίποντο έχει, αλλά φυσικά καμία σχέση η Γ' με την Α2. Το προφανές είναι αυτό που ειπώθηκε, ότι δεν έχουμε ιδέα ποιοι θα είναι οι στόχοι, οπότε τι να πούμε... Και δυστυχώς νομίζω δεν θα υπάρχει καν συγκεκριμένος στόχος. Απλά να γίνει μία ομάδα για μία χρονιά, να τερματίσει κάπου στη μέση και του χρόνου βλέπουμε.
apolpat
Μάλλον αυτός είναι ο στόχος φέτος να σωθεί η κατηγορία και έτσι όπως έγιναν τα πράγματα να λέμε και ευχαριστώ..
Πάντως φαίνεται να είναι επιλογές προπονητή οι περισσότερες και αυτό είναι το σημαντικότερο να μπορεί να δουλέψει μαζί τους. Τον Κροάτη φαντάζομαι τον είδε στο Κόσσοβο που ήταν πέρυσι και πιστεύω ότι θα είναι μία χαρά για Α2.
Όσοι πιστοί ας στηρίξουν την ομάδα φέτος γιατί θα είναι μία πολύ δύσκολη χρονιά..
pan24
QUOTE (benchwarmer @ Jul 17 2017, 20:54 ) *
Αναγνωστόπουλος είναι ωραίος παίχτης. Ξέρει μπάσκετ για ψηλός, μέχρι και τρίποντο έχει, αλλά φυσικά καμία σχέση η Γ' με την Α2. Το προφανές είναι αυτό που ειπώθηκε, ότι δεν έχουμε ιδέα ποιοι θα είναι οι στόχοι, οπότε τι να πούμε... Και δυστυχώς νομίζω δεν θα υπάρχει καν συγκεκριμένος στόχος. Απλά να γίνει μία ομάδα για μία χρονιά, να τερματίσει κάπου στη μέση και του χρόνου βλέπουμε.



QUOTE (apolpat @ Jul 18 2017, 10:48 ) *
Μάλλον αυτός είναι ο στόχος φέτος να σωθεί η κατηγορία και έτσι όπως έγιναν τα πράγματα να λέμε και ευχαριστώ..
Πάντως φαίνεται να είναι επιλογές προπονητή οι περισσότερες και αυτό είναι το σημαντικότερο να μπορεί να δουλέψει μαζί τους. Τον Κροάτη φαντάζομαι τον είδε στο Κόσσοβο που ήταν πέρυσι και πιστεύω ότι θα είναι μία χαρά για Α2.
Όσοι πιστοί ας στηρίξουν την ομάδα φέτος γιατί θα είναι μία πολύ δύσκολη χρονιά..

Τον στοχο κανενας δεν τον ξερει ουτε ο ιδιος ο παπαδοπουλος.Ακομα και στην συνεντευξη τυπου ελεγε δεν υποσχομαστε τιποτα κτλ
Οποτε να σωθει η χρονια και βλεπουμε

Εξαλλου οπως ειναι τωρα η α2 θες χρημα για να ανεβεις,οι ομαδες που ανεβαινουν τα τελευταια 2-3 χρονια εχουν μεγαλυτερο μπατζετ απο αυτο που ειχαμε στην α1.Δεν ειναι οπως την προηγουμενη φορα που με φθηνους,πατρινους,τον πετροβιτς,τον κρολο και τον αργυροπουλο ανεβηκαμε

Επιπλεον ειναι ηδη αργα χρονικα και η κατηγορια περιεργη
Στην α2 πλεον απο τις 16 ομαδες πεφτουν απευθειας οι 2 τελευταιες και πεφτουν μεσω πλει αουτ 2 απο τις 4 ομαδες που τερματισαν στις θεσεις 11-14
Οποτε για να μην κινδυνευσει η κατηγορια πρεπει να τερματισουμε πανω απο την 11η θεση
apolpat
Σωστός αυτό για τα playout δε το ξερα..
pan24
http://www.apollonpatras.gr/8870/%CE%BA%CF...BC%CE%B1%CF%82/
QUOTE
Συνεχίζεται η κυκλοφορία των εισιτηρίων διαρκείας του Απόλλωνα Carna, με την διοίκηση να ακολουθεί μια πολιτική διάθεσης που είναι εναρμονισμένη με την τρέχουσα οικονομική συγκυρία.

Στη νέα αγωνιστική περίοδο ισχύουν τρεις (3) διαφορετικές κατηγορίες εισιτηρίων διαρκείας:

– Βασική 60 ευρώ (μαζί με μία μετοχή)

– Διακεκριμένη 170 ευρώ (μαζί με δύο μετοχές)

– VIP 450 ευρώ (μαζί με πέντε μετοχές)


Οι κάτοχοι εισιτηρίων διαρκείας της προηγούμενης αγωνιστικής περιόδου μπορούν να διατηρήσουν τις θέσεις τους και στη νέα σεζόν, με την προϋπόθεση ότι θα το δηλώσουν μέχρι και την 10η Αυγούστου 2017.

Η διάθεση των εισιτηρίων διαρκείας πραγματοποιείται από τα γραφεία του Συλλόγου. Για την εξυπηρέτηση των φιλάθλων που θέλουν να προμηθευτούν εισιτήρια διαρκείας τα γραφεία του Απόλλωνα Πάτρας είναι ανοικτά από Δευτέρα – Σάββατο (10:00-14:00).

Κράτησε κι εσύ θέση στην ομάδα μας

Η επισημη ανακοινωση των διαρκειας με τις τιμες που ειχα γραψει πει πριν λιγο καιρο

Ρε μαγκες ειμαστε σοβαροι?
Να στηριξω θελω αλλα τι 170 και ακομα περισσοτερο 450 για α2?
Ετσι φευγουν τα 170 σημερα?Και χωρις εκπτωση για τους κατοχους που εχουν ολες οι ομαδες
Καντε το εστω σαν αποζημιωση για τον περσινο πονοματο που βλεπαμε καθε αγωνιστικη οι 500-1.000 που πηγαιναμε καθε φορα
Εδω η συγκριση με τα περσινα
http://www.apollonpatras.gr/wp-content/upl...%A5-2016-17.jpg

Περσι υπηρχαν 4 κατηγοριες
Οι πολυθρονες που εκαναν 500(εγιναν 450 φετος) και τα μη αριθμημενα χωρις καρεκλακια πεταλα που εκαναν 100(εγιναν 60 φετος)
Ομως περσι πισω απο τους παγκους το διαρκειας εκανε 120 και απεναντι απο τους παγκους 200.Φετος τα εκαναν μια κατηγορια και κανουν ολα 170
Καποιος που καθοταν πισω απο τους παγκους για να ανανεωσει το διαρκειας του θα πληρωσει 50 ευρω περισσοτερα!!!
Χωρια οτι στις περσινες τιμες αν ησουν παλιος κατοχος υπηρχε εκπτωση 10% στις πολυθρονες και 20% στα υπολοιπα

Για να κανουμε συγκριση καποιος που ειχε 2 χρονια διαρκειας στην ομαδα φετος θα πληρωσει τα ιδια η περισσοτερα απο περσι εκτος αν κατσει στο πεταλο
Αντε και το εισιτηριο 10-15 ευρω να λεμε γιατι δεν παταει ανθρωπος
akratacity
QUOTE (benchwarmer @ Jul 17 2017, 20:54 ) *
Αναγνωστόπουλος είναι ωραίος παίχτης. Ξέρει μπάσκετ για ψηλός, μέχρι και τρίποντο έχει, αλλά φυσικά καμία σχέση η Γ' με την Α2. Το προφανές είναι αυτό που ειπώθηκε, ότι δεν έχουμε ιδέα ποιοι θα είναι οι στόχοι, οπότε τι να πούμε... Και δυστυχώς νομίζω δεν θα υπάρχει καν συγκεκριμένος στόχος. Απλά να γίνει μία ομάδα για μία χρονιά, να τερματίσει κάπου στη μέση και του χρόνου βλέπουμε.

Πολυ σοφτ ομως...
apolpat
QUOTE (pan24 @ Jul 18 2017, 15:50 ) *
Η επισημη ανακοινωση των διαρκειας με τις τιμες που ειχα γραψει πει πριν λιγο καιρο
Ρε μαγκες ειμαστε σοβαροι?
Να στηριξω θελω αλλα τι 170 και ακομα περισσοτερο 450 για α2?
Ετσι φευγουν τα 170 σημερα?Και χωρις εκπτωση για τους κατοχους που εχουν ολες οι ομαδες
Καντε το εστω σαν αποζημιωση για τον περσινο πονοματο που βλεπαμε καθε αγωνιστικη οι 500-1.000 που πηγαιναμε καθε φορα
Εδω η συγκριση με τα περσινα
http://www.apollonpatras.gr/wp-content/upl...%A5-2016-17.jpg

Περσι υπηρχαν 4 κατηγοριες
Οι πολυθρονες που εκαναν 500(εγιναν 450 φετος) και τα μη αριθμημενα χωρις καρεκλακια πεταλα που εκαναν 100(εγιναν 60 φετος)
Ομως περσι πισω απο τους παγκους το διαρκειας εκανε 120 και απεναντι απο τους παγκους 200.Φετος τα εκαναν μια κατηγορια και κανουν ολα 170
Καποιος που καθοταν πισω απο τους παγκους για να ανανεωσει το διαρκειας του θα πληρωσει 50 ευρω περισσοτερα!!!
Χωρια οτι στις περσινες τιμες αν ησουν παλιος κατοχος υπηρχε εκπτωση 10% στις πολυθρονες και 20% στα υπολοιπα

Για να κανουμε συγκριση καποιος που ειχε 2 χρονια διαρκειας στην ομαδα φετος θα πληρωσει τα ιδια η περισσοτερα απο περσι εκτος αν κατσει στο πεταλο
Αντε και το εισιτηριο 10-15 ευρω να λεμε γιατι δεν παταει ανθρωπος




Πάντως φίλε μου έχω την αίσθηση ότι τα 60 είναι και για πίσω από τους πάγκους και ότι τα 170 είναι μόνο για τα απέναντι και καλά επίσημους, έτσι τουλάχιστον μου Χαν πει, ότι δηλαδή τα πέταλα με την ευθεία πίσω από τους πάγκους γίνεται μια κατηγορία. Θα σου πω όταν το σιγουρεψω πάντως είναι φάουλ επικοινωνιακό το πώς το χουν γράψει ή μάλλον δεν το χουν...😁
pan24
QUOTE (apolpat @ Jul 19 2017, 17:39 ) *
Πάντως φίλε μου έχω την αίσθηση ότι τα 60 είναι και για πίσω από τους πάγκους και ότι τα 170 είναι μόνο για τα απέναντι και καλά επίσημους, έτσι τουλάχιστον μου Χαν πει, ότι δηλαδή τα πέταλα με την ευθεία πίσω από τους πάγκους γίνεται μια κατηγορία. Θα σου πω όταν το σιγουρεψω πάντως είναι φάουλ επικοινωνιακό το πώς το χουν γράψει ή μάλλον δεν το χουν...😁

Μακαρι
Πρεπει να δημοσιευθει πλανο του γηπεδου να ξερουμε τι ειναι που,οπως γινοταν ολες τις προηγουμενες χρονιες
pan24
Πηραμε αποστολιδη
33χρονος γκαρντ που παιζει 2-3 νομιζω
Δεν ξερω σε τι κατασταση βρισκεται
Μετα τον χολαργο που τον εδιωξαν τον οκτωβρη βρηκε αλλου ομαδα η ειναι ανενεργος απο τοτε?

Γινεται ακομα προσπαθεια για μελισσαρατο αλλα η υποθεση εχει δυσκολιες.Περιμενει να δει τι θα γινει στον πανιωνιο και δεν ειναι ιδιαιτερα ζεστος να ερθει πατρα
Επισης προσπαθεια για τακη νικολακοπουλο(23χρονος 2-3αρο του πανιωνιου) που επισης η υποθεση εχει αρκετες δυσκολιες

Θελουμε και κανονιδη που θα ειναι σουπερ κινηση αλλα κολλαει στο οικονομικο

Επειδη δεν ειδα σχεδον καθολου α2 περσι πειτε αποψη για νικολακοπουλο,μελισσαρατο,αποστολιδη
o kakos
QUOTE (pan24 @ Jul 23 2017, 11:18 ) *
Πηραμε αποστολιδη
33χρονος γκαρντ που παιζει 2-3 νομιζω
Δεν ξερω σε τι κατασταση βρισκεται
Μετα τον χολαργο που τον εδιωξαν τον οκτωβρη βρηκε αλλου ομαδα η ειναι ανενεργος απο τοτε?

Γινεται ακομα προσπαθεια για μελισσαρατο αλλα η υποθεση εχει δυσκολιες.Περιμενει να δει τι θα γινει στον πανιωνιο και δεν ειναι ιδιαιτερα ζεστος να ερθει πατρα
Επισης προσπαθεια για τακη νικολακοπουλο(23χρονος 2-3αρο του πανιωνιου) που επισης η υποθεση εχει αρκετες δυσκολιες

Θελουμε και κανονιδη που θα ειναι σουπερ κινηση αλλα κολλαει στο οικονομικο

Επειδη δεν ειδα σχεδον καθολου α2 περσι πειτε αποψη για νικολακοπουλο,μελισσαρατο,αποστολιδη

ο αποστολιδης κανει την διαφορα στην α2 και τα αλλα 2 παιδια ειναι σαν ρολιστες μια χαρα.......αν βγει κατι εξτρα μια χαρα! κανονιδης δυσκολα με κατω 27 28 να ερθει.........
gratipa1929
QUOTE (pan24 @ Jul 23 2017, 14:18 ) *
Πηραμε αποστολιδη
33χρονος γκαρντ που παιζει 2-3 νομιζω
Δεν ξερω σε τι κατασταση βρισκεται
Μετα τον χολαργο που τον εδιωξαν τον οκτωβρη βρηκε αλλου ομαδα η ειναι ανενεργος απο τοτε?

Γινεται ακομα προσπαθεια για μελισσαρατο αλλα η υποθεση εχει δυσκολιες.Περιμενει να δει τι θα γινει στον πανιωνιο και δεν ειναι ιδιαιτερα ζεστος να ερθει πατρα
Επισης προσπαθεια για τακη νικολακοπουλο(23χρονος 2-3αρο του πανιωνιου) που επισης η υποθεση εχει αρκετες δυσκολιες

Θελουμε και κανονιδη που θα ειναι σουπερ κινηση αλλα κολλαει στο οικονομικο

Επειδη δεν ειδα σχεδον καθολου α2 περσι πειτε αποψη για νικολακοπουλο,μελισσαρατο,αποστολιδη

Επέστρεψε ξανά χολαργό μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος με τραγικές εμφανίσεις όμως 2 πόντοι μέσο όρο με 30% στα δίποντα κλπ. Νομίζω είναι στη δύση της καριέρας του και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί πλέον να σταθεί στην Α2.
gspara
Αποστολιδης όπως λεει ο gratipa επεστρεψε Χολαργο.Ψηλο γκαρντ,κυριως παιζει στο 1.
Νικολακόπουλος μετα το εφηβικο του Παναθηναικου,οπου πηγε δεν πηρε χρονο(Παγκρατι,Λαυριο,Πανιωνιο).Πρεπει να κανει μια επιλογή σε ομαδα που θα του δωσει ενεργο ρολο.Φαρμακερο τριποντο!!
Μελισσαρατος και αυτος πηρε λιγο χρονο σαν μπακαπ του Αλιχοντζιτς.Σε κατηφορικη πορεια,ψαχνει πιστευω ένα ρισταρτ στην καριερα του,μονο 23 είναι αλλωστε.Αργος αλλα εχει κινησεις στο ποστ.
apolpat
Χάνεται και ο καραμαλεγκος που νομίζω ότι είχε κάνει πολύ καλή χρονιά με αρκαδικό. Δυστυχώς τα διαθέσιμα χρήματα είναι πάρα πολύ λίγα.
G-arenas
QUOTE (apolpat @ Jul 26 2017, 01:22 ) *
Χάνεται και ο καραμαλεγκος που νομίζω ότι είχε κάνει πολύ καλή χρονιά με αρκαδικό. Δυστυχώς τα διαθέσιμα χρήματα είναι πάρα πολύ λίγα.

νομιζω πως ο καραμαλεγκος δεν χρειαζεται να ερθει πλεον αφου εχουμε ηδη 4 γκαρντ που πρεπει να παιζουν, δηλαδη βρμπαν-αποστολιδη - μαστρογιανο-ναουμη. θελουμε αλλον εναν που θα ειναι 5ο γκαρντ και 3ος ασσος. νομιζω πως στα γκαρντ ειμαστε μια χαρα.

τωρα θελουμε βασικους στο 3-4-5. και φυσικα 2ο 4αρι και 2ο 5αρι.ο αναγνωστοπουλος θα ειναι ο 5ος ψηλος. ο μπαζινας λογικα θα ειναι 2ο 3αρι, με τον αποστολιδη να παιζει για λιγα λεπτα και στο 3.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jul 26 2017, 12:48 ) *
νομιζω πως ο καραμαλεγκος δεν χρειαζεται να ερθει πλεον αφου εχουμε ηδη 4 γκαρντ που πρεπει να παιζουν, δηλαδη βρμπαν-αποστολιδη - μαστρογιανο-ναουμη. θελουμε αλλον εναν που θα ειναι 5ο γκαρντ και 3ος ασσος. νομιζω πως στα γκαρντ ειμαστε μια χαρα.

τωρα θελουμε βασικους στο 3-4-5. και φυσικα 2ο 4αρι και 2ο 5αρι.ο αναγνωστοπουλος θα ειναι ο 5ος ψηλος. ο μπαζινας λογικα θα ειναι 2ο 3αρι, με τον αποστολιδη να παιζει για λιγα λεπτα και στο 3.

Αυτο ειναι το αισιοδοξο σεναριο
Εγω νομιζω-φοβαμαι οτι ο αναγνωστοπουλος θα ειναι το δευτερο 5αρι

Για πρωτο υπηρξε ενδιαφερον για τον χαριτοπουλο αλλα και αυτο λογω οικονομικου ειναι απιθανο να γινει
Για το 4 υπαρχει ακομα η σκεψη να μεινει ο τσιαρας,ελπιζω οχι σαν βασικος...

Αυτο το ροστερ που στα γκαρντ πραγματι φαινεται οτι θα ειναι καπως ετσι με 5ο γκαρντ καποιον μικρο μαλλον,δειχνει να εχει πολλα ρισκα

Ο βρμπαν ειναι αγνωστος.Καλες περγαμηνες εχει,καλη καριερα εχει κανει αλλα πλεον ειναι μεγαλος και ειναι αγνωστη η κατασταση του και το κινητρο που εχει
Ερωτηματικο πλεον και η κατασταση του αποστολιδη
Απο την αλλη ειναι και οι μαστρογιαννοπουλος-ναουμης που 90% δεν θα υπαρξει προβλημα να ανταποκριθουν στον ρολο του μπακαπ στο 1 και 2 αντιστοιχα για 10-15" αλλα αγνωστο αν μπορουν να κατι περισσοτερο απο αυτο

Επειτα ο μπαζινας που ξερουμε οτι εχει ταλεντο αλλα δεν εχει παιξει ποτε σε επαγγελματικη κατηγορια.Εγω θεωρω οτι δεν ειναι ετοιμος για α2



G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jul 26 2017, 20:09 ) *
Αυτο ειναι το αισιοδοξο σεναριο
Εγω νομιζω-φοβαμαι οτι ο αναγνωστοπουλος θα ειναι το δευτερο 5αρι

Για πρωτο υπηρξε ενδιαφερον για τον χαριτοπουλο αλλα και αυτο λογω οικονομικου ειναι απιθανο να γινει
Για το 4 υπαρχει ακομα η σκεψη να μεινει ο τσιαρας,ελπιζω οχι σαν βασικος...

Αυτο το ροστερ που στα γκαρντ πραγματι φαινεται οτι θα ειναι καπως ετσι με 5ο γκαρντ καποιον μικρο μαλλον,δειχνει να εχει πολλα ρισκα

Ο βρμπαν ειναι αγνωστος.Καλες περγαμηνες εχει,καλη καριερα εχει κανει αλλα πλεον ειναι μεγαλος και ειναι αγνωστη η κατασταση του και το κινητρο που εχει
Ερωτηματικο πλεον και η κατασταση του αποστολιδη
Απο την αλλη ειναι και οι μαστρογιαννοπουλος-ναουμης που 90% δεν θα υπαρξει προβλημα να ανταποκριθουν στον ρολο του μπακαπ στο 1 και 2 αντιστοιχα για 10-15" αλλα αγνωστο αν μπορουν να κατι περισσοτερο απο αυτο

Επειτα ο μπαζινας που ξερουμε οτι εχει ταλεντο αλλα δεν εχει παιξει ποτε σε επαγγελματικη κατηγορια.Εγω θεωρω οτι δεν ειναι ετοιμος για α2

δεν νομιζω οτι υπαρχει πολυτελεια να εχουμε 5ο γκαρντ τον ναουμη. ποιος ο λογος να εχουμε αυτον 5ο γκαρντ και να εχουμε τον αναγνωστοπουλο 2ο 5αρι? 1000 φορες να παρουμε εναν καλο ψηλο και 4ο γκαρντ τον ναουμη παρα να μην εχουμε ψηλους αλλα να εχουμε πολλα γκαρντ. 4 γκαρντ που μπορουν να ανταποκριθουν μια χαρα ειναι.

ο μπαζινας για 10 λεπτα αρχικα πρεπει να τα παρει. εκτος απο οτι δεν υπαρχουν χρηματα για να παρουμε καποιον για 2ο 3αρι, ειναι και κριμα να φερουμε κανα παικτη γ εθνικης να κανει το 2ο 3αρι. ετσι και αλλιως μπορει να παιζει και κανα 5λεπτο εκει ο αποστολιδης.

στους ψηλους θελουμε οπωσδηποτε 2 πολυ καλους βασικους και 2 αναπληρωματικους. εκτος αν μεινει ο τσιαρας και θελουμε 3 ψηλους. αλλα αν δε εχουμε 2 καλους ψηλους και εναν καλο αναπληρωματικο δεν βγαινει η χρονια.

για 5ο γκαρντ σαφως και θελουμε καποιον μικρο σε ηλικια. ισως και καποιο παιδι που ξεχωριζει εδω σε πατρα αν υπηρχε.
pan24
QUOTE (G-arenas @ Jul 26 2017, 23:28 ) *
δεν νομιζω οτι υπαρχει πολυτελεια να εχουμε 5ο γκαρντ τον ναουμη. ποιος ο λογος να εχουμε αυτον 5ο γκαρντ και να εχουμε τον αναγνωστοπουλο 2ο 5αρι? 1000 φορες να παρουμε εναν καλο ψηλο και 4ο γκαρντ τον ναουμη παρα να μην εχουμε ψηλους αλλα να εχουμε πολλα γκαρντ. 4 γκαρντ που μπορουν να ανταποκριθουν μια χαρα ειναι.

ο μπαζινας για 10 λεπτα αρχικα πρεπει να τα παρει. εκτος απο οτι δεν υπαρχουν χρηματα για να παρουμε καποιον για 2ο 3αρι, ειναι και κριμα να φερουμε κανα παικτη γ εθνικης να κανει το 2ο 3αρι. ετσι και αλλιως μπορει να παιζει και κανα 5λεπτο εκει ο αποστολιδης.

στους ψηλους θελουμε οπωσδηποτε 2 πολυ καλους βασικους και 2 αναπληρωματικους. εκτος αν μεινει ο τσιαρας και θελουμε 3 ψηλους. αλλα αν δε εχουμε 2 καλους ψηλους και εναν καλο αναπληρωματικο δεν βγαινει η χρονια.

για 5ο γκαρντ σαφως και θελουμε καποιον μικρο σε ηλικια. ισως και καποιο παιδι που ξεχωριζει εδω σε πατρα αν υπηρχε.

Πολυτελεια να εχουμε 5ο γκαρντ τον ναουμη αλλα εγω δεν ειπα αυτο
Νομιζω οτι 4ο γκαρντ θα ειναι ο ναιυμης με 5ο καποιον μικρο(πχ πολυδωροπουλος απο τις ακαδημιες,γιος του κοουτς πολυδωροπουλου)
Φοβαμαι οτι το ροστερ θα ειναι ετσι και μακαρι να εχω αδικο

1)Βρμπαν,μαστρογιαννοπουλος
2)Αποστολιδης,ναουμης
3)Χ,μπαζινας
4)Χ,Χ
5)Χ,αναγνωστοπουλος

Με επιπλεον δυο μικρους(εναν ψηλο και ενα γκαρντ)

Το προβλημα μας ειναι οτι τωρα ειναι αργα,δεν μιλαμε για α1 που ακομα και μεσα αυγουστου βρισκεις 6 αμερικανους να φτιαξεις ροστερ
Η οικονομικη κατασταση της ομαδας κανει το προβλημα ακομα χειροτερο
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Jul 27 2017, 03:31 ) *
Πολυτελεια να εχουμε 5ο γκαρντ τον ναουμη αλλα εγω δεν ειπα αυτο
Νομιζω οτι 4ο γκαρντ θα ειναι ο ναιυμης με 5ο καποιον μικρο(πχ πολυδωροπουλος απο τις ακαδημιες,γιος του κοουτς πολυδωροπουλου)
Φοβαμαι οτι το ροστερ θα ειναι ετσι και μακαρι να εχω αδικο

1)Βρμπαν,μαστρογιαννοπουλος
2)Αποστολιδης,ναουμης
3)Χ,μπαζινας
4)Χ,Χ
5)Χ,αναγνωστοπουλος

Με επιπλεον δυο μικρους(εναν ψηλο και ενα γκαρντ)

Το προβλημα μας ειναι οτι τωρα ειναι αργα,δεν μιλαμε για α1 που ακομα και μεσα αυγουστου βρισκεις 6 αμερικανους να φτιαξεις ροστερ
Η οικονομικη κατασταση της ομαδας κανει το προβλημα ακομα χειροτερο

αν παμε ετσι τελειωσαμε. ας δωσουν 5-7 χιλ παραπανω να παροουν εναν ακομα κανονικο ψηλο για να σωθουμε. καθε χρονια τα ιδια. αντι να δωσουν λιγα λεφτα παραπανω για να εχουμε μια ακομα κανονικη επιλογη ή αντι για μετριους ελληνες να παιρναμε λιγο πιο ποιοτικους, αυτοι παιρνουν σαβουρες για να μην πληρωσουν λιγο παραπανω.

που παντα πληρωναν παραπανω γιατι εκαναν μεταγραφες μεσα στην χρονια. ποτε δεν μαθαινουν στον απολλωνα. για αυτο και μια ομαδα που εχει περισσοτερο κοσμο ακομα και απο μπασκετικο παοκ, εχει ιστορια και εχει και δικο της γηπεδο, ειναι ετοιμη να διαλυθει.
gratipa1929
Όντως επειδή ξέρω καλά την κατηγορία τα τελευταία 10 χρόνια δεν σώζεστε με τίποτα στην Α2 με το υπάρχον ρόστερ. Ειδικά τώρα που υπάρχουν πλέι άουτ. Ακόμα και ο έμπειρος Αποστολίδης πλέον δεν έχει καμία σχέση με τον παίκτη που ήταν πριν 2-3 χρόνια, δεν ξέρω αν γίνει θαύμα φέτος και ανακάμψει αλλά πέρυσι είχε 2 πόντους μέσο όρο!

Προσωπικά πιστεύω ότι θα ενιχυθείτε κιάλλο γιατί είναι πρακτικά αδύνατο να συνεχίσετε με τόσο μεγάλα κενά σε όλες τις θέσεις.
pan24
Ο κανονιδης χαθηκε οριστικα αφου κλεινει στον ιωνικο(β εθνικη)
Εμεις εχουμε σχεδον κλεισει τον 34χρονο βασιλη κιτσουλη,3-4αρι δευτερο σκορερ της α2 περσι με 11,6 ποντους(με 28% τριποντο παντως) και 4,2 ριμπαουντ
gratipa1929
QUOTE (pan24 @ Jul 31 2017, 12:45 ) *
Ο κανονιδης χαθηκε οριστικα αφου κλεινει στον ιωνικο(β εθνικη)
Εμεις εχουμε σχεδον κλεισει τον 34χρονο βασιλη κιτσουλη,3-4αρι δευτερο σκορερ της α2 περσι με 11,6 ποντους(με 28% τριποντο παντως) και 4,2 ριμπαουντ

Πολύ καλή μεταγραφή ο Κιτσούλης. Αν και τα τελευταία δύο χρόνια είναι πεσμένος αγωνιστικά, πρόκειται για παίκτη πρώτης γραμμής για Α2 με καταπληκτικές χρονιές ειδικά στον ΚΑΟΔ.
pan24
Μενει ο τσιαρας μαλλον ως βασικος
Με κιτσουλη,τσιαρα οι 2 απο τις 3 ανοιχτες θεσεις στα φοργουορντ κλεινουν
pan24
Πηραμε δημητρη χειλαρη
27 ετων,θεσεις 4 και 3 και νομιζω θα μπορουσε να σταθει και ως βασικος

Οποτε το ροστερ τωρα ειναι ετσι

1)Βρμπαν,μαστρογιαννοπουλος
2)Αποστολιδης,ναουμης
3)Κιτσουλης,μπαζινας
4)Χειλαρης,Χ(Τσιαρας?????)
5)Χ,αναγνωστοπουλος

Λογικα μενουν απο 1 εως 3 κινησεις ακομα
Σιγουρα ενα 5αρι(δυστυχως χαθηκε ο χαριτοπουλος),ενα 4 αν δεν μεινει ο τσιαρας και ισως(αν και δεν βλεπω να γινεται) ενας κοντος η ενα 5αρι(μακαρι 5αρι)

Η κινηση που θα γινει για βασικο 5 θα κρινει κατα πολυ την πορεια μας
Παντως με τα μεχρι τωρα δεδομενα η second unit ειναι κατω του μετριου ενω απο τους σταρτερ ειναι ερωτηματικο σε τι κατασταση βρισκονται βρμπαν και αποστολιδης
gspara
Πολύ καλη κινηση με Χειλαρη για 4,ενω μπορει να βοηθησει και στο 3.Ασταθης την φετινη χρονια στον Ηρακλή αλλα θεωρω αδικηθηκε και δεν κολλησε στην ομαδα αφου ο Αλεξανδρής εδειξε υπερβολικη ''συμπαθεια'' στον Αγγελακοπουλο.Σε καλο δρομο η στελεχωση αφου και ο Κιτσούλης είναι πολύ καλος παιχτης.
benchwarmer
QUOTE(pan24 @ Aug 7 2017, 18:44 ) *
Οποτε το ροστερ τωρα ειναι ετσι

1)Βρμπαν,μαστρογιαννοπουλος
2)Αποστολιδης,ναουμης
3)Κιτσουλης,μπαζινας
4)Χειλαρης,Χ(Τσιαρας?????)
5)Χ,αναγνωστοπουλος


Ο Κιτσούλης νομίζω είναι πλέον αποκλειστικά 4, σε καμία περίπτωση 3. Επίσης ο Βρμπαντς νομίζω είναι καθαρό δυάρι. Εν πάσει περιπτώσει, υπάρχουν ακόμα 2-3 κινήσεις να γίνουν, αλλά το ρόστερ δεν είναι για πολλά, και το κυριότερο, δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πλάνο.
Πάντως, αν "αντέξει" η διοίκηση και δεν βαρέσει κανόνι, πιστεύω πως η παραμονή θα έρθει, όχι βέβαια ότι είναι και λόγος χαράς αυτός.
gspara
QUOTE (benchwarmer @ Aug 7 2017, 20:50 ) *
Ο Κιτσούλης νομίζω είναι πλέον αποκλειστικά 4, σε καμία περίπτωση 3. Επίσης ο Βρμπαντς νομίζω είναι καθαρό δυάρι. Εν πάσει περιπτώσει, υπάρχουν ακόμα 2-3 κινήσεις να γίνουν, αλλά το ρόστερ δεν είναι για πολλά, και το κυριότερο, δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πλάνο.
Πάντως, αν "αντέξει" η διοίκηση και δεν βαρέσει κανόνι, πιστεύω πως η παραμονή θα έρθει, όχι βέβαια ότι είναι και λόγος χαράς αυτός.

Ο Κιτσούλης κυριως 3 επαιξε φετος στον Αστακο,με τον Μπροζο στο 4 και Χαρισμιδη στο 5.
G-arenas
QUOTE (benchwarmer @ Aug 7 2017, 20:50 ) *
Ο Κιτσούλης νομίζω είναι πλέον αποκλειστικά 4, σε καμία περίπτωση 3. Επίσης ο Βρμπαντς νομίζω είναι καθαρό δυάρι. Εν πάσει περιπτώσει, υπάρχουν ακόμα 2-3 κινήσεις να γίνουν, αλλά το ρόστερ δεν είναι για πολλά, και το κυριότερο, δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πλάνο.
Πάντως, αν "αντέξει" η διοίκηση και δεν βαρέσει κανόνι, πιστεύω πως η παραμονή θα έρθει, όχι βέβαια ότι είναι και λόγος χαράς αυτός.

το ροστερ δεν ειναι κακο. αν παρουμε εναν καλο σεντερ, που λογικα θα παρουμε αφου αυτο εδειξε η προσπαθεια για μελισαρατο και χαριτοπουλο, και εναν ακομα αναπληρωματικο για 2ο-3ο μαζι με αναγνωστοπουλο, τοτε θα ειμαστε πολυ καλα απο το 3-5. απο κει και περα στα γκαρντ σιγουρα χρειαζομασταν κατι καλυτερο απο αποστολιδη, αλλα μην νομιζετε οτι ο μαστρογιανο δεν ειναι καλος. σταθηκε και α1 αρκετα καλα σε καποια ματς που επαιξε και ας ηταν και πολυ μικρος. στην α2 θεωρω οτι θα τα παει καλα.

ερωτιματικο ειναι ο βρμπνατς. αν ειναι αυτος που νομιζουμε τοτε ολα καλα και θα τερματισουμε και σε καλη θεση κιολας. αρκει να παρουμε και εναν μικρο ακομα για 5ο γκαρντ για βαθος.

1. βρμπνατς, μαστρογιανο, μικρος
2. αποστολιδης, ναουμης
3. κιτσουλης, μπαζινας
4. χειλαρης, τσιαρας
5. μεταγραφη, μεταγραφη, αναγνωστοπουλος

pan24
QUOTE (benchwarmer @ Aug 7 2017, 20:50 ) *
Ο Κιτσούλης νομίζω είναι πλέον αποκλειστικά 4, σε καμία περίπτωση 3. Επίσης ο Βρμπαντς νομίζω είναι καθαρό δυάρι. Εν πάσει περιπτώσει, υπάρχουν ακόμα 2-3 κινήσεις να γίνουν, αλλά το ρόστερ δεν είναι για πολλά, και το κυριότερο, δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο πλάνο.
Πάντως, αν "αντέξει" η διοίκηση και δεν βαρέσει κανόνι, πιστεύω πως η παραμονή θα έρθει, όχι βέβαια ότι είναι και λόγος χαράς αυτός.

Αν ο βρμπαντς δεν ειναι ασσος την κατσαμε.Ο μαστρογιανο θα ειναι καλος για μπακαπ των 15' αλλα εχω τεραστιες αμφιβολιες αν μπορει κατι περισσοτερο φετος και σιγουρα δεν θα πονταρα πανω σε αυτο

QUOTE (G-arenas @ Aug 7 2017, 23:09 ) *
το ροστερ δεν ειναι κακο. αν παρουμε εναν καλο σεντερ, που λογικα θα παρουμε αφου αυτο εδειξε η προσπαθεια για μελισαρατο και χαριτοπουλο, και εναν ακομα αναπληρωματικο για 2ο-3ο μαζι με αναγνωστοπουλο, τοτε θα ειμαστε πολυ καλα απο το 3-5. απο κει και περα στα γκαρντ σιγουρα χρειαζομασταν κατι καλυτερο απο αποστολιδη, αλλα μην νομιζετε οτι ο μαστρογιανο δεν ειναι καλος. σταθηκε και α1 αρκετα καλα σε καποια ματς που επαιξε και ας ηταν και πολυ μικρος. στην α2 θεωρω οτι θα τα παει καλα.

ερωτιματικο ειναι ο βρμπνατς. αν ειναι αυτος που νομιζουμε τοτε ολα καλα και θα τερματισουμε και σε καλη θεση κιολας. αρκει να παρουμε και εναν μικρο ακομα για 5ο γκαρντ για βαθος.

1. βρμπνατς, μαστρογιανο, μικρος
2. αποστολιδης, ναουμης
3. κιτσουλης, μπαζινας
4. χειλαρης, τσιαρας
5. μεταγραφη, μεταγραφη, αναγνωστοπουλος

Μακαρι για μαστρογιανο αλλα το δειγμα ειναι πολυ μικρο
http://www.esake.gr/el/action/EsakeplayerV...693B&mode=4
Πιστευω οτι θα ειναι υποφερτος εως καλος για μπακαπ,οχι για κατι περισσοτερο ομως
Αν ο βρμπαντς δεν ειναι σε καλη κατασταση εχουμε προβλημα γιατι α2 δεν υπαρχουν αλλαγες

Για καποιο λογο δεν εμπιστευονται ναουμη οποτε δεν θα μου εκανε εντυπωση αντι για δευτερο 5 να παρουν ενα combo g και να ειναι 5ος ο ναουμης

Ο ψηλος θα κρινει πολλα
Για να γλιτωσουμε σιγουρα πρεπει να τερματισουμε 10οι και πανω αφου οι δυο τελευταιοι πεφτουν απευθειας και στις θεσεις 11-14 εχει πλει αουτ για να πεσουν αλλοι 2
benchwarmer
Αυτά πάντως είναι στατιστικά καθαρού δυαριού και όχι άσου:
http://basketball.eurobasket.com/team/Hung...&Stats=2016

Πιο πολύ άσος είναι ο Αποστολίδης δηλαδή, άσχετα αν λόγω ύψους και ηλικίας πλέον παίζει κάτι άλλο.

Αλλαγές επιτρέπονται πάντως, έκανε φέτος ο Χολαργός(?) νομίζω.

Για Κιτσούλη στο συγκεκριμένο σχήμα με Μπρόζο εγώ θα έλεγα τον Μπρόζο 3 και αυτόν 4, αλλά ΟΚ γουατέβερ, δεν έβλεπα πολύ την κατηγορία smile.gif


* Επίσης να πω ότι κάποια στιγμή θα σπάσει το τόπικ, με τα τελευταία ποστ να μεταφέρονται στο sub της Α2 και το υπόλοιπο εδώ sub να πηγαίνει όπως συνηθίζεται στην ανακύκλωση μέχρι να ξαναανέβει η ομάδα, δηλαδή επ αόριστον tongue.gif

G-arenas
QUOTE (pan24 @ Aug 8 2017, 01:00 ) *
Αν ο βρμπαντς δεν ειναι ασσος την κατσαμε.Ο μαστρογιανο θα ειναι καλος για μπακαπ των 15' αλλα εχω τεραστιες αμφιβολιες αν μπορει κατι περισσοτερο φετος και σιγουρα δεν θα πονταρα πανω σε αυτο


Μακαρι για μαστρογιανο αλλα το δειγμα ειναι πολυ μικρο
http://www.esake.gr/el/action/EsakeplayerV...693B&mode=4
Πιστευω οτι θα ειναι υποφερτος εως καλος για μπακαπ,οχι για κατι περισσοτερο ομως
Αν ο βρμπαντς δεν ειναι σε καλη κατασταση εχουμε προβλημα γιατι α2 δεν υπαρχουν αλλαγες

Για καποιο λογο δεν εμπιστευονται ναουμη οποτε δεν θα μου εκανε εντυπωση αντι για δευτερο 5 να παρουν ενα combo g και να ειναι 5ος ο ναουμης

Ο ψηλος θα κρινει πολλα
Για να γλιτωσουμε σιγουρα πρεπει να τερματισουμε 10οι και πανω αφου οι δυο τελευταιοι πεφτουν απευθειας και στις θεσεις 11-14 εχει πλει αουτ για να πεσουν αλλοι 2

με 2ο σεντερ τον αναγνωστοπουλο θα πεσουμε. δεν γινεται να βγει χρονια με 1 5αρι. ειδικα οταν χειλαρης και τσιαρας δεν θα παιζουν στο 5. χιλιες φορες 4ο γκαρντ ο ναουμης παρα 2ο σεντερ ο αναγωνστοπουλος.

και αν δεν τους αρεσει ο ναουμης ας παρουν εναν εμπειρο ασσο πιο μικρης κατηγοριας ομως. οπως π.χ ο λαμπροπουλος του γλαυκου.
pan24
Ενδιαφερον για τον γιαννη δημακοπουλο που τωρα τελειωσε το κολλεγιο
Θεωρητικα εχουμε πλεονεκτημα γιατι ο πατερας του ειναι πρωην παικτης της ομαδας
Υπαρχει ενδιαφερον για αυτον και απο τον κολοσσο αλλα εκει δυσκολα θα βρει χρονο
G-arenas
QUOTE (pan24 @ Aug 8 2017, 12:09 ) *
Ενδιαφερον για τον γιαννη δημακοπουλο που τωρα τελειωσε το κολλεγιο
Θεωρητικα εχουμε πλεονεκτημα γιατι ο πατερας του ειναι πρωην παικτης της ομαδας
Υπαρχει ενδιαφερον για αυτον και απο τον κολοσσο αλλα εκει δυσκολα θα βρει χρονο

πολυ καλη μεταγραφη αν πραγματοποιηθει! σιγουρα δεν ειναι εμπειρος, αλλα θεωρω πως για α2 ειναι παρα πολυ καλος και ειναι και πατρινος κιολας. με αυτον και με εναν εμπειρο 5αρι απο πισω(σχετικα φθηνο για 15 λεπτα) ειμαστε παρα πολυ καλα στους ψηλους.
pan24
Ο δημακοπουλος θελει να παιξει α1
Τωρα που θα βρει ομαδα α1 που θα του δωσει και χρονο συμμετοχης που θελει ο θεος και η ψυχη του...


Χαμος με κουζελογλου
Ο παικτης εχει ανακοινωθει απο το λαυριο και εχει υπογραψει συμβολαιο αλλα εχει ακομα ενεργο συμβολαιο με τον απολλωνα
Ξερουν οτι δεν μπορουν να τον κρατησουν αλλα για να τον αφησουν ελευθερο ζητανε buy out απο το λαυριο
Στην πραγματικοτητα αυτο που ζητανε ειναι ο παικτης να τους χαρισει τα χρωστουμενα

Ο ιδιος απειλει οτι θα προσφυγει στην φιμπα για να μεινει ελευθερος,κατι που θα προκαλεσει μπαν το οποιο θα ειναι σημαντικο προβλημα αν και οταν επανελθουμε στην α1
Η ομαδα ξερει οτι απο την φιμπα ο παικτης θα μεινει ελευθερος αλλα η διαδικασια θα παρει χρονο,απειλει οτι θα τον καταγγειλει για αθετηση του συμβολαιου του και τον καλεσε επισημα στην πρωτη προπονηση 21 αυγουστου
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.