Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2013 NBA All-Star Weekend
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
jasonick
Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της ψηφοφορίας του all star game. Από φέτος καταργήθηκε η θέση του center και από τώρα διαλέγονται 2 παίκτες από την backcourt και 3 από την frontcourt.

QUOTE
2013 NBA ALL-STAR BALLOTING PRESENTED BY SPRINT EASTERN CONFERENCE
Frontcourt: LeBron James (Mia) 641,348; Carmelo Anthony (NYK) 573,112; Kevin Garnett (Bos) 218,246; Chris Bosh (Mia) 210,724; Tyson Chandler (NYK) 151,744; Paul Pierce (Bos) 114,735; Joakim Noah (Chi) 73,366; Josh Smith (Atl) 69,344; Andrew Bynum (Phi) 68,596; Amar'e Stoudemire (NYK) 64,266; Shane Battier (Mia) 59,419; Anderson Varejao (Cle) 57,336; Luol Deng (Chi) 48,450; Brook Lopez (BKN) 47,940; Jeff Green (Bos) 36,080.

Backcourt: Dwyane Wade (Mia) 430,925; Rajon Rondo (Bos) 382,613; Deron Williams (BKN) 211,426; Kyrie Irving (Cle) 155,989; Ray Allen (Mia) 130,016; Monta Ellis (Mil) 47,650; Raymond Felton (NYK) 37,974; Jason Terry (Bos) 36,147; Brandon Jennings (Mil) 35,610; Jrue Holiday (Phi) 35,193.

2013 NBA ALL-STAR BALLOTING PRESENTED BY SPRINT WESTERN CONFERENCE
Frontcourt: Kevin Durant (OKC) 605,965; Dwight Howard (LAL) 434,168; Blake Griffin (LAC) 307,855; Tim Duncan (SA) 189,577; Pau Gasol (LAL) 139,868; Kevin Love (Min) 112,922; Omer Asik (Hou) 88,178; Rudy Gay (Mem) 85,279; Serge Ibaka (OKC) 68,285; LaMarcus Aldridge (Por) 66,290; Dirk Nowitzki (Dal) 63,056; Marc Gasol (Mem) 61,716; Zach Randolph (Mem) 59,916; Metta World Peace (LAL) 59,167; Anthony Davis (NO) 53,779.

Backcourt: Kobe Bryant (LAL) 639,419; Chris Paul (LAC) 353,603; Jeremy Lin (Hou) 298,319; James Harden (Hou) 196,108; Russell Westbrook (OKC) 143,437; Steve Nash (LAL) 118,073; Tony Parker (SA) 69,983; Ricky Rubio (Min) 54,744; Manu Ginobili (SA) 47,800; O.J. Mayo (Dal) 36,495.


Lin μέχρι στιγμής τρίτος blink.gif (που να έκανε και καλή χρονιά δηλαδή, έλεος..) οι Rubio, Griffin, Pau Gasol, Αsik είναι ψηλά και αντίθετα οι Parker, Duncan, Holiday, Marc Gasol, Randolph αξίζουν κάτι παραπάνω.

Οι δικιές μου 5άδες είναι αυτές



Είχα αρκετά διλλήματα με Holiday, Irving στην ανατολή Zach Randolph, Lee και Andre Miller, Curry στην δύση. Καθαρά υποκειμενικές επιλογές, οπότε μην αρχίσετε το κράξιμο. biggrin.gif
SG3ptshooter
Δεν είμαι πολύ φίλος, αλλά μιας και δέχθηκα την παραίνεση (έτσι θα σε φωνάζω από δω και πέρα) την έριξα κι εγώ την ψήφο μου χτες. Σαχλαμάρα γενικά και ποτέ δεν ρίχνω πάνω από μια γιατί δεν καθορίζει κάτι, απλά να χουμε να λέμε.

Real Gasol - Kevin Durant - LaMarcus Aldridge (δοκάρι ο Love ή/και ο Blake)
Stephen Curry - Chris Paul (δοκάρι ο Ηarden προφανώς)

Anthony - Josh Smith - Monroe (άντε και λίγο Τyson, χωρίς πολύ πίεση)
Kyrie - Holiday (δοκάρι αρκετοί, ακριβώς επειδή ήταν το πιο δύσκολο υπερίσχυσε η γραφικότητα)

write-in στο Θεό, γιατί απλά είναι εκεί.

Όσο για το φαινόμενο Lin, απ' τη στιγμή που το πήραν πατριωτικά οι Ασιάτες παίζει πολύ εύκολα να τον δούμε βασικό.
morfi
QUOTE(SG3ptshooter @ Dec 13 2012, 22:29 ) *
Όσο για το φαινόμενο Lin, απ' τη στιγμή που το πήραν πατριωτικά οι Ασιάτες παίζει πολύ εύκολα να τον δούμε βασικό.

Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω.
Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω.
Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω.
Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω.
Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω. Δεν θέλω να το ζήσω.


Weekendman
Μπασκετικά δεν τα πάνε καλά οι Ρόκετς τα τελευταία χρόνια, αλλά επιχειρηματικά με Μινγκ στο πρόσφατο παρελθόν και Λιν τώρα μπορείς να τους χαρακτηρίσεις επιτυχημένους!
topscorer
QUOTE (jasonick @ Dec 13 2012, 23:12 ) *
Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της ψηφοφορίας του all star game. Από φέτος καταργήθηκε η θέση του center και από τώρα διαλέγονται 2 παίκτες από την backcourt και 3 από την frontcourt.



Lin μέχρι στιγμής τρίτος blink.gif (που να έκανε και καλή χρονιά δηλαδή, έλεος..) οι Rubio, Griffin, Pau Gasol, Αsik είναι ψηλά και αντίθετα οι Parker, Duncan, Holiday, Marc Gasol, Randolph αξίζουν κάτι παραπάνω.

Οι δικιές μου 5άδες είναι αυτές



Είχα αρκετά διλλήματα με Holiday, Irving στην ανατολή Zach Randolph, Lee και Andre Miller, Curry στην δύση. Καθαρά υποκειμενικές επιλογές, οπότε μην αρχίσετε το κράξιμο. biggrin.gif

αυτο ειναι το νοημα της διαδικασιας να ψηφισει ο καθενας τους αγαπημενους τους παιχτες wink.gif
εγω ψηφισα
WEST bball.gif EAST
Dwight Howard bball.gif Brook Lopez
Kevin Love bball.gif Carmelo Anthony
Kevin Durant bball.gif Lebron James
Kobe Bryant bball.gif Kyrie Irving
Russell Westbrook bball.gif Rajon Rondo
aegeansheed
W
Duncan-Randolph-M.Gasol-Paul-Bryant

E
Anthony-Noah-James-Irving-Rondo

* Write-in στον Nate Robinson, γιατί είναι όσο δεν υπάρχει Shaq σε ASG πρέπει να υπάρχει ο καλύτερος διαθέσιμος comedian
** ο Irving θα έχει τραυματιστεί και τη θέση του θα πάρει ο Holiday (τις ρίχνουμε στα κρυφά στα πιο ανύποπτα σημεία)
duncan21
West:

Harden-Kobe-Durant-Lee-Duncan

East:

Rondo-Irving-Anthony-Horford-Noah

Στην Ανατολή είναι ξεκάθαρα τα πράγματα νομίζω,δεν υπάρχουν πολλές επιλογές.Στη Δύση γίνεται της πόρνης(του ελέους).Οι 5 που ψήφισα συν τους Paul,Parker,Westbrook,Curry,Griffin,Randolph,M.Gasol,Love(θ' ανέβει προφανώς),Ηοward δικαιούνται να βρίσκονται στο Houston imo.Aπό κοντά και οι Aldridge,Mayo,Jefferson.Ωχ,έχουμε και το Lin angry_red.gif .
geo82
Οι δικές μου επιλογές:

East: Rondo, Irving, Anthony, James, Garnett

West: Paul, Bryant, Durant, Duncan, Howard
j-kidd13
Εast
Rondo-Irving-Anthony-James-Monroe


West
Harden-Bryant-Durant-Lee-Duncan
Knickerbocker
EAST

Rondo-James-Anthony-Monroe-Williams

WEST

Westbrook-Bryant-Durant-Griffin-Love

143-132 for east biggrin.gif
Magnus92
Νταξει, αντικειμενικο δεν με λες tongue.gif



Και φυσικα : WRITE IN VOTE: Kosta Koufos Denver
SteveNashidis


δεν ταιριάζετε σου λέω ...πόσο αντικειμενικά στο λέω ... smiley.gif

Δεν είχαν τον Dudley :/
reignman
Στην προσπάθεια μου να είμαι όσο ποιο αντικειμενικός γίνεται.

T.W.Is.M.
Οι ΚΕΛΤΕΣ μιλησαν:

East
Jrue Holiday
Brandon Jennings
Carmelo Anthony
David West
Al Horford

West
Chris Paul
Kobe Bryant
Kevin Durant
David Lee
Tim Duncan
Reggie Miller 31
QUOTE (reignman @ Jan 6 2013, 22:11 ) *
Στην προσπάθεια μου να είμαι όσο ποιο αντικειμενικός γίνεται.


Τα ίδια με σένα έβαλα με την διαφορά ότι αντί για Irving D. Williams και αντί για Holiday Joe Johnson!
Pierce
Βγήκαν οι Starters
Rondo-Wade-LBJ-Anthony-Garnett
Vs
(μεικτή LA)
Paul-KB-KD-Griffin-Howard
επαθα λαστιχο
γλιτωσαμε την φαρσα λιν,παλι καλα.ο γκαρνετ πενταδατος?νιεεε
Nuntius
Εννοείται πως ο Garnett δεν αξίζει 5άδα αλλά αυτά έχει το fan voting.
επαθα λαστιχο
βγηκαν οι αναπληρωματικοι στην Δυση
Ηarden-Lee-Parker-Aldridge-Dunkan-Randolph-Westbrook

και οι της Ανατολης

Irving-Holiday-Bosh-Chandler-Noah-Deng-George
Johnaros
Μόνη διαφωνία για τη Δύση ότι ο Curry έπρεπε να είναι οπωσδήποτε μέσα, και ότι θα έβαζα Gasol πριν τον Randolph.

Φρέσκο ποστ επί του θέματος tongue.gif :

http://thesixthman.gr/all-star-game-houston-2013/
Pierce
Ποιος deng τώρα...
επαθα λαστιχο
QUOTE (pierce21 @ Jan 25 2013, 02:13 ) *
Ποιος deng τώρα...

μα ηταν περυσι,να μην ειναι φετος που εχει περισσοτερο ρολο και καλυτερα νουμερα?

Α,και η γνωμη πρωην παικτων 1
και 2
Pierce
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Jan 25 2013, 02:15 ) *
μα ηταν περυσι,να μην ειναι φετος που εχει περισσοτερο ρολο και καλυτερα νουμερα?

Έχει περισσότερο ρόλο επειδή λείπει ο Rose. Παρόλα αυτά τα νούμερα του είναι χειρότερα από του Pierce αν και παίζει 6 λεπτά παραπάνω. Και αν όχι Pierce, θα προτιμούσα τον JR Smith ή και τον Josh Smith(πρέπει να το πάρει απόφαση ότι δεν θα τον καλέσουν ποτέ). Και ο Τσάντλερ μου χτυπάει άσχημα. Και Bosh και Noah και Chandler, είναι υπερβολή. Οι george-holiday το άξιζαν και με το παραπάνω.
επαθα λαστιχο
θα συμφωνησουν ολοι οτι επρεπε να χωρεσει ενας εστω απο την τριαδα των Νετς(ντερον-τζο-λοπεζ) και ενας απο το διδυμο των Χωκς(σμιθ-χορφορντ)?
δεν διαφωνω σε αυτο που γραφεις για τον πιρς,αλλα πολυ πιθανον να πληρωσε την υπαρξη 2 σταρτερς απο την ομαδα του που εχει μετριο ποσοστο νικων,ε και 3 ολ σταρ μοιαζαν υπερβολη
Pierce
Λέγοντας 3αδα; Deron-JJ-Lopez ; Deron-JJ σίγουρα ΟΧΙ. Ο Λόπεζ περισσότερο από τον Τσάντλερ. Για τον Σμίθ αναφέρθηκα παραπάνω.
Johnaros
Lopez το κυριότερο snub στην Ανατολή.
koutsou10
QUOTE(Nuntius @ Jan 18 2013, 11:22 ) *
Εννοείται πως ο Garnett δεν αξίζει 5άδα αλλά αυτά έχει το fan voting.


ειναι δυσκολο αυτο που θα γραψω αφου μ αρεσει πολυ ο γκαρνετ γενικα αλλα δεν αξιζε να βρισκεται καν στο ολ σταρ γκεημ, ποσο μαλλον στην βασικη πενταδα...

στην θεση του στην βασικη 5αδα για μενα επρεπε να ειναι ο τσαντλερ κ στην θεση του 2ου ο μπρουκ λοπεζ ως ο πιο καλος σεντερ στην επιθεση σε ολο το πρωταθλημα.κ ο τζος σμιθ ως ο πιο αδικημενος των τελευταιων χρονων θα επρεπε να πιστευω στην θεση του ντενγκ...

στην δυση κ ο χαουαρντ δεν αξιζε θεση στην βασικη 5αδα με τον ντανκαν να ηταν νομιζω πιο σωστο να μπει κ μονο ο στηφεν καρι πιστευω αξιζε μια θεση κ θα τον προτιμουσα στην θεση του αρκετα καλου παρκερ αλλα κατωτερου κατα την αποψη μου των κρις πολ,γουεστμπροκ κ στηφ καρι...

ελπιζω να γινει τουλαχιστον ενα ωραιο θεαμα-παιχνιδι,αν κ δεν τρελαινομαι για το παιχνιδι καθε αυτο αλλα για τους διαγωνισμους... smiley.gif
Nuntius
Ο Lopez και ο Curry άξιζαν μια θέση σίγουρα. Ο Pierce δεν γινόταν να έμπαινε λόγω Garnett.
Magnus92
Και ο Καζινς αξιζε μια θεση ( τουλαχιστον ) στην 12αδα...
SoKRaM
Ο Brook Lopez το αξιζε σιγουρα. Ισως και πενταδατος εδω που τα λεμε.
j-kidd13
Βασει σεζον δεν υπαρχει λογικη στην επιλογη Ζ Bo κ Ντενγκ.Και για μενα θεση δεν επρεπε να εχουν ουτε ο Γκαρνετ και ο Τσαντλερ.Καρι Σμιθ επρεπε να ειναι μεσα.Επισης με χαλανε λιγο και οι Μπος Γκαρνετ...Ο Λοπεζ και ο Καζινς ειχαν θεση στο ολ σταρ...
Pierce
Ρε παιδιά ο Κάζινς παίζει σοβαρό μπάσκετ με συνέπεια μόνο μέσα στο 2013 , Νοέμβρη Δεκέμβρη ήταν ασανσέρ (που ανέβαινε μέχρι τον 3ο το πολύ) . Εκτός αυτού έχει κάνει άνω κάτω την ομάδα του, η κλήση σε All Star είναι μια επιβράβευση, δεν νομίζω ότι θα το άφηνε να συμβεί αυτό το πράγμα ο γεροξεκούτης.
SG3ptshooter
Πρώτη φορά πρέπει να είναι που ψήφισα 4(!) άτομα που έμειναν εκτός. Κι αν ο Monroe ήταν δικαιολογημένη derp Detroitικιά ψήφος - δικαιολογημένη απουσία, οι άλλοι 3 (Curry, M. Gasol, Josh Smith) πρέπει να είναι στο κλασσικό κάθε χρόνο group 5 ατόμων που θα μπορούσαν να είναι εκεί.
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Jan 25 2013, 15:16 ) *
Ρε παιδιά ο Κάζινς παίζει σοβαρό μπάσκετ με συνέπεια μόνο μέσα στο 2013 , Νοέμβρη Δεκέμβρη ήταν ασανσέρ (που ανέβαινε μέχρι τον 3ο το πολύ) . Εκτός αυτού έχει κάνει άνω κάτω την ομάδα του, η κλήση σε All Star είναι μια επιβράβευση, δεν νομίζω ότι θα το άφηνε να συμβεί αυτό το πράγμα ο γεροξεκούτης.

Δηλαδη ποσο καλυτερη σεζον κανει ο Γκαρνετ;;;;
Nuntius
Η μοναδική ελπίδα που έχει ο Cousins για να μπει είναι να γίνει voted in. Κι ακόμα δεν έχει τόσους οπαδούς ώστε να τον ψηφίσουν σαν starter.

Οι προπονητές αποκλείεται να τον βάλουν γιατί πολύ απλά βλέπουν τι τραβάει όποιος προπονητής πάει στο Orlando. Επίσης, είναι αρκετά πιθανό να μην ψήφισαν παίκτες του Brooklyn λόγω του Avery.

Γενικά, οι προπονητές στηρίζουν ο ένας τον άλλο. Πρέπει πάντα να το θυμόμαστε αυτό wink.gif
Pierce
Είπα πουθενά ότι αξίζει να είναι εκεί ο Γκαρνέτ; Αλλά και πάλι δεν είναι αυτός που του έφαγε τη θέση. Και ναι ο Κάζινς δεν κάνει καλύτερη σεζόν ούτε από τον Λί ούτε από τον Λαμάρκο , ούτε από τον Ντάνκαν.
Το point μου είναι ότι ενώ έχει φάει τιμωρία από την ομάδα του και από το ΝΒΑ 2-3 φορές φέτος , και να ήταν καλύτερος από τους 3 που ανέφερα, δεν υπήρχε περίπτωση να τον καλέσουν.
Nuntius
QUOTE (j-kidd13 @ Jan 25 2013, 14:59 ) *
και ο Τσαντλερ


Ο Chandler στηρίζεται από αρκετούς παράγοντες.

Πρώτα από όλα, κάνει average double-double (12.1 πόντοι, 10.9 rebounds). Έπειτα, σουτάρει με 67.3% και το true shooting του είναι στο 69.7% (οπότε δεν είναι liability στην γραμμή).

Επίσης, έχει 21 PER και 6.6 Win Shares.

Τέλος, η ομάδα του έχει ένα πολύ καλό ρεκόρ.

Η επιλογή του είναι πολύ λογική.

Ορίστε ένα ωραίο αρθράκι -> http://thereal2kinsider.blogspot.gr/2013/0...-breakdown.html

Τα στοιχεία αυτού του άρθρου κάνουν ακόμα πιο εξωφρενικό το ότι δεν επιλέχθηκε ο Lopez tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Jan 25 2013, 17:18 ) *
Είπα πουθενά ότι αξίζει να είναι εκεί ο Γκαρνέτ; Αλλά και πάλι δεν είναι αυτός που του έφαγε τη θέση. Και ναι ο Κάζινς δεν κάνει καλύτερη σεζόν ούτε από τον Λί ούτε από τον Λαμάρκο , ούτε από τον Ντάνκαν.
Το point μου είναι ότι ενώ έχει φάει τιμωρία από την ομάδα του και από το ΝΒΑ 2-3 φορές φέτος , και να ήταν καλύτερος από τους 3 που ανέφερα, δεν υπήρχε περίπτωση να τον καλέσουν.

Δεν εννοω οτι ειπες οτι αξιζε να ναι ο Γκαρνετ...Συγκρητικα το οηγα μιας κ ο kg επιλεχθηκε...Συμφωνω για το οτι με τετοια συμπεριφορα δεν υπηρχε περιπτωση να τον επιλεξουν.
morfi
Μερικές σκέψεις για πράγματα που έχουν ειπωθεί για κάποιους παίκτες:

- Ο Τσάντλερ είναι μαζί με τον Χόρφορντ ο καλύτερος σέντερ της Ανατολής. Καλύτερος σκόρερ ο Αλ αλλά ο Τσάντλερ παραμένει κολώνα στην άμυνα. Φέτος που εμφανίζεται βελτιωμένος επιθετικά και με δεδομένο πως η τωρινή εποχή δεν είναι η καλύτερη για τους ψηλούς, δεν θεωρώ υπερβολή να μιλήσουμε για all-star επίπεδο.

- Ο Γκαρνέτ είναι πόσο, 35-36; Κανεί σεζόν λίγο χειρότερη από του Κάζινς που πολλοί παραπονιούνται ότι δεν θα έπρεπε να είναι βασικός. Γνώμη μου είναι πως το καλύτερο θα ήταν να έρχεται από τον πάγκο..

- Νόα. Βελτιωμένος, αλλά όχι all-star. Κάτι σαν Μονρό δηλαδή και.. τι λέτε για τον Χόρφορντ;

- Ντενγκ. Επιπέδου all-star αδιαμφισβήτητα, αλλά φέτος ο Σμιθ της Ατλάντα κάνει καλύτερη χρονιά.

- Καλά νούμερα και βελτιωμένος, all-star επιλογή με την πρωτη ματιά, αλλά τι θα ήταν ο Μπρουκ Λόπεζ στην γη χωρίς έναν καλό (καταπληκτικό στην συγκεκριμένη περίπτωση) πόιντ γκαρντ να του δίνει την μπάλα;

- Πενταδάτος ο Γκρίφιν και αναπληρωματικός ο Άλντριτς; Καθαρή επιλογή των φιλάθλων, έτσι;

- Μόνο μία παρουσία για τον Ράντολφ είναι λίγο. Ποιός άλλος όμως να έπαιρνε τη θέση του ή καλύτερα ποιός άλλος να έμπαινε αντί του Λοβ;

- Κάζινς. All-star εννοείται, αλλά λόγο του χαρακτήρα του, δύσκολο το κόβω. Αν συνεχίσει έτσι, ίσως κάποια στιγμή να συζητάμε γιατί είναι στον πάγκο και όχι βασικός.

- Κάρι. Η επίδοση του λέει περισσότερα από ότι έχω να γράψω..

- Τζαμάλ Κρόφορντ. Δεν έχω σκεφτεί ποτέ αν παίζει φέτος σε αυτό το επίπεδο (κάποτε ναι) αλλά σίγουρα δεν χωράει να μπει..
T.W.Is.M.
Να πω κι εγω τη γνωμη μου για καποιες επιλογες(και μη):
Curry-ισως ο πιο αδικημενος απ ολους. Μαζι με το Lee μεταμορφωσαν το Golden State φετος και αξιζε την κληση περισσοτερο απ οσο ο καλος και φετος(αλλα οχι καλυτερος απο τα προηγουμενα χρονια) Parker.
Lopez-αδικημενος μεν, αλλα κατι δε μου γεμιζει το ματι σ αυτον τον παιχτη. Ισως το οτι ειναι σοφτ, ισως το οτι δεν ειναι αρκετα ικανος ριμπαουντερ για σεντερ, ισως οτι δε σηκωνεται απ το εδαφος ουτε στο τζαμπολ. Οσο για πενταδα, δε θα μπορουσα να ψηφισω για βασικο σεντερ εναν παιχτη που δεν ειναι ουτε ο καλυτερος παιχτης της ομαδας του ουτε ο καλυτερος σεντερ στην περιφερεια του. Αξιζε παντως να παιξει.
Deng-εδω σας βρισκω πολυ αυστηρους. Το Σικαγο παιζει χωρις τον MVP του 2011. Ειναι στην 4η θεση της Ανατολης, κερδιζει περιπου το 60% των αγωνων του. O Deng κανει μια καλη all-around χρονια και οδηγει τους Μπουλς σε μια καλη παρουσια ως τωρα και θα πρεπε να μην κληθει? Αν καποιος απ το Σικαγο ευνοηθηκε στην ψηφοφορια, ειναι μαλλον ο γιος του τενιστα.
Chandler-Θα μπορουσε να μην κληθει και να προτιμηθει ο Lopez ή ο Horford. Αλλα αυτος ευνοηθηκε απο την καλη πορεια των Νικς και απ το γεγονος οτι κραταει μονος του το παιχνιδι στη ρακετα τους(αμυντικα κυριως). Με λιγα λογια ομως, αν ο Ντικεμπε Μουτομπο εγινε 8 φορες all-star, ο Chandler το αξιζει κι αυτος να γινει τουλαχιστον μια φορα.
Josh Smith-αυτος πρεπει να πληρωσε τη δυναμη της συνηθειας tongue.gif Οπως επισης και το γεγονος οτι οι Χοκς "εκατσαν" τις τελευταιες εβδομαδες. Αν ειχε να συναγωνιστει καποιον για τη θεση, δεν ηταν ο Deng, αλλα οι Bosh, Noah. Καθε χρονο ειναι στην ιδια θεση, καποτε πρεπει να κληθει, το θεμα ειναι τι πρεπει να εχει κανει για να τα καταφερει.
Jennings-τον προτιμησα απο τον Irving παρολο που ατομικα κανει χειροτερη σεζον, γιατι το Μιλγουοκι βρισκεται σε θεση πλει οφ, ενω το Κλιβελαντ παραμενει εθισμενο στο τζογο(και τη λοταρια). Αν το δουμε απο πλευρας ατομικων ικανοτητων ομως ο Irving ειναι καλυτερη επιλογη απο καθε αποψη.
Garnett-η μια αδικη επιλογη. Σιγουρα δεν επρεπε να βρισκεται στην πενταδα, οσο για τον παγκο δεν ξερω. Δεν ειναι ομως η πιο αδικη επιλογη γιατι υπαρχει ο...
Howard-βασικος all-star ο κηφηνας του Χολιγουντ??? Γιατι, επειδη επαιζε καλα στο Ορλαντο? Τι ακριβως εχει κανει φετος για να παιξει στο all-star game? Θα προτιμουσα να ψηφισω τον αρχοντα του μποουλινγκ, τον τυφωνα της κορινας, το Λουδοβικο του Plainsboro, το γονατο που δε θεραπευτηκε ποτε...τον Andrew Bynum με τα 0(μηδεν) λεπτα συμμετοχης φετος παρα το Howard και την κορδελα του!
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jan 26 2013, 02:53 ) *
Deng-εδω σας βρισκω πολυ αυστηρους. Το Σικαγο παιζει χωρις τον MVP του 2011. Ειναι στην 4η θεση της Ανατολης, κερδιζει περιπου το 60% των αγωνων του. O Deng κανει μια καλη all-around χρονια και οδηγει τους Μπουλς σε μια καλη παρουσια ως τωρα και θα πρεπε να μην κληθει? Αν καποιος απ το Σικαγο ευνοηθηκε στην ψηφοφορια, ειναι μαλλον ο γιος του τενιστα.


Ο Noah άξιζε οπωσδήποτε να είναι στο All Star Game. Κατ'εμέ έχει αρκετά ισχυρό επιχείρημα και για βασικός. Τα νούμερα του είναι εξωπραγματικά για Center.

12.2 πόντοι, 10.9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2.1 τάπες και 1.3 κλεψίματα με 16.9 PER και 4.4 Win Shares.

Ο Deng κάνει μονάχα ένα πράγμα καλύτερα. Σκοράρει περισσότερο. Και δεν σουτάρει καν καλύτερα.
giorgos14
Μερικες αξιες δικαιωνονται εστω και αργα!Bowen στο all star game...(το οτι ειναι στο παιχνιδι των celebrities δεν εχει καμια σημασια)
klow13
εχει χαρντεν παρσονς λιν το ολ σταρ,εχει μεγαλο dikembe και ντρεξλερ στην celebrity team,κασελ και χορρυ,ο hakeem kai o yao λειπουν..

και εννοειται στηριζουμε gerald green στα καρφωματα!
Pierce
Καρφώματα

Eric Bledsoe, Los Angeles Clippers (West)
Jeremy Evans, Utah Jazz (West)
Kenneth Faried, Denver Nuggets (West)
Gerald Green, Indiana Pacers (East)
Terrence Ross, Toronto Raptors (East)
James White, New York Knicks (East)

Τρίποντα

Ryan Anderson, New Orleans Hornets (West): 147-for-370, 39.7%
Matt Bonner, San Antonio Spurs (West): 32-for-76, 42.1%
Stephen Curry, Golden State Warriors (West): 142-for-316, 44.9%
Paul George, Indiana Pacers (East): 108-for-279, 38.7%
Kyrie Irving, Cleveland Cavaliers (East): 78-for-182, 42.9%
Steve Novak, New York Knicks (East): 91-for-205, 44.4%

Skills challenge

Jrue Holiday, Philadelphia 76ers (East)
Damian Lillard, Portland Trail Blazers (West)
Jeremy Lin, Houston Rockets (West)
Brandon Knight, Detroit Pistons (East)
Tony Parker, San Antonio Spurs (West)
Jeff Teague, Atlanta Hawks (East)

Και το γνωστό τουρλουμπούκι

Team Bosh (East): Chris Bosh, Dominique Wilkins, Swin Cash
Team Harden (West): James Harden, Sam Cassell, Tina Thompson
Team Lopez (East): Brook Lopez, Muggsy Bogues, Tamika Catchings
Team Westbrook (West): Russell Westbrook, Robert Horry, Maya Moore


Που είναι ο Τόμπσον ρε αλήτες! Ο Μπόνερ έχει σουτάρει λιγότερα τρίποντα από ότι έχουν βάλει οι άλλοι....
captain charisma
στα τριποντα πιστευω θα κερδισει ο ραιαν αντερσον...και στα καρφωματα πονταρω στον γκριν που ειχε παρει κ παλιοτερα μερος...λειπουν βεβαια κ τα μεγαλα ονοματα...
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ Feb 9 2013, 00:35 ) *
στα τριποντα πιστευω θα κερδισει ο ραιαν αντερσον...και στα καρφωματα πονταρω στον γκριν που ειχε παρει κ παλιοτερα μερος...λειπουν βεβαια κ τα μεγαλα ονοματα...


Κι εγω στον Anderson πονταρω στα τριποντα. Για τα καρφωματα θα κανω την εκπληξη και θα στηριξω Eric Bledsoe. Στο skills θα ελεγα οτι ειναι η ωρα του ΤεΠε, ενω στο shooting stars θεωρω φαβορι την ομαδα του Harden, αλλα δεν μπορω παρα να υποστηριξω την ομαδα του Big Shot Rob κι ας εχει μαζι του το Ρασελ το κατσικι!
Tobias Funke
QUOTE (pierce21 @ Feb 8 2013, 22:40 ) *
Που είναι ο Τόμπσον ρε αλήτες! Ο Μπόνερ έχει σουτάρει λιγότερα τρίποντα από ότι έχουν βάλει οι άλλοι....


#LetBonnerShoot
Θα μας πει ο Αρούλης και για τον Μπόνερ τώρα. Ουρτ!

Τρίποντα Curry, καρφώματα White
Germany96
QUOTE(Tobias Funke @ Feb 9 2013, 04:26 ) *
#LetBonnerShoot
Θα μας πει ο Αρούλης και για τον Μπόνερ τώρα. Ουρτ!

Είναι τέτοιο το μένος για τον Bonner επειδή έβαλε το double n στην boner (δεν αντιλαμβάνονται οι αδαείς ότι double the n, triple the excitement), που οι εχθροί του μέχρι και πιτσιρίκια κουρεύουν γουλί για να καταπνίξουν τα κύματα φρενίτιδας που προκαλεί το είδωλο μικρών και μεγάλων :

http://allball.blogs.nba.com/2012/05/18/ma...layoff-tickets/


Φυσικά δεν πτοείται από κάτι τέτοια ο Matt, συνεχίζει στωικά να διδάσκει τον λόγο του προφήτη Scal και προετοιμάζεται για το Houston όπου θα αποστομώσει τους αμφισβητίες και κατα τας γραφάς:"...την ημέρα εκείνη, οι κουφοί θα ακούσουν τα λόγια τού βιβλίου, και τα μάτια των τυφλών θα δουν, αφού ελευθερωθούν από το σκοτάδι και από την ομίχλη"
«Ησαΐας 29»

Pierce
(ρε τους arcade fire) . Ο Μπόνερ να πάει να διαφημίσει κανένα njoy
ή εναλλακτικά να κάνει τον καραγκιόζη με τους Globetrotters


H Λευκή Μάμπα, ο δικός ΜΑΣ ο Σκάλ, δεν χρειάζεται κανέναν τσαρλατάνο να μεταφέρει το λόγο Του. Μην αναφέρετε το όνομά Του επί ματαίω , η οργή της Λευκής Μάμπας θα πέσει απάνω σας.
morfi
Τώρα στο NBA TV η προπόνηση των μικρών...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.