Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός 2009-10 / Επικαιρότητα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
apkat
O Πριντεζης ειναι κατι σαν τον Φωτση για τον Παναθηναικο..Αργα η γρηγορα ολοι ξερουμε οτι θα γυρισει..Αστον να κατσει 2-3 χρονια στην μαλαγα να γινει τοπ παικτης και τον ξαναπαιρνουμε ως βασικο αντι του Κλειζα που τοτε θα ξαναφευγει για ΝΒΑ μετα απο 2 Ευρωλιγκες με τον Θρυλο.. tongue.gif tongue.gif
kaukasios
QUOTE(apkat @ Nov 5 2009, 01:46 ) *
O Πριντεζης ειναι κατι σαν τον Φωτση για τον Παναθηναικο..Αργα η γρηγορα ολοι ξερουμε οτι θα γυρισει..Αστον να κατσει 2-3 χρονια στην μαλαγα να γινει τοπ παικτης και τον ξαναπαιρνουμε ως βασικο αντι του Κλειζα που τοτε θα ξαναφευγει για ΝΒΑ μετα απο 2 Ευρωλιγκες με τον Θρυλο.. tongue.gif tongue.gif

μονο ευρωλιγκα?πρωταθλημα δεν θα παρει??? tongue.gif tongue.gif
thrylos7
Θα είναι αυτός που θα μείνει εκτός Α1 για να έχει ενδιαφέρον... tongue.gif
newpower2020
Για ν'αντικαταστήσει την ... παιχτούρα Κλέιζα πρέπει να βελτιώσει πολύ μα πολύ το σούτ του.Γενικά μόνο το ενδεχόμενο να φύγει ο Κλέιζα για ΝΒΑ με στεναχωρεί από τώρα.Κάτι επίσης άσχετο ποτέ δεν κατάλαβα την λογική του άρον άρον σταύρωσον Γκριρ.Δηλαδή αυτός έφταιγε για τα περυσινά?Εντάξει αν έπαιρναν Μακ Ινταιρ πράγματι δεν χωρούσε.Απ'τη στιγμή που δεν τον πήραν γιατί έπρεπε ντε και καλά να φύγει?Το ξέρω γυρνώ σε καλοκαιρινά θέματα αλλά μόνο εγώ νομίζω ότι απ'τη φετινή ομάδα λείπει ο Γκριρ?
OnLy_PAS-AthEnS
Δεν θελω να απεμβω σε ξενα βοσκοτοπια αλλα πιστευω και εγω οτι στην ομαδα του ΟΣΦΠ η παρουσια του καλου Γκριρ θα ανεβαζε ενα επιπεδο !Θα ειχες οτι εχεις τωρα + ενα σταθερο σκορερ σε νορμαλ μερα ή ενα φονια στην καλη του......Αν και ακομα πιστευω οτι καποια στιγμη αν αλλαξει τακτικη θα αποδωσει και ο Γουειφερ!
kseplenhs
καλά αν είχαμε ακόμα τον γκρίρ,θα εξακολουθούσαμε για άλλη μια χρονιά να αναρωτιόμασταν τι φταίει και σε δυνατές άμυνες εξαφανίζεται.

τι κανει νιάου νιάου στα κεραμυδια...

ο γουέιφερ έχει καει απο ότι βλέπω πάντως στο σύνολο των φιλάθλων.καλά το πάμε....ας περάσει ο επόμενος...
newpower2020
QUOTE(kseplenhs @ Nov 5 2009, 02:52 ) *
καλά αν είχαμε ακόμα τον γκρίρ,θα εξακολουθούσαμε για άλλη μια χρονιά να αναρωτιόμασταν τι φταίει και σε δυνατές άμυνες εξαφανίζεται.

τι κανει νιάου νιάου στα κεραμυδια...

ο γουέιφερ έχει καει απο ότι βλέπω πάντως στο σύνολο των φιλάθλων.καλά το πάμε....ας περάσει ο επόμενος...


Δεν συμφωνώ γι'αυτό που λές για τους φιλάθλους.Εγώ είδα ότι σε κάθε ενέργεια του Ουάφερ, και άστοχη ή λανθασμένη να ήταν ο κόσμος τον χειροκροτούσε.Και καλά έκανε.Αν δεν είναι αυτό στήριξη τότε τι είναι?ΣΜακάρι να βγεί αλλά προσωπικά έκανα την πρόβλεψη ότι δεν...Στο παρκέ ο ίδιος θα δώσει τις απαντήσεις...

Anaz
@newpower
+1 φιλε μου.
Κι εμενα ο Γουφερ μου φαινεται στη κοσμαρα του τελειως.Δεν εχει μπει καθολου στο κλιμα της ομαδας, κι οχι μονο αγωνιστικα αλλα κ γενικα.Και δεν τον βλεπω και πολυ διατεθειμενο να το κανει..
Το κακο ειναι οτι πρεπει γρηγορα να παρει μια αποφαση ο Γιαννακης..Ποσο ακομα να τον στηριξει. Γιατι δεν εχουμε την πολυτελεια να τον περιμενουμε, και δεν πρεπει να παραγκωνιζεται ο Χαλπεριν.

Οσο για τον Γκριρ κι εγω δεν καταλαβα ποτε γιατι αυτη η "σταυρωση" και η μανια να φυγει. Ειχε καποιες εμφανεις αδυναμιες, αλλα ηταν μια πολυτιμη μοναδα που ειχε δεθει με την ομαδα (που δεν αξιοποιηθηκε περσυ κι οσο θα μπορουσε) και δεν ειναι κ ΤΟΣΟ ευκολο να βρεθει καποιος πολυ καλυτερος, οπως ισχυριζονταν οι περισσοτεροι.
colonel gomelsky
QUOTE(Anaz @ Nov 5 2009, 04:07 ) *
@newpower
+1 φιλε μου.
Κι εμενα ο Γουφερ μου φαινεται στη κοσμαρα του τελειως.Δεν εχει μπει καθολου στο κλιμα της ομαδας, κι οχι μονο αγωνιστικα αλλα κ γενικα.Και δεν τον βλεπω και πολυ διατεθειμενο να το κανει..
Το κακο ειναι οτι πρεπει γρηγορα να παρει μια αποφαση ο Γιαννακης..Ποσο ακομα να τον στηριξει.. Δεν εχουμε την πολυτελεια να τον περιμενουμε, γιατι δεν μπορει να παραγκωνιζεται ο Χαλπεριν.

Οσο για τον Γκριρ κι εγω δεν καταλαβα ποτε γιατι αυτη η "σταυρωση" και η μανια να φυγει. Ειχε καποιες εμφανεις αδυναμιες, αλλα ηταν μια πολυτιμη μοναδα που ειχε δεθει με την ομαδα (που δεν αξιοποιηθηκε περσυ κι οσο θα μπορουσε) και δεν ειναι κ ΤΟΣΟ ευκολο να βρεθει καποιος πολυ καλυτερος, οπως ισχυριζονταν οι περισσοτεροι.


Με τη φιλοσοφία που έχουν μέχρι τώρα οι Αγγελόπουλοι είναι δύσκολο. Αν δηλαδή αναζητούν καλό ΝΒΑερ κτλ. πώς να βρεθεί; (και να είναι ρεαλιστικό να έρθει εννοώ). Αν βλέπαν τα πράγματα διαφορετικά υπήρχαν πάρα πολλοί: Ρακόσεβιτς, Καουκένας, Χάνσεν κτλ κτλ.

ΥΓ. Να θυμίσω επίσης ότι ο τεράστιος Μπαζίλε που πήρε την Αθεμπε μόνος του παίρνει όσα παίρνει ο Μιλόσεβιτς.
tzagasdog
παντως η αληθεια ειναι οτι κανει μια κακη εμφανιση ο ΟΣΦΠ γινεται χαμος...
κανει μια πολυ καλη εμφανιση... νεκρα...
colonel gomelsky
Τώρα στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ ο Μενεγάκης λέει για τον Έρτσεγκ ότι δεν θα πάει πουθενά δανεικός γιατί έχει ένα αισθηματάκι ( smiley.gif ) εδώ στην Ελλάδα και δεν προπονείται καν με την ομάδα. Έχει και συμβόλαιο 700.000 ευρώ το χρόνο βέβαια.
Dromeas7
Ο Ουειφερ δεν την πολυπαλέβει στο Ελλαδα...Στο Twitter γραφει συνεχεια πόσο μόνος είναι και αν η Leona Lewis είναι ελεύθερη για να βγει ραντεβού μαζί της.Επίσης νομίζω πήρε και σκύλο.....Το ζήτημα είναι να τον στηρίξουν οι συμπαίκτες του αλλά και η διοιήκηση για να εγκλιματιστεί όσο ποιο γρήγορα γίνεται...

Πάντως εμένα μου αρέσει...Δεν θέλουμε άλλον Γκριρ να σκοράρει ,φέτος έχουμε πολλούς σκορερ και ιδιαίτερα ο Chilli είναι αναγενημένος...Θέλουμε τρεχαντίρια σαν τον Ουειφερ να τρεχουν την ομάδα στον αιφνιδιασμό...Φετος παιδιά η ομάδα πρέπει να παίξει Showtime και την κούπα την έχει στο τσεπάκι... bball.gif
rankin
QUOTE(colonel gomelsky @ Nov 5 2009, 19:24 ) *
Τώρα στην ΕΡΑ ΣΠΟΡ ο Μενεγάκης λέει για τον Έρτσεγκ ότι δεν θα πάει πουθενά δανεικός γιατί έχει ένα αισθηματάκι ( smiley.gif ) εδώ στην Ελλάδα και δεν προπονείται καν με την ομάδα. Έχει και συμβόλαιο 700.000 ευρώ το χρόνο βέβαια.


Απίστευτη ιστορία και αυτός!!! Μα, να μην μπορέσουμε να του βρούμε ομάδα;;;; Απίστευτο!!!
petrovic
αυτό που έγραψε ο δρομέας παραπάνω και εγώ το σκέφτομαι σαν πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση, να ανοίξουμε δηλαδή ταχύτητα και να τους τρελάνουμε στους αιφνιδιασμούς με Τσίλντρες, Γουέιφερ, Κλέιζα. Από την άλλη βέβαια εδώ είναι Ευρώπη, ίσως οι αντίπαλοι βρουν τον τρόπο να μας φρενάρουν. είμαι περίεργος να δω τη συνέχεια...
PanosIlio
QUOTE(rankin @ Nov 6 2009, 13:27 ) *
Απίστευτη ιστορία και αυτός!!! Μα, να μην μπορέσουμε να του βρούμε ομάδα;;;; Απίστευτο!!!


Είναι και αυτή μια αμαρτία της παλαιάς οικονομικής πολιτικής.

Ο Ολυμπιακός ήθελε να τον δώσει τον παίκτη σε ομάδα που θα του κάλυπτε όλο το συμβόλαιο. Ποια ομάδα όμως θα έδινε τόσα λεφτά για έναν παίκτη που πέρυσι δεν έκανε και τίποτα?

Τώρα από την άλλη αν αυτός έκανε και τον δύσκολο στην ομάδα και δεν ήθελε να πάει σε ομάδα εξωτερικού λόγω γκόμενας είναι για διακοπή συμβολαίου.
OnLy_PAS-AthEnS
Παντως σε σχεση με τις υπολοιπες Ευρωπαικες οπμαδες ο ΟΣΦΠ αρα και οι Αγγελο τηρουν κατα γραμμα τη βασικη οικονομικη Αρχη :To μεγιστο κερδος με τις μικροτερες δυνατες θυσιες(βλεπε Ουιφερ μεχρι στιγμης,Ερτσεγκ και λιγο για μενα Τσιλι)! tongue.gif tongue.gif
kseplenhs
QUOTE(petrovic @ Nov 6 2009, 13:59 ) *
αυτό που έγραψε ο δρομέας παραπάνω και εγώ το σκέφτομαι σαν πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση, να ανοίξουμε δηλαδή ταχύτητα και να τους τρελάνουμε στους αιφνιδιασμούς με Τσίλντρες, Γουέιφερ, Κλέιζα. Από την άλλη βέβαια εδώ είναι Ευρώπη, ίσως οι αντίπαλοι βρουν τον τρόπο να μας φρενάρουν. είμαι περίεργος να δω τη συνέχεια...


το οτι έχουμε σε κάθε ματς (χάσουμε-κερδίσουμε) πάνω απο 20 λάθη νομίζω πως υποδηλώνει μια πρόθεση για κάτι τέτοιο.όπως επίσης δείχνει οτι μέχρι τώρα δεν βγαίνει στο 100% της αποτελεσματικότητας...tongue.gif

πάντως η εποχή ευνοεί τέτοιους "πειραματισμούς" γιατί αν στα play offs της ευρωλίγκας για παράδειγμα κάνεις 20+ λάθη,έχεις πάει σπίτι σου και πίνεις τσάι απολαμβάνοντας το final4 απο την τηλεόραση...

petrovic
QUOTE(kseplenhs @ Nov 6 2009, 15:02 ) *
το οτι έχουμε σε κάθε ματς (χάσουμε-κερδίσουμε) πάνω απο 20 λάθη νομίζω πως υποδηλώνει μια πρόθεση για κάτι τέτοιο.όπως επίσης δείχνει οτι μέχρι τώρα δεν βγαίνει στο 100% της αποτελεσματικότητας...tongue.gif

πάντως η εποχή ευνοεί τέτοιους "πειραματισμούς" γιατί αν στα play offs της ευρωλίγκας για παράδειγμα κάνεις 20+ λάθη,έχεις πάει σπίτι σου και πίνεις τσάι απολαμβάνοντας το final4 απο την τηλεόραση...


Κι εσένα επιφυλακτικό σε βλέπω.... (όπως κι εγώ εξάλλου)
Μπορεί να "περάσει" και να κυριαρχήσει στην Ευρώπη το showtime;
ποιος μπορεί να απαντήσει αυτό το ερώτημα;
(τους παίχτες πάντως τους έχουμε)
kseplenhs
QUOTE(petrovic @ Nov 6 2009, 17:08 ) *
Κι εσένα επιφυλακτικό σε βλέπω.... (όπως κι εγώ εξάλλου)
Μπορεί να "περάσει" και να κυριαρχήσει στην Ευρώπη το showtime;
ποιος μπορεί να απαντήσει αυτό το ερώτημα;
(τους παίχτες πάντως τους έχουμε)


καταρχήν showtime υπάρχει όπου υπάρχει ο ματζικ.no magic-no showtime...tongue.gif

μιλάμε για ένα πιο κινητικό παιχνίδι και όχι στα πλαίσια της ασυδοσίας.περισσότερη ενέργεια ρε παιδί μου.δεν λέμε να τρέχουν σαν τα κατσίκια πάνω κάτω,να την πετάνε στο ταμπλό και να έρχεται άλλο ένα κατσίκι απο πίσω να την καρφώνει...tongue.gif

απλά μας κακοφάνηκε το περσινό τσουκου τσουκου και όλοι πιστευουμε οτι με περισσότερη ενέργεια στο παιχνίδι μας και θα αξιοποιούνταν καλύτερα τα ατού μας αλλά και κατ'επέκταση τα αποτελεσματα θα ειναι πιο θετικά.

rankin
QUOTE(petrovic @ Nov 6 2009, 17:08 ) *
Κι εσένα επιφυλακτικό σε βλέπω.... (όπως κι εγώ εξάλλου)
Μπορεί να "περάσει" και να κυριαρχήσει στην Ευρώπη το showtime;
ποιος μπορεί να απαντήσει αυτό το ερώτημα;
(τους παίχτες πάντως τους έχουμε)

Πήρα τηλέφωνο τον Πίνι και του έθεσα το ερώτημα σου
Η απάντηση του ήταν "ΝΑΙ!!!"
lamar
QUOTE(kseplenhs @ Nov 6 2009, 17:14 ) *
καταρχήν showtime υπάρχει όπου υπάρχει ο ματζικ.no magic-no showtime...tongue.gif

+ 1.000.000 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Dromeas7
QUOTE(kseplenhs @ Nov 6 2009, 17:14 ) *
καταρχήν showtime υπάρχει όπου υπάρχει ο ματζικ.no magic-no showtime...tongue.gif

μιλάμε για ένα πιο κινητικό παιχνίδι και όχι στα πλαίσια της ασυδοσίας.περισσότερη ενέργεια ρε παιδί μου.δεν λέμε να τρέχουν σαν τα κατσίκια πάνω κάτω,να την πετάνε στο ταμπλό και να έρχεται άλλο ένα κατσίκι απο πίσω να την καρφώνει...tongue.gif

απλά μας κακοφάνηκε το περσινό τσουκου τσουκου και όλοι πιστευουμε οτι με περισσότερη ενέργεια στο παιχνίδι μας και θα αξιοποιούνταν καλύτερα τα ατού μας αλλά και κατ'επέκταση τα αποτελεσματα θα ειναι πιο θετικά.




Σωστο αυτό....Έχουμε το παράπονο από πέρσι που όταν έπρεπε να ανεβάσουμε λίγο ταχύτητα δεν το κάναμε ποτέ...Σίγουρα στην Ευρώπη δεν περνάει το πολύ γρήγορο μπάσκετ γιατι προπονητές γάτες σαν τον Ζοτς μπορούν να σου κόψουν το βήχα εξ αρχής και να σε αποδιοργανώσουν πολύ εύκολα.

Απλά αυτό που θέλω να δω από τον Ολυμπιακό είναι σε περιπτώσεις που η αντίπαλη ομάδα σου δίνει ευκαιρίες να την τρέξεις και να τη σκοτώσεις να τις πιάνεις (αυτές τις ευκαιρίες) από τα μαλλιά!!!

Πάντως απο ομάδας με φοβερή ενέργεια έχω να θυμάμαι τη Ζαλγκίρις του 99 νομίζω...Δεν είχα δει πολλά παιχνίδια αλλά νομίζω είχε ένα στυλ παιχνιδιού που θα ταίριαζε φέτος στον Ολυμπιακό
Andrew19
QUOTE(PanosIlio @ Nov 6 2009, 13:23 ) *
Είναι και αυτή μια αμαρτία της παλαιάς οικονομικής πολιτικής.

Ο Ολυμπιακός ήθελε να τον δώσει τον παίκτη σε ομάδα που θα του κάλυπτε όλο το συμβόλαιο. Ποια ομάδα όμως θα έδινε τόσα λεφτά για έναν παίκτη που πέρυσι δεν έκανε και τίποτα?

Τώρα από την άλλη αν αυτός έκανε και τον δύσκολο στην ομάδα και δεν ήθελε να πάει σε ομάδα εξωτερικού λόγω γκόμενας είναι για διακοπή συμβολαίου.

Με τον Ολυμπιακό έκανε συμβόλαιο για να είναι Αθήνα, αν άλλαξε γνώμη ο Ολυμπιακός... πρόβλημα του! Στην ουσία ο παίκτης επιδιώκει να μείνει ελεύθερος. Απ'ότι θυμάμαι έχει και για άλλο ένα χρόνο συμβόλαιο να δούμε του χρόνου τι θα τον κάνουν αν δεν έχει παίξει πουθενά για 1 χρόνο...
rankin
QUOTE(Dromeas7 @ Nov 6 2009, 20:00 ) *
Απλά αυτό που θέλω να δω από τον Ολυμπιακό είναι σε περιπτώσεις που η αντίπαλη ομάδα σου δίνει ευκαιρίες να την τρέξεις και να τη σκοτώσεις να τις πιάνεις (αυτές τις ευκαιρίες) από τα μαλλιά!!!

Πάντως απο ομάδας με φοβερή ενέργεια έχω να θυμάμαι τη Ζαλγκίρις του 99 νομίζω...Δεν είχα δει πολλά παιχνίδια αλλά νομίζω είχε ένα στυλ παιχνιδιού που θα ταίριαζε φέτος στον Ολυμπιακό

Η Ζαλγκίρις θύμιζε ομάδα κολεγίου, με ανελέητη πίεση στην περιφέρεια και συνεχόμενα κλεψίματα.. Ουσιαστικά, εκεί στήριζε σε μεγάλο βαθμό την ταχύτητα του παιχνιδιού της.. Στην πίεση και στο κλέψιμο

Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να το κάνει αυτό σιγά σιγά (το παρατηρώ όλο και περισσότερο οσο περνούν τα παιχνίδια), όμως κυρίως προσπαθεί να τρέχει κατευθείαν μετά το ριμπάουντ .. Είναι λίγο ποιο συντηρητική η αμυντική προσέγγιση του Ολυμπιακού στο γρήγορο παιχνίδι.
pou_pws_pote
μπορει να πει καποιος στο παπαλουκα να σταματησει τις ηλιθιες δηλωσεις και τα πολλα γελακια με τους παικτες του παναθηναικου;;

αντε γιατι σαν πολυ υπερανω την εχει δει και δε μας τα λεει καλα
vastravoud
Νομίζω ότι και οι παίκτες του Παναθηναϊκού έχουν ακριβώς το ίδιο ύφος στις σχέσεις του με τους (συμπάικτες στην Εθνική και φίλους τους) παίκτες του Ολυμπιακού.

Αντί να χαιρόμαστε που υπάρχει πολιτισμός θέλουμε πολεμικό κλίμα, τραμπουκισμούς, μιζέρια και χούλιγκαν.....
apkat
QUOTE(pou_pws_pote @ Nov 10 2009, 00:08 ) *
μπορει να πει καποιος στο παπαλουκα να σταματησει τις ηλιθιες δηλωσεις και τα πολλα γελακια με τους παικτες του παναθηναικου;;

αντε γιατι σαν πολυ υπερανω την εχει δει και δε μας τα λεει καλα


Ποια ειναι κατα την γνωμη σου η ηλιθια δηλωση του Θοδωρη;;

Επισης σκοπευεις να αντιδρασεις επειδη δεν σας τα λεει καλα ο Παπαλουκας;;Μηπως να τον γιουχαρουμε στο επομενο παιχνιδι;;
colonel gomelsky
QUOTE(apkat @ Nov 10 2009, 02:05 ) *
Ποια ειναι κατα την γνωμη σου η ηλιθια δηλωση του Θοδωρη;;

Επισης σκοπευεις να αντιδρασεις επειδη δεν σας τα λεει καλα ο Παπαλουκας;;Μηπως να τον γιουχαρουμε στο επομενο παιχνιδι;;


Τέλος, ο Θοδωρής Παπαλουκάς μίλησε και το ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού που πλησιάζει… «Γίνονται κάποιες προσπάθειες στο ΣΕΦ και οι συνθήκες είναι πλέον καλύτερες. Δεν επιθυμούμε άλλες εκρήξεις... Πρόκειται απλά για ακόμα ένα παιχνίδι και ο καλύτερος ας κερδίσει», ενώ έκλεισε απαντώντας σε χιουμοριστικό... τόνο, στην ερώτηση αναφορικά με το ενδεχόμενο να μπει το λογότυπο, «Τα παιδιά νικάνε», στις φανέλες των δύο ομάδων: «Αυτό είναι καλύτερο να μπει στην φανέλα του Παναθηναϊκού».

http://superbasket.gr/?c=339&a=118080

Μάλλον αυτό θα εννοεί ο φίλος.
kseplenhs
QUOTE(apkat @ Nov 10 2009, 02:05 ) *
Ποια ειναι κατα την γνωμη σου η ηλιθια δηλωση του Θοδωρη;;

Επισης σκοπευεις να αντιδρασεις επειδη δεν σας τα λεει καλα ο Παπαλουκας;;Μηπως να τον γιουχαρουμε στο επομενο παιχνιδι;;


ε μια σχέση πάθους πρέπει να έχει τα πάντα.γιουχα και αποθέωση με χρονική απόσταση λεπτών(ή και δευτερολεπτων)...

απο το "αρχισε πάλι τις αγκαλίτσες ο γυπαετός" στο "παπαλουκά ψυχάρα ολυμπιακάρα"...tongue.gif

εξάλλου και ο παπαλουκάς τη γουστάρει αναμφισβήτητα αυτή την κατάσταση.επέστρεψε σε μια ομάδα που έφυγε σαν αποτυχημένος και του κουνούσαν 5χιλιαρα.με άμεσο κίνδυνο να επανέλθει στην κατάσταση αμφισβήτησης μιας και ο ολυμπιακός δεν έχει στήσει και καμιά αυτοκρατορία τίτλων τη δεδομένη στιγμή...
Air Kef
Ti δήλωσε ο άνθρωπος, όντως ξεφεύγει απο το εγχειρίδιο διπλωματικών δηλώσεων. 24.gif
PrasiniThyella
QUOTE(colonel gomelsky @ Nov 10 2009, 02:12 ) *
Τέλος, ο Θοδωρής Παπαλουκάς μίλησε και το ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού που πλησιάζει… «Γίνονται κάποιες προσπάθειες στο ΣΕΦ και οι συνθήκες είναι πλέον καλύτερες. Δεν επιθυμούμε άλλες εκρήξεις... Πρόκειται απλά για ακόμα ένα παιχνίδι και ο καλύτερος ας κερδίσει», ενώ έκλεισε απαντώντας σε χιουμοριστικό... τόνο, στην ερώτηση αναφορικά με το ενδεχόμενο να μπει το λογότυπο, «Τα παιδιά νικάνε», στις φανέλες των δύο ομάδων: «Αυτό είναι καλύτερο να μπει στην φανέλα του Παναθηναϊκού».

http://superbasket.gr/?c=339&a=118080

Μάλλον αυτό θα εννοεί ο φίλος.


Έκανε τέτοια δήλωση ο παιχταράς? smiley.gif

Κοίτα να δεις που τον είχα παρεξηγήσει.Χαχα! tongue.gif
colonel gomelsky
QUOTE(PrasiniThyella @ Nov 10 2009, 03:13 ) *
Έκανε τέτοια δήλωση ο παιχταράς? smiley.gif

Κοίτα να δεις που τον είχα παρεξηγήσει.Χαχα! tongue.gif


Ναι την έκανε. Και επειδή δεν έχουμε μάλλον όλοι καταλάβει γιατί την έκανε θα προσπαθήσω να δώσω μια απάντηση:

Μα για να φορτώσει τον ΠΑΟ με το άγχος του φαβορί φυσικά! (Αστειευόμενος το γράφω αλλά μην παραξενευτεί κανείς αν το διαβάσει αύριο σε καμιά εφημερίδα)

Επίσης υπάρχει και η άλλη άποψη (Κεφ κ.α.) που εν ολίγοις (όπως την αντιλαμβάνομαι εγώ τουλάχιστον) θεωρεί κάθε δήλωση που δεν είναι τετριμμένη και ορθή.

ΥΓ. Αν θέλει κάποιος μοντ ας μεταφέρει τα τελευταία σχόλια στο "Ολυμπιακός - Επικαιρότητα" γιατί το παράκανα-με με το οφ τοπικ.
apkat
To οτι ειναι απλως ενας ανθρωπος με χιουμορ που πεταξε με τετοια διαθεση μια ατακα που ειναι βασισμενη σε πραγματικα γεγονοτα δεν περασε απο το μυαλο κανενος να φανταστω..Νothing more and nothing less φανταζομαι..

Παντως το sport24 εχει διαφορετικη αποψη για την ατακα του Παπαλουκα..Φανταζομαι οτι εχει γινει λαθος..

Όσον αφορά την ατάκα του Θοδωρή Παπαλουκά που αναφέρουμε στο μεσότιτλο του ρεπορτάζ, έγινε στην κοινή συνέντευξη Τύπου με τον Δημήτρη Διαμαντίδη για λογαριασμό της WIND με την οποία οι δύο παίκτες ανανέωσαν τη συνεργασία τους. Εκεί, σε ερώτηση για το αν Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός πρέπει να φορέσουν στο μεταξύ τους ντέρμπι μπλουζάκια με μότο «Τα παιδιά πάντα νικάνε», ο αρχηγός των ερυθρολεύκων σχολίασε με χιούμορ: «Καλύτερα να μην το γράφουν οι φανέλες του Παναθηναϊκού αυτό».
Air Kef
Ότι ειπε ο απκατ.
Ενα αστείο έκανε ο ανθρωπος, μην έχοντας το πρόβλημα να παραδεχτεί την ανωτερότητα του ΠΑΟ τα τελευταία χρόνια.. :/
vastravoud
Βαθιά αρρωστημένη χώρα.........
pou_pws_pote
ναι βαθια αρρωστημενη χωρα..
αμα εβγαινε ο καραγκουνης και εκανε τετοια δηλωση θα πεφταν πανω του στο δευτερολεπτο 200 greenwebfanιτες και η φαπα θα πηγαινε συννεφο

ο παπαλουκας την εχει δει πολυ αρχηγος (χωρις να χει φερει ενα τιτλο στον ολυμπιακο) και πολυ πολιτισμενος που ηρθε να διδαξει πολιτισμο στους καφρους.
μεχρι τωρα ημουν μαζι του και μαλιστα στον αγωνα που χε πεταξει τις μπαλες ημουν μεσα και ειχα τσακωθει μ αυτους που τον εκραζαν
αλλα μετα απο αυτη τη δηλωση θ αρχισω ν αναθεωρω τις αποψεις μου, γιατι σε λιγο θα μας πουνε και μ...
vastravoud
Εγώ μίλησα για αρρωστημένους Ολυμπιακούς; Το ίδιο αρρωστημένη νοοτροπία έχουν Πράσινοι, Κόκκινοι, Κίτρινοι, οτιδήποτε.

PrasiniThyella
Καλά, προφανώς με χιούμορ το είπε ο άνθρωπος.Απλά δεν μας έχει συνηθίσει σε κάτι τέτοια.

Αν και βρίσκεται στο top των παικτών που αντιπαθώ, χαίρομαι που τα παιδιά των 2 ομάδων ειναι φίλοι κι ας το βλέπω οπαδικά.

Είναι πολύ υγιές και θα έπρεπε να μας παραδειγματίζει όσο αφορά τα επισόδεια και λοιπές καφρίλες που δεν αρμόζουν στο μπάσκετ και στον αθλητισμό γενικότερα.

Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως γιατί έχει ΄΄στιγματιστεί΄΄ ο Θοδωρής με εκείνη τη φάση που έδειχνε να γελάει με τον Διαμαντίδη αν και η ομάδα έχανε πέρυσι στο ΟΑΚΑ.Αν ήταν έτοιμος να παίξει μπουνιές ας πούμε.. θα άλλαζε κάτι?

Κοίτα να δεις που τον υπερασπίζομαι κιόλας. tongue.gif
pete7
Όσον αφορά την ατάκα του Θοδωρή Παπαλουκά που αναφέρουμε στο μεσότιτλο του ρεπορτάζ, έγινε στην κοινή συνέντευξη Τύπου με τον Δημήτρη Διαμαντίδη για λογαριασμό της WIND με την οποία οι δύο παίκτες ανανέωσαν τη συνεργασία τους. Εκεί, σε ερώτηση για το αν Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός πρέπει να φορέσουν στο μεταξύ τους ντέρμπι μπλουζάκια με μότο «Τα παιδιά πάντα νικάνε», ο αρχηγός των ερυθρολεύκων σχολίασε με χιούμορ: «Καλύτερα να μην το γράφουν οι φανέλες του Παναθηναϊκού αυτό».
Τωρα το διαβασα απο Σπορ 24 λεει καλυτερα να μην το φορανε οι φανελες του Παο.
Δεν ξερω πως εγινε η παρεξηγηση αλλα Ελλαδα ειμαστε κ αυτα δυστηχως γινεται.
Marciulionis
Γενικά και άσχετα με τις δηλώσεις που έκανε ή δεν έκανε χθες ο Παπαλουκάς, έχει δμιουργηθεί ένα αρνητικό κλίμα εναντίον του στις τάξεις των φιλάθλων του ΟΣΦΠ. Κρίμα γιατί αναλογικά με τους Τσίλντρες, Βούισιτς, Ουέιφερ τα λεφτά που παίρνει αυτός τα αξίζει πολύ περισσότεροι. Ακόμα και σε όρους θεάματος. Και νομίζω ότι έχει αποδείξει όσο λίγοι ότι αγαπάει στα αλήθεια την ομάδα.
vastravoud
Μα πως θα πουλήσουν φύλλα-κ*λόχαρτα οι Πράσινες και οι Πρωταθλητές αν δεν ανάψουν λίγο τα αίματα......

Ελλαδιστάν.....
pete7
Δυστηχως εδω στην Ελλαδα αυτο γινεται σε ολους τους τομεις κ προπαντων στον αθλητισμο
il postino
προς τι ρε παιδια ολη αυτη η συζητηση?

τι επρεπε δηλαδη? να αγριοκοιταει ο τεο τον δδ και αντιστροφα για να νιωθουν καποιοι φιλοι σιγουρια?

αν οι παικτες δε δωσουν το σωστο παραδειγμα οτι πανω απο ολα προκειται για ενα παιχνιδι και μονο , οπου καποιος θα κερδισει και καποιος θα χασει , τοτε η κατασταση στις κερκιδες-αναχωματα δε θα βελτιωθει ποτε!!!!!!

απο οτι βλεπω , δε θα εκλειψουν ποτε αυτοι οι λιγοι που κανουν τη ζημια! οταν σε ενα forum γραφονται κατι τετοια , ποιος περιμενει να επικρατησει η λογικη στις κερκιδες?
6-0
Σιγά τη δήλωση ρε παιδιά
Το μόνο που γίνεται είναι ότι η πράσινη διαστρέφοντας τα λόγια του Παπαλουκά προσπαθεί να δημιουργήσει πρόβλημα στον Ολυμπιακό εκ του μη όντως.

Και απ' ότι φαίνεται τα καταφέρνει...
Marciulionis
Πρόβλημα δημιουργείται μόνο στο μυαλό ορισμένων. Και κατά πάσα πιθανότητα υπήρχε ήδη. Δυστυχώς η συμπεριφορά του ενοχλεί γιατί πολύ απλά δείχνι σε κάποιους ότι όντως χρειάζονται μαθήματα συμπριφοράς και πολιτισμού κι ότι είναι όντως ανώτερός τους ως άνθρωπος. Θα προτιμούσαν να είναι "ένας από αυτούς".
apkat
Και ειναιχαρακτηριστικο οτι η μονη εφημεριδα που ασχοληθηκε με την δηλωση ειναι η πρασινη
colonel gomelsky
QUOTE(apkat @ Nov 10 2009, 13:44 ) *
Και ειναιχαρακτηριστικο οτι η μονη εφημεριδα που ασχοληθηκε με την δηλωση ειναι η πρασινη



Μάλλον το όλο θέμα ξεκινάει από το www.superbasket.gr. Είναι το μόνο που αναφέρει με αυτόν τον τρόπο τη δήλωση. Το κόντρα δεν κάνει αναφορά, το ίδιο και το μπασκετμπλογκ.

Το πρόβλημα βέβαια είναι ότι το σουπερμπασκετ δεν είναι "πράσινα νέα". Και λέω πρόβλημα γιατί ΟΥΤΕ αυτά κάνουν αναφορά. Μπερδεμένα παρουσιάζει τα πράγματα το σπορτ24 καθώς στον μεσότιτλο λέει "η ειλικρινής ατάκα του Παπαλουκά" -κάτι που παραπέμπει στο ρεπορτάζ του σουπερμπασκετ- αλλά μετά αναφέρει αλλιώς την ατάκα.

Σε κάθε περίπτωση και επειδή είμαι αυτός που πόσταρε αρχικά τη δήλωση να πω ότι βασίστηκα στο ρεπορτάζ του σουπερμπασκετ το οποίο είναι γενικά και εξειδικευμένο και έγκυρο. Γι αυτό δεν τσέκαρα και άλλα σάιτς. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάναν τέτοια πατάτα.

ΥΓ. Καλά εδώ που τα λέμε, δε γράφει και καμιά καφρίλα η πράσινη. Ίσως επειδή δεν είναι να διαστυρώνεται από αλλού η είδηση. Αλλιώς ήταν ότι πρέπει για εμπρηστικό ολοσέλιδο-πρωτοσέλιδο.
rankin
Προσωπικά, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το είπε ο Θοδωρής αυτό..
Ακόμα και σαν "επίδειξη πολιτισμού" να το ανέφερε, άστοχο το βρίσκω, για αυτό και μου φαίνεται κάπως περίεργο το ζήτημα..

Κατα τα αλλα δεν με απασχολεί το θέμα. Μου είναι τόσο αδιάφορο όσο οι γραβάτες των Γιαννακόπουλων
kseplenhs
QUOTE(rankin @ Nov 10 2009, 14:20 ) *
Προσωπικά, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το είπε ο Θοδωρής αυτό..
Ακόμα και σαν "επίδειξη πολιτισμού" να το ανέφερε, άστοχο το βρίσκω, για αυτό και μου φαίνεται κάπως περίεργο το ζήτημα..

Κατα τα αλλα δεν με απασχολεί το θέμα. Μου είναι τόσο αδιάφορο όσο οι γραβάτες των Γιαννακόπουλων



ξενέρωτε...tongue.gif

οι γραβάτες και τα παντελόνια των γιαννακόπουλων(αυτά τα ραπεράδικα τα xxxxxl) επιβάλλεται να είναι κεντρικο θέμα συζήτησης στα στυλιστικά αλλά και μπασκετικά πηγαδάκια... cool.gif
colonel gomelsky
QUOTE(rankin @ Nov 10 2009, 14:20 ) *
Προσωπικά, δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το είπε ο Θοδωρής αυτό..
Ακόμα και σαν "επίδειξη πολιτισμού" να το ανέφερε, άστοχο το βρίσκω, για αυτό και μου φαίνεται κάπως περίεργο το ζήτημα..

Κατα τα αλλα δεν με απασχολεί το θέμα. Μου είναι τόσο αδιάφορο όσο οι γραβάτες των Γιαννακόπουλων

offtopic.gif

Καλά ρανκιν δε χρειάζονταν να κάνεις αυτό το σχόλιο για να καταλάβουμε την παντελή έλλειψη γούστου που σε διακρίνει. Εδώ δε σ αρέσει η Ζέτα.... evilmonkey.gif

smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.