Help - Search - Members - Calendar
Full Version: στο κυνήγι των Playoffs
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Playoffs
jasonick
Ας δούμε τι έχουμε τώρα στη Δύση. Οι Warriors, Nuggets, Thunder, Blazers, Rockets θα βάλω και τους Jazz με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα είναι στα playoffs. Από την άλλη οι Suns και Grizzlies μας έχουν τελειώσει εδώ και καιρό και πρόσφατα οι Mavericks, Pelicans με τις κινήσεις τους έδειξαν να παρατάνε την διεκδίκηση της 8άδας. Οπότε μας μένουν 5 ομάδες για δύο θέσεις.
Αυτή τη στιγμή στην 7η θέση είναι οι Spurs (33-28) και δεν πιστεύω πως θα βγουν εκτός 8άδας αλλά οκ έχουμε δει και πιο απίστευτα πράγματα. Στην 8η θέση βρίσκονται οι Clippers (33-28) όπου οι κινήσεις που έκαναν δείχνουν πως δεν πολυκαίγονται να μπουν στην 8άδα. Ακολουθούν οι Kings (31-28) οι οποίοι την τελευταία φορά που μπήκαν στα όφια πρέπει ο Ντίβατς με τον Πέτζα να ήταν συμπαίκτες ξέρω γω. Στην 10η θέση οι Lakers (29-30) όπου η λογική λέει ότι ομάδα με τον Λεμπρόν σιγά μην δεν παίξει στα playoffs αλλά όταν δεν μπορείς να κερδίσεις τους Hawks και τους Davis-less Pelicans έχεις θέμα. Μία νίκη πίσω τους βρίσκονται οι Timberwolves (28-31). Δεν τους πιστεύω και δεν θα μπουν αλλά οκ δεν έχουν δείξει σημάδια πως το παρατάνε και ελπίδες θεωρητικά υπάρχουν.
geo82
Οι Kings παρουσιάζονται βελτιωμένοι και πιστεύω ότι θα το παλέψουν μέχρι το τέλος. Όσον αφορά τους Lakers, πιθανότατα δε θα βρίσκονταν σε αυτή τη θέση αν δεν είχαν υποστεί τόσους απανωτούς τραυματισμούς οι παίχτες τους. Έχουν όμως θέμα. Κερδίζουν καλές ομάδες και χάνουν παιχνίδια που δεν πρέπει με την αμυντική τους λειτουργία να είναι για γέλια, ακόμη και για τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο της λίγκας που η άμυνα μοιάζει "προαιρετική". . Κλειδί θα αποδειχτούν τα μεταξύ τους παιχνίδια με Clippers και Kings. Η λογική λέει ότι δύσκολα θα μείνει ο James εκτός playoffs αλλά δε θα έβαζα και το χέρι μου στη φωτιά (προσωπικά θέλω να μπουν).
jasonick
Σημερινό update. Οι Spurs βρίσκονται σε κακό φεγγάρι. Ακόμα μία ήττα, αυτή τη φορά από τους Nets. Ακολουθούν αρκετά εντός έδρας το επόμενο διάστημα οπότε πιστεύω πως θα ανακάμψουν κάπως.
Οι Kings δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν αυτή την ήττα των Spurs χάνοντας στη Μινεάπολη. Ο Towns δεν είχε αντίπαλο (34 πόντοι/21 ριμπάουντ) και με αυτή τη νίκη οι Wolves ισοβαθμούν πλέον με τους Lakers.
Τώρα για τους Lakers τι να ειπωθεί; Έχασαν (και) από τους Grizzlies με τον Caboclo να παίζει 27 λεπτά, τον Parsons 19 και το Νόα να τους βάζει σουτ από τα 6 μέτρα. Νομίζω το βίντεο με τον σχολιασμό/παραλήρημα του Αντύπα στο Ανόρθωση-Ολυμπιακός ταιριάζει απόλυτα για αυτούς.
Οι Clippers -τα καμάρια του LA laugh.gif - κέρδισαν το Dallas με τον Harrell να κάνει career high 32 πόντων. Έχουν και αυτοί αρκετά εντός έδρας παιχνίδια, να δούμε πόσο θα συνεχίσουν να το κυνηγάνε βέβαια.
geo82
QUOTE (jasonick @ Feb 26 2019, 08:11 ) *
Τώρα για τους Lakers τι να ειπωθεί; Έχασαν (και) από τους Grizzlies με τον Caboclo να παίζει 27 λεπτά, τον Parsons 19 και το Νόα να τους βάζει σουτ από τα 6 μέτρα. Νομίζω το βίντεο με τον σχολιασμό/παραλήρημα του Αντύπα στο Ανόρθωση-Ολυμπιακός ταιριάζει απόλυτα για αυτούς.


Αν είχαν κερδίσει τα δύο τελευταία παιχνίδια, θα είχαν πλησιάσει προς την οχτάδα, ειδικά μετά τις ήττες των Spurs και των Kings. Αν δεν αλλάξει κάτι άμεσα, θα παρακολουθήσουμε σκηνές απείρου κάλλους μέχρι το τέλος της σεζόν.
Quincy
QUOTE(jasonick @ Feb 26 2019, 06:11 ) *
Οι Clippers -τα καμάρια του LA laugh.gif - κέρδισαν το Dallas με τον Harrell να κάνει career high 32 πόντων. Έχουν και αυτοί αρκετά εντός έδρας παιχνίδια, να δούμε πόσο θα συνεχίσουν να το κυνηγάνε βέβαια.


Τους πιστεύω και θα τους δώσω την δεύτερη ψήφο τους laugh.gif Μια ομάδα από το LA πρέπει να είναι στα playoffs
jasonick
QUOTE(geo82 @ Feb 26 2019, 15:09 ) *
Αν είχαν κερδίσει τα δύο τελευταία παιχνίδια, θα είχαν πλησιάσει προς την οχτάδα, ειδικά μετά τις ήττες των Spurs και των Kings. Αν δεν αλλάξει κάτι άμεσα, θα παρακολουθήσουμε σκηνές απείρου κάλλους μέχρι το τέλος της σεζόν.


Βλέπω τώρα στο πρόγραμμα πως έχουν:
εντός με Pelicans
εντός με Milwaukee
εκτός με Phoenix
εντός με Clippers
εντός με Nuggets
εντός με Celtics

Τα τρία παιχνίδια είναι κάτι παραπάνω από βατά. Αν δεν κάνουν 4 νίκες -και ειδικά αν χάσουν στο εντός από τους Clippers- δεν θα μου κάνει εντύπωση μήπως στείλουν στα πιτ από νωρίς τον Λεμπρόν. Φαίνεται κιόλας ότι δεν είναι στο 100 %.
yorgos
Σπερς δε μένουν εκτός. Είναι σα να μη μπει το ΚΚΕ στη Βουλή, δε γίνονται αυτά.

Αντίθετα οι Λέικερς δε φαίνονται καθόλου καλά, από την αρχή της σαιζόν και πιστεύω πως θα μείνουν εκτός.

Για τους Κινγκς δεν το συζητάω, τα πήγαν καλύτερα απ' ό,τι περιμέναμε, αλλά είναι ασόβαροι.

Οι καημένοι οι Κλίπερς είναι πολύ φιλότιμοι κι αγαπάμε Χάρελ που εδώ κι ένα μήνα τον παίζω όβερ και με πληρώνει ο παλίκαρος, εχθές τον έπαιζαν στο +13.5π αν είναι δυνατόν δηλαδή. Καλό πρόγραμμα έχουν, με 2 φορές τους Λέικερς και τη Γιούτα στο τέλος.

Για την οποία Γιούτα δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι θα μπει, την βλέπω στο 50-50. Έχει όντως εύκολο πρόγραμμα, αλλά δεν με πείθει, είναι ικανή για σοβαρό slump.

Εγώ την κατάταξη τη βλέπω κάπως έτσι:
1. Warriors
2. Nuggets
3. Rockets
4. Thunder
5. Blazers
6. Spurs (το ευκολότερο πρόγραμμα απ' όλους νομίζω)
7. Clippers
8. Jazz ή Lakers
9. Minnesota
10. Kings

Προβλέπω ματσάρες στα ντέρμπι του ΛΑ.
Redoctor
1. Gsw
2. Jokic
3. PG-RW
4. The beard
5. Portland
6. Mitchell
7. Spurs
8. Clippers
9. Slavs
10. Goat
11. Towns
geo82
QUOTE (jasonick @ Feb 26 2019, 19:10 ) *
Βλέπω τώρα στο πρόγραμμα πως έχουν:
εντός με Pelicans
εντός με Milwaukee
εκτός με Phoenix
εντός με Clippers
εντός με Nuggets
εντός με Celtics

Τα τρία παιχνίδια είναι κάτι παραπάνω από βατά. Αν δεν κάνουν 4 νίκες -και ειδικά αν χάσουν στο εντός από τους Clippers- δεν θα μου κάνει εντύπωση μήπως στείλουν στα πιτ από νωρίς τον Λεμπρόν. Φαίνεται κιόλας ότι δεν είναι στο 100 %.


Θεωρητικά είναι βατά αλλά έτσι όπως παίζουν τελευταία, δεν ξέρεις τι να περιμένεις. Τα παιχνίδια με τους Clippers και τους Kings πρέπει να κερδηθούν οπωσδήποτε, αν θέλουν να μπουν στην οχτάδα, μιας και θα τους δώσουν πλεονέκτημα σε πιθανή ισοβαθμία.
SteveNashidis
Είναι δύσκολη η Δύση . Εμείς το ξέραμε. Το έμαθε και ο Λεμπρόν smile.gif
T.W.Is.M.
Με βλεπω στα μεσα Απριλιου να γραφω "σας τα λεγα εγω οτι δεν επρεπε να παρουμε το Λεμπρον"...
Για να μην μπω σε Λεβεντης mode και γραψω "καποια ζωα δε με πιστευανε, τωρα θα με πιστεψουν ευτυχως και τα ζωα!" cool.gif
DESO
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 27 2019, 23:20 ) *
Με βλεπω στα μεσα Απριλιου να γραφω "σας τα λεγα εγω οτι δεν επρεπε να παρουμε το Λεμπρον"...
Για να μην μπω σε Λεβεντης mode και γραψω "καποια ζωα δε με πιστευανε, τωρα θα με πιστεψουν ευτυχως και τα ζωα!" cool.gif


Παρότι δεν είμαι φαν του Λεμπρόν, αυτός είναι ο τελευταίος που φταίει. Τα απανωτά λάθη αυτών που διοικούν τους Lakers, κάνουν τους Αφους Αγγελόπουλους μπροστά τους να φαίνονται γατόνια επιπέδου tongue.gif
Χάλια χτίσιμο εξαρχής, χάλια διαχείριση του προυπάρχοντος υλικού, το τεράστιο bust που λέγεται Lonzo και ίσως το γεγονός ότι ο Wolton δεν είναι εν τέλει ο προπονηταράς που κάποιοι φαντάζονταν, δείχνουν ότι οι Lakers θα κάνουν καιρό να δουν playoffs.
geo82
QUOTE (SteveNashidis @ Feb 27 2019, 22:49 ) *
Είναι δύσκολη η Δύση . Εμείς το ξέραμε. Το έμαθε και ο Λεμπρόν smile.gif


Εννοείται αυτό. Παρόλα αυτά, αν δεν τους είχαν τύχει οι απανωτοί τραυματισμοί, δύσκολα θα είχαν θέμα εισόδου στην οχτάδα.

QUOTE (DESO @ Feb 28 2019, 10:03 ) *
το τεράστιο bust που λέγεται Lonzo και ίσως το γεγονός ότι ο Wolton δεν είναι εν τέλει ο προπονηταράς που κάποιοι φαντάζονταν, δείχνουν ότι οι Lakers θα κάνουν καιρό να δουν playoffs.


Δεν θα τον έλεγα bust τον Lonzo. Σίγουρα δεν είναι ο παιχταράς που θα χτίσεις γύρω του και έχει αδυναμία στο σουτ αλλά ήταν χρήσιμος στους φετινούς Lakers. Έχει καλή αίσθηση του χώρου και βοηθούσε στην ομαλή επιθετική και αμυντική λειτουργία της ομάδας. Για τον Walton συμφωνώ απολύτως.
DESO
QUOTE(geo82 @ Feb 28 2019, 15:36 ) *
Δεν θα τον έλεγα bust τον Lonzo. Σίγουρα δεν είναι ο παιχταράς που θα χτίσεις γύρω του και έχει αδυναμία στο σουτ αλλά ήταν χρήσιμος στους φετινούς Lakers. Έχει καλή αίσθηση του χώρου και βοηθούσε στην ομαλή επιθετική και αμυντική λειτουργία της ομάδας. Για τον Walton συμφωνώ απολύτως.


Άχρηστος δεν είναι αλλά ούτε θα γίνει j kidd (όπως τον παρομοίαζαν πριν το draft) και οι Lakers προτίμησαν για χάρη του να ξαποστείλουν τον Russell που φέτος έγινε all star και βάζει τους Nets στα playoffs, αναμφίβολα την ομάδα έκπληξη της χρονιάς.
geo82
Δεν ξέρω αν ο Russell θα ήταν χρήσιμος στους φετινούς Lakers. Έχει καλούτσικο σουτ αλλά θέλει αρκετή ώρα τη μπάλα στα χέρια του. Επίσης, όταν ήταν στην ομάδα παρουσιαζόταν αρκετά ασταθής. Το Brooklyn δεν έχει την ίδια πίεση με τους Lakers και ίσως να απελευθερώθηκε. Προσωπικά, δε μου άρεσε που άφησαν να φύγει ο Randle.
Zephyr
QUOTE(geo82 @ Mar 1 2019, 19:21 ) *
Προσωπικά, δε μου άρεσε που άφησαν να φύγει ο Randle.


Καλά αυτό θα το μετανιώνουν για καιρό. Το καλύτερο draft pick τους και δεν το αξιοποίησαν όταν άρχισε να αποδίδει! Νομίζω με twism λέγαμε πόσο θυμίζει Odom στο πιο γεροδεμένο ο Randle.
yorgos
QUOTE
αυτός είναι ο τελευταίος που φταίει. Τα απανωτά λάθη αυτών που διοικούν τους Lakers,

Δηλαδή δε διοικεί ο λεμπρον?

Αν δει κανείς τι παίκτες άφησαν σε εκείνο το ντραφτ για να πάρουν το γιο του ταμτακου οι λεικερς, είναι για να πηδηχτει από το παράθυρο. Σας να σου λένε να πονταρεις στο ποια βιογραφία θα αναδειχθεί βιβλίο της χρονιάς και να επιλέγεις το "Στέλλα μπεζεντακου: αυτή είναι η ζωή μου".

QUOTE
αυτός είναι ο τελευταίος που φταίει. Τα απανωτά λάθη αυτών που διοικούν τους Lakers,

Δηλαδή δε διοικεί ο λεμπρον?

Αν δει κανείς τι παίκτες άφησαν σε εκείνο το ντραφτ για να πάρουν το γιο του ταμτακου οι λεικερς, είναι για να πηδηχτει από το παράθυρο. Σας να σου λένε να πονταρεις στο ποια βιογραφία θα αναδειχθεί βιβλίο της χρονιάς και να επιλέγεις το "Στέλλα μπεζεντακου: αυτή είναι η ζωή μου".
jasonick
Μιας και λέγαμε για Jazz έχουν πετύχει 3 τεράστιες συνεχόμενες νίκες (Denver, Clippers, Milwaukee) και δεν θα μου έκανε εντύπωση αν χτυπήσουν πλεονέκτημα έδρας στον πρώτο γύρο. Έχουν μια συνήθεια να παίζουν πολύ καλύτερα στο τέλος της regular σε σχέση με τα μέτρια ξεκινήματα τους υπό τον Σνάιντερ.

Τώρα για Lakers...

QUOTE(jasonick @ Feb 26 2019, 19:10 ) *
Βλέπω τώρα στο πρόγραμμα πως έχουν:
εντός με Pelicans
εντός με Milwaukee
εκτός με Phoenix
εντός με Clippers
εντός με Nuggets
εντός με Celtics

Τα τρία παιχνίδια είναι κάτι παραπάνω από βατά. Αν δεν κάνουν 4 νίκες -και ειδικά αν χάσουν στο εντός από τους Clippers- δεν θα μου κάνει εντύπωση μήπως στείλουν στα πιτ από νωρίς τον Λεμπρόν. Φαίνεται κιόλας ότι δεν είναι στο 100 %.


Ξεκίνημα με 1-2. Χρειάζεται να πούμε κάτι όταν χάνουν και από τους Σανς; Έστω και αν ήταν σε back to back και έπαιζαν στην Αριζόνα. Άμυνα ανύπαρκτη, κακή χημεία παικτών και φαίνεται πως δεν θα το παλέψουν ούτε καν μέχρι το τέλος.
geo82
QUOTE (jasonick @ Mar 3 2019, 07:17 ) *
Τώρα για Lakers...



Ξεκίνημα με 1-2. Χρειάζεται να πούμε κάτι όταν χάνουν και από τους Σανς; Έστω και αν ήταν σε back to back και έπαιζαν στην Αριζόνα. Άμυνα ανύπαρκτη, κακή χημεία παικτών και φαίνεται πως δεν θα το παλέψουν ούτε καν μέχρι το τέλος.


Γι' αυτό σου είχα γράψει ότι δεν τους εμπιστευόμουν. Θεωρώ ότι μετά την ήττα από το Phoenix, τελείωσε το κυνήγι των playoffs. Απλά, δεν μπορούν. Θα πρέπει το front office να σχεδιάσει προσεκτικά την ομάδα για του χρόνου, γιατί δεν έχουν την πολυτέλεια να πετούν σεζόν στα σκουπίδια. Ο James είναι 34, όχι 24. Όσο κι αν προσέχει το σώμα του, ο χρόνος είναι ανίκητος. Έχει ακόμη 2, ίσως 3, καλές σεζόν.
jasonick
Γενικά τους Sixers τους έχω ένα κλικ πιο κάτω από Bucks, Raptors, Celtics αλλά έτσι όπως είδα χθες τον Butler και αν ο Embiid κόψει επιτέλους τα πολλά τρίποντα (τι 13 ρε μαν..) θα δούμε πολύ ανταγωνιστικές σειρές στα ημιτελικά της ανατολής.
Κοιτάζω λίγο τις προηγούμενες χρονιές να θυμηθώ πότε υπήρχαν 4 ομάδες που μπορούσες να πεις πως θα χτυπήσουν τελικούς και η αλήθεια είναι πως πρέπει να γυρίσουμε αρκετά πίσω.
Από το 2014-15 μέχρι το 2017-18 ουσιαστική απειλή για τους Cavaliers υπήρξαν μόνο οι Celtics πέρσυ. Οι Raptors και Hawks ήταν κατώτεροι των προσδοκιών, οι Wizards δεν έκαναν ποτέ το βήμα παραπάνω και οι Bulls πέρα από ένα τίμιο αποκλεισμό (από τους Love-less Cavs) δεν πρόσφεραν κάτι. Από τη χρονιά του lockout μέχρι το 2013-14 όπου κυριάρχησαν οι Heat μόνο οι γερο-Σέλτικς (2012) και οι Pacers (2013 και 2014) φάνηκαν ανταγωνιστικοί.
Την σεζόν 2010-11 θεωρητικά είχαμε τους Heat, Celtics, Bulls και Magic για τελικούς. Το Orlando αποδείχθηκε κατώτερο των προσδοκιών μεσούσης της σεζόν και στα playoffs το Miami φάνηκε μία σκάλα πιο πάνω από τους υπόλοιπους.
Τις σεζόν 2008-09 και 2009-10 είχαμε τους Celtics, Cavaliers και το Orlando. Υπήρχε και η Atlanta που χτύπαγε 4άδα αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έπειθε ότι θα πήγαινε τελικούς.
Φτάνουμε στη σεζόν 2007-08 όπου ήταν η πρώτη χρονιά των big 3 στους Celtics, οι Pistons είχαν την τελευταία σοβαρή χρονιά τους με Billups, Rip, Prince, Wallace και McDyess, οι Cavs είχαν Λεμπρόν και το Orlando με τον Howard να ξεχωρίζει και τους Turkoglou-Lewis να παίζουν το καλύτερο μπάσκετ της ζωής τους είχαμε ωραίες και ανταγωνιστικές σειρές.
Οπότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως ο Λεμπρόν κατέστρεψε το οποιοδήποτε ενδιαφέρον στην ανατολικη περιφέρεια. laugh.gif Άντε να χαρούμε λίγο μπάσκετ στα φετινά playoffs της ανατολής γιατί στη δύση πάλι GSW θα έχουμε.
aegeansheed
QUOTE(jasonick @ Mar 18 2019, 11:59 ) *
θα δούμε πολύ ανταγωνιστικές σειρές στα ημιτελικά της ανατολής.
Κοιτάζω λίγο τις προηγούμενες χρονιές να θυμηθώ πότε υπήρχαν 4 ομάδες που μπορούσες να πεις πως θα χτυπήσουν τελικούς και η αλήθεια είναι πως πρέπει να γυρίσουμε αρκετά πίσω.

5 είναι αυτές οι ομάδες με 4η τους Pacers και 5η τους Celtics πλέον σε αυτό το σημείο της σαιζόν. Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.

QUOTE(jasonick @ Mar 18 2019, 11:59 ) *
Οπότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως ο Λεμπρόν κατέστρεψε το οποιοδήποτε ενδιαφέρον στην ανατολικη περιφέρεια. laugh.gif

Έτσι... Εκεί καταλήγουν όλα τελικά... laugh.gif Και έχει καταστρέψει και την ποικιλία στα καταστήματα αθλητικών που ξεπουλάνε ό,τι υπάρχει σε Cavs-brand tongue.gif
jasonick
Ότι θα βγάλουν το λάδι στους αντιπάλους τους για να τους περάσουν το πιστεύω. Αμυντικά συνεχίζουν και παίζουν καλά. Το θέμα είναι ποιος θα ηγηθεί όταν θα θέλουν σκορ στα playoffs. Αν καταφέρουν και βρουν λύση σε αυτό το θέμα είναι στο ίδιο επίπεδο με τους άλλους. Διατηρώ τις επιφυλάξεις μου πάντως.
aegeansheed
Υπάρχουν ήδη πολλές περιπτώσεις που τραβούν την προσοχή μας ήδη σε ένα κυνήγι που θα συνεχιστεί για 3 εβδομάδες ακόμα.
Ένα από τα ενδιαφέροντα watches είναι για τη 2η θέση στη Δυτική, με την (ασφαλή σχετικά) υπόθεση ότι οι Warriors λόγω ευνοϊκού προγράμματος θα κρατήσουν το #1.

Τα πράγματα είναι αρκετά σφιχτά για τους Nuggets, που παίζουν 6 από τα 11 επόμενα ματς τους εκτός έδρας.
QUOTE
Mar 24, 2019 @ Indiana
Mar 26, 2019 vs Detroit
Mar 28, 2019 @ Houston
Mar 29, 2019 @ Oklahoma City
Mar 31, 2019 vs Washington
Apr 2, 2019 @ Golden St.
Apr 3, 2019 vs San Antonio
Apr 5, 2019 vs Portland
Apr 7, 2019 @ Portland
Apr 9, 2019 @ Utah
Apr 10, 2019 vs Minnesota

Τα ματς με Pistons και Wolves μπορούν να χαρακτηριστούν ως πιο άνετα. Οριακά και με τους Wizards (λόγω έδρας κυρίως), αν κι είναι επικίνδυνη ομάδα. Στα υπόλοιπα 8 από τα 11 ματς του προγράμματος οι αντίπαλοι καίγονται για νίκη όσο και οι Nuggets... Το εφιαλτικό σενάριο είναι να κυλήσουν 4οι, μιας και οι Blazers που βρίσκονται εκεί σήμερα θα αναμετρηθούν δις με τους Nuggets σε back2back, ενώ η ομάδα του Portand έχει ένα ευνοϊκότερο πρόγραμμα που θα μπορούσε να της δώσει ελπίδες να παλέψει τα δύο αυτά με όλες της τις δυνάμεις, εφόσον έχουν πάει καλά τα προηγούμενα.

Αντιθέτως οι Rockets, που φαίνονται η πιο φορμαρισμένη ομάδα αυτή τη στιγμή στη Δυτική (και συνολικά μαζί με τους Sixers), έχουν το καλύτερο δυνατό πρόγραμμα στις επόμενες μέρες, ξεκινώντας σήμερα από την 3η θέση στης κατάταξης.
QUOTE
Mar 24, 2019 @ New Orleans
Mar 26, 2019 @ Milwaukee
Mar 28, 2019 vs Denver
Mar 30, 2019 vs Sacramento
Apr 2, 2019 @ Sacramento
Apr 3, 2019 @ L.A. Clippers
Apr 5, 2019 vs New York
Apr 7, 2019 vs Phoenix
Apr 9, 2019 @ Oklahoma City

Με 6 ήττες των Nuggets και απώλεια έως 3 στα επόμενα 9 τους οι Rockets θα κάθονται κι επίσημα στην 2η θέση της Δυτικής με το τέλος της RS. Είναι η ομάδα στην οποία θα πόνταρα σήμερα οποιοδήποτε στοίχημα για κατάκτηση Περιφέρειας ή Τελικών. Αν αντέχεις τη στιγμή που θα διαβάσεις κάτι ιατρικό για τον CP3 πριν από κάποιο Game 6 ας πούμε laugh.gif Μανούλα είναι σ' αυτά ο Πρόεδρος...
Η συνέχεια αναμένεται με εξαιρετικό ενδιαφέρον.
geo82
QUOTE (jasonick @ Mar 18 2019, 13:07 ) *
Ότι θα βγάλουν το λάδι στους αντιπάλους τους για να τους περάσουν το πιστεύω. Αμυντικά συνεχίζουν και παίζουν καλά. Το θέμα είναι ποιος θα ηγηθεί όταν θα θέλουν σκορ στα playoffs. Αν καταφέρουν και βρουν λύση σε αυτό το θέμα είναι στο ίδιο επίπεδο με τους άλλους. Διατηρώ τις επιφυλάξεις μου πάντως.


Είναι πραγματικά κρίμα που η Ιντιάνα έχασε τον Oladipo. Θα είχαμε 5 ομάδες στο ίδιο περίπου επίπεδο. Οι πιο άτυχοι στην Ανατολή θα είναι ο 4ος και ο 5ος (μέχρι στιγμής η Ιντιάνα και η Βοστόνη), αφού θα περάσουν τον δυσκολότερο πρώτο γύρο σε σχέση με τους πρώτους τρεις, γεγονός που θα προκαλέσει περισσότερη κούραση εν όψει της συνέχειας. Επίσης, θα έχει ενδιαφέρον ένα πιθανό ζευγάρωμα Raptors - Pistons στον πρώτο γύρο των play offs. Πιστεύω ότι πρέπει να το επιδιώξουν και οι ίδιοι οι Pistons, μιας και στα παιχνίδια της κανονικής περιόδου έδειξαν ότι "ματσάρουν" καλύτερα μ' αυτούς παρά με τους Sixers. Κέρδισαν άλλωστε και τις τρεις αναμετρήσεις. Θα μου πεις τα playoffs είναι άλλη ιστορία και δε θα διαφωνήσω, απλά θεωρώ ότι με τους Sixers δεν έχουν καμία ελπίδα (προβλέπω sweep για την ακρίβεια).
reignman
QUOTE(Andre Miller @ Mar 8 2019, 12:23 ) *
Εχει αυτή τη στιγμή στην Ανατολή, τέσσερεις ομάδες που μπορούν να κοντράρουν τους Γουόριορς. Στην δύση θεωρώ μόνο τους Ρόκετς φαβορί περαν των πρωταθλητών. Θα έχουμε δυνατούς τελικούς φέτος.



πόσο hero ball να παιξει ο harden που στα playoffs καθε χρονια κανει τρελο dive σε efficiency και το choke factor ειναι δυνατο.
βαλε οτι χασανε αρκετους παιχτες και οτι ο cp0 κλασσικα καποια στιγμη θα τραυματιστει (ηδη εχει χασει πολλα παιχνιδια)

ποιο ευκολα βλεπω τους okc να κοντραρουν dubs παρα τους φετινους rockets , παρολο που φετος ειδικα οι warriors φαινονται ποιο τρωτοι απο ποτε.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.