Help - Search - Members - Calendar
Full Version: OverplayBet ΕΣΚΑ/ΕΣΚΑΝΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γενικές Συζητήσεις
Pages: 1, 2, 3
leonkalf
Παιδιά,

έχουμε σκεφτεί να διοργανώσουμε το παιχνίδι OverplayBet που διεξάγεται ήδη στο forum μας (3η χρονιά φέτος) για τα παιχνίδια της Α1, και για τις τοπικές κατηγορίες.

Θέλω τοποθετήσεις πάνω σε αυτό. Αν σας ενδιαφέρει, αν θα παίζετε κάθε βδομάδα,ποιες κατηγορίες σας ενδιαφέρουν.

Έχω παρατηρήσει τέτοια κίνηση στην Α' ΕΣΚΑ κυρίως, αλλά και στην Β'ΕΣΚΑ. Ελπίζω κάποια στιγμή να "προσέλθει" κόσμος και στην ΕΣΚΑΝΑ (με την θέρμη που δείχνουν τα παιδιά της ΕΣΚΑ)

Επειδή βλέπω ότι πολλοί βάζουν κάθε βδομάδα προβλέψεις για τα αποτελέσματα κάθε αγωνιστικής, θα μπορεί αυτό να γίνεται μέσω του παιχνιδιού. Έτσι, θα είναι και πιο διασκεδαστικό για όλους μας (αφού θα υπάρχει συναγωνισμός), πιστεύω θα έχει ενδιαφέρον και θα είναι και μαζεμένα (κι όχι σκόρπιες προβλέψεις μέσα στα topics).

Μπορείτε να δείτε εδώ τις οδηγίες του παιχνιδιού
και εδώ κάποια επιμέρους θέματα που συζητήθηκαν φέτος.

Θέλω απαντήσεις το συντομότερο δυνατόν, αφού η χρονιά έχει αρχίσει για να προλάβουμε όσο περισσότερες αγωνιστικές γίνεται (αν το αποφασίσουμε).
Οπότε η σκέψη η δικιά μου είναι να πάει φέτος έστω κι έτσι, και από τη νέα σεζόν να ξεκινάει κανονικά από την αρχή.

Για να δούμε και ποιοι θα είναι αυτοί που πέφτουν μέσα στις προβλέψεις... με στοιχεία smile.gif
αλλά και ποιος θα είναι ο μεγάλος νικητής...!!! wink.gif
dolly12
Μ αρεσει λεωωωωωωωωωωωω

εγω που εχω και ομαδα στο basket league!!!! smiley.gif
leonkalf
Άλλο παιχνίδι είναι το Fantasy League που λες.
Τελείως άλλο.
Και φυσικά, συνεχίζεις να συμμετέχεις με την ομάδα σου στο league
dolly12
σε παρακαλω εχω ηδη κανει τις απαιτουμενες αλλαγες για να παραμεινω ψηλα στη καταταξη!!!! tongue.gif

το ξερω οτι ειναι αλλο αλλα αυτο που ειπες μ αρεσει! Εχει πλακα!
αλλα μη το κανεις οπως της Α1 να προβλεπουμε και σκορ ειναι δυσκολο....
leonkalf
Θα συμφωνήσω στο τελευταίο.
Και μένα θα μου άρεσε καλύτερο χωρίς ακριβές σκορ. Θα το δω αυτό με τον dizzy.
zigolo7
κι εγω μαζι σου. καλο ειναι
tasos
με ενδιαφερει και εμενα αυτο το παιχνιδι..ψηφιζω ΝΑΙ bball.gif
ADMIRAL14
Επειδή θα 'μαι σίγουρος νικητής, είμαι μέσα.
lebronjames
Δωσε OVERPLAYBET στο λαο.
Thunder
Γιατι οχι? smile.gif bball.gif tongue.gif
dizzy_fingers
7 άτομα.

Μαζευτείτε άλλοι 3 τουλάχιστον (να έχουμε μία βάση 10 ατόμων) και θα το στήσω.


Για τα ακριβή σκορ, είναι τεχνικά αδύνατο να τα αναιρέσω οπότε θα πρέπει να βάζετε και αυτά.
leonkalf
QUOTE(leonkalf @ Nov 1 2007, 10:50 ) *
Θέλω τοποθετήσεις πάνω σε αυτό. Αν σας ενδιαφέρει, αν θα παίζετε κάθε βδομάδα,ποιες κατηγορίες σας ενδιαφέρουν.

Στις απαντήσεις να περιλαμβάνεται αυτά τα σημεία παρακαλώ για να το οργανώσουμε.

Τι 10 άτομα ρε Σπύρο??? Μόνο??
Έλα παιδιά, δώστε παρουσίες....
pitbull
και εγω μεσα ειμαι για α' εσκα και β' εσκα.
kobra
Έριξα ήδη το 1ο μου δελτίο....
Κι εγώ μέσα είμαι για Β' Εσκα
dizzy_fingers
QUOTE(leonkalf @ Nov 1 2007, 15:59 ) *
Τι 10 άτομα ρε Σπύρο??? Μόνο??
Έλα παιδιά, δώστε παρουσίες....

Τουλάχιστον 500 άτομα, γιατί αλλιώς δεν ξεκινώ τίποτα! laugh.gif


Ε, ζητάω ως πλαφόν 10 άτομα, αλλά το γνωρίζω πως σιγά σιγά θα αυξάνονται οι συμμετέχοντες. wink.gif
duke10
και εγω μεσα ειδικα για το forum της εσκα.θα μαζευτει κοσμος
mimos8
σιγα μην ελειπα εγω!εχω να στησω 2-3 αδιαφορα ματσακια της κηφισιας και θα κερδισω σιγουρα...
Olorin
Και δεν παίζουμε... Να έχουμε να ασχολούμαστε... tongue.gif wink.gif
BILL79
Θα εχει πολυ πλακα!!! Μεσα κ εγωωωωωω
smiley.gif
dimitris 888
και γω μεσα....
dizzy_fingers
E, αφού είστε μέσα, παίξτε biggrin.gif.

Α ΕΣΚΑ έτοιμη.
BILL79
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 2 2007, 17:42 ) *
E, αφού είστε μέσα, παίξτε biggrin.gif.

Α ΕΣΚΑ έτοιμη.

Περιμενω και γεια Β ' ΕΣΚΑ....
BILL79
Ελπιζω να μην φαω καμια ντοματα για το λαθος στην ορθογραφια tongue.gif
Παμε παλι.
Περιμενω και για Β' ΕΣΚΑ....
thrylos7
Παίδες, ποστάρετε κανονικά τα σκορ, καθώς θα πάρετε μπόνους (σαν τη διαφήμιση ένα πράμα) αν πετύχετε ένα (+3) ή και τα δύο ακριβώς (+9).
BILL79
QUOTE(thrylos7 @ Nov 2 2007, 18:40 ) *
Παίδες, ποστάρετε κανονικά τα σκορ, καθώς θα πάρετε μπόνους (σαν τη διαφήμιση ένα πράμα) αν πετύχετε ένα (+3) ή και τα δύο ακριβώς (+9).

Δηλαδη στην ομαδα που πιστευουμε οτι θα κερδισει βαζουμε + και τους ποντους που πιστευουμε;
π.χ. ΑΕΛ +8 - ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡ.
thrylos7
Όχι, η δομή είναι μια χαρά...

Βάζεις ΑΕΛ - Ολύμπια 79-73... Αν το ματς λήξει 79-95, παίρνεις +3 επειδή βρήκες το ακριβές σκορ της ΑΕΛ... Το ίδιο αν λήξει 70-73...

Αν λήξει 79-73 παίρνεις +9 πόντους.
leonkalf
Δείτε τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής.

Επίσης, να αναφέρω ότι μπορούν να παίξουν όσοι δεν έπαιξαν την 1η αγωνιστική. Θα θεωρηθεί ότι έχουν χρησιμοποιήσει το 1ο από τα 6 πάσο τους.
Οπότε, περιμένουμε κι άλλους στο παιχνίδι...
bball.gif
BILL79
Τ' αποτελεσματα του πως τα πηγαμε πως τα μαθαινουμε;;;
leonkalf
Κάνωντας κλικ εδώ
ή αλλιώς πηγαίνoντας στο παιχνίδι και πατώντας το κουμπί Standings
BILL79
Δωστε overplay bet για β εσκα στον λαο....
Για τον 2 ομιλο παντα. Εχουμε να στησουμε μερικα παιχνιδακια biggrin.gif
dolly12
sad.gif sad.gif sad.gif εγω ζητησα και α εσκα γυναικων εεεεεεεεεεεε sad.gif sad.gif
tatr6
QUOTE(dolly12 @ Nov 7 2007, 13:49 ) *
sad.gif sad.gif sad.gif εγω ζητησα και α εσκα γυναικων εεεεεεεεεεεε sad.gif sad.gif



Eσύ πολλά ζητάς... tongue.gif
Πίσω στην γωνιά σου... tongue.gif smiley.gif
lebronjames
θα παιξουμε Β' εσκα 1ο ομιλο σημερα?αντε να οργανωθουμε σιγα σιγα
BILL79
Απο που παιζουμε για την 2 αγωνιστικη;;;
thrylos7
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?act=overplaybet (ή αλλιώς, από το game links πάνω στην οθόνη, επιλέγεις το A1 OverplayBet)

Αυτό είναι το βασικό link απ' όπου μπορείς να κάνεις τις προβλέψεις σου (play), να δεις τις προβλέψεις των υπολοίπων (bets) και να δεις τη βαθμολογία (standings) για τα πρωταθλήματα που υπάρχουν.
leonkalf
Έτοιμα τα αποτελέσματα της χθεσινής αγωνιστικής.
Πέρασε μπροστά ο Admiral14!! 41.gif


Να υπενθυμίσω ότι μπορούν να παίξουν όσοι δεν έπαιξαν τις 2 πρώτες αγωνιστικές. Θα θεωρηθεί ότι έχουν χρησιμοποιήσει το 2 από τα 6 πάσο τους.
Οπότε, περιμένουμε κι άλλους στο παιχνίδι...
BILL79
Πολυ κουβας τα χτεσινα αποτελεσματα και οι διαφορες τους...
ΣΤΕ
Παιδιά μπορώ να μπω κ εγώ στο forum για τα bet ακόμη κ τώρα?
leonkalf
QUOTE(leonkalf @ Nov 13 2007, 15:46 ) *
Να υπενθυμίσω ότι μπορούν να παίξουν όσοι δεν έπαιξαν τις 2 πρώτες αγωνιστικές. Θα θεωρηθεί ότι έχουν χρησιμοποιήσει το 2 από τα 6 πάσο τους.
Οπότε, περιμένουμε κι άλλους στο παιχνίδι...


QUOTE(ΣΤΕ @ Nov 14 2007, 18:31 ) *
Παιδιά μπορώ να μπω κ εγώ στο forum για τα bet ακόμη κ τώρα?

Όπως βλέπεις παραπάνω το έχω ήδη πει..

Οπότε μπορείς να παίξεις και τώρα. Go on..
ΣΤΕ
Εντάξει είναι ωραία τετιου ειδους στοιχήματα αλλα θα ηταν ακόμη πιο διασκεαδστικό αν είχε κ άλλες ερασιτεχνίκές π.χ.β'εσκα. Τελοσπαντων δν πειράζει καλα στοιχήματα!!! 69.gif 69.gif 69.gif
leonkalf
Τα αποτελέσματα περάστηκαν.
Στην 1η θέση πέρασε ο air kostas (έχωντας όμως 1 συμμετοχή).

Πάμε για την επόμενη αγωνιστική..
Scales.4
Από αυτή την αγωνιστική μπορούμε να παίξουμε;
leonkalf
Από τώρα μπορείτε να παίξετε για την επόμενη αγωνιστική.
ADMIRAL14
Φαντάζομαι πως όταν παιχτεί η αναβολή θα προστεθεί στη βαθμολογία μας το παιχνίδι Γαλάτσι-Κυπριάδου - ΑΕΝ Κηφισιάς?
dizzy_fingers
Φαντάζεσαι λάθος smiley.gif .

Για τεχνικούς λόγους, την παρούσα στιγμή είναι αδύνατο να γίνει, μόλις προστεθεί άλλη αγωνιστική.
leonkalf
O Αdmiral ξαναπέρασε στην 1η θέση!!

Έρχεται δύσκολη αγωνιστική τώρα απ'ότι βλέπω.. Για να δούμε προβλέψεις..
leonkalf
Παιδιά,
μπήκε στο overplaybet ένα "disqualified" δίπλα σε όσους έχουν περάσει τα 6 πάσα (αυτό είναι στους κανόνες του παιχνιδιού γενικά για όλα τα πρωταθληματάκια).

Δυστυχώς, αυτό βγαίνει και στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ, παρόλο που δεν ισχύει γιατί εκεί ξεκινήσαμε μετά από 5 αγωνιστικές.
Οπότε στο παιχνίδι της ΕΣΚΑ δεν ισχύουν τα 6 πάσα.


Τώρα, σκεφτόμαστε το εξής : ή να οριοθετήσουμε ένα όριο (π.χ στα 12 πάσα) ή να το αφήσουμε ελεύθερο.

Εσείς, οι ενεργοί παίκτες τι λέτε?
ARVI
ευχαριστω για την απαντηση σου...δε ξερω τη εννοεις με τα πασα,μαλλον εκνα λαθος χρηση τους...δηλαδη δεν εχουμε δικαιωμα bet απο εδω και στο εξης
dizzy_fingers
Όχι, παίζετε ελεύθερα.

Απλά το disqualified μπήκε για να ξεχωρίζουμε αυτούς που "μετράει" η βαθμολογία τους και αυτούς που δεν "μετράει".
Στην περίπτωσή σας όμως μην το λαμβάνετε υπόψιν.
dolly12
αρα εμεις παιζουμε κανονικα???

δηλαδη θα εχουμε καταταξη σημερα???

βαλτε οριο δε πειραζει αλλα οχι το 6 οταν ξεκινησαμε απο το 5!!!
wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.