Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Κορυφαίος Σέρβος ο Peja για το 2004!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
IraTmac
Ο Predrag Stojakovic ανακηρύχθηκε καλύτερος Σέρβος μπασκετμπολίστας για το 2004 αφού πλειοψήφησε στο σχετικό δημοψήφισμα στην γειτονική μας χώρα. Ο Peja, παραγματοποίησε την καλύτερή του ίσως χρονιά στο ΝΒΑ και ήταν για μία ακόμη φορά ένας από τους καλύτερους παίκτες των Sacramento Kings.

Δεύτερος σε ψήφους ήταν ο Dejan Bodiroga της Barcelona, ενώ καλύτερος παίκτης του περσινού Σερβικού πρωταθλήματος ψηφίστηκε ο Vlado Scepanovic του
Παναθηναϊκού.
NBAholic
ξια κέρδισε ο Πέτζα, κι ελπίζω με διαφορά. 3ος σκόρερ, ακόμη και υποψήφιος MVP ήταν, παίζοντας στην πλειοψηφία της χρονιάς χωρίς Γουέμπερ.. Ο Μποντρόγκα δεν ήταν το ίδιο φανταχτερός πέρυσι, ενώ φέτος είναι ακόμη κατώτερος.
Λογικό είναι μετά το Ολυμπιακό πατατράκ να παρουσιαστεί μια γενική μικρή κάμψη στους Γιουγκοσλάβους...αλλά θα επανέλθουν.
MZ13
Λογικό να βγει ο Peja..... άλλωστε δεν υπάρχει κι άλλος..... laugh.gif

Jaric, Drobjak, Radmanovic καλοί, άλλα κατώτεροι των προκατόχων τους - Djordjevic, Divac, Paspalje....... ο μόνος που ξεχωρίζει - όχι μόνο την περσινή χρονιά - άλλα γενικά την τελευταία 10ετία, είναι ο Peja και μου φαίνεται ότι το συγκεκριμένο βραβείο θα το πάρει μονοπώλειο.... wink.gif

Στην Ευρώπη, ακόμα και αυτός ο φθαρμένος Bodiroga τον έχει για την πλάκα τον τίτλο...... tongue.gif
Warrior
Καιρος ηταν να παρει τον τιτλο και ο Πετζα..
Αν δεν κανω λαθος,τα τελευταια 4 χρονια τον τιτλο επαιρνε ο Μποντιρογκα.

Οντως φετος ειναι καπως πεσμενος ο Ντεγιαν.Οπως αλλωστε και η Μπαρτσελονα wink.gif
Αν και εγω πιστευω οτι αυτου του ειδους οι παικτες αποδιδουν σε συγκεκριμενες
συνθηκες,οταν ολοι οι αλλοι αποφευγουν την μπαλα..Και ο Μποντιρογκα ειναι παντα
Μποντιρογκα..

Οι Σερβοι πληρωνουν και το τιμημα του πολεμου.Μακαρι να μην εγινε μεγαλη ζημια..
IraTmac
οι Σέρβοι έχουν την καλύτερη σχολή μπάσκετ στην Ευρώπη, δεν θα χαθούν.

συμφωνώ οτι η ψηφοφορία ήταν σωστή. Ο Πέτζα άξιζε την πρωτιά, αν και δεν μου αρέσει πολύ σαν παίκτης.

από την άλλη ο Ντέγιαν πέφτει λόγω ηλικίας. δεν θα βάζει πάντα 20 πόντους... αλλά θα είναι πάντα αυτός που θα βγάζει το φίδι από την τρύπα στα δύσκολα. παιχτάρα!

άλλος σούπερ παίκτης για μένα, ήταν ο Ντανίλοβιτς. απλά απολαυστικός...
Warrior
Τι ειπες τωρα φιλε IraTmac...

77.gif Ντανιλοβιτς 77.gif και αγιος ο θεος..

Παιχτουρα απο τους λιγους..

Παιδια εμενα με τρελενε ο τροπος που σουταρε..

Απιστευτος..


Υ.Γ.Καλα εχω λιωσει και απο τα ουισκια τωρα..

icon_drunk.gif icon_drunk.gif
dizzy_fingers
Γεια σου ρε dizzy_warrior icon_drunk.gif !!!!

Μου ήρθε μία άσχετη σκέψη τώρα...ποιός λέτε να είναι ο διάδοχος του Πέτζα στη Σερβία?
Υπάρχει κανά πιτσιρίκι αυτή τη στιγμή, δηλαδή, που να βγάζει μάτια σε καμιά ευρωπαϊκή ομάδα ώστε να μπορεί να θεωρείται ο "επόμενος" Μποντιρόγκα ή Πέτζα?
Warrior
icon_wave.gif


39.gif

Εγω δεν εχω καποιον υποψη μου παντως..
IraTmac
τόσο μεγάλος όχι, από όσο ξέρω...

αλλά θα βγουν φυντάνια... νομίζω οτι για κάποια χρόνια θα σιγήσουν και μετά θα ξανανέβουν. τελειώνουν οι Μποντίρογκα, Ρέμπρατσα, Ντίβατς κλπ, οπότε περιμένουμε τη νέα γενιά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.