Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παο-Euroleague 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
silversurfer
Λοιπόν καταρχήν θα ξαναρωτήσω (χωρίς πλάκα) αν το Φ4 θα το δείξει ο ΣΚΑΙ! Να ξέρω να μην ασχοληθώ αν είναι...

Σκέφτηκα σήμερα πουρνό πουρνό το εξής: Μόλις το σοβαρέψαμε το ματς το ρίξαμε μέχρι κ στους 4 πόντους. Οι Παρτιζάνοι δεν υπάρχει περίπτωση να χαλάρωσαν γιατί κυνηγούσαν κ μια διαφορά κ με το +13 είχαν κάθε δικαίωμα να το πιστέψουν.. Οπότε λέω, οκ τους το δώσαμε ώστε να είναι αυτοί καλά, κ εμείς από του χρόνου, με Τέπιτς (+ Βελίτσκοβιτς?) καλύτερα!
Nik7
επειδη απο αναλυση δε βλεπω τπτ, να πω 2 λογια μπας κ ξεφυγουμε λιγο απο τα ποστς της μιας φρασης:

εδω κ χρονια, ο ΠΑΟ εχει σοβαρο προβλημα στο ριμπαουντ.
εχουν ειπωθει πολλα γι αυτο το θεμα, αλλα νομιζω οτι αξιζει ν'αναλυθει λιγο περισσοτερο.
χθες η στατιστικη λεει παρτιζαν 38(8/30)-ΠΑΟ 34(12/22), οποτε κανεις θαλεγε 'τι μας λες πηραμε παραπανω επιθετικα, μολις 4 λιγοτερα στο συνολο, γιατι παραπονιεσαι;'
παραπονιεμαι, γιατι πρωτον νομιζω οτι η στατιστικη δεν εχει καταγραψει ολα τα επιθετικα της πατριζαν, τα οποια μου φανηκαν πολυ περισσοτερα, και δευτερον γιατι ολα τα επιθετικα της ειναι σε κρισιμα σημεια, οπου στην κυριολεξια οι παικτες μας καθονται και κοιτανε την πορεια της μπαλας σαν υπνωτισμενοι. κατι σα το νικοπολιδη ενα πραγμα.
δεν υπαρχει καμια κινηση στην αρχη της φασης, οι παικτες μας κινουνται προς τη μπαλα οταν ειναι πλεον προφανες που θα παει.
μα τοτε ειναι αργα. η μεγαλη επιτυχια στο ριμπαουντ δεν ειναι μονο θεμα προσοντων κ θελησης, αλλα κ εμπειριας, δλδ πρεπει ο παικτης να προβλεψει κατα καποιο τροπο την πορεια της μπαλας κ να τοποθετηθει εγκαιρως στην τροχια της. ετσι ακομη κ κοντυτεροι παικτες μπορουν να παρον σημαντικα ριμπαουντ.
για μενα το απολυτο υποδειγμα αυτης της αποψης ειναι ο ΔΔ που εχει αναγαγει το αμυντικο ρ σε τεχνη.
ενας παικτης ομως δεν αρκει.
ενα ακομη σημειο που βρισκω οτι πασχουμε ιδιαιτερα σε οτι αφορα το αμυντικο ρ ειναι ο μπατιστ.
καλος, χρυσος κ αγιος ο μαικ, τον αγαπω, αλλα φετος εχει τεραστειο προβλημα στα αμυντικα ρ.
υπαρχουν φασεις που δεν πηδαει καν, απλα κοιτα, λες κι εχει κανει συμβολαιο με τη μπαλα να του ρχεται στα χερια. φυσικα στο τελος παραχωρει τα περισσοτερα επιθετικα ρ στους αντιπαλους μας φετος.
δεν ξερω αν υπαρχει καποια στατισιτκη επ'αυτου, τα γραφω στη βαση εντυπωσης, δεν εχω αριθμους να το επιβεβαιωσω.
για μενα το αμυντικο ρ αποτελει φετος το Νο1 προβλημα της ομαδας, και νομιζω οτι για μια ακομη φορα, οπως με ολυμπιακο την κυριακη, απο αυτο χασαμε, και οχι απο την αστοχια μας στην οποια εστιαζουν πολλοι φιλοι σημερα.
dirk10
θα σταθω αλλου εγω.παιδια μηπως βλεπατε σαρας?? smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif δεν εβλεπα το ματς εγω γιατι ολοι ειδαμε οτι ειμασταν τραγικοι.λοιπον ειχε παρει μια μπαλα λες και ειναι στα μινι εχει κατσει ορθιος πισω απ τον παγκο και επαιζε και χτυπιοταν smiley.gif smiley.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif γεια σου ρε σαρας!!!!!για παντα στον βαζελο
silversurfer
Στον φίλο nik:

συμφωνώ με την άποψή σου αλλά όχι στο 100% γιατί ενώ παραδέχομαι ότι υπάρχει πρόβλημα στα ριμπάουντ πιστεύω ότι δεν είναι καταδικαστικό για την ομάδα..
Αυτό που με προβληματίζει είναι:
1) ότι ο Σπανούλης γύρισε στα παλιά του γνώριμα παιχνίδια (ντάπα - ντούπα τη μπαλίτσα μέχρι να ματώσει)
2) ότι το βασικό μας παιχνίδι (σκριν στην κορυφή για pick 'n' roll) αν δεν αποδώσει καλά τότε φαίνεται να μην υπάρχει άλλο! Φυσικά δεν έχω καταλάβει όλα τα συστήματά μας κ φυσικά βλέπω να κάνουν κ άλλα σκριν πέραν του παίκτη που έχει τη μπάλα αλλά νομίζω ότι όλες οι επιθέσεις πρέπει πρώτα να ξεκινήσουν από εκεί κ μετά βλέπουμε..
Αυτό πλέον μας έχει κάνει προβλέψιμους...
3) ότι τα 4άρια μας (3άρια δεν έχουμε οπότε τι να πω smiley.gif) βλέπουν το ζωγραφιστό σα ναρκοπέδιο κ το πατάνε μόνο στην άλλη πλευρά του γηπέδου, στην άμυνα (εδώ κολλάω κ το πρόβλημα τον ριμπάουντ)


Στον φίλο dirk:

Ο Σάρας "ΘΕΟΣ" αλλά μιλάει πολύ!! Πάρα πολύ..Εκνευρίζει κ μένα πάρα πολλές φορές πόσο μάλλον τους διαιτητές... Πρέπει να σταματήσει να το κάνει αυτό αλλά τώρα στα γεράματα που τέτοια τύχη. Επίσης θεωρώ ότι 2ετές στον Σάρας είναι πολύ..΄1 χρόνο κ μετά βλέπουμε ναι αλλά όχι 2 (33 είναι)
Την πάθαμε κ με τον Κωστάκη - δε στρίβω όυτε με αίτηση - Τσαρτσαρη που τώρα θα τον έχουμε άλλα 2 χρόνια στον πάγκο να παίρνει 1,7 εκ € (ελπίζω να μην πάει Εθνική μπας κ στρώσει)
Marciulionis
Εμένα πάλι τα Σερβάκια τους δεν με ενθουσιάζουν... Καλά παικτάκια άλλα η ομάδα τους στηρίζεται περισσότερο στην άμυνα. το πάθος και το Βουγιόσεβιτς παρά στο Τέπιτς, το Βελίτσκοβιτς και το Τρίπκοβιτς... Δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε κάποιον τους που δε θα μπορούσαμε να βρούμε καλύτερο από αλλού...
j-kidd13
QUOTE(Marciulionis @ Mar 6 2009, 11:56 ) *
Εμένα πάλι τα Σερβάκια τους δεν με ενθουσιάζουν... Καλά παικτάκια άλλα η ομάδα τους στηρίζεται περισσότερο στην άμυνα. το πάθος και το Βουγιόσεβιτς παρά στο Τέπιτς, το Βελίτσκοβιτς και το Τρίπκοβιτς... Δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε κάποιον τους που δε θα μπορούσαμε να βρούμε καλύτερο από αλλού...

Συμφωνω σε αυτό.Απλα λογω Ομπραντοβιτς μοιραια όλοι οι ανερχομενοι Σερβοι μπασκετμπολιστες,θα ακουγονται ως υποψηφιοι στοχοι του Παναθηναικου.Ειναι καλοι παιχτες και οι 3.Ειδικα αυτος ο Τριπκοβιτς εχει ενα βρωμοχερο!!Βεβαια χθες δεν με ενθουσιασαν,εκαναν και πολλα λαθη.Γενικα ειναι ασταθεις παιχτες.Παντως θα προτιμουσα σιγουρα τον Τεπιτς απο τον Κετσμαν στην ομαδα.
Nik7
Silversurfer, συμφωνω απολυτως, αλλωστε ειναι σημεια που εχω παραθεσει και προσφατα, μετα τον ολυμπιακο.
οσον αφορα στα σερβακια της παρτιζαν, κι εμενα δεν με ενθουσιασαν.
ενας σοβαροτερος και πιο ξεκουραστος ΠΑΟ, θα παιρναγε σα σιφουνας απο κει.
ενα ακομη σημειο που δεν εχει τονιστει αρκετα τωρα τελευταια:
το χαμηλο ροτεισον εχει μεγαλη επιπτωση στην ομαδα.
εχει πλεον φανει καθαρα οτι ΠΑΟ χωρις ΔΔ στην πενταδα κλαφτον.
ουσιαστικα σακοτα, χατζηβρ, κετσμαν, παιζουν ελαχιστα. οι νικολας, σαρας παιζουν χαλια, οποτε...
ουσιαστικα παιζουμε με 9 τωρα τελευταια.
πρεπει να τα δουμε καταματα το θεμα. οι φετινες μεταγραφες απετυχαν μεχρι στιγμης παταγωδως.
Marciulionis
QUOTE(Nik7 @ Mar 6 2009, 12:30 ) *
Silversurfer, συμφωνω απολυτως, αλλωστε ειναι σημεια που εχω παραθεσει και προσφατα, μετα τον ολυμπιακο.
οσον αφορα στα σερβακια της παρτιζαν, κι εμενα δεν με ενθουσιασαν.
ενας σοβαροτερος και πιο ξεκουραστος ΠΑΟ, θα παιρναγε σα σιφουνας απο κει.
ενα ακομη σημειο που δεν εχει τονιστει αρκετα τωρα τελευταια:
το χαμηλο ροτεισον εχει μεγαλη επιπτωση στην ομαδα.
εχει πλεον φανει καθαρα οτι ΠΑΟ χωρις ΔΔ στην πενταδα κλαφτον.
ουσιαστικα σακοτα, χατζηβρ, κετσμαν, παιζουν ελαχιστα. οι νικολας, σαρας παιζουν χαλια, οποτε...
ουσιαστικα παιζουμε με 9 τωρα τελευταια.
πρεπει να τα δουμε καταματα το θεμα. οι φετινες μεταγραφες απετυχαν μεχρι στιγμης παταγωδως.


Σάκοτα, χατζηβρέττας, Κέτσμαν, Σερμαντίνι, Βεργίνης και Τσαρτσαρής παίζουν ελάχιστα. 6 από τους 14? Όντως είναι τραγικό...

Ο Νίκολας όντως δε τραβάει άλλα για το Σάρας θα διαφωνήσω καθώς είναι πολύ καλός φέτος.

Το μικρό ροτέισον έχει και τα θετικά του στο τομέα του ρυθμού, της ομοιογένειας και των αυτοματισμών και από την αρχή της σεζόν έλεγα ότι προτιμώ ένα ροτέισον 10 παικτών από ένα 15... Όχι όμως ένα 8.5 ουσιαστικά παικτών...

Το μεγάλο πρόβλημα κατά τη γνώμη μου είναι η μη αναμενόμενα κακή κατάσταση του Τσαρτσαρή και ίσως θα ήταν καλό να ενισχυθούμε ακόμα και τώρα στο 3 ή στο 4 έστω και με αμερικανό στη θέση του Νίκολας άν θέλουμε να χτυπήσουμε πρωτάθλημα και ευρωλίγκα.
lamar
QUOTE(Marciulionis @ Mar 6 2009, 11:56 ) *
Εμένα πάλι τα Σερβάκια τους δεν με ενθουσιάζουν... Καλά παικτάκια άλλα η ομάδα τους στηρίζεται περισσότερο στην άμυνα. το πάθος και το Βουγιόσεβιτς παρά στο Τέπιτς, το Βελίτσκοβιτς και το Τρίπκοβιτς... Δεν νομίζω ότι χρειαζόμαστε κάποιον τους που δε θα μπορούσαμε να βρούμε καλύτερο από αλλού...

Για πες μου μερικους, και οταν τους βρεις πες μου και σε ποια τιμη θα τους παρεις για να δουμε την διαφορα.
kaukasios
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 6 2009, 12:19 ) *
Συμφωνω σε αυτό.Απλα λογω Ομπραντοβιτς μοιραια όλοι οι ανερχομενοι Σερβοι μπασκετμπολιστες,θα ακουγονται ως υποψηφιοι στοχοι του Παναθηναικου.Ειναι καλοι παιχτες και οι 3.Ειδικα αυτος ο Τριπκοβιτς εχει ενα βρωμοχερο!!Βεβαια χθες δεν με ενθουσιασαν,εκαναν και πολλα λαθη.Γενικα ειναι ασταθεις παιχτες.Παντως θα προτιμουσα σιγουρα τον Τεπιτς απο τον Κετσμαν στην ομαδα.

einai logiko να ειναι ασταθεις.ειναι ακομα πολυ μικροι ηλικιακα και μπασκετικα.εχουν πολυ δρομο μπροστα τους για να γινουν ολοκληρωμενοι παικτες.ομως ειναι καλη επενδυση για την ομαδα αν αποκτησει καποιον απο αυτους.
dirk10
nikolas ketsman τις θεωρω αψυχολογιτες μεταγραφες δεν ηταν αυτο που ελειπε απο τον παο.
vastravoud
Πάντως χρόνος μπαίνει, χρόνος βγαίνει, ο ΔΔ είναι η ακλόνητη σταθερά-βαρόμετρο της ομάδας
silversurfer
QUOTE(lamar @ Mar 6 2009, 13:58 ) *
Για πες μου μερικους, και οταν τους βρεις πες μου και σε ποια τιμη θα τους παρεις για να δουμε την διαφορα.



Επεμβαίνω στη μονομαχία σας smiley.gif κ λέω το εξής: Παίκτη σαν τον Τέπιτς δεν ξέρω κατά πόσο χρειαζόμαστε (αν υπολογίζουμε ότι μένει ο Σάρας κ νομίζω ότι ο Ντρού έχει υπογράψει για 2) κ παίκτη σαν τον Βελίτσκοβιτς ναι μεν θέλουμε αλλά πρώτον δεν ξέρει ούτε αυτός τι θέση παίζει (βαρύ 3 - ελαφρύ 4) κ δεύτερον θέλει χρόνο κ δουλειά άρα 1 χρονιά μείον..Βέβαια με αυτό το σκεπτικό δεν κάνεις μεταγραφές αλλά πιστεύω ότι ο Βελίτσκοβιτς θέλει κανά χρόνο ακόμα να αποφασίσει που θα παίζει κ μετά να περάσει μια βόλτα από Μαρούσι..

Προσωπικά κ χωρίς δεύτερη σκέψη αυτό που θα ήθελα είναι 2 παίκτες με άλμα, όπως ο Λάσμε που είναι 2.00μ κ πηδάει στο Θεό, κατά προτίμηση με ευρωπαϊκή εμπειρία για τις θέσεις 3-4.. Τώρα για επιπλέον προσθήκες κ αντικαταστάσεις ακόμα είναι νωρίς κ δε θα πω κάτι (έχουμε όλο το καλοκαίρι)..


Α edit: βέβαια καλύτερο δεν βρήκα ή φθηνότερο όπως λες, οπότε μάλλον πάω πάσο!!
Marciulionis
Sato, Lavrinovic θα ήθελα. Πιο καλοί σίγουρα. Πιο φθηνοί σίγουρα όχι (άλλα εγώ θα πληρώσω?) και δε γίνεται να πάρουμε τη μισή Σιέννα.
stefan
QUOTE(Marciulionis @ Mar 6 2009, 16:10 ) *
Sato, Lavrinovic θα ήθελα. Πιο καλοί σίγουρα. Πιο φθηνοί σίγουρα όχι (άλλα εγώ θα πληρώσω?) και δε γίνεται να πάρουμε τη μισή Σιέννα.


Συμφωνω απολυτα.Αυτοι οι 2 μου αρεσουν παρα πολυ.
Θεωρω οτι δεν ειναι τοσο δυσκολες μεταγραφες,αν καλυφθει το οικονομικο κομματι.
Μονο αυτο θα ειναι εμποδιο.
j-kidd13
Πολυ αψηφιστα το εχουμε παρει το σημερινο παιχνιδι και δεν μου αρεσει αυτο.Βλεπω μιλαμε για ζευγαρι με Σιενα λες και ειμαστε σιγουρα πρωτοι στον ομιλο...Ας νικησουμε πρωτα σημερα και μετα κανουμε σχεδια για το F4!!! smiley.gif
PAKMAN
Πάμε γιά προβλέψεις ??? Εγω βλέπω 91-75 με πρώτο σκόρερ Νικολας και Πέκοβιτς από εμάς και Κελάτι με Κούκ από την Μάλαγα cool.gif
j-kidd13
QUOTE(PAKMAN @ Mar 11 2009, 17:01 ) *
Πάμε γιά προβλέψεις ??? Εγω βλέπω 91-75 με πρώτο σκόρερ Νικολας και Πέκοβιτς από εμάς και Κελάτι με Κούκ από την Μάλαγα cool.gif

Eγω τη μόνη πρόβλεψη που μπορώ να κάνω είναι οτι θα φάμε πολλά τρίποντα απο τον Κελάτι...(για να μην πω γενικα απο ολη την Μαλαγα)...Α,και οτι θα χασουμε και καμποσα αμυντικα ριμπαουντ!!! 69.gif 69.gif
vastravoud
Μου αρέσει που ρισκάρεις στην πρόβλεψη tongue.gif
j-kidd13
QUOTE(vastravoud @ Mar 11 2009, 17:16 ) *
Μου αρέσει που ρισκάρεις στην πρόβλεψη tongue.gif

Στη ζωη(και στις προβλεψεις smiley.gif )πρεπει να ρισκαρεις που και που! icon_drunk.gif
j-kidd13
To παιχνιδι δεν το εβλεπα ολο,εριχνα μικρες ματιες για το σκορ,μιας και αφοσιωθηκα στην αλλη μεγαλη αγαπη,την Μαντσεστερ,οποτε καποια στιγμη το αφηνω στο 65-47...Μετα απο λιγο το γυριζω και βλεπω το σκορ 70-69!!!Και μη γνωριζοντας το σκορ στο Ρομα-Παρτιζαν αρχισα να βρισκομαι στα προθυρα εγκεφαλικου...Ευτυχως ειπαν οτι η Ρομα κερδιζε μα διαφορα και ησυχασαμε καπως.Αυτος ο αντιπαθητικος ο Γκαμπριελ πως την ειδε στο τελος με τα 3ποντα???(παλι φαγαμε πολλα εν τω μεταξυ).Τεσπα,τελος καλο ολα καλα,και παμε για το F4(Kαλη η Σιενα αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να μας ανησυχησει με το προσωπο που εχουμε τωρα)
saniboy
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 11 2009, 23:10 ) *
Αυτος ο αντιπαθητικος ο Γκαμπριελ πως την ειδε στο τελος με τα 3ποντα???(παλι φαγαμε πολλα εν τω μεταξυ).


Δεν φαγαμε απλα πολλα τριποντα πρεπει να εσπασε το ρεκορ της Ευρωλιγκας ,δεν θυμαμαι αλλον αγωνα με 17 τριποντα και τα περισσοτερα απο αυτα υπο πιεση
stefan

Ρε παιδια,καποιος που ειδε ολο τον αγωνα ας μας πει τι εγινε σημερα.
Και εγω το αφησα στο 60-42 και μολις το γυρισα βλεπω 70-69.
Παιξαμε τοσο ασχημα και χασαμε την διαφορα??
captain charisma
17 τριποντα εβαλε η μαλαγα οποτε λογικο να γυρισει το ματς
j-kidd13
Πλεον δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει που η ομαδα δεχεται τοσο ευκολα το 3ποντο...και να πω οτι ειναι ολα αμαρκαριστα...Υπαρχουν και σουτ που εχουμε παιχτη που κρεμεται κυριολεκτικα πανω απο τον αντιπαλο.Και παρ ολα αυτα η μπαλα καταληγει στο καλαθι.(και αγγιχτο!! hammer.gif )
thrylos7
Οι παίκτες χαλάρωσαν, ο Διαμαντίδης βγήκε με τρίτο φάουλ, η Μάλαγα απέκτησε σταδιακά ρυθμό... μέχρι να γίνει καυτή, αλλά και να επεκτείνει δραματικά τις διαστάσεις των γοφών της...

Θα ήταν κρίμα κι άδικο πάντως, ο Γκάμπριελ και η παρέα του να έχουν αυτό το κρεσέντο από τα 6,25μ. και ο Νίκολας να μην μπορεί... Έτσι αγρίεψε και το καθάρισε το ματς, στην παράταση.

Πιο πριν, Μπατίστ και Διαμαντίδης (καταλυτική η παρουσία του και μόνο στο παρκέ) έκαναν τη διαφορά, όπως και ο Σάρας, αλλά για άλλον έναν αγώνα, ενώ ξεκίνησε εντυπωσιακά κάπου χάθηκε... ελαφρώς βέβαια, σήμερα. Και αυτός και ο Διαμαντίδης πάντως, ήταν τσιτωμένοι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα... Αυτός ο Κουκ πρέπει να την έκανε τη δουλειά... laugh.gif Είναι που είναι οι Ισπανοί από μόνοι τους...


Το καλό ήταν ότι μας χάρισαν άλλον έναν πολύ ενδιαφέρων αγώνα αυτές οι δύο ομάδες... Επιβεβαίωθηκε η παράδοση αυτού του ζευγαριού.


vastravoud
Πάντως οι άμυνες που έβγαλε ο Μήτσος στην 4η περίοδο ήταν απίστευτες. Μετά τις 3-4 πρώτες επιθέσεις που η Μάλαγα "κουτουλησε" πάνω του προσπαθουσαν συνεχώς να γυρίζουν τη μπάλα μακριά του
giannis_
Πολυ ωραιος αγωνας σημερα και χορταστικος, οσοι δεν ηρθατε χασατε!
Μπορω να πω οτι ψιλοαγχωθηκαμε σε καποια φαση γιατι εκει που ειμασταν ολο τραγουδι και χαρα εμφανιστηκε ενας γκαμπριελ(ποιος? rolleyes.gif ,που εφαγε το βρισιδι της ζωης του,για αυτο μαλλον τραυματιστηκε 69.gif )και μας εκοψε το τραγουδι και ξεκινησε το γιουχαισμα και ξυπνησαν και τα δικα μας τα παλικαρια!
Η αληθεια ειναι οτι χαλαρώσαμε και εμεις λιγο με πρωτομαστορα τον σπαν(γιατι αγορι μου γιατι?)και εγινε ντερμπι σε καποια φαση το παιχνιδι που ειχε φτασει στους 20 ποντους νομιζω!!Δεν ξερω μπορει να εμαθαν οτι η παρτιζαν εχανε(το ειχε μαθει ολο το γηπεδο) και να το πηραν στο χαλαρο,ο ζοτς παλι καθολου χαλαρος,πρεπει να ηταν πιο μωβ-κοκκινος απο ποτε!
Απιστευτος ο μαικ,εμοιαζε ασταματητος,πολυ καλος ο ντρου ειδικα στην αμυνα και οταν επρεπε τα κολλησε τα τριποντακια του,και ο μητσαρας κλασσικη αξια μην επαναλβανομαστε smiley.gif ,εχει γινει ο εφιαλτης του επιτηθεμενου!
Μπραβο και στο κοσμο που την καταλληλη στιγμη εδωσε ωθηση στην ομαδα,καλως να ορισει τωρα η σιενα και μετα βερολινο blove.gif


Ρε παιδια αυτος ο χιμενες στο λαιμο μ καθεται,αξιος συμπαραστατης του στο να μας ανεβασει την πιεση ο κουκ,που πας ρε φιλαρακο μεσα στο οακα να την πεις στο μητσαρα......Επισης ο χαισλιπ επαιζε σημερα γιατι πραγματικα δεν τον θυμαμαι να εκανε τιποτα ουσιωδες,αφανης τελειως!
dominik
μηπως τελικα δεν μπορουμε να αποδωσουμε καλο μπασκετ οταν λειπει ο μητσος??
σημερα,για ακομα μια φορα, βγηκε στο +21 και μεσα σε ελαχιστο χρονο το ματς πηγε στο +7..
επιτρεπεται απο μια ομαδα του επιπεδου μας και μαλιστα εντος εδρας?? 68.gif
συν τοις αλλοις, η μαλαγα επαιζε για πολυ ωρα χωρις χαισλιπ,νντογκ και χιμενεθ και μονο οταν
τραυματιστηκς αυτος ο απιστευτος γκαμπρι blink.gif ,ο οποιος στα προηγουμενα ματς ειχε 3 ποντους και σημερα εβαλε 20 με 5/8 τριποντα, καταφεραμε να παρουμε το ματς!
grande νικολας 77.gif 77.gif 77.gif στην παραταση οπου φανηκε το ποσο παικτης ψυχολογιας ειναι+επαιξε σ ολο το ματς πολυ καλη αμυνα!
σπανουλης και σαρας στο δευτερο ημιχρονο ηταν απαραδεκτοι ugly1.gif και απο κοντα περπερογλου....
επαιξε και η διαιτησια αρκετη εδρα και ετσι,παλι καλα, το πηραμε το ματσακι....
παντως και η ευστοχια στα τριποντα των ισπανιαρηδων ηταν απιστευτα 17/35!! wos_sport3.gif και επισης 12/15 βολες και 16/33 διποντα...καθολου ασχημα!!εμεις τι εχομε παθει με τα τριποντα τελευταια??σημερα παλι καλα που ταν ο ντρου στο τελος και εσωσε τα προσχηματα..7/25!
καλη μας τυχη με σιενα! bball.gif
giannis_
QUOTE(dominik @ Mar 12 2009, 01:22 ) *
παντως και η ευστοχια στα τριποντα των ισπανιαρηδων ηταν απιστευτα 17/35!! wos_sport3.gif και επισης 12/15 βολες και 16/33 διποντα...καθολου ασχημα!!εμεις τι εχομε παθει με τα τριποντα τελευταια??σημερα παλι καλα που ταν ο ντρου στο τελος και εσωσε τα προσχηματα..7/25!

Μιας και το αναφερεις,εγω το βλεπω"καπως "θετικα αυτο με τα τριποντα,εδω και καιρο ζουσαμε και πεθαιναμε απο τα τριποντα!Υπηρχαν μερες π το περιφερειακο μας σουτ θα σκοτωνε τον αντιπαλο και μερες που θα σκοτωνε τις μπασκετες...
Σημερα αν εξαιρεσεις τον ντρου,μεχρι και ο μητσος συνεχισε το κακο σερι του βελιγραδιου,τα σουτ μας ηταν ενα χαλι μαυρο,κ ομως φτασαμε στους 100 κατι ποντους,κατι π δειχνει πλουραλισμο στις επιθεσεις μας!
thrylos7
QUOTE
Επισης ο χαισλιπ επαιζε σημερα γιατι πραγματικα δεν τον θυμαμαι να εκανε τιποτα ουσιωδες,αφανης τελειως!


Ε όχι και αφανής... συμπρωταγωνιστής στα μισά posters του Mike ήταν...


To ρεκόρ τριπόντων πάντως το έχει κάνει η ΤΣΣΚΑ φέτος, απέναντι στην Εφές (90-68) με 18 εύστοχα σε 25 προσπάθειες. Στην πραγματικότητα, ισοφάρισε το προηγούμενο ρεκόρ, απλά νομίζω το ξεπερνά, λόγω καλύτερου ποσοστού, ήτοι 72%.

Το προηγούμενο το είχε η Ρόμα, από τη σεζόν 2003-2004, μέσα στην Ορτέζ, με 18/35 (52,9%). Για την ιστορία, στον ίδιο αγώνα, η Ορτέζ είχε 17/24 τρίποντα... (106-110) icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
panagiotisTheDream
QUOTE(thrylos7 @ Mar 12 2009, 00:29 ) *
icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


δε λες τίποτα!!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

σόρυ δεν κρατήθηκα.... peace.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 12 2009, 01:10 ) *
Αυτος ο αντιπαθητικος ο Γκαμπριελ πως την ειδε στο τελος με τα 3ποντα???(παλι φαγαμε πολλα εν τω μεταξυ).Τεσπα,τελος καλο ολα καλα,και παμε για το F4(Kαλη η Σιενα αλλα δεν νομιζω οτι μπορει να μας ανησυχησει με το προσωπο που εχουμε τωρα)

Και η Σιενα με τριποντα παιζει και εχει και καλυτερους σουτερ απο την Μαλαγα.
j-kidd13
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 12 2009, 02:28 ) *
Και η Σιενα με τριποντα παιζει και εχει και καλυτερους σουτερ απο την Μαλαγα.

Eνταξει με μια παραμετρο βελτιωσης αυτου του προβληματος.Δεν γινεται να συνεχισουν οι αντιπαλοι να ειναι τοσο κ*λοφ@ρδοι....Αυτος ο τυχαρπαστος ο Καραρετο φταιει για ολα...Ολα ξεκινησαν απο αυτα τα απεριγραπτα 5/5 που ειχε στην Ιταλια...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 12 2009, 04:44 ) *
Eνταξει με μια παραμετρο βελτιωσης αυτου του προβληματος.Δεν γινεται να συνεχισουν οι αντιπαλοι να ειναι τοσο κ*λοφ@ρδοι....Αυτος ο τυχαρπαστος ο Καραρετο φταιει για ολα...Ολα ξεκινησαν απο αυτα τα απεριγραπτα 5/5 που ειχε στην Ιταλια...

Με την Σιενα ομως δεν ξερεις ποιος μπορει να στην κανει καθε φορα.
Μπορει να ξυπνησει με κεφια το καμαρι μου ο Ντομερκαντ και να τα βαλει ολα,
ή ο Σατο ή ο αλλος ο κοντος.
Εχουν πολλες λυσεις στο σουτ.
spysta
εγω παντως να πω οτι θεωρω οτι η Σιεννα ειναι χειροτερος αντιπαλος απ οτι θα ηταν η ΤΣΣΚΑ για παραδειγμα .. τετοιες τρελες ομαδες μπορει να τις κερδισεις ανετα .. μπορει ομως και να σε καταστρεψουν αν βρεθουν στη μερα τους.

Γενικα ομαδες σετ παιχνιδιου οπως ο ΠΑΟ συνηθως δεν ρολαρουν καλα με τετοιους αντιπαλους .. εχω ικανη την Σιεννα να παρει ενα παιχνιδι στο ΟΑΚΑ .. οπως φυσικα πολυ περισσοτερο και τον ΠΑΟ στην Ιταλια .

Πιστευω οτι θα παει στα 5 παιχνιδια και θα κουραστει πολυ αλλα τελικα θα περασει ο ΠΑΟ .. δινω και αρκετες πιθανοτητες στο 2-0 στο ΟΑΚΑ και μετα σε 3-1 στην Ιταλια .. αλλα πιο πολυ παω στο 3-2 χωρις να σπασει καποια εδρα

Γενικα πλεον θεωρω τον ΠΑΟ φαβορι για φετος .. καθως δεν μου γεμιζει το ματι η ΤΣΣΚΑ (καμια σχεση με την παλια) .. η Μπαρτσα θα ξεφουσκωσει δεν γινεται να παιζει τον ιδιο ρθμο .. η ΤΑΟΥ ομαδαρα (η καλυτερη ισως) αλλα παντα κατι συμβαινει (αν αυτο το κατι δεν συμβει φετος θα το σηκωσει) και ο Ολυμπιακος ακομα δεν μου δινει σιγουρια ..
stefan
QUOTE(spysta @ Mar 12 2009, 02:50 ) *
εγω παντως να πω οτι θεωρω οτι η Σιεννα ειναι χειροτερος αντιπαλος απ οτι θα ηταν η ΤΣΣΚΑ για παραδειγμα .. τετοιες τρελες ομαδες μπορει να τις κερδισεις ανετα .. μπορει ομως και να σε καταστρεψουν αν βρεθουν στη μερα τους.

Πιστευω οτι θα παει στα 5 παιχνιδια και θα κουραστει πολυ αλλα τελικα θα περασει ο ΠΑΟ .. δινω και αρκετες πιθανοτητες στο 2-0 στο ΟΑΚΑ και μετα σε 3-1 στην Ιταλια .. αλλα πιο πολυ παω στο 3-2 χωρις να σπασει καποια εδρα

Γενικα πλεον θεωρω τον ΠΑΟ φαβορι για φετος .. καθως δεν μου γεμιζει το ματι η ΤΣΣΚΑ (καμια σχεση με την παλια) .. η Μπαρτσα θα ξεφουσκωσει δεν γινεται να παιζει τον ιδιο ρθμο .. η ΤΑΟΥ ομαδαρα (η καλυτερη ισως) αλλα παντα κατι συμβαινει (αν αυτο το κατι δεν συμβει φετος θα το σηκωσει) και ο Ολυμπιακος ακομα δεν μου δινει σιγουρια ..


Συμφωνω σε αρκετα απο αυτα που λες.
Εγω την Σιενα την φοβαμαι αρκετα,κυριως για τον χαρακτηρισμο της τρελης ομαδας.
Αν και φετος δεν μου γεμιζει τοσο το ματι οσο προηγουμενες χρονιες.

kolokotronis
3-0 περπατώντας.
Αν περιορίσουμε και τον μάκιντα'ι'ρ, με +10 και τα 3 παιχνίδια.

spysta
QUOTE(stefan @ Mar 12 2009, 01:55 ) *
Συμφωνω σε αρκετα απο αυτα που λες.
Εγω την Σιενα την φοβαμαι αρκετα,κυριως για τον χαρακτηρισμο της τρελης ομαδας.
Αν και φετος δεν μου γεμιζει τοσο το ματι οσο προηγουμενες χρονιες.

παντως σαν υλικο ειναι καλυτερη απο τις προηγουμενες χρονιες ..

να πω κα κατι αλλο .. τα 2 αρχικα παιχνιδια στην εδρα αυτου με το πλεονεκτημα κρυβουν πολλες παγιδες ..
πρεπει αναγκαστηκα να κερδισεις μια καλη ομαδα σε 2 μερες 2 φορες .. και αν γινει η στραβη μετα το πραγμα γιενται πολυ δυσκολο. Θελει πολυ προσοχη και πιστευω οτι οπως ειαν ιτο συστημα διεξαγωγης περισσοτερο ευνοει αυτους με το μεινεκτημα εδρας ..
stefan
QUOTE(spysta @ Mar 12 2009, 02:59 ) *
παντως σαν υλικο ειναι καλυτερη απο τις προηγουμενες χρονιες ..

να πω κα κατι αλλο .. τα 2 αρχικα παιχνιδια στην εδρα αυτου με το πλεονεκτημα κρυβουν πολλες παγιδες ..
πρεπει αναγκαστηκα να κερδισεις μια καλη ομαδα σε 2 μερες 2 φορες .. και αν γινει η στραβη μετα το πραγμα γιενται πολυ δυσκολο. Θελει πολυ προσοχη και πιστευω οτι οπως ειαν ιτο συστημα διεξαγωγης περισσοτερο ευνοει αυτους με το μεινεκτημα εδρας ..


Σαν υλικο ειναι καλυτερη,αλλα μην ξεχναμε οτι μαλλον την αντιμετωπιζουμε
χωρις Λαβρινοβιτς,πραγμα πολυ ευνοικο για εμας.

Με το συστημα των 2 εντος,πιστευω οτι δεν ευνοει τοσο αυτους με το μειονεκτημα.
Ειδικα αν η ομαδα με το πλεονεκτημα ειναι καλυτερη,σε μια εδρα φωτια,μπορει να κανει το 2-0.
kolokotronis
Πάντως είναι λίγο αδόκιμο να δίνεις ίσως και 5 ματς για να πας από τους 8 στους 4 και μετά μόλις 2 παιχνίδια από τους 4 για το τρόπαιο.
vastravoud
Συμφωνώ!

Μακάρι να καταργηθεί το FF και να γίνουν best-of-5 σειρές
dominik
QUOTE(stefan @ Mar 12 2009, 03:09 ) *
Σαν υλικο ειναι καλυτερη,αλλα μην ξεχναμε οτι μαλλον την αντιμετωπιζουμε
χωρις Λαβρινοβιτς,πραγμα πολυ ευνοικο για εμας.

Με το συστημα των 2 εντος,πιστευω οτι δεν ευνοει τοσο αυτους με το μειονεκτημα.
Ειδικα αν η ομαδα με το πλεονεκτημα ειναι καλυτερη,σε μια εδρα φωτια,μπορει να κανει το 2-0.

ο λαβρινοβιτς,αν δεν εχει αλλαξει κατι,θα χασει ολα τα ματς!ποιους αλλους ψηλους εχει η σιενα που μπορει να μαρκαρουν πεκοβιτς και μπατιστ???προβλεψη μου οτι θα περασουμε με 3-1,καθως ουτε πιστευω οτι θα σπασει το οακα,ουτε οτι μετα το 2-0 θα κανομε δυο ηττες..
να στε καλα bball.gif
menelaos
Οκ τελος καλο ολα καλα, αλλα δεν βλεπω κανεις να αναφερει τα κοληματα του Ζοτς και τις εμμονες του. Εμεις δηλαδη ειμαστε ηλιθιοι που πηγαμε γηπεδο και φωναζαμε για την ομαδα μας. Επειδη ηξερε για την ηττα της παρτιζαν επαιζε με τα νευρα μας. ΕΛΕΟΣ
silversurfer
Επιστολή προς το αγαπητό κανάλι ΣΚΑΙ:

Αξιότιμε κύριε που αποφασίσατε να δείχνετε τους αγώνες του Παναθηναϊκού στο μπάσκετ μπορείτε παρακαλώ να το σταματήσετε αμέσως?? Και φυσικά να μην διανοηθείτε να δείξετε το FF αν φυσικά προκριθεί ο ΠΑΟ!! Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Ευχαριστώ.

Ο αγανακτισμένος φίλαθλος που όποτε δείχνει τον αγώνα ο ΣΚΑΙ σπάμε να τα καλάθια κ χάνουμε... Χθες τη γλιτώσαμε αλλά πως??



Στα του αγώνα:

1) Κάποιος έχει πεί εδώ στο forum να αποθεώσουμε τον Mike.. Νομίζω ότι πλέον είναι επιβεβλημένο!!
2) Ο Σπανούλης κάποια στιγμή έγινε αλλαγή κ ξενέρωσε, μετά μπήκε στο τέλος κ παραλίγο να χάσουμε! Μπράβο Βασίλη
3) Αγαπώ Ντρού ΤΕΛΟΣ!! icon_drunk.gif
4) Γιατί πήραμε τον Κέτσμαν???
5) Ευχαριστώ για το σασπένς κ την κατοστάρα! Βαρέθηκα όλο το ΤΟΠ16 με +15 rolleyes.gif
Pantel
καλά αυτός ο Σπανούλης δεν παλεύεται πλέον. Ρε παιδιά, μήπως είμαστε τρελοί που λέμε να μην τον βάζει τόσο ή σε άλλο ρόλο ,αφού όλο λάθη κάνει. Ή βλέπει κάτι ο προπονητής που εμείς δεν βλέπουμε; ειλικρινά δε βγάζει μάτι ότι κάτι πάει στραβά με το Σπανούλη; κάτι πρέπει να γίνει και μάλλον το μόνο που μπορούμε να ελπίζουμε είναι να τραυματιστεί ως το τέλος της χρονιάς μπας κα προχωρήσουμε στο FF
danibra
ξερει κανεις ποτε ειναι τα παιχνιδια με την σιενα;
silversurfer
Αποπάνε.. smiley.gif

Από 24/3 διάβασα ότι ξεκινάνε με τα 2 πρώτα (Τρίτη - Πέμπτη) στο ΟΑΚΑ μετά Ιταλία κ αν χρειαστεί πάλι ΟΑΚΑ!!

ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(dominik @ Mar 12 2009, 10:09 ) *
ο λαβρινοβιτς,αν δεν εχει αλλαξει κατι,θα χασει ολα τα ματς!ποιους αλλους ψηλους εχει η σιενα που μπορει να μαρκαρουν πεκοβιτς και μπατιστ???προβλεψη μου οτι θα περασουμε με 3-1,καθως ουτε πιστευω οτι θα σπασει το οακα,ουτε οτι μετα το 2-0 θα κανομε δυο ηττες..
να στε καλα bball.gif

Επειδη οι Ιταλοι ειναι γνωστοι για τις μεθοδους τους,
μην εκπλαγειτε αν ξαφνικα ο Λαβρινοβιτς γινει καλα και παιξει.
vastravoud
QUOTE(silversurfer @ Mar 12 2009, 10:51 ) *
1) Κάποιος έχει πεί εδώ στο forum να αποθεώσουμε τον Mike.. Νομίζω ότι πλέον είναι επιβεβλημένο!!


Ναι, αποθεώθηκε οταν έγινε αλλαγή στο τέλος!

Όλο το παιχνίδι χτες ηταν η άμυνα του Μήτσου στο τέλος και η εν γένει παρουσία του Μπατιστ.

Ηταν τρομερό πάντως, μπήκε ο ΔΔ και τους χάλασε τρεις σερί επιθέσεις
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.