Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy League 07-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
berry
μολις δημιουργησα μια λιγκα για εμας στο

http://fantasychallenge.euroleague.net

ονομα : basketforum league

pswd : 878787

http://fantasychallenge.euroleague.net/joi...ate.php?grupo=0


περιορισμος : μια ομαδα ο καθενας στην λιγκα πληζ

come join us ! smiley.gif
thrylos7
ΒΓΗΚΕ ΚΙΟΛΑΣ;;

Δεν ήμουν καθόλου προετοιμασμένος...

Μεγάλες συγκινήσεις το τελευταίο διάστημα...!!!
berry
χαχαχα

ετσι ετσι
thrylos7
Η σημερινή μέρα καταστράφηκε... δεν έχει διάβασμα...

Ρε παιδιά.. μιλήστε πιο πριν... τι σοκ ήταν αυτό! biggrin.gif

Ακρίβεια επικρατεί στην αγορά ε; Χεχεχε!
berry
αμα κοιταξεις καλα θα δεις οτι παιζουν και καποιες τιμες απροσδοκητα συμφερουσες...
thrylos7
Ναι, ειδικά στους ψηλούς... Αλλά αυτές είναι για όλους...

Αλλά αυτή τη στιγμή δε μπορώ να κοιτάξω καλά... πρέπει να συνέλθω πρώτα...

(Δεν είχα βγάλει καν τις δικές μου τιμές, για να δω ολοκληρωμένα ποιοι με συμφέρουν και ποιοι όχι...)
Gravedigger
Θα παίξουμε όλοι σ'αυτήν την λίγκα???Να μην είμαστε σκόρπιοι...Άντε να αρχίσουμε το ψάξιμο...!
berry
φυσικα ολοι

ποιος ειχε βγει πρωταθλητης μας λαστ γιαρ ? ξεχασα...
Gravedigger
QUOTE(thrylos7 @ Oct 6 2007, 16:43 ) *
Ακρίβεια επικρατεί στην αγορά ε; Χεχεχε!

Όντως πολύ ακριβές οι τιμές και μπορείς να πάρεις μόνο 1 πανάκριβο παίχτη και μετά ελπίζεις σε λαβράκια!Πάντως έχει και κάτι καλές ευκαιρίες....Λογικά θα τις έχετε βρει!

ΥΓ.Πέρσι δεν ξέρω ποιος κέρδισε ήμουν σε άλλη λίγκα....
apkat
Δεν εχετε δουλεια..Εφτιαξα μεγαλη ομαδα..Θα φατε την σκονη μου..

tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Περα απο την πλακα εκτος απο αυτους που ειναι προφανες ποιοι ειναι οι υπολοιποι θα μας αποκαλυφθουν;;

Δηλαδη.. liloballer ποιος ειναι;;
leelo15
ιδού ο liloballer (aka leelo tongue.gif ) που έχει σκοπό να καταστρέψει τα όνειρα σου για τον τίτλο του καλύτερου euroleague basketoforumista MUHAHA 19.gif 19.gif
Anaz
Ωπα!!Βγηκε κιολας?? w00t.gif

Τη Τριτη θα ασχοληθω εκτενως..Απο μια πρωτη ματια,παραακριβυνε η αγορα φετος.. rolleyes.gif
Παντως στο 2-3 οι Αμερικανοι των Ελληνικων ομαδων,συγκεντωνουν αρκετες πιθανοτητες να αποδειχτουν υποτιμημενοι.
Ginobili
QUOTE(Anaz @ Oct 7 2007, 02:34 ) *
Ωπα!!Βγηκε κιολας?? w00t.gif

Τη Τριτη θα ασχοληθω εκτενως..Απο μια πρωτη ματια,παραακριβυνε η αγορα φετος.. rolleyes.gif
Παντως στο 2-3 οι Αμερικανοι των Ελληνικων ομαδων,συγκεντωνουν αρκετες πιθανοτητες να αποδειχτουν υποτιμημενοι.

Άσε την άλλη εβδομάδα...πήγαινε να πάρεις τώρα τον Γούντς!!! Τον έχει σε εκπληκτική τιμή!! Εγώ τον πήρα.Γενικά πιστεύω...ότι έκανα καλά ψώνια.... tongue.gif
Pierce
τσαμπα τον εχει τον γουντς
berry
και πιο τσαμπα ακομα τους περπερογλου , γουινστον
k_sal_15
Έχετε να προτείνεται κανα οικονομικό point guard;;;
thrylos7
Ελπίζω ο Γουντς να μην αποδειχθεί Άκερ... με την Ταού.. rolleyes.gif Η τιμή του βέβαια μας βολεύει...

Edit: οι pg όντως είναι η πιο δύσκολη θέση με αυτές τις τιμές...
berry
QUOTE(k_sal_15 @ Oct 7 2007, 09:19 ) *
Έχετε να προτείνεται κανα οικονομικό point guard;;;


pepe sanchez 44 kai vuganic 37
berry
ρε παιδες , τον πριντεζη δεν τον εχει καθολου η εγω ειμαι τριτυφλακας ?
Pierce
δεν εισαι. δεν τον εχει για καποιο λογο...
Ginobili
Λοιπόν,μπήκα κι εγώ στην ιδιωτική μας λίγκα.Η ομάδα των Σπέρς που καθοδηγείται από τον Ομπράντοβιτς,είναι δική μου.. tongue.gif
Jimar
μπηκα κ εγω ( εχω τα κουρασμενα παλικαρια)

ο βουγιανιτς ειναι αρκετα καλη επιλογη στον ασσο μια και θα παιζει μονο ευρωλιγκα αρα λογικα θα παρει χρονο.
Achilleas13
Μολις μπηκα και γω στη Λιγκα.Οι τιμες με ψιλοξενερωσαν.Ελπιζω να πιασουν οι επιλογες μου και να σαρωσω icon_drunk.gif
jjc
Μεσα και εγω.

Πιστοι στο περσινο μας δογμα και με πλειαδα αμερικανων στο ροστερ θα προσπαθησουμε χτυπωντας στον αιφνιδιασμο και πυροβλολοντας εξω απο τα 6.25 να συνεχισουμε αυτο που αφησαμε ημιτελες περισυ...






ΝΑ ΣΑΣ ΣΚΟΡΠΙΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΣΑΣ ΛΙΩΣΟΥΜΕ, ΝΑ ΣΑΣ ΠΟΔΟΠΑΤΗΣΟΥΜΕ 19.gif 19.gif
Huge fellowship rulez 'em all
sihainas
Μπήκα κι εγώ αν και όπως και πέρσυ δεν με βλέπω να παίζω και πολύ... anyway καλή επιτυχία σε όλους...
Anaz
εφτιαξα κι εγω μια ομαδα στα γρηγορα γιατι εντοπισα τελικα καποιες σχετικα καλες ευκαιριες στο 2-3 κ τους ψηλους!
Στο πλευ πολυ δυσκολα τα πραγματα.Εγω πηρα ρισκο διαλέγοντας τους φτηνους Αρσλαν,Ντραγκιτς. Καμμια καλη σχετικα φτηνη προταση,ευπροσδεκτη..
Ο Γουντς δεν ειναι φτηνος,αλλα κ παλι γι'αυτα που περιμενω να κανει,ειναι μεγαλη ευκαιρια..Εγω τον περιμενω στο 20 rating M.O..
Ο Γουινστον δειχνει ευκαιρια,αλλα παλι δεν ειναι κ σιγουρο οτι δεν θα "χαθει" απ'το ροτεισον του Παο.. rolleyes.gif
Pierce
στα plays εγω στην αρχη ειχα διδυμο μπεστ-μπουλερι (56-52) αλλα ειδα οτι δεν εβγαινε και κρατησα τον μπουλερι μονο. Σε σχεση με τις υπολοιπες τιμες το 52 του μπουλερι μου φανηκε σχετικα καλο
grigoris
Μέσα κι εγώ (αλλά με ψευδώνυμο crazy_paok) με τους περήφανους ξυλοκόπους.Υπόσχομαι πως η ομάδα θα δώσει ό,τι έχει για να δικαιώσει το όνομά της biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Das Kapital
Δε θα μπορουσε να λειπει απο μια τετοια γιορτη ο lebroniakos asteras!!! tongue.gif

Παντως μπραβο στον Berry και στον pierce21 για τις ιδεες τους αλλα κα γιατι θα μας δοσουν την ευκαιρια να κοντραριστουμε λιγο biggrin.gif και να χαρουμε το μπασκετ! 41.gif
Bonzo
Ποτέ δεν περίμενα να το πω αλλά πισεύω ότι καλή επιλογή είναι ο Χαρίσης αφού στην προόμ θα παίρνει χρόνο συμμεοτχής(όχι όμως για τον πρώτο αγώνα που παει με ΤΣΣΚΑ).Και ο Ντράγκιτσ καλός μου φαίνεται
apkat
O Xαρισης οντως ειναι πολυ καλη επιλογη αφου ο Βαγκνερ που ειναι μπορστα του θεωρητικα εχει πολλα προβληματα υγειας και εχει να παιξει μπασκετ 3 χρονια.Αρα ο Χρησταρας δεν αποκλειεται να χτυπαει 30λεπτα..
hagi
Ωραία θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά να χτίζουμε την ομάδα μας.

Θα είναι καλή φάση και φέτος.Πρέπει να το σκεφτώ καλύτερα φέτος ώστε να κάνω καλές επιλογές.

Νότη φέτος πρέπει να το πάρεις ρε φίλε;;Καιρός είναι.. biggrin.gif biggrin.gif
Pierce
QUOTE(apkat @ Oct 8 2007, 03:48 ) *
O Xαρισης οντως ειναι πολυ καλη επιλογη αφου ο Βαγκνερ που ειναι μπορστα του θεωρητικα εχει πολλα προβληματα υγειας και εχει να παιξει μπασκετ 3 χρονια.Αρα ο Χρησταρας δεν αποκλειεται να χτυπαει 30λεπτα..


ο χρησταρας ομως εχει και τον τραβις μπεστ μπροστα του και αμφιβαλλω αν θα εχει τοσο χρονο ....
Bonzo
Το 20λεπτο θα το χτυπάει μάλλον και για την τιμή του αξίζει μάλλον. Από τον Πάο νομίζω ότι δεν αξίζει κανείς.Ίσως μόνο ο Ούινστον. Για να κρατήοσυν σταθερή την αξία τους οι παίκτες του ΠΑΟ θα πρέπει να κάνει η ομάδα 180(!!!!) ranking μέσω όρο
thrylos7
QUOTE
Νότη φέτος πρέπει να το πάρεις ρε φίλε;;Καιρός είναι..


Όντως.. Αλλιώς σαν τον Ολυμπιακό στο ποδόσφαιρο θα καταντήσω... biggrin.gif

Πέρα απ' την πλάκα, νομίζω πως κάθε χρονιά έχει τα φόντα να είναι και περισσότερο ανταγωνιστική. Αυτό όμως πέρα από δύσκολο, κάνει το παιχνίδι και πιο ενδιαφέρον...

Για τον Χαρίση, ανήκει στην καλή κατηγορία των πλέι μέικερ, δηλαδή σ' αυτούς που σκέφτεσαι αν θα ήταν καλό να πάρεις κι όχι σ' αυτούς που αποκλείεις με τη μία (και αποτελούν το μεγαλύτερο κομμάτι)... Για περίπτωση "κλειστά μάτια" δεν το συζητάμε καν...
xsot
Γιατι εφαγα ban γμτ??????????????????????????? 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
xsot
Τελικα κι εγω μεσα με την τρομερη ομαδα του "Pansotiriakou".............Ολε.........!!!!!!
Achilleas13
Ρε παιδια αξιζει να βαλω Βουισιτς και να θυσιασω 2-3 παικτες????Σιγουρα θα κανει κανα triple-double αλλα θα καλειψει τους υπολοιπους.

Στα PG ηταν δυσκολα τα πραγματα αλλα ελπιζω Καμπεθας και Σανστεθ να με δικαιωσουν
Gravedigger
QUOTE(Achilleas13 @ Oct 8 2007, 14:53 ) *
Ρε παιδια αξιζει να βαλω Βουισιτς και να θυσιασω 2-3 παικτες????Σιγουρα θα κανει κανα triple-double αλλα θα καλειψει τους υπολοιπους.

Κατά την γνώμη μου δεν αξίζει....Πάρε κάποιον που έχει δυνατότητες να ανεβάσει πολύ την τιμή του,(γιατί ο Vujcic θα πέσει,δεν μπορεί να μείνει τόσο ακριβός) και μόλις το κάνει αν θέλεις πούλα τον και πάρε τον Κροάτη.Εγώ αυτό έκανα πέρσι!
leelo15
παιδιά μην ξεχνάτε το 10% που δίνει εάν η ομάδα του παίχτη νικήσει!! wink.gif

Καλή επιλογή βλέπω τον Χαρίση (σχεδόν τσάμπα) αλλα k τον james white τον πιο αθλητικό παίχτη στην ευρώπη με σχετικά λίγα λεφτά biggrin.gif
jokey
QUOTE(Achilleas13 @ Oct 8 2007, 14:53 ) *
Ρε παιδια αξιζει να βαλω Βουισιτς και να θυσιασω 2-3 παικτες????Σιγουρα θα κανει κανα triple-double αλλα θα καλειψει τους υπολοιπους.

Στα PG ηταν δυσκολα τα πραγματα αλλα ελπιζω Καμπεθας και Σανστεθ να με δικαιωσουν


Νομίζω όχι καλές επιλογές. Ο Καμπέθας θα είναι αναπληρωματικός ενώ και τη Μάλαγα γενικά δε τη βλέπω και πολύ καλά, αλλά αυτός τρώγεται. Όμως ο Σάντσεθ πιστεύω δεν αξίζει καθόλου. Το index rating μετράει και σε ομάδα που έχει Λάκοβιτς (στην ίδια θέση), Άκερ, Ιλιάσοβα, Κασούν ζήτημα να του μένουν 4-5 σουτ στον αγωνα, στην καλύτερη περίπτωση.

Πολύ καλή περίπτωση νομίζω είναι ο Γκριρ (εννοείτε φυσικά και ο Γουντς) αν και θα πρέπει να δουμε το mentality του για τον αν συνεχίζει να βαράει ακόμα και όταν δεν του μπαίνουν.
Gravedigger
Τον Loren Woods της Efes τον ξέρει κανένας???Έχει πολλές πωλήσεις και το παιχνίδι έχει πολλούς Τούρκους άρα κάτι παραπάνω θα ξέρουν...Είναι και σχετικά φθηνός...
Wilkinson
Και εγώ μέσα φυσικά... tongue.gif
Spilios
Παιδιά και φέτος το Fantasy Challenge της Euroleague, είναι θεσμός για τους μπασκετόφιλους. Μπορείτε να μπείτε να φτιάξετε την δική σας ομάδα 10 παικτών, με τους αγαπημένους σας παίκτες της Ευρωλίγκας, να συμμετάσχετε σε Λίγκες και ανάλογα με την απόδοσή των παικτών σας να κερδίζετε πόντους, και με πολύ υψηλές βαθμολογίες μπορείτε να κερδίσετε δώρα που προσφέρει η Uleb-Euroleague. Σαφώς δεν χρειάζεται χρηματικό ποσό για να παίξετε, απλά να φτιάξετε ένα account. Μπορείτε λοιπόν να μπείτε στο private league που έφτιαξα εγώ, που λέγεται «2007-08 All-Spiliakos Challenge», και να διαγωνιστούμε για την πρώτη θέση, το password είναι: pao100yrs. Για περισσότερα μπείτε στο http://fantasychallenge.euroleague.net/index.php , γραφτείτε δείτε τις οδηγίες και μπείτε στο Private League μου. Σας περιμένω!!! Επίσης το e-mail μου είναι spiliakos_basketball@msn.com για περισσότερες πληροφορίες.
mgg
Η Dr.J's team μολις εκανε την εμφανιση της. Πιστευω πολυ σ'αυτην την ομαδα biggrin.gif
jjc
Το περσινα ονοματα ισχυουν?

Δοκιμασα να φτιαξω ομαδα με το περσινο μου ονομα και pass και μου βγαζει μια περιεργη γραμματοσειρα. Συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο?
Ginobili
QUOTE(jjc @ Oct 11 2007, 09:23 ) *
Το περσινα ονοματα ισχυουν?

Δοκιμασα να φτιαξω ομαδα με το περσινο μου ονομα και pass και μου βγαζει μια περιεργη γραμματοσειρα. Συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο?

Σε μ'ένα δεν συνέβη.Με το περσινό(και προπέρσινο) όνομα,ξαναέφτιαξα την ομάδα μου.
k_sal_15
QUOTE(Ginobili @ Oct 11 2007, 12:31 ) *
Σε μ'ένα δεν συνέβη.Με το περσινό(και προπέρσινο) όνομα,ξαναέφτιαξα την ομάδα μου.


Κι εγώ με το παλιό όνομα συμμετέχω και είναι όλα ΟΚ...
Wilkinson
QUOTE(jjc @ Oct 11 2007, 12:23 ) *
Το περσινα ονοματα ισχυουν?

Δοκιμασα να φτιαξω ομαδα με το περσινο μου ονομα και pass και μου βγαζει μια περιεργη γραμματοσειρα. Συμβαινει σε κανεναν αλλο αυτο?

Kai ego me to persino...
thrylos7
Εγώ όχι με το περσινό... rolleyes.gif blech.gif

Τί εννοείς περίεργη γραμματοσειρά; Εγώ έχω δει τέτοια στις οδηγίες, ενώ όμως έχω μπει στο λογαριασμό μου...

Εφόσον καταλαβαίνεις ότι μπαίνεις, λογικά θα φταίει η κωδικωποίηση που χρησιμοποιείς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.