Καλημέρα!! Πρώτη φορά μπαίνω στο forum και είπα να ποσταρω και εγώ την ταπεινή μου άποψη για τον αγώνα που παρακολούθησα χθες... Φίλος του Παπάγου και οπαδός του Δεδε βρέθηκα στην Μάνδρα με παρέα για το παραδοσιακό χονδρό σε ταβέρνα της περιοχής.. Κάποιος είχε την ωραία ιδέα μια που ήμαστε στην περιοχή να δούμε τον αγώνα... Παρακολούθησα και τις δύο ομάδες στα παιχνίδια τους στον Παπάγο και είχα άποψη για τον τρόπο που παίζουν.. Λοιπόν.. Ισοδύναμες ομάδες ο Μανδραικος έχασε την μάχη των ριμπάουντ στο πρώτο μισό του αγώνα αλλά είχε σε καλή μέρα τον Γεωργοπαπαδακο.. Στο δεύτερο μισό έγινε καλό και ποιοτικό παιχνίδι με αλλαγές στο προβάδισμα και για τις δύο ομάδες και αρκετό "ξύλο" κάτω από τις μπασκετες.. Καλός στο σκοράρισμα αλλά κακός στην οργάνωση ο Τζιβελεκας (καλή έμπνευση του Κατσουνη να βάλει έναν γρήγορο και έξυπνο πιτσιρικά να του δίνει αριστερό διάδρομο συνέχεια και να του κλείσει το pick & roll) ο Μαδραικος πέρασε μπροστά τα τελευταία 5 λεπτά και πάρα τις εμπνεύσεις των διαιτητών οι οποίοι παίζανε Παγκράτι κέρδισε τον αγώνα.. Γωργοπαπαδακος Σάκης καλητερος του αγώνα.. Το πουλέν μου Δεδες ανέβασε απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο.. Νομίζω πως αποκάλυψη ήταν ο μικρός του Μανδραικου να με συγχωρεσετε δεν ξέρω το όνομα του.. Από Παγκράτι ξεχωρησε ο Τζιβελεκας.. Πέρα από τ ότι έχω παρακολουθήσει τις 2 ομάδες όταν παίξανε εναντίον του Παπάγου δεν έχω άποψη για το τι μπορούν να κάνουν παραπάνω το υπόλοιπο της σεζόν απλά νομίζω πως δύσκολα θα ξαναχασει στην έδρα του ο Μανδραικος και θα σωθεί εύκολα όσο για το Παγκράτι θεωρώ πως έχει πιάσει ταβάνι και δεν θ ανέβει κατηγορία.. Φαβορί για μένα είναι και θα συνεχίσει να είναι το Ναύπλιο και η Δάφνη δαφνιου.. Αυτά τα ολίγα για αρχή ελπίζω να έδωσα μια μικρή εικόνα.. Καλή εβδομάδα σε όλους!!