Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
traveller
Μ' αρέσει που το δέσαμε κόμπο ότι ο κόουτς θα πάρει τέτοιο παίχτη (ψηλό-γομάρι)

tongue.gif
MaJesty23
Mάγκες ο ΠΑΟ,έχει υπογράψει Βασιλόπουλο!!Στηρίζομαι στα λέγομενα ,φίλου μου δημοσιογράφου!Εχει υπογράψει πριν έρθει ο Γιαννάκης! smiley.gif
tasoula13
Ο βασιλόπουλος έχει +1 με οσφπ, ακομα και αν ισχύει αυτό που γραφεις(που δεν το πολυπιστεύω), του χρόνου τουλάχιστον θα παίζει στο εξωτερικό.
Ο Πέκοβιτς είναι καλός αλλά δε ξέρω αν ταιριάζει στον παο, αν παίρναμε και τον Βούισιτς θα ήταν ιδανικό smile.gif
matse-7-
QUOTE(MaJesty23 @ Mar 30 2008, 13:47 ) *
Mάγκες ο ΠΑΟ,έχει υπογράψει Βασιλόπουλο!!Στηρίζομαι στα λέγομενα ,φίλου μου δημοσιογράφου!Εχει υπογράψει πριν έρθει ο Γιαννάκης! smiley.gif

ποιο αλανι ηταν αυτος ο δημοσιαγραφος.παλι μεσα επεσε.μολις το πρωι ο αγγελοπουλος δηλωσε οτι ο βασιλοπουλος θα εναι για πολλα χρονια ακομη παιχτης του ολυμπιακου
sherman
Αν υπηρχε εστω και μια στις 100 πιθανοτητες να ερ8ει ο Βασιλοπουλος σε εμας, εξανεμιστηκε απο τη στιγμη που επετευχθη(σιγα το δυσκολο δηλαδη!) η ανανεωση συμβολαιου του Τσαρτσαρη.
VARDINOLATSIS
O SARAS αποτελει παρελθον για τον ΠΑΟ 19.gif Μολις λυθηκε η συνεργασία ohmy.gif
Rondo
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Mar 31 2008, 23:33 ) *
O SARAS αποτελει παρελθον για τον ΠΑΟ 19.gif Μολις λυθηκε η συνεργασία ohmy.gif

Ναι ήσουνα μπροστά???
VARDINOLATSIS
Επίσης ο Βασιλόπουλος έχει στο συμβόλαιό του όρο οτι δεν μπορεί για ένα χρόνο να παίξει στην Ελλάδα.
Αυτός ο όρος βέβαια είναι αντισυνταγματικός συμφωνα με το υπουργείο εργασίας αλλα είμαστε στην ελλαδίτσα. 19.gif
MaJesty23
QUOTE(Rondo @ Apr 1 2008, 00:35 ) *
Ναι ήσουνα μπροστά???

IΣΧΥΕΙ!!!ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΦΙΛΟ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ!
VARDINOLATSIS
Κάποιο από τα παραπάνω είναι πρωταπριλιάτικο.... 41.gif 19.gif ΠΟΙΟ?
Rondo
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Mar 31 2008, 23:37 ) *
Κάποιο από τα παραπάνω είναι πρωταπριλιάτικο.... 41.gif 19.gif ΠΟΙΟ?

Όντως πρωταπριλιά...'Ελεος είμαι κοιμισμένος...
MaJesty23
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Apr 1 2008, 00:37 ) *
Κάποιο από τα παραπάνω είναι πρωταπριλιάτικο.... 41.gif 19.gif ΠΟΙΟ?

εννόειται Πρωταπριλιά
!!!
Big Ticket
Καλησπερα! Γραφω για πρωτη φορα στο φορουμ κ θα παραθεσω τα σχεδια-ονειρα μου για τον Παναθηναικο του 2008-2009...
Καταρχας θεωρω δεδομενη την αποκτηση του Πεκοβιτς. Περα απο αυτον χρειαζομαστε ενα τεσσαρι. Με εναν εκ των Φωτση, Βελισκοβιτς θεωρω οτι ειμαστε κομπλε. Οσο για το ποιος θα φυγει, νομιζω σιγουρα ο Ζιζιτς ενω κ ο Ντικουδης να εφευγε δεν θα με χαλουσε καθολου. Για τον Τομασεβιτς δεν ξερω τι να πω... Ο Πρκατσιν πιστευω πως μπορει να βοηθησει του χρονου αν τελικα μεινει καθως νομιζω πως ανηκει ακομα στην Ντυναμο. Αυτα για τους ψηλους.
Στους κοντους πιστευω πως πρεπει να φυγει ο Μπετσιροβιτς κ στην θεση του να ερθει ενα δυαρο-τριαρι με ευχερεια στο σκοραρισμα (να ξελασπωνει στα δυσκολα οπως ο Γκριρ) κ με πλουσια αθλητικα προσοντα.
Κατι σε στυλ Θορτον της Σιενα το φανταζομαι (αλλα καλυτερος). Δυο ονοματα που μου ερχονται στο μυαλο ειναι ο Νικολας (σε αυτη την περιπτωση καποιος αμερικανος πρεπει να βγαλει διαβατηριο) κ ο Μπελινελι που μαλλον θα επιστρεψει ευρωπη.
Τελος σε περιπτωση που φυγει ο Σαρας ,κατι που βλεπω να γινεται, χρειαζομαστε παικτη κ στο 1-2. Σε αυτην την θεση δεν βρισκω τιποτα να προτεινω εκτος ισως του Τζααμπερ...

Εχει κανεις καμια αλλη ιδεα για παικτες σε 1-2 κ 2-3?
B for Basketball
QUOTE(Big Ticket @ Apr 5 2008, 21:46 ) *
Καλησπερα! Γραφω για πρωτη φορα στο φορουμ κ θα παραθεσω τα σχεδια-ονειρα μου για τον Παναθηναικο του 2008-2009...
Καταρχας θεωρω δεδομενη την αποκτηση του Πεκοβιτς. Περα απο αυτον χρειαζομαστε ενα τεσσαρι. Με εναν εκ των Φωτση, Βελισκοβιτς θεωρω οτι ειμαστε κομπλε. Οσο για το ποιος θα φυγει, νομιζω σιγουρα ο Ζιζιτς ενω κ ο Ντικουδης να εφευγε δεν θα με χαλουσε καθολου. Για τον Τομασεβιτς δεν ξερω τι να πω... Ο Πρκατσιν πιστευω πως μπορει να βοηθησει του χρονου αν τελικα μεινει καθως νομιζω πως ανηκει ακομα στην Ντυναμο. Αυτα για τους ψηλους.
Στους κοντους πιστευω πως πρεπει να φυγει ο Μπετσιροβιτς κ στην θεση του να ερθει ενα δυαρο-τριαρι με ευχερεια στο σκοραρισμα (να ξελασπωνει στα δυσκολα οπως ο Γκριρ) κ με πλουσια αθλητικα προσοντα.
Κατι σε στυλ Θορτον της Σιενα το φανταζομαι (αλλα καλυτερος). Δυο ονοματα που μου ερχονται στο μυαλο ειναι ο Νικολας (σε αυτη την περιπτωση καποιος αμερικανος πρεπει να βγαλει διαβατηριο) κ ο Μπελινελι που μαλλον θα επιστρεψει ευρωπη.
Τελος σε περιπτωση που φυγει ο Σαρας ,κατι που βλεπω να γινεται, χρειαζομαστε παικτη κ στο 1-2. Σε αυτην την θεση δεν βρισκω τιποτα να προτεινω εκτος ισως του Τζααμπερ...

Εχει κανεις καμια αλλη ιδεα για παικτες σε 1-2 κ 2-3?

Γκριρ,Τζααμπερ,Θορτον δεν ταιριαζουν στην φιλοσοφια του Ομπραντοβιτς.
Και για Ντρου Νικολας επισης δυσκολο αν κ σε σχεση με τους παραπανω προσφερει περισσοτερα!
Big Ticket
Τους Γκριρ κ Θορτον τους χρησιμοποιησα απλως σαν παραδειγματα για κατι που περιεγραφα...
Διαφωνω πως ο Τζααμπερ δεν ταιριαζει στην φιλοσοφια Ομπραντβιτς. Ο Ουινστον ταιριαζε περισσοτερο?
Τον Τζααμπερ τον θεωρω σπουδαιο παικτη που μπορει να προσφερει σε παρα πολλους τομεις.
Ο Παναθηναικος πρεπει να γινει πιο γρηγορος κ αθλητικος κ νομιζω πως το ιδιο πιστευει κ ο Ομπραντοβιτς...
sherman
Ο Jaaber Ομως εχει κλεισει ηδη Πανιωνιο
Rondo
Είμαι σίγουρος πως η ομάδα θα πάρει αυτούς που πρέπει...Δεν ανησυχώ γι'αυτό και εμπιστεύομαι προπονητή και διοίκηση...Από εκεί και πέρα θεωρώ πως η ομάδα αν είχε και φέτος Σίσκα θα πήγαινε εξίσου καλά ή και ακόμα καλύτερα με πέρσι...Άρα αφού η ΤΣΣΚΑ διαλύεται το καλοκαίρι περιμένω την επιστροφή του Σίσκα...Ο ίδιος φεύγοντας είχε δηλώσει πως τον ενδιαφέρει να επιστρέψει κάποια στιγμή...Δεν ξέρω κάτι απλώς εκφράζω την άποψή μου...
PARISINOS
QUOTE(Rondo @ Apr 6 2008, 01:07 ) *
Είμαι σίγουρος πως η ομάδα θα πάρει αυτούς που πρέπει...Δεν ανησυχώ γι'αυτό και εμπιστεύομαι προπονητή και διοίκηση...Από εκεί και πέρα θεωρώ πως η ομάδα αν είχε και φέτος Σίσκα θα πήγαινε εξίσου καλά ή και ακόμα καλύτερα με πέρσι...Άρα αφού η ΤΣΣΚΑ διαλύεται το καλοκαίρι περιμένω την επιστροφή του Σίσκα...Ο ίδιος φεύγοντας είχε δηλώσει πως τον ενδιαφέρει να επιστρέψει κάποια στιγμή...Δεν ξέρω κάτι απλώς εκφράζω την άποψή μου...


Χωρις να θελω να υποτιμησω την αξια του σισκα , η οποια ειναι τεραστια και σιγουρα μεγαλυτερη απο αυτους που τον αντικατεστησαν στον ΠΑΟ , φετος , με τραυματιες τους τσαρτσαρη, τομασεβιτς, κουτσο μπατιστ και αγνωριστο ζιζιτς, ευρωπαικο δεν παιρναμε , δεν μπα ναχαμε για τριαρι , οχι τον σισκα, αλλα τον τζορνταν τον ιδιο.
Nik7
μιά ερώτηση παιδιά:
απο πού προκύπτει οτι η ΤΣΣΚΑ διαλύεται;
απο φήμες μονο ή έχουμε και κάποιες απτές αποδείξεις/γεγονότα;
nicolicius
Ελα ντε?? blink.gif Το μονο που εχω ακουσει οτι φευγει ο Σμοντις..
Μακαρι να ερθει στην Παναθα!
sherman
...και ο Μεσσινα στην Μπαρτσα
Igor
Aκουσα κατι για εισοδο του προεδρου της ομαδας στην πολιτικη οποτε θα μειωθει το μπατζετ...

Φημες βεβαια..
B for Basketball
Mην ξεχναμε πως και ο Παπαλουκας εχει κλεισει στον Ολυμπιακο!
Δεν το λεω εγω...Η Εφημεριδα ΓΑΤΑ το λεει laugh.gif

Οποτε εχουμε κ λεμε...
Μεσινα
Σμοντις
Παπαλουκας
Ζησης
και αν παρει το ευρωπαικο η ΤΣΣΚΑ βαζουμε κ Σισκα
Ετσι δεν εκανε κ στον Παο? Δηλωσε οτι αφου τα πηρε ολα δεν ειχε αλλους στοχους!
Οποτε η ομαδα κατα διαλυεται!
captain charisma
o smodis για το παο ειναι οτι πρεπει για 4αρι
ο ντρου νικολας για 2αρι και 5αρι ο βουτσιτις και ειναι μια χαρα ο παο..
captain charisma
που κολαει αυτο στις μεταγραφες? blink.gif
Ginobili
QUOTE(Rondo @ Apr 6 2008, 01:07 ) *
...Άρα αφού η ΤΣΣΚΑ διαλύεται το καλοκαίρι περιμένω την επιστροφή του Σίσκα...Ο ίδιος φεύγοντας είχε δηλώσει πως τον ενδιαφέρει να επιστρέψει κάποια στιγμή...Δεν ξέρω κάτι απλώς εκφράζω την άποψή μου...

Μα ούτε 1 στο εκατομμύριο....δεν υπάρχει αυτό....
1ον)Γιατί πούλησε Ομπράντοβιτς και Γιαννακοπουλέους...και
2ον)Αν έρθει...θα τον κράξουμε ΤΡΕΛΛΑ!!!!

Κι από τον Παναθηναικό..κανένας Σισκάουσκας δεν λείπει....ούτε τον χρειάζεται.Ένας Βράνκοβιτς λείπει...ένας Ρέμπρατσα....Ένας παλιός Τομάσεβιτς...ένας Βούισιτς...ίσως ένας Πέκοβιτς...
captain charisma
δεν πιστευω να τα λες σοβαρα..περσι ο παο οφειλει σε μεγαλο βαθμο τη κατακτηση της ευρωλιγκας στον σισκα.διοτι ειναι ο παικτης κλειδι για ομαδες πρωταθλητισμου.και φετος το προβλημα στο παο εκτος απο τη θεση 5 ειναι και στη θεση 3 οπου οι παικτες που εχει,δεν μπορουν να ανταπεξελθουν σ αυτο το ρολο...αν τον ειχε και φετος τον σισκα ο παο θα εφθανε χαλαρα στη μαδριτη...

γιατι να τον κραξετε στους κοκκινους πηγε?
George_12ISL
Σιγά τώρα που ο Παναθηναϊκός δεν θέλει παίκτη σαν τον Σισκάουσκας. Μιλάμε για το μακράν κορυφαίο τριάρι της Ευρώπης. Όμως μην πιστεύετε σε φήμες. Ο πάικτης έχει άλλον ένα χρόνο συμβόλαιο με την ΤΣΣΚΑ.
Ο Σμόντις όντως εξέφρασε την πρόθεσή του να φύγει από την ΤΣΣΚΑ (και για τους φαντασιόπληκτους, ο Παπαλουκάς έχει ακόμα δύο χρόνια συμβόλαιο).
Οπωσδήποτε Πέκοβιτς (έχει ακουστεί για συμφωνία τριών χρόνων) και απόκτηση ενός ακόμα μεγάλου πάικτη στη θέση "5". Αν όντως κινείται για Σμόντις τη θεωρώ σπουδαία κίνηση!
Nik7
διάβασα πριν απο λιγο οτι ο μπλατ χαιρέτησε την εφες.
αν λοιπον αυτό ειναι αληθεια, ποια ειναι η φυσική του θέση για τη νεα χρονιά;
μα φυσικά η μοσχα! μην ξεχνάτε οτι ειναι κ προπονητης της εθν.ρωσιας.
αυτα γιατι τα λεω;
γιατι προφανώςε σημαίνει οτι οι φήμες περι αποχώρησης μεσίνα απο την ΤΣΣΚΑ μαλλον αληθεύουν, και ειδικά τωρα που ελευθερώθηκε ο μπλατ, θα προχωρήσει το θέμα ευκολώτερα.
πού κολλάει αυτό με ΠΑΟ;
μα φυσικά στο οτι μαζί με το μεσίνα μπορεί να φύγει κ ο σμόντις.
πραγματικά μεγάλος παίκτης και αν καταλήξει στον ΠΑΟ, θα ειναι τεράστεια επιτυχία.
πιστεύω οτι για τον ΠΑΟ ο Σμοντις ειναι ακομη πιο χρήσιμος απο τον σισκα.
Pierce
οι πιθανοτητες να παει o σμοντις σε αλλη ομαδα απο οτι ο μεσινα ειναι ελαχιστες πιστευω, οποτε και αυτος απο του χρονου μπλαουγκρανα....
rchos
παντως παιδια το οτι η τσσκα θα διαλυθει οπως ακουγεται δεν υπαρχει.οτι θα αλλαξει πολυ η φετινη ομαδα ειναι αυτο που ακουγεται.θα φυγουν πολλοι παιχτες πιθανοτατα αλλα θα ερθουν αντιστοιχα και αλλοι πολυ καλοι για να τους αντικαταστησουν.ο σισκα δεν βλεπω για ποιον λογο να ειναι απο αυτους που θα φυγουν παντως.εμενα πιο πολυ με φοβιζει μην επιτεθει η τσσκα σε ομαδες για παιχτες οπως πηρε περσι τον σισκα παρα να της κλεψουν οι υπολοιπες ομαδες παιχτες.
Kostakis
Ο Παπαλουκας εχει ορο στο συμβολαιο του παντως 300.000 ευρω για να γυρισει Ελλαδα..το ελεγε προχτες ο Παντελης Διαμαντοπουλος..αρα δεν ειναι απιθανο να γυρισει..
Nik7
QUOTE(rchos7 @ Apr 7 2008, 09:44 ) *
παντως παιδια το οτι η τσσκα θα διαλυθει οπως ακουγεται δεν υπαρχει.οτι θα αλλαξει πολυ η φετινη ομαδα ειναι αυτο που ακουγεται.θα φυγουν πολλοι παιχτες πιθανοτατα αλλα θα ερθουν αντιστοιχα και αλλοι πολυ καλοι για να τους αντικαταστησουν.ο σισκα δεν βλεπω για ποιον λογο να ειναι απο αυτους που θα φυγουν παντως.εμενα πιο πολυ με φοβιζει μην επιτεθει η τσσκα σε ομαδες για παιχτες οπως πηρε περσι τον σισκα παρα να της κλεψουν οι υπολοιπες ομαδες παιχτες.

κι εμενα λογικότατο μου φαίνεται το επιχείρημα.
δεν το βάζουν κατω οι ρώσσοι ετσι εύκολα.
για το πρεστίζ κάνουν τα πάντα, μην το ξεχνάτε.
ηδη νομίζω οτι εχουν κλείσει τον μπλατ στη θέση του μεσινα.
αν τωρα φύγει και ο σμοντις ακολουθώντας τον, πρεπει να βρουν ενα ελαφρύ, γρήγορο, τεχνικό 4αρι με έφεση στο ριμπάουντ κ στα 3ποντα.
ο Στοουνρουκ μου φαίνεται ιδανικός....
tasoula13
H tsska πιθανόν να μη έχει του χρόνου το μπάτσετ που εχει φέτος αλλά θα έχει πολύ υψηλο, ότι θα διαλυθεί δε βγαίνει από πουθενά. Αυτοί που παίζει να φύγουν είναι ο Μεσίνα(που έρχεται ένας καλύτερος προπονητής κατά τη γνώμη μου Μπλατ), Σμόνιτς, Άντερσεν,και οι δύο Έλληνες αν έχουν ειδικούς όρους. Πάντως ο Ζήσης αφού θα πάει ο Μπλατ, μόνο για παναθηναϊκό αν έρθει (αφού φύγει ο Σάρας0. Και αυτοί όλοι να φύγουν και πα΄λι έχει παικταράδες συν ότι θα πάρει και κάποιους άλλους.
Μακάρι ο Σμόνιτς να έρθει παο(αν και ακολουθεί τον Μεσίνα) με Βούισιτς, Πέκοβιτς κλείσαμε στους ψηλούς και επιτέλους θα έχουμε μια πλήρη γραμμή στους ψηλούς. Επίσης ο Σάκοτα έκανε καλό παιχνίδι χθες δε ξέρω αν αξίζει μια ευκαιρία ακόμα, νομίζω κάτι πήρε σε όγκο.
Pierce
τελειωνει και το συμβολαιο του arenas. Νομιζω ειναι καλη περιπτωση 39.gif
sherman
Aληθεια?? ουιιιιιιιιιιιιιιιιι!! Ξερουμε ποσα παιρνει στους wizards? smiley.gif
PanosIlio
Ε να μη θέλει 2-3 Σάρες και 1-2 ΔΔ tongue.gif tongue.gif
Big Ticket
Ενταξει στους ψηλους βρισκετε πολλα ονοματα, για τους κοντους (δηλ. στην θεση Σαρας κ Μπετσιροβιτς)
εχει να πει κανενας τιποτα?
VARDINOLATSIS
Πάντως και Δέκα μύρια να παίρνει αν βάλεις την εφορία ,του μένουν 5.5 μύρια δολλαρια. Αυτό σε ευρώ είναι περίπου 3,8 με 4 19.gif ΠΟΣΑ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΣΑΡΑΣ??? 5 το χρόνο torture.gif ΕΛΕΟΣ...ΠΑΤ ΓΙΟΥΙΝ ΦΕΡΝΑΜΕ...
nicolicius
O Σμοντις ειναι πολυ καλη περιπτωση αλλα ακουγεται πολυ για βαρκελωνη.
Θεωρω πως ειναι εξαιρετικος παικτης με καλη κινηση και κατω απ τη ρακετα , πολυ καλο σουτ και καλο υψος.
+ το οτι μ αρεσει που πορωνεται πολυ! tongue.gif

Ας παμε πρωτα για ψηλο ομως και μετα βλεπουμε..

ARINAS??!! Αχ ωραιο ονειρο!!! rolleyes.gif
Μηπως και ενας Dirk???!
B for Basketball
QUOTE(pierce21 @ Apr 7 2008, 11:02 ) *
τελειωνει και το συμβολαιο του arenas. Νομιζω ειναι καλη περιπτωση 39.gif


Εσενα σε ειχα για εξυπνο.... 68.gif
Αλλα ματαια!
Τι Αrenas ρε...
Ο Ζοτς δεν θελει τετοιους παιχτες! w00t.gif
nicolicius
Οποιος ειδε παντως το χθεσινο παιχνιδι του Ολυμπιακου στην μοσχα θα ενιωσε απογοητευση για τον χαμο του Σισκα.. sad-smiley-009.gif
Τι εκανε ο ανθρωπος
sherman
Δεν πειραζει ρε, παμε γι'αλλα.

Εβλεπα χτες το Ταου Παρτιζαν. Ο Πεκοβιτς δυσκολευτηκε παρα πολυ, δεν ειχε καλο ματς, αν κ για 25 λεπτα οι Σερβοι ηταν μεσα στο παιχνιδι.
Igor
O Pekovic δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.. Σε καμμια περιπτωση δεν ειναι Vujcic !!

Ο Περοβιτς ηταν κατα την αποψη μου 2 κλασεις ανωτερος περυσι.

Δεν με χαλαει αλλα θεωρω οτι υπαρχουν καλυτερες λυσεις απο τον Σερβο που ομως εχει το πλεονεκτημα οτι ειναι μικρος σε ηλικια !
man10
O Περοβιτς τον πιστευαν πολυ περισσοτερο απο τον Πεκοβιτς μεχρι και 2 χρονια πριν αλλα εμεινε στασιμοτατος...Ο Πεκοβιτς ο οποιος φετος εχει την ιδια ηλικια που ειχε περυσι ο Πεκοβιτς εκανε πραγματα φετος στην EL που ο Περοβιτς ουτε καν πλησιασε...Με διαφορα καλυτερος και πιο χρησιμος για μας ο Πεκοβιτς κατα την γνωμη μου.
lakersdynasty
Ωραια. Εχασε στον ημιτελικο η Δυναμο αρα δεν παιζει Ευρολιγκα του χρονου. Αρα ο Φωτσης (το δικο μας παιδι tongue.gif ) ειναι ελευθερο να φυγει αν το θελησει.
Nik7
δεν ξερω ποσοι ειδατε το uleb final-8, αλλα εγω επιβεβαιωσα την εντυπωση μου απο περυσι:
ο ΠΑΟ πρεπει να παρει τον Μουαζο, τον σεντερ της μπανταλονα.
ειναι εξαιρετικός ψηλος, με ταχύτητα, αντίληψη, καταπληκτικό ριμπάουντ, πολυ αλτικός.
μονο του μειονέκτημα οι βολές, αλλά τι να κάνουμε, δεν μπορούμε να ταχουμε ολα.
συμφωνείτε;
ξερει κανείς τι ειδους συμβόλαιο εχει με την πένια;
lakersdynasty
QUOTE(Nik7 @ Apr 14 2008, 00:46 ) *
μονο του μειονέκτημα οι βολές,


Oχι δεν συμφωνω μονο και μονο για αυτο. Και ο Γιαφτοκας ειχε τα καλα του και τον δευτερο χρονο μπορουσε να προσαρμοστει αλλα ουτε βολες εβαζε και 3/4 επιθεσεις που ολοκληρωνε κατεληγαν στις βολες με ασχημα αποτελεσματα.

Προτιμω τον "λιγο" Πεκοβιτς που βαζει και καμια βολη και δινει ογκο ριμπαουντ σκοραρισμα και ας μην ειναι το προτυπο της φιλοσοφιας του κοουτς στην τελικη...
lakersdynasty
Σημερα η ντερμπι λεει οτι καναμε προταση στον Βεργινη. Και ειναι και πιο καλη απο αυτην που εκαναν αλλοι.

Τωρα ολα αυτα ομως απο ενα εξωφυλλο. smile.gif

Αν καποιος γνωριζει κατι ας μας πει περισσοτερα.
Nik7
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 13 2008, 22:42 ) *
Oχι δεν συμφωνω μονο και μονο για αυτο. Και ο Γιαφτοκας ειχε τα καλα του και τον δευτερο χρονο μπορουσε να προσαρμοστει αλλα ουτε βολες εβαζε και 3/4 επιθεσεις που ολοκληρωνε κατεληγαν στις βολες με ασχημα αποτελεσματα.

Προτιμω τον "λιγο" Πεκοβιτς που βαζει και καμια βολη και δινει ογκο ριμπαουντ σκοραρισμα και ας μην ειναι το προτυπο της φιλοσοφιας του κοουτς στην τελικη...


καλα εννοείται οτι θελω τον μουαζο ΑΦΟΥ παρουμε τον πεκοβιτς.
νομιζω οτι στο τελος του χρονου θα φυγουν ή τουλάχιστον ΠΡΕΠΕΙ να φύγουν 3 ή ακομη και 4 απο τους ψηλους μας:

tomashewich, zizich, ντικούδης, αλβέρτης.

ακομη κι αν μεινει για ψυχολογικούς/συναισθηματικούς λόγους ο αρχηγός (διαφωνώ, αλλα....), κι ακομη κι αν για λόγους ισσοροπίας ροστερ μεινει και ο ντικ, και παλι 2 προσθήκες χρειάζονται.

επομενως συμφωνώ οτι ο πεκοβιτς ειναι εκ των ων ουκ ανευ, αλλα για 2η προσθηκη, νομίζω ο μουαζο ειναι οτι πρεπει.
ξερω βεβαια οτι και ο τομο και ο ζιζιτς εχουν σμβολαιο, αλλα νομιζω οτι θα ξεπεραστεί το πρόβλημα, δεδομένης της χαμηλής προσφοράς τους.
εννοείται βέβαια οτι πιστεύω οτι ο πρώτος που πρέπει να φύγει ειναι ο μπετσίροβιτς. χωρίς καν 2η κουβέντα.
δε συνηθίζω να ειμαι απόλυτος, αλλα ο σανι απεδείχθη πολύ συννεφιασμένος....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.