Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague MVP 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2016-17
Zoys
Η Euroleague ανακοίνωσε τη λίστα με τους 15 υποψήφιους MVP της φετινής σεζόν ανάμεσα στους οποίους και τρία ονόματα με ελληνικό ενδιαφέρον, οι αρχηγοί του Ολυμπιακού Βασίλης Σπανούλης, Γιώργος Πρίντεζης, αλλά και ο Chris Singleton του Παναθηναϊκού. Ξεχωριστή και η παρουσία του φαινομένου Luca Doncic που πάει ολοταχώς φυσικά για το βραβείο του rising star της διοργάνωσης.

Milos ξερά. cool.gif Ο Langford θα λάβει το βραβείο που του αναλογεί πανάξια για τις φετινές παραστάσεις που μας προσέφερε, το Alphonso Ford Trophy.
pan24
Ειμαι αναμεσα σε de colo,teodosic,udoh, για διαφορετικους λογους τον καθενα
thrylos7
Με όρους ..valuability:

1. Keith
2. Bradley
3. Milos
4. Melli
RipCity
Απάλευτοι τύποι, υποψηφιος ο Voigtmann κι όχι ο Larkin. Και είναι απάλευτοι επειδή φαντάζομαι το πήγαν βάσει PIR.

Απορώ ο Parakhouski κι ο Goudelock πως ξέφυγαν!
T.W.Is.M.
Διαβαζοντας τις πρωτες απαντησεις εμεινα με ανοιχτο στομα. Κανενας δεν ειχε γραψει Llull;;;
Μετα που ψηφισα ειδα οτι υπηρχαν κι αλλοι που τον ειχαν προτιμησει.
το_καλύτερο_3d
QUOTE (T.W.Is.M. @ Feb 20 2017, 00:21 ) *
Διαβαζοντας τις πρωτες απαντησεις εμεινα με ανοιχτο στομα. Κανενας δεν ειχε γραψει Llull;;;
Μετα που ψηφισα ειδα οτι υπηρχαν κι αλλοι που τον ειχαν προτιμησει.

Κάτσε μην σηκώσει το 4ο ο kill bill και σου πω εγω μετά Llull και κουραφέξαλα shot.gif
Quincy
Udoh από μένα. Χωρίς αυτόν η Φενερ θα ήταν 2-3 θέσεις κάτω. Δεν μπορώ να πω το ίδιο για Llull, De Colo, Milos.
whaler
Με βάση valueability εγώ θα κάνω ανατροπή και θα βάλω πρώτο τον Derrick Brown. Αν η Εφες μπει 8αδα, θα οφείλεται στο μεγαλύτερο βαθμό σε αυτόν. Δεύτερος Llull και τρίτος κατά σειρά De Colo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.