Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Λίστα βίντεο με εξειδικευμένα στιγμιότυπα παικτών
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
NBAholic
Eίναι καιρός να κάνουμε μια λίστα με χρήστες του Υoutube που προωθούν το άθλημά μας προβάλλοντας συγκεκριμένους μεγάλους παίκτες του παρόντος, αλλά και του παρελθόντος.

Στη λίστα αυτή λοιπόν θα προσθέτουμε τους χρήστες που έχουν "εξειδίκευση" σε συγκεκριμένους παίκτες, οποιουδήποτε πρωταθλήματος (κατά προτίμηση υψηλής ποιότητας!), κατηγοριοποιώντας τους όμως ανά παίκτη. Η λίστα των παικτών που έχουν βίντεο διαθέσιμα είναι αλφαβητική. Υπάρχουν όμως κριτήρια για το τι θα μπαίνει στη λίστα και τι όχι:

ΜΠΑΙΝΟΥΝ:

-Βίντεο που δείχνουν όλα τα καλάθια ενός παίκτη από έναν αγώνα.
-Βίντεο που δείχνουν εκτεταμένα στιγμιότυπα ενός παίκτη από έναν αγώνα. Τα φιλμάκια αυτά πρέπει να είναι κυρίως επικεντρωμένα στον παίκτη κι όχι στο παιχνίδι κι ακόμη κι αν είναι στο παιχνίδι, πρέπει να αφιερώνουν τουλάχιστον το μισό κομμάτι τους στον παίκτη.
-Βίντεο με tips-drills. Αν και σκέφτηκα να τα αφήσω εκτός, προτίμησα να χωρίσω το τόπικ στα δυο, με το δεύτερο (μικρότερο) κομμάτι να αναφέρεται σε αυτή την κατηγορία.

ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ:

-Μιξαρίσματα/τοπ-10 (γιατί πάρα πολλές φάσεις είναι επαναλαμβανόμενες και κάποτε κουράζουν)
-Βίντεο που δείχνουν ολόκληρους αγώνες (γι'αυτή την κατηγορία πρέπει να ανοιχτεί άλλο τόπικ).
-Βίντεο εξωαγωνιστικά (διαφημιστικά, χιουμοριστικά, κτλ).
-Βίντεο με διαγωνισμούς τριπόντων, καρφωμάτων, κτλ.
-Αγωνιστικά βίντεο, αλλά με εντελώς ανεπίσημο χαρακτήρα (π.χ, μια επίδειξη που έκανε ο Κόμπι Μπράιαντ σε επίσκεψή του σε ένα λύκειο).
-Βίντεο που "προσπαθούν να αποδείξουν κάτι" (κυρίως βίντεο εμπάθειας).

Βασική προϋπόθεση για να εισαθχεί ένας χρήστης είναι να έχει συνεισφέρει τουλάχιστον 5 φιλμάκια για έναν παίκτη εν ενεργεία ή 3 για έναν αποσυρθέντα. Είναι δυνατόν ένας χρήστης να έχει εξειδίκευση σε πάνω από 1 παίκτη, οπότε το όνομά του θα εμφανιστεί στη λίστα πάνω από 1 φορά.

Στο επόμενο ποστ, η λίστα. Περιμένω προτάσεις σας για είσοδο!
NBAholic
ΒΙΝΤΕΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ

Άλεν Άιβερσον

pennyccw (Καλάθια από δεκάδες αγώνες του Α.Ι)

Νίκος Γκάλης

Skatastamoutrasas (Επιτέλους ένας Έλληνας που πήρε την πρωτοβουλία)

Ντουέιν Γουέιντ

Sportech (Φάσεις από πολλά, κυρίως πρόσφατα, παιχνίδια)

Μόντα Έλις

bogleg (Ο πολύ βελτιωμένος γκαρντ των Γουόριορς έχει το δικό του φαν).

Βινς Κάρτερ

kaseballking (Πάρα πολλά βίντεο, μεταξύ των οποίων και πολλά του εν λόγω παίκτη)

Τόνι Κούκοτς

meej33 (4 βίντεο από ευρωπαϊκούς αγώνες του Τόνι)

Kόμπι Μπράιαντ

mamba9381 (Τα ιστορικότερα παιχνίδια του Κόμπι)
KB42PAH (Ανερχόμενος. Επίσης πολλά απ'τα μεγάλα παιχνίδια του Κ.Β)
LakersRule24 (Επίσης ανερχόμενος. Φάσεις από μερικά λιγότερο προβεβλημένα παιχνίδια)
Greenery01 (Όπως και ο KB42PAH)
rompetexos (Αρκετά μεγάλα παιχνίδια, αλλά έχει καιρό να ανανεώσει)

Οσκάρ Σμιντ

videososcar14 (Εκτεταμένα χάιλαιτς από διάφορους αγώνες του μεγάλου Βραζιλιάνου σκόρερ)

Ντράζεν Πέτροβιτς

dinamo23 (Μια μικρή συλλογή από μεγάλα παιχνίδια του Ντράζεν)

Λεμπρόν Τζέιμς

nikelebron (Πολλά εκτεταμένα στιγμιότυπα, κυρίως από τα φετινά πλέι οφ)

Μάικλ Τζόρνταν

hoopsencyclopedia (Δεκάδες ιστορικά βίντεο που δε θα δείτε πουθενά αλλού)
starks23 (Ανερχόμενος χρήστης, επίσης με πολλά συλλεκτικά παιχνίδια)
joleroke (Εκτεταμένα χάιλαιτς από ολόκληρες σειρές πλέι οφ)
jxn23 (Λίγα, αλλά επίσης καλά βίντεο)
k0r0ne79 (Τα περισσότερα έχουν ήδη συμπεριληφθεί)


Γουιλτ Τσάμπερλεϊν

WiltatKansas (Σπάνια κολλεγιακά στιγμιότυπα, αν και όχι πολύ εκτεταμένα)


ΒΙΝΤΕΟ ΔΙΔΑΚΤΙΚΑ

Πιτ Μάραβιτς

1avardac (Drills από την εποχή που ο Πίστολ Πιτ ήταν εν ενεργεία. Επίσης, στιγμιότυπα από ένα εκ των κορυφαίων του κολλεγιακών παιχνιδιών).
stannecyo (Περισσότερα drills, με το Μάραβιτς να έχει πλέον αποσυρθεί).

Mάικλ Τζόρνταν

gotthegame (Σχετικά πρόσφατα φιλμάκια με τον ΜJ να διδάσκει)
afmansour (Στο ίδιο στιλ)
Pierce
χρηστης απο τη γαλλια με αρκετα απο τα παιχνιδια που ο κομπε εχει βαλει 50+ mamba9381
kostasvc15
kaseballking
Εχει πολλα highlights απο αγωνες του Καρτερ(οχι μονο φετινους).Το κακο ειναι οτι δεν εχει μονο Καρτερ,εχει πολλα τοπ 10 daily,μερικα μιξ ανω εχει και κατι ασχετα με το μπασκετ...
Ψαχνω θα ποσταρω αλλον σε λιγο...
dizzy_fingers
Τελικά, δεν έχω και πολλά να δώσω, τόσο όσο να πάρω από αυτό το τόπικ biggrin.gif.

Απλά πήρα το θάρος, holic, να κάνω edit τη λίστα και να προσθέσω link στα ονόματα των χρηστών προς τη σελίδα με τα βίντεό τους.

Για τη βοήθειά σου, ποστάρω τον κωδικό που πρέπει να βάζεις σε κάθε όνομα ώστε να εμφανίζεται γρήγορα το λινκ (για λόγους επανάληψης)
CODE
[url=http://youtube.com/profile_videos?user=USERNAME]USERNAME[/url]
NBAholic
A, γι'αυτό και ξαφνικά είδα ένα λινκ και παραξενεύτηκα. biggrin.gif
ΟΚ, συνέχισε.
kostasvc15
gotthegame
afmansour
Διδακτορικα με τον Τζορνταν!
kostasvc15
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 20 2007, 12:22 PM) *
Τελικά, δεν έχω και πολλά να δώσω, τόσο όσο να πάρω από αυτό το τόπικ biggrin.gif.

Ναι ρε γμτ,ειναι λιγο δυσκολο να βρεις τετοιους χρηστες....
Δε ξερω τι να γραψω στο search bar....



kwwyy
ΝΒΑ Fundamentals.Διαφορα διδακτορικα απο παιχτες του ΝΒΑ.
NBAholic
QUOTE
Ναι ρε γμτ,ειναι λιγο δυσκολο να βρεις τετοιους χρηστες....
Δε ξερω τι να γραψω στο search bar....


Η λίστα είναι δυναμική, δηλαδή ανανεώνεται συνεχώς. Και το να έχεις 10-15 σίγουρους χρήστες είναι μεγάλη υπόθεση αν θέλεις να ψάχνεις για υλικό. Αυτός είναι ο ρόλος της λίστας.
dizzy_fingers
QUOTE(kostasvc15 @ Jul 20 2007, 01:19 PM) *
Δε ξερω τι να γραψω στο search bar....

Η συμβολή σου ωστόσο στο παρόν τόπικ είναι παραπάνω από σημαντική 41.gif.
kostasvc15
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 20 2007, 09:35 PM) *
Η συμβολή σου ωστόσο στο παρόν τόπικ είναι παραπάνω από σημαντική 41.gif.

Να'σε καλα biggrin.gif
Κατι θα βρω ακομα ομως,δεν υπαρχει περιπτωση...
Pierce
jxn23
k0r0ne79

βιντεο απο αγωνες του μιχαλακη

παντως αν γινει τοπικ με αγωνες ενα λινκ μονο χρειαζεται να μπει..(κυριως για 80's)

ΝΒΑclassics
kostasvc15
dinamo23
Drazen Petrovic
Pierce
meej33

3-4 βιντεο για τον κουκοτς απο την εθνικη κροατιας και την ευρωπαικη του καριερα
kostasvc15
bogleg
Monta Ellis(7 βιντεακια του λεπτου...)
Sportech
Dwyane Wade
NBAholic
QUOTE
παντως αν γινει τοπικ με αγωνες ενα λινκ μονο χρειαζεται να μπει..(κυριως για 80's)

ΝΒΑclassics


Ω, ναι! Μαζί (σε μικρότερο βαθμό) με τον TRJ22487. Δυστυχώς, κανείς τους δεν ποστάρει πια. Ο πρώτος έχει μετακομίσει σε άλλη σελίδα (μπορείτε να κατεβάσετε αγώνες, αλλά εγώ δυστυχώς κατεβάζω μόνο μέχρι το 28% των βίντεο, χωρίς να ξέρω τι φταίει), ενώ ο δεύτερος δεν μπορεί να ανεβάζει βίντεο πλέον γιατί του έσπασε η κάμερα!
NBAholic
Όπως βλέπετε, έχουν βρεθεί ήδη βίντεο για πολλούς παίκτες. Αυτό που μου προκαλεί αρνητική εντύπωση είναι η έλλειψη περισσότερων βίντεο για αποσυρθέντες Αμερικανούς (πλην του Τζόρνταν βέβαια, που έχει ήδη δημιουργήσει τεράστια βάση δεδομένων). Τι διάολο, κανείς δεν έχει συλλογή με Λάρι Μπερντ ή Μάτζικ/Καρίμ ή Μπάρκλεϊ ή Αϊζέια ή Σακίλ ( 19.gif ); Ιδίως για τους Σέλτικς, ξέρω ότι υπάρχουν κάποιοι που έχουν μεγάλες συλλογές...
Achilleas13
QUOTE(NBAholic @ Jul 21 2007, 02:52 PM) *
Όπως βλέπετε, έχουν βρεθεί ήδη βίντεο για πολλούς παίκτες. Αυτό που μου προκαλεί αρνητική εντύπωση είναι η έλλειψη περισσότερων βίντεο για αποσυρθέντες Αμερικανούς (πλην του Τζόρνταν βέβαια, που έχει ήδη δημιουργήσει τεράστια βάση δεδομένων). Τι διάολο, κανείς δεν έχει συλλογή με Λάρι Μπερντ ή Μάτζικ/Καρίμ ή Μπάρκλεϊ ή Αϊζέια ή Σακίλ ( 19.gif ); Ιδίως για τους Σέλτικς, ξέρω ότι υπάρχουν κάποιοι που έχουν μεγάλες συλλογές...



Λογικα δεν ανεβαζει κανεις γιατι ειναι κακης ποιοτητας ή γιατι βαριουνται να τα περασουν απ τις κασετες(δεν ειχαν DVD το '80) στους υπολογιστες
dizzy_fingers
Γιατί δεν έχει γίνει pinned ακόμα....? 39.gif
tsops
QUOTE(NBAholic @ Jul 21 2007, 11:52 AM) *
Όπως βλέπετε, έχουν βρεθεί ήδη βίντεο για πολλούς παίκτες. Αυτό που μου προκαλεί αρνητική εντύπωση είναι η έλλειψη περισσότερων βίντεο για αποσυρθέντες Αμερικανούς (πλην του Τζόρνταν βέβαια, που έχει ήδη δημιουργήσει τεράστια βάση δεδομένων). Τι διάολο, κανείς δεν έχει συλλογή με Λάρι Μπερντ ή Μάτζικ/Καρίμ ή Μπάρκλεϊ ή Αϊζέια ή Σακίλ ( 19.gif ); Ιδίως για τους Σέλτικς, ξέρω ότι υπάρχουν κάποιοι που έχουν μεγάλες συλλογές...


Χμμμ, νομίζω υπάρχουν μερικά και μάλιστα καλής ποιότητας και υλικού. Θα βρω μερικά links. Πάντως, το θεϊκό είναι το "challenge" του Bavetta με τον Sir Charles. Απίστευτο! laugh.gif
NBAholic
Nαι, αλλά αυτό καλύτερα να το ποστάρεις στο τόπικ του Πιρς, μιας και οι κατηγορίες που επιτρέπονται είναι διαφορετικές.
soouza
Αυτός ο skatastamoutrasas,έχει καλύτερο αρχείο κι από μένα!Τι να πω?Μπράβο ρε μεγάλε! 41.gif 41.gif
NBAholic
Έχει καλό αρχείο, αλλά έχει και πολύ καιρό να βάλει κάτι καινούριο-κάθε λίγες μέρες το ψάχνω.
Η πρόκληση βέβαια δεν είναι να βρεις φάσεις από το Ευρωμπάσκετ του '87 ή απ'τον ημιτελικό του '89 ή από τα φάιναλ φορ, γιατί αυτά τα έχουν αρκετοί-απλώς, ουδείς τα ποστάρει (πάλι καλά που βρέθηκε κι ένας). Είναι να βρεις φάσεις από αγώνες κανονικής περιόδου, οι οποίοι, όντες αγώνες με λιγότερο άγχος, αφήνουν να ξεδιπλωθεί πιο εύκολα το ταλέντο ενός παίκτη, όπως, πχ, το βίντεο απ'τον αγώνα με τη Μακάμπι. Αυτό ισχύει για όλους τους mix-makers και όλους τους παίκτες.
Mario
QUOTE(NBAholic @ Dec 9 2007, 17:52 ) *
Έχει καλό αρχείο, αλλά έχει και πολύ καιρό να βάλει κάτι καινούριο-κάθε λίγες μέρες το ψάχνω.
Η πρόκληση βέβαια δεν είναι να βρεις φάσεις από το Ευρωμπάσκετ του '87 ή απ'τον ημιτελικό του '89 ή από τα φάιναλ φορ, γιατί αυτά τα έχουν αρκετοί-απλώς, ουδείς τα ποστάρει (πάλι καλά που βρέθηκε κι ένας). Είναι να βρεις φάσεις από αγώνες κανονικής περιόδου, οι οποίοι, όντες αγώνες με λιγότερο άγχος, αφήνουν να ξεδιπλωθεί πιο εύκολα το ταλέντο ενός παίκτη, όπως, πχ, το βίντεο απ'τον αγώνα με τη Μακάμπι. Αυτό ισχύει για όλους τους mix-makers και όλους τους παίκτες.


Εγώ είμαι αυτός με το όχι και τόσο ευγενικό username "Skatastamoutrasas" στο youtube (μου'χαν παίξει πουστιά στην αρχή και τα'χα πάρει, τώρα δεν μπορώ να το αλλάξω)...

Είμαι φαντάρος ρε πούστη μου...Γι'αυτό τα άφησα στη μέση...Στον Έβρο είμαι...Τώρα θα πάρω άδεια...Μπορώ να ανεβάσω φάσεις από τελικό πρωταθλήματος με τον ΠΑΟΚ το 89 (Γκάλης 44 πόντοι), όλες τις φάσεις από το ιστορικό παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα (Γκάλης 45 πόντοι, έχω ποστάρει μόνο μερικά highlights), ακόμα και με Παναθηναϊκό και Λιμόζ, όπου ο Νικ είναι γέρος, αλλά βάζει κάτι απίστευτα...

Πείτε μου πιο θέλετε και θα το ανεβάσω...

Ο σκοπός μου είναι να κάνω ένα top 10 καλαθιών (το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να διαλέξω) και ένα μεγάλο αφιερωματικό βίντεο, τύπου Jordan (θα αντιγράψω τον hoopsencyclopedia, που είναι έτσι κι αλλιώς η πηγή έμπνευσής μου)...Για το τελευταίο πρέπει να έρθει ένας ξάδερφος από την αμερική, γκαλομανιακός κι αυτός, να μου φέρει τα εξής: Ελλάδα-Κίνα 1986 (Γκάλης 49 πόντοι), Ελλάδα-Γιουγκοσλαβία 1987 (όμιλοι, Γκάλης 44 πόντοι και απίστευτα καλάθια) και φυσικά τον διακαή μου πόθο, ΝCAA all star game 1979 με Γκάλη Μπερντ Τζόνσον...

Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις και βοήθειες...Βαρέθηκα να τα κάνω όλα μόνος μου...Οι δημοσιογράφοι που τρώνε ψωμάκι από τον Νικ σήμερα και έχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΡΧΕΙΟ και το μόνο που χρειάζεται να κάνουν είναι να ψάξουν λίγο, τον έχουν γράψει κανονικά...Το αποκορύφωμα είναι ότι το superbasket.gr του Ασπρούλια, στα γενέθλιά του έβαλε δικό μου βίντεο...

Είδα κι εγώ βίντεο αφιέρωμα στον Γκάλη, μ'έπιασε χαρά πως θα δω κάτι νέο και είδα τα δικά μου...Τους είχα στείλει και μέηλ και τους είπα ότι εμείς οι ΑΠΛΟΙ fans από ΑΥΤΟΥΣ περιμένουμε να δούμε κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί...

Αυτοί μόνο που δεν με έβρισαν και μου απάντησαν εξυπνάδες για πνευματικά δικαιώματα και εύκολο χρήμα, λες και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνει κανείς για να προστατεύει την δουλειά του και να έχει προσωπικό όφελος από αυτήν, ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ.

Εγώ πάντως ξεκίνησα όλη αυτή την ιστορία, μετά από δύο κουβεντούλες που είχα πιάσει...Μια με έναν Ιταλό μπασκετικό, συνομήλικο, που υποστήριζε ότι ο Γκάλης ήταν κάτι σαν τον (παιχταρά όντως Ντανίλοβιτς), αλλά όχι της κλάσης των Πέτροβιτς, Σαμπόνις.
Η δεύτερη ήταν με έναν πιτσιρικά που με ρώτησε όλος αμφιβολία: "Γκάλης ε! Καλός ήταν αυτός έ";;;

Με ταρακούνησαν...Το youtube είναι ότι πρέπει αν θέλεις να προβάλεις κάποιον που η έλλειψη marketing και μέσων τον αδίκησαν...

Βεβαίως δεν είναι ποτέ δυνατόν να καταλάβεις τι εστί ΓΚΑΛΗΣ βλέποντας μόνο highlights, αλλά τουλάχιστον αποκαθίσταται εν μέρει η αλήθεια...

Το αγαπημένο μου βίντεο, ακριβώς γι'αυτόν τον λόγο είναι αυτό με τις πάσες...Λέει πολλά...

Μέχρι στιγμής όλα τα βίντεο αγγίζουν τις 300.000 θεάσεις...Πιστεύω ότι είναι καλά...

ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ...Παιδιά, βοηθήστε με!!!
NBAholic
Γεια σου, Μάριο.
Την παράμετρο του στρατού δεν τη γνώριζα όταν έκανα το προηγούμενο ποστ μου, αλλά τώρα αντιλαμβάνομαι. Είναι σπάνιοι οι χρήστες που εξειδικεύονται σε έναν και μόνο παίκτη, ακόμη και για τις ΗΠΑ, όπου δεν έχω βρει, πχ, αντίστοιχους hoopsencyclopedia για άλλους θρύλους του παρελθόντος, κάτι που θα κάνει τους πιτσιρικάδες της καινούριας γενιάς που βλέπουν μόνο Youtube να θεωρούν ότι στην ίδια κατηγορία με τον Τζόρνταν ανήκουν περισσότερο οι Κόμπι, Άιβερσον παρά οι Μπερντ, Μάτζικ, Καρίμ, μιας και οι τελευταίοι δεν έχουν αντιστοίχως εκτεταμένα χαιλάιτς.

QUOTE
Είμαι φαντάρος ρε πούστη μου...Γι'αυτό τα άφησα στη μέση...Στον Έβρο είμαι...Τώρα θα πάρω άδεια...Μπορώ να ανεβάσω φάσεις από τελικό πρωταθλήματος με τον ΠΑΟΚ το 89 (Γκάλης 44 πόντοι), όλες τις φάσεις από το ιστορικό παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα (Γκάλης 45 πόντοι, έχω ποστάρει μόνο μερικά highlights), ακόμα και με Παναθηναϊκό και Λιμόζ, όπου ο Νικ είναι γέρος, αλλά βάζει κάτι απίστευτα...


Ο αγώνας με την Μπάρτσα είναι καταπληκτικός. Το ωραίο είναι ότι ο Γκάλης, πέραν των 45 πόντων του, είχε βάλει 3 καλάθια επιπλέον που για λίγο δε μέτρησαν, μεταξύ των οποίων και εκείνο το τρελό τρίποντο απ'τη σέντρα. Οι δε 44 πόντοι του με τον ΠΑΟΚ είναι ατομικό ρεκόρ πλέι οφ.

QUOTE
Ο σκοπός μου είναι να κάνω ένα top 10 καλαθιών (το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να διαλέξω) και ένα μεγάλο αφιερωματικό βίντεο, τύπου Jordan (θα αντιγράψω τον hoopsencyclopedia, που είναι έτσι κι αλλιώς η πηγή έμπνευσής μου)...Για το τελευταίο πρέπει να έρθει ένας ξάδερφος από την αμερική, γκαλομανιακός κι αυτός, να μου φέρει τα εξής: Ελλάδα-Κίνα 1986 (Γκάλης 49 πόντοι), Ελλάδα-Γιουγκοσλαβία 1987 (όμιλοι, Γκάλης 44 πόντοι και απίστευτα καλάθια) και φυσικά τον διακαή μου πόθο, ΝCAA all star game 1979 με Γκάλη Μπερντ Τζόνσον...


Απ'το Ευρωμπάσκετ '87, μετά τον τελικό, ξεχωρίζουν για εμένα οι εμφανίσεις του Γκάλη με τη Γιουγκοσλαβία (αυτός που αναφέρεις), αλλά και με τη Γαλλία, η οποία είχε physical ομάδα, αλλά στον εν λόγω αγώνα, ο Γκάλης τους έβαλε στα καλάθια χωρίς να καταφέρουν να του μπλοκάρουν ούτε ένα σουτ. Με την Ισπανία έβαλε μερικά φοβερά καλάθια, παρότι στο πρώτο ημίχρονο είχε το μεγαλύτερο νεκρό διάστημά του σε όλο το τουρνουά.
Πράγματι, αγώνες απ'το ΝCAA ή απ'τις πρώτες χρονιές του στην Ελλάδα θα ήταν ό,τι καλύτερο-νομίζω ότι στον αγώνα που λες, είχε 8 ασίστ σε ένα ημίχρονο. Προσωπικός πόθος, οι αναμετρήσεις της Εθνικής με το Νορθ Καρολάινα. Σε έναν από αυτούς τους αγώνες (όχι εκείνον που ο Τζόρνταν πέρασε πάνω από έναν Έλληνα για να καρφώσει-διαρκώς μου διαφεύγει ποιος ήταν) λέγεται ότι είχε σκοράρει 50 πόντους.

QUOTE
Είμαι ανοιχτός σε προτάσεις και βοήθειες...Βαρέθηκα να τα κάνω όλα μόνος μου...Οι δημοσιογράφοι που τρώνε ψωμάκι από τον Νικ σήμερα και έχουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΑΡΧΕΙΟ και το μόνο που χρειάζεται να κάνουν είναι να ψάξουν λίγο, τον έχουν γράψει κανονικά...Το αποκορύφωμα είναι ότι το superbasket.gr του Ασπρούλια, στα γενέθλιά του έβαλε δικό μου βίντεο...

Είδα κι εγώ βίντεο αφιέρωμα στον Γκάλη, μ'έπιασε χαρά πως θα δω κάτι νέο και είδα τα δικά μου...Τους είχα στείλει και μέηλ και τους είπα ότι εμείς οι ΑΠΛΟΙ fans από ΑΥΤΟΥΣ περιμένουμε να δούμε κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί...

Αυτοί μόνο που δεν με έβρισαν και μου απάντησαν εξυπνάδες για πνευματικά δικαιώματα και εύκολο χρήμα, λες και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνει κανείς για να προστατεύει την δουλειά του και να έχει προσωπικό όφελος από αυτήν, ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΟΥ.


Μια ακόμη απόδειξη ότι το μπάσκετ πολλές φορές προτιμά να αυτοϋποτιμά την ιστορία του στην προσπάθειά του να κερδίσει μερικές δεκάρες παραπάνω...Είμαι ο τελευταίος που θα χρησιμοποιήσει όρους του στιλ "μασώνοι", "ελιτιστές" κτλ, αλλά μερικές φορές σε κάνουν να απορείς.

QUOTE
Βεβαίως δεν είναι ποτέ δυνατόν να καταλάβεις τι εστί ΓΚΑΛΗΣ βλέποντας μόνο highlights, αλλά τουλάχιστον αποκαθίσταται εν μέρει η αλήθεια...

Το αγαπημένο μου βίντεο, ακριβώς γι'αυτόν τον λόγο είναι αυτό με τις πάσες...Λέει πολλά...


Κι εμένα μου αρέσει, γιατί κάποιοι ξένοι πιο ψαγμένοι (δηλαδή που τον γνωρίζουν) κάνουν λόγο για ballhog πρώτου μεγέθους που δεν ήξερε να πασάρει. Δεν πρόκειται να προσποιηθώ ότι δεν κρατούσε πολλή ώρα την μπάλα στα χέρια του, αλλά μεταξύ των δυο αυτών δηλώσεων υπάρχει μια ορισμένη απόσταση.

Και μιας και το 'φερε η ευκαιρία, και κάτι ακόμη:

Στο αντίστοιχο προσωπικό σάιτ για τον Γκάλη, νομίζω ότι μερικά στατιστικά είναι λάθος: Π.χ, το 1980, είμαι σχεδόν βέβαιος ότι έχει παίξει αρκετά λιγότερα παιχνίδια απ'τα 26 που αναφέρονται (νομίζω 19), μιας και ο Άρης ανήκε στον όμιλο του Βορρά, που είχε λιγότερες ομάδες. Ή το 1990, τα επίσημα στατιστικά δίνουν 22 ματς αντί 23 και 40,6 πμό αντί 38,8.
Mario
[/quote]

Ναι, όντως...Βρήκα αρκετά σάιτ με τα στατιστικά του, αλλά κατέλληξα σε ένα που τα είχε συγκεντρωτικά...Ώστόσο δεν νομίζω ότι μπορεί κανείς να βγάλει άκρη...Εδώ ολόκληρος Σκουντής που τα έζησε από πρώτο χέρι, λέει τρομερές ανακρίβειες για πράγματα που είναι εξακριβωμένα...

Αυτό με τον Τζόρνταν αν υπάρχει, πρέπει να το έχει μόνο ο Σκουντής και να κάνει σεξ με την κασέτα...Αν είχα αυτό το βίντεο, δεν θα είχα ποστάρει τίποτα...

Σχετικά με το ματς με τη Γαλλία, στο Ευρωμπάσκετ του 87, έχω μια φάση από αυτό το ματς που σκοπεύω να την βάλω ή στο top 10 ή στο αφιέρωμα...Έχει μπροστά του έναν αθλητικό μαύρο playmaker...Ξέρεις, κλασικό ένας εναντίον ενός...Κάνει μια προσποίηση αλλά Σπανούλης και τον σωριάζει στο παρκέ...Κόντεψε να του σπάσει την μέση. Καλαθάκι μετά...

Και με την Ισπανία έχω κάποιες φάσεις...Ένα καλάθι θα είναι σίγουρα στο top 10 από εκεί...

Άλλο ένα παιχνίδι που θα άξιζε να είχα, είναι αυτό με την Βουλγαρία στο ΣΕΦ το 1985 για τα προκριματικά του μουντομπάσκετ...Έχω εκτεταμένα στιγμιότυπα από αυτό το παιχνίδι σε περιγραφή Σκουντή, αλλά αν είναι δυνατόν, ποιος διαλλεξε τις φάσεις!!!! Το περίφημο ΚΑΡΦΩΜΑ που είχαν βάλει στην φωτό στο superbasket.gr, δεν είναι μέσα...Αυτό το βίντεο υπάρχει σίγουρα ολόκληρο πάντως...Αλλά από ποιον να περιμένεις προκοπή...

Τις τέσσερις του μήνα γυρνάω στη βάση μου...Θα ποστάρω την Μπάρτσα...Το καλάθι από την σέντρα ακυρώθηκε λάθος, καθώς η μπάλα έφυγε από τα χέρια του Νικ 1 δευτερόλεπτο πριν την λήξη!!!

Θα τα λέμε συχνότερα...Αυτό είναι δέσμευση...
Mario
Εννούσα, ότι αν είχα το βίντεο με τον Τζόρνταν, δεν θα είχα ποστάρει τίποτα άλλο!!!
kobe8god
Ξερετε που μπορω να βρω εξιδικευμενα βιντεο με γυναικειο μπασκετ?? Π.χ με τον Αστερα Εξαρχειων στο Ronchetti Cup το 2002, Εθνικη peace.gif

Υ.Γ. Δεν ξερω αν εχω ποσταρει στην σωστη κατηγορια . Ειδα βιντεο και μπουκαρα smile.gif
SlobodaN
http://descargasbasket.blogspot.com/

Για όσους θέλουν να γεμίσουν λίγο την συλλογή τους με κάποιους full αγώνες , το προτείνω αυτό το site.Δεν έχει μεγάλη ποικιλία αλλά έχει κάποια ενδιαφέροντα ματς, μεταξύ άλλων και την κολεγιακή αναμέτρηση Bias-Jordan. Οι αγώνες είναι free και σε μορφή avi.


Kαι για τους υπόλοιπους www.sport-scene.net .. smile.gif
gallistis
δειτε και αυτα.

ντραζεν vs οσκαρ



οσκαρ vs αμερικη παναμερικανικοι 87

SteveNashidis
Steve Nash (Εχει όλες τις ασσιστς και τους πόντους από πάρα πολλά ματς του Στιβι. Η χρονιά 2010-2011 πρέπει να την εχει ανεβάσει ολόκληρη , ενώ έχει και από παλαιότερες χρονιές)

marcus92682

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.