Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Euroleague 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23
il postino
QUOTE(spysta @ Oct 19 2010, 17:44 ) *
Τεοντοσιτς-Σπανουλης-Παπαλουκας θεωρω οτι αποτελουν την κορυφαια 3αδα γκαρντ στην Ευρωπη .. 18 ασσιτς σε συνολο χθες !!

δε ξερω αν ειναι η καλυτερη αλλα σιγουρα ειναι η πιο δημιουργικη! η ικανοτητα και των τριων να μοιραζουν παιχνιδι θα βοηθησει σε πολυ μεγαλο βαθμο τη γραμμη ψηλων της ομαδας , που θεωρητικα δεν ανηκει στις κορυφαιες της ευρωπης!!!

ολοι οι ψηλοι χθες επαιρναν τη μπαλα στο χωρο και στο χρονο που επρεπε!

Manu7
QUOTE(roben @ Oct 19 2010, 04:06 ) *
.....

roben πραγματικά είναι σαν να διαβάζω τον Παπαδογιάννη ρε αδερφάκι μου...tongue.gif

QUOTE(il postino @ Oct 19 2010, 18:08 ) *
....

Το ξερα ότι ήσουν κρυφο Ναβαρικός!! biggrin.gif
il postino
QUOTE(Manu7 @ Oct 19 2010, 18:20 ) *
Το ξερα ότι ήσουν κρυφο Ναβαρικός!! biggrin.gif

ρε συ τη φωτο αυτη την εβαλα να υπενθυμισω την προσπαθεια του τιμιου (!!!!!!) διαμαντιδη να στριμωξει τον αλητηριο μεν παικταρα δε ναβαρο!!! smiley.gif

η φαση αυτη ανηκει στο τοπ5 των σκηνικων εκεινων που ηθελα σα τρελος να δω την εξελιξη τους!!!!
kseplenhs
QUOTE(il postino @ Oct 19 2010, 19:36 ) *
η φαση αυτη ανηκει στο τοπ5 των σκηνικων εκεινων που ηθελα σα τρελος να δω την εξελιξη τους!!!!


η εξέλιξη ήταν να κολλήσει αμέσως μετά 2-3 οκτάμετρα ο ναβάρο και να σχολάσει ο γάμος tongue.gif
Manu7
QUOTE(kseplenhs @ Oct 19 2010, 22:23 ) *
η εξέλιξη ήταν να κολλήσει αμέσως μετά 2-3 οκτάμετρα ο ναβάρο και να σχολάσει ο γάμος tongue.gif

Το συμπέρασμα είναι ότι είτε τον τσιτώσεις είτε όχι τα οκτάμετρα θα τα βάλει...biggrin.gif

Σκέφτηκε και ο Μήτσος να τον συγχίσει.....Δεν έπιασε... rolleyes.gif
LFO
εχει κανεις ιδεα ποιος δειχνει το ματσακι με την μπαμπεργκ??
Venomous
Novasports 1 δυστυχώς (για εμάς που δεν έχουμε) tongue.gif
RedSpy
Βγήκαν τα εισιτήρια για τον αγώνα με τι Μαλαγα, Τετ 03/11/2010 19:30

http://buy.tickethour.com/osfpbc/showProductList.html

διαθέσιμα τμήματα 304 & 305
leonkalf
Λογικά θα παίξει και κάποιο link internet απόψε..
rankin
QUOTE(leonkalf @ Oct 27 2010, 14:08 ) *
Λογικά θα παίξει και κάποιο link internet απόψε..

Να αγοράσετε pay per view απο Euroleague.tv ρε τσιγκούνηδες! smiley.gif

**Και με σπικερ που μιλάει αγγλικά με ρώσικη προφορά... αξίζει τα 5,90
leonkalf
Σωστό κι αυτό...
αλλά τη ρώσικη προφορά δε θα την αντέξω... tongue.gif
PanosIlio
QUOTE(rankin @ Oct 27 2010, 15:49 ) *
Να αγοράσετε pay per view απο Euroleague.tv ρε τσιγκούνηδες! smiley.gif

**Και με σπικερ που μιλάει αγγλικά με ρώσικη προφορά... αξίζει τα 5,90


O σπίκερ είναι όλα τα λεφτά, πέρσι τον έφαγα στη μάπα όλη τη χρονιά, αλλά είναι ενημερωμένος και διαβασμένος.

80€ για όλα τα παιχνίδια, όλων των ομάδων, για όλη τη σεζόν συμπεριλαμβανομένου και το F4. Αξίζει το έξοδο.
rankin
QUOTE(PanosIlio @ Oct 27 2010, 16:30 ) *
O σπίκερ είναι όλα τα λεφτά, πέρσι τον έφαγα στη μάπα όλη τη χρονιά, αλλά είναι ενημερωμένος και διαβασμένος.

80€ για όλα τα παιχνίδια, όλων των ομάδων, για όλη τη σεζόν συμπεριλαμβανομένου και το F4. Αξίζει το έξοδο.

Mε μια σημείωση πάνω σε κάτι που μόλις τώρα διαπίστωσα
όποιο παιχνίδι δείχνει η NOVA δεν μπορεί να προβληθεί στην Ελλάδα!!!!

Αυτό σημαίνει ότι πέραν του φίλου που γράφει απο την Φινλανδία στο φορουμ, οι άλλοι, τον πούλο!!!!!
Συνεπώς άκυρη η πρόταση για αγορά του αγώνα απο euroleague tv... Δυστυχώς...
ότι κάνουμε με τα τραγικά streaming πάλι...
leonkalf
E, όχι... τι χαζομάρα αυτό...??? huh.gif Αφού πληρώνεις, γιατί να το κόβουν?

Πάντως, για να μη το έχει αναφέρει άλλος, δεν πρέπει να έχει πάρει το πακέτο άλλος από τα παιδιά που γράφουν εδώ.. tongue.gif
rankin
QUOTE(leonkalf @ Oct 27 2010, 18:23 ) *
E, όχι... τι χαζομάρα αυτό...??? huh.gif Αφού πληρώνεις, γιατί να το κόβουν?

Πάντως, για να μη το έχει αναφέρει άλλος, δεν πρέπει να έχει πάρει το πακέτο άλλος από τα παιδιά που γράφουν εδώ.. tongue.gif

Εντελώς γελοίο!

προφανώς θα ζήτησαν δικαιώματα οι δικοί μας οι λεβέντες, απο την Νοβα

εγώ πήγα να αγοράσω τον αγώνα και μου έγραφε πως δεν είναι διαθέσιμο
για την ακρίβεια γράφει:
You are not authorized to view this video due to geoblocking restriction.

αφου το έψαξα καλύτερα, διαπίστωσα πως οτι παιχνίδι δείχνει η Νοβα είναι εκτός πακέτου για Ελλάδα
επίσης, είδα ότι πχ σαν κάτοικος Ισραήλ δεν μπορείς να αγοράσεις κανένα παιχνίδι της Μακαμπι

υπάρχουν κάμποσες τέτοιες σαχλαμάρες περιορισμοί, που κοτζάμ ευρωλίγκα θα έπρεπε να τους είχε παρακάμψει, αλλά μάλλον το πακέτο που τσιμπάνε για την παραχώρηση των δικαιωμάτων στη Νοβα, είναι αρκετά μεγαλύτερο από το έσοδο που θα είχαν αν πουλούσαν μεμονωμένα το παιχνίδι στη euroleague tv
Ginobili
ρε παίδες...κανα λινκ να δούμε Ολυμπαικό έχει πουθενά?







Air Kef: Like
kotzito
Ναι παιδια.Οποιος εχει ας μου στειλει και εμενα με pm.
PanosIlio
QUOTE(rankin @ Oct 27 2010, 18:29 ) *
Εντελώς γελοίο!

προφανώς θα ζήτησαν δικαιώματα οι δικοί μας οι λεβέντες, απο την Νοβα

εγώ πήγα να αγοράσω τον αγώνα και μου έγραφε πως δεν είναι διαθέσιμο
για την ακρίβεια γράφει:
You are not authorized to view this video due to geoblocking restriction.

αφου το έψαξα καλύτερα, διαπίστωσα πως οτι παιχνίδι δείχνει η Νοβα είναι εκτός πακέτου για Ελλάδα
επίσης, είδα ότι πχ σαν κάτοικος Ισραήλ δεν μπορείς να αγοράσεις κανένα παιχνίδι της Μακαμπι

υπάρχουν κάμποσες τέτοιες σαχλαμάρες περιορισμοί, που κοτζάμ ευρωλίγκα θα έπρεπε να τους είχε παρακάμψει, αλλά μάλλον το πακέτο που τσιμπάνε για την παραχώρηση των δικαιωμάτων στη Νοβα, είναι αρκετά μεγαλύτερο από το έσοδο που θα είχαν αν πουλούσαν μεμονωμένα το παιχνίδι στη euroleague tv


Λοιπόν αυτό το πράγμα είναι απαράδεκτο, έχω πληρώσει 90 ευρώ (90 είναι τελικά όχι 80) χωρίς όμως να με ενημερώνει πουθενά η Ευρωλίγκα για το γεγονός πως δεν μπορώ να δω παιχνίδια του Ολυμπιακού (εννοώ τα παιχνίδια που μεταδίδει η NOVA)... Έχω στείλει μήνυμα στο support της Ευρωλίγκα και περιμένω απάντηση και από κει και πέρα θα δω τι θα γίνει...

Δεν το πιστεύω, πέρσι τα είδα όλα κανονικά, δεν υπήρχε κανένας περιορισμός...

ΥΓ: Αυτός ο περιορισμός δεν υπήρχε την προηγούμενη εβδομάδα, την προηγούμενη αγωνιστική είδα το παιχνίδι του ΠΑΟ στην Ισπανία από το ίδιο site, μιλάμε για πράγματα απίστευτα, θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και θα γίνουν ρόμπα...
Air Kef
We would all like to thank kseplenhs, a really great man
duncan21
O Nτιρκ με sleeve στο χερι.Αυτα ειναι...

p.s Οποιος θελει ας ερθει να ξανακανουμε την κουβεντα με τον Σπανουλη και τα λαθη... smile.gif
kseplenhs
QUOTE(duncan21 @ Oct 27 2010, 21:26 ) *
O Nτιρκ με sleeve στο χερι.Αυτα ειναι...


τρομοκρατήθηκα με το που το είδα.

δεν σε προιδεάζει πως θα αρχίσει να κάνει τον κομπι?

μηπως να κάτσει λίγο στον πάγκο ο σπανούλης να ξεθολώσει?

κορυφαία διαιτησία μέχρι στιγμής.η παράγκα κατακρεουργεί τους γερμανούς icon_drunk.gif
Air Kef
Καλά αν κάποιοι πέρσι διαμαρτυρόντουσαν για απουσία συστημάτων στην επίθεση, σήμερα πρέπει να βγούμε στους δρόμους. 24.gif

Ψάχνεται η ομάδα, η Μπρονζκάτι φαίνεται να βάζουν καλά προβλήματα στον Ντούντα που δεν λύνονται με απλη εκμετάλευση του ύψους
PanosIlio
QUOTE(PanosIlio @ Oct 27 2010, 21:14 ) *
Λοιπόν αυτό το πράγμα είναι απαράδεκτο, έχω πληρώσει 90 ευρώ (90 είναι τελικά όχι 80) χωρίς όμως να με ενημερώνει πουθενά η Ευρωλίγκα για το γεγονός πως δεν μπορώ να δω παιχνίδια του Ολυμπιακού (εννοώ τα παιχνίδια που μεταδίδει η NOVA)... Έχω στείλει μήνυμα στο support της Ευρωλίγκα και περιμένω απάντηση και από κει και πέρα θα δω τι θα γίνει...

Δεν το πιστεύω, πέρσι τα είδα όλα κανονικά, δεν υπήρχε κανένας περιορισμός...

ΥΓ: Αυτός ο περιορισμός δεν υπήρχε την προηγούμενη εβδομάδα, την προηγούμενη αγωνιστική είδα το παιχνίδι του ΠΑΟ στην Ισπανία από το ίδιο site, μιλάμε για πράγματα απίστευτα, θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και θα γίνουν ρόμπα...


Τελικά θα πάρω τα @@, είμαι μ@λ@κ@ς. Διαβάστε εδώ όρους χρήσης http://euroleague.infrontams.tv/termsOfService.php

Ήθελε στα και παθέστα, καλά να πάθω, αλλά δεν το περίμενα αυτό, δεν υπήρχαν τέτοια προβλήματα πέρσι.

Για το μόνο που επιφυλάσσομαι είναι για το γεγονός πως όταν αγόραζα εγώ δεν υπήρχαν τέτοιοι περιορισμοί και "μπήκαν" στους όρους μετά την αγορά που έκανα και άρα έχω αγοράσει άλλο προϊόν. Τέσπα, σκατά.

ΥΓ: Το φάντασμα του Γιαννάκη πλανάται ακόμα... μέχρι στιγμής στο 2ο μπορεί και να το γυρίσουμε...
KingCrimson
QUOTE(Air Kef @ Oct 27 2010, 21:22 ) *
We would all like to thank kseplenhs, a really great man


i totally agree!
rankin
QUOTE(PanosIlio @ Oct 27 2010, 21:43 ) *
Τελικά θα πάρω τα @@, είμαι μ@λ@κ@ς. Διαβάστε εδώ όρους χρήσης http://euroleague.infrontams.tv/termsOfService.php

Ήθελε στα και παθέστα, καλά να πάθω, αλλά δεν το περίμενα αυτό, δεν υπήρχαν τέτοια προβλήματα πέρσι.

Για το μόνο που επιφυλάσσομαι είναι για το γεγονός πως όταν αγόραζα εγώ δεν υπήρχαν τέτοιοι περιορισμοί και "μπήκαν" στους όρους μετά την αγορά που έκανα και άρα έχω αγοράσει άλλο προϊόν. Τέσπα, σκατά.

ΥΓ: Το φάντασμα του Γιαννάκη πλανάται ακόμα... μέχρι στιγμής στο 2ο μπορεί και να το γυρίσουμε...

Αν οι όροι δεν υπήρχαν όταν αγόρασες το πακέτο, πρέπει να προσπαθήσεις να σου γινει κάποιο refund ή και να ακυρωθεί όλο το πακέτο
Όπως είπα όμως, "ΑΝ" δεν υπήρχαν... γιατί εσύ αγόρασες άλλο πακέτο απο αυτό που προσφέρουν τώρα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ότι και να πούμε για το Α μέρος είναι λίγο.
άστοχοι-ασύνδετοι-νευρικοί=τραγικοί στην επίθεση, και με κακές επιστροφές στην άμυνα, όπου σώζουμε καταστάσεις μόνο με καουμποϊλικια.

Πρέπει να διορθωθούν πάρα πολλά πράγματα στην συνέχεια


**ένας τύπος με τη φάτσα του βασιλιά των ρουμπινιών στο avatar του, is definitely a great man
PanosIlio
QUOTE(rankin @ Oct 27 2010, 21:50 ) *
Αν οι όροι δεν υπήρχαν όταν αγόρασες το πακέτο, πρέπει να προσπαθήσεις να σου γινει κάποιο refund ή και να ακυρωθεί όλο το πακέτο
Όπως είπα όμως, "ΑΝ" δεν υπήρχαν... γιατί εσύ αγόρασες άλλο πακέτο απο αυτό που προσφέρουν τώρα.


Την προηγούμενη βδομάδα είδα το παιχνίδι του ΠΑΟ με τη Βαλένθια από το site της Ευρωλίγκα...

Τέσπα, βλέπουμε...
Ginobili
Με το που μπήκε πάλι ο Σπανούλης,ο Τεόντοσιτς άρχισε να σαχλαμαρίζει και να βαράει τρίποντα..καλά έκανε και τον έβγαλε ο Ίβκοβιτς.Σπανούλης και Παπαλουκάς είναι πιο σοβαροί,και κακά τα ψέματα...μεγάλο ταλέντο ο Τεόντοσιτς,αλλά έχει μια αδυναμία.Δεν έχει διείσδυση.Ακόμα και ο Παπαλουκάς στα γεράματα είναι πολύ ανώτερος σε αυτό,και στο 1 vs 1 και ο αυτός και ο σπανουλης υπερτερούν.
Εννοείται ότι δεν θα αντέξει η Μπάμπεργκ,είναι πολύ κοντή ομάδα,και έβαλε αρκετά σουτ στο 1ο ημίχρονο.
KingCrimson
Παπαλουκας απ τα παλια!
Air Kef
QUOTE(KingCrimson @ Oct 27 2010, 22:03 ) *
Παπαλουκας απ τα παλια!



Μην λέμε κι ότι να ναι τώρα, ο Παπαλουκάς ανέκαθεν αναλάμβανε πρωτοβουλίες, σχεδόν πάντα θετικά ότι έβλεπε την ομάδα να σέρνεται.

Δεν κρατήσαμε διαφορά και η Μπροουζ Μπασκετς ξαναπερασε μπροστά, ο Ράσο βοήθησε κάπως αλλά στην άμυνα μοιάζει τρυπούλα απέναντι σε γρήγορους παικτες, Τεοντό αλλού προς το παρόν.
rankin
εγώ αναρωτιέμαι πως μπορεί να κερδίσει μια ομάδα που μπορεί να σκοράρει μόνο με διεισδύσεις και βολές
οτιδήποτε γίνεται απο απόσταση άνω των 3 μέτρων είναι μονίμως άστοχο!!!
xristos_metal
Δυσκολα θα κερδισει σημερα ο Ολυμπιακος. Δε φτουραει απο την αρχη. Ασε ποθ λειπει και ο Μαυροκεφαλιδης 24.gif
Sokos
Πόσο τσίρκο μπορεί να μαστε σήμερα????

Ούτε άμυνα, ούτε επίθεση, ούτε νίκη....

Υ.Γ. Ας πει κάποιος στον Teodosic ότι δεν είναι ο Ray Allen...
Air Kef
Βλέπω Σπανούλη και Τεοντόσιτς να παίζουν μπουκέτα μεχρι τα χριστούγεννα. 71.gif
ALdaperan
με ποια ομαδα παιζετε?
xristos_metal
wav.gif Δε γινονται αυτα 24.gif 24.gif 24.gif
rankin
Δεν ξέρω αν έχει νόημα να το πούμε τώρα, αλλά ειδικά οι θέσεις 3 και 4 είναι γυμνότερες και απο γυμνοσάλιαγκα
για το 5, αφήνω λίγο χρόνο γιατί έχουμε πέσει σε τραγική μέρα του Μπουρούση
Air Kef
Mπροζεν Mπασκετ λέγεται η ομάδα, κυκλοφορούσε ως Μπάμπερκ τα προηγούμενα χρόνια. biggrin.gif

wtf is Papanikolaou doing οn the court?
wtf is Teodosic doing?
wtf is Papanikolaou shooting a 3 point shoot?
ALdaperan
QUOTE(Air Kef @ Oct 27 2010, 22:40 ) *
Mπροζεν Mπασκετ λέγεται η ομάδα, κυκλοφορούσε ως Μπάμπερκ τα προηγούμενα χρόνια. biggrin.gif

wtf is Papanikolaou doing in the court?
wtf is Teodosic doing?

ποια χώρα ειναι...σορυ που ρωτάω αλλα είχα ξεχάσει οτι εχει αγωνα σμρα και εχασα σχεδον ολο τον αγωνα sad.gif
Air Kef
Fucking Germans!

Από πότε είχαμε να χάσουμε απο Γερμανική ομάδα;
xristos_metal
QUOTE(ALdaperan @ Oct 27 2010, 22:41 ) *
ποια χώρα ειναι...σορυ που ρωτάω αλλα είχα ξεχάσει οτι εχει αγωνα σμρα και εχασα σχεδον ολο τον αγωνα sad.gif


Εισαι πολυ τυχερος φιλε. Τετοια κακοποιηση του μπασκετ δεν εχω ξαναδει στη ζωη μου.
ALdaperan
γερμανιααα? απο ποτε έχει να παιξει ευρωλιγκα γερμανικη ομαδα θες να πεις? tongue.gif


QUOTE(xristos_metal @ Oct 27 2010, 22:43 ) *
Εισαι πολυ τυχερος φιλε. Τετοια κακοποιηση του μπασκετ δεν εχω ξαναδει στη ζωη μου.


τι εννοεις? δε παιξατε καλα ή κακη διαιτησια?
KingCrimson
χαχαχαχααχχα θα πεθανω με αυτα που βλεπω 24.gif
Air Kef
Ρε παιδιά, μηπως παραμάκρυνε το τρίποντο;
Razorblade Fish
QUOTE(Air Kef @ Oct 27 2010, 22:42 ) *
Fucking Germans!

Από πότε είχαμε να χάσουμε απο Γερμανική ομάδα;

Σιγουρα ειχαμε χασει τη χρονια του τρεμπλ απο την Αλμπα.Μενει μονο να χασουμε και απο τον αντιστοιχο ΒΑΟ.Ικαρε here we come...
rankin
6/27 τρίποντα είναι αν μη τι άλλο ένα πολύ ενδιαφέρον νούμερο

τα άλλα ενδιαφέροντα νούμερα ήταν οι παίχτες μας σήμερα
...και με το παρδόν δηλαδή, αλλά τον Νίλσεν γιατί ακριβώς τον αποκτήσαμε;;; Για τα όμορφα μάτια του;
Παιδιά ο τύπος είναι τρελός άμπαλος.. Αφού είναι αδικία για τον Έρτσεγκ αυτό το πράγμα!
Είπαμε παίχτες εργάτες (το λέγαμε όλο το καλοκαίρι), αλλά ο λεβέντης είναι μπετατζής

Η ομάδα με το καλύτερο τεσσάρι και ένα απο τα καλύτερα τριάρια στην ευρώπη πέρσι, φέτος δείχνει γεμάτη μπετατζίδες...

anyway, ας μην βιαζόμαστε να κατηγορήσουμε κανέναν..
Η ομάδα προφανώς χρειάζεται χρόνο... τι να πω...
Razorblade Fish
Χασαμε και με 12 ποντους,χρειαζεται υπερπροσπαθεια στο ΣΕΦ για να καλυφθει η διαφορα και να παρουμε το πανω χερι για την προκριση.Κλειδι τα παιχνιδια με Σαρλερουα.... smiley.gif Ε ρε γλεντια...
aigio
τον ιδιο καρκινο θα βγαλουμε και φετος!!! smiley.gif
Sokos
Όπως λέει και ο rankin, η μαύρη τρύπα είναι περισσότερο από εμφανής...

Ο Kleiza θα το χε πάρει μόνος του το ματς...

Δεν βαριέσαι, τουλάχιστον φέτος επιβεβαιώνεται από νωρίς ότι είμαστε για χαμηλές πτήσεις... Να μην ονειρευόμαστε και άδικα...

Υ.Γ. Λέγαμε τον Γιαννάκη ύπνο.... ο Ivkovic σήμερα έχει πέσει σε κώμα...

Υ.Γ. 2 Τον Teodosic σήμερα θα πρέπει να τον αρχίσουν στις γρήγορες.... Ούτε στο γ' τοπικό δεν γίνονται αυτά...
Ginobili
QUOTE(Air Kef @ Oct 27 2010, 19:42 ) *
Fucking Germans!

Από πότε είχαμε να χάσουμε απο Γερμανική ομάδα;

20 πόντους ο Χούπμαν στο ΣΕΦ,1ο παιχνίδι της σεζόν 1996-97
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.