Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Να οργανωθούμε :ρ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
ggrilik
Μήπως θα μπορούσε κάποιος καλός αντμίνος όποτε βρει χρόνο να οργανώσει μερικά subforum περίπου όπως είναι και στο αντρών?

Ας είναι και πιο μινιμαλιστικό μια και το ενδιαφέρον είναι μικρότερο.
jhantzop
QUOTE(ggrilik @ Sep 25 2016, 01:16 ) *
Μήπως θα μπορούσε κάποιος καλός αντμίνος όποτε βρει χρόνο να οργανώσει μερικά subforum περίπου όπως είναι και στο αντρών?

Ας είναι και πιο μινιμαλιστικό μια και το ενδιαφέρον είναι μικρότερο.


Οργανωθήκαμε!
ggrilik
QUOTE (jhantzop @ Sep 25 2016, 10:32 ) *
Οργανωθήκαμε!

wav.gif thumbsup.gif
jhantzop
QUOTE(ggrilik @ Sep 25 2016, 12:34 ) *
wav.gif thumbsup.gif


ενοποίησα και όλα τα κύπελλα σε ένα ;-)

όσο τα posts και το ενδιαφέρον είναι χαμηλά, ας τα έχουμε σε ένα
ggrilik
QUOTE (jhantzop @ Sep 26 2016, 10:07 ) *
ενοποίησα και όλα τα κύπελλα σε ένα ;-)

όσο τα posts και το ενδιαφέρον είναι χαμηλά, ας τα έχουμε σε ένα


ναι. Μάλλον τσάμπα ο κόπος smile.gif
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Sep 25 2016, 10:32 ) *
Οργανωθήκαμε!

μπα δεν το νομιζω tongue.gif
jhantzop
QUOTE(nikos64 @ Sep 29 2016, 11:16 ) *
μπα δεν το νομιζω tongue.gif


Τι άλλο θέλεις;
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Sep 29 2016, 22:53 ) *
Τι άλλο θέλεις;

θα σου ελεγα ...αλλα θα μου πεις αφου ενδιαφερον δεν υπαρχει ....γιατι περισσοτερα? και θα ειχες απολυτο δικιο!!!!!!!!
ggrilik
QUOTE (nikos64 @ Sep 30 2016, 12:43 ) *
θα σου ελεγα ...αλλα θα μου πεις αφου ενδιαφερον δεν υπαρχει ....γιατι περισσοτερα? και θα ειχες απολυτο δικιο!!!!!!!!

Ακριβώς η σκέψη μου.

Απο την άλλη, αν το φόρουμ δεν είναι οργανωμένο και ελκυστικό δεν θα αυξηθεί απο μόνη της η αναγνωσιμότητα, ακόμα κι αν το γυναικείο μπάσκετ γίνει πιο δημοφιλές. Οπότε δεν ξέρω..
Αυτή την στιγμή είναι τα πάντα στον κουβά χωρίς να μπορεί κάποιος εύκολα να ανατρέξει σε παλιότερες αναρτήσεις ή να βρεί σχετικά εύκολα κάτι που θέλει.
jhantzop
QUOTE(ggrilik @ Sep 30 2016, 13:14 ) *
Ακριβώς η σκέψη μου.

Απο την άλλη, αν το φόρουμ δεν είναι οργανωμένο και ελκυστικό δεν θα αυξηθεί απο μόνη της η αναγνωσιμότητα, ακόμα κι αν το γυναικείο μπάσκετ γίνει πιο δημοφιλές. Οπότε δεν ξέρω..
Αυτή την στιγμή είναι τα πάντα στον κουβά χωρίς να μπορεί κάποιος εύκολα να ανατρέξει σε παλιότερες αναρτήσεις ή να βρεί σχετικά εύκολα κάτι που θέλει.


Πείτε μου ακριβώς τι σκέφτεστε για να το συζητήσουμε!

ggrilik
QUOTE (jhantzop @ Sep 30 2016, 20:49 ) *
Πείτε μου ακριβώς τι σκέφτεστε για να το συζητήσουμε!

Εγώ θα ήθελα μια πιο απλή εκδοχή του φόρουμ για τους άντρες ώστε να είναι κάπως οργανωμένο.

Δλδ σαν παράδειγμα:

> Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ >

και πχ τα εξής subforums

subForum - A1 εθνική
subForum - A2 εθνική
subForum - Υπόλοιπες κατηγορίες (ΕΣΚΑ ΕΣΚΑΝΑ ΕΣΚΑΘ κλπ)
subForum - Υποδομές
subForum - Ευρωπαίκά πρωταθλήματα (euroleague/eurocup)
subForum - WNBA/NCAA
subForum - Γενικές Συζητήσεις



Το subForum - Ευρωπαίκά πρωταθλήματα θα το ήθελα λόγω ολυμπιακού, και αισίως του χρόνου να δούμε και άλλες ομάδες, και τον ολυμπιακό στην ευρωλίγκα (μακάρι).
Για το WNBA δεν ξέρω αν θα ασχοληθεί κανείς, το NCAA όμως έχει ίσως περισσότερο ενδιαφέρον λόγω των πολλών ελληνίδων που παίζουν εκεί (και σίγουρα θα πάνε κι άλλες)

Έχω μια αμφιταλάντευση, που θα μπαίνουν τα νέα των ομάδων που πολλοί φίλοι συλλόγων ποστάρουν. Μάλλον στις γενικές συζητήσεις, μια και οι ομάδες έχουν και τμήματα υποδομών? αλλά ίσως κάποιοι προτιμούν να τα βλέπουν στην κατηγορία που ανήκει η ομάδα? Πχ αν είναι Α2 στο αντίστοιχο φόρουμ? Να φτιάξουμε κι ένα subforum "νέα ομάδων"?? Δεν ξέρω.

Επίσης βρίσκω λίγο too much που μπήκαν όλα τα κύπελλα μαζί στο ίδιο πόστ. Α1 μαζί με ΕΣΚΑΘ? πφφ. ιεροσυλία :ρ
jhantzop
QUOTE(ggrilik @ Oct 1 2016, 00:35 ) *
Εγώ θα ήθελα μια πιο απλή εκδοχή του φόρουμ για τους άντρες ώστε να είναι κάπως οργανωμένο.

Δλδ σαν παράδειγμα:

> Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ >

και πχ τα εξής subforums

subForum - A1 εθνική
subForum - A2 εθνική
subForum - Υπόλοιπες κατηγορίες (ΕΣΚΑ ΕΣΚΑΝΑ ΕΣΚΑΘ κλπ)
subForum - Υποδομές
subForum - Ευρωπαίκά πρωταθλήματα (euroleague/eurocup)
subForum - WNBA/NCAA
subForum - Γενικές Συζητήσεις



Το subForum - Ευρωπαίκά πρωταθλήματα θα το ήθελα λόγω ολυμπιακού, και αισίως του χρόνου να δούμε και άλλες ομάδες, και τον ολυμπιακό στην ευρωλίγκα (μακάρι).
Για το WNBA δεν ξέρω αν θα ασχοληθεί κανείς, το NCAA όμως έχει ίσως περισσότερο ενδιαφέρον λόγω των πολλών ελληνίδων που παίζουν εκεί (και σίγουρα θα πάνε κι άλλες)

Έχω μια αμφιταλάντευση, που θα μπαίνουν τα νέα των ομάδων που πολλοί φίλοι συλλόγων ποστάρουν. Μάλλον στις γενικές συζητήσεις, μια και οι ομάδες έχουν και τμήματα υποδομών? αλλά ίσως κάποιοι προτιμούν να τα βλέπουν στην κατηγορία που ανήκει η ομάδα? Πχ αν είναι Α2 στο αντίστοιχο φόρουμ? Να φτιάξουμε κι ένα subforum "νέα ομάδων"?? Δεν ξέρω.

Επίσης βρίσκω λίγο too much που μπήκαν όλα τα κύπελλα μαζί στο ίδιο πόστ. Α1 μαζί με ΕΣΚΑΘ? πφφ. ιεροσυλία :ρ


Να μεταφέρω την πρότασή σου και απλά να πω πως όσο τα posts για το γυναικείο μπάσκετ παραμένουν λίγα, είναι δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο... εκτός και αν νομίζεις πως με αυτήν την αλλαγή θα πληθύνουν...

Όσο για το κύπελλο... ιεροσυλία είναι πολλά πράγματα... μακάρι να ήταν μόνο αυτό! Πολλά posts, πολλά topics, subforums, κλπ... συνέχισε έτσι, ας βρούμε και άλλους 10 και το ξανασυζητάμε!

w00t.gif
nikos64
QUOTE (jhantzop @ Oct 3 2016, 08:39 ) *
Να μεταφέρω την πρότασή σου και απλά να πω πως όσο τα posts για το γυναικείο μπάσκετ παραμένουν λίγα, είναι δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο... εκτός και αν νομίζεις πως με αυτήν την αλλαγή θα πληθύνουν...

Όσο για το κύπελλο... ιεροσυλία είναι πολλά πράγματα... μακάρι να ήταν μόνο αυτό! Πολλά posts, πολλά topics, subforums, κλπ... συνέχισε έτσι, ας βρούμε και άλλους 10 και το ξανασυζητάμε!

w00t.gif

Η μονη προταση που θα ηθελα να κανω ειναι να προσπαθησετε να υπαρχει αρχειοθετηση μετα την ληξη της καθε σεζον για τα πρωταθληματα ετσι ωστε να μπορεις να ανατρεξεις και να δεις σχετικα ευκολα πχ το 2009 ποιος κυριαρχουσε στις υποδομες ....που ηταν η Δαφνη Αγ. Δημητριου που φετος φιγουραρει Α1.....
leonkalf
Γεια σας.

Χαίρομαι που υπάρχει ενδιαφέρον από κάποια (λίγα η αλήθεια) μέλη μας και θέλουν να οργανωθεί καλύτερα το subforum του γυναικείου.

Για τα topics που προτείνονται, από ότι έχω δει υπάρχουν τα περισσότερα.

Δεν υπάρχει το topic για ΕΣΚΑΝΑ (ΕΣΚΑ υπάρχουν ξεχωριστά και για τις 3 κατηγορίες), ΕΚΑΣΘ κλπ επαρχίας και τα Ευρωπαικά (παλιότερα υπήρχε αυτό π.χ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΥΡΩΠΗΣ 2008-2009).
Αυτά μπορούν να δημιουργηθούν, ακόμα και από εσένα ggrilik.
Tα της ΕΣΚΑ κρατούν το ενδιαφέρον και είχαμε ποσταρίσματα, στης ΕΣΚΑΝΑ τίποτα..

Το WNBA υπάρχει απλά είναι στις πίσω σελίδες, το έβαλα τώρα στα Pinned δείτε το. Παλιότερα όπως θα δείτε και για το WNBA υπήρχε ενδοαφέρον με αρκετά posts! Πέρα από το γενικό WNBA που μπορούμε να το κρατήσουμε και να γράφει όποιος θέλει εκεί, είχαν ανοιχτεί και μερικά για κάθε σεζόν (2011,12,13)
Ακόμα και ψηφοφορίες (poll) είχαμε για την καλύτερη ομάδα (WNBA, H ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ).

Για τις γενικές συζητήσεις έχουμε το off topic Γυναικείου (το έκανα κι αυτό pinned). Εκεί να δείτε Posts... Το μεγαλύτερο topic του γυναικείου και από τα μεγαλύτερα όλου του forum..
Βέβαια είχε γίνει κάπως κουτσομπολίστικο και ήταν τότε η αρχή του τέλους για το ενδιαφέρον στο γυναικείο κομμάτι του forum. Υπήρξε μια ραγδαία πτώση επισκεψιμότητας και posts.

Γενικά, για τα topics του παρελθόντος, μπορείτε να πηγαίνετε στα παλιά topics που υπάρχουν αρκετά (κάνετε κλικ στις σελίδες (11 το σύνολο) κάτω κάτω στο subforum) και θα τα βρείτε.
ggrilik
QUOTE (jhantzop @ Oct 3 2016, 08:39 ) *
... όσο τα posts για το γυναικείο μπάσκετ παραμένουν λίγα, είναι δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο... εκτός και αν νομίζεις πως με αυτήν την αλλαγή θα πληθύνουν...

Γενικά, όσο πιο ελκυστικό είναι ένα προϊόν τόσο περισσότεροι γυρνάνε γύρω γύρω και το επεξεργάζονται smile.gif
Προφανώς δεν θέλω να παλτώσω κανέναν, μια ιδέα έριξα smile.gif
Προσωπικά θα συνεχίσω να ποστάρω όσο έχω χρόνο. Μακάρι να γίνει αφορμή να ποστάρουν κι άλλοι να κάνουμε κερκίδα smile.gif

ΘΑ έλεγα πως τώρα με τα pinned δεν είναι άσχημη η εικόνα.


QUOTE (leonkalf @ Oct 3 2016, 11:14 ) *
Γεια σας.

Χαίρομαι που υπάρχει ενδιαφέρον από κάποια (λίγα η αλήθεια) μέλη μας και θέλουν να οργανωθεί καλύτερα το subforum του γυναικείου...

Thx που έψαξες και πρόσθεσες πράγμα στα pinned. Νομίζω πως είμαστε καλά. Περισσότερα pinned θα είναι σαν να τα καταργούμε.

Απο κει και πέρα, πρέπει να πείσω τον Gkos να αφήσει το αντρικό και ν'αρχίσει να σχολιάζει γυναικείο, ο μόνος σίγουρος τρόπος ν' αυξηθεί η επισκεψιμότητα smile.gif

leonkalf
ggrilik, μακάρι να σε ακολουθήσουν κι άλλοι και να ξαναζωντανέψει το Γυναικείο φορουμ. Χαρά μας θα είναι!

Φέρε και τους φίλους σου μαζί! smile.gif

Η ιδιότητά σου ποια είναι? Απλός φίλαθλος ή κάτι παραπάνω?
ggrilik
QUOTE (leonkalf @ Oct 4 2016, 10:40 ) *
ggrilik, μακάρι να σε ακολουθήσουν κι άλλοι και να ξαναζωντανέψει το Γυναικείο φορουμ. Χαρά μας θα είναι!

Φέρε και τους φίλους σου μαζί! smile.gif

Η ιδιότητά σου ποια είναι? Απλός φίλαθλος ή κάτι παραπάνω?


απλός φίλαθλος, ξερόλας, προποτής κερκίδας και προς το παρόν αργόσχολος smile.gif
ggrilik
@ mods

παιδια, μπορεί κάποιος να βγάλει Β' ΕΣΚΑ και Γ' ΕΣΚΑ απο τα pinned?

Δεν βλέπω κάποιο ενδιαφέρον.
leonkalf
Δεν έχει σημασία αυτό. Είναι topics πρωταθλήματος οπότε θα μείνουν εκεί ως το τέλος της σεζόν.

Αν μπορέσει να υπάρξει το όποιο ενδιαφέρον και να ενεργοποιηθούν, θα γίνει μένοντας πάνω. Αν μεταφερθούν κάτω και οι χρήστες δεν τα βρίσκουν κι εύκολα τότε σίγουρα θα μείνουν ως έχουν χωρίς πολλά posts.
ggrilik
QUOTE (leonkalf @ Nov 5 2016, 15:10 ) *
Δεν έχει σημασία αυτό. Είναι topics πρωταθλήματος οπότε θα μείνουν εκεί ως το τέλος της σεζόν.

Αν μπορέσει να υπάρξει το όποιο ενδιαφέρον και να ενεργοποιηθούν, θα γίνει μένοντας πάνω. Αν μεταφερθούν κάτω και οι χρήστες δεν τα βρίσκουν κι εύκολα τότε σίγουρα θα μείνουν ως έχουν χωρίς πολλά posts.

Όντως. Αλλά γιατί να μην βάλουμε και τα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Β' και ΕΚΑΣΘ Α' Β' και Ω' ?
Topics πρωταθλήματος είναι, οπότε να γίνουν pinned και να μείνουν εκεί ως το τέλος της σεζόν.

Όποιος δεν θέλει να ζυμώσει.... 65.gif
leonkalf
Ο κάθε ένας μπορεί να ανοίξει topic! Θες να ανοίξεις για ΕΣΚΑΝΑ και να γράφεις? Πάρε τον πλάστη, άνοιξε ζύμη, πόσταρέ το και θα γίνει Pinned. smile.gif

ΕΣΚΑΝΑ Β' πάντως δεν υπάρχει να ξέρεις..
ggrilik
QUOTE (leonkalf @ Nov 8 2016, 15:30 ) *
Ο κάθε ένας μπορεί να ανοίξει topic! Θες να ανοίξεις για ΕΣΚΑΝΑ και να γράφεις? Πάρε τον πλάστη, άνοιξε ζύμη, πόσταρέ το και θα γίνει Pinned. smile.gif

ΕΣΚΑΝΑ Β' πάντως δεν υπάρχει να ξέρεις..

Δεν υπάρχει ΕΣΚΑΝΑ Β' ??
Κατάαρα.. Ρόμπα έγινα πάλι .. wub.gif

Ελπίζω τουλάχιστον να υπάρχει ι ΕΚΑΣΘ Ω' ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.