Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μια ερωτηση
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
S4ntan7
Μπορειτε να μου πειτε ασκησεις για να επιμυκηνω το μηκος των δακτυλων των χεριων μου.Γιατι ειμαι 13 μονο και ειμαι στην αναπτυξη και θελω να πιανω την μπαλα με το 1 χερι smiley.gif
benchwarmer
Να περιμένεις smiley.gif
S4ntan7
QUOTE(benchwarmer @ Feb 10 2009, 15:34 ) *
Να περιμένεις smiley.gif

θελω να μου πειτε ασκησεις
asero
QUOTE(benchwarmer @ Feb 10 2009, 20:34 ) *
Να περιμένεις smiley.gif

Mην λες τετοια στο παιδι ρε και μας παρεξηγησει smiley.gif
S4ntan7
θα μου πειτε καποιες ασκησεις?
benchwarmer
QUOTE(asero @ Feb 10 2009, 20:50 ) *
Mην λες τετοια στο παιδι ρε και μας παρεξηγησει smiley.gif


Μα δεν το λεω ειρωνικα...

Αυτο πρεπει να κανει..

Αδερφε, επικεντρωσου στο μπασκετ προς το παρον, και οταν πρεπει να ψηλωσεις, θα ψηλωσεις.. Μην κοιτας το δεντρο και χανεις το δασος smile.gif
S4ntan7
υπαρχουν παιδια στην ηλικια μου που το κανουν ανετα πειτε μου και σεις καμια ακσηση σας παρακαλω smiley.gif smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(benchwarmer @ Feb 10 2009, 20:55 ) *
Μα δεν το λεω ειρωνικα...

Αυτο πρεπει να κανει..

Αδερφε, επικεντρωσου στο μπασκετ προς το παρον, και οταν πρεπει να ψηλωσεις, θα ψηλωσεις.. Μην κοιτας το δεντρο και χανεις το δασος smile.gif

Οπως πολυ σωστα σου ειπε ο φιλος benchwarmer,μην κοιτας το δεντρο κ χανεις το δασος!
Δεν γνωριζω αν υπαρχει καποιο ασκησιολογιο,για την επιμηκυνση των δακτυλων του χεριου...ειλικρινα πρωτη φορα το ακουω..
Air Kef
Eπίσης είναι θέμα δύναμης περισσότερο παρά μήκους δαχτύλων.

Επίσης..Να περιμένεις. smile.gif
j-kidd13
Περισσότερο νομίζω οτι παίζει ρόλο το άνοιγμα των δακτύλων(σε συνδυασμό βέβαια και με το μήκος)..Μη βιάζεσαι.Οταν μεγαλώσεις κι άλλο θα το καταφέρεις και αυτό.(δεν είναι και τίποτα σπουδαίο...για μόστρα είναι)
a.n.r00u *n-e*
περιμενε πρώτα να μεγάλώσεις και μην κάνεις πράγματα που δεν μπορείς ακόμα!!!
bour-7
μια φορα καταφερα και την επιασα για 2 δευτερολεπτα αλλα δεν ημουν υδρομενος.Παντος προσπαθω καθε μερα και τισ περισσοτερες φορες την πιανω για 1,5 δευτερολεπτα
D.Rose#1CB
Loipon einai aplo 1h epilogh pigaine se ena magazi pou poulaei oragana gumnastikhs kai zita ena organo gumnastikhs gia anoigma xeriwn.2h epilogh einai an dn thes na xalaseis ta lefta sou na topothetiseis to xeri pou thes na pianei thn bala se enan toixo alla na bebaiwtheis oti dn glistraei to xeri sou ston toixo diladi na ne sklhros toixos kai stin sinexeia me arges kinhseis na anoigeis me to allo xeri sou ta daxtula sou wspou na poneseis kai na to kaneis s ola ta daxtula diladh na ginoun san tou batraxou kai na perimeneis gia 20-30 deuterolepta diladh wspou na niwseis to kapsimou tou xeriou sou.An to kaneis auto sinexws se mia evdomada tha deis megali diafora tha pianeis diladh thn mpala +30 deutera ap oti prin kai oso sinexizeis toso pio polu tha kratas thn mpala. JUST DO IT
maik23
φιλαρακι ακου τι εκανα εγω στην ηλικια σου που ειχα την ιδια αγωνια.εγω σε καταλαβαινω πως νιωθεις.
μερικες φορες στο μπασκετ η καλυτερη ασκηση ειναι η ιδια η εφαρμογη.
δλδ τι εκανα? προσπαθουσα συνεχεια να προσπαθω να πιασω την μπαλλα πολλες φορες κατα την διαρκεια της μερας.αλλες φορες επιανα μια μπαλιτσα μικρων διαστασεων για να ξεκουραζονται τα δαχτυλα μου και αλλες μια κανονικη.στην αρχη με τα δυο χερια πανω στην μπαλλα προσπαθωντας να τα ενωσεις(δεν γινεται ,δεν εινα αυτος ο σκοπος απλα νοιγουν οι αρθρωσεις) και μετα με το ενα εναλλαξ.

προσεξε ομως 2 πραγματα
α) τα χερια σου και ειδικα τα δαχτυλα σου να ειναι ιδρωμενα,προφανως κανοντας ζεσταμα τριπλες και αλλες ασκησεις
β) μην το παρακανεις γιατι μπορει να παθεις καμμια εξαρθρωση.
Gravedigger
Δέστα σε 1 αμάξι και πες του οδηγού να γκαζώσει.
tuareg
κι ο ταπουτος που τη πιανει με το ενα χερι τι καταλαβαινει??
ειτε του τη κλεβουν,ειτε κανει μλκ......
Magnus92
QUOTE(tuareg @ Jan 21 2012, 19:28 ) *
κι ο ταπουτος που τη πιανει με το ενα χερι τι καταλαβαινει??
ειτε του τη κλεβουν,ειτε κανει μλκ......



24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
Manu7
Tώρα εγώ να σχολιάσω την ερώτηση ή το ότι κάποιοι απαντάτε σε ένα ποστ 2 χρόνων πριν???

24.gif
επαθα λαστιχο
βρες ενα σπιτι που εχει για φρουρο εναν αγριο σκυλο και ξεκινα να τον πειραζεις.μολις σου αρπαξει τα δαχτυλα,τραβα με οση δυναμη εχεις για να απελευθρωθεις.αν το κανεις αρκετες φορες θα φτιαξεις δαχτυλα σαν του τιραμολα
maik23
QUOTE
Tώρα εγώ να σχολιάσω την ερώτηση ή το ότι κάποιοι απαντάτε σε ένα ποστ 2 χρόνων πριν???


ενταξει και τι εγινε? μπορει να παρακολουθει ακομα το ποστ..αλλα δεν εχει σχεση γιατι μπορει να εχουν αυτην απορια και αλλοι και να βοηθηθουν απο τις σωστες απανησεις.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.