Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 2019
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
m-papous
Έγιναν οι κληρώσεις.
Θεωρώ φαβορί το Δούκα.
Ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία των παιδιών αυτής της Τριπλής για κάποιο τίτλο.
Του χρόνο στο παιδικό όλο το τοπίο θα είναι διαφορετικό.
m-papous
Αφού δεν γράφει κάποιος να συνεχίσω εγώ.
Η ΕΣΚΑ όπως κάθε χρονιά με τις προκηρύξεις και κληρώσεις, (θυμηθείτε πέρυσι το μηδενισμό του Δούκα) είναι ...ξεκάθαρη και διάφανη.
Μαζί με την κλήρωση ανέβασε στο site και τον τρόπο διεξαγωγής (πλάκα κάνω...).
Και επειδή δεν ανακοίνωσε και τίποτε σου λέει δεν τα αλλάζουμε κι όλας. Ποιός θα τα πρόσεξε.
Έτσι οι αγώνες από δύο γύρους το βράδυ γίναν ένας το πρωί (λογικό θα μου πέιτε έτσι γίνεται κάθε χρόνο και δεν φτάνουν οι ημερομηνίες).
Αλλά εκεί που η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά είναι πως πχ. η ΑΕΚ παίζει με ΔΟΥΚΑ 5η αγωνιστική στην έδρα της το βράδυ και το πρωί παίζει την 1η στο Δούκα.
Θα μου πείτε ε και. Μόνο που η ΑΕΚ αν έχει να δήξει κάτι μια που ως γνωστό δεν έχει ακαδημίες, είναι οι 4 του παιδικού. Θα μου πείτε πως θα κάνουν μια ωραία προπόνηση για το παιχνίδι που θα παίξουν με το Περιστέρι 2 μέρες μετά. Οι του Δούκα θα έχουν το πρόβλημα που την Τρίτη θα παίξουν με ΚΑΠ.
Α ρε Ρογκβόπουλε. Τους κάνεις πλάκα τελικά.
Hip
QUOTE (m-papous @ Feb 21 2019, 22:59 ) *
Έγιναν οι κληρώσεις.
Θεωρώ φαβορί το Δούκα.
Ίσως είναι η τελευταία ευκαιρία των παιδιών αυτής της Τριπλής για κάποιο τίτλο.
Του χρόνο στο παιδικό όλο το τοπίο θα είναι διαφορετικό.

Παντως το αντιστοιχο της ΕΣΚΑΝΑ εχει ξεκινησει απο τον Νοεμβρη, κοντευει να τελειωσει η πρωτη φαση.
Αν δεν ειχε βαρεσει διαλυση η τριπλ κραουν, απ οτι εχω ακουσει, θα την θεωρουσα φαβορι και οχι τον Δουκα. Αν και δεν ξερω πως δουλευει το συστημα της ΕΣΚΑ. Αυτοι που παιζουν παιδικο σαν τριπλ κραουν, μπορουν να παιξουν και σαν παμπαιδες του Παναθηναικου;
Ενημερωτικα για την ΕΣΚΑΝΑ, δειχνει να ειναι παλι κουρσα για εναν (Πανιωνιο) παρα τις απωλειες του καλοκαιριου. Οταν φτασουμε στους τελικους ισως να κανουμε μια αναφορα τοτε...
m-papous
QUOTE (Hip @ Feb 22 2019, 19:29 ) *
Αυτοι που παιζουν παιδικο σαν τριπλ κραουν, μπορουν να παιξουν και σαν παμπαιδες του Παναθηναικου;

Ακόμα ευτυχώς όχι. Το κρατάνε αυτό. Ότι γραφει το δελτίο. Παναθηναικός μόνο φανέλες και ζντο.
Οι κανονισμοί λένε πως ακόμα και το κολάν πρέπει να έχει συγκεκριμένο χρόμα και ίδιο για όλους στην ίδια ομάδα. Όχι στολή άλλης ομάδας. Αλλά ποιός φουκαράς διαιτητής θα το πάρει πάνω του και ποια αντίπαλη ομάδα θα αντιδράσει. Μεταξύ κατεργαρέων η ειλικρίνεια.
m-papous
Μαθαίνω θα μαζευτεί πολύς κόσμος στο Δαις αύριο πρωί και δεν καταλαβαίνω γιατί. Εκτός από τον πρωταθλητή ΕΣΚΑ τι άλλο περιμένουν να δουν. Ή περιμένουν να κάνουν σκάουτινγκ. Το πως θα χάσουν?
Gkos
Και τίποτα να μην είχα να κάνω δεν πήγαινα σε αυτό😂
m-papous
QUOTE (Gkos @ Mar 2 2019, 18:01 ) *
Και τίποτα να μην είχα να κάνω δεν πήγαινα σε αυτό😂

Mi 2
gavronick
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 24 - 44
m-papous
Θα ήθελα να ενημερώσω τους αθλητές και τους γονείς τους πως ο ομοσπονδιακός προπονητής κ. Σγουρίτσας και οι συνεργάτες του βλέπουν τουλάχιστον 10 παιχνίδια το Σαββατοκύριακο ο καθένας προκειμένου να κάνουν τις καλύτερες κλήσεις στην Εθνική.
Ήδη στην περασμένη προπόνηση υπήρχαν αρκετά παιδιά από το σκάουτινγκ.
abovetherim
QUOTE (m-papous @ Mar 23 2019, 13:50 ) *
Θα ήθελα να ενημερώσω τους αθλητές και τους γονείς τους πως ο ομοσπονδιακός προπονητής κ. Σγουρίτσας και οι συνεργάτες του βλέπουν τουλάχιστον 10 παιχνίδια το Σαββατοκύριακο ο καθένας προκειμένου να κάνουν τις καλύτερες κλήσεις στην Εθνική.
Ήδη στην περασμένη προπόνηση υπήρχαν αρκετά παιδιά από το σκάουτινγκ.


Ενδιαφέρον. Μπορείτε να μας πείτε κάτι περισσότερο; Επίσης έμαθα πριν από λίγο ότι έγινε περίπου στα κρυφά, ένα δυνατό παιχνίδι Παμπαιδικού σήμερα, όπου η μια ομάδα δεν κατέβασε τη Β', αλλά την Α' για λόγους μάλλον προπόνησης και όχι μόνο. Ξέρει κανείς να μας πει τίποτα;;
Gkos
Εγώ νομίζω πως ειρωνεύεται ξεκαθαρα παντως wink.gif
m-papous
QUOTE (abovetherim @ Mar 23 2019, 14:56 ) *
Ενδιαφέρον. Μπορείτε να μας πείτε κάτι περισσότερο; Επίσης έμαθα πριν από λίγο ότι έγινε περίπου στα κρυφά, ένα δυνατό παιχνίδι Παμπαιδικού σήμερα, όπου η μια ομάδα δεν κατέβασε τη Β', αλλά την Α' για λόγους μάλλον προπόνησης και όχι μόνο. Ξέρει κανείς να μας πει τίποτα;;

Έχω πει πως δεν μιλάω για κάποιες ομάδες. Όταν κατεβάζεις Α' ομάδα αντί για Β" σημαίνει πως τα παιδιά της Β' τα έχει μόνο για τα φράγκα. Φανταστείτε πως θα νιώθουν τα παιδιά. Σε κάθε περίπτωση οι βαθμοί με τις Β' ομάδες δεν μετράνε τουλάχιστον σύμφωνα με την προκήρυξη.



QUOTE (Gkos @ Mar 23 2019, 15:03 ) *
Εγώ νομίζω πως ειρωνεύεται ξεκαθαρα παντως wink.gif

Εγώ νομίζω πως τον έχεις δει, αλλά σου είπαν να μην τον μαρτυρήσεις.
abovetherim
QUOTE (m-papous @ Mar 23 2019, 16:10 ) *
Έχω πει πως δεν μιλάω για κάποιες ομάδες. Όταν κατεβάζεις Α' ομάδα αντί για Β" σημαίνει πως τα παιδιά της Β' τα έχει μόνο για τα φράγκα. Φανταστείτε πως θα νιώθουν τα παιδιά. Σε κάθε περίπτωση οι βαθμοί με τις Β' ομάδες δεν μετράνε τουλάχιστον σύμφωνα με την προκήρυξη.



Δεν συμφωνώ μαζί σας και επιτρέψτε μου να το εξηγήσω. Αν μιλάμε για τις δύο ομάδες που υποτίθεται ότι είναι τα φαβορί για να παίξουν στον τελικό, το να κατέβει στη φάση ομίλων η μια με την Α και η άλλη να κατεβάσει τους Β ή ανάποδα, επειδή έτσι τα έβαλε η ανεγκέφαλη ΕΣΚΑ, δεν ωφελεί κανέναν από τους δύο και κανένα παιδί από τις 4 ομάδες (Α και Β των δύο συλλόγων).
Πρακτικά θεωρώ σωστό αυτό που έγινε, άλλωστε άλλο ρώτησα. Ξαναλέω, σήμερα το πρωί, έγινε πρόβα τελικού Παμπαίδων και άρα ένα ματς με εξαιρετικό ενδιαφέρον. Ξέρει κανείς να μας πει τι έγινε;;;
m-papous
QUOTE (abovetherim @ Mar 23 2019, 16:21 ) *
Δεν συμφωνώ μαζί σας και επιτρέψτε μου να το εξηγήσω. Αν μιλάμε για τις δύο ομάδες που υποτίθεται ότι είναι τα φαβορί για να παίξουν στον τελικό, το να κατέβει στη φάση ομίλων η μια με την Α και η άλλη να κατεβάσει τους Β ή ανάποδα, επειδή έτσι τα έβαλε η ανεγκέφαλη ΕΣΚΑ, δεν ωφελεί κανέναν από τους δύο και κανένα παιδί από τις 4 ομάδες (Α και Β των δύο συλλόγων).
Πρακτικά θεωρώ σωστό αυτό που έγινε, άλλωστε άλλο ρώτησα. Ξαναλέω, σήμερα το πρωί, έγινε πρόβα τελικού Παμπαίδων και άρα ένα ματς με εξαιρετικό ενδιαφέρον. Ξέρει κανείς να μας πει τι έγινε;;;

Με το σκεπτικό σου δεν θα ασχοληθώ γιατί η άποψη του καθενός είναι σεβαστή.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως ξέρεις τις ομάδες του τελικού. Αν δεν κάνω λάθος, μετά τους ομίλους έχουμε κληρώσεις. Και μετά τις κληρώσεις F4. Δηλαδή ακόμα και οι αντίπαλοι την πρώτη μέρα του F4 έχουν βγει?
abovetherim
QUOTE (m-papous @ Mar 23 2019, 17:00 ) *
Με το σκεπτικό σου δεν θα ασχοληθώ γιατί η άποψη του καθενός είναι σεβαστή.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως ξέρεις τις ομάδες του τελικού. Αν δεν κάνω λάθος, μετά τους ομίλους έχουμε κληρώσεις. Και μετά τις κληρώσεις F4. Δηλαδή ακόμα και οι αντίπαλοι την πρώτη μέρα του F4 έχουν βγει?


Μάλιστα. Οπότε με τη διατύπωση "οι δύο κατά τεκμήριο πιο δυνατές ομάδες", είστε ικανοποιημένος; για το δια ταύτα, έχουμε να πούμε κάτι;
STEPH CARRY
QUOTE(abovetherim @ Mar 23 2019, 16:21 ) *
Δεν συμφωνώ μαζί σας και επιτρέψτε μου να το εξηγήσω. Αν μιλάμε για τις δύο ομάδες που υποτίθεται ότι είναι τα φαβορί για να παίξουν στον τελικό, το να κατέβει στη φάση ομίλων η μια με την Α και η άλλη να κατεβάσει τους Β ή ανάποδα, επειδή έτσι τα έβαλε η ανεγκέφαλη ΕΣΚΑ, δεν ωφελεί κανέναν από τους δύο και κανένα παιδί από τις 4 ομάδες (Α και Β των δύο συλλόγων).
Πρακτικά θεωρώ σωστό αυτό που έγινε, άλλωστε άλλο ρώτησα. Ξαναλέω, σήμερα το πρωί, έγινε πρόβα τελικού Παμπαίδων και άρα ένα ματς με εξαιρετικό ενδιαφέρον. Ξέρει κανείς να μας πει τι έγινε;;;

Πολύ εύκολα ο Δούκας με 20 πόντους διαφορά. Δεν νομίζω να έχει αντίπαλο στους 2004 στην Αθήνα.
Και οι δύο ομάδες έπαιξαν μάλλον κομπλέ από ότι έμαθα.
gavronick
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 20 - 93
abovetherim
QUOTE (STEPH CARRY @ Mar 23 2019, 17:19 ) *
Πολύ εύκολα ο Δούκας με 20 πόντους διαφορά. Δεν νομίζω να έχει αντίπαλο στους 2004 στην Αθήνα.
Και οι δύο ομάδες έπαιξαν μάλλον κομπλέ από ότι έμαθα.


Ευχαριστούμε
gavronick
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 73 - 29
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.