Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Μαρούσι (ημιτελικοί play-off Α1)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
panagiotisTheDream
Λοιπόν, ας αφήσουμε τα μεταγγραφικά και τα... Γιαννακικά που δεν είναι της παρούσης και ας πάμε στο δια ταύτα....

Σήμερα ξεκινά η σειρά με το Μαρούσι στο ΣΕΦ, 18:00 απ' ευθείας απ' τον ΑΝΤ1.


για να περάσουμε στα αγωνιστικά λοιπόν και να πούμε τι προβλέπουμε για τη σειρά....

Ίσως πάρει χρόνο ο Σόφο σήμερα, απ' ό,τι διάβασα...
ee4649
Δύσκολο παιχνίδι,το μαρούσι είναι πολύ καλή ομάδα,θέλει μεγάλη προσοχή
Αν θα πάρει συμμετοχή ή όχι ο Σόφο δεν νομίζω ότι πρέπει να μας ενδιαφέρει...
σημασία έχει το καλό της ομάδας κ όχι ο Σόφο,Ολυμπιακός λεγόμαστε κ όχι Σόφο
Πάμε γερά για το 1-0
Να έχουμε το νου μας κ στον "δικό" μας Μαυροκεφαλίδη και ας δούμε και την παρουσία του Γλυνιαδάκη
Vas
είμαι ο μόνος που έχει ζαληστεί από την τηλεοπτική κάλυψη??

Τι αθλιότητα είναι αυτη??
a bullet for your head
Ο ΟΣΦΠ ειναι παρα πολυ ευστοχος απ το ζωγραφιστο και ελεγχει τα ρημπαουντ..
Πηρε απ την αρχη το προβαδισμα και ελεγξε πληρως τον ρυθμο.
Δεν χωρα πολλη κριτικη το ματς..
Ενδιαφερον το γεγονος οτι ο Σοφο ''επανα-υπολόγιζεται''..και γινεται και προσπαθεια στο να τροφοδοτηθει..
40 ποντοι ηταν αυτοι..απ τη φρον-λαιν του ΠΑΟ στον ημιτελικο του Βερολινου..
Για να δουμε τι θα γινει στο Μαρουσι..
vastravoud
O Τσίλντρες τι έπαθε; Ελαφρύ διάστρεμμα;
gallistis
ανετος ο ολυμπιακός.περιμενα οτι το μαρουσι θα ηταν πιο ανταγωνιστικο.μαλλον για σκουπα παει η σειρα.μεσα στη ρακετα ηταν ανικητος ο ολυμπιακος.
a bullet for your head
QUOTE(gallistis @ May 10 2009, 19:38 ) *
ανετος ο ολυμπιακός.περιμενα οτι το μαρουσι θα ηταν πιο ανταγωνιστικο.μαλλον για σκουπα παει η σειρα.μεσα στη ρακετα ηταν ανικητος ο ολυμπιακος.

Ο ΟΣΦΠ ηταν πολυ σοβαρος σημερα και δεν υποτιμησε καθολου το Μαρουσι.
Ομως,δεν θα ειναι ''φυσιολογικο'' να εχει και στα επομενα ματς,39 στα 51 διποντα..μιλαμε για εξωπραγματικο ποσοστο..συν οτι ελεγξε και τα ρημπαουντ.
Αν κανει το διπλο στον Αγ.Θωμα,θα σκουπισει και τη σειρα.
Παντως αναμενω διαφορετικη εικονα απ το Μαρουσι και θα ειναι πολυ πιο ανταγωνιστικο στην εδρα του.
Πρεπει το προπονητικο σταφ του Αμαρουσιου,να μελετησει παρα πολλες ωρες το DVD του σημερινου παιχνιδιου..
Air Kef
Πάρα πολύ ωραίο μπάσκετ από τον ΟΣΦΠ σήμερα, τυχεροί οσοι πήγαν στο ΣΕΦ. smile.gif

Έβλεπα τον Βούισιτς και σκεφτόμουν και τον Βουισιτς του ημιτελικού και αναρωτιόμουν αν είναι ο ίδιος παίκτης..

Σόφο πήρε χρόνο, έδειξε βελτιωμένος σε σχέση με το ματς στην Ρόδο, μακάρι να μπορέσει στους τελικούς να βοηθήσει..

Ο Τσίλι κατάφερε να γυρίσει το ποδι του πηδώντας κάθετα! tongue.gif
Α ρε Τζος.. Κρίμα η καταπληκτική τάπα..
tasos66
Στο ρελαντι η ομαδαρα κερδισε σημερα χωρις να ανεβασει ιδιαιτερα στροφες.Το μαρουσι δεν απειλησε ουτε στιγμη.Ο Σοφο αρκετα καλος απεδειξε για ακομα μια φορα πως ειναι χρησιμος εξ αιτιας κυριως του οτι μπορει να τραβηξει παιχτες.Παμε για το 2-0
Johnnys
Η γραμμη των ψηλων υγιης ηταν αυτη που κυριαρχησε και εκανε την μεγαλη διαφορα...Γενικα πολυ καλη παρουσια της ομαδας ωραιο μπασκετ ο χρονος μοιραστηκε σε πολλους παικτες.Χαρακτηριστικα Βουισιτς 20ποντους,Σχορτσιανιτης 9,Μπουρουσης 15(με πολυ καλη εμφανιση σε ολους τους τομεις),Πριντεζης 16,Eρτσεγκ 8...Παπαλουκας παλι χαλαρα και μενονας εξω και αρκετο χρονο μοιρασε 9ασιστ..Τσιλντρες μεχρι τον τραυματισμο του ηταν αρκετα καλος εβαλε καποιους ποντους και επαιξε αρκετα καλη αμυνα(ανυπαρκτος γενικα ο Στιβενοσον που θυμαστε τι μας εχει κανει σε αλλα παιχνιδια)
banou7
Παιδιά μετά το παιχνίδι πήγα από τα αποδυτήρια και είδα τον αφάνα υποβασταζόμενο και τον γιατρό να λέει "πάμε για ακτινογραφίες...". Τόση γκαντεμιά πια;
j-kidd13
O Σοφο,αναλογικα με την περιπτωση του παντα,εδειξε μια χαρα.Οσο τον ειδα να παιζει....Φανηκε και αδυνατισμενος νομιζω...
panagiotisTheDream
Μπράβο στην ομάδα για το πολύ καλό και απολαυστικό μπάσκετ που έπαιξε σήμερα, δείχνοντας ότι μπορεί να συνεχίσει σε υψηλούς ρυθμούς μέχρι το τέλος παρά τον αποκλεισμό στο Φ4 και την όποια ψυχολογική φθορά μπορεί να είχε αυτό. Πολύ σημαντικό αυτό για τη δύσκολη -ομολογουμένως- συνέχεια στα πλέι οφ....σημαντικό το ότι η ομάδα δεν πτοείται και πάμε φουλ για τελικούς. Μάλλον όχι και τόσο φουλ, με την γκαντεμιά που μας δέρνει και τον νέο τραυματισμό του Τσίλι, που είχε δείξει πως επανακάμπτει μετά τον τραυματισμό και την απουσία του. angry_red.gif

στα συν και η πολύ ουσιαστική συμμετοχή του Σοφοκλή, που πιθανώς να σημαίνει πως ο κόουτς τον υπολογίζει για τους τελικούς.....

υγ: αυτός ο Γλυνιαδάκης τι ξύλο έφαγε σήμερα από Βούιτσιτς, Μπουρού και Σόφο!! 56.gif 71.gif
Kanapes
QUOTE(banou7 @ May 10 2009, 21:26 ) *
Παιδιά μετά το παιχνίδι πήγα από τα αποδυτήρια και είδα τον αφάνα υποβασταζόμενο και τον γιατρό να λέει "πάμε για ακτινογραφίες...". Τόση γκαντεμιά πια;

Μην ανυσηχεις. τελικα ελαφρυ διαστρεμα εχει οπως ανακοινωσαν και δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. κριμα ειναι ο τελικος να μην εχει καποιο μεγαλο παικτη. εγω θελω να σας αντιμετωπισουμε και ολοι να ειναι πληρεις.
kotzito
Καλο μπασκετ και ευκολη νικη,πιο ευκολα απ 'οτι περιμενα.Οντως εξωπραγματικο το ποσοστο και ειναι πολυ δυσκολο εως απιθανο να το δουμε και στους τελικους.Οι παικτες και ο Γιαννακης ειναι πιο αποφασισμενοι απο ποτε την τελευταια 3ετια να παρουν το πρωταθλημα.Αυτο φανηκε απο την ορεξη τους να τελειωσουν οσο πιο γρηγορα γινεται το Μαρουσι και μετα να πανε στους τελικους για να σηκωσουν την κουπα μεσα στο ΣΕΦ.Πολυ καλη η φροντ-λαιν,ας ελπισουμε οτι θα συνεχισει να ειναι ετσι.Επανεμφανιση του Σοφοκλη,ο οποιος ηταν εμφανως αδυνατισμενος και πλεον αρχιζω να πιστευω οτι ο Γιαννακης αν οχι σε ολα τα παιχνιδια με τον Παναθηναικο,σε 2-3 τουλαχιστον θα του δωσει κανα 5λεπτο ή 10λεπτο,ειδικα μετα το παθημα στον ημιτελικο του Βερολινου.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ee4649 @ May 10 2009, 16:18 ) *
Δύσκολο παιχνίδι,το μαρούσι είναι πολύ καλή ομάδα,θέλει μεγάλη προσοχή
Αν θα πάρει συμμετοχή ή όχι ο Σόφο δεν νομίζω ότι πρέπει να μας ενδιαφέρει...
σημασία έχει το καλό της ομάδας κ όχι ο Σόφο,Ολυμπιακός λεγόμαστε κ όχι Σόφο
Πάμε γερά για το 1-0
Να έχουμε το νου μας κ στον "δικό" μας Μαυροκεφαλίδη και ας δούμε και την παρουσία του Γλυνιαδάκη

Να μην ασχολουμαστε με τον Σοφο που ειναι δικος μας παιχτης
και να ασχολουμαστε με τους ξενους???

Δυστυχως για τον Γιαννακη ο Σοφο τον εξεθεσε σημερα για την μη συμμετοχη του στο Φ4.

Οσο για τον Γλυνιαδακη και τον Μαυροκεφαλιδη, καλα ειναι εκει που ειναι.
Τετοιους παιχτες δεν τους θελουμε.

Φερτε επιτελους πισω τον Γουντς. Ο ''Λακης'' ολο τραυματιας ειναι.
Μπορουμε να κανουμε αλλαγη παιχτη τωρα???

apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 01:13 ) *
Φερτε επιτελους πισω τον Γουντς. Ο ''Λακης'' ολο τραυματιας ειναι.
Μπορουμε να κανουμε αλλαγη παιχτη τωρα???


Οι αλλαγες εκλεισαν με την αρχη των πλει-οφ rolleyes.gif ..Να δω ποσες φορες θα ξανακουσω για τον Γουντς ενω δεν επιτρεπονται οι αλλαγες.. wink.gif
eftixixs7
QUOTE (ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 01:13 ) *
Να μην ασχολουμαστε με τον Σοφο που ειναι δικος μας παιχτης
και να ασχολουμαστε με τους ξενους???

Δυστυχως για τον Γιαννακη ο Σοφο τον εξεθεσε σημερα για την μη συμμετοχη του στο Φ4.

Οσο για τον Γλυνιαδακη και τον Μαυροκεφαλιδη, καλα ειναι εκει που ειναι.
Τετοιους παιχτες δεν τους θελουμε.

Φερτε επιτελους πισω τον Γουντς. Ο ''Λακης'' ολο τραυματιας ειναι.
Μπορουμε να κανουμε αλλαγη παιχτη τωρα???

Ο ΣΟΦΟ καλα θα ηταν να παιξει ετσι οπως με το μαρουσι σε κανα σοβαρο αγωνα.Αν παντως εχεις παει ΣΕΦ και τον δεις πως αντιδρα γενικως ακομη και οταν κερδιζουμε μαλλον θα αλλαξεις γνωμη γι'αυτον. Οσο για τον Γουντς μην το κανουμε οπως οι παοκτσηδες με τον ΓΚΑΡΣΙΑ. Μπουνιες ολοι μπορουν να ριξουν το δυσκολο ειναι να κρατηθεις στην πιεση του αγωνα και δη στην πιεση ενος τελικου.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(eftixixs7 @ May 11 2009, 14:38 ) *
Ο ΣΟΦΟ καλα θα ηταν να παιξει ετσι οπως με το μαρουσι σε κανα σοβαρο αγωνα.Αν παντως εχεις παει ΣΕΦ και τον δεις πως αντιδρα γενικως ακομη και οταν κερδιζουμε μαλλον θα αλλαξεις γνωμη γι'αυτον. Οσο για τον Γουντς μην το κανουμε οπως οι παοκτσηδες με τον ΓΚΑΡΣΙΑ. Μπουνιες ολοι μπορουν να ριξουν το δυσκολο ειναι να κρατηθεις στην πιεση του αγωνα και δη στην πιεση ενος τελικου.

Εχω διαρκειας απο το 1993.
Μια χαρα αντιδραει και πολυ ηρεμα.

Εγω, αν με εβαζε ο προπονητης μου και εβαζα 7 ποντους σε 5 λεπτα, με 2 ασιστ
και με εβγαζε για να βαλει τον Ερτσεγκ
θα του εριχνα κατι καντηλια στον παγκο, ολα δικα του.

Χθες ο Σοφο εδειξε οτι ειναι μια χαρα και μπορει να παιξει ανετα 15 λεπτα.
Αντι λοιπον να βαζει τον Ερτσεγκ απο τον οποιο δεν περιμενουμε τιποτα,
ας αφηνε τον Σοφο μεσα, που μπορει με τον ΠΑΟ να αποδειχτει το οπλο μας.
eftixixs7
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 14:51 ) *
Εχω διαρκειας απο το 1993.
Μια χαρα αντιδραει και πολυ ηρεμα.

Εγω, αν με εβαζε ο προπονητης μου και εβαζα 7 ποντους σε 5 λεπτα, με 2 ασιστ
και με εβγαζε για να βαλει τον Ερτσεγκ
θα του εριχνα κατι καντηλια στον παγκο, ολα δικα του.


Τοτε φιλε μου θα ειχες και εσυ την τυχη του σοφο στην καλυτερη περιπτωση γιατι εγω αν ημουν ο Γιαννακης και μου κανε αυτα που κανει ο Σοφο θα τον εστελνα δανεικο στον ηλυσιακο μπας και χασει κανα κιλο..
ee4649
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 14:51 ) *
Εχω διαρκειας απο το 1993.
Μια χαρα αντιδραει και πολυ ηρεμα.

Εγω, αν με εβαζε ο προπονητης μου και εβαζα 7 ποντους σε 5 λεπτα, με 2 ασιστ
και με εβγαζε για να βαλει τον Ερτσεγκ
θα του εριχνα κατι καντηλια στον παγκο, ολα δικα του.

Χθες ο Σοφο εδειξε οτι ειναι μια χαρα και μπορει να παιξει ανετα 15 λεπτα.
Αντι λοιπον να βαζει τον Ερτσεγκ απο τον οποιο δεν περιμενουμε τιποτα,
ας αφηνε τον Σοφο μεσα, που μπορει με τον ΠΑΟ να αποδειχτει το οπλο μας.

Λύκε τον έβγαλε γιατί κουράστηκε,ο ίδιος ζήτησε αλλαγή
Γενικά τώρα έχει την ευκαιρία να ξαναπαίξει μπάσκετ σε υψηλό επίπεδο,αν το αποδείξει
να είσαι σίγουρος ότι ο δράκος θα τον υπολογίζει...τον γουστάρει τον Σόφο κ το έχει αποδείξει τόσες φορές
στο χέρι του Σόφο είναι,όλοι τον θέλουμε...να παίξει επιτέλους μπάσκετ κ κυρίως να βάλει μυαλό κ θα δεις ότι ο δράκος θα τον βάζει,αυτό είναι σίγουρο..Με καλό Σόφο εννοείτε ότι ανεβαίνουμε επίπεδο,όλοι τον θέλουμε
eftixixs7
Εγω δεν θυμαμαι για αλλον παικτη να ειε η ομαδα τοση υπομονη..Σκεφτειτε σε ποσο κομβικη εποχη μας αφησε ξεκρεμαστους και οταν του ζητηθηκε να ζητησει συγνωμη ειπε οτι δε μετανιωνει και πηγαμε μεχρι το φαιναλ4 με 2 ψηλους εκ των οποιων ο 1 παραμονη ημιτελικου ανεςβασε 40 πυρετο και δεν ειχε δυναμη ο ανθρωπος για αμυνα, και ο αλλος επιασε μετρια αποδοση και ετσι φαγαμε 40 ποντους μεσα απο τη ρακετα
Tretiak
Eίναι στις 3 νίκες η σειρά ? huh.gif
PAKMAN
ΝΑΙ....
kotzito
Εξω και ο Τσιλντρες απο το 2ο παιχνιδι,περισσοτερο για προληπτικους λογους.Οποτε παμε με μοναδικο 3αρι τον Πελεκανο(αυτη η γκαντεμια συνεχιζεται).Το βλεπω δυσκολο παντως ο Σχορτσανιτης να αγωνιστει παραπανω απο 10 λεπτα αυριο.Με τον Γιαννακη ομως να τον βαζει 5 και 10 λεπτα δεν μπορει να σχηματιστει γνωμη για το αν ειναι οντως στα επιπεδα που ηταν μεχρι και πριν 2 χρονια.Τουλαχιστον μην μας τραυματιστει κανας Μπουρουσης ή Βουισιτς και παμε στους τελικους με ενα 4αρι το οποιο δεν εχει σταθερη αποδοση,αλλο ενα 4αρι που δεν δειχνει ικανο να αγωνιστει πανω απο 5 λεπτα και τον Σοφοκλη ο οποιος ουτε ο ιδιος δεν θυμαται απο ποτε εχει να παιξει παραπανω απο 15 λεπτα. wacko.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(eftixixs7 @ May 11 2009, 14:59 ) *
Τοτε φιλε μου θα ειχες και εσυ την τυχη του σοφο στην καλυτερη περιπτωση γιατι εγω αν ημουν ο Γιαννακης και μου κανε αυτα που κανει ο Σοφο θα τον εστελνα δανεικο στον ηλυσιακο μπας και χασει κανα κιλο..

Μεχρι στιγμης εχω παιξει μονο 19 χρονια
και το εχω κανει σε.. δεν θυμαμαι ποσους... προπονητες.

Οταν κανεις τον λαλακα και τα ανεχεσαι ολα χωρις να μιλας
τοτε ειναι πολυ ευκολο να σε καβαλησει ο καθε προπονητης.

Μεχρι στιγμης εχει αποδειχτει οτι η ομαδα τον εχει αναγκη τον Σοφο,
αν θελουμε να σηκωσουμε κατι επιτελους.
ee4649
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 20:14 ) *
Μεχρι στιγμης εχω παιξει μονο 19 χρονια
και το εχω κανει σε.. δεν θυμαμαι ποσους... προπονητες.

Οταν κανεις τον λαλακα και τα ανεχεσαι ολα χωρις να μιλας
τοτε ειναι πολυ ευκολο να σε καβαλησει ο καθε προπονητης.

Μεχρι στιγμης εχει αποδειχτει οτι η ομαδα τον εχει αναγκη τον Σοφο,
αν θελουμε να σηκωσουμε κατι επιτελους.

Όπως αποδείχτηκε η ομάδα μπορεί κ χωρίς τον Σόφο 25-1 στο πρωτάθλημα με ελάχιστες συμμετοχές
και Φ4 στην Ευρωλίγκα

Τα περί..θέλουμε τον Σόφο στην ομάδα για να σταματήσουμε τον Πέκοβιτς δεν ισχύουνε
ο Πέκοβιτς σταματιέται μόνο με σωστή αμυντική λειτουργία από όλη την ομάδα
Ούτε ο Μεσίνα έχει Σόφο,ούτε κανείς,δεν τον χρειαζόμαστε για να σταματήσει τον Πέκοβιτς...
Το να έχεις τον Σόφο υγειή σίγουρα είναι μεγάλο πλεονέκτημα,αλλά αυτό πρέπει να το καταλάβει ο ίδιος
όσο δεν το καταλαβαίνει η ομάδα δεν τον έχει ανάγκη κ το απέδειξε
eftixixs7
[quote name='ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.' date='May 11 2009, 20:14 ' post='300072']
Μεχρι στιγμης εχω παιξει μονο 19 χρονια
και το εχω κανει σε.. δεν θυμαμαι ποσους... προπονητες.

Οταν κανεις τον λαλακα και τα ανεχεσαι ολα χωρις να μιλας
τοτε ειναι πολυ ευκολο να σε καβαλησει ο καθε προπονητης.

Μεχρι στιγμης εχει αποδειχτει οτι η ομαδα τον εχει αναγκη τον Σοφο,
αν θελουμε να σηκωσουμε κατι επιτελους.
[/quote

Εσυ φιλε ποιον θα προτιμουσες στην ομαδα? τον ΣΟΦΟ η τον πεκοβιτς?Τον Σοφο η τον Γλυνιαδακη? Τον σοφο η τον Παπαδοπουλο?Σε ρωταω 3 παικτες που ηδη αγωνζονται η που στο παρελθον εχουν αγωνιστει στο ελληνικο πρωταθλημα χωρις καν να σου αναφερω καποιο μεγαλο ονομα απο ευρωπη η απο αμερικη.Τωρα για το παρελθον σου δεν το ξερω μαγκια σου που παιζεις τοσα χρονια απλα το θεμα ειναι οτι τετοιου ειδους συμπεριφορες συνηθως γινονται σε μικρες ομαδες(για τον σοφοκλη εννοω) και καλως η κακως ο προπονητης εχει το κουμαντο σε 1 ομαδα.Απλα οταν ενας παικτης δημιουργει συχνα προβληματα τοτε αυτος ειναι ο προβληματικος και οχι ο προπονητης..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ee4649 @ May 11 2009, 20:21 ) *
Όπως αποδείχτηκε η ομάδα μπορεί κ χωρίς τον Σόφο 25-1 στο πρωτάθλημα με ελάχιστες συμμετοχές
και Φ4 στην Ευρωλίγκα
Τα περί..θέλουμε τον Σόφο στην ομάδα για να σταματήσουμε τον Πέκοβιτς δεν ισχύουνε
ο Πέκοβιτς σταματιέται μόνο με σωστή αμυντική λειτουργία από όλη την ομάδα
Ούτε ο Μεσίνα έχει Σόφο,ούτε κανείς,δεν τον χρειαζόμαστε για να σταματήσει τον Πέκοβιτς...
Το να έχεις τον Σόφο υγειή σίγουρα είναι μεγάλο πλεονέκτημα,αλλά αυτό πρέπει να το καταλάβει ο ίδιος
όσο δεν το καταλαβαίνει η ομάδα δεν τον έχει ανάγκη κ το απέδειξε

Και τι εγινε που πηγαμε στο Φ4????
Τεταρτοι και καταιδρωμενοι.
Οπως εχει αποδειχτει ο Σοφο ειναι ο μοναδικος απο την ομαδα που μπορει να σπρωξει ΑΝΕΤΑ τον Πεκο.

QUOTE(eftixixs7 @ May 11 2009, 20:27 ) *
Εσυ φιλε ποιον θα προτιμουσες στην ομαδα? τον ΣΟΦΟ η τον πεκοβιτς?Τον Σοφο η τον Γλυνιαδακη? Τον σοφο η τον Παπαδοπουλο?Σε ρωταω 3 παικτες που ηδη αγωνζονται η που στο παρελθον εχουν αγωνιστει στο ελληνικο πρωταθλημα χωρις καν να σου αναφερω καποιο μεγαλο ονομα απο ευρωπη η απο αμερικη.Τωρα για το παρελθον σου δεν το ξερω μαγκια σου που παιζεις τοσα χρονια απλα το θεμα ειναι οτι τετοιου ειδους συμπεριφορες συνηθως γινονται σε μικρες ομαδες(για τον σοφοκλη εννοω) και καλως η κακως ο προπονητης εχει το κουμαντο σε 1 ομαδα.Απλα οταν ενας παικτης δημιουργει συχνα προβληματα τοτε αυτος ειναι ο προβληματικος και οχι ο προπονητης..

Ποιος Παπαδοπουλος???
Που παιζει αυτος??? ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ.

Τον Γλυνιαδακη τον ειδαμε και χθες.
20 ποντους για πλακα του εβαλε ο Βουισιτς ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ.
Για το Μαρουσι καλος ειναι, αλλα μεχρι εκει.

Ο Πεκοβιτς ειναι οντως καλος.
vastravoud
Ενα βιντεάκια από γιουτουμπ να δει ο Σοφοκλής με τον Γκλεν Ντέιβις να βάζει καλάθι στη λήξη ίσως του έκανε λιγάκι καλό.
ee4649
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 20:35 ) *
Και τι εγινε που πηγαμε στο Φ4????
Τεταρτοι και καταιδρωμενοι.
Οπως εχει αποδειχτει ο Σοφο ειναι ο μοναδικος απο την ομαδα που μπορει να σπρωξει ΑΝΕΤΑ τον Πεκο.

Και μόνο που πήγαμε Φ4 μετά από 4 χρόνια είναι τεράστια επιτυχία φίλε Λύκε..
Είναι δυνατόν ολόκληρος ολυμπιακός να έχει ανάγκη έναν παίχτη?
το βλέπεις σωστο εσύ αυτό?
Μια ομάδα είναι ομάδα κ δεν στηρίζεται μόνο σε έναν παίχτη,αν θελήσει να παίξει μπάσκετ τότε καλώς
διαφορετικά να πάει σε καμιά ταβέρνα,ήδη έχουμε κάνει πολύ υπομονή με αυτόν τον παίχτη
και αυτός μας έχει γράψει κανονικά,να βάλει μυαλό διαφορετικά άντε γεια..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(ee4649 @ May 11 2009, 20:47 ) *
Και μόνο που πήγαμε Φ4 μετά από 4 χρόνια είναι τεράστια επιτυχία φίλε Λύκε..
Είναι δυνατόν ολόκληρος ολυμπιακός να έχει ανάγκη έναν παίχτη?
το βλέπεις σωστο εσύ αυτό?
Μια ομάδα είναι ομάδα κ δεν στηρίζεται μόνο σε έναν παίχτη,αν θελήσει να παίξει μπάσκετ τότε καλώς
διαφορετικά να πάει σε καμιά ταβέρνα,ήδη έχουμε κάνει πολύ υπομονή με αυτόν τον παίχτη
και αυτός μας έχει γράψει κανονικά,να βάλει μυαλό διαφορετικά άντε γεια..

Στο Φ4 πηγαμε λογω των 35μυριων που πληρωσαν οι Αγγελο.
Πηγαμε επισης επειδη πεσαμε με την Ρεαλ και οχι με την Σιενα στους 8.

Τα ιδια θα ελεγα αν στην θεση του Σοφο ηταν ο Παπαλουκας ή ο Μπουρουσης.
Αυτοι ειναι οι παιχτες που μπορουν να αλλαξουν ενα παιχνιδι.


QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 20:35 ) *
Ποιος Παπαδοπουλος???
Που παιζει αυτος??? ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ.

Τον βρηκα.
Εριξε την Φορτιτουτο στην β' εθνικη.
lamar
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 14:51 ) *
Εχω διαρκειας απο το 1993.
Μια χαρα αντιδραει και πολυ ηρεμα.

Εγω, αν με εβαζε ο προπονητης μου και εβαζα 7 ποντους σε 5 λεπτα, με 2 ασιστ
και με εβγαζε για να βαλει τον Ερτσεγκ
θα του εριχνα κατι καντηλια στον παγκο, ολα δικα του.

Χθες ο Σοφο εδειξε οτι ειναι μια χαρα και μπορει να παιξει ανετα 15 λεπτα.
Αντι λοιπον να βαζει τον Ερτσεγκ απο τον οποιο δεν περιμενουμε τιποτα,
ας αφηνε τον Σοφο μεσα, που μπορει με τον ΠΑΟ να αποδειχτει το οπλο μας.

α). Γι αυτο ακριβως τον λογο σε "εστειλε" ο Μπιλαλης.

β). Αν επαιρνες μισο εκατομυριακι τον χρονο μαλλον δεν θα μιλαγες, οπως κανει και ο "χοντρος".
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(lamar @ May 12 2009, 00:55 ) *
α). Γι αυτο ακριβως τον λογο σε "εστειλε" ο Μπιλαλης.

β). Αν επαιρνες μισο εκατομυριακι τον χρονο μαλλον δεν θα μιλαγες, οπως κανει και ο "χοντρος".

Εφυγα γιατι το μπασκετ που παιζαμε ηταν για τα πανηγυρια
και γιατι δεν επαιρνα αυτα που ειχαμε πει.

οσα και να μου εδιναν, αν ο προπονητης με εβαζε 4-5 λεπτα σε καθε ματς, για να παιζει ο Ερτσεγκ,
θα γινοταν του ''κουτρουλη ο γαμος''
PARISINOS
Παντως φιλε ΛΥΚΕ μια απλη επισημανση επειδη το εχω δει να το γραφεις αρκετες φορες.

Ο σοφο δεν εξαφανισε τον πεκοβιτς ποτε. Στο ματς το πρωτου γυρου στον ΟΑΚΑ , στο οποιο ειναι το μονο που βρεθηκαν αντιμετωποι, ο πεκο εβαλε 8 ποντους στο πρωτο δεκαλεπτο εναντια στο σοφοκλη.

Οποτε αμυντικα εναντια στον πεκοβιτς εχει προβλημα μεχρι και ο σοφοκλης.

Η μονη διαφορα ειναι οτι ενω εφαγε 8, εβαλε και 6 χανοντας και 2 βολες. Οποτε ουσιαστικα αν εχεις τον καλο σοφο μεσα, πεκοβιτς και σοφο αλληλοεξουδετερονονται. Αλλα τους 20 του πεκοβιτς θα τους φας, αν παει η μπαλα μεσα. Και για να μην παει, ειναι δουλεια ολης της αμυνας, και οχι μονο του ψηλου.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(PARISINOS @ May 12 2009, 01:05 ) *
Παντως φιλε ΛΥΚΕ μια απλη επισημανση επειδη το εχω δει να το γραφεις αρκετες φορες.

Ο σοφο δεν εξαφανισε τον πεκοβιτς ποτε. Στο ματς το πρωτου γυρου στον ΟΑΚΑ , στο οποιο ειναι το μονο που βρεθηκαν αντιμετωποι, ο πεκο εβαλε 8 ποντους στο πρωτο δεκαλεπτο εναντια στο σοφοκλη.

Οποτε αμυντικα εναντια στον πεκοβιτς εχει προβλημα μεχρι και ο σοφοκλης.

Η μονη διαφορα ειναι οτι ενω εφαγε 8, εβαλε και 6 χανοντας και 2 βολες. Οποτε ουσιαστικα αν εχεις τον καλο σοφο μεσα, πεκοβιτς και σοφο αλληλοεξουδετερονονται. Αλλα τους 20 του πεκοβιτς θα τους φας, αν παει η μπαλα μεσα. Και για να μην παει, ειναι δουλεια ολης της αμυνας, και οχι μονο του ψηλου.

Εναντιον του Σοφο εβαλε 4, τους 2 μονος του, αφου ειχε παει για βοηθεια ο Σοφο.
Τους αλλους 4 τους εβαλε με τον Βουισιτς.

Δεν μπορουσε να τον σπρωξει ο Πεκο.
Και στην επιθεση ο Σοφο τον εβαζε μεσα στο καλαθι.

Στο β' ημιχρονο βεβαια η μεγα κοουτσαρα, εκανε παλι ρεσιταλ κοουτσαρισματος.
thrylos7
QUOTE
Τον βρηκα.
Εριξε την Φορτιτουτο στην β' εθνικη.


Παρέα με τον Γουντς, βεβαίως βεβαίως....

(6-16 με Λάζαρο, 2-8 με Γουντς)
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(thrylos7 @ May 12 2009, 02:18 ) *
Παρέα με τον Γουντς, βεβαίως βεβαίως....

(6-16 με Λάζαρο, 2-8 με Γουντς)

Στα πρωτα 8 ματς επαιξε και μετα εφυγε.
Στην αρχη ειχε ολα τα ντερμπι, μετα που ηρθαν τα ευκολα ματς τον εδιωξαν.
thrylos7
Χεχε! Ασφαλώς... πώς αλλιώς θα μπορούσε να είναι; tongue.gif Αλλά αν δεν μπορεί να πάρει τα ντέρμπι τί να τον κάνεις; Για τα χαλαρά, έχουμε και τον μίστερ 4,5 εκ ευρώ.

(10 ματς έπαιξε, όχι 8... )
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(thrylos7 @ May 12 2009, 02:30 ) *
Χεχε! Ασφαλώς... πώς αλλιώς θα μπορούσε να είναι; tongue.gif Αλλά αν δεν μπορεί να πάρει τα ντέρμπι τί να τον κάνεις; Για τα χαλαρά, έχουμε και τον μίστερ 4,5 εκ ευρώ.

(10 ματς έπαιξε, όχι 8... )

Στα 2 ηταν τραυματιας. tongue.gif
captain_88
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 20:14 ) *
Μεχρι στιγμης εχω παιξει μονο 19 χρονια
και το εχω κανει σε.. δεν θυμαμαι ποσους... προπονητες.

Οταν κανεις τον λαλακα και τα ανεχεσαι ολα χωρις να μιλας
τοτε ειναι πολυ ευκολο να σε καβαλησει ο καθε προπονητης.



Έτσι εξηγείται το υφάκι του "έχω πάντα δίκιο".
thrylos7
Και να έπαιξε; Λίγο δύσκολο... Αλλά κι έτσι,

Στην πλέον επιτυχημένη ομάδα τραυματισμών, την τελευταία 5ετία, θεωρείται δεδομένο πως θα πρέπει να μπορεί ν' ανταπεξέρθει κι έτσι!

Παρεμπιπτόντως, αν το λάβουμε ως τραυματία στα ματς που έπαιξε λιγότερο και άρα αφήσουμε 2 παιχνίδια που λες... τότε το ρεκόρ πάει στο 1-7! 24.gif tongue.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(thrylos7 @ May 12 2009, 02:50 ) *
Και να έπαιξε; Λίγο δύσκολο... Αλλά κι έτσι,

Στην πλέον επιτυχημένη ομάδα τραυματισμών, την τελευταία 5ετία, θεωρείται δεδομένο πως θα πρέπει να μπορεί ν' ανταπεξέρθει κι έτσι!

Παρεμπιπτόντως, αν το λάβουμε ως τραυματία στα ματς που έπαιξε λιγότερο και άρα αφήσουμε 2 παιχνίδια που λες... τότε το ρεκόρ πάει στο 1-7! 24.gif tongue.gif

Εχασαν στα 2 που δεν επαιξε tongue.gif
thrylos7
24.gif

Κι όμως! Το ρεκόρ της ομάδας στα ματς που ο Γουντς δεν έπαιξε, αλλά ήταν σ' αυτή, ήταν 4-2!

1-7... 4-2... 24.gif 24.gif 24.gif

(θα μεταφερθούν στο κατάλληλο topic)
zoze
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 11 2009, 20:35 ) *
Ο Πεκοβιτς ειναι οντως καλος.



O Πέκοβιτς δεν είναι απλώς καλός... Είναι ο εφιάλτης του Ολυμπιακού για τα επόμενα χρόνια...
Στο 1-1 δεν υπάρχει Σέντερ στην Ευρώπη που να τον σταματάει...
eftixixs7
QUOTE(zoze @ May 12 2009, 12:20 ) *
O Πέκοβιτς δεν είναι απλώς καλός... Είναι ο εφιάλτης του Ολυμπιακού για τα επόμενα χρόνια...
Στο 1-1 δεν υπάρχει Σέντερ στην Ευρώπη που να τον σταματάει...

Και ποιος σου ειπε οτι θα φερουμε πενταρι απο ΕΥΡΩΠΗ?? Κατσε να φερουμε κανα Χαουαρντ και τα λεμε..Α ρε χοντρε τι μας εκανες....
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(zoze @ May 12 2009, 12:20 ) *
O Πέκοβιτς δεν είναι απλώς καλός... Είναι ο εφιάλτης του Ολυμπιακού για τα επόμενα χρόνια...
Στο 1-1 δεν υπάρχει Σέντερ στην Ευρώπη που να τον σταματάει...

Στα καλα του ο Σοφο τον τρωει για πρωινο.
Στα καλα του ομως.
zoze
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 12 2009, 12:37 ) *
Στα καλα του ο Σοφο τον τρωει για πρωινο.
Στα καλα του ομως.


Τα καλά του Σόφο είναι σαν τα καλά του Μάντζιου...
Μια φορά τους 10 μήνες...

Ο Πέκο όμως είναι κάθε μέρα καλός..
eftixixs7
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 12 2009, 12:37 ) *
Στα καλα του ο Σοφο τον τρωει για πρωινο.
Στα καλα του ομως.


Ναι πραγματι.Να τον φαει για πρωινο ειναι πολυ πιθανο.Να τον παιξει αμυνα στο μπασκετ δε μπορει
babysac
Ο σοφο του μουντομπασκετ εκανε πλακα με τον καθεναν αλλα απο τοτε εχει να δειξει κατι σοβαρο

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.