Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ερώτηση για ΜΜΜ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
ALdaperan
Καλησπέρα,

Επειδή είμαι από επαρχία και δεν γνωρίζω πολύ καλά θέλω να κάνω μια ερώτηση πρός όσους είναι από αθήνα και μάλιστα παναθηναικοί κυρίως smile.gif

Για να πας στο κλειστό οακκα από καλιθέα πώς μπορείς ;

Νομίζω γίνεται με ηλεκτρικό ; Αν έχει για παράδειγμα αγώνα που συνήθως τελειώνει αργά το βράδυ (πχ ευρωλίγκα) μετά πώς μπορείς να γυρίσεις πίσω ; Λειτουργεί ο ηλεκτρικός 12+ το βράδυ ;
T.W.Is.M.
QUOTE(ALdaperan @ Sep 28 2013, 13:22 ) *
Καλησπέρα,

Επειδή είμαι από επαρχία και δεν γνωρίζω πολύ καλά θέλω να κάνω μια ερώτηση πρός όσους είναι από αθήνα και μάλιστα παναθηναικοί κυρίως smile.gif

Για να πας στο κλειστό οακκα από καλιθέα πώς μπορείς ;

Νομίζω γίνεται με ηλεκτρικό ; Αν έχει για παράδειγμα αγώνα που συνήθως τελειώνει αργά το βράδυ (πχ ευρωλίγκα) μετά πώς μπορείς να γυρίσεις πίσω ; Λειτουργεί ο ηλεκτρικός 12+ το βράδυ ;


Με ηλεκτρικο πας, εχει σταση και στην Καλλιθεα και στο ΟΑΚΑ(λεγεται Ειρηνη ο σταθμος). Δεν ξερω ομως μεχρι τι ωρα εχει δρομολογια.
Καλυτερα να διαλεξεις παιχνιδι που μεταδιδει η Nova και θα τελειωνει πριν τις 12. tongue.gif
Dreamerpanos
Νομίζω στις 12:30 είναι το τελευταίο από Κηφισιά αλλά δεν παίρνω όρκο....
ALdaperan
Δηλαδή 12 με 12:30 maximum πρέπει να γυρίσεις για να προλάβεις τον ηλεκτρικό 45.gif

Από τον σταθμό ειρήνη το οακκα είναι μακρια ;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις smile.gif
SG3ptshooter
QUOTE(ALdaperan @ Sep 28 2013, 14:24 ) *
Δηλαδή 12 με 12:30 maximum πρέπει να γυρίσεις για να προλάβεις τον ηλεκτρικό 45.gif

Από τον σταθμό ειρήνη το οακκα είναι μακρια ;

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις smile.gif

Mετά το ματς περιμένει μεγάλος συρμός να πάρει όσους φεύγουν με το τρένο.

Ο σταθμός Ειρήνη σε αφήνει στο σύμπλεγμα των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων, άρα όχι, είναι σαφώς κοντά και το κλειστό. Λίγο το περπάτημα που θέλει.
greeneyes13
επειδή την ίδια διαδρομή κάνω όταν πάω οακα (εγώ βέβαια το παίρνω απο ταύρο)
συνήθως έχει τρένο μετά το παιχνίδι αλλά καλό είναι να μην αργοπορήσεις στο περπάτημα γιατί φεύγει πολύς κόσμος απο οακα και το τρένο γεμίζει γρήγορα
όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι σε αφήνει σταθμό ειρήνη και απο εκεί το οακα φαίνεται είανι γ΄υρω στο 10λεπτο με τα πόδια
κανα 45λεπτο κάνει από καλλιθέα
ALdaperan
QUOTE (greeneyes13 @ Sep 28 2013, 16:55 ) *
επειδή την ίδια διαδρομή κάνω όταν πάω οακα (εγώ βέβαια το παίρνω απο ταύρο)
συνήθως έχει τρένο μετά το παιχνίδι αλλά καλό είναι να μην αργοπορήσεις στο περπάτημα γιατί φεύγει πολύς κόσμος απο οακα και το τρένο γεμίζει γρήγορα
όπως σου είπαν και οι υπόλοιποι σε αφήνει σταθμό ειρήνη και απο εκεί το οακα φαίνεται είανι γ΄υρω στο 10λεπτο με τα πόδια
κανα 45λεπτο κάνει από καλλιθέα


Ναι το ξέρω την είχα κάνει τη διαδρομή ημέρα για να δω τις αποστάσειςκαι είναι αρκετά μακριά.
Γι αυτό ρώτησα για τα δρομολόγια γτ αν ξεμείνεις οακκα , μετά αντε να πας στην άλλη άκρη της αττικης icon_drunk.gif
ταξί πόσο παίζει να θέλει απο εκεί μέχρι τα νότια προάστια σε περίπτωση που δεν προλάβεις τρένο ; icon_drunk.gif
greeneyes13
είχα πάρει ένα βράδυ ταξί
δεν θυμ'αμαι ακριβώς πόσο είχα πληρώσει;
πάντως ήταν σίγουρα πάνω απο 20ευρώ γιατί ήταν αργά και πήγαινε διπλή ταρίφα
ευτυχ'ως ο ταξιτζής μου έκοψε κάτι smiley.gif
ALdaperan
QUOTE (greeneyes13 @ Sep 28 2013, 18:36 ) *
είχα πάρει ένα βράδυ ταξί
δεν θυμ'αμαι ακριβώς πόσο είχα πληρώσει;
πάντως ήταν σίγουρα πάνω απο 20ευρώ γιατί ήταν αργά και πήγαινε διπλή ταρίφα
ευτυχ'ως ο ταξιτζής μου έκοψε κάτι smiley.gif

Απλά μην είναι και πάνω από 50ευρω icon_drunk.gif
Γτ κάπου εκεί το κόβω , λόγω απόστασης και 2πλής ταρίφας
greeneyes13
QUOTE(ALdaperan @ Sep 28 2013, 19:25 ) *
Απλά μην είναι και πάνω από 50ευρω icon_drunk.gif
Γτ κάπου εκεί το κόβω , λόγω απόστασης και 2πλής ταρίφας

εκτος αν μοιραστεις το ταξι με καποιον αλλον
Magnus92
Ποια ειναι η σβηστρα που σβηνει το μελανι της επικυρωσης απο το μηχανημα ;
jasonick
Υπάρχει τέτοια; Ήδη από το Σεπτέμβρη έχω δει 3 ελεγκτές, ενώ τα τελευταία δύο χρόνια έχω δει μόνο δύο.
morfi
QUOTE(ALdaperan @ Sep 28 2013, 12:22 ) *
Καλησπέρα,

Επειδή είμαι από επαρχία και δεν γνωρίζω πολύ καλά θέλω να κάνω μια ερώτηση πρός όσους είναι από αθήνα και μάλιστα παναθηναικοί κυρίως smile.gif

Για να πας στο κλειστό οακκα από καλιθέα πώς μπορείς ;

Νομίζω γίνεται με ηλεκτρικό ; Αν έχει για παράδειγμα αγώνα που συνήθως τελειώνει αργά το βράδυ (πχ ευρωλίγκα) μετά πώς μπορείς να γυρίσεις πίσω ; Λειτουργεί ο ηλεκτρικός 12+ το βράδυ ;

Τηλέφωνο στο 185 και τελειώνει το θέμα. Σαν εμένα κάνεις όταν έψαχνα να βρω φίλους να σκοτώσω την ώρα μου και υπήρχαν οι ροζ γραμμές..

QUOTE(Magnus92 @ Oct 2 2013, 15:19 ) *
Ποια ειναι η σβηστρα που σβηνει το μελανι της επικυρωσης απο το μηχανημα ;

Ποιά είναι ρε;;!!
manj13

Ποια ειναι η σβηστρα που σβηνει το μελανι της επικυρωσης απο το μηχανημα ;

Aπ:Pelican...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.