Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 5η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Euroleague 2018-19
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ολυμπιακός 19:00
Μπασκόνια-Νταρουσάφακα 19:30
Φενερμπαχτσέ-Μπάγερν 19:45
Μπαρτσελόνα-Μακάμπι 22:00

Παρασκευή
Χίμκι-Γκραν Κανάρια 19:00
Μπούντουτσνοστ-Παναθηναϊκός 20:00
Ζαλγκίρις-Ρεάλ Μαδρίτης 20:00
Μιλάνο-Εφές 21:45
akratacity
Μιλανο-Εφες το πιο ενδιαφερον ματς της αγωνιστικης. Νομιζω δεν χωραει προβλεψεις.

Η Ζαλγκιρις πιθανοτατα θα κανει την τριτη σερι εντος εδρας ηττα κοντρα στη Ρεαλ.

Η Μπαρτσα ακομα δεν εχει πεισει κανεναν οποτε οι εβραιοι θα εχουν μια πρωτης ταξεως ευκαιρια για ενα σημαντικο διπλο.

whaler
Ξερει κανεις τι παιχτηκε με τον Williams και τους οπαδους της Φενερ; Πολυ γιουχα ακουω
T.W.Is.M.
Μακαρι να μπορουσε να το γυρισει η Μπαγερν, αλλα πολυ δυσκολο. Οχι για κανεναν αλλο, για το Βεσελι και τους πανηγυρισμους του! Πιο αντιπαθητικος δε θα μπορουσε να γινει...
stefkorner
λυπηθηκα και εγω ,που δεν βγηκε αυτο το διπλο
ομως η Φενερ δειχνει παλι οτι δεν βρισκεται σε καθολου καλο φεγγαρι ! εγκλωβισμενη μονο στις ορεξεις /στην καλη μερα του Σλουκα δημιουργικα ! ο δε Γκριν στο ντεμπουτο του αφαντος!
αν τους προκυψουν κ κανα δυο τραυματισμοι ακομα ,πολυ πιθανο να βρεθουν σε ιδια κατασταση με την προπερσινη ,οπου τους εστειλε στην 5η θεση της κανονικης περιοδου! αλλο βεβαια αν μετα το σηκωσαν tongue.gif
yorgos
Εγώ ξέρω ότι η Ρεάλ εμφανίζεται δύο επίπεδα πιο πάνω ακόμη κι από τις ομάδες πρώτης ταχύτητας. Είναι οι Γουόριορς της Ευρωλίγκας.
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Nov 2 2018, 04:44 ) *
Εγώ ξέρω ότι η Ρεάλ εμφανίζεται δύο επίπεδα πιο πάνω ακόμη κι από τις ομάδες πρώτης ταχύτητας. Είναι οι Γουόριορς της Ευρωλίγκας.


ισως επειδη ειναι η πιο ολοκληρωμενη σε στελεχωση ! αλλα και με το μεγαλυτερο βαθος!
η δυναμικη της Τσσκα γερνει ολη απο το 1 εως το 3 ,ενω της Φενερ αντιστροφα απο το 3 εως το 5
η Ρεαλ ειναι η πιο ισορροπημενη απ ολους
basket72
QUOTE (yorgos @ Nov 1 2018, 21:44 ) *
Εγώ ξέρω ότι η Ρεάλ εμφανίζεται δύο επίπεδα πιο πάνω ακόμη κι από τις ομάδες πρώτης ταχύτητας. Είναι οι Γουόριορς της Ευρωλίγκας.



Έτσι είναι. Προσυπογράφω.

Επιπλέον η Φενέρ έχει ξεκάθαρο θέμα στους κοντούς της όσο σκορ και να της δώσει ο Ερίκος.

¨Οτι ψηλούς και να διαθέτει αν έχει έναν ξεθεωμένο Σλούκα να μοιράζει παιχνίδι πως θα ταϊστούν κι αυτοί οι δόλιοι;
stefkorner
με τον Γουιλμπεκιν να εχει 2 ποντους σε 12 λεπτα (επηρεασμενος δειχνει απο τον προσφατο τραυματισμο)
και τον Μπλακ εκτος (με τον Ταιους να εχει ξεκουραστει μονο 50sec στο πρωτο ημιχρονο)

και ακομα να την πατησει κατω η Μπαρτσα..
εκτος αν εχει γινει τοσο σκληροτραχυλη η Μακαμπι,παρα τους συνεχομενους τραυματισμους βασικων rolleyes.gif
Zoys
Μπορεί να τελείωσε το ματς με 4/20 σουτ, αλλά ο James έβαλε το νικητήριο τρίποντο στο ματς με την Efes.
T.W.Is.M.
QUOTE(Zoys @ Nov 2 2018, 23:32 ) *
Μπορεί να τελείωσε το ματς με 4/20 σουτ, αλλά ο James έβαλε το νικητήριο τρίποντο στο ματς με την Efes.


Καποια στιγμη θα γυρισει αυτη η ρεντα. Μπορει να δεις καμια Μπουντουτσνοστ να κανει διπλο στο Μιλανο και να μην πιστευεις στα ματια σου!
Future7
Πολυ κακή αντιμετώπιση του παίχτη, ηταν καταδικαστικός για την ομάδα του με τις αλλοπρόσαλλες επιλογές. Στην τελευταία επίθεση μάλιστα ο αμυντικός του έκλεψε τη μπάλα αλλα ηταν τυχερός να την κρατήσει.

Σε κάθε περίπτωση ωραιο ματς
stefkorner
81-80 καρμπον σκορ με Χιμκι !εκει το πηρε με 3/3 δικες του βολες !
νταξει οτι και να λεμε ,οσο κακος και να ηταν σημερα (τρατζικ που επαιξε πανω απο 35λεπτα με τετοια ποσοστα..)
τα σερνει αυτος ο τυπος !

παρεπιποντως ειναι βελτιωμενος οργανωτικα!λογικο μιας και οι μπαλες περνανε και δημιουργικα απ αυτον,οχι μονο εκτελεστικα!κατι που φυσικα δεν θα μπορουσε να συμβαινει στον Παναθηναικο,μαζι με Καλαθη
natouralistis
Το Μιλάνο δεν έχει ξεχάσει τις παιδικές ασθένειες. Να κερδίζεις σε όλα τα δεκάλεπτα, να μπαίνεις στο τελευταίο με +14 και να τρως 10-26 τελευταίο δεκάλεπτο εντός έδρας είναι άρρωστο. Και να φτάνεις να κερδίζεις επειδή ο Μίσιτς έκανε δώρο με 0/2 βολές και έδωσε την ευκαιρία στον James με ένα σουτ να πάρει το παιχνίδι.
basket72
Έβαλε το τελευταίο υπό πίεση και από τα 7μίση, αλλά είχε χάσει τις 2-3 τελευταίες επιθέσεις χωρίς να αλλάξει πάσα.
Να είναι καλά ο Μίτσιτς κι ο Γκουντάιτις που τους έπαιρνε παραμάζωμα σε όλο το παιχνίδι και κέρδισε κι έξυπνα την κατοχή από τον Πλάις στη διεκδίκηση του ριμπάουντ μετά τη δεύτερη άστοχη βολή του Σέρβου. Έβαλε το πόδι του καλά. wink.gif

Πολύ τυχερή η Αρμάνι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι στην έδρα της.
john wick
Οπως την βλεπω την Αρμανι ,παει για 4~6 θεση.....
Εδω θα ειμαστε ,να τα συζηταμε..
basket72
QUOTE (john wick @ Nov 3 2018, 08:25 ) *
Οπως την βλεπω την Αρμανι ,παει για 4~6 θεση.....
Εδω θα ειμαστε ,να τα συζηταμε..



Καλημέρα.

Θυμάμαι ότι το είχες ξαναπεί σε μια πρόσφατη τοποθέτησή μου όταν και την έκοβα για (οριακά όπως είχα πει) εκτός 8δας.

Τότε είχα πει το ίδιο και για τη Ζαλγκίρις.

Από τα 5 παιχνίδια που έχουν γίνει (μόλις το 1/6 της σεζόν) μπορώ να πω -όσο κι αν είναι ακόμα νωρίς και τα πάντα μπορεί να γυρίσουν- ότι στην περίπτωση της Ζαλγκίρις έπεσα έξω.
Είναι και πάλι φαβορί για 8αδα.

Δεν έχω λοιπόν κανένα πρόβλημα να ανακαλέσω πάνω σε μια πρόβλεψή μου σχετικά με το μπάσκετ smile.gif .

Έχοντας δει τα 3 τελευταία παιχνίδια της Αρμάνι αυτό που θα επαναλάβω είναι ότι στα 2 με Χίμκι και Εφές στάθηκε τυχερή ενώ κόντρα στον Ολυμπιακό επίσης γιατί τον πέτυχε σε μια νιρβάνα του πρωτάρη μετά τις 2 παρελάσεις που έκανε σε Χίμκι και Βιτόρια καθώς και μετά 3 απανωτά ταξίδια.
Δεν μειώνω τον δικαιότατο θριάμβο της ομάδας της ηψηλής ραπτικής αλλά σημειώνω κάποια γεγονότα που σε συνάρτηση με την αξία των παικτών της Αρμάνι, οδήγησαν στα 3 ροζ φύλλα για τους Ιταλούς.

Η εικόνα του Τζειμς να κάνει ότι του κατέβει δεν είναι καθόλου ενθαρρυντική (και να το απολαμβάνει σαν να λέει κοιτάχτε με) κι ας έχει τα καλύτερα νούμερα που είχε.
Κι ο Σβεντ πέρσι είχε σημαντικά καλύτερη αξιολόγηση από τον Καλάθη π.χ αλλά ποιος το θυμάται;
Ο Νικ ήταν αυτός που δικαίως τράβηξε τα φώτα πάνω του (μετά βέβαια τον απαράμιλλο Ντόνσιτς).

Ο Τζέιμς κάνει τον Σβεντ να φαίνεται αλτρουιστής περιωπής. biggrin.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.