Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nιού Τζέρζι Νέτς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
Pierce
Nιου Τζερζι Νετς


who needs (a) kid(d) ?






Πιθανή βασική πεντάδα:


PG: Ντεβιν Χαρις
SG: Βινς Καρτερ
SF: Μπομπι Σιμονς
PF: Τζος Μπουν
C: Γι Γιανλαν

Υπόλοιπο ρόστερ: Μορις Αγκερ, Μπρουκ Λοπεζ, Ραιαν Αντερσον, Κρις Νταγκλας, Τζαρβις Χειζ, Εντουαρντο Ναχερα, Κειον Ντουλιγκ, Στρομαιλ Σουιφτ, Τρεντον Χασελ, Νταρελ Αρμστρονγκ, Σιν Γουιλιαμς,Εντι Τζιλ, Μπριαν Χαμιλτον, Τζουλιους Χοντζ



Offseason Moves:

Ήρθαν ή ανανέωσαν:Μπομπι Σιμονς, Γι Γιανλαν, Μπρουκ Λοπεζ, Ραιαν Αντερσον, Κρις Νταγκλας, Τζαρβις Χειζ, Εντουαρντο Ναχερα, Κειον Ντουλιγκ, Εντι Τζιλ, Μπριαν Χαμιλτον, Τζουλιους Χοντζ


'Εφυγαν: Μαρκους Γουιλιαμς, Ριτσαρντ Τζεφερσον, Νεναντ Κριστις, Μποστιαν Ναχμπαρ, Ντεσανγκα Ντιοπ, Τζαμαλ Μαγκλουαρ


Σχολιο:
Η περιοδος απογαλακτισμου απο τον εναν απο τους δυο καλυτερους pg του πρωταθληματος τελειωσε , εγινε ενα αμφιβολου προελεύσεως trade (ειναι πολλα τα λεφτα της Κινας Αρη) , αφου εδωσαν το ενα αστερι τους για μια χρυση μετριοτητα και ενα μεγαλο ερωτηματικο. Μαλλον θα παλεψουν με τους Γουιζαρντς τους Χωκς τους Μπομπκατς και τους Μπακς για τις τελευταιες θεσεις της ανατολης αν και οι πιθανοτητες δεν ειναι μαζι τους


το μελλον ειναι εδω


a bullet for your head
QUOTE (pierce21 @ Oct 22 2008, 21:03 ) *
Πιθανή βασική πεντάδα:


PG: Ντεβιν Χαρις
SG: Βινς Καρτερ
SF: Μπομπι Σιμονς
PF: Τζος Μπουν
C: Γι Γιανλαν

Ο Γιανλιαν,θεωρω οτι θα καλυψει την θεση του power forward.Στη θεση center εκτος του Μπουν,θα αγωνιστουν και οι Ουιλιαμς,Λοπεζ.Οι Μπουν κ Ουιλιαμς παντως μπορουν να καλυψουν με ευχερεια κ τις 2 θεσεις των ψηλων
sacarame
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 23 2008, 17:10 ) *
Ο Γιανλιαν,θεωρω οτι θα καλυψει την θεση του power forward.Στη θεση center εκτος του Μπουν,θα αγωνιστουν και οι Ουιλιαμς,Λοπεζ.Οι Μπουν κ Ουιλιαμς παντως μπορουν να καλυψουν με ευχερεια κ τις 2 θεσεις των ψηλων



Συμφωνώ κι εγώ ότι ο Κινέζος θα αγωνίζεται στο 4.Βασικό του ατού είναι το σουτ από τα 5-6 μέτρα ενώ αντίθετα μέσα στο καλάθι είναι πολύ αδύναμος.Χαρακτηριστικό παράδειγμα το ματς που δώσαν με τους Χιτ για το NBA Europe live,όπου όποτε δοκίμαζε να μπει στη ρακέτα,δεχόταν μια ξεγυρισμένη τάπα.Επομένως δεν μπορεί να καλύψει τη θέση του σέντερ

Πάντως στα 2 αυτά ματς που είδα τους Νετς ,μου άρεσαν αρκετά.Φρέσκια ομάδα,με αρκετά νέα παιδιά.Ο Χάρις πιστεύω ότι θα είναι καλύτερος φέτος,καθώς έδειξε βελτιωμένος και στο σουτ του.Μου αρέσει και ο Ντάγκλας-Ρόμπερτς,που επιλέχθηκε από το ντραφτ.Δεν θεωρούνται ικανοί να μπουν στα play-off,αλλά αν ο Κάρτερ είναι υγιής και δέσουν σαν ομάδα,μπορεί και να κάνουν την έκπληξη...Ισως αν είχαν έναν ακόμα πιο ποιοτικό ψηλό,να είχαν περισσότερες πιθανότητες...
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Oct 23 2008, 17:22 ) *
Συμφωνώ κι εγώ ότι ο Κινέζος θα αγωνίζεται στο 4.Βασικό του ατού είναι το σουτ από τα 5-6 μέτρα ενώ αντίθετα μέσα στο καλάθι είναι πολύ αδύναμος.Χαρακτηριστικό παράδειγμα το ματς που δώσαν με τους Χιτ για το NBA Europe live,όπου όποτε δοκίμαζε να μπει στη ρακέτα,δεχόταν μια ξεγυρισμένη τάπα.Επομένως δεν μπορεί να καλύψει τη θέση του σέντερ

Ισως αν είχαν έναν ακόμα πιο ποιοτικό ψηλό,να είχαν περισσότερες πιθανότητες...

Ο Κινεζος ειναι πολυ αθλητικος κ αλτικος,τρεχει πολυ καλα το γηπεδο,και σουταρει εξαιρετικα απο μακρινη αποσταση.Παντως η front line τους εχει παρα πολυ κοσμο..ισως οχι 100% πρωτοκλασατους η' σταρ,ομως ειναι νεοι κ με πολυ καλα στοιχεια.
kostasvc15
Βασικος σεντερ πιστευω θα μεινει ο ρουκι Λοπεζ,ηδη τον δοκιμαζουν στα φιλικα μιας και οι Σουιφτ και Μπουν ειναι τραυματιες...Ο Μπουν εχει αρυθμια στη καρδια,δε ξερω ποσο σοβαρο ειναι αλλα θα του κοστισει λεπτα..Τις λυσεις παντως θα τις βρουν αφουν εχουν 5-6 καλους ψηλους,το θεμα ειναι τι θα κανει ο Καρτερ,αν παιξει εκεινος εχουν σιγουρη θεση στα πλει,αν παιξει οπως περισυ δε μπαινουν...κατι σαν τους ραπτορς τοτε
a bullet for your head
Οι Νετς αποδεσμευσαν-απομακρυναν τους γκαρντ Εντι Γκιλ κ Τζουλιους Χοτζ,καθως κ τους φοργουορντ Κιθ ΒανΧορν κ Μπραιαν Χαμιλτον
vince carter #15
η αποψη μου ειναι οτι οι νετς ειναι για τα μπαζα φετος !!η ανατολικη περιφερεια εχει δυναμωσει αρκετα απο περσυ!κριμα που ενας αθλητης οπως ο καρτερ εχεις μεινει μονος και και αβοηθητος..θα μπορουσε να γινει κατι και να ειναι αλλου... και μακαρι να καταλληξει με ενα δαχτυλιδι στο τελος(καποτε)...αν και φαινεται ακατορθωτο..
paris13
παιδια που πηγε ο μαρκους ουιλιαμς???
benchwarmer
QUOTE(paris13 @ Nov 5 2008, 22:24 ) *
παιδια που πηγε ο μαρκους ουιλιαμς???


Γκολντεν Στειτ αν δεν κανω λαθος...

Και για να κανω και ενα σχολιο στο τοπικ, οι Νετς φετος δεν υπαρχουν. Απλα. dry.gif
vince carter #15
αν θυμαμαι καλα στους πολεμιστες!!! blink.gif
vince carter #15
Μεγαλη νικη των ΝΕΤΣ απο τους πρωτους ΝΤΙΝΤΡΟΙΤ και τον ιβερσον
να κανει ντεμπουτο βαζοντας 24π!!το ντιτροιτ δεν υπολογησε εναν παιχτη ομως..
που εκανε ενα απο τα μεγαλυτερα παιχνιδια ως τωρα!!δεν ηταν ο καρτερ που εεμεινε
στους 18π με 7/20σουτ!το ονομα ακουει στον κυριο harris οπου σταματησε στους 38π με 9/15 σουτ!!
τελικο σκορ 103-96
a bullet for your head
Ο Χαρις δεν αγωνιζεται στο παιχνιδι εναντιον της Ιντιανα που διεξαγεται τωρα,λογω διαστρεμματος που υπεστη στον αριστερο αστραγαλο.
kostasvc15
Ο Καρτερ πρεπει να σταματησει το μπασκετ..γινετε ρεζιλι δηλαγη.Παιρνει τη μπαλα με τους Νετς στους -3 και κανει βηματα προς το τελος του αγωνα.Επισης στα 3 τελευταια λεπτα που οι Νετς ειχαν το προβαδισμα (γυρω στους 10 ποντους),δεν εκανε τπτ για να το κρατησουν,περιμενε να σκοραρουν ο Σιμονς και ο Ντουλινγκ,ελεος...Μονο θετικο η εμφανιση του Κινεζου 24π,10,4α 5/6 τριποντα,κατι τετοιο.
Εντιτ:Α ξεχασα να πω οι Νετς εχασαν 99-93



to be continued...
Air and King
Νομιzω οτι ο Καρτερ καλο θα ηταν να γινει ανταλλαγη σε μια αλλη ομαδα καθως ειναι πλεον 31 στα 32 και θα ηθελε πηστευω να παει σε μια ομαδα να διεκδηκησει ενα πρωταθλημα.Στο Νιου Τζερσευ δεν εχει κινητρα,ουτε στα πλευοφ δεν θα μπουν οι Νετς.
pmam
Ξέρει κανείς πότε γυρίζει ο Harris??
Όσο για τον Carter (οτι πρέπει να σταματήσει το μπάσκετ) δεν συμφωνώ, έχει αρκετά ακόμη να δώσει. Απλά είναι σαν τον Shaq πέρσι. Δεν έχει (ιδιαίτερο) κίνητρο και γι'αυτό δεν προσπαθεί ιδιαίτερα. Πιστεύω μια ανταλλαγή ίσως να του έκανε καλό, αλλά είναι δύσκολο σε μία χρονιά οι Νετς να δώσουν όλους τους Big 3 τους.
kostasvc15
Σημερα οπως και εχθες τα πηγαν καλα απεναντι στους Χοκς και μαζεψαν καπως τα πραγματα.Ο Καρτερ πηρε φωτια στο 3ο βαζοντας 4 τρ,τα 3 σερι,μαλιστα εβαλε και ενα εκτος φασης λιγο μπροστα απο το κεντρο,η καμερα δε το πηρε αλλα ακουστηκε το δυχτακι και οι φωνες του κοινου..Ο Καρτερ τελειωσε με 29π,5/8 τρ και ο πολυ καλος σε ολο το παιχνιδι Χαρις με 34
a bullet for your head
Φημες φερνουν τον γκαρντ των Ουωρριορς Μαρκο Μπελινελι,να οδευει στους Νετς.
koutsou10
καποιοι βιαστηκαν να γραψουν <<ιεροσυλιεσ>>(να σταματησει το μπασκετ ο καρτερ 68.gif ) αλλα νομιζω τωρα που γυρισε κ ο χαρισ ειναι πολυ πιο απελευθερωμενοσ κ δειχνει πραγματικα την αξια του!!!
οι νετσ θα ειναι πολυ δυσκολοσ αντιπαλοσ για ολεσ τισ ομαδεσ κ πιστευω πωσ θα παλεψουν για μια θεση στα play-off...
εδω θα ειμαστε για να δουμε τι θα γινει...
kostasvc15
QUOTE(koutsou10 @ Nov 16 2008, 09:56 ) *
καποιοι βιαστηκαν να γραψουν <<ιεροσυλιεσ>>(να σταματησει το μπασκετ ο καρτερ 68.gif ) αλλα νομιζω τωρα που γυρισε κ ο χαρισ ειναι πολυ πιο απελευθερωμενοσ κ δειχνει πραγματικα την αξια του!!!
οι νετσ θα ειναι πολυ δυσκολοσ αντιπαλοσ για ολεσ τισ ομαδεσ κ πιστευω πωσ θα παλεψουν για μια θεση στα play-off...
εδω θα ειμαστε για να δουμε τι θα γινει...

Ξερω το Καρτερ καλυτερα απο καθε αλλον και οτι εγραψα το εγραψα απο τα νευρα μου...ξερω ποσο καλος ειναι και τι μπορει να κανει αλλα ξερω ομως και οτι δε προσπαθει καθολου...Χθες μεχρι τα μισα ειχε 4π με 2-7 και γενικα δεν εκανε κανενα ντραιβ ολο σουτ απο μακρυα παλι καλα που στο 2ο ημιχρονο μπηκαν..
Μια ανταλλαγη χρειαζεται για να ξαναπαρει τα πανω του,επρεπε να ειχε παει στο Ορλαντο να εφτανε κοντα και στο δαχτυλιδι
vince carter #15
QUOTE(kostasvc15 @ Nov 16 2008, 17:25 ) *
Ξερω το Καρτερ καλυτερα απο καθε αλλον και οτι εγραψα το εγραψα απο τα νευρα μου...ξερω ποσο καλος ειναι και τι μπορει να κανει αλλα ξερω ομως και οτι δε προσπαθει καθολου...Χθες μεχρι τα μισα ειχε 4π με 2-7 και γενικα δεν εκανε κανενα ντραιβ ολο σουτ απο μακρυα παλι καλα που στο 2ο ημιχρονο μπηκαν..
Μια ανταλλαγη χρειαζεται για να ξαναπαρει τα πανω του,επρεπε να ειχε παει στο Ορλαντο να εφτανε κοντα και στο δαχτυλιδι


και εγω αυτο λεω γιατι δεν εφευγε..ουτε ο χαρις φτανει ουτε ο γι..
η ομαδα ειναι απλος για να γεμιζει τις τελευταιες θεσεις τισ ανατολης σε σχεση με τις αλλες !!!
επρεπε να ειχε φυγει ο βινσ.........
a bullet for your head
Οι Νετς,συζητανε με τους Ουωρριορς,το σεναριο της ανταλλαγης του δυσαρεστημενου Αλ Χαριγκτον με τον Μαρκο Μπελινελι.Οι πολεμιστες φερεται να ζητησαν κ εναν εκ των Μπουν,Ουιλιαμς,οι Νετς ομως δεν εδειξαν να πολυανταποκρινονται για τους 2 συγκεκριμμενους.Παντως φαινεται οτι θα γινει τελικα η ανταλλαγη,μιας κ οι Νετς εχουν 7 PF-C,που ομως αυτη την στιγμη,οι 4 ειναι υγιεις.
a bullet for your head
QUOTE(kostasvc15 @ Nov 16 2008, 17:25 ) *
Μια ανταλλαγη χρειαζεται για να ξαναπαρει τα πανω του,επρεπε να ειχε παει στο Ορλαντο να εφτανε κοντα και στο δαχτυλιδι

Φημες,φερουν τους Νετς,να διαθετουν τον Βινς για ανταλλαγη,με τους Καβαλιερς να καιροφυλακτουν..Αν ευσταθει κ εχει βαση αυτη η φημη,και οι Νετς θα μπορουσαν να αποσπασουν καποια καλα ανταλλαγματα,στην λογικη ανοικοδομησης τους,και οι Καβς θα ισχυροποιουνταν αφανταστα για την κουρσα της πρωτιας στην Ανατολη κ γιατι οχι κ για τον τελικο τιτλο..
kostantinosP
δεν ηταν απλως φημες...υπηρξε προταση απο τουs cavs την οποια και απερριψαν οι nets!αυτο δεν ευσταθει τωρα πρωτον γιατι πανε καλα οι cavs και δευτερον επειδη πηραν και το mo williams το καλοκαιρι!μπορει να αναθερμανθει το θεμα το Γεναρη...
αα και μολις τωρα διαβαζω το topic...ο αλλος ειναι λεει και fan του vc...τα παιχνιδια τα ειδες καθολου η απλως μιλας εν βρασμω???ο vince ,παροτι ειναι ο αγαπημενος μου παικτης, ειχε παντα τη ταση να προτιμαει ευκολα περιφερειακα σουτ!δεν ειναι κατι νεο, οποτε αυτα περι αποσυρσης ειναι αστεια...κατα τη γνωμη μου παει πολυ καλα φετος και ελπιζω να συνεχισει.υπομονη να δουμε πως θα παει η ομαδα...
kostasvc15
QUOTE(kostantinosP @ Nov 17 2008, 21:19 ) *
ο αλλος ειναι λεει και fan του vc...τα παιχνιδια τα ειδες καθολου η απλως μιλας εν βρασμω???ο vince ,παροτι ειναι ο αγαπημενος μου παικτης, ειχε παντα τη ταση να προτιμαει ευκολα περιφερειακα σουτ!δεν ειναι κατι νεο, οποτε αυτα περι αποσυρσης ειναι αστεια...

Ρε πατε καλα;Αν βλεπω τα παιχνιδια του λεει..Καθε βραδυ ξενυχταω.Ολοι προτιμουν τα ευκολα σουτ,τι διαολο πια,εσυ τα τραβηγμενα σουτ ομως με κρεμαζμενους αντιπαλους απο πανω του τα εχεις δει;Δε λεω οτι δε τα βαζει αλλα το ατου του απο παλια ειναι να επιτιθετε στο καλαθι κατι που δε το κανει συχνα πια και αυτο ειναι το παραπονο πολλων...Btw ο ιδιος ειχε δηλωσει παλιοτερα πως προτιμαει τα drive απο τα μακρυνα σουτ.''Σουτερ'' εγινε (εξαιτιας των προβληματων στα γονατα),παλιοτερα δε το συνηθιζε..Και οπως ειπα και πριν και μαλλον θα ξαναπω δε το εννοουσα αυτο που εγραψα,το ειπα πανω στα νευρα μου μετα τον αγωνα τον οποιο εγω ειδα και εσυ οχι λογικα 69.gif


QUOTE(kostantinosP @ Nov 17 2008, 21:19 ) *
κατα τη γνωμη μου παει πολυ καλα φετος και ελπιζω να συνεχισει.υπομονη να δουμε πως θα παει η ομαδα...

Το πολυ καλα κιολας που το ειδες;Απο τη μια 30αρα;
j-kidd13
Για την ανταλλαγή του Καρτερ που ακούστηκε οτι καιροφυλαχτούν οι Καβαλίερς,ξέρει κανείς τι παίχτες θα προσφέρουν?
sacarame
Η αλήθεια είναι ότι μπορεί οι μέσοι όροι να φαίνονται ικανοποιητικοί,αλλά τα ποσοστά του δεν είναι καλά...Ειδικά σε κάποια ματς έχει σπάσει τα στεφάνια
kostasvc15
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 17 2008, 23:37 ) *
Για την ανταλλαγή του Καρτερ που ακούστηκε οτι καιροφυλαχτούν οι Καβαλίερς,ξέρει κανείς τι παίχτες θα προσφέρουν?

Ελα ντε..παραξενο μου φαινεται με τους Καβς..Lebron δε παιζει,τον Μο τον πηραν το καλοκαιρι δε νομιζω,αν δωσουν Ιλγκαουσκας δε θα εχουν ψηλο..Να δωσουν τι;Γουαλλας,Γουεστ;
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 18 2008, 00:37 ) *
Για την ανταλλαγή του Καρτερ που ακούστηκε οτι καιροφυλαχτούν οι Καβαλίερς,ξέρει κανείς τι παίχτες θα προσφέρουν?

Δεν ξερω.Το αναφερει ομως στο insider,NBA rumor central,ESPN.
benchwarmer
QUOTE(kostasvc15 @ Nov 17 2008, 23:49 ) *
Ελα ντε..παραξενο μου φαινεται με τους Καβς..Lebron δε παιζει,τον Μο τον πηραν το καλοκαιρι δε νομιζω,αν δωσουν Ιλγκαουσκας δε θα εχουν ψηλο..Να δωσουν τι;Γουαλλας,Γουεστ;


Αν ειναι να δωσουν οι Νετς τον Καρτερ, θα το κανουν για ανανεωση.. Οποτε Ιλγκαουσκας και Μπεν δεν παιζουν.. Γενικα δεν εχει κατι το Κλιβελαντ να δωσει..
sacarame
QUOTE(kostasvc15 @ Nov 18 2008, 00:49 ) *
Ελα ντε..παραξενο μου φαινεται με τους Καβς..Lebron δε παιζει,τον Μο τον πηραν το καλοκαιρι δε νομιζω,αν δωσουν Ιλγκαουσκας δε θα εχουν ψηλο..Να δωσουν τι;Γουαλλας,Γουεστ;



Στο hoopshype.com που αναφέρεται αυτό το σενάριο δεν κάνει λόγο για ονόματα παικτών.Απλώς γράφει ότι οι Νετς ίσως αποφασίσουν να βάλουν σε κάποιο trade τον Κάρτερ.Τώρα για τους Καβς μου φαίνεται κι εμένα δύσκολο καθώς δεν έχουν ανταλλάγματα.Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρονται για τον Ντελόντε..Ισως οι Καβς να ήθελαν να σπρώξουν τον Μπεν αλλά και πάλι οι Νετς έχουν αρκετούς ψηλούς..Επίσης θα παραχωρήσουν ένα παίχτη με μ.ο. 23,8 πόντους για να πάρουν τον Μπιγκ Μπεν των 2,7 πόντων...Πόσο άμυνα να παίξουν και πόσους να βάλει μετά ο Χάρις????
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Nov 18 2008, 01:04 ) *
Στο hoopshype.com που αναφέρεται αυτό το σενάριο δεν κάνει λόγο για ονόματα παικτών.Απλώς γράφει ότι οι Νετς ίσως αποφασίσουν να βάλουν σε κάποιο trade τον Κάρτερ.Τώρα για τους Καβς μου φαίνεται κι εμένα δύσκολο καθώς δεν έχουν ανταλλάγματα.Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρονται για τον Ντελόντε..Ισως οι Καβς να ήθελαν να σπρώξουν τον Μπεν αλλά και πάλι οι Νετς έχουν αρκετούς ψηλούς..Επίσης θα παραχωρήσουν ένα παίχτη με μ.ο. 23,8 πόντους για να πάρουν τον Μπιγκ Μπεν των 2,7 πόντων...Πόσο άμυνα να παίξουν και πόσους να βάλει μετά ο Χάρις????

Θα συμφωνησω οτι οι Καβς πολυ θα ηθελαν να σπρωξουν τον Ουαλλας,ομως οι Νετς εχουν πολλα 4-5αρια..ομως προκειμενου να υπαρχει ματσαρισμα στους μισθους,μπορει κ να περιλαμβανεται ο Μπιγκ Μπεν σε τετοια ανταλλαγη.Επισης θα εβλεπα,εναν εκ των Παβλοβιτς,Σζρερμπιακ και καποιο-α μελλοντικο-α ντραφτ πικ.
kostasvc15
QUOTE(sacarame @ Nov 18 2008, 00:04 ) *
Στο hoopshype.com που αναφέρεται αυτό το σενάριο δεν κάνει λόγο για ονόματα παικτών.Απλώς γράφει ότι οι Νετς ίσως αποφασίσουν να βάλουν σε κάποιο trade τον Κάρτερ.Τώρα για τους Καβς μου φαίνεται κι εμένα δύσκολο καθώς δεν έχουν ανταλλάγματα.Δεν νομίζω ότι ενδιαφέρονται για τον Ντελόντε..Ισως οι Καβς να ήθελαν να σπρώξουν τον Μπεν αλλά και πάλι οι Νετς έχουν αρκετούς ψηλούς..Επίσης θα παραχωρήσουν ένα παίχτη με μ.ο. 23,8 πόντους για να πάρουν τον Μπιγκ Μπεν των 2,7 πόντων...Πόσο άμυνα να παίξουν και πόσους να βάλει μετά ο Χάρις????

Σωστος!
Γιατι δε δινουν Καρτερ και Γιλιαν να παρουν κανενα Λεμπρον,Ιλγκαουσκας και Γκιμπσον; tongue.gif blink.gif
pmam
Να μπει στο παιχνίδι και καμιά τρίτη ομάδα δεν παίζει? Να ξεφορτωθουν εκεί οι Cavs τον Βig Ben και ό,τι άλλο, και να δώσουν αυτοί παίκτες στους Νετς. Χμμ, ποιες ομάδες θέλουν (αμυντικό) ψηλό....?? 39.gif
j-kidd13
Mα μου φάνηκε παράξενο...αντάλλαξαν τον ενα απο τους 2 σκόρερ τους ....Θα ανταλλάξουν τώρα και τον καλύτερο τους παίχτη σε μια ομάδα η οποία δεν έχει να τους προσφέρει κάποιο ενδιαφέρον πακέτο(και δεν μιλάω για Λεμπρόν φυσικά)...?
Air and King
Στο Κληβελαντ δεν πηστευω οτι θα παει ο Καρτερ.Απο εκει και περα ας γινει ανταλλαγη και να μην καθεται να χαραμηζει το μπασκετ που εχει ακομα μπροστα του σε μια ομαδα που ουτε καν βλεψεις για πλευοφ δεν εχει.Ειναι κριμα για τον Καρτερ να περασει στην ιστορια μονο ως ο κορυφαιος "dunker" ολων των εποχων και να μην εχει μια ευκαιρεια σε μια καλυτερη ομαδα να διεκδηκησει τουλαχηστον ενα πρωταθλημα διοτι εχει και υψηλο μπασκετικο IQ.

sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 18 2008, 01:19 ) *
Mα μου φάνηκε παάξενο...αντάλλαξαν τον ενα απο τους 2 σκόρερ τους ....Θα ανταλλάξουν και τον καλύτερο τους παίχτη σε μια ομάδα η οποία δεν έχει να τους προσφέρει κάποιο ενδιαφέρον πακέτο(και δεν μιλάω για Λεμπρόν φυσικά)...



Η μόνη πιθανότητα είναι να κάνουν κάποια πολύ ασύμφορη για αυτους ανταλλάγη αδειάζοντας πολύ χώρο στο σάλαρυ καπ,ώστε το περιβόητο καλοκαίρι του 2010 να χτυπήσουν κάποια από τα ελεύθερα μεγάλα ονόματα(πχ Λεμπρόν)
Hayate
Δεν μου φαίνεται αφύσικο να δώσουν τον Κάρτερ αφού όλα δείχνουν οτι φτιάχνουν μια νεανική ομάδα και στηρίζονται όλο και πιο πολύ σε νέα παιδιά.
Τώρα για το θέμα να πάει στο cleveland δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που θα τον ζήτουσε όμως σίγουρα θα θέλει να ξεφορτωθεί Pavlovic, Szczerbiak (πείτε μου γιατί παίρνει τόσα λεφτά;;;)..
kostantinosP
δεν προκειται να μπω στη διαδικασια να να συγκριθουμε ως προς το ποιος παρακολουθει περισσοτερο...δεν εχει σημασια!!ο λογος που απαντησα ετσι, ειναι επειδη εχω βαρεθει να διαφωνω για αυτο το θεμα με ανθρωπους που τον θεωρουν μικρο παικτη και ξοφλημενο και με πειραξε που ειδα εσενα να το γραφεις...σου ζητω συγνωμη αν σε ενοχλησε το post μου.

οσον αφορα το ενδιαφερον των cavs ...εγινε μια προσφορα απο το cleveland με ανταλλαγμα τον szczerbiak ,και επειδη ληγει το συμβολαιο του θεωρησαν οι οτι θα ενδιεφερε τους nets αφου ξεκινουν ανανεωτικα με σκοπο χαμηλο salary cap για το 2010.οι nets αρνηθηκαν, αλλα το ονομα του carter θα υφισταται ως πιθανο για μεταγγραφη σε καποιον που κυνηγαει τιτλο.αυτο αν γινει, θα γινει εκτος συγκλονιστικου απροοπτου κοντα προθεσμια ληξης της περιοδου ανταλλαγων, γιατι οι αιτουντες ειναι περισσοτερο προθυμοι να δωσουν καλα ανταλλαγματα...(π.χ ο kidd περσι).

a bullet for your head
Οι Νετς που φερονται να θελουν απεγνωσμενα να ενισχυσουν την περιφερεια τους,συζητανε με τους Μπομπκατς για τον Ουαλλας,ομως δεν διαθετουν τον παικτη ρακετας που θα ηθελε ο κοουτς Μπραουν.Επειδη ομως οι Μπομπκατς ''διαβαζουν'' οτι οι Νετς ψαχνουν για περιφερειακο σουτερ αυτες τις μερες,ριχνουν στο ''τραπεζι'' κ εναν εκ των Καρολ,Μορρισον..
kemp
ισως το καλυτερο ματς που εχω δει στη ζωη μου.... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

129-127 οι νετς στο τοροντο με μπαζερ μπιτερ αναποδο αλει ουπ του καρτερ αφου προηγουμενως ο ιδιος ειχε στειλει το ματς στη παραταση με τριποντο...

carter 39/9/6
harris 30/2/5
bosh 42/9/4
vraxos
QUOTE(kemp @ Nov 22 2008, 06:09 ) *
ισως το καλυτερο ματς που εχω δει στη ζωη μου.... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

129-127 οι νετς στο τοροντο με μπαζερ μπιτερ αναποδο αλει ουπ του καρτερ αφου προηγουμενως ο ιδιος ειχε στειλει το ματς στη παραταση με τριποντο...

carter 39/9/6
harris 30/2/5
bosh 42/9/4

Απιστευτο ματς...απο τα καλυτερα οντως...τρομερο φιναλε...
(να προσθεσω και τον calderon 26/5/15)
kostasvc15
Το μεγαλυτερο παιχνιδι στην ιστορια του ΝΒΑ μολις τελειωσε..Ειμαι πολυ συγκινιμενος και εχω δακρυσει...Φοβερο παιχνιδι με πολλες ανατροπες,με παιχτες να κανουν πραγματα και θαυματα..Με τον απιστευτο Καρτερ να κανει πραγματα που δε βλεπουμε στη τηλεοραση,εβαλε τριποντο στη ληξη της κανονικης περιοδου απο τα 9 μετρα και το εστειλε στη παραταση και στη παραταση καρφωσε με αλλει ουπ στη ληξη...Καρτερ,Χαρρις,Μπαρνιανι,Μπος και Καλντερον εδωσαν τη μεγαλυτερη παρασταση την ιστορια του ΝΒΑ..Ανατροπες παρα πολλες,μαλιστα ο Μπος εβαλε τριποντο απο πολυ μακρυα και μειωσε στους 2..με λιγα δευτερα να απομενουν και τον Ντουλινγκ να βαζει μια βολη και να πηγαινει τη διαφορα στους 3 οι Ραπς καταφεραν να βαλουν και αλλο τριποντο μετα απο ταιμ με τον Παρκερ.Το τελος ηρθε απο αλλει ουπ του Καρτερ στο 1 δευτερολεπτο,το μονο που μπορουσαν να κανουν οι Ραπς ηταν να πεταξουν τη μπαλα οπως οπως...Σταματαω εδω θα γραψω περισσοτερα σε λιγο γιατι αυτα ειναι ελαχιστα πραγματικα...Νομιζω οτι ονειρευομαι
kostasvc15
NETS-RAPTORS 129-127

1η περιοδος 22-33
Αυτη ηταν η πιο παραγωγικη περιοδος των Ραπτορς στη φετινη σεζον.Οι ομαδες πηγαιναν μαζι στο σκορ μεχρι το 17-17 αλλα οι Ραπς πατησαν γκαζι και πηραν προβαδισμα 11 ποντων στο τελος της πρωτης περιοδου με τον Μπος να εχει ηδη 15 ποντους και 4 ριμπαουντ

2η περιοδος 25-28
Στη δευτερη περιοδο το Τοροντο συνεχισε στον ιδιο ρυθμο,σειρα πηραν οι Ευρωπαιοι Μπαρνιανι και Καλντερον που τελειωσαν το ημιχρονο με 16π και 11π,6α αντιστοιχα.Για τους Νετς ο Καρτερ εκανε οτι μπορουσε για να τους κρατησει κοντα στο σκορ βαζοντας 12π στο δωδεκαλεπτο.

3η περιοδος 29-24
Στις αρχες της τριτης περιοδου η διαφορα συνεχισε να ανεβαινει και με καλαθι του Καλντερον στο 4ο λεπτο η διαφορα πηγε στους 18.Στη συνεχεια οι Νετς με καλη αμυνα και σωστες επιλογες εκαναν ενα σερι 11-0 και κατεβασαν τη διαφορα στους 7.Το τελος της περιοδου βρηκε της ομαδες στο 85-76 με το Μπος να φτανει τους 26,το Μπαρνιανι τους 23 και το Καρτερ τους 21.

4η περιοδος 35-26
Η 4η περιοδος εκτος απο το τελευταιο λεπτο ανηκει στο Χαρις.Σε 3 12λεπτα συνολικα ειχε 7 ποντους αλλα καταφερε και εβαλε αλλους 17 ποντους με ατομικες προσπαθειες παιρνοντας την ομαδα πανω του,σιγα σιγα οι Νετς πλησιαζαν και με καλαθι του Χαρις ισοφαρισαν στο 6ο λεπτο σε 93-93.Οι Ραπς δε τα εχασαν εκαναν ενα σερι 7 ποντων και οι Νετς ενα σερι 7 χαμενων σουτ,4 απο αυτα ηταν του Καρτερ που εκβιασε μερικα..
Η διαφορα των 7 ποντων κρατηθηκε μεχρι τα τελευταια 44 δευτερα..Εκει ηρθε η ωρα του Καρτερ που ξεκινησε βαζοντας ενα λει απ(το πρωτο του καλαθι στη περιοδο) μετα απο ταιμ,το τοροντο απαντησε με αααλες 2 βολες του Καλντερον (γενικα οι διαιτητες εδιναν πολυ ευκολα τα φαουλ στο Τοροντο).Ο Καρτερ συνεχισε με ενα τριποντο κανοντας το 104-108 με 24 δευτερα να απομενουν.Στην 2η επαναφορα οι Ραπς (αφου στη πρωτη δε μπορεσαν να κανουν πασα)αργησαν και η μπαλα αλλαξε χερια.Ακολουθησαν ενα λει απ απο Καρτερ (με 15' στο χρονομετρο),δυο ακομα βολες για Καλντερον και αλλοι δυο ποντοι μετα απο ντραιβ του Βινς (4' στο χρονομετρο).Ο Παρκερ ευστοχησε στη μια βολη και μετα απο ταιμ ο Καρτερ ξεμαρκαριστικε πηρε τη μπαλα στα 9 μετρα περιπου και ευστοχησε σε ενα απιστευτο τριποντο με αντιπαλο απο πανω του.12 ποντοι σε 44 δευτερολεπτα...

Παραταση 18-16
Ο Καρτερ ζεστος εβαλε το πρωτο σουτ στη παραταση.Ο Μπος απαντησε με 5 σερι π.Με 3π ο Χαρις εφερε το παιχνιδι στο 116-116.Το προβαδισμα ξανα στους Ραπς το εδωσε ο Ιταλος με τριποντο μετα απο ασιστ του Καλντερον.Ακολουθησαν 2 σουτ απο Καρτερ και Μπος και μετα απο τριποντο τους Χεις οι Νετς ισοφαρισαν 121-121 με 1 λεπτο και 22 δευτερα να απομενουν.Ο Χαρις αμεσως μετα εκανε το 123-121 με σουτ και το 124-121 με μια βολη.Ακολουθησε χαμενο τριποντο του Μπαρνιανι και μια βολη του Ντουλινγκ.125-121 13' για το τελος.Πανω που ολα ειχαν τελειωσει παιρνει τη μπαλα ο Μπος και βαζει ενα δυσκολο τριποντο και μετα φαουλ στο Χεις ο οποιος ευστοχει και στις δυο.127-124 4' για το τελος.Απο την επαναφορα ο Παρκερ κανει το 127-127 απο τη γωνια και ταιμ για τους Νετς.Η εξιλεωση για το Καρτερ ηρθε μετα απο την επαναφορα του Σιμονς και το αναποδο αλει ουπ του Βινς


Καρτερ 39π με 17-28 ,3-7 τρ,9ρ,6α,1κλ,1λ
Χαρις 30π 10-18,5α,3κλ

Μπαρνιανι 29π 8-15,5-10τρ,10ρ
Μπος 42π 14-27,1-1 τρ,13-15 β,9ρ
Καλντερον 26π,8-11,4-5 τρ,5ρ,15α,5λ

Οσκαρ α' αντρικου ρολου:Vince Carter blove.gif

ΥΓ:Ενα ευχαριστω στον Ντιγκερ που με ακουγε ολο το βραδυ,στο τελος δε πιστευε ουτε αυτος τι γινεται και εβαλε και βλαπαμε μαζι.Η πλακα ειναι οτι κολλαγε συχνα και στο τελος δε προλαβαιναμε τα καλαθια με αποτελεσμα να ρωταει ο ενας τον αλλο ''το βαλε;;;'',''ναι ναι ο Καρτερ',''τις εβαλε;;'',''εχασε τη μια'',''ωχ,λες να μπει'' κτλ smiley.gif
kostasvc15
Φασεις απο το παιχνιδι,δεν εχει βγει ακομα βιντεο με ολα τα καλαθια του Καρτερ..

Air and King
Ωραιο ματς το χθεσινο στο τελος με υπογραφη Vin-sanity.Σιγουρα το καλυτερο ματς της φετινης χρονιας μεχρις στιγμης.Ο Καρτερ πανυγηρησε σαν τρελος στο τελος αφου καθε φορα που πηγαινει στο Τοροντο "τα ακουει".Παντως οι οπαδοι των Ραπτορς επρεπε αντι να τον γιουχαρουν να τον χειροκροτουν διοτι τους χαρησε μοναδικες στιγμες θεαματος ανευ προηγουμενου.Μελανο σημειο ο τραυμτησμος του Ζερμειν Ονιλ.
Flash
Πραγματικά βλέποντας κάποια βίντεο και διαβάζοντας την εξέλιξη του παιχνιδιού λυπάμαι πολύ που το έχασα... Πολύ γλυκειά μέρα για τον Κάρτερ, έκλεισε τα στόματα των Καναδών που τον γιουχάρουν και απέδειξε ότι κρατιέται σε καλή φόρμα παρά τα καταπονημένα γόνατά του και την γενική φθορά που επιφέρει ο χρόνος.

Ρε Κώστα, οκ φοβερό παιχνίδι, καταλαβαίνω ότι για σένα έχει και μεγαλύτερη συναισθηματική σημασία, αλλά όχι και μεγαλύτερο παιχνίδι στην ιστορία του ΝΒΑ tongue.gif w00t.gif
kostasvc15
Μπηκαμε 8αδα με τη νικη επι των Κλιππερς..Καλη εμφανιση απο Γι,Καρτερ και Χαρις.Περιμενουμε στραβοπατημα απο Μιαμι και Νικς...Με Μπουν και Σουιφτ τι γινεται;
vince carter #15
πως πανηγυρησε ετσι ο καρτερ??
μετα το τελος του αγωνα εβγαλε μια κραυγει "ψυχης"...απιστευτη..
βλεποντας το..ανατριχια..ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ???ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΤΣΙ!!! 68.gif
vince carter #15
QUOTE(vince carter #15 @ Nov 24 2008, 14:21 ) *
πως πανηγυρησε ετσι ο καρτερ??
μετα το τελος του αγωνα εβγαλε μια κραυγει "ψυχης"...απιστευτη..
βλεποντας το..ανατριχια..ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ???ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΕΤΣΙ!!! 68.gif

ειδα αυτο το βιντεακι σημερα και μου αρεσε πολυ ....για οσους ξερουν για τον VC!!
ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!


http://www.youtube.com/watch?v=w0bGQfKEtWI
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/w0bGQfKEtWI&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/w0bGQfKEtWI&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
kostasvc15
Μετα την νικη επι των Κινγκς ξαναμπηκαμε στην 8αδα για τα πλει οφς..Οι Νετς ειναι 6οι με 7-7,το Τοροντο ακολουθει στην 7η θεση με το ιδιο νουμερο και 8οι οι Χιτ με 7 νικες και 8 ηττες...Στο χθεσινο ματς ο Χαρις εβαλε το τριποντο της ισοπαλιας και στη παραταση ο Ντουλινγκ εβαλε δυο σημαντικα τριποντα για να διαμορφωθει το τελικο 116-114...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.