Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Θα εμπιστευθει επιτελους τους ελληνες ο Πινι στα play-offs??
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
spysta
Μετα τις σφαλιαρες μηπως ο Γκερσον πονταρει στο ελληνικο φιλοτιμο και τσαμπουκα στα play-offs??Λετε να δουμε τους Χαριση,Μπαρλο και Παπαμακαριο να χρησιμοποιουνται πολυ περισσοτερο σε σχεση με το φετινα τους λεπτα συμμετοχης ,που ειναι πολυ περιορισμενα!!Θα ηθελα τις γνωμες σας για τα σχεδια του Γκερσον στα φετινα play-offs
msg
εγώ θέλω να δω κύρίως τον χαρίση. πρέπει να αποδείξει σε όλους πως ο γκέρσον κάνει λάθος που δεν τον χρησιμοποιεί. άλλωστε όποτε του δόθηκε η ευκαιρία έδειξε πως μπορεί να προσφέρει. τέλος δε θεωρώ τους μπάρλο και μανώλη αναντικατάστατους.
Bonzo
QUOTE(msg @ Apr 25 2007, 02:56 PM) *
εγώ θέλω να δω κύρίως τον χαρίση. πρέπει να αποδείξει σε όλους πως ο γκέρσον κάνει λάθος που δεν τον χρησιμοποιεί. άλλωστε όποτε του δόθηκε η ευκαιρία έδειξε πως μπορεί να προσφέρει. τέλος δε θεωρώ τους μπάρλο και μανώλη αναντικατάστατους.


Σίγουρα ούτε ο Γκέρσον τους θεωρεί αναντικατάστατους..Αλλίως θα τους χρησιμοποιούσε λίγο biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif tongue.gif
Όσο για οτν Χαρίση δεν είναι για το επίπεδο που θέλει να δηλώνει ότι εχει ο ΟΣΦΠ.Για τον φετινό βεβαιο Ολυμπιακό μια χαρά ειναι αλλά αυτο δεν είναι καλό..Κατάντια είναι
apkat
Να και η πρωτη φορα που θα συμφωνησω με τον Μπονζο..Ο Ολυμπιακος για το επιπεδο που θα ηθελε να ειναι ο Χαρισης θα εκανε μονο για τριτος πλει μεικερ και οχι σαν τωρα που φανταζει απαραιτητος..

Απο αυτους μονο ο Παπαμακαριος θεωρω οτι θα μπορουσε να εχει χρονο συμμετοχης παραπανω σε καλο επιπεδο..
spysta
QUOTE(apkat @ Apr 25 2007, 03:11 PM) *
Να και η πρωτη φορα που θα συμφωνησω με τον Μπονζο..Ο Ολυμπιακος για το επιπεδο που θα ηθελε να ειναι ο Χαρισης θα εκανε μονο για τριτος πλει μεικερ και οχι σαν τωρα που φανταζει απαραιτητος..

Απο αυτους μονο ο Παπαμακαριος θεωρω οτι θα μπορουσε να εχει χρονο συμμετοχης παραπανω σε καλο επιπεδο..

Οντως ο χαρισης κανει μονο για τριτο πλει για το επιπεδο που θελει να φθασει ο ΟΣΦΠ!και ο παπαμακαριος ομως νομιζω οτι ειναι πολυ αργος γι αυτο το επιπεδο!!
Yellow heart
Σιγα μην εμπιστευτει Ελληνες ο Πινι.Ειναι κολλημενος!

Εγω κυριως Παπαμακαριο θελω να δω,αλλα και Χαριση που πρεπει να παιξει.(Γιατι ο Πενν ειναι...)
spysta
Ρε παιδια ηθελα να ρωτησω!!Αν ο ΟΣΦΠ βγει 3ος τελικα θα πεσει με τον ΠΑΟ στα ημιτελικα?
Yellow heart
Νομιζω ναι!Ευτυχως,να παει και ο Αρης τελικο!
Igor
Οχι ! Αρης - ΟΣΦΠ
Και ΠΑΟ - Πανιωνιος

Αυτα θα ειναι τα ζευγαρια λογικα.
Yellow heart
QUOTE(Igor @ Apr 25 2007, 04:55 PM) *
Οχι ! Αρης - ΟΣΦΠ
Και ΠΑΟ - Πανιωνιος

Αυτα θα ειναι τα ζευγαρια λογικα.

Εχουμε ομως πλεονεκτημα εδρας αν βγουμε δευτεροι!

Αντε και τελικο με Παο...
spysta
QUOTE(Igor @ Apr 25 2007, 04:55 PM) *
Οχι ! Αρης - ΟΣΦΠ
Και ΠΑΟ - Πανιωνιος

Αυτα θα ειναι τα ζευγαρια λογικα.

Στανταρ??Γιατι περυσι ο 1ος ΠΑΟ επαιξε με τον 3ο ΑΡΗ???
sihainas
Γιατί πέρσυ 3ο είχε βγει το Μαρούσι wink.gif
spysta
QUOTE(sihainas @ Apr 25 2007, 05:40 PM) *
Γιατί πέρσυ 3ο είχε βγει το Μαρούσι wink.gif

Τριτο ηταν το Μαρουσι??Α οκ τοτε!!Εχεις δικιο
thrylos7
Εντάξει, όχι και κατάντια ο Χαρίσης.. εφόσον υπάρχει πρώτος πλέι μέικερ δε θα ήταν άσχημος και ως δεύτερος. Σίγουρα, προτιμότερο τρίτος.

Για να επιστρέψουμε στο θέμα μας, δε νομίζω ότι θ' αλλάξουν πολλά όσον αφορά το χρόνο συμμετοχής. Ο Χαρίσης θα έχει κάποιο (ειδικά αφού έφυγε ο Στεφάνοφ), αλλά σίγουρα όχι πάρα πολύ (εξαρτάται βέβαια και από το τι θα γίνει με τον Πεν και πόσο θα τον χρησιμοποιεί ο Γκέρσον τώρα που είναι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση. Ο Παπαμακάριος δεν πατούσε παρκέ όταν ήταν τραυματίας ο Μάτσε, πόσο μάλλον τώρα. Από τους Βασιλόπουλο, Μπάρλο και Στακ δε μπορεί να μη χρησιμοποιηθεί κανείς, εκτός αν αυτό σκέφτεται στις προπονήσεις ο Πίνι.. Μόνο ο Μπουρούσης (πάλι καλά που έπαιξε καταπληκτικά αυτό το διάστημα) θα συνεχίζει να παίρνει μπόλικο χρόνο. Είδαμε βέβαια, στην πρώτη επιστροφή του Σχορτιανίτη, ο χρόνος του να περιορίζεται σημαντικά σε ορισμένα ματς, αλλά δύσκολα κάτι τέτοιο να επαναληφθεί...
apkat
Ο Παπαμακαιος μπορει να ειναι αργος αλλα ειναι ο μονος τοσο κοντρολαρισμενοις γκαρντ του φετινου Ολυμπιακου(αντε να βαλω και τον Ματσε)..Οποτε αυτο τον καθιστα απαραιτητο στην ομαδα..Σιγουρα σε ΤΣΣΚΑ Ταου και Παο δε θα εβλεπε δωδεκαδα αλλα σιγουρα δεν ειναι κακος παικτης.Ειναι ο μονος απο τους τρεις που θα ηθελα με σιγουρια και του χρονου στην ομαδα

Οποτε νομιζω οτι στα πλει οφ ειναι ο πρωτος που πρεπει να παρει χρονο συμμτοχης..Για τον Χαριση την εχω πει τη γνωμη μου.Δεν τον θεωρω καλο παικτη.Αντιθετως δε μου αρεσει καθολου σαν παικτης και τωρα που το σκεφτομαι θα προτιμουσα να φυγει απο την ομαδα του χρονου..

Ο Μπαρλος τωρα ειναι ενας πολυ καλος παικτης μεχρι και Αρη.Για Ολυμπιακο που χτυπαει κουπες δεν κανει..Φυσικα δεν υπαρχει αμφιβολια οτι αν ειχε παρει χρονο συμμετοχης φετος δε θα τα χε παει και ασχημα αλλα αυτο θα συνεβαινε λογω ελλειψης καλου τεσσαριου στην ομαδα(Ο Στακ δεν βγηκε δυστυχως).Οποτε κυριως για το καλο του ιδιου καλο θα ηταν να μετακομισει προς Θεσσαλονικη μερια(και ο Παοκ μια χαρα ομαδα ειναι) και να γινει ξανα ενας πολυ καλος παικτης οπως ηταν περσυ..
spysta
QUOTE(apkat @ Apr 26 2007, 03:12 PM) *
Ο Παπαμακαιος μπορει να ειναι αργος αλλα ειναι ο μονος τοσο κοντρολαρισμενοις γκαρντ του φετινου Ολυμπιακου(αντε να βαλω και τον Ματσε)..Οποτε αυτο τον καθιστα απαραιτητο στην ομαδα..Σιγουρα σε ΤΣΣΚΑ Ταου και Παο δε θα εβλεπε δωδεκαδα αλλα σιγουρα δεν ειναι κακος παικτης.Ειναι ο μονος απο τους τρεις που θα ηθελα με σιγουρια και του χρονου στην ομαδα

Οποτε νομιζω οτι στα πλει οφ ειναι ο πρωτος που πρεπει να παρει χρονο συμμτοχης..Για τον Χαριση την εχω πει τη γνωμη μου.Δεν τον θεωρω καλο παικτη.Αντιθετως δε μου αρεσει καθολου σαν παικτης και τωρα που το σκεφτομαι θα προτιμουσα να φυγει απο την ομαδα του χρονου..

Ο Μπαρλος τωρα ειναι ενας πολυ καλος παικτης μεχρι και Αρη.Για Ολυμπιακο που χτυπαει κουπες δεν κανει..Φυσικα δεν υπαρχει αμφιβολια οτι αν ειχε παρει χρονο συμμετοχης φετος δε θα τα χε παει και ασχημα αλλα αυτο θα συνεβαινε λογω ελλειψης καλου τεσσαριου στην ομαδα(Ο Στακ δεν βγηκε δυστυχως).Οποτε κυριως για το καλο του ιδιου καλο θα ηταν να μετακομισει προς Θεσσαλονικη μερια(και ο Παοκ μια χαρα ομαδα ειναι) και να γινει ξανα ενας πολυ καλος παικτης οπως ηταν περσυ..

Νομιζω οτι ουτε τον Παπαμακαριο θα ηθελα του χρονου!Δεν λεω παιζει με ψυχη και εχει τσαμπουκα αλλα ειναι πολυ αργος ρε παιδια για την θεση που παιζει!
spysta
νομιζω οτι κατι δειχνει η εμφανιση του Χαριση στο πρωτο ματς με τον ΠΑΟΚ...
thrylos7
Ότι είχε άδικο ο Γκέρσον που δεν εμπιστευόταν κάποιους παίκτες; Σαφώς και είχε άδικο...

Ο Χαρίσης φέτος όσο έχει παίξει, έχει κάνει πολύ καλές εμφανίσεις...
spysta
ειδατε χθες παλι χρησιμοποιηθηκαν ακετα οι Χαρισης Παπαμακαριος...μου φαινεται οτι ο Πινι πια εχει χασει αντελως την σιγουρια του
thrylos7
Ο Χαρίσης χρησιμοποιείται αρκετά τους τελευταίους δύο μήνες περίπου... Δεν ξέρω αν είναι μόνο γιατί ο Πίνι κατάλαβε ότι έτσι είναι καλύτερα, ή λόγω της ψυχολογικής κατάστασης του Πεν.. Σίγουρα ισχύει το δεύτερο ως ένα βαθμό τουλάχιστον, ελπίζω (και μάλλον) ισχύει και το πρώτο...

Ο Παπαμακάριος δε μπορούμε να πούμε ότι χρησιμοποιήθηκε πολύ.. Μπορούμε να πούμε όμως ότι χρησιμοποιήθηκε! Πλέον, λογικό να μην παίρνει πολύ χρόνο, αφού έχει επιστρέψει ο Μάτσε, ενώ με τη (σωστή) χρησιμοποίηση του Χαρίση, ο Πεν περνάει κάποια λεπτά στο 2.
Sinis_smooth
Κάτσε να δούμε, γιατί μπορεί να είναι και το τελευταίο ματς του Πίνι αύριο, αν ο ΠΑΟΚ σου κάνει κάνα διπλό στον Πειραιά
thrylos7
Σε τί ακριβώς αναφέρεσαι με το "να δούμε"; Στο αν θα εμπιστευτεί τους Έλληνες, ή αν θα πάρει χρόνο ο Παπαμακάριος;
man10
Παντως αποδεδειγμενα οι Ελληνες παικτες στα playoffs ανεβαζουν την αποδοση τους. Δειτε και τον ΠΑΟΚ. Νικησε τον Ολυμπιακο στην Θεσσαλονικη με τους Ελληνες να εχουν πρωταγωνιστηκο ρολο,αν και η ομαδα γενικα δεν βασιζεται πανω τους.
spysta
νομιζω οτι αυτο το τοπικ τελικα πρεπει να ονομστει...εμπιστευτηκε τελικα ο Πινι τους ελληνες στα play-offs!!!!
msg
πάντως δεν τον χάλασαν οι εμφανίσεις των ελλήνων...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.