Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Τα μέλη ψηφίζουν τους Mods
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Ο χώρος των μελών
aegeansheed
Το Basketforum δίνει και πάλι βήμα στα μέλη του.
Επειδή ως team πιστεύουμε στη δύναμη της συμμετοχής και της γνώμης των μελών, πλέον δίνουμε τη δυνατότητα τα μέλη να αποκαλύψουν τί πιστεύουν για την εικόνα των διαχειριστών του, ψηφίζοντας μέσα από αυτό το poll με αυτές τις λογοκριμένες προσχεδιασμένες απαντήσεις, τί περιμένατε δηλαδή!. Επίσης επειδή η Εταιρεία πίσω από το Forum έχει στα σχέδιά της να εισαχθεί απ' ευθείας στον NASDAQ και ως εκ τούτου να είναι πιστοποιηγμένη σε ISO και να έχει καταγεγραμμένες πολιτικές και ενέργειες διασφάλισης ποιότητας, η συμμετοχή στην ψηφοφορία είναι υποχρεωτική laugh.gif

Σας γνωρίζουμε επίσης ότι σύμφωνα με την τελευταία τροποποίηση του Καταστατικού "... τα αρνητικά σχόλια μέσω του επίσημα καταγεγραμμένου feedback των μελών, λαμβάνεται σοβαρά υπόψιν πλέον στην ετήσια αξιολόγηση των moderators από το Ανώτατο Συμβούλιο των Administrators στην ετήσια συνέλευσή του..."

Οπότε, μην περιμένετε... βγάλτε φτιάρια jedi.gif και ξεκινήστε κανονικά!
sacarame
Ρίχτε και κανά ποστ όμως.... Όχι μόνο μαύρισμα... smiley.gif


Gkos
Απογοητεύτηκα οικτρά. Πίστευα θα ψηφίζαμε το πιο αδυναμο ώστε να αποχωρήσει 😑
Coach Periklis
Είναι υποχρεωτικό να ψηφίσουμε όλα τα πεδία;;;

Για κάποια δεν έχω άποψη . Π.χ. fantasy και "χαμάλης"

Σημαντικό για τα παιδιά είναι ότι κάποιους δεν τους ξέρω καν . Μεγάλο παράσημο να είσαι αφανής

Τεσπα θα τα βάλω εδώ δημόσια και "επώνυμα" ( και καλά , καταλαβαίνετε πως το εννοώ tongue.gif )


Ποιός είναι ο πιο δίκαιος mod;


Βάζω Zoys αν και την έχω φάει από αυτόν ( το μόνο φαουλ μου σε 2-3 χρόνια που είμαι μέλος ) , για μένα άδικα αλλά για κάποιον εξωτερικό αναγνώστη εκείνου του ποστ δικαιότατα . Με λίγα λόγια άλλο εννοούσα άλλο φάνηκε προς τα έξω . Εκείνος ορθά έπραξε

Αυτος που είναι ο πιο αυστηρός;


Εδώ κολλάει αυτό που έγραψα για "αφανείς mods" . Μπορεί να κάνω λάθος αλλά Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ εντύπωση είναι ότι ο shtarkws μοιράζει πιο εύκολα φαουλ .

Ποιός mod είναι ο πιο cool/pacifist;


Ο πιο "user" mod (το παιδί του λαού που γράφει σαν μέλος)


Και στα 2 TWIsM δαγκωτό . Το παλικάρι και χιούμορ κάνει και γενικά το πρώτο πράγμα που σκέφτεσαι όταν βλέπεις δικό του ποστ δεν είναι ότι μπήκε να μοιράσει "πόνο" , αλλά να πει την άποψη του και αν δοθεί η ευκαιρία να κάνουμε πλάκιτσα

Σε ποιόν mod θα τράβαγα +1 φάουλ, αν μπορούσα...


Εδώ θα βάλω j-kidd13 γιατί στο περιστατικό που έγινε τότε με τον Σπανούλη και τον Γκιστ , πήρε ξεκάθαρη θέση για κάτι αμφιλεγόμενο και κατά την ταπεινή μου άποψη έβαλε το οπαδικό πάνω απ το ...λογικό . Θεωρώ δεν αρμόζει σε mod
Dreamerpanos
Δίκαιοι είναι αρκετοί,έβαλαν έναν από αυτούς που πίστευα στην τύχη. Τώρα ήταν ο j-kidd,ήταν ο Zoys ,ήταν ο sacarame δεν θυμάμαι.

Πιο αυστηρός και αυτός που θα του έχωνα +1 είναι shtarkws ξεκάθαρα. Έφτασα μια ανάσα από το να φύγω οριστικά από το φόρουμ και δεν εννοώ λόγω 5 φάουλ. Μοιράζει φάουλ αβέρτα,πολλές φορές αυστηρά.

Cool και παιδί του λαού νομίζω πάει μαζί. Twism παίξε μπάλα.

Χαμάλη έβαλα τον sacarame. Δεν ξέρω γιατί. Όπως είδα την λίστα,κατευθείαν εκεί πήγε το χέρι μου.

Fantasy δεν έχω ιδέα ποιος είναι καλύτερος,έβαλα στην τύχη.

Για το τέλος μια παρατήρηση και μια απορία:

- ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ είναι ότι σε σχέση με άλλους τα 4 φάουλ που έχω είναι τρομερά υπερβολικά. Σε πολύ χοντρό βαθμό όμως.

- Κάθε πότε γίνεται η επανεκτίμηση του πόσο % warn πρέπει να έχει ο κάθε χρήστης? Κάτι σαν διόρθωση,εννοώ.

Υ.Γ. Δεν ξέρω κανέναν από τους mods προσωπικά.
aegeansheed
QUOTE(Dreamerpanos @ Sep 12 2017, 16:45 ) *
Για το τέλος μια παρατήρηση και μια απορία:

- ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ είναι ότι σε σχέση με άλλους τα 4 φάουλ που έχω είναι τρομερά υπερβολικά. Σε πολύ χοντρό βαθμό όμως.

- Κάθε πότε γίνεται η επανεκτίμηση του πόσο % warn πρέπει να έχει ο κάθε χρήστης? Κάτι σαν διόρθωση,εννοώ.

QUOTE(Dreamerpanos @ Sep 12 2017, 16:45 ) *
Fantasy δεν έχω ιδέα ποιος είναι καλύτερος,έβαλα στην τύχη.


Βασικά εσύ ψήφισέ με στο fantasy gallop και θα το συζητήσουμε αυτό για τα φάουλ! laugh.gif

p.s. έχεις 1 λεπτό για το edit!

edit: άργησες, σόρυ! tongue.gif Του χρόνου πάλι με την Ετήσια Επανεξέταση των Φάουλ στην off-season μας!
ssoulliss
Καλό thread. Βέβαια δεν έχω εικόνα για όλους τους mod. Θα γράψω μόνο για αυτά που έχω καλύτερη εικόνα.

Ο j-kidd13 γράφει σαν φορουμίστας κυρίως, χωρίς απαραιτήτως να είναι αρνητικό. smile.gif

Ο Benchwarmer μου κάνει για πιο χαμάλης(το λέει και το nickname άλλωστε), πετσέτες, νερά, μπάλες κτλ tongue.gif

Ο aegeansheed πρέπει να χαλαρώσει λίγο, μην φάει κανά φάουλ, tongue.gif biggrin.gif

Ο Zoys είναι Κύριος(παρόλο που δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στο ερωτηματολόγιο).

Ο Twism τα χει μπλέξει λίγο με χαρτομαντείες, συνωμοσιολογίες και συμπτώσεις! tongue.gif

Θα έβαζα πιο δίκαιο τον sacarame. Έτσι για το γαμώτο! wacko.gif
Dreamerpanos
QUOTE (aegeansheed @ Sep 12 2017, 17:01 ) *
Βασικά εσύ ψήφισέ με στο fantasy gallop και θα το συζητήσουμε αυτό για τα φάουλ! laugh.gif

p.s. έχεις 1 λεπτό για το edit!

edit: άργησες, σόρυ! tongue.gif Του χρόνου πάλι με την Ετήσια Επανεξέταση των Φάουλ στην off-season μας!


Καλή η πλάκα,ούτως ή άλλως κι εγώ εκτός από κάνα μπασκετικό σχόλιο,που και που,αυτό προσπαθώ να κάνω,έστω και αποτυχημένα,αλλά επειδή αυτό το θέμα έχει παρατραβήξει θα ήθελα μια απάντηση.

Όσο για την ψήφο,θα στην έδινα ναι,ούτως ή άλλως δεν παίζω fantasy(νομίζω πλην μιας φοράς).
sacarame
QUOTE(Dreamerpanos @ Sep 12 2017, 17:52 ) *
Καλή η πλάκα,ούτως ή άλλως κι εγώ εκτός από κάνα μπασκετικό σχόλιο,που και που,αυτό προσπαθώ να κάνω,έστω και αποτυχημένα,αλλά επειδή αυτό το θέμα έχει παρατραβήξει θα ήθελα μια απάντηση.



Τα fouls επανεξετάζονται στο τέλος της (μπασκετικής) σεζόν. Αν όμως κάποιο μέλος δείχνει " καλή διαγωγή" και παρουσία με τα ποστ του, μπορεί να γίνει και επανεκτίμηση εξπρές και να υπάρξει μείωση και μέσα στη χρονιά..
yorgos
QUOTE(aegeansheed @ Sep 12 2017, 14:20 ) *
Το Basketforum δίνει και πάλι βήμα στα μέλη του.

Μας ξαναρωτήσατε; Γιατί δεν το θυμάμαι. Εκτός κι αν το "και πάλι" είναι τρολάρισμα σαν τα Ημισκούμπρια που ο πρώτος τους δίσκος λεγόταν... "Τριάντα Χρόνια Επιτυχίες".

Φάουλ θα εριχνα στον j-kidd είναι ο πιο οπαδικός mod για μένα, αν κι έχει και τη δυσκολότερη δουλειά (είμαστε πολλοί οι απαράδεκτοι στο φόρουμ του Παναθηναϊκού, στου ολυμπιακού είναι ήσυχα τα πράγματα και λιγότερη η συμμετοχή νομίζω).

Πιο δίκαιος είναι ο sheed για μένα. Ό,τι φάουλ έφαγα, ήταν δικαιολογημένα και τέλος πάντων πρέπει να τηρείται κι ένα επίπεδο και δε γίνεται αυτό χωρίς φάπες, άσχετα αν με τη λογική ορισμένων εξ αυτών δαφωνούμε, δε γίνεται και να συμφωνούν όλοι σε όλα.

Benchwarmer ευγενέστατος και χαμηλών τόνων το παιδί, την κουνάει την πετσέτα (να μη συγχέεται με "το σηκώνει το σακάκι", "την κανελώνει την μπουγάτσα" κλπ).

TWISM είναι για γραμμή 090, για mod δεν κάνει το παιδί, χαραμίζεται.


Pierce τον έβαλα στο fantasy (στο οποίο δε συμμετέχω) γιατί με είχε κεράσει μια σαλάτα μια φορά. Βασικά επειδή είμαι λιγούρης το γράφω, μπας και με ξανακεράσει.

SG3 πρέπει να τραβάει κάποια ζόρια το (ταλαντούχο αυτό) παιδί, συμπάσχω σε ό,τι τραβάει, εύχομαι να βρει το δρόμο του.

Ο sacarame πρέπει να είναι ο παλιός εκεί μέσα, τον φαντάζομαι 50ρη να ξεφυσάει με τις ανοησίες των νέων.

Λείπει κοπέλα μοδερατόρισσα από το φόρουμ, να χαλαρώνει και η τεστοστερόνη, σαν τον Αυλώνα είναι εδώ μέσα. Επίσης ένα πουλάκι που κερνάει σαλάτες μου είπε ότι κάποτε μαζευόσασταν και παίζατε και κανά μπασκετάκι αλλά τώρει λέει γέρασαν μερικοί, παθαίνουνε λουμπάγκο, αρθρίτιδα, τους πέφτει ο καθετήρας και δεν μπορούν τα παλικάρια. Κρίμα γιατί έτσι γνωρίζεται ο κόσμος, χαλαρώνουν οι εντάσεις και υπάρχει και η ευκαιρία να κάνουμε ένα αντιαθλητικό στον shtarkws ρε αδερφέ.

Ασχετο με τους mods αλλά ο "έπαθα λάστιχο" δικαιούται βραβείο nick. Το οποίο θα έπρεπε να είναι ένα πόστερ 4,5Χ4,5 μέτρα του Βαγγέλα με τις χρυσές αλυσίδες στο "you were on fire my man".
aegeansheed
QUOTE(yorgos @ Sep 13 2017, 00:16 ) *
Μας ξαναρωτήσατε; Γιατί δεν το θυμάμαι. Εκτός κι αν το "και πάλι" είναι τρολάρισμα σαν τα Ημισκούμπρια που ο πρώτος τους δίσκος λεγόταν... "Τριάντα Χρόνια Επιτυχίες".

Χαχα ναι κι εγώ απορώ, divine intervention πρέπει να έγινε στο κείμενό μου, βλέπεις εχμμ... πάντα υπάρχει κάποιος εκεί πάνω που σε βλέπει. Big Brother.

Βρείτε τον Λάστιχο επειγόντως, έχει χαθεί και τον θέλουμε πίσω. Μάλλον είχε evolution σε νέο είδος, έγινε το "έξυπνο λάστιχο" και βρήκε ένα καλύτερο forum, με γυναίκες και ποτά, να χαίρεται τη ζωή πιο μερακλίδικα.
Pierce
Δηλαδή έχουμε πάρει 3 κούπες, έχουμε 3(ή 4 ) δεύτερες θέσεις, ποτέ κάτω από την 7η , πάντα καλή παρουσία και στης ΕL που οι γνώσεις μου είναι λίγες, και παίρνω ΜΙΑ ΨΗΦΟ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΕ ΜΙΖΑ (any time Γιώργο, αλλά την επόμενη φορά θα έχει και κοψίδια) .

ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ.

Ευχαριστώ τον ψηφοφόρο μου που με θεωρεί cool. ( Pacifist λίγο δύσκολο shot.gif ) Κατά τα άλλα , moderating έχω να κάνω κοντά μια 5ετία οπότε ανούσια η θέση μου στις λίστες tongue.gif
SteveNashidis
Το καλύτερο thread αυτή τη στιγμή που κυκλοφορεί στο φόρουμ. 19.gif

Ποιός είναι ο πιο δίκαιος mod;

Έβαλα τον Ζoys αν και είναι δύσκολη η επιλογή καθώς όλα τα παιδιά κάνουν σωστά τη δουλειά τους. Ο Zoys όποτε παρεμβένει τα ποστ αυτοματα αλλάζουν μορφή, ύφος και τόνο συνομιλίας , οπότε θα δικαιολογήσω έτσι την αποφαση μου παρά με το πόσο δίκαια ή όχι ήταν τα φάουλ που έδωσε.



Αυτος που είναι ο πιο αυστηρός;

Ο Αιγαιοπελαγίτης ξεκάθαρα είναι ο πιο αυστηρός. Παλιότερα είχε και μια εμμονή με τις υπογραφές μου, και μου είχε ρίξει φάουλ για μη συμμορφωση ενός κανονισμού για τις υπογραφές, ο οποίος ήταν σε ένα παλιο σκονισμένο τόμο, στην δεύτερη από τις 3 γραμμένες σελίδες αυτού του 500 σελίδων βιβλίου, που το είχαν ξεχάσει σε κάποια αποθήκη της Βουλγαρίας , ανάμεσα στο εγχειριδιο του server του φόρουμ και στο Σουτερ_λεξικό, με την αρχαία γραφή που επινόησαν τα τότε ιδρυτικά μέλη για να μιλάνε δημόσια χωρίς να τους καταλαβαίνει άλλος. Επίσης δεν κατανοούσε την καλλιτεχνική αύρα των υπογραφών μου, που δίνουν νόημα στην ανιαρή ζωή του φόρουμ (αφού έχετε κλειδώσει όλα τα threads που προσφέρουν ίντριγκα) !!!

Ποιός mod είναι ο πιο cool/pacifist;

Εδώ πρωτιά πρέπει να πάρει ο Jasonick. Mε σφυγμούς που δε ξεπερνάνε τους 5, σε τρελές φαντασιοκόντρες και διαμάχες σε ποστ του ΝΒΑ, ο Νίκος εξακολουθεί να έχει εκείνο το κρύο αίμα που θα εμπιστευόσουν να σουτάρει τις βολές για να νικήσεις το παιχνίδι, να σώσεις ένα αεροπλάνο από συντριβή ή να βρεις το σωστό καλώδιο για να απασφαλίσεις τη βόμβα(hollywood_κλισε). Bραβείο θα έδινα σε όποιον κατάφερνε να νευριάσει αυτό το άτομο , αν και μεταξύ μας γνωρίζω ποιος έφτασε πολύ κοντά (ή ξεπέρασε ) σε αυτό το σημείο!!! cool.gif


Ο πιο "user" mod (το παιδί του λαού που γράφει σαν μέλος)

Gspara ή Ψαρά(=psara) όπως τον φωνάζω εσωτερικά μέσα μου τόσα χρόνια , τον φαντάζομαι ως τον εκπληκτικό μπασκετικό τύπο που ξέρει τα πάντα από τα τοπικά πρωταθλήματα, έχοντας απίστευτες γνώσεις για παίκτες, προπονητές και γήπεδα που παρά τις ιδιότητες που έχει σε αυτό το φόρουμ, γράφει ξανά και ξανά λες και είναι η πρώτη του φορά. Σπάνιος τύπος smile.gif !


Σε ποιόν mod θα τράβαγα +1 φάουλ, αν μπορούσα...

Έψαχνα τον Gandalf στη λίστα για πολλούς λόγους καθώς πέρα από το κίτρινο γραφείο τύπου που έχει στηθεί στα βόρεια του φόρουμ , πολλες φορές ποστάρει μόνο και καθαρά οπαδικά , χωρίς να θέλω προσβάλω τη καψούρα που έχει με τον Αυτοκράτορα. Τον σέβομαι όμως αρκετά.
Είχα ζητήσει το αυτομπανάρισμα του J-kidd για τις προσβολές σε Nash/Phoenix/Liverpool laugh.gif αλλά τη ψήφο την έριξα στον Pierce , καθώς θα του έδινα φάουλ πριν κάποια χρόνια ( όπως και στον εαυτό μου) για τη ανούσια φαντασιοκόντρα μας και τον δημόσιο εξευτελισμό που έκανε στον ηγέτη της καρδιάς μας , Bledsoe. Πλέον νομίζω είναι ένας κουλ τύπος, που θα ήθελες να έχεις στην παρέα για να ασχολείσαι με το μπάσκετ. smile.gif

Ο πιο χαμάλης απ' όλους;

Η ψήφος στον J-kidd είναι πέρα για πέρα δίκαιη γιατί παίζει να διαβάζει και την τελευταία τελεία στο πράσινο κομμάτι του φόρουμ , που έχει μεγάλη κίνηση και μάλιστα αναγκάζεται να κρατάει σημείωσεις και ημερολόγιο ή να ξαναδιαβάσει τα ποστ για να είναι δίκαιος στα φάουλ που θα δώσει. Νομίζω το έχει βίτσιο και δε ξέρω γιατί δεν έχει παραιτηθεί . Ο shtarkws επειδή ανέλαβε πρόσφατα , του χρόνου θα παραλάβει το ίδιο βραβειο για την ίδια δουλειά.

Επίσης ένα +1 γία όσους μοιράζονται τις χειρότερες και πιο ανούσιες ομάδες στα αφιερώματα , στα οποία δε σχολιάζει κανείς και μένουν με 0 ποστ. Χαμαλοδουλειά όσο καμία.


Ποιός mod πιστεύετε ότι είναι ο καλύτερος παίκτης Fantasy, γενικότερα;

SG3. To παιδί έχει πάει σε άλλο lvl το φάντασι ανεξαρτήτως του αν εχει κατακτήσει κούπα. Μπορεί να προβλέψει φαντασιακά σκορ, να βρει τους παράγοντες που θα επηρρεάσουν τους δεκαδικούς βαθμούς που θα πάρει παραπάνω ο Χ από τον Ψ παίκτη, ενώ το εύρος των φάντασι που παίζει εκτείνεται από το ΝΒΑ,ΝFL ή την Ευρολίγκα μέχρι το κρίκετ, το πινγκ πονγκ και το snooker biggrin.gif


Προτάσεις
-Να μπουν και άλλες κατηγορίες για να θάψουμε σχολιάσουμε και τους υπόλοιπους mod όπως αυτό της καλύτερης ατάκας,του καλύτερου αβαταρ,του χειρότερου ποστ και πολλά άλλα καθώς δεν έχω καταλάβει πως ο Σακαράκας απέφυγε εντέχνως να πάρει πρωτιά από όλες της αρνητικές επιλογές icon_drunk.gif icon_drunk.gif
-Σε ένα επόμενο επίπεδο οι μοντς να σχολιάσουν εμας τους απλούς πολίτες του φόρουμ !

blove.gif
Dreamerpanos
QUOTE (Voyager @ Sep 26 2017, 15:32 ) *
-Σε ένα επόμενο επίπεδο οι μοντς να σχολιάσουν εμας τους απλούς πολίτες του φόρουμ !

blove.gif



Ναι,ναι αυτό θα είχε γερή πλάκα. Κάντε το όσο πιο γρήγορα!
benchwarmer
QUOTE(Dreamerpanos @ Sep 26 2017, 15:43 ) *
Ναι,ναι αυτό θα είχε γερή πλάκα. Κάντε το όσο πιο γρήγορα!


Ποιος σας είπε ότι δεν υπάρχει ήδη τέτοιο τόπικ? laugh.gif cool.gif
Pierce
Mea culpa για τότε Voyager.
aegeansheed
QUOTE(Voyager @ Sep 26 2017, 15:32 ) *
Αυτος που είναι ο πιο αυστηρός;
Ο Αιγαιοπελαγίτης ξεκάθαρα είναι ο πιο αυστηρός.

Έτσι είναι αυτά, έχουμε κι ένα μαγαζί να τρέξουμε! Άμα είχαμε καφενέ θα τα αφήναμε όλα και θα το ρίχναμε στην πρέφα και τα κονιάκ!

QUOTE(Voyager @ Sep 26 2017, 15:32 ) *
Παλιότερα είχε και μια εμμονή με τις υπογραφές μου, και μου είχε ρίξει φάουλ για μη συμμορφωση ενός κανονισμού για τις υπογραφές, ο οποίος ήταν σε ένα παλιο σκονισμένο τόμο...μπουρουμπουρουμπουρου...

Καμμία εμμονή με υπογραφές, αρκεί να μην αντίκειται στους κανονισμούς. Η φωτογραφία που είχες ανεβάσει ήταν 3 pageup!

QUOTE(Voyager @ Sep 26 2017, 15:32 ) *
Επίσης δεν κατανοούσε την καλλιτεχνική αύρα των υπογραφών μου, που δίνουν νόημα στην ανιαρή ζωή του φόρουμ (αφού έχετε κλειδώσει όλα τα threads που προσφέρουν ίντριγκα) !!!

Καλλιτεχνική δεν ξέρω... αλλά πο*νογραφική σίγουρα με τέτοιο μέγεθος.

Το μεγαλύτερο χαμαλίκι πάντως που έχει κάνει μοντ ήταν ένας νέος (ονόματα δε λέμε) όταν του είχαμε πει πριν ξεκινήσει να ασκεί καθήκοντα να διαβάσει 73 σελίδες ΠΑΟ-ΟΣΦΠ Κύπελλο! laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.