Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BasketForum Quiz
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Νέα-ανακοινώσεις
Pages: 1, 2, 3
dizzy_fingers
Τo BasketForum τώρα έχει και Quiz!

Μπείτε και παίξτε ένα μικρό κουιζάκι 10 ερωτήσεων σχετικά με το πόσο...basketforumικός είστε για ζέσταμα...μέχρι να μας φέρει τα "σκληροπυρηνικά" του ο NBAholic. biggrin.gif

Καλη επιτυχία!


(ΥΓ: Μην κοιτάτε που απάντησα τις 9 από τις 10 ερωτήσεις που έβαλα ο ίδιος...για ξεκάρφωμα το έκανα icon_drunk.gif )
thrylos7
24.gif 24.gif 24.gif

Και νόμιζα ότι μόνο εγώ κάνω περίεργα πράγματα εδώ μέσα...

Όσο για το quiz ελπίζω να υπάρχει περιθώριο μέχρι την Παρασκευή... Γιατί αύριο ειδικά αλλά και μεθαύριο έχουμε υποχρεώσεις...
Τώρα δε λέει να το κάνω... μη δείτε κανένα -1 και τρίβετε τα μάτια σας!!!
dizzy_fingers
Έχετε περιθώριο έναν μήνα....κι αν θέλετε το αφήνω και για άλλο. wink.gif

Έβαλα μερικές δύσκολες πάντως, για να δω τί ψάρια θα πιάσετε 19.gif!

ΥΓ: Αν κάποιος άλλος θέλει να βάλει το δικό του κουίζ μπορεί να μου στείλει πμ. wink.gif
thrylos7
Πάντως πάλι υπάρχει τρόπος να κλέψει κάποιος....
dizzy_fingers
15 λεπτά?
Έχεις δει τις ερωτήσεις?

EDIT: Καλά...διαβάζω διάφορα τέτοια ώρα icon_drunk.gif ...
Είπες "τρόπος", διάβασα "χρόνος". Πες τον τρόπο για να δω αν μπορώ να το φτιάξω. Γι'αυτό σήκωσα τώρα αυτό το κουίζ, για να τεστάρουμε wink.gif.
Warrior
Kαλα εγω ο αχρηστος μονο 6 απαντησεις σωστα απαντησα.Βιαστηκα και
εκανα παιδαριωδη λαθη... sad.gif sad.gif

biggrin.gif
Warrior
http://members.home.nl/saen/Special/zoeken.html

Και επειδη δεν εχω χρονο να σας φτιαχνω quiz,παρτε ενα παιχνιδακι...
Οποιος βρει τις διαφορες στις φωτο...του βγαζω το καπελο!! wink.gif
Live strong
QUOTE(Warrior @ Feb 22 2006, 10:40 AM)
http://members.home.nl/saen/Special/zoeken.html

Και επειδη δεν εχω χρονο να σας φτιαχνω quiz,παρτε ενα παιχνιδακι...
Οποιος βρει τις διαφορες στις φωτο...του βγαζω το καπελο!! wink.gif
*


Έξυπνο…. 41.gif 41.gif
Και το ωραίο ήταν ότι ήμουν στη δουλειά και ο υπολογιστής μου έχει ηχεία w00t.gif w00t.gif
thrylos7
Καλύτερα να στο στείλω με pm... Σε περίπτωση δε διορθώνεται να μην το μάθουν και όλοι...

Επείδή όμως δεν έχω ξαναστείλει pm και γενικότερα "Το έχω" το πιθανό λάθος θα σου στείλω πρώτα ένα δοκιμαστικό μήνυμα κι εφόσον το λάβεις θα σου στείλω και αυτό που είναι.
leonkalf
Έκανα 6/10.
Μία ερώτηση την έχασα επειδή δεν είναι σαφής.Δε λέω ποια για να μην την "προδώσω".
NBAholic
Πρόσθεσα το πρώτο μου κουιζ--ΝΒΑ, εύκολο.
Πρέπει να ενεργοποιηθεί σε λίγα λεπτά. wink.gif
dizzy_fingers
Warrior, you damn f#ckhead!!!!!!!!!!!!!! angry_red.gif
Άει στο καλό, τρόμαξα μεσημεριάτικα...

Λεωνίδα, κατάλαβα ποιά ερώτηση λες...τη δεύτερη, έτσι? Είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα όντως biggrin.gif.
Και πάλι, όμως, η απάντηση που έδωσες δεν είναι η σωστή wink.gif.

Βλέπω πάντως πως κανείς δεν προσέχει τη σχεδίαση του φόρουμ 65.gif...

Αν και αρκετές ερωτήσεις είναι δύσκολες, κι ειδικά η τελευταία που είναι παγίδα 19.gif...τα πήγατε όλοι πολύ καλά 41.gif.

Μπασκετφορουμάδες (μπασκετφορουμάδισές) μου εσείς! 6.gif


Πάω να παίξω το κουίζ του holic τώρα...
dizzy_fingers
....και πέτυχα 40% μόνο...
Το εκνευριστικό είναι ότι σε αρκετές ερωτήσεις άλλαξα τη γνώμη μου την τελευταία στιγμή και από σωστές τις έκανα λάθος 40.gif...

Περιμένουμε κι άλλα! 38.gif

ΥΓ: Χόλικ, δε μου απάντησες στη ερώτηση που σου έκανα στο πμ για το τόπικ. Απάντησε με πμ. wink.gif
Live strong
[quote=dizzy_fingers,Feb 22 2006, 05:18 PM]
Warrior, you damn f#ckhead!!!!!!!!!!!!!! angry_red.gif
Άει στο καλό, τρόμαξα μεσημεριάτικα...

Κι εγώ τα ίδια έπαθα …Σπύρο gdi.gif wacko.gif
dizzy_fingers
Την επόμενη φορά που θα κάνει κάτι τέτοιο ο Warrior θα του αφαιρέσω 5 βαθμούς από το overplaybet και 3 από τον χόλικ....


65.gif
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 22 2006, 05:43 PM)
Την επόμενη φορά που θα κάνει κάτι τέτοιο ο Warrior θα του αφαιρέσω 5 βαθμούς από το overplaybet και 3 από τον χόλικ....
65.gif
*


Έτσι για να μάθουν...
angry_red.gif 65.gif
NBAholic
Μάλλον από 6η αίσθηση το είπε αυτό ο Dizzy...Είχα βρει κι εγώ κάποια παρόμοια sites και σχεδίαζα να ποστάρω κανένα. Ένα εξ'αυτών είχε τα κάλαντα απ'την ανάποδη και απαιτούσε να ανοίξεις τα ηχεία σου δυνατά. biggrin.gif

Πάω να δω την επιτυχία των παιδιών στο 1ο Quiz μου.
dizzy_fingers
Κι εσύ, τέκνον Βρούτε? huh.gif

Μόνο εγώ έχω παίξει στο κουίζ σου 7.gif...
Τους τρόμαξαν οι επιδόσεις μου μάλλον laugh.gif.

Α, για όσους αναρωτιούνται που πήγε το τόπικ των κουίζ στο ΝΒΑ, μεταφέρθηκε κάπου ώστε να μην φαίνεται, για να μην παίρνουμε τις απαντήσεις από εκεί wink.gif.
NBAholic
Παίξτε, παιδιά. Μπορεί να κατεβάσω τη βάση. Έστω, προσπαθήστε να περάσετε το 4/10.

Ντίζη, ποιες έκανες σωστές (αριθμητικά) ;

Και παρεπιπτόντως, μήπως πρέπει να ανοίξει ξεχωριστή υποκατηγορία, για να μην μπαίνουμε μέσω του topic αυτού στα quiz;
dizzy_fingers
Σωστές έκανα τις 1,2,3 και 8. Παραλίγο σωστές θα έκανα τις 4,5,6 10 icon_drunk.gif.

Τί εννοείς υποκατηγορία?

Αν εννοείς για το πως να μπαίνουμε στα κουίζ, θα μπαίνουμε με τον ίδιο τρόπο που μπαίνουμε στο arcade, στο chat, στο shoutbox κλπ...
Από το μπάνερ πάνω πάνω και από τα λινκ στην αριστερή "κρυφή" μπάρα wink.gif. Υπάρχει λινκ ήδη.
NBAholic
Kατάλαβα.
Χα-χα, το περίμενα ο Στόκτον να μπερδέψει κόσμο!
3 ακόμη άτομα πήρατε μέρος. Πώς τα πήγατε;
sarounas
QUOTE(NBAholic @ Feb 23 2006, 04:09 PM)
Kατάλαβα.
Χα-χα, το περίμενα ο Στόκτον να μπερδέψει κόσμο!
3 ακόμη άτομα πήρατε μέρος. Πώς τα πήγατε;
*

πω πω, ρεζιλίκι. με μπερδέψατε με τον μάτζικ αυτό ήταν παγίδα, στον κοντό δεν είδα το σήμερα, ξέχασα να απαντήσω και το τελευταίο!!! 68.gif 19.gif 41.gif σηκώνω λευκή πετσέτα και παραδίδω την μπασκετική μου ταυτότητα!
dizzy_fingers
Ανέβηκε κι άλλο κουίζ. Έχετε 5' να απαντήσετε. 1 ερώτηση/λεπτό...έτσι, για να μην έχετε χρόνο να κάνετε refresh ψάχνοντας τα quotes biggrin.gif.
dizzy_fingers
Α, κι επειδή βλέπω πως πολλοί μπαίνετε στα κουίζ και μετά βγαίνετε (με αποτέλεσμα να μην εμφανίζονται τα αποτελέσματά σας όταν πατάτε στα Results), όπως μάλλον έχετε καταλάβει, μετά δε μπορείτε να ξαναμπείτε να παίξετε στα συγκεκριμένα κουίζ, για τον απλούστατο λόγο ότι δε μπορείτε να μπείτε, να δείτε τις ερωτήσεις, να βρείτε τις απαντήσεις και μετά να ξαναμπείτε να απαντήσετε wink.gif.
NBAholic
Κι άλλο ένα από εμένα. Περί μπάσκετ, γενικώς. smile.gif
kolossos
Dizzy αυτό το πόστ γίνεται για να σου εκφράσω την δυσαρέσκεια μου... Ξέρεις εσύ για τι πράγμα μιλάω biggrin.gif icon_drunk.gif Δεν πιστεύω να υπονοείς τίποτα για την φοβερή πορεία μου στο overplay εε; (μουχαχαχαχαχαχα 19.gif icon_drunk.gif ).
Και όσο για κάποιον άλλο που ακολούθησε τις ύπουλες τακτικές δυσφίμησης του προαναφερθέντος για τιμωρία του η ομάδα του του χρόνου θα είναι στην ίδια κατηγορία με την δικιά μου biggrin.gif tongue.gif icon_drunk.gif Αν αρχίσει από τώρα της προσευχές και τα βουντού μπας και γίνει κάνα θαύμα και μείνουμε πάνο ίσως γλιτώσει 69.gif

Και για εκδίκηση το ποστ μου αυτό ήταν φουλ ανορθόγραφο tongue.gif Όχι τίποτε άλλο αλλά αρχίζω να φοβάμαι και τον μ@λ@κ@ που θα διορθώσει το γραπτό της έκθεσης μου στις πανελλήνιες icon_drunk.gif peace.gif
dizzy_fingers
Το κακό για σένα είναι ότι πολλά άτομα διάλεξαν εσένα αντί για το σωστό άτομο στην επίμαχη ερώτηση laugh.gif tongue.gif!
biggrin.gif
thrylos7
Προστέθηκε άλλο ένα quiz, με περιεχόμενο το ΝΒΑ(ασφαλώς, επειδή αναφέρεται κιόλας κάπου, συμπεριλαμβάνεται και η ΑΒΑ).
NBAholic
Απογοητευτικός. 68.gif
Έπιασα μόλις 6 (ουσιαστικά 7, γιατί γνώριζα τα νούμερα του Quad Double, ωστόσο από βιασύνη επέλεξα μια διπλανή απάντηση). Κατά τα άλλα, έκανα λάθος τις 5,6,8.
NBAholic
Κατά τα άλλα, μου άρεσε το test σου, Θρύλε.
Όπου να 'ναι θα βάλω κι εγώ το επόμενο (έχω στο μυαλό ένα ΝΒΑ, ένα μπασκετικό κι ένα ιδιαίτερο off topic που δε θα αποκαλύψω ακόμη).
thrylos7
Thanks!
Ναι, τα είδα, έβαλα την επιλογή public. Ούτως ή άλλως για να δει κανείς τις απαντήσεις των άλλων πρέπει να παίξει πρώτα ε;
Εντάξει, όχι και απογοητευτικός... Περίμενε και τους άλλους, ήταν δύσκολο εξάλλου. Κι εγώ παραξενεύτηκα για αυτό το λάθος που έκανες. Όπως και ότι κάνατε όλοι όσοι παίξατε(2) αυτή που θεωρούσα πιο δύσκολη, σωστή! Δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις ποια αν δεις τις απαντήσεις.


off topic;!!!
Περιμένουμε...
dizzy_fingers
Περιμένω κι εγώ τις εμπνεύσεις σας biggrin.gif.

Έπαιξα στο κουίζ του θρύλου, το οποίο είναι μακράν το πιο δύσκολο μέχρι στιγμής και έπιασα....4/10!!!
Όλα κατά τύχη όμως... 65.gif
Δεν ήξερα καμία ερώτηση...
NBAholic
QUOTE
Όπως και ότι κάνατε όλοι όσοι παίξατε(2) αυτή που θεωρούσα πιο δύσκολη, σωστή! Δεν είναι δύσκολο να καταλάβεις ποια αν δεις τις απαντήσεις.


Πιστεύω ότι η πιο δύσκολη ερώτηση για τον πολύ κόσμο είναι η 4, επειδή έχει κολλητές απαντήσεις. Αλλά είχα σαφώς στο μυαλό μου ένα συγκεκριμένο παίχτη που δεν ταίριαζε με τις υπόλοιπες απαντήσεις και το βρήκα σχετικά εύκολα. Δύσκολες επίσης και οι 8,9, αν δεν κάνω λάθος. Όσο για τις 2 σερί παρεμφερείς ερωττήσεις που τις έκανα λάθος, για κάποιο λόγο αυτά τα στοιχεία πάντα μου διέφευγαν. Ήξερα ότι η απάντηση που έδωσα στη 2η ήταν σίγουρα η σωστή σε μια από τις 2 αυτές ερωτήσεις, αλλά δε θυμόμουν σε ποια.

QUOTE
off topic;!!!
Περιμένουμε...


Όσο για αυτό, είναι σχέδιο για off-topic quiz, αλλά εξειδικευμένο σε ένα συγκεκριμένο "κεφάλαιο", το οποίο βέβαια δε θα αποκαλύψω, αλλά θα αποκαλύψω ότι όσοι δεν αποτελούν χρήστες του internet δεν έχουν (ακόμη) μεγάλη τύχη!

Οι δυσκολίες των quiz αναμένεται να είναι:

Μπασκετικό: Ανάμεικτη (εύκολες και δύσκολες)
ΝΒΑ: Χμμμ, δύσκολο
Off-Topic: Κυμαίνουσα!
dizzy_fingers
Χμμμ...μας φτιάχνεις 38.gif!
NBAholic
Για μισό, στην ερώτηση 7 τελικά έγινε παρεξήγηση:

Η απάντησή μου μπορεί να ληφθεί υπό προϋποθέσεις σωστή: Το πρώτο (ξέρεις τι) που πέτυχε ο (ξέρεις ποιος) δεν αναγνωρίζεται επισήμως από όλες τις διευθύνσεις, συμπεριλαμβανομένου του nba.com. Άλλοι λένε ότι έχουν γίνει 4, άλλοι 5.
thrylos7
Xμμ... τώρα το είδα.. Θα σου στείλω σε pm για να μπορώ να μιλήσω πιο ελεύθερα... Πάντως εφόσον οι απόψεις διίστανται πιστεύω ότι είναι πιο δίκαιο να πάρεις το μισό της σωστής απάντησης. Εκτός κι αν θεωρήσουμε(και για τα επόμενα) το nba.com το πιο έγκυρο οπότε το παίρνεις όλο το μερίδιο...
NBAholic
Μικρό το κακό, από τη στιγμή που δεν πιάνουν ακόμη τίποτα οι βαθμοί και παίζουμε χωρίς άγχος.

Ανέβηκε το επόμενό μου quiz, μπασκετικό γενικώς. Ετοιμάζω το δεύτερο, κατηγορίας ΝΒΑ και 5 αστέρων δυσκολίας...και μετά το "ανάλαφρο".
thrylos7
Xμμ.. το καλύτερο όμως θα ναι να είναι απόλυτα σωστό... για να δούμε...

Ωραία! Αν κι εγώ θα αργήσω μάλλον να τα κάνω...
NBAholic
Eίναι έτοιμο και το δεύτερο quiz. Το τρίτο ή σε λίγο ή αύριο.
NBAholic
Δεν ξέρω ποιος είχε την ατυχία να πάρει το 3ο quiz, αλλά ήταν απροετοίμαστο κι έκανα ένα ολέθριο σφάλμα για την ώρα εμφάνισης. Sorry. sad.gif
leonkalf
QUOTE(dizzy_fingers @ Feb 22 2006, 04:18 PM)
Λεωνίδα, κατάλαβα ποιά ερώτηση λες...τη δεύτερη, έτσι? Είναι λίγο μπερδεμένα τα πράγματα όντως biggrin.gif.
Και πάλι, όμως, η απάντηση που έδωσες δεν είναι η σωστή wink.gif.

Ναι,τη δεύτερη ερώτηση εννοούσα.
Το ξέρω ότι την έκανα λάθος,επειδή δεν ήταν σαφής.Μπερδεύτηκα και δεν ήξερα τι να απαντήσω.Προσπάθησα να μαντέψω τι εννοούσες.
Οκ,δε πειράζει.
Papaloukas 4 ever
Sorry, αλλά που βρίσκουμε τα quiz?
(Μήπως είμαι εκτός τόπου και χρόνουwink.gif
NBAholic
Υπάρχει link στο πάνω μέρος της σελίδας (στις κατηγορίες), όπως και στην αρχική σελίδα.
Έχεις αρκετό υλικό, μιας και έχουμε φτάσει τα 8 quiz.
dizzy_fingers
Τί πίνεις ρε χόλικ και δε μας δίνεις? icon_drunk.gif

Μόλις έπαιξα το "ανάλαφρο" κουίζ biggrin.gif.

Πάω για τ'άλλα μετά ή κάποια άλλη στιγμή που θα έχω μπασκετική όρεξη.
NBAholic
Δε θα δώσω αποκαλύψεις, Dizzy, για να μην εκτεθώ. Απλώς θα σε συμβουλέψω να κάνεις μια έρευνα με μηχανή αναζήτησης.

Better than Tokos! biggrin.gif
NBAholic
Θρύλε, διάβασες το πμ μου; Δοκίμασα να το στείλω 4 φορές, αλλά συνέχεια μου βγάζει error...
thrylos7
QUOTE
Θρύλε, διάβασες το πμ μου; Δοκίμασα να το στείλω 4 φορές, αλλά συνέχεια μου βγάζει error...


Αντέστρεψε τα nick μας και αυτή είναι η απάντηση μου κι εμένα... Το εξηγώ κάπως και στο pm...
Yeap!!
dizzy_fingers
Το πρόβλημα με τα πμ φτιάχτηκε.

Ο administrator σας είναι πανταχού παρών! cool.gif


( 32.gif για να πω την αλήθεια...όπως δεν πήρα πρέφα πότε ξεκίνησε το λάθος..έτσι δεν κατάλαβα τίποτα για το πότε φτιάχτηκε 71.gif 17.gif ...μάλλον ο server μας έκανε διάφορα κολπάκια)
NBAholic
Kαλώς.
Παρεπιπτόντως, γιατί μερικοί από εσάς μπαίνετε και μετά αμέσως βγαίνετε χωρίς να απαντήσετε στο τεστ; Για να ρίχνετε τους μ.ό των βαθμολογιών και να ανεβάζετε το πρεστίζ των θεματοδοτών; 19.gif
dizzy_fingers
Το ότι δεν βγάζει αποτελέσματα σε μερικούς μπορεί να σημαίνει επίσης ότι τέλειωσε ο χρόνος του κουίζ πριν το ολοκληρώσουν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.