Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Oι Πιο Όμορφες Γαλλίδες Ηθοποιοί
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
treathitch
-----------
dizzy_fingers
Χωρίς ασφαλώς να γνωρίζω τις περισσότερες από αυτές, από οπτική κρίση και μόνο, η σειρά τους μου δείχνει απολύτως δικαιολογημένη με την κορυφαία 2άδα να ανάβει διαχρονικές φωτιές...

Τώρα, όμως, θα είμαι εγώ αυτός που θα στη σπάσει και θα σου χαλάσει το τόπικ, μιας και αφού ανέφερες Γαλλίδες, δε μπορούσα να μην αναφέρω την πιο όμορφη συμπατριώτισά τους που έχω δει (ή έστω με την καλύτερη φωτογένεια), κι ας μην είναι ηθοποιός.
Ο λόγος για την περίφημη παρουσιάστρια ειδήσεων Melissa Theuriau.


Τώρα φεύγω από τόπικ tongue.gif
fast.gif.
Pierce
treathitch κεντας αποψε! 41.gif 77.gif


Brigitte Bardot και τα μυαλα στα καγκελα


εγω λατρευω παντως την Laeticia Casta ...
wub.gif
diama13
Η φωτο σου dizzy δεν φαινεται,γιατι??
dizzy_fingers
Δεν ξέρω γιατί...ψάξτε στο google.
Ή δείτε αυτήν την εικόνα:
http://gilesmaunsell.journalhub.com/
treathitch
Πωπω...
Αν εγώ κεντάω, τότε ο Dizzy ...πλέκει. Πολύ καλή.
Ναι, τη Λετίσια Κάστα την άφησα απ' έξω επειδή δεν είναι κατά βάση ηθοποιός. Αν την έβαζα στη λίστα, θα ήταν στο τοπ-10, κάπου παρέα με τη Βιρζινί Λεντογέν.
Air Kef
Αν είχα τις γνώσεις σου θα έκανα ένα αντιστοιχο τόπικ για Αγγλιδες ηθοποιούς. wink.gif
treathitch
Θα το παλέψω..
Εννοείται ότι οι Αγγλίδες ηθοποιοί δεν πλησιάζουν καν τις Γαλλίδες, αλλά κάτι θα βρω να βάλω. Κάπου 10 υπάρχουν.
Air Kef
QUOTE
Εννοείται ότι οι Αγγλίδες ηθοποιοί δεν πλησιάζουν καν τις Γαλλίδες, αλλά κάτι θα βρω να βάλω. Κάπου 10 υπάρχουν.


Ουστ.. laugh.gif 19.gif tongue.gif

Μια να βάλεις τρελό αγόρι και καθάρισες. rolleyes.gif

Πέρα από την (ας πούμε) πλάκα,όπως έχω ξαναπεί,μπορει η μεγαλύτερη πλειοψηφία των Αγγλίδων να μην βλέπονται,αλλά το νησί βγάζει κάποιες πραγματικά top-class γυναίκες.

Εκτός απο την μία και μοναδική,υπάρχει η Κειτ Γουίνσλετ,Ελενα Μποναμ Καρτερ,Κ.Θ Τζόουνς,Αnna Friel,Rachel Weisz,Kate Beckinsale,Elizabeth Hurley(dude..) ή κάποιες παλιοτερες που βρήκα όπως Vivien Leigh,Elizabeth Taylor,n Collins,Diana Dors...

Ολοκληρη έρευνα,άντε..Ίσως κάποιες να μην είναι και τόσο ωραίες,τις παλιές δν τις ξέρω βέβαια,εντύπωση σε κάποες φωτο που βρήκα μου έκανε η Vivien Leigh.
treathitch
Mηδενική υπομονή, βλέπω...
Θα φτιάξω, εν τάξει, αλλά περίμενε λιγάκι.
Air Kef
Καλά πλάκα κάνω.. smile.gif

Αλλά αν άυριο που θα μπω,δν είναι έτοιμο θα απαιτήσω μπαν από τον ντιζι! 19.gif

Καλά πως σου ήρθε να κανεις τέτοιο αφιέρωμα,in the first place?
treathitch
Αύριο..
Άιντε να δω ποια θα βάλω στο νούμερο 1. Είμαι ανάμεσα σε 4... wink.gif
liolias
Ρε παιδια καλες οι Αγγλιδες και οι Γαλλιδες αλλα καντε ενα τοπικ για Βραζιλιανες 77.gif να γουσταρουμε!
eftychia
Marion Cotillard... Για μενα σιγουρα η πιο ομορφη ζωντανη(!!!!) Γαλλιδα ηθοποιος.
Παιζει στο Αγαπα με αν τολμας (Jeux d'enfants ) και τωρα θα ειναι σε μια καινουργια ταινια με τον Ρασελ Κροου.

βεβαια μεγαλος ειναι κι ο θαυμασμος μου για τη ΘΕΑ Βανεσα Παραντι!
treathitch
Γνωστή και πολύ καλή ηθοποιός η Κοτιγιάρ, αλλά δε βλέπεται.
Για ποιο λόγο νομίζεις ότι δεν είναι στη λίστα η Ζαν Μορό, η Ανί Ζιραρντό ή (ακόμα και αυτή 33.gif ) η Ζυλιέτ Μπινός;
Keyser_Soze
QUOTE
Marion Cotillard... Για μενα σιγουρα η πιο ομορφη ζωντανη(!!!!) Γαλλιδα ηθοποιος.
Παιζει στο Αγαπα με αν τολμας (Jeux d'enfants ) και τωρα θα ειναι σε μια καινουργια ταινια με τον Ρασελ Κροου.
Συμφωνώ απόλυτα για την Κοτιγιάρ. Κουκλάρα με τα όλα της! Ειδικά στην τριλογία Taxi είναι απίστευτα σέξι. Επίσης παίζει και πολύ καλά μάλιστα στην ταινιάρα του Τιμ Μπάρτον, Big Fish.
Οπως είπες γούστα είναι αυτά... Εδώ εσένα σου αρέσει η Julie Delpy την οποία βρίσκω τρελή φλόμπα. Την έβλεπα στο Before Sunset κι έλεγα "Καλά είμαστε σοβαροί; Αυτή τη σαύρα πήγε κι ερωτεύτηκε κοτζάμ Ethan Hawke;"

Μία άλλη ηθοποιός που μου αρέσει πολύ είναι η Cécile De France την οποία είδα σε ένα θρίλερ, το Haute Tension και στην πατάτα, Around the World in 80 Days. Αλλά εντάξει παραδέχομαι ότι δεν είναι για τοπ-20, για τοπ-50 ίσως...

Click to view attachment


Επίσης (γι' ακόμα μία φορά) συμφωνώ απόλυτα με την Έφη όσον αφορά τη ΘΕΑ, Vanessa Paradis 77.gif 77.gif 77.gif
eftychia
Αυτη που εβαλες Keyser τη βρισκω πολυ γλυκια και μοιαζει λιγο με Ναταλι Ιμπρουλια (με κοντο μαλλι) και με Κορτνεϊ Κοξ (σ αυτο συμφωνει κι ο Dizzy). Γενικα βρισκω τις κοπελες που εχουν φακιδες πολυ γλυκες και ομορφουλες!
Keyser_Soze
QUOTE
και με Κορτνεϊ Κοξ (σ αυτο συμφωνει κι ο Dizzy)
Εντάξει αφού το λέει ο Σπύρος κάτι θα ξέρει biggrin.gif
treathitch
QUOTE(eftychia @ Nov 17 2006, 03:49 PM) *
Ναταλι Ιμπρουλια

Έτσι Μπράβο. Δε μοιάζει, αλλά είναι πολύ όμορφη

QUOTE(eftychia @ Nov 17 2006, 03:49 PM) *
Κορτνεϊ Κοξ

Ντροπή και μόνο η αναφορά στο όνομά της. Μπάζο (και δε συνηθίζω τέτοιες υποτιμητικές εκφράσεις).

QUOTE(eftychia @ Nov 17 2006, 03:49 PM) *
Γενικα βρισκω τις κοπελες που εχουν φακιδες πολυ γλυκες και ομορφουλες!

Κι εγώ, μόνο που η Κόρτνεϊ Κοξ δεν έχει φακίδες. biggrin.gif

Λοιπόν, από την αρχική μου λίστα λείπει επίσης μια λατρεμένη μου ηθοποιός, η Ανούκ Αιμέ, μία από τις πιο στυλάτες γυναίκες της δεκαετίας του 60':


Λείπει επίσης η μεγάλη Ανά Καρινά, ίσως η πιο κουλ γυναίκα στην ιστορία του σινεμά:


Άλλη μια μεγάλη έλλειψη, η Στεφάν Ορντράν. Όπως και η Καρινά, ως γυναίκα μεγάλου σκηνοθέτη (η μία του Γκοντάρ, η άλλη του Σαμπρόλ), ήταν και αυτή και όμορφη και στυλάτη και καλή ηθοποιός.
Air Kef
Ε οχι και μπαζο η Κοξ-Κορκέτ...
Keyser_Soze
QUOTE
Ε οχι και μπαζο η Κοξ-Κορκέτ...
Κορκέτ;;; Μήπως εννοείς Αρκέτ; Το επώνυμο του συζύγου της;
dizzy_fingers
Κοξ+Αρκέτ = Κορκέτ.
Έχει ένα δίκιο 24.gif

QUOTE(treathitch)
Κι εγώ, μόνο που η Κόρτνεϊ Κοξ δεν έχει φακίδες.

Μέγα λάθος. Η τύπισσα είναι ένα συνοθύλευμα από φακίδες και ανάμεσα σε αυτές ξεπροβάλλει το πρόσωπό της.
Μην κοιτάς που την παστώνουν στο make up όποτε βγαίνει στην τηλεόραση, άβαφτη είναι τελείως διαφορετική.
Air Kef
Oops..Τωρα το παρατήρησα...Η γραμματοσειρα που χρησιποιουν τα Φιλαρακια κανει το μεγάλο a να μοιαζει με μεγάλο q,οποτε καλαβαίνετε προς τι η λαθος προσφώνηση του αντρα της Κάρτνι..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.