Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νικητές του Ευρωμπάσκετ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2013
sacarame
Ας κάνουμε και μια σφυγμομέτρηση λοιπόν. Ποιες θα είναι οι νικήτριες των μεταλλίων. Μια ψήφο για κάθε μετάλλιο.
Magnus92
Θα ελεγα τετραδα με Ισπανια , Ελλαδα, Λιθουανια και Γαλλια , βεβαια δεν ξερω πως πανε τα σταυρωματα μετα, και αν γινεται...


Η κουπα μου εχει καρφωθει πως θα παει ή στην Ελλαδα ή στην Λιετουβα...
ssoulliss
Έβαλα τη Σλοβενία για πρωτιά...έτσι για το γούρι icon_wave.gif
SG3ptshooter
Όταν ψηφίζετε άλλη, να λέτε ποια, έχει σαφώς ενδιαφέρον. Πιστεύετε την αποδεκατισμένη Ρωσία; Σας αρέσει τόσο ο Datome; Είστε με το fan club του Haanpaa κι εσείς; Αν και περιμένω την κλασσική ψήφο Μεγάλη Βρετανία - Σουηδία - Βέλγιο σιγά σιγά. cool.gif

Πλην των ομάδων που αποτελούν επιλογές στο poll, θετικό πρόσημο νικών - ηττών στην προετοιμασία είχαν οι Πολωνοί (που νταξ ήταν 0-2 στα δύσκολα παιχνίδια που έδωσαν), ενώ 50% επιτυχία είχαν οι Λετονοί, που κέρδισαν και Ρώσους και Τούρκους, και το Μαυροβούνιο, που όμως είχε 0-3 με ομάδες που κοιτούν πέρα απ' την πρώτη φάση.
KingCrimson
Χωρις να εχω κατσει να ψαξω διασταυρωσεις κλπ (σιγα...) εβαλα Ισπανια-Γαλλια-Ελλαδα, ετσι..για να ανεβουμε και εμεις στο βαθρο..!
xristos_metal
Ψηφισα Τουρκια. Ενταξει δεν εχει και πολλες πιθανοτητες αλλα ισως να ειναι η εκπληξη. Εχει αρκετα καλους παιχτες, προπονητη που ξερει την ομαδα και αν σπρωχτει και λιγο οπως το 2010 θα παει καλα.

Δευτερη θεση εβαλα Γαλλια και τριτη Ισπανια.

Την εθνικη μας μετα το περσυνο καζο δεν την εμπιστευομαι. ΕΙναι ικανη για το χειροτερο και το καλυτερο.
Zoys
Ισπανία-Ελλάδα-Λιθουανία μια πολύ πρόχειρη τριάδα βάθρου - ναι, είμαι αισιόδοξος ότι φέτος θα κάνουμε δύο τα ασημένια μας στα Eurobasket. Για χάλκινο ήμουν κοντά στο να επιλέξω Σλοβενία, αλλά δεν πάει το χέρι όπως και να το κάνουμε...
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ Sep 3 2013, 12:48 ) *
Όταν ψηφίζετε άλλη, να λέτε ποια, έχει σαφώς ενδιαφέρον. Πιστεύετε την αποδεκατισμένη Ρωσία; Σας αρέσει τόσο ο Datome; Είστε με το fan club του Haanpaa κι εσείς; Αν και περιμένω την κλασσική ψήφο Μεγάλη Βρετανία - Σουηδία - Βέλγιο σιγά σιγά. cool.gif


No Lojeski, no party! tongue.gif
HLR CENATION
Απο σημερα αρχισα να ασχολουμαι πολυ σοβαρα με το ευρωμπασκετ αλλα δεν εχω κοιταξει καθολου τα χιαστι.
Αρα κραταω μια επιφυλαξη στην προβλεψη μου.
Βλεπω για χρυσο Λιθουανια,που με τεσσαροπενταρια Κλειζα,Μοτεγιουνας,Βαλεσιουνας,Κρ-Ντ.Λαβρινοβιτς εχουν φοβερη γραμμη ψηλων.
Μ αρεσουν και οι Καλνιετις,Μασιουλις,Ποστσιους στην περιφερεια.
Κατι που με χαλαει σε αυτη την ομαδα ειναι οτι θα εχει για προπονητη τον Καζλαουσκας.

Για δευτερους βλεπω τους ισπανους και τριτη θεση την Ελλαδα.
KingCrimson
Aγαπημενη ομαδα : EΘΝΙΚΗ ΚΡΟΑΤΙΑΣ (ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ) laugh.gif
ViC
εγώ έριξα Ισπανία - Σλοβενία - Ελλάδα
έτσι, για το καλό...
vonzuchter
Aν παιξουμε οπως πρεπει δεν εχει κανεις ελπιδα ουτε οι ισπανοι. ειμαστε το φαβορι φετος απλα δε το λενε για να μην αγχωθουν οι παικτες γιατι σαν εθνος σε ολα τα σπορ ο ρολος του φαβορι δε μας παει και μας αγχωνει. και οι στοιχηματικες εταιριες δευτερο φαβορι μας δινουν μαζι με την Ισπανια. Το θεμα ειναι αν θα παιξουμε γιατι και στα προκριματικα για την Ολυμπιαδα τα σκατωσαν οι παικτες
iron80
Η δική μου πρόβλεψη
http://omegabet.net/index.php/tipsters-blo...-2013-predictor
j-kidd13
Νομιζω πως η Ισπανια ειναι μακραν το φαβορι...Και ας λειπουν ο Πο και ο Ναβαρο.Γρηγορη και αθλητικη ομαδα...
Για δευτερη θεση χωρις να εχω ιδεα περι των χιαστι βλεπω Ελλαδα,και για τριτη Γαλλια,ισως και Λιθουανια...
GK_23
Ψήφισα Γαλλία για νικητή, Σερβία για φιναλίστ και Ισπανία για χάλκινο...
AKRG
Μου κάνει εντύπωση που κανεις δεν υπολογίζει την Κροατία, κάτι μου λέει ότι μπορει να ειναι στην τετράδα και να αποτελέσει την ευχάριστη έκπληξη του θεσμού φέτος, με τέτοια ρόστερ αν μπορούσαν να βάλουν το εγω τους κάτω απο την ομάδα τότε το μετάλλιο θα μπορούσε να ήταν εφικτός στόχος ...
ViC
QUOTE(andykrg @ Sep 4 2013, 14:28 ) *
Μου κάνει εντύπωση που κανεις δεν υπολογίζει την Κροατία, κάτι μου λέει ότι μπορει να ειναι στην τετράδα και να αποτελέσει την ευχάριστη έκπληξη του θεσμού φέτος, με τέτοια ρόστερ αν μπορούσαν να βάλουν το εγω τους κάτω απο την ομάδα τότε το μετάλλιο θα μπορούσε να ήταν εφικτός στόχος ...

το πρόβλημα είναι ακριβώς εκεί: στο ΕΓΩ του καθενός τους. Επίσης, πολλές φορές έχουν δείξει αυτοκτονικές τάσεις ως ομάδα. Η Κροατία είναι ομάδα που μπορεί να πάρει μετάλλιο, αλλά μπορεί και να μείνει έξω από την πρώτη κιόλας φάση αν χάσει από την Πολωνία...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.