Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Aρης - Πανιώνιος, πέμπτο παιχνίδι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
weirdo1977
QUOTE(arisbc.gr)
Όλοι την Τρίτη (19/06) στο Αλεξάνδρειο

Με δεδομένο πλέον ότι η σειρά βρίσκεται στο 2-2 και όλα θα κριθούν την Τρίτη (19/06) στο Παλέ, είναι κατανοητό ότι έφτασε η ώρα του κόσμου να βοηθήσει την αγαπημένη του ομάδα να πετύχει τον στόχο της. Σε τρεις μέρες η ομάδα μας δίνει τον τελευταίο και πιο σημαντικό της αγώνα για την φετινή σεζόν και ο λαός του ΑΡΗ θα πρέπει να δώσει το πιο βροντερό παρών γεμίζοντας ασφυκτικά κάθε γωνιά του γηπέδου. Κανείς δεν πρέπει να λείψει από το μεγάλο αυτό ραντεβού και με την βοήθεια σας η αγαπημένη μας ομάδα μπορεί να πανηγυρίσει εκ νέου την συμμετοχή της στην Ευρωλίγκα της ερχόμενης αγωνιστικής περιόδου.


ελπίζω σε ένα κατάμεστο pale... πρέπει να βοηθήσουμε την ομάδα και στο τέλος να την χειροκροτήσουμε επιβραβεύοντας την για την υπερπροσπάθεια που έχει κάνει φέτος.. 41.gif
Warrior
Ολη η χρονια παιζεται σε αυτο το παιχνιδι...

Θελω να πιστευω οτι την Τριτη το βραδυ θα ειμαστε εμεις που θα εχουμε κερδισει το εισητηριο για την
Ευρωλιγκα και θα κλεισουμε ετσι επιτυχημενα μια πολυ περιεργη χρονια,με επιτυχιες και αποτυχιες,αλλα
και αρκετα ψυχοφθορα.Και θα μπορουμε να δουμε την επομενη μερα με αισιοδοξια...

Αυτο που με ανησυχει ειναι η κουραση και το αγχος που θα υπαρχει αν για καποιο λογο δεν πηγαινει καλα
το παιχνιδι.
thrylos7
Ελπίζω το ματς να γίνει στις 17:00 ή στις 21:00, αλλιώς θα χάσω αυτό το σούπερ ματς... Κι επειδή στις 17:00 είναι αρκετά δύσκολο καθημερινή, βάλτε το στις 21:00 βρε... biggrin.gif


Ένα ματς έμεινε, ας βάλουν όλες τους τις δυνάμεις οι παίκτες, να πάρουν την τρίτη θέση και παράλληλα την πρόκριση στην Ευρωλίγκα της επόμενης περιόδου. Θα' ναι κρίμα να τη χάσει ο Άρης...
enypnio
pantos tha ginei matsara ama antexoun oi pg tou panioniou deytero paixnidi traymaties
NBAer
QUOTE(thrylos7 @ Jun 17 2007, 02:24 PM) *
Ελπίζω το ματς να γίνει στις 17:00 ή στις 21:00, αλλιώς θα χάσω αυτό το σούπερ ματς... Κι επειδή στις 17:00 είναι αρκετά δύσκολο καθημερινή, βάλτε το στις 21:00 βρε... biggrin.gif


Ναι τα ζωα! shot.gif Γιατι δεν εβαλαν ολα τα παιχνιδια του τελικου/μικρο τελικου στις 21:00 ????? Θα ηταν τελεια!


QUOTE
Ένα ματς έμεινε, ας βάλουν όλες τους τις δυνάμεις οι παίκτες, να πάρουν την τρίτη θέση και παράλληλα την πρόκριση στην Ευρωλίγκα της επόμενης περιόδου. Θα' ναι κρίμα να τη χάσει ο Άρης...


Αυτο τωρα δεν το καταλαβαινω γιατι το λες?!? blink.gif Κριμα να τη χασει ο Αρης. Γιατι οχι εξισου κριμα να τη χασει ο Πανιωνιος? ohmy.gif
Αν το λες απο αποψη κοσμου(οτι ο Αρης θα γεμιζει την εδρα ενω ο Πανιωνιος οχι) τοτε συμφωνω. Απο αλλη αποψη δεν συμφωνω. Οποτε....?
thrylos7
Το λέω πρωτίστως από ... δική μου άποψη! Πώς θα βλέπω Ευρωλίγκα του χρόνου; biggrin.gif

Από εκεί και πέρα, ο Πανιώνιος έκανε πολυ καλή χρονιά, αλλά θεωρώ ότι ο Άρης συνολικά ήταν καλύτερος και λόγω της μεγάλης του προσπάθειας σε Ελλάδα και Ευρώπη αξίζει περισσότερο αυτή τη θέση.
EXPLOITED ARIS
Ηρθε η ωρα να απαντησω και εγω μετα το ταξιδακι που εκανα...
Ευκολα η δυσκολα θα περασει ο Αρης λογω εδρας αλλα και καλυτερης ομαδας.Και εξηγουμαι.
Αυτος ο αγωνας γινεται επειδη μπηκαν τα τριποντα που δε μπαινουν μονο μια φορα τη χρονια.Δε λεω ας προσεχαμε και εμεις αλλα το θεμα ειναι οτι με ενα συνολο που εχει αποδειξει οτι μπορει να ξεπερασει τον παραγοντα κουραση και με ενα ΠΑΛΕ που να γινεται ο χαμος δε νομιζω ο Πανιωνιος να εχει τυχη.
Αν γινεται ο κοσμος θα πρεπει να κρεμεται και απο τα λαβαρα αυριο στο γηπεδο...
wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif
alien-tour
QUOTE
Από Arisbc.gr :

18.06.2007
Με γεμάτο Αλεξάνδρειο για την έξοδο στην Ευρωλίγκα

Ο ΑΡΗΣ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο γνωστοποιεί στους φιλάθλους του, ότι θα αρχίσει από σήμερα το απόγευμα η διάθεση των εισιτηρίων για την πέμπτη αναμέτρηση της Γ’ Φάσης των φετινών play offs της Α1 για τις θέσεις 3-4 κόντρα στον Πανιώνιο που θα διεξαχθεί την Τρίτη (19/06) στο Αλεξάνδρειο και ώρα 18:45.



Στηρίξτε τον αγαπημένο μας ΑΡΗ στον τελευταίο αγώνα της φετινής αγωνιστικής χρονιάς γεμίζοντας το Αλεξάνδρειο και συνταχθείτε ενεργά στην προσπάθεια της ομάδας μας να εξασφαλίσει τη συμμετοχή της στην Ευρωλίγκα και την ερχόμενη αγωνιστική περίοδο.



Οι τιμές των εισιτηρίων:



Θύρα 1: 10 ευρώ

Θύρα 2-3: 20 ευρώ

Θύρα 4: 10 ευρώ

Θύρα 5-6: 10 ευρώ

Θύρα 7-8-9-10: 10 ευρώ



Υπάρχουν επίσης και παιδικά εισιτήρια των 5 ευρώ για παιδιά από έξι έως δώδεκα ετών.



Οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να προμηθεύονται τα εισιτήρια τους σήμερα από τις 17:00 έως τις 21:00 από τα εκδοτήρια του Αλεξανδρείου Αθλητικού Μελάθρου, ενώ αύριο από τις 09:00 το πρωί από τα γραφεία του ΑΡΗ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο και (τηλ. 2310 265-600) και τα εκδοτήρια του γηπέδου έως την έναρξη του αγώνα.
thrylos7
18:45 ... Πολύ ωραία...

Κρίμα ρε γαμώτο...
man10
Ο Αρης ειναι το φαβορι αλλα ο Πανιωνιος δειχνει ετοιμος να κανει την υπερβαση και να αφησει ολους αυτους που λιγουρευονται τους παικτες του να περιμενουν...


Σοβαρα τωρα,για το ελληνικο πρωταθλημα,ενδεχομενη παρουσια του Αρη στην Ευτωλιγκα να ειναι πιο συμφερουσα.
hagi
Ο τελικός για εμάς έφτασε..Αυτό το παιχνίδι πρέπει να το πάρει ο Άρης πάση θυσία..Δεν πρέπει να χαθεί..Έτσι θα φανεί αποτυχημένη μια χρονιά που ήταν πάρα πολύ καλή.

Ελπίζω να είναι γεμάτο το Παλέ και να μην αφήσουν περιθώρια στον Πανιώνιο..Σίγουρα έχει το πάνω χέρι ο Άρης αλλά σε τέτοια παιχνίδια με το άγχος που υπάρχει κανείς δεν ξέρει πως θα πάει.

Ας ελπίσουμε σε ένα καλό παιχνίδι και ο καλύτερος να κερδίσει.Εύχομαι να είναι ο Άρης..
EXPLOITED ARIS
Χαιρομαι που ο Πανιωνιος θα παραταχθει κομπλε.
Ετσι η νικη θα ειναι πιο μεγαλη. 19.gif
Σοβαρα τωρα δε θελω καν να σκεφτομαι το ενδεχομενο της ηττας.
Θα γινει τρελος αγωνας με νικητες(ελπιζω) εμας.
Παμε ρε ομαδα να πατε και εσεις διακοπες wink.gif
geosider
από τον ολυμπιακό είχα ένα φόβο ότι μπορεί να χάναμε αλλά σήμερα με καμία παναγία smiley.gif
Warrior
Ουτε εγω θελω να σκεφτομαι περιπτωση ηττας σημερα.. ohmy.gif
Σεναριο βγαλμενο απο τους χειροτερους εφιαλτες μας θα ειναι,ετσι οπως εξελιχθηκε ολη η χρονια!

Εδω που φτασαμε ομως,παιζουμε ολη την χρονια σε 40 λεπτα και ολα μπορουν να συμβουν.Αντε να ερθει
το απογευμα να δουμε το τελος του φετινου "εργου"..
EXPLOITED ARIS
Αντε να ερθει το απογευμα γιατι δε μπορω αλλο 42.gif 45.gif 42.gif
Πιστευω πως δε θα μας απογοητευσουν σημερα.
Παντως ειναι κριμα να κρινεται μια κατα τ'αλλα πετυχημενη χρονια σε ενα και μοναδικο αγωνα.
Για αυτο λεω πως θα φυγουμε χαμογελαστοι σημερα...
hagi
Λίγες ώρες έμεινα ακόμη ώστε να τελειώσει η αγωνία μας..Άντε ρε Αρειανάρα μην μας αγχώσεις...Θα είναι ότι χειρότερο να μην πάμε Ευρωλίγκα..

Πιστεύω να έχουν νιώσει όλο αυτό το συναίσθημα οι παίχτες και να τα δώσουν όλα.Άλλωστε μετά θα ξεκουραστούν..

Πάντως η αλήθεια είναι ότι λογικά θα το πάρουμε το παιχνίδι αλλά φοβάμαι το άγχος των παιχτών.Αλλιώς ίσως κυλήσει και άνετα αν καταλάβουν ότι μπορούν να κερδίσουν και να πάρουν διαφορά όπως έγινε στο Ελληνικό..Με τη διαφορά ότι θα πρέπει να κρατήσουν τη νίκη..


Άντε να δούμε....
EXPLOITED ARIS
Εχω την εντυπωση οτι δεν περανει η ωρα με τιποτα!!!
Σημερα αποδεικνυουμε ποσο αξιζουμε να λεγομαστε ομαδα για πρωταθλητισμο.
Κατω απο τετοιες συνθηκες πιεσης πρεπει να αντεξουμε και να τις υπερβουμε shot.gif shot.gif
Igor
Εχω μια αισθηση οτι ο Πανιωνιος θα καταφερει να περασει.
Γενικα ειναι πολυ δουλεμενη ομαδα σε αμυνα και επιθεση αντιθετα με τον Αρη που στην επιθεση μοιαζει να βασιζεται σε προσωπικες προσπαθειες του Μασει και του Σκειλς.

Βεβαια θα ηταν καλυτερο να παει ο Αρης Ευρωλιγκα λογω κοσμου αν και νομιζω οτι ο Πανιωνιος εχει κοσμο που απλα δεν παταει πολυ στο μπασκετ.

Αν ομως καταφερει να παρει την 3η θεση, εχω την πεποιθηση οτι πολλοι θα πηγαινουν στο Ελληνικο να βλεπουν τα παιχνιδια του Πανιωνιου ασχετα με ποια ομαδα υποστηριζουν.

Γενικα το σημερινο παιχνιδι δεν απασχολει πολυ τον κοσμο επειδη υπαρχει αυτριο Ο ΤΕΛΙΚΟΣ και για αυτο βλεπω τον Πανιωνιο να εκμεταλλευεται τις συγκιριες και να παιρνει τη νικη σρο Αλεξανδρειο.

Τι πρεπει να κανει ομως ο Πανιωνιος για να παρει τη νικη.

Πρωτον πρεπει να βρει σκορερ εκτος των Γουινστον, Χατσον, Αρσλαν και Περπερογλου. Πρεπει Μιλκοβιτς, Ντοιτσιν και Ντραγκοιλοβιτς να συμμετεχουν στο επιθετικο παιχνιδι του Πανιωνιου.

Επειτα ειναι σημαντικο να περιορισει τον Σκειλς οσο καλυτερα μπορει.

Και το βασικοτερο να ελεγχει το ρυθμο και να παει το παιχνιδι οπως τον βολευει. Να περασει τη μπαλα στους ψηλους και να τελειωνουν φασεις αυτοι ή να "σπανε" τη μπαλα εξω στους πολυ καλους σουτερ που εχει ο Πανιωνιος. ( Winston, Arslan & Perperoglou ).
Warrior
QUOTE(Igor @ Jun 19 2007, 10:44 AM) *
Γενικα το σημερινο παιχνιδι δεν απασχολει πολυ τον κοσμο επειδη υπαρχει αυτριο Ο ΤΕΛΙΚΟΣ και για αυτο βλεπω τον Πανιωνιο να εκμεταλλευεται τις συγκιριες και να παιρνει τη νικη σρο Αλεξανδρειο.


Tι σχεση εχει το αν απασχολει τους ουδετερους ο αγωνας με την εξελιξη του?

Για μας,Ο TΕΛΙΚΟΣ ειναι σημερα και το παλε θα ειναι αυτο που πρεπει το απογευμα...
hagi
Ακριβώς αυτό.Πιστεύω ότι θα είναι γεμάτο το Παλέ και δεν θα πέφτει καρφίτσα..Με τέτοιο κόσμο θα είναι κρίμα να χαθεί... 41.gif 41.gif 41.gif Άντε να περάσει η ώρα....
EXPLOITED ARIS
Respect...
Τα υπολοιπα αργοτερα...
chinaski
Μπραβο στα παιδια,στο προπονητικο τιμ και στον κοσμο. ΕΥΡΩΛΙΓΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 41.gif 41.gif 41.gif
Warrior
Μπραβο σε ολους και απο μενα...

Η ομαδα εκλεισε με νικη-προκριση στην Ευρωλιγκα μια επιτυχημενη σε γενικες γραμμες.Καλη παρουσια στην
Ευρωλιγκα,προκριση στο Top-16 και εξασφαλιση της συμμετοχης σε αυτην για την επομενη χρονια,ηταν οι
βασικοι στοχοι της χρονιας.

Απο κει και περα σιγουρα μας εχει μεινει μια πικρα για τον αποκλεισμο απο τον τελικο.Εχθρος του καλου,
ειναι το καλυτερο...

Απολυτα δικαιη η σημερινη επικρατηση.Ο Πανιωνιος δεν εδειξε σε κανενα σημειο απειλητικος και φανηκε
ανετοιμος για το παιχνιδι.

Με ενδιαφερον αναμενεται η επομενη μερα τωρα.Ηταν το τελευταιο παιχνιδι του Ματσον στον παγκο του Αρη??
klearxos
Συγχαρητηρια στην ομαδα για την επιτευξη του φετινου στοχου! 41.gif 41.gif
Αυτο βεβαια μπορει να εγινε με αρκετα πιο δυσκολο τροπο απο οτι υπολογιζαμε στην αρχη της σεζον αλλα εγινε. Δειξαμε επισης οτι υπο προυποθεσεις μπορουσαμε να χτυπησουμε ακομα και τον Ολυμπιακο οποτε τελος καλο ολα καλα!.

Warrior για τον Ματζον το ακουσα και εγω σημερα αρκετα στο γηπεδο και δεν διαβασα ακομα δηλωσεις μετα τον αγωνα μηπως εδωσε καποιο στιγμα.
Warrior
Καπου διαβασα οτι ειπε οτι δεν εχει αποφασισει ακομα..


QUOTE(betsmart.gr)
ΜΑΤΣΟΝ; Θολό τοπίο η παραμόνή του στον Αρη


Φήμες για συμφωνία με Κλιμάμιο, «σφίγγα» ο Ιταλός. Αύrιο συνάντηση με Αρη

Την ώρα που οι΄φήμες από την Ιταλία τον θέλουν να έχει συμφωνήσει με την Κλιμάμιο Μπολόνια για τα επόμενα τρία χρόνια, ο Αντρέα Ματσόν δεν ξεκαθάρισε το τοπίο σχετικά με την παραμονή του στον Αρη. Αναλυτικά ο Ιταλός δήλωσε:

«Εχω πολλά να πω, αλλά θέλω να είμαι περιεκτικός και ξεκάθαρος. Το να τελειώσεις τη χρονιά με νίκη είναι εξαιρετικό. Είμαστε ξανά στην Ευρωλίγκα γιατί η δουλειά που έγινε σε όλους τους τομείς μας έφτασε ως εδώ. Ολοι οι άνθρωποι της ομάδας βοήθησαν σωστά, χωρίς ποτέ να υπάρχουν πανικός και άγχος. Ολη τη χρονιά κοιτούσαμε πώς θα αξιοποιήσουμς το υλικό μας. Εκτός αν υπάρχουν τραυματισμοί, πρέπει να στηρίζεις τις επιλογές σου. Αυτός είναι ένας πολύ σοβαρός λόγος που ο Αρης είναι ξανά στην Ευρωλίγκα. Είμαι πολύ υπερήφανος που κατάφερα να δώσω άλλη μια χαρά στους ανθρώπους του Αρη. Θέλω να ευχαριστήσω τους προπονητές και όλους τους ανθρώπους του Αρη, και αυτούς που είναι κάθε μέρα στα γραφείς. Ολοι αυτοί ήταν μαζί μας στα αποδυτήρια μετά τη λήξη του αγώνα. Τώρα είμαι λίγο κουρασμένος.

Αύριο θα έχουμε μία συνάντηση με τη διοίκηση το πρωί. Κάποιες ομάδες προσπαθούν να έρθουν σε επαφή μαζί μου αλλά ποτέ δεν μίλησα γι’ αυτό, ούτε σκέφτηκα κάτι για την επόμενη σεζόν αφού στόχος μου ήταν η παραμονή της ομάδας στην Ευρωλίγκα. Τώρα θέλω να ξεκουραστώ και να ηρεμήσω. Ειλικρινά, μέσα από την καρδιά μου, δεν έχω κάτι συγκεκριμένο για το μέλλον μου αφού το μόνο που σκεφτόμουν ήταν η έξοδος στην Ευρωλίγκα.

Στόχος μου ήταν να παίξει η ομάδα στον τελικό, ήταν πολύ σκληρό που δεν προκριθήκαμε, με τον τρόπο που έγινε. Αυτό που είπε ο Κασλ είναι αλήθεια, ότι έπρεπε να βρούμε τη δύναμη για να κάνουμε αυτό που έπρεπε. Παίξαμε ένα θαυμάσιο παιχνίδι. Ημασταν πολύ άτυχοι στο Ελληνικό, όμως σήμερα αξίζαμε τη νίκη».
klearxos
Στις δηλωσεις που ανεβασε πριν απο λιγο το betsmart δεν αναφερει τιποτα. Λεει πως αυριο εχει καποια συναντηση με την διοικηση και οτι τωρα θελει να ξεκουραστει.

sorry! Δεν προσεξα οτι το ειχες ανεβασει
thrylos7
Συγχαρητήρια στον Άρη! Του χρόνου ακόμη καλύτερα! 41.gif

(Άντε ρε, Ευρωλίγκα πάλι!!! biggrin.gif )
xaotiki_diastasi
Στεναχωρήσαμε κάποιους σήμερα (Παοκτζήδες, αθηναίους, μέχρι ίσως και κάποιους αντιφρονούντες γκρινιάριδες αρειανούς) αλλά το αξίζαμε. Μακάρι να μείνει ο Ματζόν, εκτός αν γίνουν τπτ μπαμ όπως είπε στο basketblog. Δεν πιστεύω όμως να είναι βάσιμα αυτά τα σενάρια γιατί που να βρεθούν τα φράγκα, οπότε Ματζόν και πάλι Ματζόν. Κ του χρόνου άλλο ένα βήμα μπροστά.

ΥΓ: Για το ματς δεν έχω όρεξη να σχολιάσω αλλά θέλω να ρωτήσω τα εξής:
1)Τo hand checking επιτρέπεται; (το έχω απορία και από άλλα παιχνίδια του ελληνικού πρωταθλήματος)
2)Το παλαμάκι του Καλαιτζή πριν από μία βολή του Χάτσον επιτρέπεται;
scales84
Αποδειχτηκε σημερα αυτο που παμε και μετα το τεταρτο ματς.οτι ο αρης ειναι καλυτερη ομαδα και πιο γεματη.καθαρισε ευκολα σημερα και του χρονου θα μαστε παλι στα σαλονια.επομενα βηματα.ανανεωση ματζον,καινουριο συμβολαιο στον κοινοτικο μασσει,επιστροφη παντιους.παντως παροτι τον εβριζα πολυ με κερδισε ακομη κι ο γιαννουλης σ αυτη τη σειρα.μηπως αξιζει δευτερη ευκαιρια?
Anaz
Το ματς δεν το'δα ολο,αλλα νομιζω ο Αρης ηταν επιβλητικος σημερα!Ο Τσαλδαρης ειχε φουσκωμενη αυτοπεποιηθηση απ'το προηγουμενο απιστευτο παιχνιδι..Ο Πανιωνιος φανηκε πολυ κουρασμενος κ σ'ενα βαθμο επηρρεασμενος κ απ'τους τραυματισμους κ με απογοητευσε αφου περιμενα ΠΟΛΥ καλυτερη παρουσια,ενω ο Αρης ανανεωμένος αφου πηραν κ λιγοτερο χρονο καποιοι βασικοι,(Μασει,Καστλ) ενω το κινητρο της Ευρωλιγκας κ η εδρα τους εδωσε πολυ ενεργεια!
QUOTE
Απο κει και περα σιγουρα μας εχει μεινει μια πικρα για τον αποκλεισμο απο τον τελικο.Εχθρος του καλου,
ειναι το καλυτερο...
Eνταξει απ'τον τροπο που ηρθε ο αποκλεισμος-στο τσακ- το δικαιολογω, αλλα αν το σκεφτεις λογικα δεν θα'πρεπε!Η χρονια ηταν Πληρως επιτυχημενη!Στην Ευρωλίγκα περασατε στους 16 κανοντας καποια πολυ καλα παιχνιδια που κερδισαν τον πανευρωπαικο σεβασμο,και στην Ελλαδα οχι μονο τερματισατε 2οι αλλα φτασατε μια ανασα απ'τον τελικο απεναντι σε μια ομαδα με πολυ μεγαλυτερο μπατζετ κ στοχους. Τωρα που πηρατε κ την τριτη θεση της Ευρωλίγκας ολα τελεια..

Το καλοκαιρι να δουμε τωρα τι θα γινει....
Υπαρχουν 2 σημαντικα ζητηματα.
Ενα του προπονητη.Ο Ματζον φετος κρινεται ως απολυτα επιτυχημενος,κ αμφιβαλλω αν μπορει να βρει καποιον ισαξιο ο Αρης..
Και ενα οι μεταγγραφες.Τωρα που εξασφαλισε την Ευρωλίγκα κ για του χρονου θα κανει το κατι παραπανω μεταγγραφικα η διοικηση να ανεβει η ομαδα ακομη ενα σκαλι οπως πρεπει ωστε χρονο με τον χρόνο να γινεται καλυτερη κ να γινει μια μεγαλη Ευρωπαικη ομαδα..?

Αλλα καλυτερα αυτα να συζητηθουν στο αναλογο τοπικ..
saou
Αποδείχτηκε ότι η μεγάλη ευκαιρία του Πανιωνίου ήταν το πρώτο παιχνίδι της σειράς, όταν ο Άρης βρισκόταν ακόμα υπό την επήρεια του αποκλεισμού από τον Ολυμπιακό. Στα επόμενα ματς στη Θεσσαλονίκη δεν μπόρεσε να είναι το ίδιο ανταγωνιστικός οπότε η τελική επικράτηση του Άρη κρίνεται φυσιολογική.

Παρόλα αυτά δεν περίμενα τόσο κακό σήμερα τον Πανιώνιο (ή μήπως τόσο καλό τον Άρη?). Και το κακό άρχιζε από τον προπονητή του ο οποίος ήταν μες τα νεύρα και μετέδωσε τη νεύρικότητα στους παίκτες του.

Εκ του αποτελέσματος άλλα και εκ της εμφάνισης κρίνοντας, δίκαια ο Άρης στην Ευρωλίγκα.
thrylos7
betsmart.gr:

QUOTE
Για τον Αρη η ανανέωση της συμμετοχής του στην Ευρωλίγκα ισοδυναμούσε με πρωτάθλημα. Βλέπετε, οι «κίτρινοι» δεν είναι ακόμα στο επίπεδο ενός Παναθηναϊκού για να στοχεύουν a priori στον τίτλο, οπότε η συνεχής παρουσία στα «σαλόνια» του ευρωπαϊκού μπάσκετ είναι το must στην παρούσα φάση. Ο Αρης το πέτυχε, γι' αυτό και οι πανηγυρισμοί ήταν έξαλλοι, χωρίς να λησμονείται φυσικά ότι η ομάδα μπορούσε να πετύχει και το κάτι παραπάνω... Ούτε φυσικά αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει «δίψα» για το κάτι παραπάνω. Η ιαχή «Αρη γερά, πρωτάθλημα ξανά» δόνησε το Αλεξάνδρειο...

Μετά τη λήξη του αγώνα χιλιάδες κόσμου εισέβαλε στο παρκέ και πανηγύρισε με την ψυχή του την έξοδο στην Ευρωλίγκα. Οι φίλαθλοι αποθέωσαν τους παίκτες και... δεν έφευγαν από το γήπεδο αν οι τελευταίοι δεν ξανάβγαιναν για το καθιερωμένο (δεύτερο) μπιζάρισμα.

Ο Αντρέα Ματσόν και ο Δημήτρης Τσαλδάρης έγιναν αντικείμενα λατρείας. Μάλιστα τον Ιταλό κόουτς οι φίλαθλοι τον σήκωσαν στα χέρια, παροτρύνοντάς τον να μείνει στην ομάδα. Οι πανηγυρισμοί τελείωσαν αρκετή ώρα μετά τη λήξη του αγώνα. Το σύνθημα... κατά της Μπαρτσελόνα και της ΤΣΣΚΑ ήταν ο επίλογος μιας βραδιάς που ανανέωσε την παρουσία του Αρη στα «σαλόνια» και την επόμενη χρονιά...


Α ρε τι έχασα (ναι, θα σας πρήζω μέχρι να μου περάσει biggrin.gif )... Και ήμουν από τους τελευταίους που έφευγαν από το Παλέ...

Ευτυχώς, η έξοδος του Άρη στην Ευρωλίγκα έσωσε την επόμενη χρονιά (προσωπικά μιλάω) ...
weirdo1977
QUOTE(thrylos7 @ Jun 20 2007, 03:15 AM) *
betsmart.gr:
Α ρε τι έχασα (ναι, θα σας πρήζω μέχρι να μου περάσει biggrin.gif )... Και ήμουν από τους τελευταίους που έφευγαν από το Παλέ...

Ευτυχώς, η έξοδος του Άρη στην Ευρωλίγκα έσωσε την επόμενη χρονιά (προσωπικά μιλάω) ...


άσε και γω 40 λεπτά μετά το παιχνίδι δεν μπορούσα με τίποτα να φύγω... τόσοι μήνες χωρίς το θεό πως παλεύονται ?

p.s. ρε τον "τσαλδαρακο"... 41.gif 77.gif
p.s.2 : Αρη εβίβα την μπαρτσελόνα πηδ@ Αρη γερά γ@μω την ΤΣΣΚΑ wos_sport5.gif
hagi
Πολλά μπράβο και από μένα στην ομάδα 41.gif 41.gif 41.gif Έδειξε ότι είναι καλύτερη ομάδα από τον Πανιώνιο και δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο..Ο Πανιώνιος βέβαια ήταν τραγικός αλλά βοήθησε και ο Άρης σε αυτό.

Τώρα μια νέα χρονιά θα ξεκινήσει και ελπίζουμε καλύτερη από τη φετινή..

Θέλω να δώσω πολλά μπράβο στον Τσαλδάρη 77.gif που έδειξε ότι μπορεί να προσφέρει στον Άρη σε αντίθεση με πολλούς που δεν τον πίστεψαν από την αρχή..(γεια σου Κώστα) tongue.gif tongue.gif Έντάξει και γω δεν τρελάθηκα αλλά ήμουν επιφυλακτικός..
EXPLOITED ARIS
Ας πιασουμε και λιγο τα του αγωνα.
Περιμενα πιο δυνατο τον Πανιωνιο και ο Περπερογλου μου απεδειξε οτι πρεπει να μεινει τουλαχιστον αλλον ενα χρονο στην πλατεια για να ωριμασει αγωνιστικα.Απο μια φαση και μετα μου εδινε την εντυπωση οτι ηθελε να κανει και τα 5 φαουλ για να βγει και να μην υποφερει...
Λαθος του Παβισεβιτς που ηταν τοσο νευρικος και μετεφερε την νευρικοτητα στους παιχτες.
Ο Ουινστον και Ο Χατσον ηταν φανερα κουρασμενοι και ταλαιπωρημενοι.Ολοι τα περιμεναν απο αυτους.
Δε θυμαμαι τον Χατσον να χανει δυο βολες φετος.Και επισης με 14 επιθετικα και ενα νεκρο τριλεπτο του Αρη να μη μπορεις να κανεις τιποτα το ιδιαιτερο απο το να βαλεις μονο 6 ποντους...Ηθελε αλλα δε μπορουσε ο Πανιωνιος.
Ο Αρης ηθελε και μπορουσε.Αλλα οπως ειπα και πριν αυτο το νεκρο τριλεπτο και τα 14 επιθετικα ηταν η <<αιτια>> που δεν πηγαμε τελικο.Για αυτο πρεπει η διοικηση να κανει σωστες κινησεις για να ενισχυθουμε προς επιλυση αυτων των προβληματων.
Vamos ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif smiley.gif
scales84
Θυμαμαι παντως ενα συμπαθη κυιριο στο ελληνικο που κοβε το κεφαλι του οτι αν παει στα 5 ματς,ο πανιωνιος θα περασει γιατι οι παικτες του αρη δεν θα μπορουν να περπατησουν..100% ευστοχια στην προβλεψη
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.