Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ vs Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
pan24
vs


Μια εβδομάδα μετά την πρώτη φετινή συνάντηση των δυο ομάδων που βρήκε νικητή των Παναθηναϊκό ο Ολυμπιακός θέλει να πάρει την ρεβάνς.
Οπως εχουν ερθει τα πραγματα με τις δυο ομαδες να προερχονται απο κακα αποτελεσματα και την διαβολοβδομαδα να ακολουθει η νικη ειναι απαραιτητη περα απο το πρεστιζ και για να επελθει μια προσκαιρη εστω ηρεμια στον νικητη

Σχολια για το παιχνιδι
Volunteer
Και οι δύο μοιάζουν να μη μπορούν να λύσουν τα προβλήματα που τους ταλανίζουν από τις αστοχίες στις επιλογές του καλοκαιριού.
Θα πρωτοτυπήσω ευχόμενος να κερδίσει ο χειρότερος... tongue.gif
nvip13
Αλλαγη Παπαγιαννη με Βουγιουκα οπως και στην Τουρκία.

Περιμενω μια τελείως διαφορετικη αντιμετώπιση απ τον Ολυμπιακο σε σχεση με το πρωτο ματς.

Quincy
Αν υπάρχει κάποιο link στείλτε μου ένα pm πληζ bball.gif
Stefk13
QUOTE (Quincy @ Nov 18 2018, 18:10 ) *
Αν υπάρχει κάποιο link στείλτε μου ένα pm πληζ bball.gif


Same here!

Δεκαετια 90 με ραδιοφονακι!
back2back
QUOTE(Quincy @ Nov 18 2018, 18:10 ) *
Αν υπάρχει κάποιο link στείλτε μου ένα pm πληζ bball.gif


έλα τυχερός είσαι, τι το θες το Link τώρα
Quincy
QUOTE(back2back @ Nov 18 2018, 17:17 ) *
έλα τυχερός είσαι, τι το θες το Link τώρα


Ναι καταλαβαίνω τι εννοείς tongue.gif

Το περίμενα ότι δεν θα δούμε παιχνίδι αντάξιο της περασμένης εβδομάδας αλλά όχι κι έτσι 68.gif
nvip13
0/10 τριποντα...

Προσπαθεί να χτυπησει Σπανουλη με Λανγκφορντ.

Τραγικο σκορ,τραγικο μπασκετ...
Victor_Mannheim
δεν βαζουμε τριποντα δεν βαζουμε βολες
AJSlaughter6
To γεγονός πως βαζει τριποντα ο ΛεΝτει και οχι ο Τομας πρεπει να προβληματισει
Victor_Mannheim
γεια σου τσαβι μεγαλε
AJSlaughter6
QUOTE(Victor_Mannheim @ Nov 18 2018, 18:33 ) *
γεια σου τσαβι μεγαλε

Αμα ο ΛεΝτει απο το πουθενα βαζει τριποντα και ποστερ καρφωματα και οι δικοι του σπανε τα καλαθια δεν φταει ο πασκουαλ
Victor_Mannheim
QUOTE (AJSlaughter6 @ Nov 18 2018, 18:34 ) *
Αμα ο ΛεΝτει απο το πουθενα βαζει τριποντα και ποστερ καρφωματα και οι δικοι του σπανε τα καλαθια δεν φταει ο πασκουαλ

να βρει λυσεις οταν δεν μπαινουν τα τριποντα
αυτη ειναι γη δουλεια του
nikolas_asteri
Λασμε με τη μαγκούρα παλεύει να ζήσει στιγμές του παρελθόντος.
Kalispera
QUOTE (Victor_Mannheim @ Nov 18 2018, 18:33 ) *
γεια σου τσαβι μεγαλε

Μια χαρά το χει παει ο Τσάβι το ματς.Ειδικά στην άμυνα
πανοςς
ο γκος δεν κανει για αυτο το επιπεδο....
nvip13
Και καπως ετσι ο Παππας παιρνει τα συμβολαια...

Παλευει ο μονοφθαλμος με τον τυφλο, μενει να δουμε ποιος ειναι ποιος...

Πολλα λαθη ο Ολυμπιακος, τραγικα ποσοστα σε τριποντα και βολες εμεις.
Victor_Mannheim
ο λασμε με τον βουγιουκα προκαλουν γελιο
γιατι υπαρχουν στην ομαδα
Stefk13
Οσο περνανε τα ματς τοσο αποδεικνυονται λαθος κινησεις οι Κιθ, Λασμε. Ρε Νικ, αστο αφου δεν το χεις το σουτ!

Καλοι οι Γκιστ-Παππας σημερα. Ο Θανασης εχει εκνευρισει τον Σπανουλη, ο Λεκα αφαντος.
john wick
λόγω του ότι μετά θα πάω για δουλειά και θέλω να ειμαι ήρεμος , συνειδητά ΔΕΝ βλέπω το ματς... biggrin.gif
προτίμησα να σιδερώσω κ να κάνω καμμιά δουλειά...


drunk guy
κακιστο ματς πονανε τα ματακια μας. θελω να κανω ενα σχολιο μονο που το παρατηρησα και στο προηγουμενο μεταξυ μας παιχνιδι για την ευρωλιγκα. ο παππας γιατι κανει σε καθε φαση φλοπινγκ?ειτε υπαρχει επαφη ειτε οχι τιναζεται λες και του εκαναν ηλεκτροσοκ. απο τα λιγα ματς του παναθηναικου που εχω δει φετος δε θυμαμαι να κανει κατι παρομοιο
Volunteer
Ο Θανασοκούμπο (ξανακάνει)κάνει στον Σπαν ότι έκανε ο Σιγάλας στο Γκάλη στον ημιτελικό του Τελ Αβίβ.
Νιάτα+αθλητικότητα>Γηρατειά+εμπειρία...
jazz thrilos
Ματς για χρυσό βατόμουρο. Πολυ κακό θεαμα. Ο Ολυμπιακός δυστυχώς ΔΕΝ μπορεί να τρέξει. Γιατί; Δεν καταλαβαινω δυστυχώς.

stevebucknall11
To μοχθηρό υφάκι του Λεντέι είναι όλα τα λεφτά. Τώρα πέρα από την πλάκα νομίζω σαν 4άρι αποδίδει καλύτερα ο Λεντέι.
kotzito
Άλλο ένα ματς που δεν παίρνουμε τίποτα σχεδόν από τα γκαρντ μας.
Quincy
Αν το επόμενο drive το κάνει ο Pascual ξεκινώντας απ το τρίποντο, πιστεύετε ότι ο LeDay θα κατάφερνε να παίξει άμυνα; 39.gif
villiskabas
ετσι πως παιζουν και οι 2 αν μπουν 8αδα παλι καλα να λεμε
stevebucknall11
Εμένα μου φαίνεται ότι εκατό φορές να παίξει ο Παναθηναικός και ο Ολυμπιακός φέτος, αν δεν αλλάξει κάτι στις δύο ομάδες εκατό φορές θα κερδίσει ο Παναθηναικός. Ο Λεντέι είναι καλός, αλλά όχι σέντερ και τα γκαρντς του Ολυμπιακού δεν βλέπονται. Ο δε Πρίντεζης παίζοντας σταθερά πάνω από 30 λεπτά, τον βλέπω σύντομα να σκάει.
kotzito
Πάλι καλά που φέτος με Βεζένκοφ και Τίμα δεν θα έπαιζε 30 λεπτά ο Πρίντεζης...
pan24
Μπηκαν καποια σουτ στο δευτερο,ανοιξε λιγο η αμυνα και το πηραμε
Τα ιδια θεματα συνεχιζουμε να εχουμε βεβαια οπως και ο Ολυμπιακος τα δικα του
Ο Παππας κανει 2-3 τετοια παιχνιδια καθε χρονο(συνηθως με τον Ολυμπιακο) και παιρνει τα συμβολαια

Το θετικο ειναι οτι και φετος φαινεται να εχουμε το κουμπι του Ολυμπιακου
Το αρνητικο ειναι οτι βλεποντας οσα εχουμε δει μεχρι τωρα απο εμας και τους υπολοιπους με τις Εφες,Αρμανι,Μπαρτσελονα σοβαρες φετος ειδικα αν ο Σφαιροπουλος καταφερει να σοβαρεψει την Μακαμπι το πλασαρισμα στην 8αδα στην Ευρωλιγκα θα ειναι δυσκολη υποθεση και για τις δυο Ελληνικες
Victor_Mannheim
μπραβο στην ομαδα για την νικη
στο δευτερο ημιχρονο υπηρξε μικρη βελτιωση απο το χαλι του πρωτου γιαυτο και κερδισαμε
πολυ καλος ο παππας αν το εκανε αυτο το παιχνιδι του χρονου θα υπηρχε αμεσως επεκταση συμβολαιου απτον δγ τωρα θα πρεπει να κανει ακομα ενα τετοιο καλο παιχνιδι με ολυμπιακο και του χρονου
εμενα μου φαινονται και οι 2 ομαδες πολυ λιγες για φ4 παντως
Future7
Σήμερα δεν καταλαβαίνω γιατί δεν έπαιξε ο Βεζενκοφ.... καταλήξαμε να παίζουμε με 0 Πρίντεζη.

jazz thrilos
Παιχνίδι με το παιχνίδι πλησιάζουμε όλο και περισσότερο στο δυσκοίλιο μπάσκετ της περσινής χρονιάς. Το αντίθετο δεν θα έπρεπε να συμβαίνει;;; Όλο και περισσότερο πλανιεται το φαντασμα του Σφαιρόπουλου πάνω απο τα play μας. Ή μήπως τελικά δεν ήταν θέμα Σφαιρόπουλου;

Και παρά το γεγονός οτι πολλοί θα απαντήσουν "καλά, είδαμε και τον Γκος ή τον Στρέλνιεκς τι έκαναν", εγώ θα πω την αλήθεια μου. Ο Σπανούλης έχασε και το αποψινό ματς. Ντάπα ντούπα, εκνευρισμός που προκύπτει απο προσωπικά κίνητρα, λάθος επιλογές με την άνεση οτι κανεις δεν θα του πει τίποτα, άμυνα για Γ' Εσκα.

Τι σκέφτεται ο Μπλατ; Αυτές είναι οι οδηγίες του; Αυτο το πλάνο έχει για φέτος; Ξεκίνησε αλλιώς, μήπως ήταν τυχαίο γεγονός οι πρώτες μας εμφανίσεις; Δεν ξέρω. Πάντως ο Πασκουάλ προς το παρόν βρηκε νέο θύμα για να απορροφεί τους κραδασμούς της ευρωπαικής του περιπλάνησης που δείχνει να έχει πολλά εμπόδια.

Συγγνώμη για τους φίλους Παναθηναικούς, αλλά νομίζω οτι ο Παναθηναικός με αυτό το ρόστερ και αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού τον μοναδικό αντίπαλο απο το τοπ επίπεδο που μπορεί να κερδίσει (ή και να του κάνει και πλάκα ακόμα) είναι ο Ολυμπιακός. Με τον Θανάση προχθές ή τον Παππά σήμερα που παίζουν μόνο για την καζούρα απέναντι στον αιώνιο, στην ευρωλίγκα δεν θα πάει μακριά.

Εμείς φαινόμαστε σε ακόμα χειρότερη θέση. Με τις πρώτες δυσκολίες επιστρέψαμε θριαμβευτικά στην μπασκετική αυθεντία του Βασίλη. Δεν γίνεται με την περσινή συνταγή να έχουμε πολύ διαφορετικά αποτελέσματα. Πραγματικά δεν θα πάμε σε απόκτηση παιχτών; Είναι όντως θέμα χρόνου η καλυτέρευση μας και όχι ελλείψεων σε ποσότητα ή ποιότητα; Ο Μπλατ θα το απαντήσει σύντομα.
nvip13
Ποιο final 4 ρε παιδια;
Αυτες οι ομαδες αν δεν αλλαξει κατι δεν πανε πουθενα.

Ο Ολυμπιακος εχει τεραστιο προβλημα στο 5 με τον Μιλουτινοφ να ειναι εντελως μονος.

Εμας μας έσωσε ο Παππας σημερα που εμφανίζεται κλασικα με τον Ολυμπιακο, περιορισαμε και εκνευρισαμε τον Σπανουλη, ο Γκος μοιαζει προς το παρον πολυ λιγος, ο Πριντεζης ηταν κακος και δεν καταλαβαινω το λογο που δεν του εδωσε λεπτα να ξεκουραστει.

Ποιος σας ειπε οτι επειδη κερδίζουμε αυτο τον Ολυμπιακο χαιρομαστε για το μπασκετ που παίζουμε;! blink.gif
Victor_Mannheim
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 18 2018, 20:02 ) *
Παιχνίδι με το παιχνίδι πλησιάζουμε όλο και περισσότερο στο δυσκοίλιο μπάσκετ της περσινής χρονιάς. Το αντίθετο δεν θα έπρεπε να συμβαίνει;;; Όλο και περισσότερο πλανιεται το φαντασμα του Σφαιρόπουλου πάνω απο τα play μας. Ή μήπως τελικά δεν ήταν θέμα Σφαιρόπουλου;

Και παρά το γεγονός οτι πολλοί θα απαντήσουν "καλά, είδαμε και τον Γκος ή τον Στρέλνιεκς τι έκαναν", εγώ θα πω την αλήθεια μου. Ο Σπανούλης έχασε και το αποψινό ματς. Ντάπα ντούπα, εκνευρισμός που προκύπτει απο προσωπικά κίνητρα, λάθος επιλογές με την άνεση οτι κανεις δεν θα του πει τίποτα, άμυνα για Γ' Εσκα.

Τι σκέφτεται ο Μπλατ; Αυτές είναι οι οδηγίες του; Αυτο το πλάνο έχει για φέτος; Ξεκίνησε αλλιώς, μήπως ήταν τυχαίο γεγονός οι πρώτες μας εμφανίσεις; Δεν ξέρω. Πάντως ο Πασκουάλ προς το παρόν βρηκε νέο θύμα για να απορροφούνται οι κραδασμοί της ευρωπαικής του περιπλάνησης που δείχνει να έχει πολλά εμπόδια.

Συγγνώμη για τους φίλους Παναθηναικούς, αλλά νομίζω οτι ο Παναθηναικός με αυτό το ρόστερ και αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού τον μοναδικό αντίπαλο απο το τοπ επίπεδο που μπορεί να κερδίσει (ή και να του κάνει και πλάκα ακόμα) είναι ο Ολυμπιακός. Με τον Θανάση προχθές ή τον Παππά σήμερα που παίζουν μόνο για την καζούρα απέναντι στον αιώνιο, στην ευρωλίγκα δεν θα πάει μακριά.

Εμείς φαινόμαστε σε ακόμα χειρότερη θέση. Με τις πρώτες δυσκολίες επιστρέψαμε θριαμβευτικά στην μπασκετική αυθεντία του Βασίλη. Δεν γίνεται με την περσινή συνταγή να έχουμε πολύ διαφορετικά αποτελέσματα. Πραγματικά δεν θα πάμε σε απόκτηση παιχτών; Είναι όντως θέμα χρόνου η καλυτέρευση μας και όχι ελλείψεων σε ποσότητα ή ποιότητα; Ο Μπλατ θα το απαντήσει σύντομα.

εγω νομιζω οτι το μεγαλυτερο προβλημα του ολυμπιακου ειναι ο σπανουλης

η ομαδα φτιαχνεται εδω και χρονια με βαση το τι κανει ο ολυμπιακος,ειναι ο βασικος στοχος το να νικησει τον ολυμπιακο,γιαυτο πολλοι κραζουν τον δγ δεν μας κανει καμια εντυπωση αν τερματισουμε τελευταιοι στην ευρωπη αλλα παρουμε το πρωταθλημα
reignman
QUOTE(jazz thrilos @ Nov 18 2018, 20:02 ) *
Παιχνίδι με το παιχνίδι πλησιάζουμε όλο και περισσότερο στο δυσκοίλιο μπάσκετ της περσινής χρονιάς. Το αντίθετο δεν θα έπρεπε να συμβαίνει;;; Όλο και περισσότερο πλανιεται το φαντασμα του Σφαιρόπουλου πάνω απο τα play μας. Ή μήπως τελικά δεν ήταν θέμα Σφαιρόπουλου;

Και παρά το γεγονός οτι πολλοί θα απαντήσουν "καλά, είδαμε και τον Γκος ή τον Στρέλνιεκς τι έκαναν", εγώ θα πω την αλήθεια μου. Ο Σπανούλης έχασε και το αποψινό ματς. Ντάπα ντούπα, εκνευρισμός που προκύπτει απο προσωπικά κίνητρα, λάθος επιλογές με την άνεση οτι κανεις δεν θα του πει τίποτα, άμυνα για Γ' Εσκα.

Τι σκέφτεται ο Μπλατ; Αυτές είναι οι οδηγίες του; Αυτο το πλάνο έχει για φέτος; Ξεκίνησε αλλιώς, μήπως ήταν τυχαίο γεγονός οι πρώτες μας εμφανίσεις; Δεν ξέρω. Πάντως ο Πασκουάλ προς το παρόν βρηκε νέο θύμα για να απορροφεί τους κραδασμούς της ευρωπαικής του περιπλάνησης που δείχνει να έχει πολλά εμπόδια.

Συγγνώμη για τους φίλους Παναθηναικούς, αλλά νομίζω οτι ο Παναθηναικός με αυτό το ρόστερ και αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού τον μοναδικό αντίπαλο απο το τοπ επίπεδο που μπορεί να κερδίσει (ή και να του κάνει και πλάκα ακόμα) είναι ο Ολυμπιακός. Με τον Θανάση προχθές ή τον Παππά σήμερα που παίζουν μόνο για την καζούρα απέναντι στον αιώνιο, στην ευρωλίγκα δεν θα πάει μακριά.

Εμείς φαινόμαστε σε ακόμα χειρότερη θέση. Με τις πρώτες δυσκολίες επιστρέψαμε θριαμβευτικά στην μπασκετική αυθεντία του Βασίλη. Δεν γίνεται με την περσινή συνταγή να έχουμε πολύ διαφορετικά αποτελέσματα. Πραγματικά δεν θα πάμε σε απόκτηση παιχτών; Είναι όντως θέμα χρόνου η καλυτέρευση μας και όχι ελλείψεων σε ποσότητα ή ποιότητα; Ο Μπλατ θα το απαντήσει σύντομα.


να σου θυμησω ποσο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ μπασκετ παιξαμε περσι στις πρωτες 7 αγωνιστηκες euroleague? μετα αρχισαμε το 2 συστηματα (pick n roll , side pick , deep pick) και πασα στον πριντεζη για ποστ και οι αλλοι 4 αγαλματακια.

θα το πω και θα το ξαναπω. το προβλημα του ολυμπιακου ειναι στα γκαρντ του και στην περιφερειακη του αμυνα. απο ψηλους εν ετη 2018 δεν χανεις.
stevebucknall11
H Ρεάλ μοιάζει με ομάδα ΝΒΑ, ενώ η Φενέρ και η ΤΣΣΚΑ είναι εμφανώς δύο επίπεδα καλύτερες από τον επόμενο. Αν στρώσει κάποια στιγμή η Μπαρτσελόνα, θα είναι ίσως σε παρόμοιο επίπεδο. Εννοείται ότι ο Ολυμπιακός και Παναθηναικός βλέπουν με κυάλια τις ομάδες αυτές και δεν φταίει κανείς. Είναι θέμα μπάτζετ και τέλος.
Future7
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 18 2018, 20:02 ) *
Παιχνίδι με το παιχνίδι πλησιάζουμε όλο και περισσότερο στο δυσκοίλιο μπάσκετ της περσινής χρονιάς. Το αντίθετο δεν θα έπρεπε να συμβαίνει;;; Όλο και περισσότερο πλανιεται το φαντασμα του Σφαιρόπουλου πάνω απο τα play μας. Ή μήπως τελικά δεν ήταν θέμα Σφαιρόπουλου;

Και παρά το γεγονός οτι πολλοί θα απαντήσουν "καλά, είδαμε και τον Γκος ή τον Στρέλνιεκς τι έκαναν", εγώ θα πω την αλήθεια μου. Ο Σπανούλης έχασε και το αποψινό ματς. Ντάπα ντούπα, εκνευρισμός που προκύπτει απο προσωπικά κίνητρα, λάθος επιλογές με την άνεση οτι κανεις δεν θα του πει τίποτα, άμυνα για Γ' Εσκα.

Τι σκέφτεται ο Μπλατ; Αυτές είναι οι οδηγίες του; Αυτο το πλάνο έχει για φέτος; Ξεκίνησε αλλιώς, μήπως ήταν τυχαίο γεγονός οι πρώτες μας εμφανίσεις; Δεν ξέρω. Πάντως ο Πασκουάλ προς το παρόν βρηκε νέο θύμα για να απορροφεί τους κραδασμούς της ευρωπαικής του περιπλάνησης που δείχνει να έχει πολλά εμπόδια.

Συγγνώμη για τους φίλους Παναθηναικούς, αλλά νομίζω οτι ο Παναθηναικός με αυτό το ρόστερ και αυτόν τον τρόπο παιχνιδιού τον μοναδικό αντίπαλο απο το τοπ επίπεδο που μπορεί να κερδίσει (ή και να του κάνει και πλάκα ακόμα) είναι ο Ολυμπιακός. Με τον Θανάση προχθές ή τον Παππά σήμερα που παίζουν μόνο για την καζούρα απέναντι στον αιώνιο, στην ευρωλίγκα δεν θα πάει μακριά.

Εμείς φαινόμαστε σε ακόμα χειρότερη θέση. Με τις πρώτες δυσκολίες επιστρέψαμε θριαμβευτικά στην μπασκετική αυθεντία του Βασίλη. Δεν γίνεται με την περσινή συνταγή να έχουμε πολύ διαφορετικά αποτελέσματα. Πραγματικά δεν θα πάμε σε απόκτηση παιχτών; Είναι όντως θέμα χρόνου η καλυτέρευση μας και όχι ελλείψεων σε ποσότητα ή ποιότητα; Ο Μπλατ θα το απαντήσει σύντομα.


Λιγο απ ολα ειναι

Φυσικά θα καλυτερεύσουμε , σήμερα είδαμε ΛεΝτει να βγαίνει μπροστά, είδαμε Τιμά σοβαρό. Ο Στρελνιεκς δυστυχώς ειναι ανέτοιμος λόγω του τραυματισμού και έλειπε και ο Τουπαν.
Και βέβαια γίνανε και λάθη και έχει μερίδιο και ο Σπανουλης και ο Μπλατ.

Νομίζω κι ο Μπλατ δε θα έλεγε όχι να είχε 1εκ για Γκαρντ αντί του Γκος..... Λέτα δεν υπάρχουν.

Ο παο έμεινε ζωντανός με το γνωστό ξέσπασμα του Παππα στα μεταξύ μας. Βέβαια αυτο κρύβει ως συνήθως κάτω απο το χαλάκι τα μεγάλα προβλήματα της ομάδας τους.
Looter
ΠΟΛΥ χαμηλό το επίπεδο και από τις 2 ομάδες..
ΠΟΝΕΣΑΝ τα ματάκια μας...

1. Οι ψηλοί του ΠΑΟ έχουν κάνει ΗΡΩΕΣ όλους τους ψηλούς που έχουν αντιμετωπίσει. Ακόμα και τους ΗΜΙΨΗΛΟΥΣ. Πιο κάτω δεν πάει και δεν υπάρχει και ελπίδα να αλλάξει κάτι.

2. Για το σουτ ας μη λέμε μια από τα ίδια. Ούτε για 8αδα.

3. Ο ΟΣΦΠ έχει πολύ περισσότερα περιθώρια βελτίωσης αλλά προς το παρόν ΔΕΝ αντέχει ή δεν έχει ενέργεια να ακολουθήσει για 40 λεπτά.

4. Ας μα εξηγήσει ο ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΣ κόουτς Μπλατ γιατί έχει στραβώσει τόσο με Βαγγέλη και Σάσα.

5. Ο ΟΣΦΠ θα πάρει παίκτη ή παίκτες μαθαίνω. 1 και 5. Αν γίνει κάτι τέτοιο θα αλλάξουν πλήρως οι ισορροπίες.
jazz thrilos
QUOTE (reignman @ Nov 18 2018, 20:08 ) *
να σου θυμησω ποσο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ μπασκετ παιξαμε περσι στις πρωτες 7 αγωνιστηκες euroleague? μετα αρχισαμε το 2 συστηματα (pick n roll , side pick , deep pick) και πασα στον πριντεζη για ποστ και οι αλλοι 4 αγαλματακια.


Το θυμάμαι καλά, όπως θυμάμαι και τι προέκυψε μετά απο αυτές τις αγωνιστικές. Το θέμα που με προβληματίζει όμως είναι οτι δεν έχουμε Σφαιρό στον πάγκο πλέον να του ρίχνουμε το ανάθεμα. Έφυγε ο Σφαιρό γιατί ομολογουμένως έπαιξε πολύ άσχημο μπάσκετ πέρυσι. Και συνεχίζω να πιστεύω οτι ήταν η καλύτερη λύση να φύγει. Όμως ο Μπλατ γιατί ήρθε; Για καλύτερο μπάσκετ και αλλαγή φιλοσοφίας δεν τον φέραμε; Ε λοιπόν θα αντέξω ακόμα μια χρονιά ατιτλίας με προσπάθεια για καλύτερο και διαφορετικό μπάσκετ, αλλά δεν θα αντέξω άλλη μια αποτυχημένη χρονιά με ακριβώς το ίδιο μπάσκετ με πέρυσι.

Δυσκολέυομαι πολύ να πιστέψω οτι ο Μπλατ εγκλωβίζεται σε περίεργες καταστάσεις...
reignman
QUOTE
Ο Στρελνιεκς δυστυχώς ειναι ανέτοιμος λόγω του τραυματισμού


ενα μηνα εκτος. ΕΝΑ. και 1.5 εβδομαδα που εχει γυρισει. δηλαδη αν ειχε τιποτα σοβαρο θα περιμεναμε κανα 5 μηνο? Δεν ειναι τοσο ξεχωριστος παιχτης οσο τον αναγαγουμε. συγκεκριμενων συνθηκων ειναι. και σιγουρα οχι δυσκολων.
SteveNashidis
Νομίζω η νίκη οφείλεται στο γεγονός ότι ο ΠΑΟ είχε περισσότερους παίκτες ψυχωμένους για τη νίκη σε σχέση με τον Ολυμπιακό που όλες του οι μεταγραφές ψάχνονται ακόμα στο να μπούνε στο κλιμα του αιώνιου ντέρμπι.
Μεγάλο στοίχημα ο Γκος, στο πόσο καιρό θα κάνει να "κουβαλήσει" αντί Σπανούλη.

Ο κορμός λοιπόν παίζει πολύ σημαντικό ρόλο γιαυτό δε γίνεται κάθε χρόνο να τους αλλάζουμε όλους, στο Λιμάνι. Έτσι εξηγείται το γεγονός ότι ήμασταν άνευροι στο τέλος του παιχνιδιού, σε σχέση με τον ΠΑΟ που όποιος έμπαινε μέσα δάγκωνε, παρά το γεγονός ότι ούτε ο ΠΑΟ έχει φτάσει στο πικ της απόδοσης του.
Respect σε Θανάση. Σπανίζει η ενέργεια του.

Σχόλιο της ημέρας: Παίκτες με ήθος σαν τον Πρίντεζη είναι το δύσκολο κύριε Γιώργο Μπόγρη. Δεν νομίζω ότι αντιπροσωπεύει καμία αθλητική συμπεριφορά η συγκεκριμένη που είδαμε. Το ίδιο ισχύει και για τον Παπά. Λατρεύω τη τελευταία εικόνα με Θανάση και Σπανούλη, στην τελευταία φάση και αυτή θα κρατήσω. Όποιος το βρει σε εικόνα ας το ποστάρει.
reignman
QUOTE(jazz thrilos @ Nov 18 2018, 20:15 ) *
Το θυμάμαι καλά, όπως θυμάμαι και τι προέκυψε μετά απο αυτές τις αγωνιστικές. Το θέμα που με προβληματίζει όμως είναι οτι δεν έχουμε Σφαιρό στον πάγκο πλέον να του ρίχνουμε το ανάθεμα. Έφυγε ο Σφαιρό γιατί ομολογουμένως έπαιξε πολύ άσχημο μπάσκετ πέρυσι. Και συνεχίζω να πιστεύω οτι ήταν η καλύτερη λύση να φύγει. ΓΌμως ο Μπλατ γιατί ήρθε; Για καλύτερο μπάσκετ και αλλαγή φιλοσοφίας δεν τον φέραμε; Ε λοιπόν θα αντέξω μια χρονιά ατιτλίας με προσπάθεια για καλύτερο και διαφορετικό μπάσκετ, αλλά δεν θα αντέξω άλλη μια αποτυχημένη χρονιά με ακριβώς το ίδιο μπάσκετ με πέρυσι.

Δυσκολέυομαι πολύ να πιστέψω οτι ο Μπλατ εγκλωβίζεται σε περίεργες καταστάσεις...


money talks αδερφε... εχει τοσο δυνατο ονομα που δεν θα χαλασει με το να αποτυχει απο τον ολυμπιακο. αν υπαρχουν εντολες (απο το κεφαλι μου το κατεβαζω προφανως...) οτι ο ταδε και δεινα ειναι ο ολυμπιακος και τελος. σου λεει oh welp.
xomitsious
O Παππας ειναι απο τους λιγους παραγοντες που μπορουν να βοηθησουν τον ΠΑΟ να φτασει στους 8. Μπορει να παιξει καλα (οπως σημερα) αλλα ποτε δεν το εκανε σταθερα.

Παντως 2 θεσεις ειναι υπο διεκδικηση ουσιαστικα, καθως μετα τις 3 πρωτες, υπαρχουν πια και οι 3 δευτερες (Αρμανι, Μπαρτσα, Εφες) που δεν χτυπανε οι υπολοιποι. Οποιαδηποτε κουβεντα γινεται για Ευρωλιγκα απο δω και εμπρος θα γινεται για τις θεσεις 7-8. Οσο συντομοτερα το καταλαβουμε τοσο λιγοτερη γκρινια θα εχουμε την υπολοιπη σεζον.
nvip13
Ελα και το πρωτο καρφι ΔΓ σε Τσαβι.

"Το υλικο ειναι αυτο που ζητησε ο προπονητής και οφειλει να βρει τις λυσεις για να βελτιωθει η ομαδα." cool.gif
Victor_Mannheim
QUOTE (nvip13 @ Nov 18 2018, 20:21 ) *
Ελα και το πρωτο καρφι ΔΓ σε Τσαβι.

"Το υλικο ειναι αυτο που ζητησε ο προπονητής και οφειλει να βρει τις λυσεις για να βελτιωθει η ομαδα." cool.gif

πολυ σωστα μιλαει
η το ροστερ το εφτιαξε ο τσαβι και εχει την ευθυνη
η το ροστερ το εφτιαξε ο δγ και ο τσαβι απλα εμεινε για τα μισθα του
δεν υπαρχει τριτη περιπτωση
Future7
Θα χαιρετήσει σύντομα ο Πασκουάλ λογικά.....
sni79per
Παλι καλα υπαρχει και ο οσφπ και χαιρομαστε λιγο.
Μετριο το αποψινο ματς και απο τις 2 ομαδες γιαυτο βγηκε μπροστα και ο Νικος και μπραβο του εστω κι ετσι.
Ο οσφπ αλλιως ξεκινησε την χρονια αλλα το μπασκετ του παλι ειναι σφαιροπουλιακο.
Ακομα και η διαχειριση του πριντεζη μια απο τα ιδια.
Ωραιος επιθετικα ο Λεντει μεχρι εκει.
Εμεις εχουμε ενα μετριο ροστερ με τις γνωστες γεροντοαδυναμιες λογω στελεχωσης και κρεμομαστε απο τις...ορεξεις του Νικ.
Συνεχιζουμε.... tongue.gif
Johnny Marv
Ο πασκουαλ δεν χαιρετάει πριν το καλοκαίρι και θυμηθείτε το και μάλιστα έτσι πρέπει να γίνει ! Τραγικό το μπάσκετ και την 2 ομάδων , δεν κάθομαι καν να μας συγκρίνω με Ρεάλ-φενερ-τσσκα-μπαρτσα-αρμανι αλλά με εφες που είναι ΥΠΕΡΟΜΑΔΑ μπροστά στις 2 ελληνικές . Ο παο και φέτος βρήκε το κόλπο του οσφπ αλλά αυτό είναι οι ελλείψεις . Τι να το κάνω αν μπορείς να χτυπάς στα μια ματς του Σπανούλη και να νικάς τον Ολυμπιακό αν μπεις οριακά 8αδα στην Ευρώπη . Και οι 2 ομάδες θέλουν σίγουρα προσθήκες

ΥΓ. Ακόμα πιστεύετε ότι θα τη βγάζαμε με σασα+μίτο στο 4 και χωρίς τομας ή κάποιον άλλον εκεί ;
Janjuri
Μπράβο για την αναμενομενη νίκη, ωστόσο δεν πρέπει να κρυφτεί το κενό στο 4/5. Η μικρή σημασία της επικρατησης επι μιας ούτως η άλλως ποιοτικά υποδεεστερης ομάδας θα φανεί σύντομα.

Για τον Σπανουλη τώρα, νταξει γίνονται αυτά. Το απωθητικό είναι ο τρόπος με τον οποίο διαμαρτύρεται σε κάθε φάση, αλλά αυτό ενδεχόμενα να μην έχει να κάνει μόνο με αυτόν.

Για την καζούρα : 9-1 (αν δεν κάνω λάθος) ο ταβερνιάρης τον δάσκαλο ohmy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.