Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Σιένα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
spysta
QUOTE(PARISINOS @ Apr 3 2009, 00:14 ) *
Αν ημιτελικος και τελικος παιζοντουσαν σε σειρα αγωνων, θα ημουν σιγουρος και για το τροπαιο.

Αρα εισαι σιγουρος και για το πρωταθλημα της Α1 .. happy.gif
PARISINOS
QUOTE(spysta @ Apr 3 2009, 00:56 ) *
Αρα εισαι σιγουρος και για το πρωταθλημα της Α1 .. happy.gif


Ακριβως smiley.gif
j-kidd13
QUOTE(PARISINOS @ Apr 3 2009, 02:58 ) *
Ακριβως smiley.gif

Kαπου θα μας την κανει ο Ολυμπιακος...Aυτη ειναι η διασιθηση μου.Τωρα αν θα ειναι στην ημιτελικο του F4 η στο πρωταθλημα,δεν ξερω...
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 3 2009, 03:31 ) *
Kαπου θα μας την κανει ο Ολυμπιακος...Aυτη ειναι η διασιθηση μου.Τωρα αν θα ειναι στην ημιτελικο του F4 η στο πρωταθλημα,δεν ξερω...


Και εγω αυτη τη αισθηση εχω.
Παντως προτιμω να παρουμε το ευρωπαικο και ας χασουμε το πρωταθλημα.
Gash
Συγχαρητηρια κι απο εμενα για την πολυ μεγάλη πρόκριση, η οποία μου θυμίζει την προκριση επι της Μπενετον το '96.
Νομίζω ότι σήμερα βοήθησε πολύ ο Πεκοβιτς, ο οποίος έδωσε πολλές λύσεις επιθετικά ειδικά στο σημείο που μας πίεσε πολύ η Σιενα με την ασφυκτικη αμυνα αλλά ταυτόχρονα πήρε και πολλά κρίσιμα ριμπαουντ. Επίσης ο Νικολας έχει ανέβει εντυπωσιακα
το τελευταιο καιρο και μας βοηθαει πολυ με το θανατηφόρο του σουτ.

Ειμαι αρκετα αισιοδοξος για τον ημιτελικο (καιρος ειναι να παρουμε ρεβανς για τους 2 χαμενους σερι ημιτελικους που τοσα χρονια μας πρηζουνε οι φίλοι μας) αλλα δε ξέρω τι θα γίνει στο τελικό. Θα μας ξεζουμίσει ο ημιτελικός. Νομίζω ότι ακόμα και οι περισσοτεροι φίλαθλοι πιο πολύ νοιάζονται να κερδίσουμε τον Ολυμπιακό παρά να παρουμε την κουπα (κακως βεβαια)
stefan
QUOTE(Gash @ Apr 3 2009, 03:57 ) *
Ειμαι αρκετα αισιοδοξος για τον ημιτελικο (καιρος ειναι να παρουμε ρεβανς για τους 2 χαμενους σερι ημιτελικους που τοσα χρονια μας πρηζουνε οι φίλοι μας) αλλα δε ξέρω τι θα γίνει στο τελικό. Θα μας ξεζουμίσει ο ημιτελικός. Νομίζω ότι ακόμα και οι περισσοτεροι φίλαθλοι πιο πολύ νοιάζονται να κερδίσουμε τον Ολυμπιακό παρά να παρουμε την κουπα (κακως βεβαια)


Αυτο πρεπει να το αποβαλλουμε.
Το μονο που θα μας προσφερει αν κερδισουμε τον Ολυμπιακο στον ημιτελικο
και χασουμε την κουπα,θα ειναι να μπορουμε να "πικαρουμε" τους φιλους μας Ολυμπιακους.
Νικη στον ημιτελικο και κουπα με οποιον παιξουμε.
Οτιδηποτε λιγοτερο=αποτυχια.
lakersdynasty
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 3 2009, 03:31 ) *
Kαπου θα μας την κανει ο Ολυμπιακος...Aυτη ειναι η διασιθηση μου.Τωρα αν θα ειναι στην ημιτελικο του F4 η στο πρωταθλημα,δεν ξερω...


Σιγουρα υπαρχει μαι μεγαλη πιθανοτητα οπως υπαρχει και η πιθανοτητα του να μεινουμε με το Κυπελλο.

Αλλα με πληρεις οι 2 ομαδες σε σειρα αγωνων δεν μου λεει κανεις με τις εμφανισεις των 2 ομαδων μεχρι τωρα οτι μπορει ο ΟΣΦΠ να επιβληθει στον ΠΑΟ.

Σε ενα παιχνιδι ολα γινονται.

Οποτε περισσοτερο αισιοδοξος πρεπει να ειναι κανεις σε σειρα αγωνων παρα σε εναν μεμονωμενο αγωνα.
PARISINOS
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 3 2009, 01:42 ) *
Σιγουρα υπαρχει μαι μεγαλη πιθανοτητα οπως υπαρχει και η πιθανοτητα του να μεινουμε με το Κυπελλο.

Αλλα με πληρεις οι 2 ομαδες σε σειρα αγωνων δεν μου λεει κανεις με τις εμφανισεις των 2 ομαδων μεχρι τωρα οτι μπορει ο ΟΣΦΠ να επιβληθει στον ΠΑΟ.

Σε ενα παιχνιδι ολα γινονται.

Οποτε περισσοτερο αισιοδοξος πρεπει να ειναι κανεις σε σειρα αγωνων παρα σε εναν μεμονωμενο αγωνα.


ετσι ακριβως. Προφανεστατα και δεν εννοουσα οτι ο ΟΣΦΠ δεν εχει καμια τυχη σε σειρα αγωνων, ποσω μαλλον που εχει και το πλεονεκτημα εδρας.

Παντως βλεποντας κυριως τις σειρες ΠΑΟ-Σιενα και Ταου-Μπαρτσα, συμπεραινω οτι γι αυτες τις ομαδες τοπ επιπεδου, η εδρα δεν λεει και πολλα. Τα ματς ειναι 50-50 σε οποιαδηποτε εδρα. Αντε ναναι 51-49 υπερ του γηπεδουχου, αλλα οχι παραπανο.

stefan
QUOTE(PARISINOS @ Apr 3 2009, 04:49 ) *
ετσι ακριβως. Προφανεστατα και δεν εννοουσα οτι ο ΟΣΦΠ δεν εχει καμια τυχη σε σειρα αγωνων, ποσω μαλλον που εχει και το πλεονεκτημα εδρας.

Παντως βλεποντας κυριως τις σειρες ΠΑΟ-Σιενα και Ταου-Μπαρτσα, συμπεραινω οτι γι αυτες τις ομαδες τοπ επιπεδου, η εδρα δεν λεει και πολλα. Τα ματς ειναι 50-50 σε οποιαδηποτε εδρα. Αντε ναναι 51-49 υπερ του γηπεδουχου, αλλα οχι παραπανο.


Με τις 2 νικες μεσα στην Σιενα δειξαμε οτι δεν χαμπαριαζουμε απο εδρες.
Αρκει να παιξουμε το παιχνιδι μας.
Σε ενα μονο παιχνιδι,λογικο ειναι ολα να ειναι ανοιχτα.
Αν βρεθουμε σε καλη μερα δεν φοβαμαι κανεναν.
Εχουμε δειξει αλλωστε οτι εχουμε βαθος παγκου,
ειδικα αυτη την στιγμη που ανεβαινουν και παιχτες που δεν πηγαιναν καλα,οπως ο Τσαρτσαρης.
kaukasios
συγνωμη παιδια αλλα εγω θελω να ρωτησω κατι?εκεινος ο παικταρας ο σατο που ηταν σε ολη την σειρα των αγωνων?
με αυτα που διαβαζα στο φορουμ νομιζα οτι ειναι ο πιπεν.εκανε ενα παιχνιδι και ολοι τον θελαμε στον παο για να χτισουμε την ομαδα πανω του!!!δεν μας εκανε περπερογλου.γιαυτο πρεπει να προσεχουμε τι γραφουμε.
silversurfer
Έχεις δίκιο για τον Σάτο.. Πραγματικά εξαφανίστηκε κ φάνηκε πόσο υπερβολικά ήταν όσα λέγονταν (είπα κ γω τα τρελά μου) για την αξία του.. Καλός παίκτης, αλλά δεν ξέρω αν είναι μεγάλος παίκτης.. Πάντως πρέπει να βρούμε τρόπο να σταματάμε παίκτες τύπου Μακ Ιντάιρ. Δεν επιτρέπεται να μας βάζει κανένας παίκτης 30+ πόντους!

pitto
QUOTE(stefan @ Apr 3 2009, 01:40 ) *
Μπορει να ηταν Αλβανος,για να μπορει σημερα να κανει μεταδοση
ενω ειχαν απεργια οι δημοσιογραφοι.
Αν και να πω την αληθεια,πιο πολυ για χαζος μου φανηκε παρα για Αλβανος.. biggrin.gif



XAXAXAXAXA

πολύ άσχετος ο τύπος και φαινόταν ότι δεν ήξερε τί να πει
rankin
QUOTE(kaukasios @ Apr 3 2009, 10:25 ) *
συγνωμη παιδια αλλα εγω θελω να ρωτησω κατι?εκεινος ο παικταρας ο σατο που ηταν σε ολη την σειρα των αγωνων?
με αυτα που διαβαζα στο φορουμ νομιζα οτι ειναι ο πιπεν.εκανε ενα παιχνιδι και ολοι τον θελαμε στον παο για να χτισουμε την ομαδα πανω του!!!δεν μας εκανε περπερογλου.γιαυτο πρεπει να προσεχουμε τι γραφουμε.

Πες τα χρυσόστομε!
Η ίδια συζήτηση για τον Σατο υπήρχε και στο φορουμ των μεταγραφών του Ολυμπιακού.. Ο παίχτης έκανε ένα παιχνίδι βγαλμένο από τα όνειρα του και εμείς τον βαφτίσαμε Πίπεν! Δεν είπε κανείς ότι είναι κακός παίχτης, αλλά σίγουρα δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο για να σφαχτεί και η ευρώπη στα πόδια του!
giannis_
QUOTE(silversurfer @ Apr 3 2009, 10:41 ) *
Έχεις δίκιο για τον Σάτο.. Πραγματικά εξαφανίστηκε κ φάνηκε πόσο υπερβολικά ήταν όσα λέγονταν (είπα κ γω τα τρελά μου) για την αξία του.. Καλός παίκτης, αλλά δεν ξέρω αν είναι μεγάλος παίκτης.. Πάντως πρέπει να βρούμε τρόπο να σταματάμε παίκτες τύπου Μακ Ιντάιρ. Δεν επιτρέπεται να μας βάζει κανένας παίκτης 30+ πόντους!

Eγω παντως πιστευω οτι ο ζοτς ρισκαρε και τον αφησε καπως πιο ελευθερο ε ποσους θα εβαζε 20 30 οκ...οι υπολοιποι ομως τι κανανε το απολυτο 0 οταν ενας παιχτης βαζει σχεδον τους μισους ποντους μιας ομαδας κατι δεν παει καλα για αυτους,ας μην ειχαμε και τοσο πολλα ηλιθια λαθη και η νικη θα ερχοταν πιο ευκολα...
οσο για τον σατο οντως στο πρωτο ματς μας εκανε μεγαλη ζημια αλλα στα υπολοιπα δεν εκανε τιποτα ιδιαιτερο!
Παντως εγω συνεχιζω να πιστευω οτι και οι 2 τους δεν κανουν για ομαδες σαν εμας ή και του ολυμπιακου,γιατι και οι 2 ομαδες ειμαστε καθαρα ομαδες του προπονητη!Αυτοι οταν τους ερθει το μπουμπουνανε απο παντου κατω απο τις πιο αντιξοες συνθηκες και εντελως εκτος συστηματος και οκ θα μπουν τη μια θα μπουν και τη δευτερη αλλα μετα τι γινεται???
Αν το κανανε στους αιωνιους αυτο ο μεν ζοτς θα τον ειχε στειλει στην εξεδρα αφου πρωτα θα τ χε πει μερικα γαλλικα και ο γιαννακης πρωτα θα τον αφηνε στην ακρη του παγκου για πολυ καιρο και μετα θα παθαινε εγκεφαλικο!Aφηστε που δεν εχουμε και αλλα δειγματα γραφης απο τους συγκεκριμενους παιχτες,δηλαδη δεν τους εχουμε δει να αγωνιζονται σε αλλη ομαδα εκτος απο τη σιενα

Διαβασα σε ενα αρθρο νομιζω στο σπορ φμ και ελεγε οτι η σιενα ειναι μια μικρογραφια του παο και οτι προσπαθουν να γινουν σαν εμας αντιγραφωντας και πολλα συστηματα.χααχχαχαχα αρα ρε ζοτς πηγη εμπνευσης εισαι για ολους...
rankin
QUOTE(giannis_ @ Apr 3 2009, 14:15 ) *
Διαβασα σε ενα αρθρο νομιζω στο σπορ φμ και ελεγε οτι η σιενα ειναι μια μικρογραφια του παο και οτι προσπαθουν να γινουν σαν εμας αντιγραφωντας και πολλα συστηματα.χααχχαχαχα αρα ρε ζοτς πηγη εμπνευσης εισαι για ολους...

Αυτό είναι κάτι που θα ήθελε ο Mr Ζελέ 2009, αλλά για την ώρα μόνο συστήματα του Γκέρσον αντιγράφει!
pain of salvation
QUOTE(rankin @ Apr 3 2009, 13:44 ) *
Αυτό είναι κάτι που θα ήθελε ο Mr Ζελέ 2009, αλλά για την ώρα μόνο συστήματα του Γκέρσον αντιγράφει!

Ουσιαστικα δεν αντιγραφει,γιατι ο Γκερσον δεν ειχε συστηματα
Flash
Άσχετο με τα υπόλοιπα αλλά λίγη ψυχραιμία ως προς τους χαρακτηρισμούς προς τον speaker. Ομογενής πρέπει να ήταν ο άνθρωπος και έκανε ότι καλύτερο μπορούσε σε έναν μάλλον άχαρο ρόλο.

ΥΓ: Αν ήταν αλλοδαπός και πανηγύριζε τόσο ειλικρινά τα καλάθια του Παναθηναϊκού και την πρόκριση του Ολυμπιακού έχουμε γίνει μεταναστευτικός παράδεισος τελικά rolleyes.gif
stefan
QUOTE(Flash @ Apr 3 2009, 15:03 ) *
Άσχετο με τα υπόλοιπα αλλά λίγη ψυχραιμία ως προς τους χαρακτηρισμούς προς τον speaker. Ομογενής πρέπει να ήταν ο άνθρωπος και έκανε ότι καλύτερο μπορούσε σε έναν μάλλον άχαρο ρόλο.

ΥΓ: Αν ήταν αλλοδαπός και πανηγύριζε τόσο ειλικρινά τα καλάθια του Παναθηναϊκού και την πρόκριση του Ολυμπιακού έχουμε γίνει μεταναστευτικός παράδεισος τελικά rolleyes.gif


Εγω παντως που ειδα το παιχνιδι ξανα
σιγουρευτηκα οτι ειναι αλλοδαπος.Κατα προτιμηση βαλκανιος..
Δεν μπορουσε σε ολο το παιχνιδι να πει τον Γιασκεβιτσιους.. laugh.gif
teo7
QUOTE(Flash @ Apr 3 2009, 15:03 ) *
Άσχετο με τα υπόλοιπα αλλά λίγη ψυχραιμία ως προς τους χαρακτηρισμούς προς τον speaker. Ομογενής πρέπει να ήταν ο άνθρωπος και έκανε ότι καλύτερο μπορούσε σε έναν μάλλον άχαρο ρόλο.

ΥΓ: Αν ήταν αλλοδαπός και πανηγύριζε τόσο ειλικρινά τα καλάθια του Παναθηναϊκού και την πρόκριση του Ολυμπιακού έχουμε γίνει μεταναστευτικός παράδεισος τελικά rolleyes.gif


+10
Δε λεω καλη η ηθικοφανεια του φορουμ (..) αλλα τωρα να προσβαλετε εναν υπαληλακο εκει στο σκαι που τον αναγκασαν να κανει κατι που δεν ηξερε ειναι γελοιο. Λες και ολοι αυτοι οι 'μπασκετοδημοσιογραφοι' τοσα χρονια ειναι της προκοπης.. Ναναι καλα αυτοι που τους διαβαζουν και τους ακουν και τους εχουν χρησει ειδικους...
stefan
QUOTE(teo7 @ Apr 3 2009, 15:18 ) *
+10
Δε λεω καλη η ηθικοφανεια του φορουμ (..) αλλα τωρα να προσβαλετε εναν υπαληλακο εκει στο σκαι που τον αναγκασαν να κανει κατι που δεν ηξερε ειναι γελοιο. Λες και ολοι αυτοι οι καρκινοι οι 'μπασκετοδημοσιογραφοι' που μας πρηζουν τα ουμπαλα τοσα χρονια ειναι της προκοπης.. Ναναι καλα αυτοι που τους διαβαζουν και τους ακουν και τους εχουν χρησει ειδικους...


Πιο πολυ χιουμορ κανουμε παιδια.
Ο ανθρωπος μαλλον δεν ειχε ξανακανει την δουλεια αυτη
και εκανε οτι μπορουσε.
Ο καθενας που θα εκανε αυτο το πραγμα για 1η φορα
θα εκανε αρκετα λαθη.
Και αν ηταν αλλοδαπος,δεν λεει κατι.Απλα την πλακα μας κανουμε. peace.gif
giannis_
QUOTE(pain of salvation @ Apr 3 2009, 14:54 ) *
Ουσιαστικα δεν αντιγραφει,γιατι ο Γκερσον δεν ειχε συστηματα

Eιδικα του συμπαθους πινι αποκλειεται...μιλαω παντα για τα συστηματα και σε επιθεση αλλα και σε αμυνα...
j-kidd13
QUOTE(teo7 @ Apr 3 2009, 15:18 ) *
+10
Δε λεω καλη η ηθικοφανεια του φορουμ (..) αλλα τωρα να προσβαλετε εναν υπαληλακο εκει στο σκαι που τον αναγκασαν να κανει κατι που δεν ηξερε ειναι γελοιο. Λες και ολοι αυτοι οι καρκινοι οι 'μπασκετοδημοσιογραφοι' που μας πρηζουν τα ουμπαλα τοσα χρονια ειναι της προκοπης.. Ναναι καλα αυτοι που τους διαβαζουν και τους ακουν και τους εχουν χρησει ειδικους...

Δεν προσβαλουμε κανεναν...Απλα το αποτελεσμα της χθεσινης μεταδοσης ηταν αστειο...Ο τροπος που μετεδιδε ο σπικερ καθως και τα σχολια του ειχαν πλακα...Οποιος ειδε χθες το ματς δεν νοιμιζω οτι δυσανασχετησε με τον σπικερ...Ολοι ευθυμισαμε...
rankin
QUOTE(giannis_ @ Apr 3 2009, 15:23 ) *
Eιδικα του συμπαθους πινι αποκλειεται...μιλαω παντα για τα συστηματα και σε επιθεση αλλα και σε αμυνα...

Κι όμως, η φιλοσοφία στην επίθεση είχε πολλές ομοιότητες (ένας κοντός καουμπόι άσσος κάνει γιουρουσια.. ο καθένας κάνει του κεφαλιού του. Αλλάζουμε maximum 3 πάσες ανα επίθεση), ενώ και στην άμυνα επιστρατεύτηκε -τελικά- ζώνη, ενώ είχαν ήδη διαβάσει και επικεντρώσει την προσπάθεια τους στο κλείσιμο των σπλιτ-αουτ του Διαμαντίδη...
Είναι ξεκάθαρο! Ο Ιταλός όταν μεγαλώσει θέλει να γίνει Πίνι!
j-kidd13
QUOTE(rankin @ Apr 3 2009, 15:34 ) *
Κι όμως, η φιλοσοφία στην επίθεση είχε πολλές ομοιότητες (ένας κοντός καουμπόι άσσος κάνει γιουρουσια.. ο καθένας κάνει του κεφαλιού του. Αλλάζουμε maximum 3 πάσες ανα επίθεση), ενώ και στην άμυνα επιστρατεύτηκε -τελικά- ζώνη, ενώ είχαν ήδη διαβάσει και επικεντρώσει την προσπάθεια τους στο κλείσιμο των σπλιτ-αουτ του Διαμαντίδη...
Είναι ξεκάθαρο! Ο Ιταλός όταν μεγαλώσει θέλει να γίνει Πίνι!

Βρηκε ατομο να μοιασει..... smiley.gif Αν ειναι ετσι,παιρνει στοιχεια και απο τους 2...Απο Ομπραντοβιτς το πικ εν ρολ και απο Πινι το τυπου αναρχο μπασκετ,με ατομικες ενεργειες,3ποντα κλπ...Γιατι και τα 2 στυλ παιχνιδιου εχουμε δει την Σιενα να εφαρμοζει...
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 3 2009, 15:38 ) *
Βρηκε ατομο να μοιασει..... smiley.gif Αν ειναι ετσι,παιρνει στοιχεια και απο τους 2...Απο Ομπραντοβιτς το πικ εν ρολ και απο Πινι το τυπου αναρχο μπασκετ,με ατομικες ενεργειες,3ποντα κλπ...Γιατι και τα 2 στυλ παιχνιδιου εχουμε δει την Σιενα να εφαρμοζει...


Πιο πολυ παντως μοιαζει στο στυλ Γκερσον
οπως πολυ σωστα λεει ο rankin
παρα στο στυλ Ομπραντοβιτς.
Και για να παιξει η Σιενα οπως ο Παναθηναικος
θα πρεπει να εχει και ενα μεγαλο "οπλοστασιο" σαν αυτο που εχει ο Ζοτς.
menelaos
Ολοι μας εδω μετα το παιχνιδι της Πεμπτης γραψαμε και ειπαμε τα μυρια οσα. Τωρα παλι μεγαλουργουμε και υμνουμε τον Ζελικο και ολα τα παιδια. Το τι μπινελικι χωσαμε στον Σπανουλη δεν περιγραφετε ,και τωρα παιχταρα μου. Ειμαστε ολοι κλασικοι Ελληναρες ρε σεις παρτε το χαμπαρι. Σεκλετιζομαστε με το παραμικρο και δε χαμπαριαζουμε τιποτα.
Εγω πρωτος ζητω συγγνωμη για την αμφισβητηση μου προς την ομαδα και ελπιζω να βαλουμε το 5 αστερι μας στην φανελα.
Paris87
Βοηθεια...
Που μπορω να δω τα στατιστικα του ματς?
(θελω να θαυμασω τον νικολακη μας smiley.gif )
Paris87
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 3 2009, 21:05 ) *

Ευχαριστω!
Three times in the second quarter Obradovic called timeout to straighten out his team and each time it worked. That just one reason the coaching legend has more Euroleague crowns than anyone else
Απο το site της euroleague...
dominik
καταρχην πρεπει να συγχαρουμε τη σιενα που με πολυ μικροτερο μπατζετ μας επαιξε στα ισα..
εμεις χθες παρολο που καναμε πολλα ανοητα λαθη και δεν ειχαμε τις ιδιες σωστες επιλογες στην αμυνα,
καταφεραμε και καναμε μια τεραστια νικη, μια νικη πουσε συνδυασμο με αυτη της τριτης οδηγησε σε κατι που
μεχρι πρωτινος φαινοταν ακατορθωτο:2 νικες μεσα στη δυνατοτερη εδρα της ευρωπης που ειχε να ηττηθει 40+ αγωνες !! wav.gif
κατα τη γνωμη μου, ο σημαντικοτερος λογος που νικησαμε ηταν η απιστευτη ευστοχια μας[υπολογιζοντας τη σημασια του αγωνα , την εδρα κ.λ.π.].αναλυτικα:80% βολες[20/25], 61% διποντα[19/31] και 50%[11/22] τριποντα. wos_sport3.gif
με τα συγκεκριμενα ποσοστα και με μια στοιχειωδη βελτιωση στους δυο παραπανω τομεις, πιστευω πως θα φτασουμε στο ψηλοτερο σκαλι του βαθρου!

υ.γ.φοβαμαι εξαιρετικα τον ημιτελικο τοσο για λογους οπαδικους βλ.τελ αβιβ και
για λογους αγωνιστικους:θεωρω οτι ο νικητης του συγκεκριμενου αγωνα θα εχει τεραστιο ψυχολογικο
προβαδισμα στους τελικους των πλευ οφς
να στε καλα bball.gif
Consultant
O Παναθηναικος διελυσε τη Σιενα..Και δεν εννοω οτι τη διελυσε μονο στα μεταξυ τους παιχνιδια,τους ξεκανε για παντα..

Αυτη η ηττα ηταν το κυκνειο ασμα αυτου του τελειου μιγματος χημειας με το απιστευτα χαμηλο μπατζετ..Μακινταιρ,Στοουνρουκ,Λαβρινοβιτς,
ατο,Καουκενας θα φυγουν σιγουρα απο τη Σιενα και θα καταληξουν στις πιο πλουσιες ομαδες της Ευρωπης..

Δυστυχως η μεγαλη ευκαιρια της Σιενα ηταν περυσι στο final-4 επι της αδυναμης Μακαμπι..Αφου δεν εκανε τοτε το μπαμ αυτο το θαυμα ομαδας,δεν θα το κανει ποτε..
stefan
QUOTE(Consultant @ Apr 4 2009, 02:40 ) *
O Παναθηναικος διελυσε τη Σιενα..Και δεν εννοω οτι τη διελυσε μονο στα μεταξυ τους παιχνιδια,τους ξεκανε για παντα..

Αυτη η ηττα ηταν το κυκνειο ασμα αυτου του τελειου μιγματος χημειας με το απιστευτα χαμηλο μπατζετ..Μακινταιρ,Στοουνρουκ,Λαβρινοβιτς,

�ατο,Καουκενας θα φυγουν σιγουρα απο τη Σιενα και θα καταληξουν στις πιο πλουσιες ομαδες της Ευρωπης..

Δυστυχως η μεγαλη ευκαιρια της Σιενα ηταν περυσι στο final-4 επι της αδυναμης Μακαμπι..Αφου δεν εκανε τοτε το μπαμ αυτο το θαυμα ομαδας,δεν θα το κανει ποτε..


Συγκεκριμενα ο Λαβρινοβιτς,οπως τον ειδα στα παιχνιδια αυτα
του πανε αρκετα τα πρασινα..
Που να τρεχει να βρει ομαδα με αλλο χρωμα..
Ομαδα με πρασινα,πρωταγωνιστρια στην Ευρωπη με 12 γραμματα για τον Λαβρινοβιτς.. rolleyes.gif rolleyes.gif
enypnio
μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες είναι το πρώτο final 4 του ΣΠΑΝΟΥΛΗ και νομίζω ότι το κέρδισε με αίμα υπερβαίνοντας τον ευατό του

λέτε να πάρει και κούπα ... ?
j-kidd13
QUOTE(enypnio @ Apr 4 2009, 11:30 ) *
μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειες είναι το πρώτο final 4 του ΣΠΑΝΟΥΛΗ και νομίζω ότι το κέρδισε με αίμα υπερβαίνοντας τον ευατό του

λέτε να πάρει και κούπα ... ?

Για να του φυγει και η σταμπα του "γκαντεμη" που του φορτωσαμε επειδη οταν εφυγε για το Nba πηραμε την ευρωλιγκα...Ο ΚΑΛΟΣ και γνωστος Σπανουλης,δυσκολα σταματιεται,οποτε θα ειναι επιπλεον οπλο για την ομαδα.
giannis_
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 4 2009, 12:11 ) *
Για να του φυγει και η σταμπα του "γκαντεμη" που του φορτωσαμε επειδη οταν εφυγε για το Nba πηραμε την ευρωλιγκα...Ο ΚΑΛΟΣ και γνωστος Σπανουλης,δυσκολα σταματιεται,οποτε θα ειναι επιπλεον οπλο για την ομαδα.

Ναι αλλα τωρα εχουμε και τον μιδα του ευρωπαικου μπασκετ οποτε ισως σπασει η γκαντεμια του bill smiley.gif
Ο σοβαρος σπανουλης θα βοηθησει πολυ για το 5 αστερι!
мя лiTнoидS
QUOTE(giannis_ @ Apr 4 2009, 13:56 ) *
Ναι αλλα τωρα εχουμε και τον μιδα του ευρωπαικου μπασκετ οποτε ισως σπασει η γκαντεμια του bill smiley.gif
Ο σοβαρος σπανουλης θα βοηθησει πολυ για το 5 αστερι!



oχι μονο θα βοηθεισει , αλλα ειναι ενας οπου στυριζομαστε ... ακομα o nicolas θα κανει την εκλπηξει οπως με τη Siena ... ειχε τελιωσει το match με 22 ποντους και ειχε 5 τριποντα ... ο πεκοβιτς θα παρει προσπαθιες πανω του πολλες ... διαμαντιδης θα καθδηγηση οπως παντα .. αφου εξαλου ειναι ο ηγετης του παναθηναικου ...ο περπερογλου αμα παιξει οπως καποια παιχνιδια στο πρωταθλημα και τελιωσει με 20 ποντους θα μας αφησει αφωνους blink.gif blink.gif

ακομα ο τσρτσαρης με την αμυνα του δεν θα αφησει τιποτα να περασει ....μπατιστ θα παιξει σαν αρχοντας κατω απο το καλαθι.....

Η ΚΟΥΠΑ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ
j-kidd13
QUOTE(мя лiTнoидS @ Apr 4 2009, 14:01 ) *
oχι μονο θα βοηθεισει , αλλα ειναι ενας οπου στυριζομαστε ... ακομα o nicolas θα κανει την εκλπηξει οπως με τη Siena ... ειχε τελιωσει το match με 22 ποντους και ειχε 5 τριποντα ... ο πεκοβιτς θα παρει προσπαθιες πανω του πολλες ... διαμαντιδης θα καθδηγηση οπως παντα .. αφου εξαλου ειναι ο ηγετης του παναθηναικου ...ο περπερογλου αμα παιξει οπως καποια παιχνιδια στο πρωταθλημα και τελιωσει με 20 ποντους θα μας αφησει αφωνους blink.gif blink.gif

ακομα ο τσρτσαρης με την αμυνα του δεν θα αφησει τιποτα να περασει ....μπατιστ θα παιξει σαν αρχοντας κατω απο το καλαθι.....

Η ΚΟΥΠΑ ΜΑΣ ΑΝΗΚΕΙ

Μονο που μιλαμε για f4 ευρωλιγκας και οχι για ελληνικο πρωταθλημα...
Βλεπω τα εχεις οραματιστει ολα ε???Ο Νικολας θα κανει αυτο,ο Σπανουλης εκεινο,ο Πεκοβιτς το αλλο.... smiley.gif
мя лiTнoидS
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 4 2009, 14:08 ) *
Μονο που μιλαμε για f4 ευρωλιγκας και οχι για ελληνικο πρωταθλημα...
Βλεπω τα εχεις οραματιστει ολα ε???Ο Νικολας θα κανει αυτο,ο Σπανουλης εκεινο,ο Πεκοβιτς το αλλο.... smiley.gif



το να οραματιζεσαι ειναι το καλυτερο!!! ... γτ οταν βαριεσε περνας την ωρα σου hahaha... και αμα λες που ειπα για τον περπερογλου εννωουσα αμα παιξει ΟΠΩΣ παιζει και στο ελληνικο πρωταθλημα blove.gif
j-kidd13
QUOTE(мя лiTнoидS @ Apr 4 2009, 14:23 ) *
το να οραματιζεσαι ειναι το καλυτερο!!! ... γτ οταν βαριεσε περνας την ωρα σου hahaha... και αμα λες που ειπα για τον περπερογλου εννωουσα αμα παιξει ΟΠΩΣ παιζει και στο ελληνικο πρωταθλημα blove.gif

Κατάλαβα τι εννοούσες.Αυτο που σου ειπα είναι οτι άλλο η Ελλάδα και άλλο η ευρωλίγκα.Στην Ελλάδα δεν αντιμετωπίζεις ΤΣΣΚΑ,ΤΑΟΥ,Μπαρτσα κλπ...Και εν πασει περιπτωση δεν κάνει και τιποτα τρελά πράγματα ο Περπέρογλου στην Ελλάδα...8,5 ποντους μο έχει.
мя лiTнoидS
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 4 2009, 14:35 ) *
Κατάλαβα τι εννοούσες.Αυτο που σου ειπα είναι οτι άλλο η Ελλάδα και άλλο η ευρωλίγκα.Στην Ελλάδα δεν αντιμετωπίζεις ΤΣΣΚΑ,ΤΑΟΥ,Μπαρτσα κλπ...Και εν πασει περιπτωση δεν κάνει και τιποτα τρελά πράγματα ο Περπέρογλου στην Ελλάδα...8,5 ποντους μο έχει.



σε μερικα match παιζει τρελα ομως ... δηλαδη τον εχουμε δει σε match να πετυχαινει 25-30 ποντους ... και σε αλλα match κανεναν... σου μιλαω για τα καλα match του .. και ετσι να παιξει εξω στην ευρολιγκα για να το καταφερει bball.gif
j-kidd13
30 παντως δεν εχει βαλει....Νομιζω ουτε και 25...Τεσπα...Θελει ολοι οι παιχτες να παιξουν οσο καλυτερα μπορουν,απο τον Διαμαντιδη μεχρι τον Κετσμαν για να τα παμε καλα στο f4.
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 4 2009, 15:28 ) *
30 παντως δεν εχει βαλει....Νομιζω ουτε και 25...Τεσπα...Θελει ολοι οι παιχτες να παιξουν οσο καλυτερα μπορουν,απο τον Διαμαντιδη μεχρι τον Κετσμαν για να τα παμε καλα στο f4.


Ολη η..αποστολη θα πρεπει να βρεθει σε καλη μερα για να φερουμε στην Ελλαδα το 5ο.
Παικτες και τεχνικο τιμ.
Την εμπειρια την εχουν,την θεληση την εχουν,την ικανοτητα την εχουν.
Αρκει να δειξουν την συγκεντρωση που πρεπει.
Paris87
Οι πιθανοτητες ειναι οι ιδιες να το παρουν ολες η ομαδες...
θα δειξει, καναμε 2 τρομερα παιχνιδια αλλα δεν σημαινει οτι θα παρουμε κουπα ουτε καν οτι θα παμε στον τελικο
nicolicius
Σίγουρα πρώτο βήμα ειναι ο ημιτελικός, αν βρεθούμε σε καλή μερα και ήμαστε απόλυτα συγκεντρωμένοι, πιστεύω εχουμε τις πιθανότητες.
Δεν ισοπεδώνουμε τίποτα απλα το οτι κέρδισαμε την Σιένα 2 φορές στην έδρα της (η Τσσκα είχε χάσει με 18 εκει μέσα) ειναι πολύ σημαντικό.
Αν όμως δεν προσέξουμε και πάμε με τον αέρα του φαβορί, μορεί ολα να γυρίσουν μπούμερανγκ.
мя лiTнoидS
δεν πιστευω να μ περασουμε τελικο blove.gif blove.gif
benchwarmer
Εντελως οφ τοπικ και ακυρο (πλεον), αλλα ο Σκουντης ελυσε το μυστηριο του αγνωστου σχολιαστη...

"Ο Ζιάντ είναι ο ανταποκριτής του Αλ Τζαζίρα στην Ελλάδα και επιστρατεύθηκε από τον ΣΚΑΪ για να υποδυθεί τον Δάρδαλη στην περιγραφή του αγώνα Σιένα - Παναθηναϊκός με σχολιαστή τον παλαίμαχο παίκτη και πρώην προπονητή των «πράσινων» Μιχάλη Κυρίτση. Σε αντίθεση με το Novasports, που σεβάστηκε την απεργία και περιορίστηκε σε βουβή μετάδοση του αγώνα Ρεάλ - Ολυμπιακός, ο ΣΚΑΪ, o οποίος ούτως ή άλλως έχει λερωμένη τη φωλιά του από προηγούμενες απεργίες, το διέπραξε για άλλη μια φορά. Ο Ζιάντ είναι καλός φίλος, αλλά, διάβολε, δεν είχε κανέναν λόγο να ευνοήσει έναν απεργοσπαστικό μηχανισμό για μια μετάδοση γεμάτη από turnovers!"
giannis_
QUOTE(benchwarmer @ Apr 6 2009, 01:18 ) *
Εντελως οφ τοπικ και ακυρο (πλεον), αλλα ο Σκουντης ελυσε το μυστηριο του αγνωστου σχολιαστη...

"Ο Ζιάντ είναι ο ανταποκριτής του Αλ Τζαζίρα στην Ελλάδα και επιστρατεύθηκε από τον ΣΚΑΪ για να υποδυθεί τον Δάρδαλη στην περιγραφή του αγώνα Σιένα - Παναθηναϊκός με σχολιαστή τον παλαίμαχο παίκτη και πρώην προπονητή των «πράσινων» Μιχάλη Κυρίτση. Σε αντίθεση με το Novasports, που σεβάστηκε την απεργία και περιορίστηκε σε βουβή μετάδοση του αγώνα Ρεάλ - Ολυμπιακός, ο ΣΚΑΪ, o οποίος ούτως ή άλλως έχει λερωμένη τη φωλιά του από προηγούμενες απεργίες, το διέπραξε για άλλη μια φορά. Ο Ζιάντ είναι καλός φίλος, αλλά, διάβολε, δεν είχε κανέναν λόγο να ευνοήσει έναν απεργοσπαστικό μηχανισμό για μια μετάδοση γεμάτη από turnovers!"
bball.gif 24.gif 24.gif 24.gif οντως καναμε πολλα turnovers σε αυτο το παιχνιδι και ο γασικεβιτσιος εκανε ωραιες πασες
stefan
QUOTE(benchwarmer @ Apr 6 2009, 01:18 ) *
Εντελως οφ τοπικ και ακυρο (πλεον), αλλα ο Σκουντης ελυσε το μυστηριο του αγνωστου σχολιαστη...

"Ο Ζιάντ είναι ο ανταποκριτής του Αλ Τζαζίρα στην Ελλάδα και επιστρατεύθηκε από τον ΣΚΑΪ για να υποδυθεί τον Δάρδαλη στην περιγραφή του αγώνα Σιένα - Παναθηναϊκός με σχολιαστή τον παλαίμαχο παίκτη και πρώην προπονητή των «πράσινων» Μιχάλη Κυρίτση. Σε αντίθεση με το Novasports, που σεβάστηκε την απεργία και περιορίστηκε σε βουβή μετάδοση του αγώνα Ρεάλ - Ολυμπιακός, ο ΣΚΑΪ, o οποίος ούτως ή άλλως έχει λερωμένη τη φωλιά του από προηγούμενες απεργίες, το διέπραξε για άλλη μια φορά. Ο Ζιάντ είναι καλός φίλος, αλλά, διάβολε, δεν είχε κανέναν λόγο να ευνοήσει έναν απεργοσπαστικό μηχανισμό για μια μετάδοση γεμάτη από turnovers!"


Αρα λαθος καναμε που τον περασαμε για τον Αλβανο.. rolleyes.gif rolleyes.gif
Παντως πετυχαμε οτι ηταν αλλοδαπος.. tongue.gif
Nik7
εμεναν μου δωκεν την εντυπωσιν τζυπραιου rolleyes.gif
απλα ξεκαρδιστικος!
το καλυτερο που δεν σχολιαστηκε, ηταν οτι 'ο περπερογλου ειναι γλυκος παικτης' blove.gif
lakersdynasty
QUOTE(Nik7 @ Apr 6 2009, 01:31 ) *
εμεναν μου δωκεν την εντυπωσιν τζυπραιου rolleyes.gif
απλα ξεκαρδιστικος!
το καλυτερο που δεν σχολιαστηκε, ηταν οτι 'ο περπερογλου ειναι γλυκος παικτης' blove.gif



εμεναν εδωκεν μου την εντυπωσιν οτι εν Κυπραιος.

Αν θα τα γραφεται να τα γραφεται σωστα.

tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.