Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Gran Canaria - Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
Zoys
vs


Σχόλια για την αναμέτρηση...
Conan1982
Για το παιχνίδι τι να πούμε; Πρέπει να κερδίσουμε και θα κερδίσουμε εκτός μεγάλης έκπληξης.
Μεγαλύτερο ενδιαφέρον έχει τι θα κάνουν οι άλλοι.
Η Μακάμπι είναι ουσιαστικά εκτός, Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός μπορούν για την 8άδα οπότε πιστεύω θα παιχτεί μεταξύ Αρμάνι και Μπασκόνια η 8η θέση με το πρόγραμμα που έχουν.
kotzito
Για να δούμε. Με 10 παίκτες ουσιαστικά, διαβολοβδομάδα και μακρινό ταξίδι πάμε σε αυτό το ματς. Το καλό είναι ότι προχτές δεν χρειάστηκε να πιέσουμε πολύ όσους έπαιξαν, και ότι η Κανάρια είναι αδιάφορη τελείως, δεδομένου ότι έχει στρέψει την προσοχή της και στην Ισπανία όπου είναι κοντά στην ζώνη του υποβιβασμού.

Αν είμαστε σοβαροί θα κερδίσουμε, πιο πολύ θα ήθελα όμως να δω αν μπορούμε να κάνουμε 2η σερί καλή εμφάνιση. Και ατομικά αν μπορεί να κάνει 2ο σερί καλό παιχνίδι ο Λεντέι και να είναι πιο συνετός επιθετικά ο Γκος.

Δεδομένου του προγράμματος που έχουν και οι 4 ομάδες που ισοβαθμούνε τώρα, με ένα 3/3 βγαίνουμε 6οι κατά 99%.
golitog7
Εγώ φοβάμαι πάντως. Δεν είναι ο Οσφπ όπως ήταν, που όταν χρειαζότανε ένα παιχνίδι τέτοιες ομάδες τις καρύδωνε από την αρχή. Έχουμε γίνει πολύ φλώροι και αν στραβώσει το ματς (βλέπε γρήγορο ρυθμό και μεγάλη ευστοχία από Κανάρια) δεν ξέρω αν θα καταφέρουμε να το συγκρατήσουμε.
papp7
Μακαρι οι ψηλοι μας να ειναι σε παρομοιο φεγγαρι οπως στο παιχνιδι της τριτης.Θελει πολυ προσοχη και μεγαλη προσπαθεια αυτο το παιχνιδ,ι δεν ειμαστε σε θεση να απωλεσουμε βαθμους.Θεωρητικα οσο ευκολο προγραμμα εχουμε αλλο τοσο επικινδυνο ειναι.Το καλο της υποθεσης ειναι πως η περιφερεια της καναρια στα χαρτια δεν ειναι ιδιαιτερα ποιοτικη και καπως ετσι την παλευουμε με τις απωλειες των σπαν στρελ. Ο Γκος σημερα πρεπει να δωσει ρυθμο στην επιθεση και ο τουπαν να βαλει σουτ αν γινουν αυτα και οπως προειπα οι ψηλοι μας ειναι σε καλη κατασταση θα περασουμε ησυχο βραδυ αλλιως θα κλαιμε.
john wick
13/15 ήττες έχουν οι Ισπανοί στα τελευταία ματς..
Εγω κάτι τέτοια στατιστικά "φοβάμαι"..
golitog7
QUOTE(john wick @ Mar 21 2019, 16:15 ) *
13/15 ήττες έχουν οι Ισπανοί στα τελευταία ματς..
Εγω κάτι τέτοια στατιστικά "φοβάμαι"..

Ο νόμος των μεγάλων αριθμών λέει θα κερδίσουν. Ούτε τα μαθηματικά μαζί μας laugh.gif laugh.gif
basket72
QUOTE (kotzito @ Mar 21 2019, 15:14 ) *
Δεδομένου του προγράμματος που έχουν και οι 4 ομάδες που ισοβαθμούνε τώρα, με ένα 3/3 βγαίνουμε 6οι κατά 99%.


Επειδή το πιο πιθανό είναι να βγει τρίτη η Ρεάλ*, μήπως να βγαίναμε 7οι; rolleyes.gif
Απέναντι σε Φενέρ και Ρεάλ με μειονέκτημα έδρας μάλιστα, μάς δίνω 5% (γιατί "μπάλα είναι και γυρίζει", "όσο ζω ελπίζω", και τα σχετικά biggrin.gif ) με αντίπαλο όμως την ΤΣΣΚΑ οι πιθανότητες μας μπορεί να πηγαίναν στο 10-15%.

Εμείς μπορούμε να έχουμε μια καλύτερη εικόνα στα παιχνίδια των 8, από την αντίστοιχη άθλια περσινή αλλά και την εξόχως προβληματική από την αρχή του ΄19; Με αυτό εγώ είμαι οκ. Από την αρχή της σεζόν έτσι το βλέπω δηλαδή.

*Στη Μαδρίτη είναι κομπλέ με το πλεονέκτημα έδρας και δεν νοιάζονται πολύ για τον αντίπαλο στους 8.
Αντίθετα καίγονται για την πρωτιά στη λίγκα τους και το ΣΚ έχουν ντέρμπι κορυφής με την Μπαρτσελόνα...
reignman
απο τις 3 πρωτες με σειρα προτιμω 1) ΤΣΣΚΑ , 2) Φενερ , 3) Ρεαλ (αν γινεται και καθολου την ρεαλ.)
Kalispera
Αν καταφέρετε να ρίξετε τον ρυθμό και να το πάτε σε σετ παιχνίδι νομίζω εύκολα ή δύσκολα θα το πάρετε.Δεν σας πολυβολεύει νομίζω το γρήγορο τέμπο.
Redoctor
Βγαλε τον γκος ρε ντειβιντ. Δεν αντεχεται αλλο αυτο το πραγμα. 30
Λεπτα μαντζαρης και μπριαντε
kotzito
Η Κανάρια έχει κλείσει καλά την ρακέτα και αμύνεται καλά στις αλλαγές, σουτ απ'έξω δεν βάζουμε ούτε με αίτηση, Γκος και Παπανικολάου σε κακή ημέρα. Θέλει πολύ προσπάθεια για να γυρίσει στο 2ο ημίχρονο.
Coach Periklis
νομίζω φτάνει για σήμερα, είδα αρκετά
fotisv
εχουν κλεισει παρα πολυ το ζωγραφιστο κι ειμαστε απελπιστικα αστοχοι απο την περιφερεια ... εχει ανοιξει η διαφορα πολυ επικινδυνα ελπιζω να σοβαρευτουμε ...
Derozan
Μοιάζει να μην υπάρχει plan b πάντως,δεν έχει οργανωτή.Μόνο αν παίξει άμυνα και τρέξει θα το γυρίσει,και πιστεύω έτσι θα γίνει.
Redoctor
Γκος πισω δεχεται τα παντα. Μπροστα κολλαει απιστευτα την επιθεση. Βαλε μαντζαρη να περναει τις βασικες πασες στους ψηλους μπριαντε να δημιουργει κανα ρηγμα και τουπαν γιατι παπ δεν βλεπεται. Και οτι βγει. Οχι αλλο γκος
enypnio
μεγάλο κενό στα γκάρντ ...
Sokos
Κάποτε θα λέγαμε ότι η ποιοτική διαφορά είναι τέτοια που μας επιτρέπει να αισιοδοξούμε για το δεύτερο ημίχρονο. Πλέον δυστυχώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Έχουν κλείσει την ρακέτα και η περιφέρεια μας είναι τόσο λίγη που θυμίζει ομάδα Eurocup. Νομίζω τώρα με τις απουσίες έχουμε την χειρότερη περιφέρεια της διοργάνωσης. Αν δεν τραβήξει η frontline είμαστε ικανοί να χάσουμε από τον οποιονδήποτε χωρίς πολλά πολλά...

Και αν πεις ότι η έλλειψη ποιότητας στην περιφέρεια εξηγεί την φτώχεια μπροστά, το ότι ο Strawberry έχει γίνει Higgins και ότι φτάνουν σε drive μέχρι μέσα χωρίς να ιδρώσουν πως εξηγείται?

jazz thrilos
QUOTE (Derozan @ Mar 21 2019, 23:12 ) *
Μοιάζει να μην υπάρχει plan b πάντως,δεν έχει οργανωτή.Μόνο αν παίξει άμυνα και τρέξει θα το γυρίσει,και πιστεύω έτσι θα γίνει.

Εδώ φαίνεεται να μην υπάρχει plan a, οι εναλλακτικές μας πείραξαν;

Απέναντι σε ομάδες που τρέχουν ο Ολτμπιακός ΔΕΝ μπορεί. Ήρθε η Μπάγερν στο ΣΕΦ να παιξει με μεγάλες κατοχές και χαμηλό τεμπο και έφαγε εικοσάρα, έπεσε στην παγίδα μας. Η Καναρια όμως τρέχει. Και πλην Γουέμπερ οι δικοί μας βλέπουν τα τρένα να περνούν.

Εξαιρετικά κακο μπασκετ απο την ομαδα μας βλέπουμε απόψε (ξανά). Δεν ξέρω αν θα το γυρίσουμε αλλά επειδή θέλω να είμαι τιμιος απέναντι στον Σφαιρό θα επαναλάβω αυτα που του έσερνα πέρυσι. Η λογική να "βάζω 50 και να κερδάω" είναι αποκρουστική για μένα είτε στον πάγκο καθεται ο Μπούλετ είτε ο Μπλατ.
Derozan
Όταν βρει λίγο μομέντουμ θα το τελειώσει το παιχίδι ο ΟΣΦΠ (δυστυχώς tongue.gif) ,θα μπουν και τα σουτ κάποια στιγμή λογικά.
reignman
o τελευταιος να κλεισει την πορτα.
kotzito
QUOTE(Derozan @ Mar 21 2019, 21:30 ) *
Όταν βρει λίγο μομέντουμ θα το τελειώσει το παιχίδι ο ΟΣΦΠ (δυστυχώς tongue.gif) ,θα μπουν και τα σουτ κάποια στιγμή λογικά.

Από τους 19 δεν γυρνάει το παιχνίδι. Ο στόχος πλέον είναι να περάσουμε τους 60 - 65 και να χάσουμε κάτω από 10 νομίζω.

Μου αρέσει που συζητάμε και ποια θέλουμε για αντίπαλο στα play - offs. Με όποια και να πέσουμε, η σειρά είναι προδιαγεγραμμένη στο 3 - 1 ή 3 - 0 υπέρ τους.
fotisv
QUOTE (Derozan @ Mar 21 2019, 23:30 ) *
Όταν βρει λίγο μομέντουμ θα το τελειώσει το παιχίδι ο ΟΣΦΠ (δυστυχώς tongue.gif) ,θα μπουν και τα σουτ κάποια στιγμή λογικά.

τελειωνει το παιχνιδι με αυτο το 3-3 τριποντα ο ερικσον και 3-3 βηματα απο εμας ... sad.gif
Mulder13
Το θέμα δεν είναι το σημερινό παιχνίδι...το θέμα είναι το παιχνίδι στο ΣΕΦ με την Ζαλγκίρις....που αν παίξει έτσι ο ΟΣΦΠ τότε ένα διπλό της Ζαλγκίρις δεν θα θεωρηθεί και σημαντική έκπληξη.

Αν πριν 2 μήνες έλεγες ότι ο ΠΑΟ μπορεί να αφήσει τον ΟΣΦΠ εκτός play off θα σου πετούσαν ντομάτες.
Derozan
QUOTE (kotzito @ Mar 21 2019, 23:33 ) *
Από τους 19 δεν γυρνάει το παιχνίδι.

Χτυπάς κάτω απ'τη ζώνη tongue.gif
North_gato
Να γυρισει αυτο το παιγχνιδι ?
Το αλλο με τονΤοτο το ξερεις?
boumtze-boumtze
Απιστευτες βοηθειες και αλληλοκαλυψη απο τοης Ισπανους...
Τραγωδια ο Ολυμπιακος σημερα,δε ξερω αν εχει νοημα να μιλαμε για την οχταδα....
Redoctor
Νταξει η μπασκονια λογικα μια νικη θα κανει. Πιθανο το ιδιο και για παο. Εχουμε τις ισοβαθμιες. 7η θεση μονο με νικη με την νταρουσαφακα. Μετα επιστρεφει σπανουλης αγραβανης μπαρτζωκας και καλως τα παιδια απτην μοσχα.

Ακομα και αν γινει καποιο θαυμα και κερδισουμε ζαλγκιρις 7η θεση πιο πιθανη
Derozan
5 τρίποντα με ακριβώς το ίδιο σύστημα η Κανάρια.Mε 10 πόντους στην 4η περίοδο το κλειδώνει και τυπικά.
golitog7
Τι πρόκριση ρε μάγκες. Η ομάδα δεν είναι ούτε επιπέδου γιουροκαπ
Sokos
Πλέον θέλω να φάμε 30+. Να ξεφτιλιστούμε να το ευχαριστηθούμε όπως μόνο εμείς ξερουμε...

Σήμερα είμαστε ένα ανέκδοτο απλά...

Χωρίς να θέλω να μειώσω τον Blatt, o Martinez του έχει πάρει και τα σώβρακα σήμερα.
Coach Periklis
θυμίζει έντονα ΠΑΟ επί Πασκουάλ η φάση

καιρό έχω να ζητήσω συγνώμη απ τον Μπαρτζώκα . Νομίζω επιβάλλεται πλέον

δεν έπαψε να είναι κορυφαίος κόουτς ο Μπλάτ , αλλά δεν κόλλησε . Ας μην το ζορίζουμε άλλο , συμβαίνουν και αστοχίες

Αλλά όχι , έπρεπε να σε τιμωρήσει η μοίρα που έκανες κλειστά διετή σε καρναβάλια και άντε να χτίσει ο επόμενος

Να που ήρθε η ώρα να βρίσω Μπλατ. Καλά τα πήγα για Ολυμπιακός

edit : Πονάνε τα μάτια μου ακόμα κι απ το λαηβ ριπορτ , που να συνέχιζα να βλέπω και το ματς
Mulder13
QUOTE (Coach Periklis @ Mar 21 2019, 23:52 ) *
θυμίζει έντονα ΠΑΟ επί Πασκουάλ η φάση

καιρό έχω να ζητήσω συγνώμη απ τον Μπαρτζώκα . Νομίζω επιβάλλεται πλέον

δεν έπαψε να είναι κορυφαίος κόουτς ο Μπλάτ , αλλά δεν κόλλησε . Ας μην το ζορίζουμε άλλο , συμβαίνουν και αστοχίες

Αλλά όχι , έπρεπε να σε τιμωρήσει η μοίρα που έκανες κλειστά διετή σε καρναβάλια και άντε να χτίσει ο επόμενος

Να που ήρθε η ώρα να βρίσω Μπλατ. Καλά τα πήγα για Ολυμπιακός



Μακάρι να διώξετε τον Μπλατ....αν φύγει ο Πιτίνο θα είναι η μακράν η καλύτερη επιλογή για τον ΠΑΟ. Ο άνθρωπος είναι στους ΤΟΠ 3 καλύτερους προπονητές στην Ευρώπη. Αλλά με όσα έζησε στον ΟΣΦΠ δεν ξέρω αν θα θέλει να μείνει ΕΛλάδα
Coach Periklis
μακάρι να μείνει , καλό θα κάνει στον ΠΑΟ κι στο εγχώριο μπασκετ ....

Σε εμάς δεν κόλλησε , μακάρι να κολλούσε . Όλοι το θέλαμε περισσότερο κι από παίκτες μεμονωμένα

Αλλά για μένα, η κατάσταση θέλει ηλεκτροσόκ βαρύ .

Βασικά με πόνο καρδιάς δικαιώνονται οι εριστικοί "απέναντι" . Πρώτη φορά στη ζωή μου θέλω αυτό που μας έλεγαν και γελούσαμε . Να φύγουν από Μπλατ μέχρι τους Αγγελόπουλους

Δε θέλω κανένα

Ας αναλάβει όποιος να 'ναι , με κοουτς όποιον να 'ναι .Ολυμπιακός θα είμαι και αύριο . Ειλικρίνεια ζητάω ή έστω σταράτα λόγια προς τα που βαδίζουμε

Να μου πει εγώ μπορώ να δώσω Χ ευρώ, είμαστε για γιουροκαπ , είμαστε Α2 . Δεν είμαστε για πουθενά . Αλλά να το ξέρω και θα στηρίξω το σωματείο
Derozan
Τι θα έχει να πει κι αυτός ο Μπλατ αν φύγει γι αυτά που είδαν τα ματάκια του.
Sokos
QUOTE(Mulder13 @ Mar 21 2019, 23:55 ) *
Μακάρι να διώξετε τον Μπλατ....αν φύγει ο Πιτίνο θα είναι η μακράν η καλύτερη επιλογή για τον ΠΑΟ. Ο άνθρωπος είναι στους ΤΟΠ 3 καλύτερους προπονητές στην Ευρώπη. Αλλά με όσα έζησε στον ΟΣΦΠ δεν ξέρω αν θα θέλει να μείνει ΕΛλάδα


Δεν νομίζω να λέει κανείς ότι δεν είναι καλός. Απλά όλοι κάνουν λάθη. Και πλέον κοντεύουμε να νοσταλγήσουμε την περυσινή ομάδα...

Η πιο καλή μεταγραφή επί των ημερών του είναι ο Weber...

Πιστεύω πάντως ότι με όσα έχουν συμβεί θα φύγει το επόμενο πρωί μετά το τελευταίο ματς χωρίς καν να χαιρετήσει
Kalispera
QUOTE (Coach Periklis @ Mar 21 2019, 23:52 ) *
θυμίζει έντονα ΠΑΟ επί Πασκουάλ η φάση

καιρό έχω να ζητήσω συγνώμη απ τον Μπαρτζώκα . Νομίζω επιβάλλεται πλέον

δεν έπαψε να είναι κορυφαίος κόουτς ο Μπλάτ , αλλά δεν κόλλησε . Ας μην το ζορίζουμε άλλο , συμβαίνουν και αστοχίες

Αλλά όχι , έπρεπε να σε τιμωρήσει η μοίρα που έκανες κλειστά διετή σε καρναβάλια και άντε να χτίσει ο επόμενος

Να που ήρθε η ώρα να βρίσω Μπλατ. Καλά τα πήγα για Ολυμπιακός

edit : Πονάνε τα μάτια μου ακόμα κι απ το λαηβ ριπορτ , που να συνέχιζα να βλέπω και το ματς

Ρε συ Περικλή τι να κάνει και ο Μπλατ.Χωρίς Σπανούλη,Στρέλνιεξ,με τον Παπανικολάου και τον Πρίντεζη να είναι σε μαύρα χάλια εδώ και πόσο καιρό ο Ολυμπιακός έχει ένα από τα χειρότερα ρόστερ της διοργάνωσης.Και δεν το λέω με κακία.Αυτή την στιγμή η περιφερειά σας στηρίζεται κατά κύριο λόγο σε έναν, πολύ τίμιο κατα τ'άλλα,παίκτη που ήρθε ως μπάλωμα και θα πάρει με το ζόρι 50 χιλ μέχρι το τέλος του συμβολαίου του.Τι να κάνει και ο δύσμοιρος ο Μπλατ με τέτοιο ρόστερ.Χώρια τα τερτίπια των Αγγελόπουλων και τις φήμες περι απλήρωτων,που διαταράσσουν την ηρεμία της ομάδας.
enypnio
αυτοι με τέτοια ψυχολογία τα βάζουν όλα
Coach Periklis
QUOTE (Kalispera @ Mar 22 2019, 00:03 ) *
Ρε συ Περικλή τι να κάνει και ο Μπλατ.Χωρίς Σπανούλη,Στρέλνιεξ,με τον Παπανικολάου και τον Πρίντεζη να είναι σε μαύρα χάλια εδώ και πόσο καιρό ο Ολυμπιακός έχει ένα από τα χειρότερα ρόστερ της διοργάνωσης.Και δεν το λέω με κακία.Αυτή την στιγμή η περιφερειά σας στηρίζεται κατά κύριο λόγο σε έναν, πολύ τίμιο κατα τ'άλλα,παίκτη που ήρθε ως μπάλωμα και θα πάρει με το ζόρι 50 χιλ μέχρι το τέλος του συμβολαίου του.Τι να κάνει και ο δύσμοιρος ο Μπλατ με τέτοιο ρόστερ.Χώρια τα τερτίπια των Αγγελόπουλων και τις φήμες περι απλήρωτων,που διαταράσσουν την ηρεμία της ομάδας.


Ο head coach είναι . Στελέχωσε το ροστερ και το διαχειρίζεται . Ευθύνες υπάρχουν και αλλού μεγαλύτερες αλλά για μένα έχει και αυτός πολλές

Κάναμε τεράστια υπομονή. Όλο υπομονή & στήριξη έγραφα . Το τήρησα όσο άντεξα . Μέχρι εδώ άντεξα

Το σκορ είναι 90-61 βλέπω. Απ την Γραν την Κανάρια
villiskabas
νομιζω ολα αυτα με την αποχωρηση απο το πρωταθλημα και οι αστειοτητες με το κυπελο μαλλον επηρεασαν πολυ αρνητικα το τιμ του ολυμπιακου...μετα απο αυτο δεν αποκλειω και μια ακομα ηττα απο ζαλγκιρις ή νταρου στην συνεχεια..απο τι φαινεται καμια ομαδα δεν ειναι αδιαφορη και ας εχει αποκλειστει
Kalispera
QUOTE (Coach Periklis @ Mar 22 2019, 00:06 ) *
Ο head coach είναι . Στελέχωσε το ροστερ και το διαχειρίζεται . Ευθύνες υπάρχουν και αλλού μεγαλύτερες αλλά για μένα έχει και αυτός πολλές

Σύμφωνοι αλλά δύο από του βασικούς πυλώνες αυτής της ομάδας,Παπ και Πρι,είναι σκιά του εαυτού τους.Ειδικά ο Παπανικολάου τον τελευταίο καιρό Μαντζαρίζει όλο και περισσότερο.Ο Μπλατ είναι προπονητάρα και ας έχει κάνει λάθη.
akratacity
Παιδια η ιδια ομαδα ειναι που στον πρωτο γυρο χτυπαγε 4αδα. Δεν μιλαμε για μικρο δειγμα αγωνων αλλα για 15 παιχνιδια.

Το προβλημα ειναι μεν και αγωνιστικο με καποιους τραυματισμους και καποιες κακες εμφανισεις συγκεκριμενων παιχτων ΑΛΛΑ ολα ξεκινουν απο τα εξωαγωνιστικα. Πληρωμες, ηχητικα και αποχωρησεις συνθετουν ενα πακετο που κανεις δεν μπορει να αγνοησει.

Οπως εχω ξαναγραψει τους παιχτες δεν τους εχουμε μεσα σε γυαλα ωστε να μην επηρεαστουν απο τις εξωγηπεδικες συνθηκες. Ειναι απολυτως κατανοητο ολο αυτο. Η διοικηση επελεξε απολυτα συνειδητα να καψει τη φετινη χρονια.

Ακομα και εισοδος στην 8αδα να ερθει δεν θα αλλαξει κατι. Το ερωτημα πλεον ειναι αν θα μπει στην 8αδα μια ομαδα που ηταν καλη για εναν γυρο και εδω και ενα διμηνο δεν βλεπεται η μια αλλη που στην ουσια εχει παιξει ενα μηνα σοβαρο μπασκετ και δειχνει πλεον σε εξαιρετικη κατασταση και ψυχολογια (ΠΑΟ). Μιλανο και Μπασκονια για να ειμαστε δικαιοι ηταν καλυτερες ολη τη χρονια η πιο σταθερες για να το θεσω καλυτερα. Για μενα θα ειναι αδικο μια εκ των δυο να μεινει εκτος
basket72
QUOTE (kotzito @ Mar 21 2019, 23:33 ) *
Μου αρέσει που συζητάμε και ποια θέλουμε για αντίπαλο στα play - offs. Με όποια και να πέσουμε, η σειρά είναι προδιαγεγραμμένη στο 3 - 1 ή 3 - 0 υπέρ τους.


Σαν να μην έχεις άδικο μου φαίνεται....

Τι έγινε βρε παιδιά;
Κάθε πέρσι και καλύτερα; rolleyes.gif

Joda
Αυτο που τελικα καταλαβαινω ειναι οτι ο Μπλατ πηγε να αλλαξει τελειως το μπασκετ που παιζουμε και το εχασε εκει.Αλλωστε το παραδεχτηκε και ο ιδιος.
Εντωμεταξυ αφου εβλεπε οτι ημασταν τρυπα πισω γιατι δεν επαιζε μια ζωνη να δει πως θα τα πηγαιναμε? Τι ειχε να χασει?
Ελεος πια..
Looter
Η τραγωδία που βιώνει αυτή τη στιγμή η ομάδα έχει ένα και ΜΟΝΑΔΙΚΟ ονοματεπώνυμο , ΑΦΟΙ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΙ.

1. Παίκτες απλήρωτοι , δεν τους ξοφλησαν οι ΑΘΕΟΦΟΒΟΙ ούτε μετά τα ηχητικά.
2. Ρουφιάνος στα αποδυτήρια με τους παίκτες ΦΑΝΕΡΑ ξενερωμενους.
3. ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ από το πρωτάθλημα , έδωσαν το δικαίωμα στους παίκτες να είναι αδιάφοροι.
4. Διάθεση ψίχουλων για ενίσχυση. Όταν οι άλλοι φέρνουν Ναναλυ , οι ΑΦΟΙ έφεραν για άλλη μια χρόνια παίκτη από το πανέρι.
5. Δανεισμός Τιμα σε περίοδο που ΔΕΝ μπορεί να αντικατασταθεί λες και ο ΟΣΦΠ είναι ομάδα της ΣΕΙΡΑΣ για να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι.

Λευκή πετσέτα έχει πετάξει η διοίκηση , κρίμα για τον κοουτς Μπλατ ππυ έμπλεξε φέτος σε αυτή την παρωδία των Αγγελόπουλων.
basket72
QUOTE (Looter @ Mar 22 2019, 00:25 ) *
Η τραγωδία που βιώνει αυτή τη στιγμή η ομάδα έχει ένα και ΜΟΝΑΔΙΚΟ ονοματεπώνυμο , ΑΦΟΙ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΙ.

1. Παίκτες απλήρωτοι , δεν τους ξοφλησαν οι ΑΘΕΟΦΟΒΟΙ ούτε μετά τα ηχητικά.
2. Ρουφιάνος στα αποδυτήρια με τους παίκτες ΦΑΝΕΡΑ ξενερωμενους.
3. ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ από το πρωτάθλημα , έδωσαν το δικαίωμα στους παίκτες να είναι αδιάφοροι.
4. Διάθεση ψίχουλων για ενίσχυση. Όταν οι άλλοι φέρνουν Ναναλυ , οι ΑΦΟΙ έφεραν για άλλη μια χρόνια παίκτη από το πανέρι.
5. Δανεισμός Τιμα σε περίοδο που ΔΕΝ μπορεί να αντικατασταθεί.

Λευκή πετσέτα έχει πετάξει η διοίκηση , κρίμα για τον κοουτς Μπλατ ππυ έμπλεξε φέτος σε αυτή την παρωδία των Αγγελόπουλων.



Κάπως έτσι είναι κι εδώ οφείλω να πω ότι τα έλεγε εγκαίρως ο Ripcity κι εγώ τον έβγαζα βιαστικό. smile.gif
Derozan
Μην τα ρίχνετε όλα στον Μπλατ,ο άνθρωπος είχε ζητήσει κάποια πράγματα,πχ Χένρι και αθλητικό 5αρι και ήρθαν τελικά Γκος και Λεντέι.Δε μπορώ να πιστέψω ότι ήταν τόσο δύσκολο να κλείσετε τον Χένρι,στο Καζάν είναι.Δεν κρατήσατε Παπαπέτρου επίσης.
My point is,δεν ήταν οι πρώτες του επιλογές αυτοί οι παίκτες που έχει τώρα,πορεύτηκε με ότι κατάφερε να του φέρει η διοίκηση.
jazz thrilos
QUOTE (basket72 @ Mar 22 2019, 00:18 ) *
Σαν να μην έχεις άδικο μου φαίνεται....

Τι έγινε βρε παιδιά;
Κάθε πέρσι και καλύτερα; rolleyes.gif

Τουλάχιστον του χρόνου θα ειμαστε καλύτεροι απο του παραχρόνου. Κάτι είναι κι αυτό. biggrin.gif

Δεν υπάρχει τίποτα που να μην χρειάζεται να συζητηθεί πλέον στον Ολυμπιακό. Αποφάσεις της διοίκησης, ρόστερ, Μπλατ, ελληνικός κορμός, συμβόλαια, απογαλακτισμοί και αποβουτυρωμένοι παίχτες, σκάουτινγκ, προσέγγιση του παιχνιδιού, κόσμος, εξεδρα, μάνατζερς, δημοσιογράφοι.

Το μαγαζί συνολικά δείχνει χαλασμένο. Ειχα γραψει και πριν μέρες οτι το σημαντικότερο αυτη την στιγμή ειναι να μας διαβεβαιώσει η διοικηση για τις προθεσεις της. Να βγει δλδ και να πει οτι θα μεινουμε και θα οδηγήσουμε σε καλυτερες μέρες τον Ολυμπιακό. Και απο εκεί μετα ξεκινάμε την συζήτηση για όλα τα υπόλοιπα. Οσο δεν γίνεται αυτό, το κομφούζιο θα εντείνεται.
τουλουμπα
εγω πιστευω οτι ο οσφπ/παο θα ειναι στις θεσεις 7/8 η 8/7 δηλαδη θα ειναι τυπικη διαδικασια τα παιχνιδια της 8αδα και για τους 2
Joda
QUOTE (akratacity @ Mar 22 2019, 00:18 ) *
Παιδια η ιδια ομαδα ειναι που στον πρωτο γυρο χτυπαγε 4αδα. Δεν μιλαμε για μικρο δειγμα αγωνων αλλα για 15 παιχνιδια.

Το προβλημα ειναι μεν και αγωνιστικο με καποιους τραυματισμους και καποιες κακες εμφανισεις συγκεκριμενων παιχτων ΑΛΛΑ ολα ξεκινουν απο τα εξωαγωνιστικα. Πληρωμες, ηχητικα και αποχωρησεις συνθετουν ενα πακετο που κανεις δεν μπορει να αγνοησει.

Οπως εχω ξαναγραψει τους παιχτες δεν τους εχουμε μεσα σε γυαλα ωστε να μην επηρεαστουν απο τις εξωγηπεδικες συνθηκες. Ειναι απολυτως κατανοητο ολο αυτο. Η διοικηση επελεξε απολυτα συνειδητα να καψει τη φετινη χρονια.

Ακομα και εισοδος στην 8αδα να ερθει δεν θα αλλαξει κατι. Το ερωτημα πλεον ειναι αν θα μπει στην 8αδα μια ομαδα που ηταν καλη για εναν γυρο και εδω και ενα διμηνο δεν βλεπεται η μια αλλη που στην ουσια εχει παιξει ενα μηνα σοβαρο μπασκετ και δειχνει πλεον σε εξαιρετικη κατασταση και ψυχολογια (ΠΑΟ). Μιλανο και Μπασκονια για να ειμαστε δικαιοι ηταν καλυτερες ολη τη χρονια η πιο σταθερες για να το θεσω καλυτερα. Για μενα θα ειναι αδικο μια εκ των δυο να μεινει εκτος


Δηλαδη με ποιον τροπο εκαψε συνηδητα η διοικηση την φετινη χρονια?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.