Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague's Final 4 - off topic
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Madrid 2015
Zoys
Fashion police για τις σημερινές εμφανίσεις των παικτών και άλλα off-topic σχόλια εδώ. tongue.gif

TakeshyKurosawa
Δυνατή κουστουμιά ξηγήθηκε ο Μπίλαρος! cool.gif
sacarame
Συνεπείς για ακόμα μια φορά με το Final Four της Ευρωλίγκα, έστω και την τελευταία στιγμή..

Special thanks σε Morrison και Zoys για τα κείμενά τους...


Καλα ματς να έχουμε...


Κοινότυποι όλοι φέτος στα κουστούμια, δεν είχαμε κάποιον να κάνει τη διαφορά....

Μπερτομέου σφίγγεται ή είναι ιδέα μου..;; smiley.gif
yorgos
QUOTE(sacarame @ May 14 2015, 20:55 ) *
Μπερτομέου σφίγγεται ή είναι ιδέα μου..;; smiley.gif


Kι ο Λάσο την αμόλησε, μια έκφραση ανακούφισης την έχει.

Ο πιο στιλάτος είναι ο Μίλος, πάντως.
Manu7
Ρε Μπιέλιτσα κοτζάμ MVP της χρονιάς βγήκες, χαμογέλα λίγο βρε...

Αν δείτε τη βράβευση σε βίντεο ένα γελάκι δεν έσκασε... 68.gif
Zoys


Καλό. blove.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ige-tis-fylakis


Πιο κομπλεξικος πεθαινεις...
Zephyr
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ May 15 2015, 16:14 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ige-tis-fylakis


Πιο κομπλεξικος πεθαινεις...


Ότι να ναι, ο τύπος ξύπνησε στραβά και αποφάσισε να ξεχέσει το σύμπαν smiley.gif !
qspock
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ May 15 2015, 16:14 ) *
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...ige-tis-fylakis


Πιο κομπλεξικος πεθαινεις...

Γιατι ρε φιλε δηλαδη κομπλεξικος? Επειδη βλεπει τι παραδοξα γινονται στη χωρα αυτη και τα λεει?
Εγω λεω σε εναν: Σημερα εχει ματσαρα! Και μου απανταει, τι, πδοσφαιρο???
Και του λεω, οχι, final four.
Και μου λεει: Μπασκετ?

Το προβλημα δεν ειναι μονο η βλακωδης νοοτροπια των ποδοσφαιρο-προπο-φιλων.
Ειναι και τα ΜΜΕ και τα ιδιωτικα καναλια (πλην συνδρομιτικων) που θαβουν συστηματικα το μπασκετ γιατι ετσι εχουν γραμμη.
Το γιατι να το βρειτε εσεις που λετε κομπλεξικο εναν ανθρωπο που απλα αγαπαει το αθλημα.
bbplayer
QUOTE(TakeshyKurosawa @ May 14 2015, 20:49 ) *
Δυνατή κουστουμιά ξηγήθηκε ο Μπίλαρος! cool.gif



Σε ετοιματζιδικο πήγε ο τσιπης. huh.gif Χάθηκε κάνας ράφτης? rolleyes.gif Κι εχει και γυναίκα μοντέλα ( λεμε tώρα..)
Zoys
"Rudy's soon-to-be-wife" smiley.gif

Αυτό που η Euroleague έχει ετοιμάσει και ειδικές κάρτες όταν μας δείχνει τις (μελλοντικές και μη) συζύγους των star των ομάδων είναι το αλατοπίπερο του φετινού F4.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(qspock @ May 15 2015, 16:34 ) *
Γιατι ρε φιλε δηλαδη κομπλεξικος? Επειδη βλεπει τι παραδοξα γινονται στη χωρα αυτη και τα λεει?
Εγω λεω σε εναν: Σημερα εχει ματσαρα! Και μου απανταει, τι, πδοσφαιρο???
Και του λεω, οχι, final four.
Και μου λεει: Μπασκετ?

Το προβλημα δεν ειναι μονο η βλακωδης νοοτροπια των ποδοσφαιρο-προπο-φιλων.
Ειναι και τα ΜΜΕ και τα ιδιωτικα καναλια (πλην συνδρομιτικων) που θαβουν συστηματικα το μπασκετ γιατι ετσι εχουν γραμμη.
Το γιατι να το βρειτε εσεις που λετε κομπλεξικο εναν ανθρωπο που απλα αγαπαει το αθλημα.


Φουλ κομπλεξικος και οσο μεγαλωνει τοσο χειροτερος γινεται. Σε καθε μα καθε αρθρο του σποντες για το ποδοσφαιρο. Ειτε μιλαει για final four,ειτε για τελικους Α1 ,ειτε για το αγαπημενο του θεμα την τελευταια 5ετια(κραζω τον διαμαντιδη που δεν φοραει το εθνοσημο.Εχουν περασει 5 χρονια,ολοι το εχουν ξεχασει αλλα εγω κραζω).
Εισαι μπασκετικος δημοσιογραφος,γραψε το αρθρο σου ομορφα και ωραια. Σε καθε αρθρο σποντες, καρφια και αρκετες φορες μειωτικες εκφρασεις για το ποδοσφαιρο. Αν δεν σου αρεσει μην ασχολεισαι. Και στο κατω κατω αφου τοσο πολυ σιχαινεσαι το ποδοσφαιρο γιατι εκανες μεταδοσεις premier στη νοβα??? Ελεος δλδ.
επαθα λαστιχο
Ποιος Παπαδογιάννης,όσο υπάρχει ο Μελάγιες όλοι οι υπόλοιποι παλεύονται.
patissiotis
QUOTE (Zoys @ May 15 2015, 23:15 ) *
"Rudy's soon-to-be-wife" smiley.gif

Αυτό που η Euroleague έχει ετοιμάσει και ειδικές κάρτες όταν μας δείχνει τις (μελλοντικές και μη) συζύγους των star των ομάδων είναι το αλατοπίπερο του φετινού F4.

Εγω ψηφιζω δαγκωτο την αδερφη της Ολυμπιας. Τι πλασμα ειναι αυτο 77.gif
D-Wade
QUOTE(επαθα λαστιχο @ May 16 2015, 01:00 ) *
Ποιος Παπαδογιάννης,όσο υπάρχει ο Μελάγιες όλοι οι υπόλοιποι παλεύονται.

Μήλα-πορτοκάλια
Zoys
QUOTE(patissiotis @ May 16 2015, 01:02 ) *
Εγω ψηφιζω δαγκωτο την αδερφη της Ολυμπιας. Τι πλασμα ειναι αυτο 77.gif

Συμφωνώ, αλλά να μην ξεχνάμε και τις απογοητευμένες Ρωσίδες:

Click to view attachment



bbplayer
Συμφωνώ με patissiotis. Η σύζυγος δε λέει και πολλά ( Α ρε Τζούλια σε φάγανε τα κυκλώματα icon_drunk.gif ) ποτέ δεν έλεγε. Αλλα η κουνιαδα είναι Κ Ο Λ Α Σ Η H H H H H
SG3ptshooter
Κάτι ώρες με κάνετε να πιστεύω πως μόνο σε μένα αρέσει η Χοψονίδου. icon_drunk.gif
qspock
QUOTE(manosnismo @ May 16 2015, 11:45 ) *
Μαλλον διαβαζεις gazzetta αν ειδες κομπλεξισμο...Θα σου πω εγω τι ειδα. Ειδα το 80 % των παναθηναικων του φορουμ να δινουν συγχαρητηρια στον ολυμπιακο για την πρκριση και το μπασκετ που επαιξε.Ειδα το 99% των παναθηναικων να υποκλινοται στο Σπανουλη... Μαλλον αλλοι εχουν το κοπλεξ και δεν τους δικαιολογω.Εξαλλου ειναι πολλα τα χρονια ....

Αυτα τα ποσοστα που τα ειδες? Στα ποστ που παραδεχονται τον Ομπταντοβιτς που εκανε το φερομενο ως "αυτονοητο" και δεν εδωσε συγχαρητηρια στον Ολυμπιακο αλλα ευχηθηκε καλη επιτυχια στη Ρεαλ?
Εγω αλλα ειδα... Ειδα το κομπλεξ του να βγαινει σε ολο του το μεγαλειο. Και δε μας ειχε συνηθισει σε τετοια.

Καλα του ειπε ο Λοβερδος: http://www.gazzetta.gr/stili/paraskinia/ar...mprantovits-pic

"Ο Ομπράντοβιτς ειπε πως είναι με τη Ρεάλ! Προφανώς στην πυγμαχία, που έπαιξε χθες η ομάδα του!Εμεις όμως είμαστε με τον Ολυμπιακό!!!"

QUOTE(Dred11 @ May 16 2015, 12:23 ) *
Δεν ξέρω αν είδατε τη συνέντευξη Καλντερόν και Φαρίντ στη ΝΕΡΙΤ, ακόμα και ο Φαρίντ που πρώτη φορά στη ζωή του είδε τον Σπανούλη , σ´αυτόν εστίασε και είπε ότι είναι παίκτης κλειδί για τον τελικό.

Νομιζω ειπε πως η Ρεαλ εχει πολυ καλη ομαδα αλλα απο την αλλη υπαρχει ενας τυπος που δε χανει σε final four smiley.gif
Δε την ειδα, αν υπαρχει ας το ποσταρει καποιος.
επαθα λαστιχο
Α οκ ήρθε ο Αντρέας ο Λοβέρδος και έβαλε τα πράγματα στην θέση τους.
Δεν πάμε καλά
manosnismo
QUOTE (qspock @ May 16 2015, 13:25 ) *


Πως ακριβως συνδεεις τις δηλωσεις obradovic με αυτο που εγραψα ειναι η μια απορια.Η δευτερη ειναι γιατι θες να δηλωνεις οπαδος της εθνικη ελλαδος οταν ξεκαθαρα εισαι φιλος του ολυμπιακου? Οχι οτι εχω κανα θεμα ο καθενας δηλωνει οτι θελει αλλα εχεις μια πιο ηπια αντιμετωπιση οταν δεν δηλωνεις τι ομαδα εισαι ποσο μαλλον οταν κανει μπαμ.Νομιζω δικαιουμαστε να ξεκιναμε τη συζητηση απο την ιδια βαση...
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(επαθα λαστιχο @ May 16 2015, 13:35 ) *
Α οκ ήρθε ο Αντρέας ο Λοβέρδος και έβαλε τα πράγματα στην θέση τους.
Δεν πάμε καλά


Σαν αλλος Γιακουματος. Οτι να ναι icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Boom Dizzle
Κ εγω συμφωνω με τους παραπανω...Ποια Ολυμπια???
Η αδερφη της ειναι κολασηηηηηηηη...Αυτην επρεπε να διαλεξει ο σπανουλης smiley.gif
katharop
really? and who is loverdos? θα μιλήσει ο λοβέρδος για τον ομπραντοβιτς. και θα τον βάλει και στην θέση του. Εχουμε χάσει το μέτρο
TakeshyKurosawa
off topic στο off topic, αλλά τι γυναίκα έχει αυτός ο φλούφλης ο Ρούντι!? smiley.gif
TakeshyKurosawa
Helen Lindes


[instagram]https://instagram.com/p/2tY5s1B9ba/?taken-by=helenlindesgrif[/instagram]

[instagram]https://instagram.com/p/1yaWriB9X6/?taken-by=helenlindesgrif[/instagram]

[instagram]https://instagram.com/p/uc2iQ5h9VL/?taken-by=helenlindesgrif[/instagram]

[instagram]https://instagram.com/p/tLV4Hvh9Si/?taken-by=helenlindesgrif[/instagram]
sacarame
Κρίμα την κοπέλα. Πήγε κι έμπλεξε με τον κλαρινογαμπρό...
SG3ptshooter
"E!" (Ισιώνει το μαλλί) "Ρατσισμός και σεξισμός!"
qspock
QUOTE(manosnismo @ May 16 2015, 13:37 ) *
Πως ακριβως συνδεεις τις δηλωσεις obradovic με αυτο που εγραψα ειναι η μια απορια.Η δευτερη ειναι γιατι θες να δηλωνεις οπαδος της εθνικη ελλαδος οταν ξεκαθαρα εισαι φιλος του ολυμπιακου? Οχι οτι εχω κανα θεμα ο καθενας δηλωνει οτι θελει αλλα εχεις μια πιο ηπια αντιμετωπιση οταν δεν δηλωνεις τι ομαδα εισαι ποσο μαλλον οταν κανει μπαμ.Νομιζω δικαιουμαστε να ξεκιναμε τη συζητηση απο την ιδια βαση...

Οταν μου εστειλες pm και με ρωτουσες τι ομαδα ειμαι σου απαντησα εθνικη Ελλαδος. Τωρα εσυ ηθελες να το ανακοινωσεις και στο forum. Ανακοινωσε το λοιπον: ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ.

Αν δε σου κανει, δε θα κατσω να σκασω κιολας.
Υπαρχουν αυτοι που καταλαβαινουν τι λεω κι αυτοι που απλα δε θελουν να καταλαβουν και ουτε προκειται.
Εγω σε οπαδικες συζητησεις δεν θα μπω. Ουτε αισθανομαι την αναγκη να δηλωνω οτι ειμαι καποια ομαδα. Ποσταρε αν θες στο τοπικ του ΠΑΟ τα περι ντοπιγκ κλπ.
manosnismo
QUOTE (qspock @ May 16 2015, 16:02 ) *
Οταν μου εστειλες pm και με ρωτουσες τι ομαδα ειμαι σου απαντησα εθνικη Ελλαδος. Τωρα εσυ ηθελες να το ανακοινωσεις και στο forum. Ανακοινωσε το λοιπον: ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ.

Αν δε σου κανει, δε θα κατσω να σκασω κιολας.
Υπαρχουν αυτοι που καταλαβαινουν τι λεω κι αυτοι που απλα δε θελουν να καταλαβουν και ουτε προκειται.
Εγω σε οπαδικες συζητησεις δεν θα μπω. Ποσταρε αν θες στο τοπικ του ΠΑΟ τα περι ντοπιγκ κλπ.

Σε οπαδικες συζητησεις δεν θα μπεις αλλα να γραψεις ποσο ποναει ο Σπανουλης μπορεις...Κριμα που το ειδωλο σου δεν θα κατεβει στην αγαπημενη σου εθνικη το καλοκαιρι.Πραγματικα χιλιες φορες να λες την ομαδα σου και ας εισαι ο πιο "αρρωστος¨οπαδος παρα να το παιζεις αντικειμενικος και εθνικη ελλαδος. LOL
qspock
QUOTE(manosnismo @ May 16 2015, 16:13 ) *
Σε οπαδικες συζητησεις δεν θα μπεις αλλα να γραψεις ποσο ποναει ο Σπανουλης μπορεις...Κριμα που το ειδωλο σου δεν θα κατεβει στην αγαπημενη σου εθνικη το καλοκαιρι.Πραγματικα χιλιες φορες να λες την ομαδα σου και ας εισαι ο πιο "αρρωστος¨οπαδος παρα να το παιζεις αντικειμενικος και εθνικη ελλαδος. LOL

Δεν ειμαι οπαδος του Ολυμπιακου. Και δε νομιζω οτι ενδιαφερει το forum το οτι εσυ πιστευεις οτι ειμαι. Ο Σπανουλης πονεσε παρα πολυ αυτους που βγαλανε χολη. Ειναι γεγονος και δε σημαινει οτι ειμαι οπαδος του Ολυμπιακου.
Δε νομιζω οτι χρειαζεται να το κουραζεις αλλο.
manosnismo
Δεν πειραζει ας κουρασα δεν γινεται να εκτιθονται ολοι εδω μεσα σε αυτα που γραφουν δηλωνοντας την ομαδα τους και εσυ να γραφεις με την "ομπρελα" του οτι εισαι εθνικη ελλαδος .
Zoys
Ο κάθε χρήστης μπορεί να δηλώνει ό,τι επιθυμεί για τον εαυτό του και να καταθέτει με κόσμιο τρόπο τις απόψεις του. Το post του qspock σβήστηκε επειδή ήταν εμπρηστικό. Οι προσωπικές νύξεις ας σταματήσουν εδώ.
sacarame
Λήχτε το κύριοι ..Ή συνεχίστε με πμ...
yorgos
Προσωπικά και οι δυο χοψονίδες βούζες μου φαίνονται. Αντίθετα, από τις τρεις του Σλούκα η μεσαία το έχει.

Κουτσομπολιά:
Από τον περσινό τελικό ο Φλορεντίνο Πέρεθ ήθελε να ξεφορτωθεί το Λάσο. Υποψήφιοι ήταν ο Ιβάνοβιτς (ω ναι) και ο Κατσικάρης, τον οποίο ο Πέρεθ είχε αφήσει και στο περίμενε. Θεωρούταν σίγουρο ότι θα τον απέλυαν μετά την απώλεια του πρωταθλήματος, ενώ φαινόταν να είχε χάσει και τα αποδυτήρια, πλην Γιουγ. Τον κρατήσανε χάρη στα εγγόνια του Πέρεθ που είναι μπασκετικότατοι και αυτοί που τον έβαλαν στο τριπάκι με το μπάσκετ, που σε αντίθεση με το ποδόσφαιρο δεν τον αγχώνει και αποτέλεσε αποκούμπι μετά το θάνατο της γυναίκας του. Ο Πέρεθ έχει ψιλοπωρωθεί κι έχει λυσσάξει να κάνει δηλώσεις για την "ένατη" αλλά βασικά και για τη δέκατη. Περιέργως ένας από τους συμβουλάτορές του είναι ο Όντι Νόρις, με τον οποίο βρίσκονται συχνά και δημόσια πια να τρώνε και λέγεται πως και ο Νόρις υποστήριξε τη μη αλλαγή του Λάσο και δηλώνει δικαιωμένος. Βέβαια φαγώθηκε το τεχνικό τιμ του Λάσο και του κοτσάρισαν ανθρώπους που δε διάλεξε δίπλα του...μάλλον γι αυτό είχαν σκάουτινγκ εχθές, λένε οι κακές γλώσσες. Ειδικά ο Τάμπακ θεωρείται ότι κάνει πολύ καλή δουλειά κι έχει ενεργότατο ρόλο.

Λέγεται πως ο Άρτζι έχει πρόταση από Ιταλία μεριά, ο ίδιος είναι σφίγγα. Πολλές ερωτήσεις για το Μπαρτζώκα από Ισπανία, σε κάποιους φαίνεται περίεργο που δεν έχει ομάδα. Τρελή μουρμούρα για την υπογραφή Σκαριόλο για την Εθνική, πολλοί τη θεωρούν ανεξήγητη, ΄αλλοι προεξοφλούν πατατράκ ήδη. Φυσικά την τιμητική του έχει ο ΔΓ...

Επί Λάσο η Ρεάλ στη Μαδρίτη έχει χάσει 4 ευρωπαϊκά ματς όλα κι όλα: από την Ουνίξ φέτος (κόντεψαν να χάσουν και στο Καζάν, όπου οι διαιτητές ήταν καθοριστικοί), από Μάλαγα (Ρέπεσα) και Παναθηναϊκό (Πεδουλάκης) το 2013 και από τη Σιένα (Πιανιντζιάνι) το 2012. Σε αντίθεση με τη λογική του "βάρους" της έδρας και του άγχους του φαβορί, γενικά οι Ισπανοί θεωρούν πως είναι τεράστια ευκαιρία να πάρουν την ένατη στο σπίτι τους και ο μόνος παίκτης που τους ανησυχεί είναι ο Σπανούλης, για τον οποίο πάντως γράφονται διθυραμβικά πράγματα.
Zoys


Απολαυστικός Sasha Djordjevic με πληρωμένες απαντήσεις προς Τούρκο φίλαθλο στο 16:35 και στο 22:47. biggrin.gif
qspock
QUOTE(Zoys @ May 16 2015, 16:43 ) *
Το post του qspock σβήστηκε επειδή ήταν εμπρηστικό. Οι προσωπικές νύξεις ας σταματήσουν εδώ.

Εμπρηστικο πιο ποστ ηταν παρακαλω? Η φραση οτι "ο Σπανουλης ποναει" αφορουσε την αποψη μου οτι πονεσε τον Ομπραντοβιτς και βγηκε να δηλωσει οτι υποστηριζει τη Ρεαλ. Το οτι αυτο ηταν εμπρηστικο ηταν ενα λανθασμενο εκ μερους σας συμπερασμα προφανως γιατι καποιοι φανατικοι θα ξεσηκωθηκαν αμεσως και θα απαντησαν οπαδικα. Και φυσικα λανθασμενη κι αδικη ηταν η ενεργεια σας να σβηστει το ποστ που αφορουσε την αποψη μου για το τι προκαλει, εκτος απο θαυμασμο, ο τελευταιος αθλος του παιχτη αυτου.

Αν θελετε να διατηρειτε τον οπαδισμο και να εχετε ενα forum τετοιου επιπεδου, ειναι στο χερι σας να το κανετε, απο τη στιγμη που προφανως δεν ελεγχεστε απο καποιον super moderator οπως πχ ο dizzy fingers ή καποια αλλα παιδια που εχουν ΠΟΛΥ καιρο να ποσταρουν στο forum. Καποτε το forum ειχε σαφως ποιοτικοτερο επιπεδο συζητησης και περισσοτερο traffic. Αυτο ισως θα επρεπε να σας απασχολησει.

Οσον αφορα τις προσωπικες νυξεις, να δειτε ποιοι τις ξεκινανε και πως τις τελειωνουν και να ειστε δικαιοι αν θελετε να καλειστε συντονιστες forum. Θα σας παρακαλουσα να κανετε σωστα τη δουλεια σας και να μην παρασυρεστε απο οπαδικες αντιληψεις.

Αυτη ειναι η αποψη ενος παλιου θαμωνα του forum.

Φιλικα,
Ευχαριστω για την ωρα σας.
Zoys
QUOTE(qspock @ May 17 2015, 01:31 ) *
Εμπρηστικο πιο ποστ ηταν παρακαλω? Η φραση οτι "ο Σπανουλης ποναει" αφορουσε την αποψη μου οτι πονεσε τον Ομπραντοβιτς και βγηκε να δηλωσει οτι υποστηριζει τη Ρεαλ. Το οτι αυτο ηταν εμπρηστικο ηταν ενα λανθασμενο εκ μερους σας συμπερασμα προφανως γιατι καποιοι φανατικοι θα ξεσηκωθηκαν αμεσως και θα απαντησαν οπαδικα. Και φυσικα λανθασμενη κι αδικη ηταν η ενεργεια σας να σβηστει το ποστ που αφορουσε την αποψη μου για το τι προκαλει, εκτος απο θαυμασμο, ο τελευταιος αθλος του παιχτη αυτου.

Αν θελετε να διατηρειτε τον οπαδισμο και να εχετε ενα forum τετοιου επιπεδου, ειναι στο χερι σας να το κανετε, απο τη στιγμη που προφανως δεν ελεγχεστε απο καποιον super moderator οπως πχ ο dizzy fingers ή καποια αλλα παιδια που εχουν ΠΟΛΥ καιρο να ποσταρουν στο forum. Καποτε το forum ειχε σαφως ποιοτικοτερο επιπεδο συζητησης και περισσοτερο traffic. Αυτο ισως θα επρεπε να σας απασχολησει.

Οσον αφορα τις προσωπικες νυξεις, να δειτε ποιοι τις ξεκινανε και πως τις τελειωνουν και να ειστε δικαιοι αν θελετε να καλειστε συντονιστες forum. Θα σας παρακαλουσα να κανετε σωστα τη δουλεια σας και να μην παρασυρεστε απο οπαδικες αντιληψεις.

Αυτη ειναι η αποψη ενος παλιου θαμωνα του forum.

Φιλικα,
Ευχαριστω για την ωρα σας.

Να υποθέσω ότι το ποστ που λανθασμένα όπως λες σβήσαμε είχε σκοπό να ανεβάσει την ποιότητα της συζήτησης στο forum και εμείς την ρίχνουμε μην αφήνοντας να αναπαραχθεί μια εποικοδομητική συζήτηση. (;;;)

Μιας και είσαι όντως παλιό μέλος του forum καλό θα είναι να θυμάσαι ότι τα topic δεν είναι γραφεία παραπόνων και γι' αυτό το λόγο υπάρχουν τα pm σχετικά με τις αποφάσεις των mods.
qspock
QUOTE(Zoys @ May 17 2015, 01:51 ) *
Να υποθέσω ότι το ποστ που λανθασμένα όπως λες σβήσαμε είχε σκοπό να ανεβάσει την ποιότητα της συζήτησης στο forum και εμείς την ρίχνουμε μην αφήνοντας να αναπαραχθεί μια εποικοδομητική συζήτηση. (;;;)

Το αν θα ανεβαινε η οχι η ποιοτητα της συζητησης και του forum γενικοτερα δεν εξαρταται απο ενα ποστ και ποτε δε θα ξερουμε τι θα γινοταν υποθετικα αν ΔΕΝ σβηνοτανε το ποστ που εκανα. Το οτι εκληφθηκε λανθασμενα και παρουσιαστηκε ως δικο μου εμπρηστικο και ΟΠΑΔΙΚΟ ποστ ηταν το δικο σας φαουλ και ο,τι και να πεις δεν διορθωνεται αυτο.

QUOTE(Zoys @ May 17 2015, 01:51 ) *
Μιας και είσαι όντως παλιό μέλος του forum καλό θα είναι να θυμάσαι ότι τα topic δεν είναι γραφεία παραπόνων και γι' αυτό το λόγο υπάρχουν τα pm σχετικά με τις αποφάσεις των mods.

Ειμαι μελος του forum εδω και 10 χρονια, και στα χρονια αυτα δεν χρειαστηκε ποτε να μου υπαγορευσει κανενας που θα πως θα ποσταρω. Αν καποιος μου εστελνε pm θα του απαντουσα. Ωφειλω ωστοσο να απαντω δημοσια σε ΔΗΜΟΣΙΕΣ κατηγοριες, ποσο μαλλον οταν αυτες ειναι αδικες. Το forum δεν ειναι γραφειο παραπονων. Ειναι παραθεση αποψεων. Ουτε οι moderators εχουν το ακαταλογιστο ή δικαιουνται ειδικης μεταχειρισης. Σεβαστετε το, και σεβαστειτε κι αυτους που ποσταρουν εδω. Οι ειρωνιες να λειπουν παρακαλω γιατι προκαλουν.
Zoys
Υπενθύμιση κανονισμού
QUOTE
Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.


Όλα τα μέλη και ακόμα περισσότερο οι moderator έχουν υποχρέωση να σέβονται και να τηρούν τους βασικούς κανονισμούς του forum. Δεν σχολιάζω κάτι παραπάνω.
qspock
QUOTE(Zoys @ May 17 2015, 02:26 ) *
Υπενθύμιση κανονισμού


Όλα τα μέλη και ακόμα περισσότερο οι moderator έχουν υποχρέωση να σέβονται και να τηρούν τους βασικούς κανονισμούς του forum. Δεν σχολιάζω κάτι παραπάνω.


Και πολυ καλα θα κανεις. Ουτε κι εγω εχω κατι να πω με pm. Οπως μπορεις να δεις αλλωστε, ολα μου τα ποστ ειναι με παραθεση, αρα απαντηση σε ποστ που εχουν γινει εδω μεσα και αφορουν εμενα προσωπικα. Απο τη στιγμη που υπαρχουν αυτα τα ποστ δημοσια και δεν εχουν διαγραφει οπως το αρχικο δικο μου για το οποιο εγινε και αναφορα εδω με αδικο χαρακτηρισμο, εχω την υποχρεωση απεναντι στον εαυτο μου και σε οσους τα διαβαζουν να μη τα αφησω αναπαντητα.

Υπενθυμιση του σκοπου υπαρξης του basketforum.gr γραμμενο απο τον administrator:

Ο σκοπός ύπαρξης του basketforum.gr είναι η ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων γύρω από το άθλημα της καλαθοσφαίρισης με κύριο γνώμονα το σεβασμό, την ευγένεια, την κατανόηση, τη διαλλακτικότητα και τη βέλτιστη, κατά το δυνατόν, έκφραση.

Ο σκοπός ύπαρξης των κανονισμών λειτουργίας του basketforum.gr είναι η απόδοση των οδηγιών για τη διασφάλιση των βασικών αυτών αξόνων στις απόψεις που διατυπώνονται καθημερινά κι όχι η αστυνόμευση των απόψεων καθαυτών.

Κύριος υπεύθυνος για την τήρηση των κανονισμών λειτουργίας είναι ο κάθε χρήστης του basketforum.gr, καθώς ο κάθε ένας είναι τμήμα μίας διαδραστικής κοινότητας στην οποία η κάθε ατομική δράση επηρρεάζει το σύνολο και αντίστροφα.
Δευτερευόντως υπεύθυνοι είναι οι συντονιστές-moderators
επαθα λαστιχο
Εκεί που του λέει για την μύτη του πέθανα
Ο Αρλάουκας έχει κάτι κάτι από Νικοπολίδη
Zoys
QUOTE(qspock @ May 17 2015, 02:45 ) *
Ο σκοπός ύπαρξης του basketforum.gr είναι η ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων γύρω από το άθλημα της καλαθοσφαίρισης με κύριο γνώμονα το σεβασμό, την ευγένεια, την κατανόηση, τη διαλλακτικότητα και τη βέλτιστη, κατά το δυνατόν, έκφραση.

Ο σκοπός ύπαρξης των κανονισμών λειτουργίας του basketforum.gr είναι η απόδοση των οδηγιών για τη διασφάλιση των βασικών αυτών αξόνων στις απόψεις που διατυπώνονται καθημερινά κι όχι η αστυνόμευση των απόψεων καθαυτών.

Κύριος υπεύθυνος για την τήρηση των κανονισμών λειτουργίας είναι ο κάθε χρήστης του basketforum.gr, καθώς ο κάθε ένας είναι τμήμα μίας διαδραστικής κοινότητας στην οποία η κάθε ατομική δράση επηρρεάζει το σύνολο και αντίστροφα.
Δευτερευόντως υπεύθυνοι είναι οι συντονιστές-moderators.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο.
rchos
qspock υπάρχει και αυτός ο κανονισμός που παραβιάζεις εδώ και κάποια ποστ.


QUOTE
Κανονισμός 9:
Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.


Κανονισμό που έχουν θεσπίσει τα άτομα στα οποία αναφέρθηκες νωρίτερα.

Από εδώ και πέρα για να είσαι μέσα στον κανονισμό να στέλνεις πμ παρακαλώ.
rchos
QUOTE(Zoys @ May 17 2015, 01:19 ) *


Απολαυστικός Sasha Djordjevic με πληρωμένες απαντήσεις προς Τούρκο φίλαθλο στο 16:35 και στο 22:47. biggrin.gif



Καλά ο Τζόρτζεβιτς μόνο που δεν είπε ότι μετάνιωσε που δεν έπαιξε ποτέ στον Ολυμπιακό.
Γενικά είναι πολύ απολαυστικός πάντως.
TakeshyKurosawa
Αυτή τη στιγμή ο Ομπράντοβιτς πάει να "κόψει" την προπονητική καριέρα του Ιτούδη! Θα του πάρει το ματς ενώ ήταν 24 πόντους πίσω στο ημίχρονο!
Coach Periklis
Εν τω μεταξύ, ο τεράστιος Αντρές Νοτσιόνι είχε δώσει ποτέ άλλο "clue" σαν αυτό με το φιλί;; Εκτός κι αν είναι καμια "καφριλα" αν και αμφιβάλλω.... Μπράβο του πάντως που δεν κολωνει να το δείξει και πολύ ωραία συγκυρία να βγαίνει mvp την ημέρα κατα της ομοφοβίας
Dwyane ''the flash'' Wade
Εννοείται ότι είπαν τέρατα και εφριξα με την περιγραφή. Αλλά και μόνο ότι βγαίνει παντελονατα και λέει αν έχω κάνει λάθος ζητώ συγνώμη εμένα μου αρκεί. Τεράστια η ιστορία του Καρύδα στο μπάσκετ για να τον κρίνω. Άλλοι έχουν πει πολύ χειρότερα και ούτε καν ασχολήθηκαν, όχι συγνώμη δε ζήτησαν.

http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...ou.3477538.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.