Help - Search - Members - Calendar
Full Version: παοκ - ΑΡΗΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
weirdo1977
απο το www.betsmart.gr

Τραυματίστηκε στην χθεσινή προπόνηση και ο δικέφαλλος μένει χωρίς ψηλούς...!

Σοκ στον ΠΑΟΚ καθως ο τραυματισμός του Βλαντιμίρ Βουξάνοβιτς στην χθεσινοβραδινή προπόνηση αποδεικνύεται σοβαρός!Ετσι ο σέρβος εκ των ελαχίστων ψηλών που έχουν απομείνει στον δικέφαλλο,υπέστη διάστρεμμα στο γαστροκνήμιο και είναι εξαιρετικά αμφίβολος για τον αγώνα με τον Αρη.Για την ακρίβεια οι πρώτες εκτιμήσεις λένε οτι χάνει το ντέρμπι και φυσικά ο Μπάνε Πρέλεβιτς τα έχει βάλει με την τύχη του


επισης απο www.betsmart.gr

O ΠΑΟΚ Φέρνει Μαμαντού Εντιαγέ...Μέσω Μάρεϊ...Μάχη για να παίξει με Άρη
Αποστολέας ΛΑΖΑΡΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ στις 9/11/2005 19:37:33
Ειδήσεις Α1

Σενεγαλέζος, 30 ετών με ύψος 2.13 πέρυσι στους Κλιπερς...Μαζί με το Μάρεϊ στο Τορόντο...

Σε λίγο ρεπορτάζ...



απορώ που όλοι στο overplaybet το παίξατε διπλό 41.gif k όλοι κάτω από 9,5 68.gif αν εγώ το παίξω +30 θα πάρω διπλάσιους πόντους ? tongue.gif
emperor
Το παιχνίδι είναι παοκ-Αρης και μόνο για αυτό οι πιθανοτητες είναι 50-50.Αν βάλουμε και την παράδοση που έχουμε είναι άστα αλλα υπάρχει μια διαφορά με όλες τις προηγούμενες φορές.......

Δεν έχουμε κανένα πρόβλημα- κτύπα ξύλο- πρώτη φορά από τότε που άρχισαμε να πηγαίνουμε Πυλαία

Μια ντοπέ ο Σόλομον μια αλλαγή προπονητή Αλεξανδρη με Μπαρτον μια δεν έχουμε ξένους μια έχουμε Γουόκερ(τον θυμόσαστεwink.gif
Αντίθετα ο παοκ πρώτη φορά έχει τόσα προβλήματα
Τρεαυματισμούς εσωτερικά προβλήματα με Πανελούδη κτλ



ΑΝΤΕ ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑ
Warrior
Μακαρι να σπασουμε την "καταρα" που μας κατατρεχει εκει μεσα.Το
παιχνιδι δεν ειναι ευκολο,ποτε δεν ειναι ενα τετοιο παιχνιδι...Μπορουν ολα
να συμβουν οπως παντα σε αυτα τα ντερμπι. wink.gif

Το σιγουρο ειναι οτι αυτη την στιγμη ειμαστε καλυτεροι και εχουμε πολλες
πιθανοτητες,αλλα μονο αυτο.
Η ομαδα πρεπει να μεινει συγκεντρωμενη και να μην αποπροσανατολιζεται
απο δημοσιογραφους,κοσμο κλπ.
weirdo1977
ναι αλλα εμενα δε μου απαντάτε... πόσους πόντους μου δίνετε για το +30 ? biggrin.gif
Warrior
Αν προβλεψεις την ακριβη διαφορα σου δινω 11π. απο τους δικους μου.. tongue.gif tongue.gif

Μακαρι να πανε ολα καλα..γιατι οπως και να το κανουμε...μας το χρωστανε!!
Δεν θελω(-ουμε) να τους μεταδωσουμε αγχος,αλλα ετσι ειναι τα πραγματα.
Warrior
Αφου "βγαλαμε" τον καρκινο και παθαμε και κανα δυο εγκεφαλικα...
νικησαμε στην παραταση 76-79!

Απαραδεκτοι στο δευτερο ημιχρονο.Νομισανε οτι το πηραμε απο to 1ο.
Παλι καλα..Αυτα πρεπει να γινονται μαθηματα ομως!! 45.gif
weirdo1977
το παιχνίδι ήταν για +30, δεν μπορώ να καταλάβω τι πάθαν, αλήθεια ποσα rebound πήραμε στο δεύτερο ημίχρονο ?

p.s. warrior συγγνώμη αν σε παρέσυρα στο +9,5
Warrior
Δεν με παρεσυρες...εβλεπα τα προβληματα τους,κοσμο πολυ δεν αναμενοταν
να εχει(οπως και εγινε,μονο 2500)...λεω θα την κανουν την καλη..να
καλυψω και τη διαφορα στο overplaybet( rolleyes.gif )!

Αλλα αυτοι..το κομπλεξ τους!!
Τα ριμπαουντ μονο(?)...20π. βαλαμε σε ολο το 2ο ημιχρονο.Αν ειναι δυνατον
δηλαδη!!Τα ιδια με το κυπελλο...

Τελοσπαντων,το 4/4 μετραει τωρα και οτι εσπασε η καταρα...


Υ.Γ.Υπαρχει βεβαια και το ελαφρυντικο των 3 ντερμπι σε μια βδομαδα..
Ο Μπρουερ "καθισε" τελειως στο 2ο..
Green_Fan
Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 21-26, 37-49, 53-62, 69-69, 76-79

ΠΑΟΚ (Μπάνε Πρέλιεβιτς): Ξανθόπουλος 2, Βασιλειάδης 14 (1), Γεωργίτσης, Ζούγιοβιτς 12 (3), Γκαγκαλούδης 6, Μαυροκεφαλίδης 30 (1), Μάντσε 3 (1), Μάρεϊ 9 (2).

Αρης (Ηλίας Ζούρος):
Καστλ 12 (1), Σιγάλας 5 (1), Ορφανός, Μπρούερ 10 (2), Χαριτόπουλος, Ασημακόπουλος, Ουίλκινσον 17, Πάντιους 18 (2), Στακ 9, Κουλ 8.
Warrior
Λαθος του Ζουρου(και παλι οπως στο κυπελλο!!) που δεν χρησιμοποιησε
τον Κουλ στο 2ο,οταν εκανε παρτυ ο Μαυροκεφαλιδης,που ηταν θετικοτατος
οσο επαιξε...
weirdo1977
οι κινήσεις του ζούρου γενικότερα k στα προηγούμενα paixnia με προβληματίζουν 39.gif λες k δεν θέλει να πάρει διαφορες... εκεί που παει να ξεφύγει η ομάδα, να σου ο χαριτόπουλος να σου ο ορφανός k ο σιγάλας.
Warrior
ΠΑντως δεν ειχε και τον Καμπεριδη και παλι σημερα..και ο Μπρουερ δεν
ειναι σε θεση ακομα να βγαζει πανω απο 30...

Στα προηγουμενα ματς η συντηρηση δυναμεων του βγηκε.Σε αυτο,αν
εβαζε τις βολες ο Ξανθοπουλος...θα το ειχαμε πληρωσει.
Ομως οπως και να το κανουμε...τα ντερμπι ειναι ντερμπι και τα εχουν αυτα.

Υ.Γ.Ομως αυτο που συμβαινει στο "κρατικο" αγγιζει τα ορια της μεταφυσικης!! biggrin.gif biggrin.gif
Ωρες,ωρες δεν πιστευα στα ματια μου..

Εχει και πλουσιο παρασκηνιο ο αγωνας...σε λιγο λεπτομερειες..
emperor
Επιτέλους μετά από 5 χρόνια και 6 ήττες κερδίσαμε μέσα στο κρατικό

Αυτό κρατάω μόνο γιατί στο δεύτερο ημίχρονο έβγαλα καρκίνο

Αλκοολικούς θα μας καταντίσουν


ΥΣ Ελπίζω ο Γκακαλουδάκος να πήρε ένα μάθημα και να σταματήσει να μιλάει από εδώ και περα
Του ξηγήθηκε πολύ μάγκικα ο Σιγάλας.


Άντε τώρα με τον ΠΑΟ νίκη και ποιος μας πιάνει
Warrior
bball.gif Συνέντευξη Τύπου

Ζούρος:"Μπράβο στην ομάδα μου για τη νίκη. Είναι η πρώτη εδώ και αυτό μετράει... Δείξαμε καρδιά και επηρεαστήκαμε από την κούραση. Μας δυσκόλεψαν τα κοντά σχήματα του ΠΑΟΚ και αναγκαστήκαμε να παίξουμε με τεσσάρι τον Σιγάλα. Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ, εμείς πρέπει να προσέξουμε και να δούμε τα λάθη που κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο και όχι ότι χάθηκε η διαφορά.Δεν εξετάζω πως γύρισε ο αγώνας. Αυτό που μετράει είναι το αποτέλεσμα. Τα λάθη που έγιναν είναι ένα οικογενειακό θέμα, που θα το λύσουμε μέσα από την προπόνηση."

Πρέλιεβιτς:"Όταν χάνεις ένα τέτοιο ντέρμπι δεν υπάρχουν θετικά, όμως είπα στους παίκτες μου ότι πρέπει να είναι περήφανοι, γιατί είμαι και εγώ γι' αυτούς. Ουσιαστικά κέρδισαν, άσχετα με το τι δείχνει το ταμπλό. Ελπίζω να προλάβουμε να βελτιωθούμε ως ομάδα. Μερικοί μας βρίζουν αλλά τα παιδιά δουλεύουν πολύ. Δεν θέλω να πω τι σχεδιάσαμε στην τελευταία επίθεση,γιατί πρέπει να μείνει μεταξύ μας".

Σχολιo(Κακια...rolleyes.gif ):Ετσι...εσεις να ειστε περηφανοι,που δεν χασατε με διαφορα!! 24.gif

Aστα να πανε,Μπανε..!
tongue.gif tongue.gif

bball.gif Δηλώσεις πρωταγωνιστών

Στακ:"Ήταν μία μεγάλη νίκη σε ένα γήπεδο που πάντα δυσκολευόμασταν. Ήταν πολύ δύσκολο αφού παίξαμε και χωρίς τους οπαδούς. Ήταν μία σημαντική νίκη."

Ζουγιοβιτς:Η τύχη μας γύρισε την πλάτη. Ηταν μια άσχημη ήττα. Μας πληγώνει γιατί θεωρούμε ότι αξίζαμε τη νίκη. Αυτό το παιχνίδι το είχαμε πάρει προσωπικά, το ίδιο ισχύει και για τον αντίπαλο. Φθάσαμε τόσο κοντά στη νίκη, αλλά δεν είχαμε τύχη".

Παντιους:"Ήταν φοβερή νίκη. Ένα πραγματικό ντέρμπι, στο οποίο ο ΠΑΟΚ απέδειξε ότι είναι μια πολύ καλή ομάδα. Ίσως αυτή η νίκη είναι ένα δώρο για μένα, που περιμένω από ώρα σε ώρα να γίνω πατέρας"

Ουιλκινσον:Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πάρα πολύ καλοί. Ημασταν ιδιαίτερα εύστοχοι και πήραμε μια διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο όλα πήγαν στραβά. Σημασία έχει όμως η νίκη. Στο τέλος δείξαμε πόσο πολύ την θέλαμε".

Μπρουερ:"Ηταν μια σημαντική νίκη για την ομάδα και τους φιλάθλους. Την θέλαμε πάρα πολύ. Είναι φοβερή η στιγμή και θέλω να την απολαύσω. Αυτή τη στιγμή ελέγχουμε όλη την πόλη. Θα περπατάω στους δρόμους της πόλης και θα νιώθω περήφανα κοιτώντας στα μάτια τους φιλάθλους μας γιατί θα ξέρουν ότι κάναμε σαν ομάδα το καθήκον μας".

bball.gif Επεισοδιο Σιγαλα-Γκαγκαλουδη

Το ματς κριθηκε στην τελευταια φαση του αγωνα,οταν ο Σιγαλας "προκαλεσε"
τον Γκαγκαλουδη,με χαρακτηριστικη κινηση των χεριων "να ερθει"...
ο Γκαγκαλουδης πηρε την προσπαθεια πανω του και κοπηκε απο Σιγαλα-Στακ..
Μετα την φαση αυτη ο Σιγαλας πλησιασε τον Γκαγκαλουδη και του ειπε
"διαφορα"..

Σιγαλας:"Είναι σημαντική για κάθε αθλητή και μένει. Εμένα μου αρέσει να παίρνω αυτή την επίθεση. Τώρα έγινε στην άμυνα. Τον Γκαγκαλούδη δεν τον έβρισα. Απλώς του είπα μίλα τώρα , μίλα τώρα, γιατί αυτό το παιδί έμαθε να λέει πολλά και να μειώνει τους αντιπάλους."

Γκαγκαλουδης:"Είναι ντροπή του. Τα λόγια που μου είπε δεν λέγονται. Έχω χάσει κάθε σεβασμό για το πρόσωπό του. Δεν πειράζει, όμως. Έχει ο καιρός γυρίσματα"

bball.gif bball.gif


Το ερωτημα για τους οσους δεν ξερουν,ειναι σε τι αναφεροταν ο Σιγαλας??
Σε συνεντευξη του που δημοσιευτηκε σημερα στον Επενδυτη...ο Ταλιμπαν blink.gif 24.gif
(oπως ο ιδιος δηλωσε προχτες)-Γκαγκαλουδης ειπε ακουσον-ακουσον οτι
στον Αρη του φερθηκαν σαν σκουληκι!!!Ειπε και διαφορα αλλα τα οποια
δεν διαβασα προσωπικα,μιας και αυτοπροστατευτηκα για λογους ψυχικης
υγειας!!

Ποιος σου φερθηκε σαν σκουληκι βρε αχαριστε Γκαγκαλουδακο..Που σε αγκαλιασαμε,
σε αγαπησαμε,εγινες συνθημα στο χειλη των οπαδων(παρα το δηλωμενο
σου οπαδικο παρελθον)??
Εσυ που πηγες στον ΠΑΟΚ και απεναντι στην ομαδα που σε ανεδειξε μπασκετικα
εβγαλες την φανελα και εδειχνες την φανελα του συνδεσμου του συμπολιτη
και χτυπουσες το τυμπανο στη μεση του γηπεδου...(??)

Χαμαιλεοντα,υποκριτη και φαρισαιε...!!!

Ζητω συγνωμη για το ξεσπασμα,αλλα τα κραταω πολυ καιρο μεσα μου!
Δεν συνηθιζω να επικροτω τετοιες ενεργειες,αλλα μπραβο ρε Γιωργο Σιγαλα!! 41.gif
Εκανες κατι που επρεπε να κανει καποιος απο καιρο..

Αμαν πια...για μαζεψου Γκαγκαλουδη,που απειλεις κιολας.....
emperor
Μάλλον ο Γκαγκαλούδακος ξεχναει ότι έχει να έρθει στο Παλε.

Τα περσινα θα θυμηθούμε.Πέρισυ σταματήσαμε στους 17

Φέτος........
Warrior
O Σιγαλας μιλησε και στην ραδιοφωνικη εκπομπη του sportimeradio
"Basket&Time"...:


"Μετά την ήττα στο κύπελλο από τον ΠΑΟΚ υπήρχε μία πίκρα στον κόσμο της ομάδας. Μετά τη νίκη στο πρωτάθλημα σίγουρα χάρηκαν οι φίλαθλοι του Αρη, αλλά για εμάς αυτό που μετράει είναι το 4 στα 4. Το σημαντικό επίσης είναι ότι είδαμε ένα καλό και συναρπαστικό παιχνίδι. Τώρα αντιμετωπίζουμε τον Παναθηναϊκό και σίγουρα βάσει της βαθμολογίας είναι το ντέρμπι κορυφής. Βέβαια, ξέρουμε ποιος είναι ο Παναθηναϊκός και δεν πετάμε στα σύννεφα. Πρέπει όμως να διορθώσουμε κάποιες καταστάσεις, όπως ότι ήμασταν 16 πόντους μπροστά με τον ΠΑΟΚ και καταφέραμε με λάθη μας να τον βάλουμε μέσα στο παιχνίδι. Είναι κρίμα μία τέτοια καλή προσπάθεια να την πετάμε έτσι. Οση περισσότερη ώρα παίξουμε απέναντι στον Παναθηναϊκό καλό μπάσκετ, τόσο καλύτερα για εμάς. Σε ό,τι αφορά το θέμα με τον Γκαγκαλούδη ήταν μία απλή φάση μεταξύ δύο παικτών, καθαρά αγωνιστική. Δεν ξέρω γιατί δόθηκε και από τον Γιάννη τέτοια έκταση. Θα το λύσουμε μεταξύ μας. Με πείραξε πολύ γιατί είπε κάποια πράγματα που δεν έχουν σχέση με την πραγματικότητα και χρησιμοποίησε κάτι ιερό όπως είναι η μάνα για να προκαλέσει και αυτό με πειράζει."
miltos
Τι έγινε ρε παιδιά με τον Μανωλόπουλο; Στο site betsmart διάβασα πως φεύγει για να παίξει στο κολλεγιακό στην Αμερική και έχει λέει παράπονα από τον ΠΑΟΚ? Ξέρει κανείς τι συμβαίναι πραγματικά; Κι άλλο ταλεντάκι θα χάσει η Ελλάδα?
Warrior
Αληθευει...

Εξαιρετικο παικτακι,οποιος προλαβει να τον αρπαξει..κερδισε.
Αλλα μαλλον δεν θα τον αρπαξει κανεις biggrin.gif,αφου θα παει στην Αμερικη να
δοκιμασει την τυχη του στο ΝCAA.Ο ιδιος εχει παραπονα απο τον ΠΑΟΚ,
οτι δεν το "δουλεψε" οσο επρεπε.

Βεβαια αυτα θα μου πεις τα λεει και το αρθρο... rolleyes.gif
Εγω πιστευω οτι αυτην την στιγμη ο ΠΑΟΚ δεν του παρειχε τις καταλληλες
προυποθεσεις..

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ εξεδωσε ανακοινωση..

«Ο καλαθοσφαιριστής ανακοίνωσε εδώ και δέκα ημέρες στην διοίκηση την απόφασή του να μεταβεί στις ΗΠΑ για να παρακολουθήσει αμερικανικό πανεπιστήμιο στο οποίο έχει ήδη γίνει δεκτός, ενώ έχει προγραμματίσει και την αναχώρησή του.
Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ, ως όφειλε βάσει νόμου, έστειλε εξώδικο στον αθλητή για να υπογράψει το πρώτο επαγγελματικό συμβόλαιό του, ώστε να διασφαλίσει με αυτό τον τρόπο τα συμφέροντά της και να παραμείνει ο Σωτήρης Μανωλόπουλος περιουσιακό στοιχείο της».
miltos
Κρίμα γιατί τον είχα δει και είναι πράγματι ωραίο παιχτάκι. Ας έχει μυαλό να πάει και να δουλέψει στην Αμερική για το καλύτερο. Όσο για τον ΠΑΟΚ..δε βλέπω να κρατάει ούτε Βεργίνη ούτε Μαυροκεφαλίδη μέχρι του χρόνου..Από ότι ακούω, ενδιαφέρεται ο ΠΑναθηναϊκός και για τους δυο.
dizzy_fingers
Για όποιον δεν το πήρε ακόμα πρέφα, ο mad-professor ανέβασε το βιντεάκι με τη τελευταία φάση του αγώνα (τα come on του Σιγάλα στον Γκαγκαλούδη και το κάρφωμα του Πάντιους). 41.gif

Εγώ μία απορία έχω, mad-p....ποιός είναι αυτός που φωνάζει "ΕΛΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ! ΕΛΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!" στο βίντεο? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.