Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Khimki
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Quincy
Το παιχνίδι με την Μακάμπι είναι ήδη παρελθόν, καθώς αύριο κιόλας ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει έναν, δυσκολότερο αντίπαλο, αυτή τη φορά στο ΣΕΦ, όπου υποδέχεται την Khimki του Μπαρτζώκα. Η Ρωσική ομάδα μετράει 3 νίκες σε ισσάριθμα εντός έδρας παιχνίδια, με αντιπάλους που πολύ δύσκολα θα δούμε στην 8αδα. Παρ' όλα αυτά η Khimki διαθέτει πολύ ταλέντο, και το φετινό hype γύρω από το όνομά της δεν είναι παράλογο.

Έχω την εντύπωση όμως ότι σε αυτή τη φάση είμαστε καλύτερη ομάδα. Η ομάδα του Μπαρτζώκα δεν πείθει ακόμα με τις εμφανίσεις τις και σίγουρα θέλει χρόνο και δουλειά και χρόνο για να φτάσει το ταβάνι της. Για τον Ολυμπιακό νομίζει ότι ισχύει το must win για όλα τα παιχνίδια που γίνονται στο ΣΕΦ άσχετα με τον αντίπαλο ή την χρονική περίοδο. Τα καλά νέα είναι η κατάσταση του Σπανούλη, υπάρχουν πιθανότητες να επιστέψει αύριο ή στο παιχνίδι του πρωταθλήματος με τον Άρη στην Θεσ/νικη.

Σχόλια για το παιχνίδι.
Reggie Miller #31
Ευκαιρία να ξαναχειροκροτήσουμε τον Μπαρτζώκα! 41.gif

Επικίνδυνη ομάδα αν της δώσεις χώρο να τρέξει και να κάνει το παιχνίδι της,να δούμε πως θα αντιδράσει όταν βρουν τα δύσκολα...
Ακόμα δεν πατάμε καλά,επομένως το παιχνίδι θα είναι δύσκολο και θα είναι σημαντικό να κρατήσουμε την έδρα μας.

Ενδιαφέρον θα έχει πως θα τα πάει ο Μιλού με τον Ρόμπινσον(αλλά και ο Πριντ με τον Γκιλ) που είναι αρκετά καλός ψηλός και δυνατός.Νομίζω θα είναι καλό τεστάκι για αυτόν...
yorgos
Ο Χάινεκατ πάλι απών;
Manu7
Εντάξει σήμερα δεν νομίζω να μας χαριστουν ο σβεντ και οι αμερικανοί της Χίμκι.

Πραγματικά με τη Μακάμπι ήμασταν άθλιοι. Μόνο αμυντική σταθερότητα καθαρά λόγω των ορέξεων του Μιλουτίνοφ αλλιώς ο Κόουλ και ο Τζάκσον θα είχαν 40 πόντους έκαστος με τα τραγικά γκαρντ μας.

Η ομάδα παίζει το ίδιο σφαιροπουλικό κλεφτοκοτάδικο μπάσκετ. Εϊναι ανεπαρκής να δουλέψει στον επιθετικό τομέα.
Μας έπαιξε και πολύ καλά η διαιτησία με τους Ισραηλινούς. Με άλλη ομάδα θα χάναμε έυκολα.

Με την επιθετική ανεπάρκεια μας νομίζω μια ομάδα όπως οι Ρώσοι αν βρουν στοιχειώδη ρυθμό θα κυνηγάμε και δεν θα φτάνουμε.

Αλλά είναι αρχή της χρονιάς. Οι μεταγραφές ως τώρα με εξαίρεση Τόμπσον λίγα πράγματα. Άντε τον Στρελνιεξ τον συμπαθώ. Νομίζω για αναπληρωματικός είναι κομπλέ. Αλλά τις μετριότητες τις σιχαίνομαι. Ο Ρόμπερτς είναι απογοήτευση αλλα θα τον δικαιολογήσω λόγω των τραυματισμών στην προετοιμασία. Θα του δώσω λίγο χρόνο. Έτσι κι αλλιώς αρχή της χρονιας δεν κρίνεται κανένας στόχος.
Air Kef
QUOTE(Manu7 @ Oct 26 2017, 15:19 ) *
Εντάξει σήμερα δεν νομίζω να μας χαριστουν ο σβεντ και οι αμερικανοί της Χίμκι.

Πραγματικά με τη Μακάμπι ήμασταν άθλιοι. Μόνο αμυντική σταθερότητα καθαρά λόγω των ορέξεων του Μιλουτίνοφ αλλιώς ο Κόουλ και ο Τζάκσον θα είχαν 40 πόντους έκαστος με τα τραγικά γκαρντ μας.

Η ομάδα παίζει το ίδιο σφαιροπουλικό κλεφτοκοτάδικο μπάσκετ. Εϊναι ανεπαρκής να δουλέψει στον επιθετικό τομέα.
Μας έπαιξε και πολύ καλά η διαιτησία με τους Ισραηλινούς. Με άλλη ομάδα θα χάναμε έυκολα.

Με την επιθετική ανεπάρκεια μας νομίζω μια ομάδα όπως οι Ρώσοι αν βρουν στοιχειώδη ρυθμό θα κυνηγάμε και δεν θα φτάνουμε.

Αλλά είναι αρχή της χρονιάς. Οι μεταγραφές ως τώρα με εξαίρεση Τόμπσον λίγα πράγματα. Άντε τον Στρελνιεξ τον συμπαθώ. Νομίζω για αναπληρωματικός είναι κομπλέ. Αλλά τις μετριότητες τις σιχαίνομαι. Ο Ρόμπερτς είναι απογοήτευση αλλα θα τον δικαιολογήσω λόγω των τραυματισμών στην προετοιμασία. Θα του δώσω λίγο χρόνο. Έτσι κι αλλιώς αρχή της χρονιας δεν κρίνεται κανένας στόχος.

\
Ειλικρινά, αν το διαβάσει κάποιος χωρίς να ξέρει τι έχει γίνει, θα νομίζει ότι ο Ολυμπιακός παίζει πλήρης και είναι στο 0-3, άντε στο 1-2, ότι γίνεται στον ΠΑΟ αυτή την περίοδο. Seriously?

Ο Ολυμπιακός λοιπόν με 1000 τραυματισμούς και χωρίς ο Σπανούλης να έχει πατήσει στο παρκέ και με πολλούς ξένους να προσπαθούν ακόμα να μπουν στο ρομποτικό (όπως έγραψε κάποιος στο τοπικ με Μακάμπι, σόρι που δεν θυμάμαι) παιχνίδι του (με τα καλά του και τα κακά του αυτό) είναι στο 3-0. Το σημερινό ματς είναι από τα κλασσικά που πέρσι θα χανόταν, κάτι τέτοιο είναι αρκετά πιθανό καθώς η Χίμκι φαίνεται να έχει κουμπώσει αρκετά γρήγορα με τον coach B. 77.gif

Θεωρώ πως η Χίμκι ειναι το φαβορί για απόψε, της αρκεί ενα επιθετικό τσικ όπως έγραψε και ο Μανού και μετά το ματς θα μαζεύεται πολύ δύσκολα, και η Χίμκι έχει τους παίκτες να το πετύχει αυτό. Εκτός αν είμαστε τυχεροί και πετύχουμε τον Σβεντ σε κακό βράδυ οπότε θα υπάρχει και από την άλλη πλευρά δυστοκία απέναντι σε μία φαινομενικά τοπ άμυνα. Κοινώς, βασικό κλειδί είναι ο Σβεντ για απόψε καθώς ο Ολυμπιακός χωρίς Σπανούλη θα πρέπει να περιμένει 2ο κολλητό τοπ ματς από Πρίντεζη επιθετικά για να ακολουθήσει.

Άλλο ενδεχόμενο νίκης του Ολυμπιακού είναι οι Ρώσοι να κατέβουν απροετοίμαστοι ψυχολογικά για μάχη, ίσως κάπως επαναπαυόμενοι στο 3-0 τους και στο μεγάλο ταξίδι που είχαν να κάνουν ενδιάμεσα των 2 ματς, εκεί έχουμε πλεονέκτημα καθώς είχαμε ευκολότερο ταξίδι, ενώ και η ομάδα φαίνεται συσπειρωμένη και πλήρως συνειδητοποιημένη όσο λείπει ο αρχηγός ότι πρέπει να παίζει με το μαχαίρι στα δόντια.
qspock
Δε θα ελεγα πως φαβορι ειναι η Χιμκι σημερα.
Ναι παρουσιαζει μια πολυ καλη ομαδα με εξαιρετικη φορμα και της εχει κατσει καλα ο Μπαρτωκας. Θυμιζει Λοκο προπερσυ.
Εχει μοναδες με πολυ ταλεντο, ομως εχει κι αδυναμιες. Κι αν δε βρει τις αδυναμιες αυτες η καλυτερη μεχρι τωρα αμυνα της Euroleague, ποιος θα τις βρει? Οπου αδυναμια, ποιος αλλος, ο πιο ταλαντουχος σκορερ ολων, Αλεξεϊ Σβεντ! icon_drunk.gif
Η δυναμη κι αδυναμια τους.
rankin
QUOTE(Manu7 @ Oct 26 2017, 15:19 ) *
Εντάξει σήμερα δεν νομίζω να μας χαριστουν ο σβεντ και οι αμερικανοί της Χίμκι.

Πραγματικά με τη Μακάμπι ήμασταν άθλιοι. Μόνο αμυντική σταθερότητα καθαρά λόγω των ορέξεων του Μιλουτίνοφ αλλιώς ο Κόουλ και ο Τζάκσον θα είχαν 40 πόντους έκαστος με τα τραγικά γκαρντ μας.

Η ομάδα παίζει το ίδιο σφαιροπουλικό κλεφτοκοτάδικο μπάσκετ. Εϊναι ανεπαρκής να δουλέψει στον επιθετικό τομέα.
Μας έπαιξε και πολύ καλά η διαιτησία με τους Ισραηλινούς. Με άλλη ομάδα θα χάναμε έυκολα.

Με την επιθετική ανεπάρκεια μας νομίζω μια ομάδα όπως οι Ρώσοι αν βρουν στοιχειώδη ρυθμό θα κυνηγάμε και δεν θα φτάνουμε.

Αλλά είναι αρχή της χρονιάς. Οι μεταγραφές ως τώρα με εξαίρεση Τόμπσον λίγα πράγματα. Άντε τον Στρελνιεξ τον συμπαθώ. Νομίζω για αναπληρωματικός είναι κομπλέ. Αλλά τις μετριότητες τις σιχαίνομαι. Ο Ρόμπερτς είναι απογοήτευση αλλα θα τον δικαιολογήσω λόγω των τραυματισμών στην προετοιμασία. Θα του δώσω λίγο χρόνο. Έτσι κι αλλιώς αρχή της χρονιας δεν κρίνεται κανένας στόχος.


Δεν ήμασταν καθόλου άθλιοι με τη Μακάμπι
η αμυντική μας προσέγγιση ηταν εξαιρετική. Το οτι φάγαμε πόντους απο 2 ταλαντούχους γκαρντ, δεν μου λεει πολλά, αφου δεν κατάφεραν να παίξουν το μπάσκετ που τους βολεύει και έμειναν κάτω απο τους 70 πόντους στην έδρα τους.

Επίσης, επιθετικά, δεν ήμασταν κακοί. Και Plays βγήκανε, και καλά πράγματα έχουν προστεθεί στο παιχνίδι της ομάδας.
Το πρόβλημα έχει να κάνει με τους παιχτες που δεν έχουν πιάσει ακόμα τα στανταρντς που θα θέλαμε

Πάντως, το έγραφα και εκεινο το βράδυ, ήμασταν ομάδα πειθαρχημένη, εξαιρετικά σοβαρή, με στόχευση στο παιχνίδι της.
Σαν ομάδα, ο Ολυμπιακός μου άρεσε πάρα πολύ, γιατί πραγματικά διέφερε απείρως απο την Μακάμπι.
Οι ατομικές επιδώσεις δεν ξετρέλαναν κανέναν, αλλά ευελπιστούμε πως και αυτές θα βελτιωθούν σταδιακά

Manu7
Παίδες αν έμπαινε το σουτ του Κόουλ στο τέλος, τωρα θα λεγαμε άλλα. Για τον άγευστο, άχρωμο Ολυμπιακό που δεν μπορεί να βάλει τη μπάλα στο καλάθι κλπ κλπ..

Είχα καιρό να δω ματς του Ολυμπιακού που εκτός έδρας κέρδισε και ήταν άθλιος. Ήταν ο ορισμός της επαγγελματικής νίκης η οποία χτίστηκε στις βάσεις της ομάδας φόβητρο που έχουμε χτίσει για τους αντιπάλους στην Ευρώπη εδώ και κάποια χρόνια.Το να είναι πειθαρχημένος και οργανωμένος σε σχέση με το σκορποχώρι της Μακάμπι μετά από τόσα χρόνια το θεωρώ δεδομένο.

Η ουσία ήταν ότι για να κερδίσουμε έπρεπε ο Πριντέζαρος να αρχίσει τα καουμπολίκια όπως ο Σπανούλης. Αυτός έκανε τη διαφορά. Ε δεν γίνεται οι ίδιοι και οι ίδιοι να κάνουν τη διαφορά. Πρέπει να βοηθήσει και κάνας άλλος. Έχουν ψοφήσει.

Αλλά όπως είπα έχουμε χρόνο. Ούτε να διώξουμε τον Σφαιρόπουλο στις ήττες έχει νόημα. Αυτό διάλεξε η διοίκηση. Περιμένουμε και βλέπουμε. Ως τον Ιανουάριο μπορεί να δουλέψει η ομάδα με υγιείς παίχτες. Το καλό μπάσκετ το ξεχνάμε. Δεν θα μου κάνει εντύπωση κανένα αποτέλεσμα γκέλας.

basket72
QUOTE (qspock @ Oct 26 2017, 17:51 ) *
Δε θα ελεγα πως φαβορι ειναι η Χιμκι σημερα.
Ναι παρουσιαζει μια πολυ καλη ομαδα με εξαιρετικη φορμα και της εχει κατσει καλα ο Μπαρτωκας.


Η αλήθεια είναι ότι μόνο σε εξαιρετική φόρμα δεν τελεί. Έχει παίξει 3 ματς στην έδρα της και κανένα δεν πήρε εύκολα. Λογικό είναι να μην είναι σε εξαιρετική φόρμα άλλωστε μιας και το νέο σχήμα της διοργάνωσης έφερε πολλές αλλαγές στα ρόστερ των ομάδων που μετά την περσινή -πρώτη του- εφαρμογή, προχώρησαν όλες σε αλλαγές, μέχρι και η ΤΣΚΚΑ που έκανε τις λιγότερες ίσως προσθήκες, πρόεβη σε αναγκαστική αλλαγή του ηγέτη της. Μονάχα η Ρεάλ και η Βαλένθια είναι σε πολύ καλή κατάσταση- χωρίς να μπορεί κανείς να την πει εξαιρετική. Δεν είναι τυχαίο πάντως ότι κι οι 2 αυτές ομάδες παίζουν στο ίδιο πρωτάθλημα που φέτος αναμένεται ακόμα πιο ανταγωνιστικό από πέρσι.

Αν τώρα η Χίμκυ βρεθεί απόψε σε εξαιρετική φόρμα τότε τα πράγματα δυσκολεύουν, θα δείξει. Εγώ 50-50 το έχω και πριν αρχίσει η βδομάδα αυτή μια ήττα την είχα στο πρόγραμμα. Δύο ήττες θα τις έβρισκα πολλές ενώ καμιά ήττα θα το θεωρήσω ως μεγάλη μαγκιά της ομάδας.
T.W.Is.M.
Το ματς ειναι επικινδυνο, γιατι η Χιμκι ειναι ταλαντουχα ομαδα που οντως, οπως ειπατε κι αλλοι, εχει ταιριαξει με τον προπονητη της. Εμεις δεν ειμαστε σε τοπ φορμα και ευτυχως που δεν ειμαστε απο τωρα.
Περιμενω ενα κλειστο ματς σε σκορ, ανοιχτο και στα δυο αποτελεσματα. 69.gif
Coach Periklis
τώρα επέστρεψα απ την δουλειά και θα δω το 2ο ημίχρονο

Πως ήμασταν στο 1ο ;; Βλέπω 49-40 , άρα ήμασταν καλοί στην επίθεση
T.W.Is.M.
Αν συνεχισει οπως σημερα ο Μιλουτινοφ, βλεπω τον Ποποβιτς να δινει με ανταλλαγη τον Γκασολ για να τον παρει απο φετος... smiley.gif
TakeshyKurosawa
Μιλουτίνοφ παιχταρά μου συγχαρητήρια για το τρελό στεπ απ! Τελικά αν το έχεις ακόμα και αν οι περισσότεροι δεν σε πιστεύουν αργά ή γρήγορα θα κάνεις βήματα μπροστά! Ίσως οι Έλληνες νέοι παίχτες απλά δεν το έχουν!
nirvana
Yπέροχη παράσταση!
Coach Periklis
Το ξέραμε ότι είναι καλό ταλέντο και η ομάδα μια χαρά τον πίστευε

εμείς οι οπαδοί δείξαμε αμφισβήτηση γιατί περιμέναμε να μαγέψει απ την πρώτη στιγμή

Σταδιακά και πολλή δουλειά ανεβαίνει το επίπεδο του
rankin
Αυτή ηταν μια τέλεια περίοδος, αμυντικά και επιθετικά.
Νομίζω οτι αγγίξαμε το άριστα.
kotzito
Βγάζουμε τρομερή ενέργεια απόψε, κόντρα σε μια ομάδα που σίγουρα είναι καλύτερη από την Μακάμπι. Ευχάριστο κιόλας ότι Παπαπέτρου κυρίως και Στρελνιεκς κατά δεύτερον βρίσκουν ρυθμό. Άντε να παίρνουν σειρά κι ο Ρόμπερτς με τον Μάντζαρη.

Για τον Μιλουτινοφ τι να πούμε. Σαν να παίζει κόντρα σε παιδάκια είναι.
louie
Απίστευτος ο Ολυμπιακός απέναντι σε εναν πραγματικά εξαιρετικό ροστερ. Εξωπραγματικη εικονα δεδομένων των συνθηκών. Πραγματικά παίζουν το τέλειο ομαδικό μπάσκετ. Η φετινή χρονια ειναι η ευκαιρία του σφαιροπουλου να φροντίσει να απεξαρτηθεί η ομαδα απο τον Σπανούλη αλλα και τον Πριντεζη αργότερα. Οποιος μπαίνει δίνει κάτι. Εξαίρεση ο ρομπερτς που τον περίμενα πολύ καλύτερο, δεν εννοω μονο για σήμερα.

Θα πω ομως την κακία μου και να με συγχωρατε αλλα απολαμβάνω τον μπαρτζωκα να διαμαρτύρεται με αυτο το γελακι και το βλέμμα απορίας σε καθε μα κάθε σφυριγμα υπερ του Ολυμπιακού
nirvana
Τι δουλειά ο Σφαιρόπουλος!
Coach Periklis
Τεράστια νίκη με πολύ καλή απόδοση απέναντι σε μια πολύ ταλαντούχα ομάδα

Και εκεί που έλεγα ότι κάναμε βλακεία που χάσαμε την διαφορά των 20 π. και είχαμε φτάσει στους 15 , έβαλε το τριποντάκι ο Τολιόπουλος . Πολύ σημαντικό να έχεις +18 από τέτοια ομάδα
Weekendman
Ωραιο να έχεις ποιοτικούς ψηλούς που να τους ακουμπάς την μπάλα. Ακόμα και ο Μακλιν που απέχει απο την ιδανική φυσική και σωματική κατάσταση...

nirvana
QUOTE(Coach Periklis @ Oct 26 2017, 23:05 ) *
Τεράστια νίκη με πολύ καλή απόδοση απέναντι σε μια πολύ ταλαντούχα ομάδα

Και εκεί που έλεγα ότι κάναμε βλακεία που χάσαμε την διαφορά των 20 π. και είχαμε φτάσει στους 15 , έβαλε το τριποντάκι ο Τολιόπουλος . Πολύ σημαντικό να έχεις +18 από τέτοια ομάδα


Από ασίστ του Μπόγρη! χαχαχα!
Sence Of Defence
Πολύ ποιότητα ο Ολυμπιακός φέτος και ακόμα είναι πολύ νωρίς για να δούμε αυτοματισμούς και συστήματα. Έχουμε σουτ από όλα τα πόστα. Η ομάδα φέτος θα κολλήσει πολύ δύσκολα στο σκορ όπως γινόταν πέρυσι. Ανυπομονώ να δω τι 4άρι θα φέρουμε
RipCity
QUOTE (Weekendman @ Oct 26 2017, 22:09 ) *
Ωραιο να έχεις ποιοτικούς ψηλούς που να τους ακουμπάς την μπάλα. Ακόμα και ο Μακλιν που απέχει απο την ιδανική φυσική και σωματική κατάσταση...

Πίσω είναι το πρόβλημά του, μπροστά είναι εξαιρετικά ποιοτικός.

Πολύ καλή εμφάνιση σημερα σχεδόν από όλους. Ο Roberts είναι παραφωνία γιατί δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνει. Έχει περιοριστεί αυστηρά σε ρόλο κουβαλητή, αλλά γι' αυτό μας εφτανε κι ο Μάντζαρης (ο οποίος ήταν πολύ καλός σήμερα). Καλά Milutinov είναι κυρίαρχος ήδη, νομίζω το τελευταίο δίμηνο θα κάνει πλάκα-βελτιώνεται με τρομερούς ρυθμούς.

Hollis Thompson λατρεία.
drunk guy
εξαιρετικη εμφανιση σημερα..συνηθως κραζω και ειμαι αυστηρος αλλα σημερα πρεπει να το παραδεχτω σχεδον κανενα ψεγαδι...αριστο διαβασμα των miss match καθως και των πλεονεκτηματων που ειχαμε σε καθε επιθεση. .μεσα ο μακλιν?του ακουμπουσαμε τη μπαλα.μεσα ο τομπσον?4/6 φορες θα παρει πανω του την προσπαθεια . το μονο που μενει ειναι να βρουν και οι guard τους ρολους τους γιατι η αληθεια ειναι οτι ψαχνονται ακομα
mixalisgate7
Εμφατική νίκη η σημερινή, με πολύ καλή εμφάνιση στην επίθεση και στην άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο. Επιτέλους ξεμπούκωσε ο Μιλουτίνοφ στην επίθεση, είχα ανησυχήσει που δεν είχε σκοράρει πολύ στα τρία πρώτα παιχνίδια. Ακόμη ένας σπουδαίο ματς από τον Πρίντεζη. Και οι υπόλοιποι ομάδα στάθηκε καλά σε γενικές γραμμές.
stefkorner
QUOTE (Weekendman @ Oct 27 2017, 04:09 ) *
Ωραιο να έχεις ποιοτικούς ψηλούς που να τους ακουμπάς την μπάλα. Ακόμα και ο Μακλιν που απέχει απο την ιδανική φυσική και σωματική κατάσταση...



παιζεις με τον πονο μας ;; smiley.gif το διδιμο Μιλουτινοφ-Μακλιν ετσι πως αλληλοσυμπληρωνεται πιθανοτατα να ειναι και το κορυφαιο διδιμο σεντερ αυτη την στιγμη στην ευρωπη !!και μιλαμε για τρομερη συνθεση ψηλων και αυτη η Χιμκι! btw ο Μπαρτζωκας ηθελε Γκιστ και Σιγκλεντον ! ανετα θα δεχομουν μια fantasy ανταλλαγη αυτη τν στιγμη με Τομας-Ρομπινσον rolleyes.gif
Coach Periklis
QUOTE (Sence Of Defence @ Oct 26 2017, 23:11 ) *
Πολύ ποιότητα ο Ολυμπιακός φέτος και ακόμα είναι πολύ νωρίς για να δούμε αυτοματισμούς και συστήματα. Έχουμε σουτ από όλα τα πόστα. Η ομάδα φέτος θα κολλήσει πολύ δύσκολα στο σκορ όπως γινόταν πέρυσι. Ανυπομονώ να δω τι 4άρι θα φέρουμε


Κάτι βλέπουμε πάντως από κινήσεις σιγά σιγά

Για 4ρι δεν κρατάω την αναπνοή μου κιόλας.... smiley.gif

QUOTE (RipCity @ Oct 26 2017, 23:13 ) *
Hollis Thompson λατρεία.


ε ναι . Ε ΝΑΙ shot.gif
Sence Of Defence
QUOTE (Coach Periklis @ Oct 26 2017, 23:24 ) *
Κάτι βλέπουμε πάντως από κινήσεις σιγά σιγά

Για 4ρι δεν κρατάω την αναπνοή μου κιόλας.... smiley.gif



ε ναι . Ε ΝΑΙ shot.gif


Υπάρχει περιστροφή παικτών στο παρκέ, δεν είναι στατικοί. Δεν ξέρω εάν αυτό οφείλετε στο ότι δεν είναι μέσα ο Σπανούλης που κρατάει πολύ την μπάλα. Πάντως μαρέσει που υπάρχει κίνηση στην περιφέρεια.
Weekendman
QUOTE(RipCity @ Oct 26 2017, 23:13 ) *
Πίσω είναι το πρόβλημά του, μπροστά είναι εξαιρετικά ποιοτικός.

Πολύ καλή εμφάνιση σημερα σχεδόν από όλους. Ο Roberts είναι παραφωνία γιατί δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνει. Έχει περιοριστεί αυστηρά σε ρόλο κουβαλητή, αλλά γι' αυτό μας εφτανε κι ο Μάντζαρης (ο οποίος ήταν πολύ καλός σήμερα). Καλά Milutinov είναι κυρίαρχος ήδη, νομίζω το τελευταίο δίμηνο θα κάνει πλάκα-βελτιώνεται με τρομερούς ρυθμούς.

Hollis Thompson λατρεία.


Να δούμε πως θα παίξουμε το χαρτί της μεταγραφής. Για να ξέρουμε και πως θα καλύψουμε τις όποιες αμυντικές αδυναμίες του Μακλιν. Ευτυχώς παίζει και τις 2 θέσεις των ψηλών. Όποτε οι αλχημείες είναι εφικτές.

Για Ρόμπερτς εκτός απο περισσότερο πρωταγωνιστής, ελπίζουμε να μην περάσει απο την φάση της υποαξιοποίησης η αλλιώς Μαντζαροποίησης της δημιουργικής ικανότητας παικτών πλην Σπανούλη όπως οι Σλούκας, Χάκετ, Γουότερς Λαφαγιετ και ο Στρέλιενκς μέχρι τώρα. Αν και ο Ολυμπιακός μπορεί να τα πάει και χειρότερα. Αν θυμηθούμε ότι ο Τεόντοσιτς αναγκαζόταν να παίζει και 2άρι το 2010. Επειδή ο Γιαννάκης έκανε καταπληκτικές επιλογές στους ξένους γκαρντ . Και ο Παπαλουκάς που τελείωσε την καριέρα του στον Ολυμπιακό με 8 ασσιστ στον τέταρτο τελικό του 2011. Έπρεπε να υπομένει το μαρτύριο της θέσης του σμολ-φόργουορντ εκείνη την σαιζόν. Η δομή της φετινής ομάδας όμως μας δίνει την πολυτέλεια να μην βασιζόμαστε μόνο σε δημιουργία των κοντών. Και ο ίδιος ο Ρόμπερτς φαντάζομαι ότι δεν ήρθε βάσει σχεδιασμού για να μοιράσει ο ίδιος 5 ασσιστ/ματς. Αλλα να είναι μια πιο ποιντ-γκαρντ λύση συγκριτικά με τον Γκριν..


QUOTE(stefkorner @ Oct 26 2017, 23:15 ) *
παιζεις με τον πονο μας ;; smiley.gif το διδιμο Μιλουτινοφ-Μακλιν ετσι πως αλληλοσυμπληρωνεται πιθανοτατα να ειναι και το κορυφαιο διδιμο σεντερ αυτη την στιγμη στην ευρωπη !!και μιλαμε για τρομερη συνθεση ψηλων και αυτη η Χιμκι! btw ο Μπαρτζωκας ηθελε Γκιστ και Σιγκλεντον ! ανετα θα δεχομουν μια fantasy ανταλλαγη αυτη τν στιγμη με Τομας-Ρομπινσον rolleyes.gif


Αλοίμονο όμως αν είμαστε ικανοποιημένοι με τον Μακλιν. Απο την άλλη απο την εποχή που έπαιζε στην Βόννη ήταν απο τους αγαπημένους παίκτες μου. Και θα δείξω φυσικά υπομονή. Και ας μην είναι ριμοπροτέκτορας...
rankin
Ο Ολυμπιακός ειχε πολύ κίνηση μπροστά, γεγονός που τον έκανε θελκτικό.
Ας ελπίζουμε οτι θα έχει μνημη, και οταν επιστρέψει ο Σπανούλης δεν θα γίνουμε ξανα μια στατική ομάδα που περιμένει τις εμπνεύσεις του αρχηγού της.

Anyway, ειναι νωρις ακόμα, αλλά έχουμε ξεκινήσει καλά τη σεζόν και με καλό μπασκετ.
Ο Σφαιρόπουλος έχει κανεί καλή δουλειά, και οι haters ας γράψουν οτι θέλουν...
Πειθαρχημένη ομάδα, με φοβερή στόχευση στην άμυνα και σε παιχνίδια οπως το σημερινό, εξαιρετική κίνηση, μυαλό και αποτελεσματικότητα στην επίθεση.

Συγκεκριμένα για την άμυνα, επιλέγουμε ως τώρα, συνειδητά, να μην βοηθάμε στη φύλαξη του σουπερ σκορερ του αντιπάλου, αλλά να τον παίζουμε στα ίσια και να πετυχαίνουμε το αναμενόμενο, δηλαδή να γίνεται αδύνατο να χάσουμε απο 1 ή 2 παίχτες, όσους πόντους και αν βάλουν αυτοί.

Στρέλνιεκς βρίσκει πατήματα. Ηταν πολύ καλός και στην δημιουργία αφου βοηθούσε στην κινηση και στη κυκλοφορία της μπάλας. Εχει καταλάβει τι πρέπει να κάνει.
Ο Ρομπερτς, θέλει χρόνο ακόμα. Για την ώρα απογοητεύει.
jazz thrilos
QUOTE (Manu7 @ Oct 26 2017, 15:19 ) *
Εντάξει σήμερα δεν νομίζω να μας χαριστουν ο σβεντ και οι αμερικανοί της Χίμκι.

Πραγματικά με τη Μακάμπι ήμασταν άθλιοι. Μόνο αμυντική σταθερότητα καθαρά λόγω των ορέξεων του Μιλουτίνοφ αλλιώς ο Κόουλ και ο Τζάκσον θα είχαν 40 πόντους έκαστος με τα τραγικά γκαρντ μας.

Η ομάδα παίζει το ίδιο σφαιροπουλικό κλεφτοκοτάδικο μπάσκετ. Εϊναι ανεπαρκής να δουλέψει στον επιθετικό τομέα.
Μας έπαιξε και πολύ καλά η διαιτησία με τους Ισραηλινούς. Με άλλη ομάδα θα χάναμε έυκολα.

Με την επιθετική ανεπάρκεια μας νομίζω μια ομάδα όπως οι Ρώσοι αν βρουν στοιχειώδη ρυθμό θα κυνηγάμε και δεν θα φτάνουμε.

Αλλά είναι αρχή της χρονιάς. Οι μεταγραφές ως τώρα με εξαίρεση Τόμπσον λίγα πράγματα. Άντε τον Στρελνιεξ τον συμπαθώ. Νομίζω για αναπληρωματικός είναι κομπλέ. Αλλά τις μετριότητες τις σιχαίνομαι. Ο Ρόμπερτς είναι απογοήτευση αλλα θα τον δικαιολογήσω λόγω των τραυματισμών στην προετοιμασία. Θα του δώσω λίγο χρόνο. Έτσι κι αλλιώς αρχή της χρονιας δεν κρίνεται κανένας στόχος.


Κάτι; Ρε παιδί μου, οτι εντάξει, σε εξέπληξε ευχάριστα η ομάδα κι ας μην την πιστεύεις; rolleyes.gif Εντάξει, προφανώς πλάκα κάνω, όντως ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλύτερος απ' οτι περιμέναμε οι περισσότεροι. Αλλά έδειξε οτι μπορεί να παίξει κάτι παραπάνω απο απλά κλεφτοκοτάδικο μπάσκετ.

Χαίρομαι πάρα πολύ για την σταδιακή άνοδο του Στρέλνιεκς και το γεγονός οτι αρχίζει να βρίσκει τον ρόλο του. Μίλου και Πρίντεζης πάλι καταπληκτικοί, θετικό οτι ο Πρίντεζης έπαιξε μόνο 22 λεπτά. Συνεχίζω να προβληματίζομαι με Ρόμπερτς. Κατά τα άλλα, κάναμε το 4 στα 4, όχι κι άσχημα. Μπράβο στον Σφαιρόπουλο για την διαχείριση στην έναρξη της χρονιάς παρά τα πολλά προβλήματα που αντιμετωπίσαμε και αντιμετωπίζουμε.

Υ.Γ.: Ο Μπαρτζώκας πόσο νευρικός πια;; Παράξενο πράγμα βρε παιδί μου, κάθε χρόνο και χειρότερος γίνεται με τα νεύρα του...
Weekendman
QUOTE(rankin @ Oct 26 2017, 23:51 ) *
Ο Ολυμπιακός ειχε πολύ κίνηση μπροστά, γεγονός που τον έκανε θελκτικό.
Ας ελπίζουμε οτι θα έχει μνημη, και οταν επιστρέψει ο Σπανούλης δεν θα γίνουμε ξανα μια στατική ομάδα που περιμένει τις εμπνεύσεις του αρχηγού της.

Anyway, ειναι νωρις ακόμα, αλλά έχουμε ξεκινήσει καλά τη σεζόν και με καλό μπασκετ.
Ο Σφαιρόπουλος έχει κανεί καλή δουλειά, και οι haters ας γράψουν οτι θέλουν...
Πειθαρχημένη ομάδα, με φοβερή στόχευση στην άμυνα και σε παιχνίδια οπως το σημερινό, εξαιρετική κίνηση, μυαλό και αποτελεσματικότητα στην επίθεση.

Συγκεκριμένα για την άμυνα, επιλέγουμε ως τώρα, συνειδητά, να μην βοηθάμε στη φύλαξη του σουπερ σκορερ του αντιπάλου, αλλά να τον παίζουμε στα ίσια και να πετυχαίνουμε το αναμενόμενο, δηλαδή να γίνεται αδύνατο να χάσουμε απο 1 ή 2 παίχτες, όσους πόντους και αν βάλουν αυτοί.

Στρέλνιεκς βρίσκει πατήματα. Ηταν πολύ καλός και στην δημιουργία αφου βοηθούσε στην κινηση και στη κυκλοφορία της μπάλας. Εχει καταλάβει τι πρέπει να κάνει.
Ο Ρομπερτς, θέλει χρόνο ακόμα. Για την ώρα απογοητεύει.


Ο Λεττονός φυσικά πρέπει να είναι η δεύτερη δημιουργική περιφερειακή δύναμη της ομάδας. Για τον Ρόμπερτς το καλό σενάριο είναι να παίζει όσο πρέπει στην κανονική περίοδο, και στα κρίσιμα να ανεβαίνει σαν τον Λο. Το αρνητικό σενάριο είναι Γκόλντγουαιρ*. Αλλά ξέρει απο ευρώπη και Ευρωλίγκα. Και Προσπαθει να βρεί τον ρυθμό απο την απουσια του. Δεν είναι δηλαδή κανένας νεοφερμένος απροσάρμοστος. Αν και ο Χόλις καταρίπτει το συγκεγκριμένο επιχείρημα περί μη ευρωπαικής εμπειρίας!


*καλά νούμερα στο ΝΒΑ , αλλά δεν φέρνει τίτλους στον ΟΣΦΠ




QUOTE(rankin @ Oct 26 2017, 23:51 ) *
Ο Ολυμπιακός ειχε πολύ κίνηση μπροστά, γεγονός που τον έκανε θελκτικό.
Ας ελπίζουμε οτι θα έχει μνημη, και οταν επιστρέψει ο Σπανούλης δεν θα γίνουμε ξανα μια στατική ομάδα που περιμένει τις εμπνεύσεις του αρχηγού της.

Όσο και αν είναι επίκεντρο ο Σπανούλης θα βελτιώσει την επιθετική εικόνα .Αμυντικά θα δούμε αν θα υποχωρήσει η χρήση των ψηλών σχημάτων που ωφέλησαν τον Ολυμπιακό σε αυτό το κομμάτι. Η θα διατηρηθεί και κάποιος κοντός θα έχει περιορισμένο χρόνο ανάλογα με τις ανάγκες του παιχνιδιού….
SteveNashidis
Με αρκετές απουσίες και ημι-τραυματίες παίκτες παίζουμε ωραία. Με 100% συμμετοχή τι εικόνα θα έχουμε; laugh.gif
Εύγε σε αυτό το ταγάρι από τη σερβία που δε ξέρει να παίζει μπάσκετ!
benchwarmer
Από τις πιο ωραίες εμφανίσεις της ομάδας στην εποχή Σφαιρόπουλου. Ο οποίος (επειδή θυμάμαι και μία συζήτηση περί βελτίωσης ή όχι των Ελλήνων παιχτών) παίρνει τα εύσημα και 100% στην περίπτωση Μιλουτίνοφ. Θα μπορούσα να αναζητήσω παλιά ποστ αλλά δεν θέλω να "στοχοποιήσω" κανέναν συμφορουμίτη, πιθανώς να έχω κι εγώ άλλωστε κάποια αρνητική κριτική παλιότερα για τον Σέρβο rolleyes.gif

Εν πάσει περιπτώσει, βλέπουμε σιγά σιγά και τι μπορούν να προσφέρουν και οι νέοι παίχτες, περιμένουμε και την επιστροφή του Σπανούλη για να δούμε μία τελείως(?) άλλη ομάδα, θεωρητικά ακόμα καλύτερη. Ας είναι όμως αυτά τα ματς μάθημα προς όλους, ότι πλέον υπάρχουν πολλές διαφορετικές λύσεις στην ομάδα.

Τώρα μπορούμε να πάμε στη Βαρκελώνη ένα κλικ πιο "χαλαροί" (πάντα με σκοπό τη νίκη βέβαια), και φυσικά προσοχή και στα 2 συνεχόμενα ματς στο Αλεξάνδρειο...


* Και μην επαναπαυόμαστε, χρειάζεται παίχτης, έστω μπάλωμα του μπαλώματος, ο Ρούντεζ πάντως δεν είχε θέμα να υπογράψει τριμηνιαίο στη Βαλένθια, μπορούμε να βρούμε κάποιον για κάτι αντίστοιχο.
Quincy
QUOTE(benchwarmer @ Oct 26 2017, 23:21 ) *
Από τις πιο ωραίες εμφανίσεις της ομάδας στην εποχή Σφαιρόπουλου. Ο οποίος (επειδή θυμάμαι και μία συζήτηση περί βελτίωσης ή όχι των Ελλήνων παιχτών) παίρνει τα εύσημα και 100% στην περίπτωση Μιλουτίνοφ. Θα μπορούσα να αναζητήσω παλιά ποστ αλλά δεν θέλω να "στοχοποιήσω" κανέναν συμφορουμίτη, πιθανώς να έχω κι εγώ άλλωστε κάποια αρνητική κριτική παλιότερα για τον Σέρβο rolleyes.gif


Η κριτική που ασκήθηκε τότε ήταν δικαιολογημένη imo. Κυρίως για την θέση του ξένου, και το αν θα προλάβει να κερδίσει τίποτα ο Ολυμπιακός από αυτό.

Βέβαια τώρα πρέπει να δώσουμε όλα τα credits στον Σφαιρόπουλο που τον πίστεψαν και κέρδισε αρκετά η ομάδα απ' αυτό. bball.gif
Redoctor
Μπράβο στην ομαδάρα. Σφαιροπουλος για παντα;
Αξίζει αλλο ενα Ευρωπαϊκό αυτή η ομάδα. Άντε να δουμε φέτος.
Πάντως χωράει ένας αθλητικός στο 5 και θα μαστε πιο πλήρεις όσο ποτέ
yorgos
Eξαιρετικός Σφαιρό, ως συνήθως.

Η Χίμκι μόλις γυρίσει ο Χάνεϊκατ θα κάνει πάρα πολλές κηδείες, είναι σημαντικό πράγμα η διαφορά.

Η δουλεια του Σφαιρό με τους ψηλούς είναι εντυπωσιακή. Ο Ρόμπερτς δεν πάει καλά, γενικώς, ακόμη και στα καλά του ματς προβλημάτισε

Ο Ολυμπιακός όπως και πέρυσι, παρότι με απουσίες, δείχνει φοβερά στιβαρός. Νομίζω αν συνεχίσει έτσι από νωρίς -σχετικά, σε αυτό το μαραθώνιο- θα εξασφαλίσει θέση στην 4άδα και παίζει και μισός. Πραγματικά πολλά συγχαρητήρια στο Σφαιρόπουλο. Που θα ολοκληρωθούν βέβαια αν η ομάδα δεν κάνει την τραγική κοιλιά που έκανε πέρυσι στους τελικούς, που ήταν σα να μην κατέβηκε από πλευράς ενέργειας. Κατά τα άλλα δεν τον φοβάμαι, κάνει καταπληκτική δουλειά.
Conan1982
Πάντως όσο δεν έχουμε τραυματισμούς (....) ο Αγραβάνης βρίσκει τον χρόνο που χρειάζεται, ο Στρέλνιεκς και ο Ρόμπερτς θα ανεβούν δεν νομίζω να συνεχίσουν έτσι.
Το εντυπωσιακό είναι ότι κάνουμε όλα αυτά με τελείως άθλια ποσοστά στα τρίποντα. Μόνο ο Τολιόπουλος και ο Στρέλνιεκς έχουν αποδεκτά ποσοστά..
rankin
QUOTE(yorgos @ Oct 27 2017, 05:18 ) *
Ο Ρόμπερτς δεν πάει καλά, γενικώς, ακόμη και στα καλά του ματς προβλημάτισε

Στα ποια;
Δεν έχει κάνει κάποιο καλό, επίσημο, παιχνίδι ως τώρα ο ξάδερφος του Ζίζι

QUOTE(Conan1982 @ Oct 27 2017, 09:06 ) *
Πάντως όσο δεν έχουμε τραυματισμούς (....) ο Αγραβάνης βρίσκει τον χρόνο που χρειάζεται, ο Στρέλνιεκς και ο Ρόμπερτς θα ανεβούν δεν νομίζω να συνεχίσουν έτσι.
Το εντυπωσιακό είναι ότι κάνουμε όλα αυτά με τελείως άθλια ποσοστά στα τρίποντα. Μόνο ο Τολιόπουλος και ο Στρέλνιεκς έχουν αποδεκτά ποσοστά..

Ο Στρέλνιεκς χθες ηταν καλός.
Ίσως οχι τόσο καλός οσο θα φανταζόταν κανείς, αλλά γνωρίζοντας τον παίχτη και το τι μπορεί να κάνει, εγώ ειμαι ικανοποιημένος και θεωρώ πως έκανε ενα καλό all around παιχνίδι.

Ο Ρόμπερτς, καλό θα ειναι να συνέλθει σύντομα, γιατί ειναι αμαρτία να έχει την εικόνα του Ουοτερς. Δεν ειναι τέτοιου επιπέδου παίχτης
MrClutch
Zephyr
O Μιλουτίνοφ Βουιτσίζει τρελά! Τρομερά ώριμο παιχνίδι από ένα παίχτη που συνεχίζει να εξελίσσεται! Μακάρι να έμενε για πάντα εδώ αλλά έτσι όπως το πάει, ο μπαρμπα-Γκρέγκ θα τον πάρει γρήγορα απέναντι για να κάνει παρέα με τον ΛαΜάρκους.

QUOTE(rankin @ Oct 27 2017, 09:56 ) *
Ο Στρέλνιεκς χθες ηταν καλός.
Ίσως οχι τόσο καλός οσο θα φανταζόταν κανείς, αλλά γνωρίζοντας τον παίχτη και το τι μπορεί να κάνει, εγώ ειμαι ικανοποιημένος και θεωρώ πως έκανε ενα καλό all around παιχνίδι.

Ο Ρόμπερτς, καλό θα ειναι να συνέλθει σύντομα, γιατί ειναι αμαρτία να έχει την εικόνα του Ουοτερς. Δεν ειναι τέτοιου επιπέδου παίχτης


Ο Στρέλνιεκς αν βγει σταθερός παίχτης των 8-10π. και 3-4 ασσίστ, με οικονομία στις επιθετικές προσπάθειες και χωρίς λάθη, μια χαρά θα είναι.

Ο Ρόμπερτς εκεί που ξεκίνησε δυνατά στα φιλικά και ήταν ο καλύτερος περιφερειακός μας, τραυματίστηκε και δεν έχει επανέλθει. Αν ο Σπαν ήταν υγιής, ίσως και να μην έπαιζε και να προφυλάσσονταν αλλά εμάς πρέπει να μας πέφτουν μαζεμένοι οι τραυματισμοί... Anyway τον πιστεύω τον παίχτη και αν παραμείνει υγιής θα δούμε όμορφα πράγματα.
rankin
QUOTE(Zephyr @ Oct 27 2017, 12:44 ) *
Ο Ρόμπερτς εκεί που ξεκίνησε δυνατά στα φιλικά και ήταν ο καλύτερος περιφερειακός μας, τραυματίστηκε και δεν έχει επανέλθει. Αν ο Σπαν ήταν υγιής, ίσως και να μην έπαιζε και να προφυλάσσονταν αλλά εμάς πρέπει να μας πέφτουν μαζεμένοι οι τραυματισμοί... Anyway τον πιστεύω τον παίχτη και αν παραμείνει υγιής θα δούμε όμορφα πράγματα.

Λες δηλαδή οτι δεν ειναι ακόμα έτοιμος;
Μακάρι να ειναι έτσι
nikos_11
QUOTE(Zephyr @ Oct 27 2017, 12:44 ) *
O Μιλουτίνοφ Βουιτσίζει τρελά! Τρομερά ώριμο παιχνίδι από ένα παίχτη που συνεχίζει να εξελίσσεται! Μακάρι να έμενε για πάντα εδώ αλλά έτσι όπως το πάει, ο μπαρμπα-Γκρέγκ θα τον πάρει γρήγορα απέναντι για να κάνει παρέα με τον ΛαΜάρκους.



Ο Στρέλνιεκς αν βγει σταθερός παίχτης των 8-10π. και 3-4 ασσίστ, με οικονομία στις επιθετικές προσπάθειες και χωρίς λάθη, μια χαρά θα είναι.

Ο Ρόμπερτς εκεί που ξεκίνησε δυνατά στα φιλικά και ήταν ο καλύτερος περιφερειακός μας, τραυματίστηκε και δεν έχει επανέλθει. Αν ο Σπαν ήταν υγιής, ίσως και να μην έπαιζε και να προφυλάσσονταν αλλά εμάς πρέπει να μας πέφτουν μαζεμένοι οι τραυματισμοί... Anyway τον πιστεύω τον παίχτη και αν παραμείνει υγιής θα δούμε όμορφα πράγματα.


Για τον Στρελνιεκς οπως ακριβώς το γράφεις...αν τα νούμερα του ειναι αυτά και μέσα απο την λειτουργία της ομάδας έχεις αντικαταστήσει πλήρως σε νούμερα και κυρίως σε σχέση και με τον τρόπο που τα έχεις τον Γκριν...Με τον Τομπσον αντίστοιχα και την γεύση που έχουμε παρει και με την ελπίδα οτι θα είναι παρόν ολη τη σεζόν, εχεις θεωρητικά αντικαταστήσει και τον λοτζεσκι επαξια.
Με ρόμπερτς που προσδοκάς την πιο κοντρολαρισμένη ανακατοσουρα του Γριν και την δημιουργία του χακετ (γιατι την άμυνα την παίρνεις απο άλλα σχήματα) εκεί ακόμα ειναι το ερωτηματικό, φαίνεται οτι δεν πατάει καλά και ίσως γι αυτό είναι διστακτικός...ας ελπίσουμε οτι είναι θέμα χρόνου να επανέλθει για να κριθεί με βάσει το 100% του.

Για τον Μιλουτίνοφ θα πω κουβέντα στα ορια ιεροσυλίας, αλλα ο τρόπος και τα πραγματα που δουλεύει..το πόσο κοντρολαρισμένο γίνεται το κορμί του και η τεχνική του οσο περνάει ο καιρός, η δύναμη του...ότι σιγά σιγά ξεκινάει πέραν του σουτ να δοκιμάζει και κίνηση με πρόσωπο στο καλάθι...εμένα μου φέρνει σε Dino Ratza 77.gif ....βέβαια είναι και θέμα προσωπικότητας οχι μόνο ταλέντου και δουλειάς ώστε να φτάσεις σε αυτό το επίπεδο...αλλά...

Παντως με την επιστροφή σπανούλη ίσως είναι πιθσνό να διατηρηθεί το ψηλό σχήμα, ξεκινώντας δλδ ο Σπαν στο 1 στη συνέχεια εναι πιο ορθολογικο 2nd unit με πχ μαντζαρη, στρελνιεκς, παπ, αγραβάνη/νεο τεσσάρι, μακλιν και αναλογα με την εξέλιξη να κουμπώνουν τα υπόλοιπα σχήματα ..
Zoys
Tα post που αφορούν αποκλειστικά τον Milutinov μεταφέρθηκαν στο topic του Σέρβου σέντερ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.